długotrwałe krwawienie po stosunku - POMOCY. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-08, 11:01   #1
cherrylady44
Przyczajenie
 
Avatar cherrylady44
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 11
GG do cherrylady44
Exclamation

długotrwałe krwawienie po stosunku - POMOCY.


Witam.
Wiem, że ten temat poruszany był już wiele razy, ale nigdzie nie znalazłam sensownej rady/odpowiedzi.
Kochałam się z chłopakiem w 3 dzień okresu, nie był to mój pierwszy raz. Wszystko przebiegało jak zazwyczaj, nie odczuwałam bólu ani nic z tych rzeczy. Chwilę po stosunku zaczęłam BARDZO intensywnie krwawić. Trwało to może z godzinę, później krwawienie trochę ustąpiło. Nie była to miesiączka, gołym okiem poznaliśmy że to czysta krew, jakby wyciekała z rany, co z resztą można było poznać też po zapachu. Podkreślę, że po stosunku również nie odczuwałam bólu, nie zauważyłam też żadnej rany a krew wyciekała z wnętrza.

Mój okres trwa zazwyczaj 7 dni i właśnie dziś powinien się skończyć. Od tamtego czasu ciągle krwawię, co prawda już nie tak intensywnie, ale jednak. Strasznie mnie to martwi, gdyż zazwyczaj od 4 dnia wzwyż moja miesiączka zaczyna zanikać, zostaje tylko brudna wydzielina.

Naczytałam się na internecie, że to może być nadżerka bądź jakaś infekcja. Podkreślę jeszcze, że przed okresem nie zauważyłam żadnych zmian w wydzielinie,wszystko było w porządku. Nigdy wcześniej nic takiego mi się nie przydarzyło.

Czy to rzeczywiście może być nadżerka, czy po prostu stosunek spowodował, że okres stał się intensywniejszy? Proszę o konkretne odpowiedzi i z góry dziękuję.
cherrylady44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 11:12   #2
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: długotrwałe krwawienie po stosunku - POMOCY.

Cytat:
Napisane przez cherrylady44 Pokaż wiadomość
Witam.
Wiem, że ten temat poruszany był już wiele razy, ale nigdzie nie znalazłam sensownej rady/odpowiedzi.
Kochałam się z chłopakiem w 3 dzień okresu, nie był to mój pierwszy raz. Wszystko przebiegało jak zazwyczaj, nie odczuwałam bólu ani nic z tych rzeczy. Chwilę po stosunku zaczęłam BARDZO intensywnie krwawić. Trwało to może z godzinę, później krwawienie trochę ustąpiło. Nie była to miesiączka, gołym okiem poznaliśmy że to czysta krew, jakby wyciekała z rany, co z resztą można było poznać też po zapachu. Podkreślę, że po stosunku również nie odczuwałam bólu, nie zauważyłam też żadnej rany a krew wyciekała z wnętrza.

Mój okres trwa zazwyczaj 7 dni i właśnie dziś powinien się skończyć. Od tamtego czasu ciągle krwawię, co prawda już nie tak intensywnie, ale jednak. Strasznie mnie to martwi, gdyż zazwyczaj od 4 dnia wzwyż moja miesiączka zaczyna zanikać, zostaje tylko brudna wydzielina.

Naczytałam się na internecie, że to może być nadżerka bądź jakaś infekcja. Podkreślę jeszcze, że przed okresem nie zauważyłam żadnych zmian w wydzielinie,wszystko było w porządku. Nigdy wcześniej nic takiego mi się nie przydarzyło.

Czy to rzeczywiście może być nadżerka, czy po prostu stosunek spowodował, że okres stał się intensywniejszy? Proszę o konkretne odpowiedzi i z góry dziękuję.
Albo to albo to, nie mam możliwości powiedzenia na 100%. Wizyta u lekarza nie zaszkodzi.
__________________

kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 11:28   #3
cherrylady44
Przyczajenie
 
Avatar cherrylady44
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 11
GG do cherrylady44
Dot.: długotrwałe krwawienie po stosunku - POMOCY.

Cytat:
Napisane przez kluska0 Pokaż wiadomość
Albo to albo to, nie mam możliwości powiedzenia na 100%. Wizyta u lekarza nie zaszkodzi.
Myślisz,że to może być objaw nadżerki? Możliwe żeby powstała ''od tak''? Jak mówiłam, nie widziałam żadnych objaw przed okresem, żadnych zmian w śluzie, a czytałam,że kobiety które spotkały się z nadżerką takowe zmiany widziały, np zielonkawy odcień wydzieliny
cherrylady44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 11:31   #4
cherrylady44
Przyczajenie
 
Avatar cherrylady44
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 11
GG do cherrylady44
Dot.: długotrwałe krwawienie po stosunku - POMOCY.

sory,post się zdublował.

