Panny Młode 2020 cz. II - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-11-30, 11:13   #121
Kasia08204
Raczkowanie
 
Avatar Kasia08204
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 135
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Dziewczyny, jest radość bo kupiłam buty do kościoła! Na wesele będę mieć swoje taneczne ale na ceremonię chcialam inne, i znalazłam , z Zary , kupione na ebayu, obcas 6 cm, srebrne , wszystko jak chciałam. Mega sie cieszę )

IMG-20191130-WA0008.jpeg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kasia08204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 11:37   #122
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Ja natomiast zamierzam znaleźć jedne buty. Nie chcę generować dodatkowych kosztów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 11:38   #123
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Ja natomiast zamierzam znaleźć jedne buty. Nie chcę generować dodatkowych kosztów.
Ja będę musiała kupić identyczne, jak już mam, ale rozmiar większe, bo chyba jednak kupiłam za małe
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 11:58   #124
Kasia08204
Raczkowanie
 
Avatar Kasia08204
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 135
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez gothka152 Pokaż wiadomość
Ja będę musiała kupić identyczne, jak już mam, ale rozmiar większe, bo chyba jednak kupiłam za małe
Ojoj, a nie rozbiją się? Ja ostatnio w ogóle mam wrażenie że rozmiary butów to jest ruletka, strasznie są rozjechane rozmiarowo pomiędzy producentami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kasia08204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 12:00   #125
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez Kasia08204 Pokaż wiadomość
Ojoj, a nie rozbiją się? Ja ostatnio w ogóle mam wrażenie że rozmiary butów to jest ruletka, strasznie są rozjechane rozmiarowo pomiędzy producentami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja od jakichś dwóch lat mam problem, że 38 są za małe, a 39 za duże. Do tej pory nosiłam 39 bez problemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 12:02   #126
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Ja kupiłam sandały za grosze, ale niestety za duże o rozmiar.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 12:12   #127
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez Kasia08204 Pokaż wiadomość
Ojoj, a nie rozbiją się? Ja ostatnio w ogóle mam wrażenie że rozmiary butów to jest ruletka, strasznie są rozjechane rozmiarowo pomiędzy producentami.
Ja idę do ślubu w baletkach i niby kupiłam swój rozmiar- przy mierzeniu było ok, ale teraz wydaje mi się, że rozmiar większe byłyby lepsze, bo za bardzo odznaczają mi się palce u stóp
Ale żadna strata, bo te mniejsze przy codziennym chodzeniu powinny się trochę rozciągnąć a na ślub kupię inne.

Rozmiary to ogólnie jakiś dramat
Wczoraj kupowałam płaszcz. Zazwyczaj noszę rozmiar 42. W jednym sklepie XXL było na mnie za małe. Płaszcz, który w końcu kupiłam, ma rozmiar 40
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-30, 12:24   #128
pinkelephants
Rozeznanie
 
Avatar pinkelephants
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 566
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Piękne te buty z Zary dla mnie byłby ideał gdyby były wyższe. ja szukam czegoś na wysokiej szpilce
Gdybyście miały problemy z nazwiskami dziewczyny to chętnie Wam pomogę. Jestem filologiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pinkelephants jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 14:49   #129
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

U mnie był problem z nazwiskiem kończącym się na na "oczy', nie chce go podawać, więc powiedzmy, że nazwisko było "Skoczy". No i koniec końców internet nam odmienił jako (np.) Józefa Skoczego.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 16:50   #130
BlueSky14
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 261
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez calore Pokaż wiadomość
Werxx3 nie wiem, czy widziałaś, ale chyba pytałam w poprzednim wątku, z jakim wyprzedzeniem umawiałaś się do Damacouture? na razie podoba mi się u nich Amber i Lilith, ale nie przeglądałam, czy mają coś nowego.
ja to bym chciała w ok tysiaku się zmieścić, za suknię no ale patrzę też po używanych. nie chcę kupować z tak dużym wyprzedzeniem

zaproszenia chciałabym takie, tylko coś pozmieniać we wnętrzu KLIK czekam właśnie na próbki.

