Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Nasze emocje, uczucia, związki, intymne zwierzenia i pytania. Tutaj uzyskasz wsparcie i porady.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-04-01, 14:06   #61
coffee
and cigarettes

Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

Cytat:
Napisane przez nesaya5 Pokaż wiadomość
Np. na prawo jazdy a teraz chcialabym odłożyc na samochod. Skoro zarabiam, chyba mam prawo...
Oczywiście, że masz prawo. Ja wolałabym zapłacić za jedzenie i rachunki niż samochód, gdybym zarabiała 1200 miesięcznie. Ale Twoje prawo. Kup sobie samochód.

coffee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 14:06   #62
nesaya5
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ladymezmerize Pokaż wiadomość
Dokładnie, też Cię popieram w tym, bo masz prawo wydawać swoje zarobione pieniądze na co chcesz i nikt z tutaj zgromadzonych nie powinien Cię z tego rozliczać, ale wizaż to bardzo lubi
Autorko, mogłabym tak, czysto z ciekawości zapytać, dlaczego nie podjęłaś dalszej edukacji? Pytam po prostu z ciekawości
po liceum i zdaniu matury podjęłam zaocznie studium policealne, ale studia nie są dla mnie, moim zdaniem zmarnowane 5 lat, pracuję z ludźmi po studiach, więc widzę jak to jest ze znalezieniem pracy później
nesaya5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 14:07   #63
zlooosnica89
Raczkowanie

Cytat:
po liceum i zdaniu matury podjęłam zaocznie studium policealne, ale studia nie są dla mnie, moim zdaniem zmarnowane 5 lat, pracuję z ludźmi po studiach, więc widzę jak to jest ze znalezieniem pracy później
Ok czyli studiować nie zamierzasz. A kiedy myślisz o usamodzielnieniu się?
zlooosnica89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 14:09   #64
nesaya5
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez zlooosnica89 Pokaż wiadomość
Ok czyli studiować nie zamierzasz. A kiedy myślisz o usamodzielnieniu się?

w momencie gdy znajdę pracę na normalną umowę.
Stary 2014-04-01, 14:10   #65
201607040940
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
no i tym właśnie działasz na nerwy swojej matce, tą roszczeniową postawą. Tobie się należy i masz prawo. Coś Ci się pomyliło Prawda jest taka, że Twoja matka ma prawo wypić po pracy piwo i należy jej się część Twojej wypłaty

(abstrahuję zupełnie od alkoholizmu bo gdyby to był problem to tytuł wątku i treść pierwszego posta wyglądałyby inaczej)
wszystko jest kwestia dogadania ale chyba Autorkę wkurza że równowartość tego co matce daje, ona przepija.
5piwx3=15x3odni = 450 zł.

A jeżeli się zarabia to trzeba dorzucić się do rachunków.
201607040940 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 14:13   #66
mpt
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
wszystko jest kwestia dogadania ale chyba Autorkę wkurza że równowartość tego co matce daje, ona przepija.
5piwx3=15x3odni = 450 zł. [...]
To trzeba przyznać, że kobieta ma niezłą wydolność, skoro łojąc codziennie 5 piw daje radę ogarniać ten kołchoz
mpt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 14:13   #67
nesaya5
Raczkowanie

Cytat:

niech mi da rachunek do zapłacenia a ja go opłacę, nie ma problemu, ale nigdy tego nie zrobiła chociaż ją o to kilka razy prosiłam.
Stary 2014-04-01, 14:17   #68
madana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
To pogłaszcz się po brzuszku, sprawdź, czy masz gdzie spać, czy lampka świeci i przypomnij sobie, czy zimą kaloryfery były ciepłe. Jesteś totalnie roszczeniowa i dziecinna. Matka pije, przeszkadza Ci to, to szukaj lepszej pracy i wyprowadź się. Ba, już teraz możesz wynająć pokój i się wynieść. za 800-120 zł da się żyć w mniejszym mieście.
- podpiszę się; poza tym - ok, samochód- fajnie marzenie, ale nie gdy problemem staje się 400 zł. "na nie wiadomo "- kurczę, jest nowy miesiąc, podliczyłam właśnie wydatki naszej rodziny (dokładnie notuję)- u mnie samo jedzenie (przy kupowaniu z głową) to ponad 2 tyś. na rodzinę 2+ 2. A gdzie reszta.
madana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 14:17   #69
eelmirka
Zadomowienie

