Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-01, 16:09   #31
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

W sklepach z artykułami dziecięcymi, w aptekach (np Superpharm), czasem w supermarketach (choć dawno nie widziałam np w Tesco czy realu - są tam kosmetyki bubchen, ale szamponu brak ostatnio).
Szampon można kupić w 2 objętościach - 200 i 400 ml.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 16:46   #32
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

dzieki
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 20:06   #33
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

I jeszcze jeden mój typ - SLS z tyłu składu - dla ciała naprawdę dobry - wizażowy hit - J&J Baby Softwash. Polecam - każda jego odmiana jest fajna i cena przystępna.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 21:36   #34
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

kate do zel do mycia tak?czy szampon?
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 22:29   #35
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez Kate30
I jeszcze jeden mój typ - SLS z tyłu składu - dla ciała naprawdę dobry - wizażowy hit - J&J Baby Softwash. Polecam - każda jego odmiana jest fajna i cena przystępna.
Podpisuję się, jest cudowny nawilża mnie tak, ze nie musze uzywac kremu
Opiumalfa to jest żel
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 23:02   #36
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

dzieki
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 14:57   #37
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Podpisuję się, jest cudowny nawilża mnie tak, ze nie musze uzywac kremu
Opiumalfa to jest żel
Czyli nie ma potrzeby używac już po nim balsamu, supcio.

Podaję link produktu J&J Baby Softwash do KWC: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=2760
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-03, 15:02   #38
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Ale on zawiera SLS (co prawda dopiero na 6 miejscu, ale jest ). Ja, chociaż nie mam wybitnie suchej skóry, i tak musiałam używać balsamu, ale wiadomo, że każdy może reagować inaczej Poza tym ja zawsze muszę użyć balsamu
__________________

agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 18:42   #39
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

a to juz wiem ktory to mialam go, naprawde fajny, ale balsam jednak potrzebny
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 09:57   #40
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Do tego co podala Nan, mozna dolozyc jeszcze kosmetyki Fitomedu (min. szampony), ladnie pachna i srednio sie pienia, ale taka juz natura kosmetykow bez SLS.
ja mam wlasnie przed soba szampon Fitomed i, niestety, zawiera SLS :/
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 10:14   #41
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

zawiera ale na dalszych miejscach, zreszta uwazam ze to troche paranoja zeby unikac tak tego sls. w koncu jest tyle innych chemicznych srodkow ktore zjadamy, wcieramy i zazywamy ze jedno SLS w szamponie jakos nas nie zabije.wystarczy zycie w duzym miescie pełnym spalin.pozdrawiam
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-04, 11:01   #42
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa
zawiera ale na dalszych miejscach, zreszta uwazam ze to troche paranoja zeby unikac tak tego sls. w koncu jest tyle innych chemicznych srodkow ktore zjadamy, wcieramy i zazywamy ze jedno SLS w szamponie jakos nas nie zabije.wystarczy zycie w duzym miescie pełnym spalin.pozdrawiam
Pewnie nie zabije ale są ludzie, których SLS zwyczajnie w świecie uczula i powoduje przez to dyskomfort - mnie np. swędzi skóra, wysakuje wysypka. Dlatego wybieram kosmetyki, które go nie zawierają albo zawierają bardzo mało, nie jest to jakaś fobia anty- chemiczna.

Co do SLS - mam dwa szampony, w których SLS jest na dalszych miejscach, pierwszy to Allwaves, drugi to szampon z glinką Algiletz - są dość łagodne, nie podrażniają mnie. U mnie miarą zawartości SLS są moje ręce, np. myję włosy szamponem Pantene - od razu swędzą
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 11:35   #43
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez amika79
To co zawierają żele Palmolive to Sodium C 12-13 Pareth Sulfate. Nic nie wiem na temat tego składnika a w internecie nie znalazłam żadnych nam przydatnych informacji...

Środek powierzchniowo czynny, tensyd, używany w produkcji szamponów, płynów do kąpieli i do zmywania naczyń, środków do prania, płynów do mycia szyb, odmrażaczy etc.


