Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3 - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-04-15, 15:00   #181
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To nie jest jedna rzecz. To jest chory kraj, za który ja też się wstydzę. Taki wqrw narasta latami, jak patrzysz, co wyprawia władza i jak ludzie to popierają.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 15:04   #182
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Limonka, pełna zgoda, zwłaszcza z wytłuszczonym. Co jak co, ale nie można powiedzieć, że do tej zmiany prawa nie mają społecznego mandatu
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 15:58   #183
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

A wiecie co? A ja sobie myślę
A bardzo dobrze. A niech zakaża aborcji.
Większość ludzi, czy to na fejsie, czy gdzieś wyśmiewają się z feministek, nazywają babochlopami, często czytałam jak bardzo jestem sfrustrowana, brakuje mi bolca itd. I to nie tylko od mężczyzn. Od kobiet również. Było wyśmiewane mojego faceta, mówienie mu, że mu współczują, bo oni by nie mogli z taką wytrzymać.
Albo np. U mnie w aucie nie słucha się seksistowskiego rapu, typu "kręć przede mną dupa". Bo uważam, że to uwłacza kobietom. I słyszę, że przesadzam, że jestem przewrażliwiona. Bo co mi przeszkadza? Jak reaguje, jak facet odzywa się do swojej dziewczyny jak do śmiecia, to słyszę, że przesadzam.
Więc jeśli teraz te wszystkie laski, które twierdzą, że feminizm jest głupi i niepotrzebny, zajdą w ciążę i nie będą miały nawet możliwości zrobienia szczegółowych badań, a co dopiero legalnej aborcji, to bardzo im dobrze. Kto będzie chciał ten aborcję zrobi. Czy w Polsce, czy za granicą. I dobrze.
W dupie to mam. Walczyłam, edukowałam, starałam się.
Niech się teraz męczą ludzie z rządem, który wybrali. W końcu daje 500+
Ja w ciążę nie zajdę, a jak zajdę, to mam kupione tabletki z whw, więc usunę. Nieważne, czy zdrowa czy chora ciążę, w sumie wywalone, nie będę tego przecież sprawdzac. A jak inne nie będą mogły, to trudno. Nie mój problem.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 16:15   #184
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
A wiecie co? A ja sobie myślę
A bardzo dobrze. A niech zakaża aborcji.
Większość ludzi, czy to na fejsie, czy gdzieś wyśmiewają się z feministek, nazywają babochlopami, często czytałam jak bardzo jestem sfrustrowana, brakuje mi bolca itd. I to nie tylko od mężczyzn. Od kobiet również. Było wyśmiewane mojego faceta, mówienie mu, że mu współczują, bo oni by nie mogli z taką wytrzymać.
Albo np. U mnie w aucie nie słucha się seksistowskiego rapu, typu "kręć przede mną dupa". Bo uważam, że to uwłacza kobietom. I słyszę, że przesadzam, że jestem przewrażliwiona. Bo co mi przeszkadza? Jak reaguje, jak facet odzywa się do swojej dziewczyny jak do śmiecia, to słyszę, że przesadzam.
Więc jeśli teraz te wszystkie laski, które twierdzą, że feminizm jest głupi i niepotrzebny, zajdą w ciążę i nie będą miały nawet możliwości zrobienia szczegółowych badań, a co dopiero legalnej aborcji, to bardzo im dobrze. Kto będzie chciał ten aborcję zrobi. Czy w Polsce, czy za granicą. I dobrze.
W dupie to mam. Walczyłam, edukowałam, starałam się.
Niech się teraz męczą ludzie z rządem, który wybrali. W końcu daje 500+
Ja w ciążę nie zajdę, a jak zajdę, to mam kupione tabletki z whw, więc usunę. Nieważne, czy zdrowa czy chora ciążę, w sumie wywalone, nie będę tego przecież sprawdzac. A jak inne nie będą mogły, to trudno. Nie mój problem.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Też są we mnie podobne emocje chcoiaz gdzies tam w głębi (ty pewnie tez) wcale w dupie tego nie mamy... bo ten problem moze dotyczyć kogoś z naszych bliskich

Ja jestem załamana podejściem rządu i społeczeństwa do kobiet w tym kraju.

Mnie też nikt nigdy nie rozumie.

