Mamusie styczniowe 2020 cz.2 - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-11, 09:15   #2791
Rose08
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Ja piore w dzieciecym, nie Loveli bo jak sie zaczely problemy skórne to odstawilam ja, chociaz raczej nie byla to wina plynu,i juz nie wrocilam. Chyba Bialego Jelenia mam.



Dzien 2 jedzenia, dalam maliny, krzywi sie i placze, nawet nie bierze do reki. Juz widze ze bede potrzebowala duzo cierpliwości, bo poki co 2 nieudane dni i jestem sfrustrowana...
Rose08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 09:45   #2792
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
Ja piore w dzieciecym, nie Loveli bo jak sie zaczely problemy skórne to odstawilam ja, chociaz raczej nie byla to wina plynu,i juz nie wrocilam. Chyba Bialego Jelenia mam.



Dzien 2 jedzenia, dalam maliny, krzywi sie i placze, nawet nie bierze do reki. Juz widze ze bede potrzebowala duzo cierpliwości, bo poki co 2 nieudane dni i jestem sfrustrowana...
U nas maliny tez nie podeszly. Wiecej rozciapala niz udalo jej sie wlozyc do buzi.
Z jogurtem zmiksowane tez nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 09:56   #2793
Skarpeciara12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 151
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Ja piore w dziecinnym, ale Mala spi w naszej poscieli w lozku, a ta jest wyprana w zwyklym proszku i jakby jej mialo cos być to juz by dostala. Przeciez tak samo dotyka gołą skórą tej poscieli. A piore dalej w dziecinnym tylko ze względu na zapach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skarpeciara12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 10:04   #2794
Wendy_123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 229
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Ja piorę w loweli i poki co kontynuuje, my jemy papki i poki co nie ma tragedii, dziewczyny z czego uczycie dzieci pić? Moja ma doidy cup ale więcej jej wylewa się na plecy niż trafia do buzi i szukam jakiegoś kubka kapka żeby było łatwiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wendy_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 10:13   #2795
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

U nas żaden z kubków czy bidonów nie sprawdza się tak jak szklanka a co do malin to myślę że nie ma się co dziwić i zrażać U nas z papkami idzie całkiem fajnie. Wczoraj mały wsunął brokuła, cukinią i zielonym groszkiem
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 10:36   #2796
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
Ja piore w dzieciecym, nie Loveli bo jak sie zaczely problemy skórne to odstawilam ja, chociaz raczej nie byla to wina plynu,i juz nie wrocilam. Chyba Bialego Jelenia mam.



Dzien 2 jedzenia, dalam maliny, krzywi sie i placze, nawet nie bierze do reki. Juz widze ze bede potrzebowala duzo cierpliwości, bo poki co 2 nieudane dni i jestem sfrustrowana...
Może jeszcze nie jest gotowa? Powoli spokojnie. Kiedyś zacznie jeść. Nie ma się co spinać Moja ma dni, że ładnie je (czyli obgryzie kilka milimetrów owoców albo zje kilka łyżeczek papki) i takie, że wszystkim rzuca.
Cytat:
Napisane przez Wendy_123 Pokaż wiadomość
Ja piorę w loweli i poki co kontynuuje, my jemy papki i poki co nie ma tragedii, dziewczyny z czego uczycie dzieci pić? Moja ma doidy cup ale więcej jej wylewa się na plecy niż trafia do buzi i szukam jakiegoś kubka kapka żeby było łatwiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Doidy i bidon. Nie kupuj niekapków - to nie jest zdrowe. Alaantkowe chyba niedawno miało o tym artykuł. A początki, że wszystko się wylewa to normalne. Nie spinaj się Moja jak pije z bidonu to albo dostaje śliniak albo na golasa, bo zaraz jest cała mokra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 10:49   #2797
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Nie ma się co denerwować tym niejedzeniem, nie każde dziecko jest gotowe od razu w 6m.
U nas jeszcze dwa dni temu Młody się rzucał na jedzenie a wczoraj i dzisiaj rano tylko odrobinę pociumkał i więcej nie chciał. Nic na siłę. Do roku może być tak, że to mleko będzie podstawą wyżywienia a reszta tylko dodatkiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-11, 13:39   #2798
Rose08
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Niny wszystko wiem ale jakos chcialoby sie zeby wszystko szlo gładko i prosto, a nie idzie Czy jest gotowa, ciężko powiedzieć. Na kolanach siedzi w miare stabilnie. Jak siedziala z nami przy posilkach to wpatrywala sie jak jemy i co jemy. Wszystko pakowala do buzi (wiec myslalam ze z tym tez nie bedzie problemu a tu sie okazuje ze jedzenie to jedyna rzecz ktorej nie chce brac do buzi ).