Do stworzonej przez Was listy dorzucę jeszcze Purete Thermale Vichy, żel myjący Tilia Erisa. Jeśli chodzi o produkty do mycia ciała, w tej chwili przychodzi mi na myśl tylko peeling myjący Ziai (oparty na coco-glucoside, czyli delikatnym detergencie, otrzymywanym z nafty lub oleju roślinnego i cukru).
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 11:54   #44
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

DO TWARZY


Nu Skin Nutricentials, Pure Cleansing Gel do cery mieszanej i tłustej

Skład: Water (Aqua), Ammonium Lauryl Sulfate, Lauryl Betaine, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Glycerin, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Papain, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Foeniculum vulgare (Fennel) Fruit Extract, Anthenis Nobilis Flower Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Centaurea Cyanis (Cornflower) Flower Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Geranium Maculatum Extract, Hypericum Perforatum Extract, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Sambucus Nigra Flower Extract, Tilia Cordata Flower Extract, Carbomer, Butylene Glycol, PVP, Sodium Chloride, Fragrance (Parfum), Tetrasodium EDTA, Benzoic Acid, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Methylparaben.

65,90 zł/150 ml


Nu Skin Nutricentials, Creamy Cleansing Lotion do cery normalnej i suchej

Skład: Water, Caprylic/Capric Triglycerides, Butylene Glycol, Isodecyl Neopentanoate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Disodium Cocoamphodiacetate, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Glycine Soja (Soybean) Lipids, Licorice Extract, Artemisia Vulgaris (Mugwort) Extract, Algae Extract, Glycerin, Carbomer, Stearyl Alcohol, Triethanolamine, Tetrasodium EDTA, Fragrance (Parfum), Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Methylparaben, Benzoic Acid.

65,70 zł/150 ml



DO CIAŁA


Nu Skin Living, Moisturizing Hand & Body Wash


Skład: Water (Aqua), Ammonium Laureth Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate, Cocamide MEA, Cocamidopropyl Betaine, Cyclodextrin, Hydrolyzed Soy Protein, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Sodium PCA, Panthenol, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Glycol Stearate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Aminomethyl Propanol, Guar hydroxypropyltrimonium Chloride, Butylene Glycol, Citric Acid, Sodium Chloride, Fragrance /Parfum (D-Limonene, Hexyl Cinnamic Aldehyde, Lillial), Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

17,50 zł/250 ml



DO WŁOSÓW


Nu Skin Living, Pure Shampoo


Skład: Water (Aqua), Ammonium Laureth Sulfate, Decyl Glucoside, Cyclodextrin, Hydrolyzed Soy Protein, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Panthenol, Butylene Glycol, PEG-150 Distearate, Sodium Chloride, Citric Acid, Fragrance (Parfum), Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

22,50 zł/250 ml


Nu Skin Epoch, Ava Puhi Moni Anti-Dandruff Shampoo

Aktywne składniki: Zinc Pyrithione 1%
Inne składniki: Water (Aqua), Ammonium Laureth Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate, Acrylates/ Aminoacrylates/C10-30 Alkyl PEG-20 Itaconate Copolymer, Cocamide MEA, Cocamide MIPA, Dimethicone, Zingiber Zerumbet (Ava puhi moni) Juice, Clematis Vitalba Leaf Extract, Mahonia Aquifolium (Oregon Grape) Root Extract, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Urtica Dioica (Nettle) Leaf Extract, Panthenol, Butylene Glycol, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, Chlorophyllin-Copper Complex, Fragrance (Parfum), Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

43,70 zł/250 ml
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 12:12   #45
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Fajne te żele, chociaż...

Ammonium Lauryl Sulfate, Ammonium Laureth Sulfate: substancje powierzchniowo czynne, bazująca na glikolu polietylenowym, mogą podrażniać skórę.

W żelu złuszczająca papaina na wysokiej pozycji.



