Wyprawka dla szczeniaka (zabawki i nie tylko) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-17, 14:20   #61
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Odp: Dot.: Wyprawka dla szczeniaka (zabawki i nie tylko)

Z tym gotowaniem akurat to fakt. Mama Tz'a kiedy miała psa tez zawsze mu gotowala. No i problem sie zrobił jak pojechali na wakacje jedli w mieście a pies karmy ruszyć nie chciał . Ale tak jak mówisz kwestia przyzwyczajenia.

A myjesz zeby swojemu psu? Ja kupiłam szczotke i paste. Pasta pachnie jak ludzka ale moj maluch to taki glodomor ze nawet mu zasmakowala. Pierwsza szczoteczke dałam mu do oswojenia wiec cała zepsuł. Teraz nawet sobie daje szcotkowac

Aha jeszcze musze wam coś opowiedzieć. Kiedy moj pies wymieniał zeby z mlecznych na stałe to był akurat czas nauki komendy "oddaj". Mam w domu biały dywan. Pewnego wieczoru moj pies leży na dywanie, my oglądamy tv i nagle pies sie budzi i zaczyna coś rzuć i mlaskac. Wiec podchodzę do niego i mówie "oddaj". No i mi oddał pięknego czterokanciastego mleczaka . Którego zachowalam na pamiątkę
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 15:04   #62
ChosQ
Zadomowienie
 
Avatar ChosQ
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 410
Odp: Wyprawka dla szczeniaka (zabawki i nie tylko)

Jeszcze jej nie myję, bo ma same mleczaki. Ale oczywiście później będę myć, oprócz tego można kupić takie różne rzeczy do gryzienia tym też sobie pieski czyszczą. Pamiętam, że moja siostra miała taką pastę o zapachu kurczaka hihi
A moja to wszystko daje sobiw robić także mam nadzieję, że nie będę miała z nią problemu chociaż też tak jak Ty najpierw dam jej jedną szczoteczkę do pogryzienia.
A jaką Ty masz rasę, że ma takie silne ząbki, że udało jej się zniszczyć tą szczotkę?
Moja stara się jak może ale jeszcze na szczęście nie umie nic zniszczyć

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ChosQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 19:12   #63
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Odp: Dot.: Wyprawka dla szczeniaka (zabawki i nie tylko)

Cytat:
Napisane przez ChosQ Pokaż wiadomość
Posikuje całe mieszkanie, bo już teraz ma nerki chore od samego białka! Jest całkowicie chory właśnie od kurczaka.
To on dostawał TYLKO kurczaka? Bez niczego więcej? Żadnych warzyw, ryżu? Nic, tylko mięso?

Co do karmienia, to mnie dwóch weterynarzy powiedziało, żebym nie mieszała psu suchej karmy z mięsem, albo karmić tylko dobrą karmą, albo tylko gotowanym (ale nie samym mięsem, tylko z warzywami, ryżem, suplementami). I zachęcał do samej karmy, jako lepszej od gotowanego mięcha.
Argumentował to tym, że dobra sucha karma jest zbilansowana i wiem, że daję psu żarcie, które ma odpowiednie proporcje (a więc na przykład nie daję właśnie za dużo białka, jak w wypadku psiaka opisanego wyżej), a w domowym jedzeniu nie wiemy do końca jak to wygląda, poza tym łatwo psa utuczyć bo nie wiadomo jak to dawkować.

Mój szczeniak gdy dostawał gotowane, na suchą karmę nie chciał nawet spojrzeć Tu wet też powiedział, że dając mu gotowane strzelam sobie w kolano, bo gotowane zawsze będzie smaczniejsze dla niego.

W końcu przestawiłam oba psy na suchą karmę. Dla mnie to wygodniejsze, a ponoć i dla nich zdrowsze. Myślę, że bardzo dobrze robisz karmiąc psa tylko karmą (pod warunkiem, że to dobra karma a nie jakaś marketowa )
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 21:17   #64
ChosQ
Zadomowienie
 
Avatar ChosQ
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 410
Dot.: Odp: Dot.: Wyprawka dla szczeniaka (zabawki i nie tylko)

No właśnie... moja mama jest niereformowalna i nie rozumie tego co napisałaś "sucha karma jest dla Ciebie wygodniejsza, a dla psa zdrowsza" Dokładnie!
Ja tam bym nigdy do tego nie dopuściła ani nie kontynuowała karmienia kurczakiem tak jak robi właśnie to moja mama, stanęłabym na głowie by to zmienić...
Ja karmę kupuję u weterynarza albo w takim wielkim zoologicznym, który własnie mój weterynarz mi polecił i zawsze jest tak świeża, że po otwarciu pachnie w całej kuchni!Podobno ta sama karma kupiona w markecie już nie jest tak dobra- tak mi wet powiedział

Edytowane przez ChosQ
Czas edycji: 2013-07-17 o 21:21
ChosQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 21:57   #65
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Odp: Dot.: Wyprawka dla szczeniaka (zabawki i nie tylko)

Psa chyba czasem ciężko przestawić na suchą z gotowanego, mój się opierał trochę I chyba ze dwa tygodnie jadł z ręki, albo musiałam mu rzucać jedzenie na podłogę. Ale w końcu przywykł i już normalnie je z miski.
Wiesz, niektórym nie da się przetłumaczyć. Szkoda psa tak naprawdę, bo choruje a pewnie taka dieta mu nie pomaga.