"A daj spokój, tylko tak powiedział..." A słowa tworzą naszą rzeczywistość... Gdy pracowałam z samymi facetami codziennie słuchałam, ze my kobiety po 35 roku życia - jesteśmy przeterminowane

Oglądałam ostatnio stand up Amy Schumer i fajnie wyśmiała to, czego boją się kobiety, a czego faceci. Kobiety kiedy wracają do domu boją się, że ktoś na nie napadnie/zgwałci.. a wiecie jaki jest największy lęk facetów? że ktoś ich wyśmieje

Wkurza mnie to, jak faceci nie wiedza nic o ciązy, antykoncpekcji, miesiączce.

Wkurza mnie jeszcze milion innych spraw.

Wiem, że w żadnym kraju nie jest idealnie, ale u nas robi się syf, który ma na celu zniewolić kobiety. Po cichu zabrać nam prawa, poczucie, że możemy być niezależne.

My Polki - mamy siedzieć przy Januszku, podawać mu piwo, jechać na szmacie, ogarniać dzieciaki, rozkładać nogi, kiedy pan ma ochotę. A jak dzieci podrosną i będziemy chciały odejść, to nie odejdziemy.
Bo nie pracowałyśmy przez osttanie lata, bo rząd nam wmówił, że 500+, że do pracy iść się nie opłaca. I zostaniemy z nim, przecież nie wolno od życia chcieć czegoś więcej. No chyba, że jesteś chłopcem i chcesz latać w komos! To wtedy to co innego! A jak jesteś dziewczynką, to ogarnij się, to są sprawy dla chłopców...

Chciałabym już móc emigrować. Czekam na to... Kocham naszą historię, kulturę, przyrodę... ale no.. siebie kocham bardziej.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 16:16   #185
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 16:32   #186
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
A wiecie co? A ja sobie myślę
A bardzo dobrze. A niech zakaża aborcji.
Większość ludzi, czy to na fejsie, czy gdzieś wyśmiewają się z feministek, nazywają babochlopami, często czytałam jak bardzo jestem sfrustrowana, brakuje mi bolca itd. I to nie tylko od mężczyzn. Od kobiet również. Było wyśmiewane mojego faceta, mówienie mu, że mu współczują, bo oni by nie mogli z taką wytrzymać.
Albo np. U mnie w aucie nie słucha się seksistowskiego rapu, typu "kręć przede mną dupa". Bo uważam, że to uwłacza kobietom. I słyszę, że przesadzam, że jestem przewrażliwiona. Bo co mi przeszkadza? Jak reaguje, jak facet odzywa się do swojej dziewczyny jak do śmiecia, to słyszę, że przesadzam.
Więc jeśli teraz te wszystkie laski, które twierdzą, że feminizm jest głupi i niepotrzebny, zajdą w ciążę i nie będą miały nawet możliwości zrobienia szczegółowych badań, a co dopiero legalnej aborcji, to bardzo im dobrze. Kto będzie chciał ten aborcję zrobi. Czy w Polsce, czy za granicą. I dobrze.
W dupie to mam. Walczyłam, edukowałam, starałam się.
Niech się teraz męczą ludzie z rządem, który wybrali. W końcu daje 500+
Ja w ciążę nie zajdę, a jak zajdę, to mam kupione tabletki z whw, więc usunę. Nieważne, czy zdrowa czy chora ciążę, w sumie wywalone, nie będę tego przecież sprawdzac. A jak inne nie będą mogły, to trudno. Nie mój problem.

Mam to samo. Ja sobie zawsze poradzę, bo mnie na to po prostu stać.



A pani Godek życzę gwałtu i rodzenia takiego dziecka.


(Ja wiem, że to nie jest miłe z mojej strony, że tak sobie użyję eufemizmu. Ale skoro ona jest taka pierwsza do zmuszania kobiet do rodzenia, to niech poczuje na własnej skórze smak swojego lekarstwa. Bo dziecko z ZD mnie w ogóle nie przekonuje. To ciężkie przeżycie, ale jednak nieporównywalne, bo zwyczajnie inne.)
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 16:32   #187
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;87753961]Też są we mnie podobne emocje chcoiaz gdzies tam w głębi (ty pewnie tez) wcale w dupie tego nie mamy... bo ten problem moze dotyczyć kogoś z naszych bliskich

Ja jestem załamana podejściem rządu i społeczeństwa do kobiet w tym kraju.