naprawdę bukiety są takie drogie? myślałam, że ok 100zł wystarczy. przy okazji mam pytanie, kilka razy widziałam, że to pan mlody przywoził młodej bukiet, co w sumie wydaje mi się trochę dziwne. to jakaś tradycja, czy ktoś sobie tak wymyślił? znając sklerozę mojego, wolałabym mieć bukiet u siebie
Mam je w domu. Zrobić Ci zdjęcie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
Ufff nadrobiłam


Bukiet zamówiłam u dekoratorki. Będzie z piwonii i kosztuje 150. To jest dużo ale chce żeby się pięknie trzymał do końca imprezy. Odbiorę go rano o 14 ślub o 18-20 będą pewnie zdjęcia (chcemy krótki plener w ten sam dzień) i chcę żeby bukiet wyglądał cały czas pięknie bez trzymania w wodzie. Dowiedziałam się że kwiaty do takiego bukietu są moczone wcześniej w specjalnym środku wydłużającym życie takich kwiatów a i z całej paczki kwiatów do bukietu nadaje się tylko kilka najmocniejszych. Z tego powodu bukiety "na ślub" są takie drogie.



Doszły do mnie zaproszenia. Bardzo się ciesze bo są piękne . Muszę zaprosić świadkową na wino i będziemy je składać i podpisywać koperty.



Pudełko na koperty mam już kupione. Zwykła drewniana skrzynka z obi. Muszę jeszcze skończyć ją szlifować i pomalować na biało. Później wykorzystam ją jako skrzynkę na zioła na parapecie w kuchni.



Zaczynają dochodzić do mnie zamówienia z aliexpress na ślub. Przyszedł już biały szlafrok za 20zl, tiulowa biała spódnica na panieński i na rano w dniu ślubu. Będę w niej jechać od kosmetyczki i fryzjera a później może zafarbuje ją na inny kolor albo odsprzedam. Przyszedł też pierwszy welon obszyty koronką ale nie spodobał mi się jak wygląda więc chyba też odsprzedam na jakiejś grupie. Na dniach mają przyjść jeszcze buty taneczne. Najlepsze że wszystko zamówiłam 11.11. Spodziewałam się że to dojdzie koło stycznia więc jestem bardzo zdziwiona że już doszło tyle rzeczy.
Dasz linka do tej spódnicy tiulowej z alie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Nikki_944 Pokaż wiadomość
Masakra, ciekawe czy mają dużo zleceń i nie wyrabiają, czy ktoś nie lubi swojej pracy.

Zdjęcie w załączniku.

Widziałam ją wczoraj, też mi wpadła w oko. Jeszcze z tego materiału spodobała mi się krótka.

Ja zaproszenia chciałam zamówić, bo otwieranych sama nie zrobię. Pozostałe rzeczy chciałam zrobić sama, to mi TŻ powiedział, że to co chcę zrobić mu się nie podoba. Lubię takie pierdółki robić no ale jak mają pójść w kosz to szkoda.
Gdzie zamawiałas buty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------

Cytat:
Napisane przez olalaczynska Pokaż wiadomość
Nie sądzę żeby miała coś złego na myśli, więc nie musisz od razu snuć teorii spiskowych, że jesteś nie mile widziana...

Bardziej chodziło o to, że mniej więcej kojarzymy się z nazw kont a Ciebie żadna z nas nie kojarzy (ja też)...

Wgl dziewczyny pochwalę się!
Wybrnęłam z problemu odmiany nazwisk, wymyśliłam treść tak że nie trzeba odmieniać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak to zrobiłaś? Chwal się!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BlueSky14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 16:51   #131
hematyt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 8
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Druga część! Nie do wiary, ile mnie ominęło Mam wrażenie, że wieki temu dołączyłam do tematu, a potem zupełnie o nim zapomniałam Ale sobie przypomniałam w końcu i korzystając z kilku dni choroby nadrobiłam dłuuugą nieobecność Wnioski z lektury są takie, że mogę się cieszyć, bo nie odstaję za bardzo z przygotowaniami W temacie butów zaczęłam się rozglądać od razu po zakupie sukienki, bo chciałam sandały na niewysokim obcasie i bałam się, że na zimę wszystkie ciekawe poznikają i będę biegała i na siłę kupowała cokolwiek, żeby mieć na przymiarkę sukni (chociaż to dopiero w kwietniu)
hematyt jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-30, 16:59   #132
BlueSky14
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 261
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez pinkelephants Pokaż wiadomość
Piękne te buty z Zary dla mnie byłby ideał gdyby były wyższe. ja szukam czegoś na wysokiej szpilce
Gdybyście miały problemy z nazwiskami dziewczyny to chętnie Wam pomogę. Jestem filologiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz to mówisz? Jak moje zaproszenia już leżą wydrukowane?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

My nadal stoimy w miejscu. Obrączki trzeba zacząć ogarniać. Buty, to myślałam, sandałki plus balerinki na zmianę. Sukienki nadal nie mam... Welonu nie planuje.
Mam fryzjerkę i makijażystkę.
Kosmetyczkę, to ogarnę w lutym/ marcu jestem stała klientka to nie powinno być problemu.
Myślę jeszcze nad skrzynką/ pudłem na koperty i nad ratunkowymi koszami w ubikacji..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BlueSky14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 17:08   #133
hematyt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 8
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Zaproszenia i odmiana nazwisk to męczący temat Ja dzień po wysłaniu listy gości dowiedziałam się, że kuzyn się rozstał ze swoją dziewczyną, a chłopak koleżanki noszący według mnie nazwisko jak najbardziej "odmienialne", brzmiące po odmianie bardzo zwyczajnie, nie życzy sobie odmiany Nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby się nad jego nazwiskiem zastanowić, bo znam innego człowieka o tym nazwisku, który je odmienia i było dla mnie zupełnie naturalne, żeby we właśnie takiej formie go w zaproszeniu umieścić. Jeszcze trochę i by trzeba było pytać każdego z osobna jak sobie życzy być odmieniony lub nieodmieniony
hematyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 17:20   #134
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Jak można sobie życzyć być odmieni onym bądź nie xd każde nazwisko się odmienia i czyjeś chcenie bądź nie, nie ma żadnego znaczenia

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 17:26   #135
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez hematyt Pokaż wiadomość
Zaproszenia i odmiana nazwisk to męczący temat Ja dzień po wysłaniu listy gości dowiedziałam się, że kuzyn się rozstał ze swoją dziewczyną, a chłopak koleżanki noszący według mnie nazwisko jak najbardziej "odmienialne", brzmiące po odmianie bardzo zwyczajnie, nie życzy sobie odmiany Nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby się nad jego nazwiskiem zastanowić, bo znam innego człowieka o tym nazwisku, który je odmienia i było dla mnie zupełnie naturalne, żeby we właśnie takiej formie go w zaproszeniu umieścić. Jeszcze trochę i by trzeba było pytać każdego z osobna jak sobie życzy być odmieniony lub nieodmieniony
Jeżeli gramatyka wskazuje, że się odmienia, to odmieniam. Czyjeś chcenie lub niechcenie nie ma nic do rzeczy Jakiś czas temu zapanowała dziwna moda na "moje nazwisko się nie odmienia", której zupełnie nie rozumiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 17:39   #136
calore
Raczkowanie
 
Avatar calore
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 251
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

BlueSky14 co takiego masz w domu, bo nie zrozumiałam? jeśli chodzi o zaproszenia, to jutro już obejrzę swoje, bo przyszły, ale dziękuję

miałyście może buty Kotyl?
calore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 17:42   #137
hematyt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 8
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Też miałam takie podejście do odmiany nazwisk i według niego sporządziłam listę, a jak podrzuciłam siostrze świadkowej do kontrolnego sprawdzenia naszej strony rodziny to się dowiedziałam, że przecież moja chrzestna kiedyś mówiła, że nie odmienia, a kuzyn wtedy się przyłączył, że ich też nie, bo wtedy brzydko brzmi Nie wiem, gdzie byłam podczas tej rozmowy, ale informacja została potwierdzona i w sumie licząc wyszło, że aż cztery nazwiska są wśród mojej rodziny i znajomych uważane za nienadające się do odmiany Dlatego się cieszę, że temat zaproszeń już za mną
hematyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 17:44   #138
BlueSky14
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 261
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez calore Pokaż wiadomość
BlueSky14 co takiego masz w domu, bo nie zrozumiałam? jeśli chodzi o zaproszenia, to jutro już obejrzę swoje, bo przyszły, ale dziękuję

miałyście może buty Kotyl?
Zaproszenia mam tez takie, tylko geometryczne serce i piwonie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BlueSky14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 17:57   #139
calore
Raczkowanie
 
Avatar calore
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 251
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

oo, a zamawiałaś może od tego samego sprzedawcy? dość popularne są teraz te wzory, chciałam kupić w innym miejscu, ale nie odezwali się, jak wypełniłam formularz. dziwne, bo stronę co jakiś czas uaktuakniają
calore jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-30, 18:51   #140
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Jeżeli gramatyka wskazuje, że się odmienia, to odmieniam. Czyjeś chcenie lub niechcenie nie ma nic do rzeczy Jakiś czas temu zapanowała dziwna moda na "moje nazwisko się nie odmienia", której zupełnie nie rozumiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie tak. Nie ma tu niczego do lubienia lub nie. To po prostu odmiana wymagana zasadami naszego języka i koniec!
Ciekawe, czemu te osoby odmieniają swoje imiona. Albo piszmy inne błędy, bo komuś się np. podoba wizualnie kościuł
Język polski jest językiem fleksyjnym, ale nie do wszystkich to dociera...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 19:43   #141
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cześć Dziewczęta
Podczytuję Was od jakiegoś czasu, chociaż osobiście jestem jeszcze z grupy oczekujących
A jakbyście odmieniły nazwisko kończące się na -ęch? Dajmy na to Szczęch? Np. Z Panem Szczęchem coś tam...? Bo ostatnio taki Pan mi powiedział, że jego nazwisko się nie odmienia, a moim zdaniem jak już ktoś tu napisał w naszym języku odmieniaja się wszystkie...
Tak jak np "z węchem".

Edytowane przez Niezapominajka09
Czas edycji: 2019-11-30 o 19:44
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 19:54   #142
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczęta
Podczytuję Was od jakiegoś czasu, chociaż osobiście jestem jeszcze z grupy oczekujących
A jakbyście odmieniły nazwisko kończące się na -ęch? Dajmy na to Szczęch? Np. Z Panem Szczęchem coś tam...? Bo ostatnio taki Pan mi powiedział, że jego nazwisko się nie odmienia, a moim zdaniem jak już ktoś tu napisał w naszym języku odmieniaja się wszystkie...
Tak jak np "z węchem".
Wydaje mi się, że w rodzaju męskim odmieniają się wszystkie nazwiska w j.polskim

Np. zapraszasz z panem Janem Szczęchem, ale jeśli chodzi o kobietę, to z panią Zofią Szczęch.

Ostatnio moja koleżanka nie dała dziecku w przedszkolu przygotowanego przeze mnie dyplomu, bo odmieniłam nazwisko chłopca, a ona na dyplomach nie odmienia i jej zdaniem to błąd Pani nauczycielka...

A tak poza tym, to cześć Niezapominajko
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-30, 21:29   #143
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez gothka152 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że w rodzaju męskim odmieniają się wszystkie nazwiska w j.polskim

Np. zapraszasz z panem Janem Szczęchem, ale jeśli chodzi o kobietę, to z panią Zofią Szczęch.

Ostatnio moja koleżanka nie dała dziecku w przedszkolu przygotowanego przeze mnie dyplomu, bo odmieniłam nazwisko chłopca, a ona na dyplomach nie odmienia i jej zdaniem to błąd Pani nauczycielka...

A tak poza tym, to cześć Niezapominajko
Dokładnie tak, a jeszcze dodam, że zapraszamy państwa Szczęchów, w mianowniku państwo Szczęchowie

To wbrew pozorom nie jest takie trudne.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-01, 03:52   #144
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez gothka152 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że w rodzaju męskim odmieniają się wszystkie nazwiska w j.polskim

Np. zapraszasz z panem Janem Szczęchem, ale jeśli chodzi o kobietę, to z panią Zofią Szczęch.

Ostatnio moja koleżanka nie dała dziecku w przedszkolu przygotowanego przeze mnie dyplomu, bo odmieniłam nazwisko chłopca, a ona na dyplomach nie odmienia i jej zdaniem to błąd Pani nauczycielka...

A tak poza tym, to cześć Niezapominajko
Akurat na dyplomach dość łatwo odmianę obejść, jeśli ktoś się uprze. Zamiast "dyplom dla (kogo?)" ułożyć treść z "dyplom... otrzymuje (kto?)". Ale w wersji pierwszej brak odmiany to zbrodnia xD I niestety powszechność, mój brat przeważnie dostawał dyplomy wypisane, dajmy na to "dyplom dla Mateusza Andrzejczak". Nazwisko inne, choć o podobnym wzorcu odmiany Oprócz pozostawiania w mianowniku normą było przekręcanie samego nazwiska, brrr.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-01, 04:26   #145
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Akurat na dyplomach dość łatwo odmianę obejść, jeśli ktoś się uprze. Zamiast "dyplom dla (kogo?)" ułożyć treść z "dyplom... otrzymuje (kto?)". Ale w wersji pierwszej brak odmiany to zbrodnia xD I niestety powszechność, mój brat przeważnie dostawał dyplomy wypisane, dajmy na to "dyplom dla Mateusza Andrzejczak". Nazwisko inne, choć o podobnym wzorcu odmiany Oprócz pozostawiania w mianowniku normą było przekręcanie samego nazwiska, brrr.
Moje dyplomy były akurat ,,dla" i wypisywałam np. dla Piotrusia Kowalskiego. No i koleżanka dziecku nie dała, bo ona by wypisała ,,dla Piotruś Kowalski" Nawet tego nie skomentowałam ...
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-01, 05:37   #146
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Jak to profesor Miodek mówi: chodzimy do Jana Nowaka, a jak go trzeba gdzieś zaprosić, to nagle zaproszenie jest dla Jana Nowak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-01, 09:13   #147
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

A co byście powiedziały na nazwisko z końcówką 'mann' bo szczerze jak pomyślę o tworzę państwa 'cośmannów' to aż mam ciarki, do tego to moje rodzinne nazwisko i jeszcze nikt go nigdy nigdzie nie odmieniał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-01, 09:17   #148
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

No niestety, np. Rossmannów się właśnie tak odmienia


Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-01, 10:21   #149
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

No i właśnie to brzmi conajmniej komiczne, bo w sumie nazwisko jest bardziej z niemieckiego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-01, 15:34   #150
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
No i właśnie to brzmi conajmniej komiczne, bo w sumie nazwisko jest bardziej z niemieckiego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No i to nie ma znaczenia, używając go w języku polskim.
Tak samo, jak w telewizji oglądasz Brada Pitta, a nie Brad Pitt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-22 14:44:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:33.