plamy pigmentowe na twarzy ratunku!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości

Notka

Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości Jak pozbyć się zmarszczek, utrzymać młody i naturalny wygląd skóry? Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o medycynie estetycznej. Na Twoje pytania odpowiada Dr Iwona Marycz-Langner.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-06-03, 09:54   #1
moniasass
Przyczajenie
 
Avatar moniasass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 28

plamy pigmentowe na twarzy ratunku!!


moje przebarwienia są tak okropne że wstydzę sie wychodzić na dwór bez kupy podkladu na twarzy jestem tak już załamana ,że niewiem co robić nie opalam sie robilam nawet próby watrobowe wszystko ok żadnych problemów hormonalnych żadnych tabletek antykopcyjnych niewiem bylam u lekarza dermatologa jak mi wystrzeliła z suma za dobra kurację która niby pomoże to się załamałam nie stac mnie poprostu na nią ....wstydzę sie ludzi bo z podkładem tak grubym na twarzy wyglądam jak lalka ....moze która z was ma takie problemy moze moze mi doradzić ?bede naprawde wdziecznamoże żle sie wypowiem ,bo ktoś kto nie ma tego czegoś na twarzy to nie zrozumie ciało możesz w jakims stopniu zatuszować ubraniem ,a twarz? próbowałam nawet pisać do znanych programów typu matamorfozy...klinika urody z nadzieją że może mnie wybiorą ...?no cóż ...zawsze mialam fajną skorę na twarzy nie mialam problemów z trądzikiem skąd to cholerstwo to niewiem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie1022.jpg (54,6 KB, 175 załadowań)
moniasass jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 11:04   #2
Angelunek
Przyczajenie
 
Avatar Angelunek
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 24
Dot.: plamy pigmentowe na twarzy ratunku!!

no tak , twarzy się nie ukryje . zapewne to alergia na ten podkład , którego używasz , albo któryś z jego składników . najlepiej , jak przestaniesz używać podkładu , wiem , że trudno ci będzie , ale z czasem na pewno Ci to zniknie .
Angelunek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 16:11   #3
moniasass
Przyczajenie
 
Avatar moniasass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 28
Dot.: plamy pigmentowe na twarzy ratunku!!

nie to nie jest żadna alergia te plamy sa ciemno brązowe nie widoczne na tym zdjęciu i mam je dwa lata

Edytowane przez moniasass
Czas edycji: 2012-06-03 o 16:12
moniasass jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 18:27   #4
negri
Raczkowanie
 
Avatar negri
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa, ale znad morza:)
Wiadomości: 240
Dot.: plamy pigmentowe na twarzy ratunku!!

Twoje przebarwienia rzeczywiście są duże. Dermatolog nie powiedziała, jakie mogą być przyczyny?
Także mam przebarwienia, teraz już znacznie mniejsze (dużo pieniedzy wydałam niestety, żeby je zlikwidować), ale wcześniej musiałam nakładać dużo korektora, aby je ukryć. Tylko, że wiem, że przyczyną jest nasze słoneczko i tabletki antykoncepcyjne.
Może głupie pytanie, ale czy stosujesz kremy z filtrami?
pozdr
__________________
Jeżdżę na rowerze cały rok


negri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 20:16   #5
moniasass
Przyczajenie
 
Avatar moniasass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 28
Dot.: plamy pigmentowe na twarzy ratunku!!

przez cały rok rok po roku stosuje kremy z filtrem 50 i tak wychodzą .....plamy są najgorsze latem a napisz na jakiej podstawie ci lekarz powiedział że masz te plamy od slonca i tabletek jakies badania mialas?

Edytowane przez moniasass
Czas edycji: 2012-06-03 o 20:22
moniasass jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-04, 07:16   #6
negri
Raczkowanie
 
Avatar negri
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa, ale znad morza:)
Wiadomości: 240
Dot.: plamy pigmentowe na twarzy ratunku!!

Cytat:
Napisane przez moniasass Pokaż wiadomość
przez cały rok rok po roku stosuje kremy z filtrem 50 i tak wychodzą .....plamy są najgorsze latem a napisz na jakiej podstawie ci lekarz powiedział że masz te plamy od slonca i tabletek jakies badania mialas?

ha, badań nie miałam - lekarka stwierdziła ostudę na podstawie wywiadu (np. mam dużo piegów i nie stosowałam wówczas żadnej ochrony przeciw promieniowaniu ). Możliwe, że mój przypadek był dla niej "typowy".

