Co się dzieje z moim organizmem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-05, 17:29   #1
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072

Co się dzieje z moim organizmem?


Drogie wizażanki, chciałabym zaczerpnąć porady i wsparcia bo juz wysiadam... Zacznijmy od tego, że końcem września 2013 wzięłam ostatni plaster Evra i odstawiłąm je. Pierwsza miesiączka była początkiem listopada dopiero, następna początkiem grudnia, potem niestety a dokładnie 22 grudnia zdarzył się wypadek i zarzyłam Escapelle 13 h po stosunku. Od tamtego momentu ani śladu miesiączki. Wystąpiło tylko plamienie co ponoć jest normalnym skutkiem ubocznym tej tabletki. Ale mało tego pojawiła się u mnie infekcja, najpierw odczuwałam jako zapalenie pęcherza więc ratowałam się roznymi lekami bez recepty, niestety potem zauwazyłam ze moja wydzielina nie jest normalna tylko przypominająca grzybicę. Dziś w końcu byłam u ginekologa, przepisał mi 4 leki az: Mycosyst, Nystatyna, Gyno-femidazol, i Gynalgin, sporo tego więc chyba jest nieciekawie. Dodatkowo zlecił badanie usg na które idę jutro. Uff, i dopiero teraz zaczynam się stresować. Mam mnóstwo pytań: Czy mozliwe ze po Escapelle wciąż nie mam miesiączki? Czy infekcja może opóźniać okres? Czy badanie usg oprócz profilaktyki może wykazac jakąs zmianę chorobową która jest odpowiedzialna za grzybicę pochwy? Dodam jeszcze że nie sądzę abym była w ciąży, czuję się dobrze, zadnych wymiotów, omdleń, bólu piersi czy brzucha. Proszę Was o porady, sugestie, będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 19:44   #2
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: Co się dzieje z moim organizmem?

proszę o odpowiedzi, Wizażanki, umrę do jutra z nerwów
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 20:13   #3
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Co się dzieje z moim organizmem?

Cytat:
Napisane przez aniaexplode Pokaż wiadomość
Drogie wizażanki, chciałabym zaczerpnąć porady i wsparcia bo juz wysiadam... Zacznijmy od tego, że końcem września 2013 wzięłam ostatni plaster Evra i odstawiłąm je. Pierwsza miesiączka była początkiem listopada dopiero, następna początkiem grudnia, potem niestety a dokładnie 22 grudnia zdarzył się wypadek i zarzyłam Escapelle 13 h po stosunku. Od tamtego momentu ani śladu miesiączki. Wystąpiło tylko plamienie co ponoć jest normalnym skutkiem ubocznym tej tabletki. Ale mało tego pojawiła się u mnie infekcja, najpierw odczuwałam jako zapalenie pęcherza więc ratowałam się roznymi lekami bez recepty, niestety potem zauwazyłam ze moja wydzielina nie jest normalna tylko przypominająca grzybicę. Dziś w końcu byłam u ginekologa, przepisał mi 4 leki az: Mycosyst, Nystatyna, Gyno-femidazol, i Gynalgin, sporo tego więc chyba jest nieciekawie. Dodatkowo zlecił badanie usg na które idę jutro. Uff, i dopiero teraz zaczynam się stresować. Mam mnóstwo pytań: Czy mozliwe ze po Escapelle wciąż nie mam miesiączki? Czy infekcja może opóźniać okres? Czy badanie usg oprócz profilaktyki może wykazac jakąs zmianę chorobową która jest odpowiedzialna za grzybicę pochwy? Dodam jeszcze że nie sądzę abym była w ciąży, czuję się dobrze, zadnych wymiotów, omdleń, bólu piersi czy brzucha. Proszę Was o porady, sugestie, będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.
nie musisz mieć żadnych objawów ciąży a być w niej, niektóre kobiety wcale nie odczuwają, że są w ciąży.
Po tabletce "po" nie powinnaś być w ciąży ale kto to wie.

I tak, usg może wykazać jakieś choroby, po to jest to badanie a o leki to Ty powinnaś zapytać lekarza a nie sobie gdybać po wizycie, że ich aż tyle.

Generalnie: odrobinkę dojrzałości.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-05 21:13:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:38.