Mnie też nikt nigdy nie rozumie.

"A daj spokój, tylko tak powiedział..." A słowa tworzą naszą rzeczywistość... Gdy pracowałam z samymi facetami codziennie słuchałam, ze my kobiety po 35 roku życia - jesteśmy przeterminowane

Oglądałam ostatnio stand up Amy Schumer i fajnie wyśmiała to, czego boją się kobiety, a czego faceci. Kobiety kiedy wracają do domu boją się, że ktoś na nie napadnie/zgwałci.. a wiecie jaki jest największy lęk facetów? że ktoś ich wyśmieje

Wkurza mnie to, jak faceci nie wiedza nic o ciązy, antykoncpekcji, miesiączce.

Wkurza mnie jeszcze milion innych spraw.

Wiem, że w żadnym kraju nie jest idealnie, ale u nas robi się syf, który ma na celu zniewolić kobiety. Po cichu zabrać nam prawa, poczucie, że możemy być niezależne.

My Polki - mamy siedzieć przy Januszku, podawać mu piwo, jechać na szmacie, ogarniać dzieciaki, rozkładać nogi, kiedy pan ma ochotę. A jak dzieci podrosną i będziemy chciały odejść, to nie odejdziemy.
Bo nie pracowałyśmy przez osttanie lata, bo rząd nam wmówił, że 500+, że do pracy iść się nie opłaca. I zostaniemy z nim, przecież nie wolno od życia chcieć czegoś więcej. No chyba, że jesteś chłopcem i chcesz latać w komos! To wtedy to co innego! A jak jesteś dziewczynką, to ogarnij się, to są sprawy dla chłopców...

Chciałabym już móc emigrować. Czekam na to... Kocham naszą historię, kulturę, przyrodę... ale no.. siebie kocham bardziej.[/QUOTE]

Widzę że jest w tobie dużo emocji ale uwierz mi że to o czym piszesz nie jest powszechne. Może obracasz się w takim środowisku. Nawet te konserwatywne osoby w moim otoczeniu nie uważają że kobieta ma siedzieć w kuchni i podawać komuś piwo. Tak samo co faceci w pracy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-15, 16:34   #188
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;87753961]Też są we mnie podobne emocje chcoiaz gdzies tam w głębi (ty pewnie tez) wcale w dupie tego nie mamy... bo ten problem moze dotyczyć kogoś z naszych bliskich

Ja jestem załamana podejściem rządu i społeczeństwa do kobiet w tym kraju.
[/QUOTE]


A ja nie mam nic w głębi. Mam nadzieję, że rząd w końcu przegłosuje tę ustawę.


Mam dość straszenia nią. Niech już w końcu przejdzie, bo to się już nudne robi.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 16:40   #189
Karibati
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 273
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Rządzący nie przygotowali kraju na epidemię, wprowadzili niemal autokratyczne zasady, zamknęli usta lekarzom i chcą zorganizować wybory. Ogólnie za te wszystkie działania, naród nie zostawił na nich suchej nitki. Co w takiej sytuacji zrobić? Wyjąć z szuflady stary sprawdzony zapychacz czasu i przywdziać swoim politycznym przeciwnikom wizerunek w postaci nakładki "piekło kobiet" na zdjęciu z dziubkiem. A opozycja znów da się rozegrać jak dzieci.

Edytowane przez Karibati
Czas edycji: 2020-04-15 o 16:41
Karibati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 16:54   #190
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Widzę że jest w tobie dużo emocji ale uwierz mi że to o czym piszesz nie jest powszechne. Może obracasz się w takim środowisku. Nawet te konserwatywne osoby w moim otoczeniu nie uważają że kobieta ma siedzieć w kuchni i podawać komuś piwo. Tak samo co faceci w pracy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurde no własnie... rożne środowiska przerabiałam. I naprawdę wiele facetów uważa, że to jets normalne, ze obowiazki domowe to są obowiązki kobiety. I nie bede mówić, że to ich wina, bo tutaj tez oczywiscie chodzi o wzorce wzięte z domu itp itd.