Moja pije z doidy cup i z bboxa. Oba jej podtrzymuje, chociaż sama tez lapie. Doidy wylewa, wiadomo, ale to chyba normalne Generalnie z obu chetnie pije i przynajmniej z tym poszlo gladko



Mam jeszcze pytanko do bardziej doświadczonych w kwestii blw. Jak duze kawaleczki/paseczki podajecie? Mam problem z tym jak duze to powinno byc by z jednej strony latwo zlapala a z drugiej nie udusila sie tym 🤦Jak widzicie ze odgryza duzy kawalek to pozwalacie to mielic czy wyjmujecie od razu? Pytam czysto hipotetycznie, u nas sie jeszcze zadne duze gryzy nie wydarzyly, ale to jest cos co mnie troche stresuje i nie wiem jak reagować zeby nie panikowac i jej "nie przeszkadzać" ale tez nie doprowadzic do zadławienia? 🤔
Rose08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 14:21   #2799
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Mój jak odgryzie duży kawałek to od razy wypycha językiem i wypluwa.

Co do kawałków to kroję mniej więcej tak jak widziałam w necie, np:
http://szpinakrobibleee.pl/lista-pie...foods-dla-blw/
https://instagram.com/blwzoi?igshid=ejsrjsvd8b9t
https://instagram.com/iwkowe_blw?igshid=o49x5okqfjdm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 14:50   #2800
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
Niny wszystko wiem ale jakos chcialoby sie zeby wszystko szlo gładko i prosto, a nie idzie Czy jest gotowa, ciężko powiedzieć. Na kolanach siedzi w miare stabilnie. Jak siedziala z nami przy posilkach to wpatrywala sie jak jemy i co jemy. Wszystko pakowala do buzi (wiec myslalam ze z tym tez nie bedzie problemu a tu sie okazuje ze jedzenie to jedyna rzecz ktorej nie chce brac do buzi ).

Moja pije z doidy cup i z bboxa. Oba jej podtrzymuje, chociaż sama tez lapie. Doidy wylewa, wiadomo, ale to chyba normalne Generalnie z obu chetnie pije i przynajmniej z tym poszlo gladko



Mam jeszcze pytanko do bardziej doświadczonych w kwestii blw. Jak duze kawaleczki/paseczki podajecie? Mam problem z tym jak duze to powinno byc by z jednej strony latwo zlapala a z drugiej nie udusila sie tym 🤦Jak widzicie ze odgryza duzy kawalek to pozwalacie to mielic czy wyjmujecie od razu? Pytam czysto hipotetycznie, u nas sie jeszcze zadne duze gryzy nie wydarzyly, ale to jest cos co mnie troche stresuje i nie wiem jak reagować zeby nie panikowac i jej "nie przeszkadzać" ale tez nie doprowadzic do zadławienia?
Mieli ile chce. Dzieci ten odruch wymiotny mają dość blisko umiejscowiony na języku. Nie tak jak dorośli w gardle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-11, 15:23   #2801
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Ja mam problem bo ugotuje na parze albo za miekkke i zaraz rozciapuje albo za twarde tak jak dzis buraka. Krztusila sie kawalkiem.
Super sobie ciumka surowa papryke.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-11, 19:21   #2802
MagJa123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 521
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Moja też sama wypluwa, ale i tak przeżywam chwile grozy jak widzę, że ma jeszcze w buzi kawałek a już bierze kolejny, boje sie wtedy, że ten już odgryziony niechcący wpadnie dalej 🤦 u nas najchętniej je brokuła, cukinię, ogórka, rabarbar, batata. Na mannę i owsiankę ma odruch wymiotny 🙃 i się denerwuje, więc nie nalegam i jem sama. Ale chyba zamówię coś z Helpy na sprobowanie.


