Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-23, 10:21   #61
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Część 1. PPRZEDSTAWIENIE RODZINY:
Pani Monika (28 l.) wraz z mężem Michałem (31 l.) wychowują córkę Nadię (8 l.) i synka Mateusza (3 l.)
Część 2. HISTORIA RODZINY:
Pani Monika 3 lata temu urodziła 3 miesiące przed terminem swojego synka. Mateusz potrzebował bardzo dużo uwagi ze strony rodziców. Mała Nadia przez bardzo długi czas była jedynaczką, która wychowywała się przy dziadkach. Kiedy pojawił się Mateusz, Nadia poczuła się odrzucona przez rodziców, ponieważ wtedy ich uwaga skupiała się na wcześniaku. W pewnym momencie rodzice zauważyli, że córka coraz rzadziej ich słucha i staje się coraz bardziej niegrzeczna. Do tego dziadkowie bardzo rozpieszczali swoją wnuczkę pozwalając jej na wszystko. Pani Monika i pan Michał postanowili więc, że wyprowadzą się od rodziców i spróbują żyć na własną rękę. Decyzja ta została podjęta z myślą o dobru ich dzieci. Wiedzieli, że jeżeli się wyprowadzą to nie otrzymają już pomocy ze strony rodziny i będą musieli sami wiązać koniec z końcem. Do nowego miasta przyjechali rok temu. Na początku był problem ze znalezieniem pracy, dlatego żyli tylko z oszczędności. Po długim czasie pan Michał znalazł pracę i wtedy sytuacja finansowa trochę się polepszyła. Niestety pani Monika nie może w tym momencie pozwolić sobie na stałą pracę ze względu na dzieci. Nadia regularnie uczęszcza na sesje do psychologa razem z mamą. W przyszłości pani Monika marzy o dobrze płatnej pracy, ale na razie chce dobrze wychować swoje dzieci. Jak sama mówi zawód „Matka” to najcięższy i zarazem najpiękniejszy zawód świata, trzeba wykonywać go bardzo sumiennie i ostrożnie, by zaowocowało dobrymi ludźmi. Rodzina mieszka obecnie w małym, wynajętym mieszkaniu. Po opłaceniu wszystkich rachunków (1250 zł) dochód na jedną osobę wynosi jedynie 331 zł.
Część 3. PIĘKNO RODZINY:
Pani Monika i pan Michał bardzo kochają swoje dzieci, można to zauważyć już na pierwszy rzut oka. Podczas rozmowy z rodziną dzieci, trochę zawstydzone, cały czas były wtulone w matkę. W ich rodzinie jest mnóstwo poświęcenia dla siebie nawzajem oraz ciepła i szacunku. Rodzice Nadii nie zbagatelizowali jej zachowania i w porę zareagowali. Wyprowadzka od rodziny była bardzo odważną decyzją i na pewno bardzo odpowiedzialną.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 10:22   #62
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Lata doswiadczen poparte wyksztalceniem. Jest wyedukowana w tym kierunku, by zajmowac sie dziecmi.