zakładając, że faktycznie tyle wypija nie jestem przekonana, czy to nie lekkie zabarwienie na korzyść autorki
eelmirka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 14:19   #70
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte

Uważam, że skoro pracujesz, nie uczysz się to powinnaś pokrywać swoją cześć rachunków za mieszkanie. Czyli 1/4 za prąd, gaz, czynsz itp. 400 zł to i tak taniej niż wynajem pokoju.
Choć teksty Twojej matki są żenujące, głupie i niepotrzebne.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 14:19   #71
nesaya5
Raczkowanie

Cytat:
zakładając, że faktycznie tyle wypija nie jestem przekonana, czy to nie lekkie zabarwienie na korzyść autorki
Przepraszam bardzo, ale nie mam co tu ubarwiać, po urodzeniu najmłodszej siostry zaczęła popijac i to ciągnie się do tej pory. Średnio 4-5 piw dziennie. Nawet w święta nie zrobiła sobie wyjątku...
Stary 2014-04-01, 14:19   #72
eelmirka
Zadomowienie

Cytat:
niech mi da rachunek do zapłacenia a ja go opłacę, nie ma problemu, ale nigdy tego nie zrobiła chociaż ją o to kilka razy prosiłam.
ale Ty nie rozliczaj własnej matki! Mieszkanie, rachunki, kredyt, czasem na jednych zakupach lekko pęka 100 zł
Stary 2014-04-01, 14:21   #73
Lemmy is God
Wtajemniczenie

Cytat:

Normalne piwo można już za 2 zł kupić Także 5piwx2=10x30dni=300zł.

Nałóg matki to jedno, a rozczeniowość autorki to drugie. Teraz kobieta ma w mieszkaniu razem ze sobą 4 osoby, w tym jedną w ciąży, a drugą w wieku wczesnoszkolnym i zapewne spore wydatki.

Moja rada, znaleźć lepszą pracę i się wyprowadzić, matka się nie zmieni jeśli nie będzie chciała.
Lemmy is God jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 14:22   #74
nesaya5
Raczkowanie

Cytat:
ale Ty nie rozliczaj własnej matki! Mieszkanie, rachunki, kredyt, czasem na jednych zakupach lekko pęka 100 zł
a ona ma prawo rozliczać własną córkę?
Stary 2014-04-01, 14:24   #75
eelmirka
Zadomowienie

Cytat:
Przepraszam bardzo, ale nie mam co tu ubarwiać, po urodzeniu najmłodszej siostry zaczęła popijac i to ciągnie się do tej pory. Średnio 4-5 piw dziennie. Nawet w święta nie zrobiła sobie wyjątku...
trochę mi Ciebie szkoda jeśli to prawda to na Twoim miejscu zaczęłabym się martwić o mamę, a nie ją rozliczała z kasy

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

Cytat:
a ona ma prawo rozliczać własną córkę?
ona postawiła warunek - chcesz tu mieszkać dorzucasz się 400 zł. Nie sądzę, że rozlicza ją z tego na co wydała resztę kasy. Nie było o tym mowy
Stary 2014-04-01, 14:24   #76
nesaya5
Raczkowanie

Cytat:
trochę mi Ciebie szkoda jeśli to prawda to na Twoim miejscu zaczęłabym się martwić o mamę, a nie ją rozliczała z kasy
pewnie, że się martwię bo najbardziej szkoda mi najmłodszej siostry i nienarodzonego dzidziusia...
Stary 2014-04-01, 14:26   #77
eelmirka
Zadomowienie