Mam jeszcze jedną propozycję środka myjącego bez detergentów: płatki owsiane
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 14:11   #46
patir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 45
GG do patir
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Drogie Wizażanki, odświeżam wątek, bo dokonałam pewnego odkrycia, które jest dla mnie co najmniej zaskakujące - znalazłam sodium lauryl sulfate na 3 miejscu w odżywce do włosów HENNA TREATMENT WAX. Nigdy nie przyszło mi nawet do głowy, żeby szukac tego w odżywkach. Zawsze miałam problemy ze swędzeniem skóry głowy i łupieżem, zużyłam litry nizoralu, a odkąd przeczytałam tu na wizażu, albo na biochemii, juz nie pamiętam, że może być temu winny sls w szamponach, zastosowałam się do tego i zauważyłam efekty. Może nie tak od razu, ale jednak. Pamiętam jak pierwszy raz używałam fitomedu i tak mnie wkurzało jego słabe pienienie, że jak tylko się skończył, kupiłam pantene pro-v, ale uzyłam 2 razy tylko i rozpaczliwie szukałam fitomedu - nie tak łatwo go kupić. A ta odżywka wcierana w skórę głowy dawała mi odczuwalne ukojenie bez ubocznych efektów w postaci przetłuszczania włosów. Jaką ja jej opinie na kwc wysmarowałam..... serio do tej pory mam podobne odczucia a zużywam trzecie 480-gramowe opakowanie!!! Czy macie pomysł o co w tym chodzi, bo ja po prostu sie pogubiłam......

skład odżywki: aqua, cetearyl alkohol, sodium lauryl sulphate, methyl paraben, lawsonia inermis, parfum, propyl paraben, citric acid, benzyl alkohol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, C.I. 15510, C.I.17200, C.I. 42090, C.I. 73015

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
patir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 14:50   #47
yaheira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 701
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez Ulka
Bez zawartości tych SLS jest seria Babydream: szmpon dla dzieci (bezzapachowy), żel do kąpieli i pod prysznic do nabycia w Rossmannie.
Jak najbardziej polecam - Rossman uniwersalny żel:
Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Cocopolyglucose Tartrate, Sodium Lactate, Panthenol, Triticum Vulgare, Chamomilla Recutita, Bisabolol, Glycerlyl Caprylate, Glyceryl Oleate, Lactic Acid, Parfum.

wielka butla 500ml za ok 8zł, warto spróbować
link do KWC: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=13945

Z tej samej serii fajny też jest Lation do ciała
yaheira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 18:07   #48
Rozmaryna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 65
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez Angi74
Z szamponów,mogę polecić Nivea dla niemowląt.SLS-daleko w składzie,czyli śladowe ilości.
Używam go, ale wląśnie sprawdziłąm, ze na drugim miejscu jest detergent bardzo podobny do SLS - Sodium Myreth Sulfate

Ktoś też pisał o kokosie (sorry, nie pamietam kto), ale pzreczytałam coś takiego, ze w info, ze pochodzi z kokosu moze się kryć ... SLS
[Note: SLS may be disguised in pseudo-natural cosmetics with the parenthetical explanation "comes from coconut." http://www.lindachae.com/Truth_about_SLS.htm]
Rozmaryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 05:52   #49
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez yaheira
Jak najbardziej polecam - Rossman uniwersalny żel:
Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Cocopolyglucose Tartrate, Sodium Lactate, Panthenol, Triticum Vulgare, Chamomilla Recutita, Bisabolol, Glycerlyl Caprylate, Glyceryl Oleate, Lactic Acid, Parfum.

wielka butla 500ml za ok 8zł, warto spróbować
link do KWC: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=13945