W sumie po co wymagania w przedszkolach czy zlobkach co do wyksztalcenia ludzi tam pracujacych? Odrzucmy to, bo pierwsza lepsza sasiadka pani Jadzia, zrobi to wszystko tak samo jak i w przedszkolu czy zlobku a taniej. Napchajmy jej dzieciakow do mieszkania, bo przeciez to zadna roznica iloma sie zajmuje. A im wiecej tym lepiej, starsze zajma sie mlodszymi i bedzie latwiej.
Podpisuję się pod tym obiema rękami. To, że kobieta jest matką jeszcze nie czyni z niej specjalistki od opieki nad dziećmi, niestety. Już pomijając najbardziej patologiczne karyny, ileż jest takich szlacheckich mamusiek "niechcemisie". Nie oddałabym swojego hipotetycznego dziecka pod opiekę pierwszej lepszej osobie, której kwalifikacje kończą się na "byciu matką". Zapewne jest wiele domowych punktów przedszkolnych, gdzie taka kobieta faktycznie zajmuje się dziećmi jak należy, organizuje gry, zabawy, stymuluje rozwój dzieci. Ale obawiam się, że w przypadku wielu takich "wiejskich kółek samopomocy" polega to na posadzeniu dzieciarni przed telewizorem "bo przynajmniej sobie krzywdy nie zrobią a ja taakaaa zajęta jestem". Chciałabym się mylić ale znowu, moje nawet tak bardzo hipotetyczne dziecko to za poważna sprawa do urządzania na nim takich eksperymentów. Na dzień dzisiejszy jak tak przeglądam w głowie wszystkie dzieciate koleżanki to sorry, z żadną nie zostawiłabym dziecka nawet na parę godzin.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 10:25   #63
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Znalazłam prośbę o klocki pociąg lego city. Na allegro zaczynają się od 400zł w górę, ale co to jest dla darczyńców
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 10:26   #64
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 21:41
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 10:34   #65
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6784489 6]Podpisuję się pod tym obiema rękami. To, że kobieta jest matką jeszcze nie czyni z niej specjalistki od opieki nad dziećmi, niestety. Już pomijając najbardziej patologiczne karyny, ileż jest takich szlacheckich mamusiek "niechcemisie". Nie oddałabym swojego hipotetycznego dziecka pod opiekę pierwszej lepszej osobie, której kwalifikacje kończą się na "byciu matką". Zapewne jest wiele domowych punktów przedszkolnych, gdzie taka kobieta faktycznie zajmuje się dziećmi jak należy, organizuje gry, zabawy, stymuluje rozwój dzieci. Ale obawiam się, że w przypadku wielu takich "wiejskich kółek samopomocy" polega to na posadzeniu dzieciarni przed telewizorem "bo przynajmniej sobie krzywdy nie zrobią a ja taakaaa zajęta jestem". Chciałabym się mylić ale znowu, moje nawet tak bardzo hipotetyczne dziecko to za poważna sprawa do urządzania na nim takich eksperymentów. Na dzień dzisiejszy jak tak przeglądam w głowie wszystkie dzieciate koleżanki to sorry, z żadną nie zostawiłabym dziecka nawet na parę godzin.[/QUOTE]

Wszystko prawda, tylko umyka Wam jeden istotny fakt.
Nie rozpatrujemy sytuacji osoby, która ma różne możliwości, tylko matkę, która wybiera między:
- moje dziecko będzie miało przeciętną opiekunkę, ale zje dzisiaj obiad
- moje dziecko będzie miało kochającą mamę u boku i oboje dzisiaj zjemy na obiad chleb z wodą
W tej sytuacji imałabym się wszystkich opcji, żeby dorobić.
Zapisz
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 10:36   #66
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Znalazłam prośbę o klocki pociąg lego city. Na allegro zaczynają się od 400zł w górę, ale co to jest dla darczyńców
Tak mi się kojarzy jak czytam podobne posty:
https://www.youtube.com/watch?v=hm53WRfBj_o
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 10:40   #67
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Sytuacja patowa z której strony by na to nie spojrzeć. Pewnie stanęłabym na głowie by znaleźć jakiś sposób na dorobienie w domu. I pewnie wiele osób tak robi, nawet na czarno i za byle grosze bo jeśli faktycznie taka samotna matka nie ma ŻADNEGO źródła dochodu to z czego oni żyją? to "becikowe" to 1000zł przez rok, tak? Samo to nie pokryje wszystkich kosztów (bo i nie o to chodzi) więc za coś te pieluchy i jedzenie musi kupić.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-23, 11:00   #68
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Lata doswiadczen poparte wyksztalceniem. Jest wyedukowana w tym kierunku, by zajmowac sie dziecmi.