Edytowane przez cherrylady44
Czas edycji: 2011-12-08 o 12:34
cherrylady44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 11:46   #5
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: długotrwałe krwawienie po stosunku - POMOCY.

Chciałam napisać to samo co wyżej. Myślisz, że my wiemy co Ci dolega? To zgaduj zgadula, może być wszystko - dlatego najlepiej udaj się do lekarza. Co z tego, że ktoś mógł mieć podobną sytuację, jak u Ciebie to może być jedno, a u drugiej dziewczyny co innego, zaś skutek jest ten sam.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 12:00   #6
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: długotrwałe krwawienie po stosunku - POMOCY.

Ja jednak myślę, że zwyczajnie stosunek wywołał większe skurcze macicy i stąd obfityszy okres - podczas podniecenie się "spinasz", mięśnie popracowały i macica to "odczuła", facet Cię popukał przy okazji w okolicach szyjki macicy i stąd to wszystko.
__________________

kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 12:24   #7
cherrylady44
Przyczajenie
 
Avatar cherrylady44
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 11
GG do cherrylady44
Unhappy Dot.: długotrwałe krwawienie po stosunku - POMOCY.

mam nadzieję, że jest jak mówisz, że krwawienie nasiliło się przez stosunek i że to nic poważniejszego. jeśli nic się nie zmieni i krwawienie nie ustąpi do jutra to będę zmuszona udać się do ginekologa, choć wcale się do tego nie palę :/ najgorsze jest to, że mieszkam w UK i niestety nie jest tu jak w Polsce, że czasem można dostać się bez kolejki. chłopak zapisywał się ostatnio do zwykłego lekarza rodzinnego i termin na dopiero za półtora miesiąca
cherrylady44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-08, 15:27   #8
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: długotrwałe krwawienie po stosunku - POMOCY.

Sory, nie widziałam wcześniejszego posta. Owszem nadżerka może sie zrobić "od tak", jeśli współżyjesz to mechaniczne uszkodzenia nabłonka spowodowane penetracją (albo też tamponami) mogą skutkować nadżerką, jak dojdzie do tego jakaś infekcja to ryzyko jest większe. Ja też miałam nadżerke i nie miałam żadnych objawów typu jakiś dziwny śluz czy coś, u mnie objawami był ból podczas stosunku i krwawienie po. Jeśli do tej pory nie miałaś takich problemów to obstaję przy tej wersji którą opisałam wcześniej.
No ale jednak, skoro jesteś aktywna seksualnie to na badania do ginekologa i tak powinnaś chodzić więc ja bym jednak zachęcała do wizyty.
__________________

kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 06:08   #9
tarantoola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 51
Dot.: długotrwałe krwawienie po stosunku - POMOCY.

Cytat:
Napisane przez cherrylady44 Pokaż wiadomość
Nie była to miesiączka, gołym okiem poznaliśmy że to czysta krew, jakby wyciekała z rany, co z resztą można było poznać też po zapachu.
Co do stosunków bardziej w środku niż pod koniec miesiączkowania, to nie umiem określić czy krwawienie się u mnie zwiększało, bo nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Leciało to leciało, ale czy więcej? Natomiast zaobserwowałam, że jak współżyję z mężem pod koniec miesiączki, krwawienie rzeczywiście się zwiększa. Wtedy zazwyczaj okres wydłuża się jeszcze o jeden dzień.
tarantoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 20:32   #10
oliwka373
Raczkowanie
 
Avatar oliwka373
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Zamosc
Wiadomości: 53
Dot.: długotrwałe krwawienie po stosunku - POMOCY.

U mnie tez krwawienie sie zwieksza podczas stosunku w okres,czasami nawet bardzo, ale od zawsze uwazalam to za normalne i normalny przebieg, wiec sie nie martwilam i nie martwie, bo ogolnie nic mi nie dolega, tylko jak kolezanka wyzej wspomniala czasami okres wydluza sie o jeden lub dwa dni i tyle
oliwka373 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 20:35   #11
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: długotrwałe krwawienie po stosunku - POMOCY.

Mnie też się 'pojawia ponownie' krwawienie, jak kocham się w końcowe dni okresu. Za pierwszym razem się przeraziłam, że to krwotok Tyle że ja mam też niewielką nadżerkę, może ma to jakiś związek.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-09, 20:27   #12
201607160906
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3
Dot.: długotrwałe krwawienie po stosunku - POMOCY.

dziś pierwszy raz współżyłam z moim chłopakiem, no i pojawiło sie krwawienie, wiem ze to normalne , nurtuje mnie jedno pytanie czy jesli za dwa-trzy dni mam okres pojawi się on normalnie? prosze o odpowiedz
201607160906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-09 21:27:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:52.