Moj kolega, wykształcony, żonaty... że kryzys ekonomiczny na świecie to wina kobiet, bo nam się do pracy zachciało iść

Nie będę mówić, że każdy facet to dno i wodorosty, bo oczywiscie nie... Dnem jest edukacja, a raczej jej brak.

Brak prawdziwego dialogu między politykami... tylko krzyki i wrzaski.

I niby każda osoba, którą znam, śmieje się z PISu, a oni dalej mają się dobrze, nie czaję tego

Po prostu mi się nie chce już tłumaczyć, że feministki nie nienawidzą mężczyzn, że chcemy tylko równości...

Nie chce mi się chodzić i prosić o antykoncepcje, nie chce mi się prosić o ratowanie życia, po prostu nie chce mi się prosić o prawa człowieka, które mi przecież przysługują. I nie chce zeby moje dzieci kiedyś tez musiały to robić.

Pomijam fakt, że w Polsce ogrom rzeczy nie działa.

Ciągle jest tu coś kuźwa nie tak, a żeby żyć na "normlanym" poziomie, to człowiek się musi nagimnastykować jak nie wiem. I to nie jest wina PISu; a tego, ze jedynym konsekwentym działaniem od 1989 jest brak konsekwencji w polityce. Krótkowzrocznośc i tyle. No i egoizm.
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 17:09   #191
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tak, ale takich protestów nikt się nie przestraszy, bo rządowe media mogą je zgrabnie pominąć. Zawsze jest tak, że nie wszyscy głosują na zwycięską partię, ale takie są konsekwencje demokracji. Jestem pewna, że dla wielu Brytyjczyków brexit był ciosem, ale wobec woli większości wyborców nie byli w stanie zrobić nic. Sytuacja jest analogiczna.
Sztuczki socjotechniczne stosują wszystkie strony sceny politycznej, a wątpię, żeby zwolennicy PiS myśleli że ta partia jest np. za aborcją na życzenie - tak to nie działa. Sądzę, że wyborcy PiS dzielą się na zwolenników idei Godek i takich, którym jest serdecznie wszystko jedno. Oraz może też część jest takich, którzy wiedzą czym skutkuje zaostrzenie prawa antyaborcyjnego i uważają takie pomysły za niedobre, ale rekompensuje im to z naddatkiem np. 500+. I doszli do wniosku, że bilansując to wszystko korzystniej dla nich będzie jeżeli Jarosław utrzyma się przy władzy, bo nawet jeżeli program jego partii ma wiele wad, to jednak (dla nich) ma więcej zalet.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-15, 17:14   #192
Karibati
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 273
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;87754071]
Po prostu mi się nie chce już tłumaczyć, że feministki nie nienawidzą mężczyzn, że chcemy tylko równości...
[/QUOTE]
Tak i dlatego parytety tylko w biurach …

Zawsze zastanawiała mnie ta logika, faceci migają się od alimentów i dlatego chcą zakazu aborcji.
Karibati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 17:18   #193
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

A ja na to patrzę inaczej, bo nie głosowałam na ten rząd, co więcej, chyba nie znam młodych kobiet, które popierają ten rząd, więc nie uważam, że ktokolwiek na coś tutaj zasługuje, a tym bardziej na utratę godności i znęcanie się psychiczne.
A to celuje bezpośrednio w młode kobiety. Oczywiście nie tylko, ale jednak przede wszystkim.

Uważam się też za patriotkę, ale to, że np. cenię swój kraj, język, kulturę to nie oznacza, że popieram ten rząd. Wolałabym się nie wyprowadzać, jak nie będę miała wyboru, to zrobię to w końcu, bo to, co się dzieje, przekracza moja najśmielsze oczekiwania. To, co się dzieje w tym kraju, jest chore. Również to, co się dzieje w mentalności kobiet, które dumnie gadają jakieś bzdury w stylu "ale ja nie jestem feministką".