W sumie po co wymagania w przedszkolach czy zlobkach co do wyksztalcenia ludzi tam pracujacych? Odrzucmy to, bo pierwsza lepsza sasiadka pani Jadzia, zrobi to wszystko tak samo jak i w przedszkolu czy zlobku a taniej. Napchajmy jej dzieciakow do mieszkania, bo przeciez to zadna roznica iloma sie zajmuje. A im wiecej tym lepiej, starsze zajma sie mlodszymi i bedzie latwiej.
Coż za wyolbrzymienie...
Nie napisałam nigdzie "napchajmy jej dzieciaków". Powiedziałam, że wyobrażam to sobie max. do 5 dzieci.
Dwa - nie napisałam, że taka kobieta zrobi to lepiej - tego nie wiem, przedszkolanki i opiekunki też są różne, poza tym mają pod opieką więcej dzieci niż 5. Więc jeśli by się postarała to myślę, że mogłaby to zrobić lepiej, tak jak matka, która dziecko oddaje pod opiekę, ale nie wymagam od niej, żeby jej się chciało. To nie jest opcja dla osób, które mają kasę na przedszkole czy wykwalifikowaną opiekunkę lub stać je na zostanie z dzieckiem w domu. To jest opcja dla osób, u których jest bieda, nie stać je na buty na zimę itp.
Twoja "pani Jadzia" sugeruje jakaś starszą babinkę, a nie o takich potencjalnych opiekunkach pisałam.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2016-11-23 o 11:03
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 11:01   #69
maryska80
Raczkowanie
 
Avatar maryska80
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 238
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

no właśnie mnie złapał straszny nerw. Znalazłam w SzP rodzinę, która mieszka niedaleko mnie. Opis totalnie sprzeczny z prawdą! Jawne kłamstwa! Dziecko chore, to prawda, ale mama kłamie mówiąc, że nie ma zajęć, specjalistów, bo ich ma. Mało tego mama nie płaci za nich ani grosza. Mało tego mama sama świadomie nie zapisuje dziecka do szkoły specjalnej, robi to na własne życzenie a w opisie rodziny twierdzi, że takiej placówki nie ma! Masakra jakaś
__________________


Bo jeszcze nie pora na tych
Co przed złem uciekają
maryska80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 11:13   #70
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Przede wszystkim opisy powinny być bardziej szczegółowe.
Zastanawiający w wielu opisach jest zwrot "z powodu lekkiego upośledzenia umysłowego nie może podjąć pracy".
Nie mówię o tej konkretnej rodzinie tylko bardziej ogólnie. Wiele osób z lekkim upośledzeniem jest w stanie przynajmniej dorobić, ale w paczce traktowane jest jako oczywistość, że nawet nie próbują. Dziwi mnie to, bo takich ludzi też powinno się uczyć zaradności.
Zapisz
Dokładnie, znam dwie takie osoby, też po zawodówkach. Jedna pracuje w stadninie koni, druga jako mechanik samochodowy.

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Jak sama mówi zawód „Matka” to najcięższy i zarazem najpiękniejszy zawód świata, trzeba wykonywać go bardzo sumiennie i ostrożnie, by zaowocowało dobrymi ludźmi. .
Trzęsie mnie jak widzę, że ktoś nazywa matkowanie zawodem

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:08 ----------

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6784489 6] Na dzień dzisiejszy jak tak przeglądam w głowie wszystkie dzieciate koleżanki to sorry, z żadną nie zostawiłabym dziecka nawet na parę godzin.[/QUOTE]
Szczerze, to mnie to trochę przeraziło. Z żadną? Ile masz takich matek w otoczeniu?
Ja bym nie miała takiego problemu, bo wszystkie, które znam blisko są dobrymi mamami, nie zawsze mi się podobają ich metody wychowawcze, ale są odpowiedzialne i krzywdy by dziecku nie zrobiły. Jakbym miała do wyboru: mieć za co zrobić obiad i zostawić dziecko im, a nie mieć ani grosza i siedzieć w domu to długo bym się nie zastanawiała.