Z tej samej serii fajny też jest Lation do ciała
Ja napewno wypróbuję. Algowy AS i Topialyse SVR są świetne, ale zdecydowanie rujnujące dla kieszeni - a tu proszę za 8zł 500ml - rewelacja.
I skład też zachęcający.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-31, 09:14   #50
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez Kate30
Ja napewno wypróbuję. Algowy AS i Topialyse SVR są świetne, ale zdecydowanie rujnujące dla kieszeni - a tu proszę za 8zł 500ml - rewelacja.
I skład też zachęcający.
Mam z tej serii płyn do kąpieli i potwierdzam ,że naprawdę fajny, także szmpon uzywałam, ale mi nie podpasował, ponieważ za bardzo kołtunił mi włosy. Ale muszę przyznać, że Rossman ma wiele własnych produktów o bardzo dobrych składach, fajna jest cała wersja dla kobiet w ciąży, oliwka jest np: bez parafiny, podpaski kosztuja 2 zł. a są prawie identyczne jak always, Wiec ja nadal będę testowała ich produkty .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 09:56   #51
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez Rozmaryna
Używam go, ale wląśnie sprawdziłąm, ze na drugim miejscu jest detergent bardzo podobny do SLS - Sodium Myreth Sulfate

Ktoś też pisał o kokosie (sorry, nie pamietam kto), ale pzreczytałam coś takiego, ze w info, ze pochodzi z kokosu moze się kryć ... SLS
[Note: SLS may be disguised in pseudo-natural cosmetics with the parenthetical explanation "comes from coconut." http://www.lindachae.com/Truth_about_SLS.htm]
Pisałam o coco-glucoside. SLS to zupełnie inny detergent; niektóre firmy, np. A.T.W. donosiły o jego naturalnym pochodzeniu, co jest ewidentnym nadużyciem.

Justy wyjaśnia to w tym wątku:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=23704

patir, SLS jest także emulgatorem.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2006-06-03 o 14:16 Powód: dodanie linku
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 13:07   #52
patir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 45
GG do patir
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez mentha
patir, SLS jest także emulgatorem.
Dzięki mentha za tę uwagę, tylko zastanawia mnie coś: jeżeli sls rzeczywiście szkodzi skórze głowy, to chyba nie jest to istotne czy jest w składzie szamponu jako detergent, czy jako emulgator w odżywce - poprawcie mnie, jeśli źle myslę. Teraz tak naprawdę nie wiem, czy w tej odżywce jest jakis inny składnik i to może w sporej ilości, który tak łagodzi swędzenie, czy może w ogóle w moim przypadku nie sls jest głownym winowajcą co chodzi o taką reakcję skóry.
Byłabym Wam wdzięczna, gdybyście powiedziały , co poza sls może jeszcze wywoływać swędzenie i łuszczenie - długo myślałam, że to łupież, który zdaje się ma podłoże grzybiczne, ale pamiętam dokładnie, po skończonym fitomedzie przeszłam na pantene, bo tęskniłam za pianką niestety i raz wystarczył a po drugim była katastrofa.
patir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 19:39   #53
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Post Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez Kate30
Ja napewno wypróbuję. Algowy AS i Topialyse SVR są świetne, ale zdecydowanie rujnujące dla kieszeni - a tu proszę za 8zł 500ml - rewelacja.
I skład też zachęcający.
Dziś zakupiłam, trzeba oszczędzać, żeby na porządne filtry było . A skoro skład zachęcający, cena przystępna (dokładnie 8,99) to chyba warto .
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 21:14   #54
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Też chyba się skuszę na ten Babydream.
Od siebie polecam myjący peeling do ciała - też bez SLS - a jednak pieni się delikatnie złuszcza, więc raz na jakiś czas można machnąć całe ciało zamiast tym peelingiem żelu pod prysznic - Ziaja, Lipocell Bloker.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 23:40   #55
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