Wiem jednakże, że jest badanie plam na skórze za pomocą specjalnej lampy -czy miałaś takie badanie?
__________________
Jeżdżę na rowerze cały rok


negri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-04, 07:38   #7
moniasass
Przyczajenie
 
Avatar moniasass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 28
Dot.: plamy pigmentowe na twarzy ratunku!!

moja wspaniała doktorka pani dermatolog odrazu jak jeszcze dobrze nie usiadłam powiedziała: Pani Moniko 1200zł i cosmelan nic pozatym nie sie pani zastanowi czy panią stać na to! i oto cały wywiad z moją Pani doktor....żadnych badań nic robiła mi nawet nie powiedziała co może być przyczyną tych plam....drugi lekarz kremy z filtrem używać...trzeci plamy po ciazy stracilam już nadzieję naprawde
moniasass jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-04, 10:25   #8
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: plamy pigmentowe na twarzy ratunku!!

może pomogą badania poziomu hormonów...tu problem może być złożony i może też przydać się ginekolog... Często się zdarza,że po ciąży lub w wieku około menopauzy-jak już zaczynają się delikatne zmiany(ok.40 r.z) cera staje się skłonna do przebarwień i one wychodzą pomimo używania filtrów (przecież i one nie dają 100 % ochrony..).Moja skłonność do plamek ujawniła się po ciążach i tak już zostało ,mojej mamie wychodzą takie jakby rozlane plamy przez zmiany hormonalne..(Jak się ma skłonność to walka z nimi nigdy się nie kończy ,cosmelan może być pomocny ale nie powiedziane że jeden zabieg -być może po jakimś krótkim czasie powtórka a napewno co jakiś czas i tak coś wyjdzie....Radzę zacząć od badań ...
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 08:06   #9
negri
Raczkowanie
 
Avatar negri
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa, ale znad morza:)
Wiadomości: 240
Dot.: plamy pigmentowe na twarzy ratunku!!

Cytat:
Napisane przez moniasass Pokaż wiadomość
moja wspaniała doktorka pani dermatolog odrazu jak jeszcze dobrze nie usiadłam powiedziała: Pani Moniko 1200zł i cosmelan nic pozatym nie sie pani zastanowi czy panią stać na to! i oto cały wywiad z moją Pani doktor....żadnych badań nic robiła mi nawet nie powiedziała co może być przyczyną tych plam....drugi lekarz kremy z filtrem używać...trzeci plamy po ciazy stracilam już nadzieję naprawde
miałam podobną wizytę z jedną dermatolog - od razu zaproponowała cosmelan

---------- Dopisano o 09:06 ---------- Poprzedni post napisano o 09:00 ----------

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
może pomogą badania poziomu hormonów...tu problem może być złożony i może też przydać się ginekolog... Często się zdarza,że po ciąży lub w wieku około menopauzy-jak już zaczynają się delikatne zmiany(ok.40 r.z) cera staje się skłonna do przebarwień i one wychodzą pomimo używania filtrów (przecież i one nie dają 100 % ochrony..).Moja skłonność do plamek ujawniła się po ciążach i tak już zostało ,mojej mamie wychodzą takie jakby rozlane plamy przez zmiany hormonalne..(Jak się ma skłonność to walka z nimi nigdy się nie kończy ,cosmelan może być pomocny ale nie powiedziane że jeden zabieg -być może po jakimś krótkim czasie powtórka a napewno co jakiś czas i tak coś wyjdzie....Radzę zacząć od badań ...
Zgadzam się - przede wszystkim badania - a jeśli się uda, także badanie lampą Wooda (Lampa znalazła zastosowanie głównie w dermatologii, w diagnostyce różnych infekcji oraz zmian pigmentowych, jak również w diagnostyce fotodynamicznej i zaburzeniach metabolizmu porfiryn - http://vitiligo.ovh.org/lampa_wooda.html).
Kurację cosmelanem trzeba powtarzać - wiem z doświadczenia, a i tak nie niweluje całkowicie plamek, choć jest najlepszy ze wszystkich środków, jakie stosowałam.
__________________
Jeżdżę na rowerze cały rok


negri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-12, 12:19   #10
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: plamy pigmentowe na twarzy ratunku!!

Moniko, napisałam już na drugim wątku- kwas kojowy trochę pomoże.
Spróbuj sama w domu zrobić, a jak coś, to pisz do mnie na prv
postaram się pomóc
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-19, 09:02   #11
moniasass
Przyczajenie
 
Avatar moniasass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 28
Dot.: plamy pigmentowe na twarzy ratunku!!

witam kochane dzięki jednej z naszych kolezanek która ma ten sam problem co ja zaczełam kurację kwasem kojowym,taniutko i nie mam nic do tracenia trzymajcie kciuki od dziś zaczynam sie smarować
moniasass jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-21, 09:41   #12
negri
Raczkowanie
 
Avatar negri
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa, ale znad morza:)
Wiadomości: 240
Dot.: plamy pigmentowe na twarzy ratunku!!

Cytat:
Napisane przez moniasass Pokaż wiadomość
witam kochane dzięki jednej z naszych kolezanek która ma ten sam problem co ja zaczełam kurację kwasem kojowym,taniutko i nie mam nic do tracenia trzymajcie kciuki od dziś zaczynam sie smarować
Powodzenia w kuracji
__________________
Jeżdżę na rowerze cały rok


negri jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:32.