Poza tym rodziny z paczki to w większości takie, które nie mają oporów przed wsadzeniem dziecka w chodzik, puszczeniem mu bajek na kilka godzin i nakarmieniem chrupkami.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2016-11-23 o 11:22
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 11:14   #71
Honorata77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 75
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Pani Katarzyna (33 l.) samotnie wychowuje szóstkę dzieci: Monikę (14 l.), Justynę (11 l.), Alana (10 l.), Doriana (5 l.), Kacpra (2 l.) i Antoninę (1 l.).
Pani Katarzyna 3 lata temu była bezdomna, dostała mieszkanie od miasta, lecz nie miała możliwości podjęcia pracy z powodu małych dzieci. Kobieta popadła w zaległości związane z nieregulowaniem opłat za czynsz. Kiedy pani Kasia może, podejmuje się prac sezonowych, przeszła również kursy, które ułatwią jej start w szukaniu pracy, gdy jej dzieci trochę podrosną. Nie jest w stanie aktualnie całkowicie poradzić sobie z problemami finansowymi i spłatą zaległości. Po odliczeniu kosztów związanych z utrzymaniem mieszkania rodzinie na osobę pozostaje 560 złotych.
Pani Katarzyna mimo ciężkiej sytuacji, w godzinach kiedy dzieci są w szkole, chodzi do okolicznego gospodarza i pracuje u niego sezonowo. Po powrocie do domu mimo zmęczenia pomaga dzieciom i spędza z nimi czas na wspólonych zabawach. Dzieci wykazują się talentem do śpiewania oraz malowania.
Najważniejszą potrzebą rodziny jest kuchenka gazowa z elektrycznym piekarnikiem. Stara gazówka jest zepsuta i działają tylko dwa palniki i zagraża mieszkańcom ze względu na swój wiek. Rodzina będzie również wdzieczna za żywność oraz odzież, ponieważ ubrania dzieci są już znoszone.


Pani Katarzyna była bezdomna ( z 4 dzieci-nie wierzę!), dostała mieszanie i od razu na świecie pojawiła się następna dwójka rumianków. Zostały znalezione w kapuście bo o ojcu nawet się nie wspomina.
__________________
Wzrost: 168
Waga: 77
Cel: 55-57

Cel I 69
Honorata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-23, 11:22   #72
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 21:41
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 11:25   #73
Honorata77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 75
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Wytłumaczcie mi, dlaczego wśród beneficjentów szlachetnej paczki jeśli już ktoś pracuje to na część etatu, bo całego jakoś nie ma.Teraz mieszkam w małym miasteczku, kilka kilometrów od morza. Zakład pracy jest jeden, poza tym kilka marketów. Sklepy tak długo szukały pracowników że w końcu zatrudniły Ukraińców. Firmy sprzątające ciągle mają niedobory pracowników. W sezonie turystycznym jest masakra-nie ma kto pracować. Firmy remontowe i budowlane mają pracy na kilka lat do przodu. GDZIE jest to bezrobocie?
__________________
Wzrost: 168
Waga: 77
Cel: 55-57

Cel I 69
Honorata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 11:28   #74
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Wszystko prawda, tylko umyka Wam jeden istotny fakt.
Nie rozpatrujemy sytuacji osoby, która ma różne możliwości, tylko matkę, która wybiera między:
- moje dziecko będzie miało przeciętną opiekunkę, ale zje dzisiaj obiad
- moje dziecko będzie miało kochającą mamę u boku i oboje dzisiaj zjemy na obiad chleb z wodą
W tej sytuacji imałabym się wszystkich opcji, żeby dorobić.
Zapisz
A Wam umyka jeden istotny fakt. Nie rozpatrujemy tu sytuacji, kiedy to ta matka jest przecietna opiekunka. Rozpatrujemy tu sytuacje, kiedy to staje sie ona opiekunka niebezpieczna, kiedy bez kwalifikacji i wiedzy, a takze bez pomocy w postaci innych doroslych osbob, ma pod opieka wiecej niz troje dzieci.
To jest zwyczajnie niebezpieczne, juz pomijam rozwoj dziecka, bo gdybym miala noz na gardle to niestety nie bylby to priorytet i staralabym sie intelektualnie ogarnac dziecko w chwilach wolnych sama.
Nie wiem, czy faktycznie imalabys sie roznych opcji, lacznie z ta, zeby oddac dziecko osobie niewykfalifikowanej, ktora bez pomocy opiekuje sie np pieciorgiem dzieci. Dzieci w roznym wieku, kobieta z nimi sama, powiedzmy 8 godzin. Jedno przewija, co robia pozostale? Dzieci musza cos zjesc, ona gotuje obiad, co robia dzieci i kto ich pilnuje? Wychodza na spacer, jak ogarnia te dzieci przed, na i po spacerze? To sa tylko pojedyncze przyklady, a sa rozne sytuacje, lacznie ze skrajnym: dziecku cos sie stanie i trzeba z nim pojechac do szpitala, co zrobic z pozostalymi zanim przyjada ich rodzice.
Jak jestes matka, to musisz myslec i o bezpieczenstwie swojego dziecka a nie tylko o tym, zeby mu dac obiad.
Wy serio myslicie, ze dzieci przesiedza w spokoju 8 godzin przed tv? I beda sie zywily chrupkami?