Dzisiaj malutka zaczęła sama obracać się z brzucha na plecy, na lozku, bo tam łatwiej, ale tak się spodobało, że obracała się w tą i z powrotem z uśmiechem na ustach, wyglądało jakby była z siebie bardzo dumna 🤣
MagJa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-12, 15:09   #2803
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Gratulacje! Haha na pewno była z siebie dumna Mój mały też zawsze jest. Teraz w ogóle nauczył się bić brawo i czasem wieczorami sobie śpiewa, dyskutuje, a później leży i bije brawo Widać, że go to fascynuje
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-13, 11:52   #2804
basias22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 21
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

hejka. dawno się nie odzywałam. urodziłam Nikole 8 dni po terminie chyba ostatnia z Was tutaj na grupie . ale za to mała nadrabia i szybko się rozwija. bo na 4 i pół miesiąca zaczęła mi się odwracać z pleców na brzuszek :P
powiedzcie mi jak karmicie swoje pociechy.? moja ma teraz 5 miesięcy karmię ją MM i kupuje słoiczki . dajecie łyżeczką przez butelke ze smoczkiem na kaszkę czy jak.? bo ja robie tak że owoce daje jej łyżeczką a obiadek przez butelkę bo sama nie wie jeszcze jak to sie je i co się z tym robi i wszystko ląduje na body.
Z jakiej firmy słoiczki są najlepsze.?
basias22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-13, 12:10   #2805
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Hej dziewczyny

Jak tam po weekendzie?

Moja panna postanowila uczcic nowy tydzien i wstala o 4 🤦☠♀️🤦☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-13, 12:38   #2806
Skarpeciara12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 151
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Jak tam po weekendzie?

Moja panna postanowila uczcic nowy tydzien i wstala o 4

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Moja niby spała ale szlochała(?) przez sen także ja nie spałam nic a nic

Wczoraj robiłam domowe słoiczki: jablko, jablko-truskawka, jablko-mango i zastanawiam sie czy moge zrobic taki mix z bananem, borowkami czy innymi owocami? Wekowała któraś z was cos takiego?

Tak poza tyn to moja panna chyba zakochala sie w awokado, jak jej zabralam resztki to urzadzila dzika awanture


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skarpeciara12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-13, 13:00   #2807
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Mój też płacze przez sen.. Całą noc stękał i wędrował, tzn obracał się to na mój koniec łóżka to na męża.. Nie wiem co mu, ale jestem padnięta
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-13, 14:20   #2808
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez basias22 Pokaż wiadomość
hejka. dawno się nie odzywałam. urodziłam Nikole 8 dni po terminie chyba ostatnia z Was tutaj na grupie . ale za to mała nadrabia i szybko się rozwija. bo na 4 i pół miesiąca zaczęła mi się odwracać z pleców na brzuszek
powiedzcie mi jak karmicie swoje pociechy.? moja ma teraz 5 miesięcy karmię ją MM i kupuje słoiczki . dajecie łyżeczką przez butelke ze smoczkiem na kaszkę czy jak.? bo ja robie tak że owoce daje jej łyżeczką a obiadek przez butelkę bo sama nie wie jeszcze jak to sie je i co się z tym robi i wszystko ląduje na body.
Z jakiej firmy słoiczki są najlepsze.?
Myślę że ona jest jeszcze zupełnie niegotowa na jedzenie. Ma dopiero 4,5 miesiąca. A dietę powinno się rozszerzać po skończonym 6. miesiącu. Moja je albo kawałki albo z łyżeczki.

U mnie tradycyjnie noc kiepska. Od 5 impreza przy cycku z obrotami i dziwnymi pozycjami. Mam już tego dosyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-13, 14:38   #2809
Rose08
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

U nas dzis rowno skonczony 6miesiac😍 Boze, kiedy to zlecialo?! Jeszcze raz tyle i trzeba będzie wracać do pracy 😭