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Cytat:
Napisane przez ChosQ Pokaż wiadomość
Ja karmę kupuję u weterynarza albo w takim wielkim zoologicznym, który własnie mój weterynarz mi polecił i zawsze jest tak świeża, że po otwarciu pachnie w całej kuchni!Podobno ta sama karma kupiona w markecie już nie jest tak dobra- tak mi wet powiedział
Karma z marketu to śmieci, nie ma w tym mięsa, taki syf. Co to za karma, która sprzedają i w markecie i w zoologu?

Ja kupuję w internetowych sklepach duże worki, wychodzi taniej sporo i można kupić coś lepszej jakości.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 22:24   #66
ChosQ
Zadomowienie
 
Avatar ChosQ
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 410
Dot.: Odp: Dot.: Wyprawka dla szczeniaka (zabawki i nie tylko)

No właśnie mój kolega pracuje w takiej największej w PL- podobno hurtowni z pieskim jedzonkiem ale jakoś nie mam własnie zaufania do takich przez internet, a masz jakąś zaufaną hurtownię, którą możesz polecić?
ChosQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 18:28   #67
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Odp: Dot.: Wyprawka dla szczeniaka (zabawki i nie tylko)

Wiesz co, ostatnio zamawiałam xxxbo tam mieli najkorzystniejszą cenę tego co chciałam , a tak ogólnie kupuję też czasem na Animalii lub Karusku.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-11-13 o 13:24 Powód: link
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-20, 08:59   #68
ChosQ
Zadomowienie
 
Avatar ChosQ
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 410
Odp: Wyprawka dla szczeniaka (zabawki i nie tylko)

Ooo dziekuję za info!bo ka w ogóle nie znam takich stron ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ChosQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-09, 22:05   #69
Bernard1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3
Dot.: Wyprawka dla szczeniaka (zabawki i nie tylko)

Mi weterynarz zawsze mówił, żeby pies miał zawsze pełną miskę, wypełnioną suchą karmą. W dobrej gestii jest karmić psa raz dziennie mokrą karmą, najlepiej, gdy "zasłuży". Wtedy mamy dodatkowo element nauki
Bernard1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-13, 10:45   #70
oliwiawesierska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 1
Dot.: wyprawka dla szczeniaka

Karma Brit to dobry wybór, ma porządny skład i ceny proporcjonalnie niższe niż inne marki. Legowiska dla psów w fajnych cenach widziałam xx, do tego jeśli kupi się takie ze zdejmowaną poszewką będzie można je swobodnie uprać i będzie jak nowe.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-11-13 o 13:22 Powód: link
oliwiawesierska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-13, 09:18   #71
Adela009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 2
Dot.: wyprawka dla szczeniaka

Szczeniaki potrzebują mieć możliwość gryzienie głównie przez rosnące ząbki ale i chęć zabawy, w dorosłym życiu to natomiast sposób na redukcję stresu. Dobrze zatem sprawdzą się np. gumowe piłki z wypustkami - masują dziąsła i można je uzupelnić o przysmaki czy pastę. Pluszaki super się sprawdzą dla psiaków, które lubią zabierać coś miłego w dotyku do swojego legowiska ale nie rozszarpują zabawki. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-11-13 o 13:22 Powód: reklama
Adela009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-11-28, 08:43   #72
piekna808
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-10
Wiadomości: 6
Dot.: wyprawka dla szczeniaka

na pewno musisz miec kilka rzeczy: miski na wode i jedzenie, najlepiej antyposlizgowe. 🐾 karme dostosowana do wieku i rasy szczeniaka. 🥩 zabawki, zeby sie nie nudzil i nie gryzl mebli. 🎾 legowisko, najlepiej takie, ktore latwo wyczyscic. 🛏️ smycze i obroze albo szelki, do spacerow. 🐕☠🦺 przysmaki, super do treningu i nagradzania. 🍖 kocyk, zeby mial swoje miejsce w domu. 🛋️ szczotke i szampon, do pielegnacji sierści. 🚿 podklady higieniczne, przydatne w nauce czystosci. 🚽 miske podrozna i transporter, jak planujesz podroze. 🚗 ksiazeczke zdrowia i ewentualnie pierwsze szczepienia, o ile szczeniak nie ma. 📖 plus jeszcze koszty wizyt u weterynarza, ktore moga byc rozne. 💉 co do ceny wyprawki, to zalezy od wielu czynnikow, ale przygotuj sie na wydatek od kilkuset do nawet kilku tysiecy zlotych, w zaleznosci od jakosci i marek produktow. 💰
piekna808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-28 08:43:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:08.