Cytat:
pewnie, że się martwię bo najbardziej szkoda mi najmłodszej siostry i nienarodzonego dzidziusia...
no to tym przede wszystkim powinnaś się zająć. Nieźle może się tym załatwić
Stary 2014-04-01, 14:26   #78
green way
Rozeznanie

Ja nie piję alkoholu w ogóle, pracuję, zarabiam ok. 2.000zł. Żyję z partnerem, który również zarabia ok. 2.000 zł. Mój syn zakomunikował nam pewnego pięknego dnia, że porzuca szkołę i idzie do pracy, mieszkamy razem, zdecydowałam, że będzie dokładał do opłat i wyżywienia 400 zł miesięcznie - 270 zł opłaty + 130 zł wyżywienie. Mój syn też płacze i narzeka, że to zdecydowanie za dużo i że jakby wynajął coś z kolegami, to wyszłoby go duuużo taniej. A ja na to, że proszę bardzo, jeżeli chce spróbować to droga wolna. Nie jestem za niańczeniem dzieci do usranej śmierci tylko dlatego, że są nasze. Jestem za dorosłością, usamodzielnieniem, odpowiedzialnością. Jak kogoś nie stać na przyjemności to ich nie ma, to proste. Wiem, że dorosłość boli, ale lepiej wcześniej niż później nauczyć się żyć na własny rachunek, bo życie to nie bajka. A apropos pieniędzy i na co je przeznacza mama autorki... To jej kasa i ma prawo z nią zrobić co się jej żywnie podoba
green way jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 14:26   #79
Arsonist
Zakorzenienie

Cytat:
To pogłaszcz się po brzuszku, sprawdź, czy masz gdzie spać, czy lampka świeci i przypomnij sobie, czy zimą kaloryfery były ciepłe. Jesteś totalnie roszczeniowa i dziecinna. Matka pije, przeszkadza Ci to, to szukaj lepszej pracy i wyprowadź się. Ba, już teraz możesz wynająć pokój i się wynieść. za 800-120 zł da się żyć w mniejszym mieście.
Rozumiem, że jakby w domu mieszkała jedna osoba mniej, to za ogrzewanie, prąd itp. wyszłoby dokładnie o 1/4 mniej? To nie do końca tak działa . Z mediów korzysta cała rodzina i gdyby autorka tam nie mieszkała, to kaloryfery grzałyby tak samo i lampka tak samo by świeciła.

Jakby mama autorki nie podchodziła do sprawy tak krótkowzrocznie i miała też na względzie przyszłość córki, to nie brałaby kasy dla siebie, tylko zaproponowałaby, żeby autorka te 400 zł czy nawet połowę wypłaty wpłacała sobie na konto oszczędnościowe w celu uzbierania takiej sumki, która zabezpieczyłaby ją na początek po wyprowadzce z domu. Córa by się szybko usamodzielniła, wyfrunęła z gniazda, a mama miałaby mniejszy "kierat" do ogarnięcia i jeden mniej dzióbek do wykarmienia.

Edytowane przez Arsonist
Czas edycji: 2014-04-01 o 14:32
Arsonist jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 14:27   #80
nesaya5
Raczkowanie

Cytat:
no to tym przede wszystkim powinnaś się zająć. Nieźle może się tym załatwić
tylko, że się z nią NIE da o tym pogadać, zbywa mnie
Stary 2014-04-01, 14:30   #81
koreczka
Wtajemniczenie

Autorko zgubiłam się, czego ty właściwie chcesz?
koreczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 14:34   #82
mpt
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Arsonist Pokaż wiadomość
Rozumiem, że jakby w domu mieszkała jedna osoba mniej, to za ogrzewanie, prąd itp. wyszłoby dokładnie o 1/4 mniej? To nie do końca tak działa .