Gdybym musiala, to tak, oddalabym dziecko pod opieke jakiejs mojej kolezanki, nie mialabym z tym problemu. Ale gdyby miala pod opieka wiecej dzieci niz troje, to szukalabym innej. Niestety, wiem co to opieka nad zdieckiem i o ile nie wymgam, zeby opiekunka z moim dzieckiem lepila plastelina i uczyla je angielskiego, o tyle bezpieczenstwo dziecka jest priorytetem. A uwazam, ze osoba niewykwalifikowana i nie majaca praktyki (mowimy tu o mlodych matkach przeciez) nie potrafi ogarnac wiekszej ilosci dzieci i opieka takiej osoby nie jest bezpieczna dla dzieci.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2016-11-23 o 11:31
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 11:33   #75
Honorata77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 75
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Pani Maria (63 l.) i pan Andrzej (61 l.) mieszkają sami.
Pani Maria oraz pan Andrzej, są małżeństwem i po wychowaniu siódemki dzieci, które mają już swoje rodziny, mieszkają sami. Małżeństwo radziło sobie samodzielnie dopóki oboje pracowali. Problemy ze zdrowiem u pani Marii - udar, później schizofrenia, wykluczyły ją z dalszej pracy zawodowej. Później zachorował pan Andrzej - ostre bóle kręgosłupa uniemożliwiły mu pracę w zawodzie. Trudnością są finanse. Niewielka emerytura pani Marii w wysokości 500 zł, wynagrodzenie pana Andrzeja 320 zł oraz niewielki zasiłek pozwalają jedynie na zakup podstawowych rzeczy. Po odliczeniu kosztów związanych z utrzymaniem mieszkania pozostaje im około 150 zł na jednego członka rodziny. Przykry jest fakt, że nie mogą też liczyć na swoje dzieci, które w żaden sposób nie pomagają rodzicom.


I zbijamy argument o tym, że jak się nie rozmnożymy to nie będzie nam miał kto wody na starość podać.
__________________
Wzrost: 168
Waga: 77
Cel: 55-57

Cel I 69
Honorata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 11:34   #76
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 21:40
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 11:37   #77
Honorata77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 75
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

To jest jak z thrillera

Pani Irena (69 l.) jest samotną osobą. Nie miała męża ani dzieci.
Pani Irena wiele lat pracowała w trudnych warunkach, w chłodni. Mimo że praca była trudna, kobieta była szczęśliwa. Wielkim ciosem była śmierć jej rodziców, którymi opiekowała się do ostatniej chwili. Dwa miesiące temu, wracając od lekarza, została potrącona przez samochód osobowy. Przewlekłe choroby (łuszczyca, choroba wieńcowa, cukrzyca) i konsekwencje powypadkowe wymagają leków, które pochłaniają ok. 300 zł miesięcznie. Niemałym utrudnieniem jest sąsiad, który nieustannie uprzykrza życie starszej pani. Kilka ostatnich lat, to ciągłe wizyty policji w mieszkaniu pani Ireny, wzywane z byle powodu. Dodatkowo dokłada wiele innych przykrości poczynając od szpiegowania, podsłuchiwania, rysowania po drzwiach, a skończywszy na kradzieży drewna. Niejednokrotne sprawy sądowe, zakładane przez sąsiada, spędzają sen z powiek pani Ireny.
__________________
Wzrost: 168
Waga: 77
Cel: 55-57