wklejam z innego watku, moze komus sie przyda:
Cytat:
jeszcze bez sles/sls sa:
ERIS Lirene dermoprogram lagodny zel myjacy 8,- 200ml
DERMEDIC Normativ oczyszczajacy zel do mycia twarzy 13,- 100ml /nowosc 2006/
Tilia żel głęboko oczyszczający dla skóry szczególnie wrażliwej 6,- 200ml /apteki tylko/
DAX Perfecta cera wrazliwa lagodny zel hypoalergiczny 10,- 175ml
ERIS Lirene dermoprogram nowosc jakas w tubce, ok. 10,-
SEBAMED Clear Face mousse /pianka/ 24,- /apteki, rossman, galeria centrum/
DERMEDIC Acne Expert G 15,-
ERIS Lirene cera tlusta i mieszana zel mat.-oczysz. 10,- 200ml
" Pharmaceris T Łagodna pianka do mycia twarzy 15,- 165ml
" Pharmaceris N kojacy zel myjacy 200ml
ERIS Under 20 Pink Energy energizujacy zel do mycia twarzy 200ml 10,- /uwaga! moze szczypac/
KOLASTYNA Nastolatki 7,- 150ml
A.T.W. Antystres Żel do mycia twarzy
ZIAJA Tin Tin zel myjacy antybakteryjny
IDEA 25 Tess Żel myjący - zmywacz antybakteryjny 15 zł
IDEA 25 Żel myjąco-łagodzacy 17 zł
IDEA 25 pianka Citrobiotic, pianki do hig. intymnej /apteki/
Idea 25 Revitol Bio-żel do higieny intymnej 330ml 24,-
NOVIDERM BOREADE Creme Lavante 31,- 150ml /apteki/
KOLASTYNA zele do hig intymnej 220ml 4,-
NIVEA Baby szampon i plyn do kapieli 2 in 1 400ml 11,50,-
do mycia ciala i/lub wlosow sa tez meskie zele AVON (sic!) full speed/Surrender/i'mperfect/blue rush/proxtreme/sport/energy bodywash 250ml 11-15,-
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 00:01   #56
scarface
Raczkowanie
 
Avatar scarface
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 447
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez agusia_85
Z tego co pamiętam, zdaje się, że żel do higieny intymnej Lirene nie zawierał SLS, ale nie dam sobie ręki uciąć
zgadza sie - sa dwa.
Cytat:
Napisane przez mentha
Fajne te żele, chociaż...

Ammonium Lauryl Sulfate, Ammonium Laureth Sulfate: substancje powierzchniowo czynne, bazująca na glikolu polietylenowym, mogą podrażniać skórę.
Ammonium Lauryl Sulfate, Ammonium Laureth Sulfate - to nie sa lagodne detergenty, podobne do sls/sles a nawet silniejsze, za to tanie, ale nawet w najtanszych masowych szamponach i zelach raczej trudno je spotkac, nu skin daje ciala na tym polu
Cytat:
Napisane przez Rozmaryna
Cytat:
Napisane przez Angi74
Z szamponów,mogę polecić Nivea dla niemowląt.SLS-daleko w składzie,czyli śladowe ilości.
Używam go, ale wląśnie sprawdziłąm, ze na drugim miejscu jest detergent bardzo podobny do SLS - Sodium Myreth Sulfate
jest jednak lagodniejszy od sles
__________________
scarface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 08:21   #57
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

No własnie, tez zauważyłam ten składnik w Waxie .. :/
dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 09:12   #58
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

jeszcze polecany w innych wątkach żel Norel, Antystress Dermosystem 20 do mycia twarzy
tu linki do tych wątków :
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ighlight=norel
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ighlight=norel
ten pierwszy może warto by przenieść na to Forum? i dołączyć ewentualnie do tego wątku?
ten drugi od połowy tez dotyczy SLS i może by go tak okroić i przesunąć tu co Wy na to zgłosić do przesunięcia?
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 19:08   #59
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez yaheira
Jak najbardziej polecam - Rossman uniwersalny żel:
Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Cocopolyglucose Tartrate, Sodium Lactate, Panthenol, Triticum Vulgare, Chamomilla Recutita, Bisabolol, Glycerlyl Caprylate, Glyceryl Oleate, Lactic Acid, Parfum.

wielka butla 500ml za ok 8zł, warto spróbować
link do KWC: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=13945

Z tej samej serii fajny też jest Lation do ciała
Kupiłam go dziś w Rossmanie, zapłaciłam 8,99 zł. Dziś będę testować
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 19:41   #60
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Kupiłam go dziś w Rossmanie, zapłaciłam 8,99 zł. Dziś będę testować
Ja też .
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-18 00:10:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:08.