Jakby mama autorki nie podchodziła do sprawy tak krótkowzrocznie i miała też na względzie przyszłość córki, to nie brałaby kasy dla siebie, tylko zaproponowałaby, żeby autorka te 400 zł czy nawet połowę wypłaty wpłacała sobie na konto oszczędnościowe w [...]
Ja wiem, jak to działa. A Ty usprawiedliwiasz tekst "nie wiem na co idą moje pieniądze!".

Autorka nie jest małym dzieckiem, żeby jej tłumaczyć "odłóż sobie córeńko 400 zł, bo nie będziesz miała pieniążków". Matka chce, żeby mieszkająca i żywiąca się wdomu córka dołożyła 400 zł do życia. To nie jest dużo. Panna w ciąży się uczy. Najmłodsza ma 8 lat. Więc o co kaman?

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------

Cytat:
Napisane przez koreczka Pokaż wiadomość
Autorko zgubiłam się, czego ty właściwie chcesz?
Prawka i samochodu Wyraźnie widac, że chodzi o kasę, nie o sentymenty.
Stary 2014-04-01, 14:38   #83
yoona
Zakorzenienie

dlatego zawsze w tego typu wątkach po kilku odpowiedziach nie po myśli Autorki, nagle wychodzi informacja że rodzic jest alkoholikiem i znęca sie psychicznie? no zawsze

czy nie wiekszym problemem jest wyzej wymienione niż kasa?

A poza tym, Autorko, znajdz pokój z wyżywieniem za 400zł. Powodzenia życzę.

Dlaczego siostra ktora się uczy (ta 20latka) nie ma alimentów od ojca?

Blogowy świat

Edytowane przez yoona
Czas edycji: 2014-04-01 o 14:44
yoona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 14:39   #84
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez green way Pokaż wiadomość
Ja nie piję alkoholu w ogóle, pracuję, zarabiam ok. 2.000zł. Żyję z partnerem, który również zarabia ok. 2.000 zł. Mój syn zakomunikował nam pewnego pięknego dnia, że porzuca szkołę i idzie do pracy, mieszkamy razem, zdecydowałam, że będzie dokładał do opłat i wyżywienia 400 zł miesięcznie - 270 zł opłaty + 130 zł wyżywienie. Mój syn też płacze i narzeka, że to zdecydowanie za dużo i że jakby wynajął coś z kolegami, to wyszłoby go duuużo taniej. A ja na to, że proszę bardzo, jeżeli chce spróbować to droga wolna. Nie jestem za niańczeniem dzieci do usranej śmierci tylko dlatego, że są nasze. Jestem za dorosłością, usamodzielnieniem, odpowiedzialnością. Jak kogoś nie stać na przyjemności to ich nie ma, to proste. Wiem, że dorosłość boli, ale lepiej wcześniej niż później nauczyć się żyć na własny rachunek, bo życie to nie bajka. A apropos pieniędzy i na co je przeznacza mama autorki... To jej kasa i ma prawo z nią zrobić co się jej żywnie podoba
Popieram!
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 14:41   #85
aaanuuusiaaa
Raczkowanie

A ja was wszystkich nie rozumiem. Gdzieś mi mignął wpis, że autorka chce zapłacić rachunki a nie dawać kasę. Ja jestem za - opłacenie rachunków to odciążenie wydatków z jej pieniędzy. A jeśli ona się boi na co pójdzie 400zł to niech nie daje 400zł tylko płaci rachunki.
U mnie w rodzinnym domu za rachunki wychodziło 900zł (i wzwyż, niektóre rzeczy co 2 miesiące opłata), co za problem by autorka wg możliwości płaciła rachunki 300-400zł?
Naprawdę tak ważne jest to, że póki nie odda matce banknotów to jest niedojrzała?