Cel I 69
Honorata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 11:38   #78
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Honorata77 Pokaż wiadomość
Pani Maria (63 l.) i pan Andrzej (61 l.) mieszkają sami.
Pani Maria oraz pan Andrzej, są małżeństwem i po wychowaniu siódemki dzieci, które mają już swoje rodziny, mieszkają sami. Małżeństwo radziło sobie samodzielnie dopóki oboje pracowali. Problemy ze zdrowiem u pani Marii - udar, później schizofrenia, wykluczyły ją z dalszej pracy zawodowej. Później zachorował pan Andrzej - ostre bóle kręgosłupa uniemożliwiły mu pracę w zawodzie. Trudnością są finanse. Niewielka emerytura pani Marii w wysokości 500 zł, wynagrodzenie pana Andrzeja 320 zł oraz niewielki zasiłek pozwalają jedynie na zakup podstawowych rzeczy. Po odliczeniu kosztów związanych z utrzymaniem mieszkania pozostaje im około 150 zł na jednego członka rodziny. Przykry jest fakt, że nie mogą też liczyć na swoje dzieci, które w żaden sposób nie pomagają rodzicom.


I zbijamy argument o tym, że jak się nie rozmnożymy to nie będzie nam miał kto wody na starość podać.
Wiesz, jak sobie wychowasz, tak masz.


Ja mam problemz takimi opisami/z takimi ludzmi. Bo z jednej strony zal starszych ludzi a z drugiej.... z calej siodemki dzieci zadne nie garnie sie do pomocy? To cos jednak musialo byc nie tak w tym domu.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 11:40   #79
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 21:40
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-23, 11:40   #80
Honorata77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 75
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Raz dałam się naciąć i wzięłam udział w paczce.Pomogłam pani około 50 letniej która straciła pracę, miała 10 letnią córkę i jeszcze 20 latkę, która była na płatnym stażu. Wszystko było fajnie, dopóki nie podrzuciłam wolontariuszce ( starsza pani i ogarnięta) 2 ofert pracy dla tej pani. I to niezłej pracy u moich znajomych. Pani nawet nie zadzwoniła żeby zapytać o warunki pracy.
__________________
Wzrost: 168
Waga: 77
Cel: 55-57

Cel I 69
Honorata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 11:42   #81
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
A Wam umyka jeden istotny fakt. Nie rozpatrujemy tu sytuacji, kiedy to ta matka jest przecietna opiekunka. Rozpatrujemy tu sytuacje, kiedy to staje sie ona opiekunka niebezpieczna, kiedy bez kwalifikacji i wiedzy, a takze bez pomocy w postaci innych doroslych osbob, ma pod opieka wiecej niz troje dzieci.
To jest zwyczajnie niebezpieczne, juz pomijam rozwoj dziecka, bo gdybym miala noz na gardle to niestety nie bylby to priorytet i staralabym sie intelektualnie ogarnac dziecko w chwilach wolnych sama.
Nie wiem, czy faktycznie imalabys sie roznych opcji, lacznie z ta, zeby oddac dziecko osobie niewykfalifikowanej, ktora bez pomocy opiekuje sie np pieciorgiem dzieci. Dzieci w roznym wieku, kobieta z nimi sama, powiedzmy 8 godzin. Jedno przewija, co robia pozostale? Dzieci musza cos zjesc, ona gotuje obiad, co robia dzieci i kto ich pilnuje? Wychodza na spacer, jak ogarnia te dzieci przed, na i po spacerze? To sa tylko pojedyncze przyklady, a sa rozne sytuacje, lacznie ze skrajnym: dziecku cos sie stanie i trzeba z nim pojechac do szpitala, co zrobic z pozostalymi zanim przyjada ich rodzice.
Jak jestes matka, to musisz myslec i o bezpieczenstwie swojego dziecka a nie tylko o tym, zeby mu dac obiad.
Wy serio myslicie, ze dzieci przesiedza w spokoju 8 godzin przed tv? I beda sie zywily chrupkami?