My sie nie poddajemy z jedzeniem, dzis rano powtórnie sprobowalam podac maliny (nie będzie milosci) ana obiad cukinia (chyba nie sprobowala) i brokul (wielka milosc).W koncu zalapala z brokulem ze trzeba to wziac do reki i do dzioba Chociaz troche mi sie rozgotowaly wiec w większości miazdzyla to w rece a jadla ode mnie.
Rose08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-13, 18:38   #2810
Wendy_123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 229
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Moja od kilku dni też marudzi, i jeszcze się obraca i potem placze bo sie obrócila. Zamowilam bboxa w końcu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wendy_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-13, 18:52   #2811
verna_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 648
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cześć Basia! Ja przekładam słoiczkową papkę do miseczki i grzeję w kąpieli wodnej. Podaje łyżeczką, tak samo kaszkę i daje popić wodą ze szklanki. Ze sloiczków to różnie, patrzę na skład. Miałam część sloiczków bio, ale nie wszystkie, głównie skupiałam się na składzie żeby nie było skrobii ziemniaczanej, mąki pszennej, soku z winogron itp, czyli zbędnych według mnie dodatków. Wczoraj i dzisiaj mały jadł zupkę którą ja mu ugotowałam, rosół z marchewką, pietruszką i mięsem w formie papki, o dziwo bardzo mu smakowało.
verna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-13, 22:24   #2812
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

U nas ostatnio było średnio z apetytem za to dzisiaj pałaszował aż miło. Na śniadanie owsianka z bananem i truskawkami a na obiad makaron z czerwonej soczewicy z pomidorami, mozzarellą i natką pietruszki (jedliśmy to samo). Spore porcje zjadł
I już zauważyłam, że mimo że jest troszkę za drobny do krzesełka to więcej i chętniej je jak go tam sadzam niż jak karmię na kolanach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 06:55   #2813
Rose08
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Z ciekawości - jak wyglada Wasz dzien? W szczególności mamy ktorerozszerzaja juz diete. Chodzi mi o to, ile i kiedy posilkow stalych a ile kp, ile i jak dlugie drzemki itp.

Jakos ciezko mi poustawiac pory jedzenia przez co mam wrazenie ze do stalych posilkow siada zbyt glodna lub zbyt najedzona i przez to srednio chetna na probowanie. Tak samo ciezko mi wyjsc na spacer, czuje że muszę ja nakarmic przed, bo inaczej bedzie jeczec i nie zaśnie, a ona nie chce już tak czesto i odrzuca gdy proponuje, chce zjesc np. za godzinę,ale wtedy z kolei wypada to na chwile przed obiadem i kolo sie zamyka... Help
Rose08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 07:10   #2814
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
Z ciekawości - jak wyglada Wasz dzien? W szczególności mamy ktorerozszerzaja juz diete. Chodzi mi o to, ile i kiedy posilkow stalych a ile kp, ile i jak dlugie drzemki itp.

Jakos ciezko mi poustawiac pory jedzenia przez co mam wrazenie ze do stalych posilkow siada zbyt glodna lub zbyt najedzona i przez to srednio chetna na probowanie. Tak samo ciezko mi wyjsc na spacer, czuje że muszę ja nakarmic przed, bo inaczej bedzie jeczec i nie zaśnie, a ona nie chce już tak czesto i odrzuca gdy proponuje, chce zjesc np. za godzinę,ale wtedy z kolei wypada to na chwile przed obiadem i kolo sie zamyka... Help
Idziemy na żywioł Przy niej niestety nic nie można zaplanować. Budzi się około 5 i czasem udaje się dospać, czasem nie. Bywa tak, że od tej 5 sobie ciumka do 6 na przykład. Wychodzę z łóżka o 7 i idziemy robić śniadanie. Mała nie je mleka wtedy, bo nie chce. Koło 7:30 je kilka łyżek owsianki. Koło 8 mleko. I potem zabawa do momentu aż nie zacznie marudzić, czyli w zależności o której wstała tak około 9-10 idzie spać na 20 minut przy piersi. Potem wstanie, robię drugie śniadanie, które skubnie, o ile jest to coś dla niej. Potem spacer (przed którym próbuję nakarmić słów nie zawsze chce), na którym dążę żeby zasnęła Tyle że u nas spacer to plac zabaw dla dzieci, więc jak coś to siedzi ze mną, karmię, śpi. Różnie. W domu zabawa i kombinowanie kiedy zrobić obiad. Ostatnio najczęściej mi zasypia jak mam robić obiad, więc jak mąż kończy pracę to musi stać w kuchni... Odrywa się od piersi, wstaje i je z nami obiad koło 16:30. Potem zabawa, ewentualnie jedno karmienie i o 19 idziemy się karmić na noc.