To, że czytają tę ustawę, nie jest dla mnie szokiem. To, że prezydent mojego kraju w ogóle rozważa podpisanie jej, już tak.
Można mieć swoje opinie, choć ja prywatnie jestem zdecydowanie pro choice. Ale skazywać kogoś na rodzenie dziecka, które umrze po kilkunastu minutach (i to wcale nie jest przesada), jest zwyczajnie nieludzkie, chore i to jest znęcanie się i nad tym noworodkiem, i nad tymi ludźmi (rodzicami). Widziałam niestety takie niemowlęta na żywo - obarczone licznymi zaburzeniami - i wiem, jaką pomoc, a w zasadzie jaki brak pomocy, otrzymują matki (normalne kobiety, nie z żadnej patologii). To też nie jest tak, że każda matka pokocha niepełnosprawne dziecko - powiedzmy, że lżejszy przypadek, np. dziecko z ZD, bo tak, w porównaniu z innymi zaburzeniami to i tak lekki przypadek, choć wymagający dożywotniej opieki - bo są takie, które mówią, że urodziły potwora.

Czyli tak naprawdę pani Godek - na bazie swoich doświadczeń - każe wszystkim cierpieć. I przeraża mnie, że wyciera sobie twarz wartościami, religią i że ktoś taki w ogóle istnieje, i ma prawo publicznie zabierać głos.

Edytowane przez sublips
Czas edycji: 2020-04-15 o 17:27
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 17:33   #194
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Karibati Pokaż wiadomość
Tak i dlatego parytety tylko w biurach …



Zawsze zastanawiała mnie ta logika, faceci migają się od alimentów i dlatego chcą zakazu aborcji.
Ja tam tyram fizycznie, a jestem kobietą.
W mopsach, gopsach, dps też faceta rzadko uświadczysz.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 17:40   #195
Karibati
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 273
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ja tam tyram fizycznie, a jestem kobietą.
W mopsach, gopsach, dps też faceta rzadko uświadczysz.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
A to ciekawe, bo mam znajomą pracownicę mopsu, która deklaruje się jako feministka - czyżby potrzeba obcowania z obrazem mężczyzny jako pijaka, degenerata i bijącego żonę?

Pierwsze feministki były radykalnymi przeciwniczkami aborcji i od tego zacznijmy.
Karibati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 17:43   #196
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Karibati Pokaż wiadomość
A to ciekawe, bo mam znajomą pracownicę mopsu, która deklaruje się jako feministka - czyżby potrzeba obcowania z obrazem mężczyzny jako pijaka, degenerata i bijącego żonę?



Pierwsze feministki były radykalnymi przeciwniczkami aborcji i od tego zacznijmy.
Eee, tak, ja jestem feministka xd
I tak, byłam pracownikiem mopsu.
I schroniska dla bezdomnych.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 18:34   #197
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 18:37   #198
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie jestem obywatelką Niemiec. A wierz mi, że gdybym była obywatelką UK, to samo mówiłabym o brexicie.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 18:41   #199
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Karibati Pokaż wiadomość
Tak i dlatego parytety tylko w biurach …

Zawsze zastanawiała mnie ta logika, faceci migają się od alimentów i dlatego chcą zakazu aborcji.
Dla Ciebie może to być pozbawione sensu, ale dlaczego to się ze sobą wiąże dostrzeże każdy, kto wie, czym jest w realu patriarchat.
Faceci nie płacą alimentów? No to po co baby się wiążą z takimi. Zamiast brać porządnych gości, to bierzecie byle co, wasza wina.
Kobiety chcą prawa do aborcji? To trzeba było nie rozkładać nóg, to nie musialybyscie usuwać.
A stoi za tym lęk przez kobiecą swobodą seksualną. Tym, że kobiety wymykają się spod skrzydeł patriarchatu. Nie chcą, żeby ktoś kontrolował ich seksualność. Mają być karane za nią.

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Karibati Pokaż wiadomość
Tak i dlatego parytety tylko w biurach …

Zawsze zastanawiała mnie ta logika, faceci migają się od alimentów i dlatego chcą zakazu aborcji.
Dla Ciebie może to być pozbawione sensu, ale dlaczego to się ze sobą wiąże dostrzeże każdy, kto wie, czym jest w realu patriarchat.
Faceci nie płacą alimentów? No to po co baby się wiążą z takimi. Zamiast brać porządnych gości, to bierzecie byle co, wasza wina.
Kobiety chcą prawa do aborcji? To trzeba było nie rozkładać nóg, to nie musialybyscie usuwać.
A stoi za tym lęk przez kobiecą swobodą seksualną. Tym, że kobiety wymykają się spod skrzydeł patriarchatu. Nie chcą, żeby ktoś kontrolował ich seksualność. Wedlug obrońców patriarchatu mają być za nią karane.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-15, 19:10   #200
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