Edytowane przez aaanuuusiaaa
Czas edycji: 2014-04-01 o 14:44
aaanuuusiaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 14:46   #86
mpt
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aaanuuusiaaa Pokaż wiadomość
[...]
Naprawdę tak ważne jest to, że póki nie odda matce banknotów to jest niedojrzała?
A zrobi przy tym zakupy i ugotuje obiadek? Bo płacic za rachunki to każdy by chciał, że z biedronki z siatami to już nie ma komu wracać
Tak naprawdę rachunki to pikuś przy płaceniu za jedzenie, więc nic dziwnego, że matka wybucha śmiechem na te dobre chęci.
Stary 2014-04-01, 14:48   #87
yoona
Zakorzenienie

kurde szkoda mi tej matki, wszystko na jej głowie, corka się w ogóle matka nie interesuje (nie wie nawet, jakie matka ma zobowiązania, ile rachunków, kredyty itp), zero wsparcia, za chwile zwali jej się na głowe też wnuczka, która pewnie ona bedzie musiala się zając (bo córa się uczy), przeżywa pewnie też to, ze chłopak córę rzucił, a w domu się tylko od niej wymaga, ja się nie dziwie, że pije.

Blogowy świat

yoona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 14:49   #88
coffee
and cigarettes

Cytat:
Tak naprawdę rachunki to pikuś przy płaceniu za jedzenie, więc nic dziwnego, że matka wybucha śmiechem na te dobre chęci.
Prawda. Niech autorka choćby przez miesiąc nie je nic, co matka kupi. Zobaczymy, czy uda jej się wyżywić za ogromną kwotę 400 złotych.

Edytowane przez coffee
Czas edycji: 2014-04-01 o 14:50
coffee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 14:49   #89
ladymezmerize
Raczkowanie

Cały czas mówicie o tym, jak to źle że Autorka rozlicza własną matkę, że skoro to jej pieniądze to może sobie z nimi robić co chce. Rozumiem doskonale, że Autorka powinna się dokładać, skoro mieszka i zarabia, jednak zobaczcie, jak ma się czuć? Matka traktuje ją z buta, oddaje matce 1/3 czasem nawet 1/2 swojej wypłaty, kiedy jej siostra siedzi i nic nie robi. Okej uczy się, a ile ludzi na dziennych studiach jeszcze dorabia? Skoro jedna daje matce to i druga powinna dawać. Cały czas usprawiedliwiacie tą siostrę bo się pilnie óczy i nosi dzidziusia. Okej, autorka też może się za chwile zapisać do szkoły i też zyska status ucznia, już będzie mniej argumentów, że ma oddawać kase pijącej matce? A co, uczelnia to jakiś żelazny immunitet? Wiadomo, że nie zarobi pełnej kwoty jak Autorka, ale zarobi jakąś jej mniejszą część, którą również będzie jakby, za siebie oddawać matce.

Autorko, to może zapisz się na studia? Przecież jak się uczysz na studiach to możesz siedzieć za darmo i nie musisz się nic dokładać, bo przecież takie myślenie tutaj panuje
Stary 2014-04-01, 14:50   #90
spritfire
Rozeznanie

Dziwi mnie w ogóle oburzenie autorki. To normalne dla mnie żeby w pewnym wieku dokładać rodzicom do mieszkania, jak zaczęłam zarabiać normalne pieniądze i z nimi mieszkałam to dawałam im około 400 zł.
Zarabiając 1100-1200 zl i tak zostanie Ci około 800-700 zł na własne wydatki.. Moim zdaniem to sporo.
Jeżeli dla Ciebie to za mało to wyprowadź się jak mówi Twoja mama i nie bądź pasożytem, zobaczysz wtedy ile kosztuje utrzymanie się samodzielne, zapłacenie rachunków i jedzenie.
Jakbyś rozsądnie dysponowała tą kwotą którą posiadasz to mogłabyś sobie i na auto odłożyć

Edytowane przez spritfire
Czas edycji: 2014-04-01 o 14:51
spritfire jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości