ważna decyzja a rodzice - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-16, 19:13   #1
jenny1234
Wtajemniczenie
 
Avatar jenny1234
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu:)))))))))
Wiadomości: 2 709

ważna decyzja a rodzice


hej. Mam dość nietypowy a może typowy problem - nie wiem. Posłuchajcie chodzi o to, że mam 20 lat, studiuje. Moi rodzice ja i moja siostra od 4 lat jeździmy co roku na całe wakacje za granice do pracy sezonowej. W tym roku postanowiłam nie jechać z rodzicami i zostać w domu. Wiem, że taki wyjazd to szansa na dodatkowe pieniądze, których każdy student potrzebuje ale chciałabym znaleźć pracę tu na miejscu i nie wyjeżdżać, nie tracić kontaktu z przyjaciółmi. Będąc za granicą jestem tylko z rodzicami i siostrą... nikogo inny przez całe dwa miesiące...
W tym roku postanowiłam zostać w Polsce tylko, że mimo iż mam 2o lat mama chce mnie zmusić do wyjazdu a ja już nie mam argumentów...
Zostając tu mam szansę się usamodzielnić a w Polsce też można zarobić parę groszy... ratunku
jenny1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 19:28   #2
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: ważna decyzja a rodzice

musisz z nimi koniecznie porozmawiac i przedstawic swoje (calkiem racjonalne) argumenty. nijak inaczej nie da się temu zaradzic
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 19:31   #3
czoornoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 812
GG do czoornoo
Dot.: ważna decyzja a rodzice

mama nie moze cie zmusic... pomachaj jej dowodem przed nosem jak inne argumenty nie pomoga... jestes dorosla i masz prawo zostac jezeli tego chcesz.
__________________

czoornoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 19:40   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: ważna decyzja a rodzice

Cytat:
Napisane przez czoornoo Pokaż wiadomość
mama nie moze cie zmusic... pomachaj jej dowodem przed nosem jak inne argumenty nie pomoga... jestes dorosla i masz prawo zostac jezeli tego chcesz.
walnelas jak lysy warkoczem skoro jest taka dorosla to niech bierze manele i na swoje i do roboty codziennej .

dowod nic nie znaczy.

co mozesz zrobic ?

porozmawiac z nimi i przedstawic sprawe ze chcesz sprobowac zarobic w PL na miejscu aby miec roznorodonosc w CV na przyzlosc ,jednak praca przy zbieraniu truskawek rozni sie od pracy w butiku,nabywa sie innych umiejetnosci,wiedzy.

no i warto zaznaczyc ,ze chcesz sprobowac sie usamodzielnic, sprobowac pozyc 2 miesiace samemu czy dasz rade ogarnac sie z praca, domem ,rachunki ,chcesz sprobowac sama zadbac o siebie.

mama nie zgadzajac sie zapewne martwi sie o ciebie czy dasz rade,czy zamkniesz drzwi ,czy sie nic nie stanie ,takie klasyczne obawy rodzica.

warto tez napomknąc o zaufaniu ,szczegolnie jesli ci ufaja i nigdy ich nie zawiodlas.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 19:51   #5
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: ważna decyzja a rodzice

Z twojej wypowiedzi wnioskuję że za Twoje studia płacą ci rodzice. Może zmuszają cię do wyjazdu licząc na to że zarobione tam pieniądze pokryją chociaż część wydatków związanych ze studiami. pewnie mają w głowie też scenariusz że zostaniesz w Polsce, będziesz leżeć do góry brzuchem a jak się po wakacjach zaczną wydatki na studia to 100% będą musieli pokryć twoi rodzice. Na Twoim miejscu jak bym koniecznie chciała zostać w Polsce to bym sobie już znalazła pracę, która bym zaczęła w wakacje i oświadczyła rodzicom że w tym roku zamiast jechać za granice będę pracowała np w pubie lub nosiła ulotki. Ważne jest byś przyszła do rodziców z konkretną ofertą pracy którą już będziesz miała załatwioną. Dobrze by bylo powiedziec rodzicom : będę pracowała..., w godzinach od... do... zarobię.... Myslę że wtedy ci nie odmówią zwłaszcza że masz 20 lat.
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 19:51   #6
czoornoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 812
GG do czoornoo
Dot.: ważna decyzja a rodzice

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
walnelas jak lysy warkoczem skoro jest taka dorosla to niech bierze manele i na swoje i do roboty codziennej .
no a nie powiesz ze nie mam racji?
nikt nikogo nie moze do niczego zmuszac...tym bardziej ze autorka watku osiemnaste urodziny ma za soba.

a no wlasnie.. czy ty jak tam z nimi wyjezdzalas to im oddawalas te zarobione pieniadze? czy mialas na swoje wydatki? bo moze im chodzi o to ze jak bedziesz w pl to juz sie nie dolozysz do ich wydatkow. a poza tym jak bedziesz tutaj sama to musisz oplacic prad,wode,gaz... i wtedy pewnie bedziesz musiala to oplacic za swoje i rodzice sie martwia ze sobie nie poradzisz.
__________________


Edytowane przez czoornoo
Czas edycji: 2009-04-16 o 19:54
czoornoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 19:52   #7
jenny1234
Wtajemniczenie
 
Avatar jenny1234
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu:)))))))))
Wiadomości: 2 709
Dot.: ważna decyzja a rodzice

macie racje... sprobuje z nimi porozmawiac - moze ich przekonam. Bo bardzo bym chciala zostac w Polsce...
jenny1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-16, 19:52   #8
Hija
Raczkowanie
 
Avatar Hija
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 344
Dot.: ważna decyzja a rodzice

Cytat:
Napisane przez czoornoo Pokaż wiadomość
mama nie moze cie zmusic... pomachaj jej dowodem przed nosem jak inne argumenty nie pomoga... jestes dorosla i masz prawo zostac jezeli tego chcesz.
Według mnie to było by bardzo głupie, bo dalej jest na utrzymaniu rodziców mimo posiadania tego magicznego dowodu.
Jakby pracowała normalnie, a rodzice chcieli ją gdzieś wyciągnąć za granice, to faktycznie by było głupie, ale tak jak nie ma pracy?
Jeśli nie chcesz jechać to spokojnie rozmawiać, nie prowokować, nie szantażować, nie strzelać fochów, nie trzaskać drzwiami tylko spokojnie rozmawiać. Do wakacji masz jeszcze dużo czasu.
Hija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 19:54   #9
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: ważna decyzja a rodzice

A jakich do tej pory argumentów używałaś? Może niezbyt przekonujące.
Mi się wydaje, że mamusia sie troszeczkę boi córę samą zostawić przyzwyczajona do tego, że córeczka u mamy boku, pod taką a nie inną kontrolą - przegapiła moment, w której to stałaś się całkiem dorosłą kobietą.
Po prostu powiedz, ale nie krzycz, bo krzyk nic nie da, że chcesz sobie znaleźć pracę w PL, żeby później Twoje CV nie świeciło pustkami, spróbować swoich sił, usamodzielnić się trochę. Twoja mama powinna się cieszyć, że jesteś chętna do pracy, chcesz ją znaleźć, a nie marzysz o niebieskich migdałach i jesteś leniwa. Spokojnie, myślę, że to zrozumie. Przecież nie może Cię wpakować do samochodu siłą i kazać Ci jechać.
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 19:55   #10
jenny1234
Wtajemniczenie
 
Avatar jenny1234
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu:)))))))))
Wiadomości: 2 709
Dot.: ważna decyzja a rodzice

duzo czasu nie mam - rodzice musza zamowic bilet do konca maja......
jenny1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 20:14   #11
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: ważna decyzja a rodzice

A może juz zacznij szukać pracy, powiesz im,że masz juz zaklepane tu miejsce i nie widzisz sensu,żeby wyjeżdzać?!
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-16, 20:16   #12
czoornoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 812
GG do czoornoo
Dot.: ważna decyzja a rodzice

Cytat:
Napisane przez studi Pokaż wiadomość
A może juz zacznij szukać pracy, powiesz im,że masz juz zaklepane tu miejsce i nie widzisz sensu,żeby wyjeżdzać?!
ja bym sie jeszcze obawiala ze moga wyskoczyc z argumentem ze tam zarobi duzo wieksze pieniadze i to bez sensu zeby zostala tutaj i zarabiala "grosze" .
__________________

czoornoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 20:16   #13
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: ważna decyzja a rodzice

znajdz prace tu na miejscu jak najsybciej, jesli beda wiediec ze masz tu cos na 100% to odpuszcza, tak moze sie martwia ze bedziesz zbijac baki zanim cos znajdziesz
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 20:18   #14
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: ważna decyzja a rodzice

Cytat:
Napisane przez jenny1234 Pokaż wiadomość
hej. Mam dość nietypowy a może typowy problem - nie wiem. Posłuchajcie chodzi o to, że mam 20 lat, studiuje. Moi rodzice ja i moja siostra od 4 lat jeździmy co roku na całe wakacje za granice do pracy sezonowej. W tym roku postanowiłam nie jechać z rodzicami i zostać w domu. Wiem, że taki wyjazd to szansa na dodatkowe pieniądze, których każdy student potrzebuje ale chciałabym znaleźć pracę tu na miejscu i nie wyjeżdżać, nie tracić kontaktu z przyjaciółmi. Będąc za granicą jestem tylko z rodzicami i siostrą... nikogo inny przez całe dwa miesiące...
W tym roku postanowiłam zostać w Polsce tylko, że mimo iż mam 2o lat mama chce mnie zmusić do wyjazdu a ja już nie mam argumentów...
Zostając tu mam szansę się usamodzielnić a w Polsce też można zarobić parę groszy... ratunku
Cytat:
Napisane przez jenny1234 Pokaż wiadomość
macie racje... sprobuje z nimi porozmawiac - moze ich przekonam. Bo bardzo bym chciala zostac w Polsce...
Ale to tylko o przyjaciół chodzi?
Jeśli to są prawdziwi przyjaciele to wyjazd nic nie zmieni, nie przestaną się z Tobą nagle przyjaźnić, bo pojechałaś do pracy.
W Polsce masz widoki na zatrudnienie w okresie wakacyjnym? bo skoro rodzcie nalegają to rozumiem, że każdy grosz się liczy...???

Cytat:
Napisane przez czoornoo Pokaż wiadomość
mama nie moze cie zmusic... pomachaj jej dowodem przed nosem jak inne argumenty nie pomoga... jestes dorosla i masz prawo zostac jezeli tego chcesz.
Taaaa....
A mama spakuje autorce wątku walizkę a na odchodne powie: jak jesteś dorosła to idź na swoje
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 20:43   #15
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: ważna decyzja a rodzice

machanie dowodem raczej dobrym pomyslem nie jest
ja Cie swietnie rozumiem bo mam mozliwosc pracy za granica w te wakacje, jednak nie skorzystalam z niej bo chce zostac tu w PL mam swoje plany itd.

powiedz rodzicom dlaczego nie chcesz jechac, wytlumacz im przede wsyztskim ze tak jezdzisz przez ostatnie 4 lata i chcesz sprawdzic jak poradzisz sobie z praca tutaj, bez krzyku, bez klotni, zwyczajnie na spokojnie.

niestety nie wiemy jacy sa twoi rodzice.
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 21:16   #16
jenny1234
Wtajemniczenie
 
Avatar jenny1234
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu:)))))))))
Wiadomości: 2 709
Dot.: ważna decyzja a rodzice

ja bym z checia pojechala za granice ale do niemiec bo studiuje niemiecki i to dla mnie szansa na doszkolenie jezyka...

nie chce jechac z rodzicami bo trace 2 miesiace z zycia...
jenny1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 21:27   #17
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: ważna decyzja a rodzice

Cytat:
Napisane przez czoornoo Pokaż wiadomość
no a nie powiesz ze nie mam racji?
nikt nikogo nie moze do niczego zmuszac...tym bardziej ze autorka watku osiemnaste urodziny ma za soba.
Pewnie ze nie masz racji. Jak zwykle ludziom myli sie pelnoletniosc z dorosloscia Co z tego ze ma 18 urodziny za soba? Sama sie utrzymuje?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 21:33   #18
czoornoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 812
GG do czoornoo
Dot.: ważna decyzja a rodzice

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Pewnie ze nie masz racji. Jak zwykle ludziom myli sie pelnoletniosc z dorosloscia Co z tego ze ma 18 urodziny za soba? Sama sie utrzymuje?
to ze sie sama nie utrzymuje nie znaczy ze nie zachowuje sie jak dorosla osoba.. a to ze chce sama zostac w pl , tutaj pracowac i nie jezdzic ciagle z rodzicami bo oni chca tez o czyms swiadczy..
__________________

czoornoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 21:42   #19
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: ważna decyzja a rodzice

w życiu by mnie nikt nie zmusił do takiego wyjazdu.
inna sprawa,że moja mama nawet by nie próbowała :P
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-16, 21:54   #20
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: ważna decyzja a rodzice

Cytat:
Napisane przez czoornoo Pokaż wiadomość
mama nie moze cie zmusic... pomachaj jej dowodem przed nosem jak inne argumenty nie pomoga... jestes dorosla i masz prawo zostac jezeli tego chcesz.
ta.. dowodem jakby to bylo cos znaczacego
pelnoletnosc a doroslosc to calkiem dwie inne kwestie! skoro jest taka dorosla moze spakowac manatki i tyle. Dopoki rodzice loza na nia, na jej wyksztalcenie, zachcianki, jedzenie etc. jest pod opieka rodzicow a wiec co z tego ze ma skonczone 18 lat.

Cytat:
Napisane przez czoornoo Pokaż wiadomość
no a nie powiesz ze nie mam racji?
nikt nikogo nie moze do niczego zmuszac...tym bardziej ze autorka watku osiemnaste urodziny ma za soba.
nie moze zmuszac, owszem.
Ale tak jak pisalam wczesniej, pelnoletnosc to nie doroslosc. To tylko ustalony prawem wiek, zgodnie z ktorym masz prawo kupic sobie alkohol czy papierochy.

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:51 ----------

Cytat:
Napisane przez czoornoo Pokaż wiadomość
to ze sie sama nie utrzymuje nie znaczy ze nie zachowuje sie jak dorosla osoba.. a to ze chce sama zostac w pl , tutaj pracowac i nie jezdzic ciagle z rodzicami bo oni chca tez o czyms swiadczy..
moze sie zachowuje, nie wiemy, ale twierdzenie ze sie ma skonczone 18 lat i "wara" ode mnei no to sorry
niech zacznie robic wszystko to co robia jej rodzice, poczawszy od pracy, posiadania swojego mieszkania/czy wynajmowania go, placeniu wszystkich rachunkow etc. to wtedy powiemy, ok dorosla kobieta, niech decyduje sama za siebie, ale POKI jest na jakimkolwiek utrzymaniu rodzicow, nie moze powiedziec, ze jest dorosla.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 22:02   #21
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: ważna decyzja a rodzice

Cytat:
Napisane przez czoornoo Pokaż wiadomość
to ze sie sama nie utrzymuje nie znaczy ze nie zachowuje sie jak dorosla osoba.. a to ze chce sama zostac w pl , tutaj pracowac i nie jezdzic ciagle z rodzicami bo oni chca tez o czyms swiadczy..
Taa, pomachanie dowodem by bylo wzrowym doroslym zachowaniem.

Rozumiem czego ona chce i uwazam ze jej rodzice powinni sie zgodzic i mam nadzieje ze ich przekona... zastrzezenia mialem jedynie co do Twojej rady.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 22:04   #22
czoornoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 812
GG do czoornoo
Dot.: ważna decyzja a rodzice

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Taa, pomachanie dowodem by bylo wzrowym doroslym zachowaniem.

Rozumiem czego ona chce i uwazam ze jej rodzice powinni sie zgodzic i mam nadzieje ze ich przekona... zastrzezenia mialem jedynie co do Twojej rady.
no bo moje rady jak zwykle na opak zrozumiane
chodzilo mi tylko o to ze jezeli inne argumenty do rodzicow nie dojda to ma im powiedziec ze jest pelnoletnia i juz nie moga jej do niczego zmusic..
a tu takie oburzenie
__________________

czoornoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 22:14   #23
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: ważna decyzja a rodzice

Cytat:
Napisane przez czoornoo Pokaż wiadomość
no bo moje rady jak zwykle na opak zrozumiane
chodzilo mi tylko o to ze jezeli inne argumenty do rodzicow nie dojda to ma im powiedziec ze jest pelnoletnia i juz nie moga jej do niczego zmusic..
a tu takie oburzenie
moga "zmusic"
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 22:15   #24
czoornoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 812
GG do czoornoo
Dot.: ważna decyzja a rodzice

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
moga "zmusic"
no ja mam inne zdanie na ten temat...
__________________

czoornoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 22:16   #25
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: ważna decyzja a rodzice

Cytat:
Napisane przez czoornoo Pokaż wiadomość
no bo moje rady jak zwykle na opak zrozumiane
chodzilo mi tylko o to ze jezeli inne argumenty do rodzicow nie dojda to ma im powiedziec ze jest pelnoletnia i juz nie moga jej do niczego zmusic..
a tu takie oburzenie
W praktyce, dopoki jest na ich utrzymaniu, to moga...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 22:17   #26
czoornoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 812
GG do czoornoo
Dot.: ważna decyzja a rodzice

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
W praktyce, dopoki jest na ich utrzymaniu, to moga...
no ja to widze tak-jezeli zmuszaniem mozna nazwac "szantaz" ze jezeli nie pojedzie z nimi to wyleci z domu,ze nie beda jej dawac na studia itd no to moga...
__________________

czoornoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 22:18   #27
m00niska
Przyczajenie
 
Avatar m00niska
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Barlinek
Wiadomości: 22
Red face Dot.: ważna decyzja a rodzice

Nie możesz patrzeć tylko na rodziców, pomyśl o sobie. Masz 20 lat i chcesz zostać w Polsce. Oczywiście że da się zarobić u nas! Może i mniejsze pieniądze (bo bez ukończonych studiów czy kursów jest się pracownikiem niewykwalifikowanym).
Zapewnij ich, że nie bedziesz żadnych chłopakó do domu sprowadzać czy robić melin i że bedziesz pod opieką babci czy kogokolwiek z rodziny, że będziesz dzownić itp

Rodzice sieo Ciebie martwią i dają Ci szansę na zarobienie pieniędzy, ale skoro nie chcesz, bardzo podziękuj im za taką możliwość i powiedz, że w tym roku postanawiasz zostać.
__________________
A friend in need is a friend indeed.
m00niska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 22:38   #28
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: ważna decyzja a rodzice

Cytat:
Napisane przez czoornoo Pokaż wiadomość
no ja mam inne zdanie na ten temat...
a ja mam inne i bardzo dobrze, bo swiat bylby nudny

Cytat:
Napisane przez czoornoo Pokaż wiadomość
no ja to widze tak-jezeli zmuszaniem mozna nazwac "szantaz" ze jezeli nie pojedzie z nimi to wyleci z domu,ze nie beda jej dawac na studia itd no to moga...
no to wlasnie moga.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 23:17   #29
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: ważna decyzja a rodzice

Cytat:
Napisane przez jenny1234 Pokaż wiadomość
hej. Mam dość nietypowy a może typowy problem - nie wiem. Posłuchajcie chodzi o to, że mam 20 lat, studiuje. Moi rodzice ja i moja siostra od 4 lat jeździmy co roku na całe wakacje za granice do pracy sezonowej. W tym roku postanowiłam nie jechać z rodzicami i zostać w domu. Wiem, że taki wyjazd to szansa na dodatkowe pieniądze, których każdy student potrzebuje ale chciałabym znaleźć pracę tu na miejscu i nie wyjeżdżać, nie tracić kontaktu z przyjaciółmi. Będąc za granicą jestem tylko z rodzicami i siostrą... nikogo inny przez całe dwa miesiące...
W tym roku postanowiłam zostać w Polsce tylko, że mimo iż mam 2o lat mama chce mnie zmusić do wyjazdu a ja już nie mam argumentów...
Zostając tu mam szansę się usamodzielnić a w Polsce też można zarobić parę groszy... ratunku
mnie Twoi rodzice moga zabrac ze soba, tez mam 20 lat nie skapna sie
szczerze? jedz, skoro masz pewna prace, to tylko 2 miesiace, masz jeszcze wrzesien na zabawe. ja szukam pracy juz miesiac i nic. Sam hipermarket, 40zł/8h i to 2 razy/raz w tyg -.-' kryzys panie dzieju.... A musze, Ci powiedziec, ze z praca na wakacje jest trudniej, kiedy to dorywczej szuka mlodziez z LO i technikow... Parę polskich groszy niestety nigdy nie bedzie rowne z paroma ue centami...
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 00:02   #30
19czarna87
Raczkowanie
 
Avatar 19czarna87
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: tam gdzie jeszcze nie był nikt...
Wiadomości: 165
Dot.: ważna decyzja a rodzice

Kurcze dwa miesiące " z życia wycięte", ale za to konkretna kasa wpada. Jeśli chodzi tylko o znajomych- nie dziwię się rodzicom, że nie chcą się zgodzić żebyś została. Dla mnie (z góry przepraszam) dziecinada, zostać bo tu mam znajomych, a tam.... jestem tylko z rodzicami. Skoro cała rodzina jeździ, stara się, zarabia- dlaczego Ty raz w roku nie możesz się "poświęcić"," przeboleć" i pojechać z nimi? Twoi rodzice Cię utrzymują, więc jeśli drogie forumowiczki, wchodzimy w temat dorosłości(według mnie przynajmniej), wyrazem tego, że Autorka wątku jest dojrzała świadczyłoby jedno- zaciśnięcie zębów (chociaż w sumie powodu specjalnego nie ma) i wyjazd z rodziną.Nawet jeśli nie zarobisz wiele więcej niż w Polsce- każdy grosz się liczy, weź to pod uwagę.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów i postawy bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
19czarna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:58.