Ogólnie u niej drzemki to często 20 minut. A że jest bardzo nieregularna to dostosowuję wszystko pod nią. Jakoś muszę tę moją trójkę ogarnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 07:44   #2815
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

U nas jest mniej wiecej tak.
Obojetnie o ktorej wstanie czy 5 czy 6 to z lozka wstajemy dopiero kolo 7. Wtedy tez dostaje cyca. Ja sie ogarniam, jest zabawa. Miedzy 8 a 8 30 jest drzemka, zazwyczaj 0.5h. Wiec kolo 9 znowu cyc. Po nim okolo 30-40 min probuje jej podac jakas owsianke czy kaszke. Pozniej znowu zabawa. Kolo 11 cyc. Jesli pogoda dopisuje to wychodzimy na spacer i wtedy zasypia. Jak nie wyjdziemy to uspianie w domu. Srednio na 2h. Wiec kolejne karmienie kolo 14. I po nim po jakims czasie podaje jej 'obiad'. Pozniej zabawa. Kolo 16 znowu cyc. I potem roznie. Czesto miala 3 drzemke ale ostatnio odmawia. Wiec albo jakis spacer znowu albo zabawa. 18 30 kapiel i pozniej cyc i spanie.
Mysle ze po 8 miesiacu zaczne tez cos proponowac jeszcze po poludniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 11:19   #2816
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Mamusie styczniowe 2020 cz.2

My śpimy/leżymy w sypialni do 8-8:30. Po pobudce jest kp. Wychodzimy, Młody się bawi na macie, a my z TŻ ogarniamy siebie, psa i śniadnie - zajmuje nam to 30-45min. Jemy razem (synek je kaszke, owsianke). Po jedzeniu proponuję jeszcze pierś.
Między godz 10 a 12 zazwyczaj ma drzemkę przy piersi. Bywa, że 40min, bywa że 2h.
Między 13 a 14 zazwyczaj wychodzimy na spacer. Po spacerze jest kp i czasami kolejna drzemka.
Drugi stały posiłek je między 14:30 a 16:30, w zależności od dnia i długości spania. Docelowo chciałabym, żeby był bardziej ok. 15. Ta 16:30 to była dwa razy jak popołudniowa drzemka się przeciągneła
W granicach 17-18 jest zazwyczaj kolejna drzemka.
Te drzemki to tak orientacyjnie. Czasami zasypia np o 18... Ale raczej 3 w ciągu dnia są.

Kąpiel i spanie na noc między 20 a 21.

Kp nie liczę, ale pierś proponuję często.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez miniminiv
Czas edycji: 2020-07-14 o 11:20
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-14, 21:44   #2817
Skarpeciara12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 151
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

U nas tez czesto posilki to loteria, kolo 5 mleko, rano kolo 7-8wjezdza kolejne mleko, potem kolo 11 kaszka, potem mleko na zadanie, po poludniu jakies wazywo albo owoc jakas godzine po posilku, ale jak cos jemy a młoda patrzy i wyciąga ręce to dajemy jej skosztować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skarpeciara12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 08:38   #2818
Wendy_123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 229
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Dziewczyny pozwoliły byście dziecku ktore potrafi tylko obracać się z pleców na brzuch spac na brzuchu? Poerwszy raz w nocy się obrocila tak że spala potem na brzuchu i mialam chwile grozy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wendy_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 08:43   #2819
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Wendy_123 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pozwoliły byście dziecku ktore potrafi tylko obracać się z pleców na brzuch spac na brzuchu? Poerwszy raz w nocy się obrocila tak że spala potem na brzuchu i mialam chwile grozy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam monitor oddechu więc spokojnie bym pozwoliła. W sumie ja nawet nie wiem jak mała śpi w nocy. Poza tym dziecko raczej spokojnie głowę przełoży na boki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 08:45   #2820
Wendy_123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 229
Dot.: Mamusie styczniowe 2020 cz.2

Cytat:
Napisane przez Inevera123 Pokaż wiadomość
Ja mam monitor oddechu więc spokojnie bym pozwoliła. W sumie ja nawet nie wiem jak mała śpi w nocy. Poza tym dziecko raczej spokojnie głowę przełoży na boki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam problem taki ze śpię z mala w łóżku i mam miękki materac więc się jednak obawiam, tylko jak teego zabronic jak człowiek spi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wendy_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-09 07:47:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:37.