Gdybym musiala, to tak, oddalabym dziecko pod opieke jakiejs mojej kolezanki, nie mialabym z tym problemu. Ale gdyby miala pod opieka wiecej dzieci niz troje, to szukalabym innej. Niestety, wiem co to opieka nad zdieckiem i o ile nie wymgam, zeby opiekunka z moim dzieckiem lepila plastelina i uczyla je angielskiego, o tyle bezpieczenstwo dziecka jest priorytetem. A uwazam, ze osoba niewykwalifikowana i nie majaca praktyki (mowimy tu o mlodych matkach przeciez) nie potrafi ogarnac wiekszej ilosci dzieci i opieka takiej osoby nie jest bezpieczna dla dzieci.
To weź mi powiedz, jak sobie z tym wszystkim radzą matki z 4,5+ dzieci? I też kiedyś zaczynały, też kiedyś pojawiło się dziecko trzecie, czwarte, piąte i też te dzieci są w różnym wieku. Tak, jest różnica między swoimi a cudzymi, ale wcale nie jestem pewna czy matki są bardziej uważne mając pod opieka piątkę swoich dzieci, niż gdyby tych dzieci pilnowała opiekunka.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2016-11-23 o 11:46
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 11:47   #82
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
To weź mi powiedz, jak sobie z tym wszystkim radzą matki z 4,5+ dzieci? I też kiedyś zaczynały, też kiedyś pojawiło się dziecko trzecie, czwarte, piąte i też te dzieci są w różnym wieku. Tak, jest różnica między swoimi a cudzymi, ale wcale nie jestem pewna czy matki są bardziej uważne mając pod opieka piątkę swoich dzieci, niż gdyby tych dzieci pilnowała opiekunka.
No dosc pozno padlo to pytanie, myslalam, ze sie wczesniej ogarniesz.
Swoimi dziecmi opiekujesz sie od urodzenia, znasz je, poza tym one sie rodza w odstepach co najmniej roku a nie dostajesz ich wszystkich jednego dnia, plynnie niejako wchodzisz w role a nie zostajesz wrzucona na gleboka wode. Masz czas sie nauczyc byc opieknuka dla paru dzieci, jestes z roku na rok starsza i masz wieksze doswiadczenie. Poza tym w rodzinach wielodzietnych starsze dzieci pilnuja mlodszych, a opiekunka nie powinna sie wyreczac dziecmi ktorymi sie opiekuje.
To tak tylko na szybko
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 11:49   #83
Honorata77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 75
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

W tej edycji na topie są takie choroby jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze i zwyrodnienie kręgosłupa, przez które nie można podjąć żadnej pracy.
__________________
Wzrost: 168
Waga: 77
Cel: 55-57

Cel I 69
Honorata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 11:51   #84
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Treść usunięta
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Przechwytywanie.JPG (109,6 KB, 158 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Przechwytywanie1.JPG (42,3 KB, 146 załadowań)

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 21:40
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 11:53   #85
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
No dosc pozno padlo to pytanie, myslalam, ze sie wczesniej ogarniesz.
Swoimi dziecmi opiekujesz sie od urodzenia, znasz je, poza tym one sie rodza w odstepach co najmniej roku a nie dostajesz ich wszystkich jednego dnia, plynnie niejako wchodzisz w role a nie zostajesz wrzucona na gleboka wode. Masz czas sie nauczyc byc opieknuka dla paru dzieci, jestes z roku na rok starsza i masz wieksze doswiadczenie. Poza tym w rodzinach wielodzietnych starsze dzieci pilnuja mlodszych, a opiekunka nie powinna sie wyreczac dziecmi ktorymi sie opiekuje.
To tak tylko na szybko
No, ale takie poleganie na swoim doświadczeniu i tym, że swoje dzieci się zna może okazać się zwodnicze, jeśli będzie skutkowało uśpieniem czujności. A to się chyba wszystkim matkom zdarza. Natomiast opiekunka jeśli jest osobą odpowiedzialną będzie miała oczy dookoła głowy i pilnowała dzieci dwa razy bardziej. W końcu bierze na siebie odpowiedzialność głównie za to, żeby dziecku się krzywda nie stała. Więc dla mnie sytuacja jest mniej więcej wyrównana.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 11:54   #86
Honorata77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 75
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Pani Regina (58 l.) mieszka samotnie.
Pani Regina ma dzieci, ale oni mieszkają daleko od niej i mają własne rodziny. Bardzo cierpi z powodu samotności, chciałaby mieć rodzinę blisko przy sobie. Kobieta jest po zawale, ma problemy z biodrem i kręgosłupem, przez co ma problem z poruszaniem się. Pani Regina żyje bardzo skromnie, gdyż po odliczeniu kosztów utrzymania i leków jej dochód wynosi 23 zł miesięcznie.
Z tych pieniędzy stać ją tylko na chleb, margarynę i pomidory. Mówi, że tylko to je, ale bardzo lubi pomidory, a do tego są zdrowe, a zdrowie jest jej potrzebne. Mimo biedy, z którą się zmaga, pani Regina nie załamuje się, jest bardzo pogodna, a uśmiech nie schodzi jej z twarzy.
Pani Regina najbardziej potrzebuje pieca do centralnego ogrzewania, obecny ciągle się psuje i kobieta boi się nadchodzącej zimy. Oprócz tego, najbardziej potrzebne są środki czystości i odzież, gdyż kobiety nie stać na ich kupno.