czekam aż uaktywni się te 40% uprawnionych do głosowania, które nie głosuje.
Ciekawa jestem co je uaktywni - zakaz aborcji, czy zabranie 500+ przy zmianie opcji. Amoze jeszcze coś innego.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 19:14   #201
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;87754504]czekam aż uaktywni się te 40% uprawnionych do głosowania, które nie głosuje.
Ciekawa jestem co je uaktywni - zakaz aborcji, czy zabranie 500+ przy zmianie opcji. Amoze jeszcze coś innego.[/QUOTE]No to jest dobre pytanie. I jeszcze w którą stronę się uaktywnią. Bo w 2015 przy frekwencji 51% była mowa o tym, że powinno się zaktywizować niegłosujących, to wtedy jest szansa na zwycięstwo z PiS. W 2019 przy frekwencji 62% wygrał ponownie PiS.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 19:16   #202
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Przeszło

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 19:17   #203
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Przeszło

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 19:23   #204
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Głosowanie jutro?
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 19:25   #205
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Tak, ale takich protestów nikt się nie przestraszy, bo rządowe media mogą je zgrabnie pominąć. Zawsze jest tak, że nie wszyscy głosują na zwycięską partię, ale takie są konsekwencje demokracji. Jestem pewna, że dla wielu Brytyjczyków brexit był ciosem, ale wobec woli większości wyborców nie byli w stanie zrobić nic. Sytuacja jest analogiczna.
Sztuczki socjotechniczne stosują wszystkie strony sceny politycznej, a wątpię, żeby zwolennicy PiS myśleli że ta partia jest np. za aborcją na życzenie - tak to nie działa. Sądzę, że wyborcy PiS dzielą się na zwolenników idei Godek i takich, którym jest serdecznie wszystko jedno. Oraz może też część jest takich, którzy wiedzą czym skutkuje zaostrzenie prawa antyaborcyjnego i uważają takie pomysły za niedobre, ale rekompensuje im to z naddatkiem np. 500+. I doszli do wniosku, że bilansując to wszystko korzystniej dla nich będzie jeżeli Jarosław utrzyma się przy władzy, bo nawet jeżeli program jego partii ma wiele wad, to jednak (dla nich) ma więcej zalet.
Moim zdaniem dość dobrze rozumuje skąd poparcie dla PiS Jan Śpiewak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 19:31   #206
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Moim zdaniem dość dobrze rozumuje skąd poparcie dla PiS Jan Śpiewak
Myślę, że dobrze to też zdiagnozował Gdula w książce Nowy autorytaryzm. Ale nie można przecież mówić, że wyborcy PiS nie wiedzą że ta partia chce zaostrzyć prawo antyaborcyjne. Albo popierają zaostrzenie, albo mają to w dupie, albo uznali że inne rzeczy to rekompensują. A dla tych, którzy w zeszłym roku nie zagłosowali ta kwestia zapewne nie była aż tak paląca, by na pójście do wyborów ich zmobilizować.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 19:33   #207
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
No to jest dobre pytanie. I jeszcze w którą stronę się uaktywnią. Bo w 2015 przy frekwencji 51% była mowa o tym, że powinno się zaktywizować niegłosujących, to wtedy jest szansa na zwycięstwo z PiS. W 2019 przy frekwencji 62% wygrał ponownie PiS.
wygrał niewielka liczbą głosów. Nadal 40% jest bierna.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 19:36   #208
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;87754621]wygrał niewielka liczbą głosów. Nadal 40% jest bierna.[/QUOTE]Prawda, ale nie postawiłabym złamanego centa na to, że gdyby wybory były obowiązkowe to PiS by je przegrał.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 19:45   #209
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Najgorsze jest to, że obecnie mamy zamknięte granice. Pilnujmy antykoncepcji dziewczyny bo zostaną nam metalowe wieszaki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 19:47   #210
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Najgorsze jest to, że obecnie mamy zamknięte granice. Pilnujmy antykoncepcji dziewczyny bo zostaną nam metalowe wieszaki.
I te będą konfiskować. Wiem, zupełnie nieśmieszne
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-11 11:18:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:54.