Tutaj wolontariusz popłynął. Chociaż pani współczuję sytuacji rodzinnej.
__________________
Wzrost: 168
Waga: 77
Cel: 55-57

Cel I 69
Honorata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 11:55   #87
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Wszystko prawda, tylko umyka Wam jeden istotny fakt.
Nie rozpatrujemy sytuacji osoby, która ma różne możliwości, tylko matkę, która wybiera między:
- moje dziecko będzie miało przeciętną opiekunkę, ale zje dzisiaj obiad
- moje dziecko będzie miało kochającą mamę u boku i oboje dzisiaj zjemy na obiad chleb z wodą
W tej sytuacji imałabym się wszystkich opcji, żeby dorobić.
Ja bym zmieniła punkt drugi na "dzieko będzie miało niewątpliwie kochającą, ale przecięną mamę u boku i oboje zjedzą na obiad chleb z wodą". Myślicie, że szlachecka mamuśka to jak się WŁASNYMI dziećmi zajmuje? Obmyśla gry i zabawy edukacyjne, wybiera tylko i wyłącznie zabawki stymulujące rozwój dziecka i uczy literek i cyferek od maleńkości?
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 11:55   #88
Honorata77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 75
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Zmywarką można poszpanować przed znajomymi albo sprzedać.
__________________
Wzrost: 168
Waga: 77
Cel: 55-57

Cel I 69
Honorata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 11:59   #89
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
I nie spuszcza oka z dziecka
Nie wiem jak często przykładowa mama szlachecka w czasie gotowania obiadu dogląda swoje dziecko, ale słyszałam o takich, co i do koleżanek na kawkę chodziły, a roczniak sam w domu "spał".
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 12:01   #90
An Ka
Zadomowienie
 
Avatar An Ka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 812
Dot.: Sens pomocy "ubogim na własne życzenie", czyli Szlachetna Paczka cz. IV

Cytat:
Napisane przez Honorata77 Pokaż wiadomość
Pani Regina (58 l.) mieszka samotnie.
Pani Regina ma dzieci, ale oni mieszkają daleko od niej i mają własne rodziny. Bardzo cierpi z powodu samotności, chciałaby mieć rodzinę blisko przy sobie. Kobieta jest po zawale, ma problemy z biodrem i kręgosłupem, przez co ma problem z poruszaniem się. Pani Regina żyje bardzo skromnie, gdyż po odliczeniu kosztów utrzymania i leków jej dochód wynosi 23 zł miesięcznie.
Z tych pieniędzy stać ją tylko na chleb, margarynę i pomidory. Mówi, że tylko to je, ale bardzo lubi pomidory, a do tego są zdrowe, a zdrowie jest jej potrzebne. Mimo biedy, z którą się zmaga, pani Regina nie załamuje się, jest bardzo pogodna, a uśmiech nie schodzi jej z twarzy.
Pani Regina najbardziej potrzebuje pieca do centralnego ogrzewania, obecny ciągle się psuje i kobieta boi się nadchodzącej zimy. Oprócz tego, najbardziej potrzebne są środki czystości i odzież, gdyż kobiety nie stać na ich kupno.

Tutaj wolontariusz popłynął. Chociaż pani współczuję sytuacji rodzinnej.
Szczegolnie te z marketów

------------------------------------------

Mnie tylko dziwi jedno jak jest niby zle to czemu ojciec czy matka nie wyjada za granice nawet sezonowo..
Nie to żebym zagladała tez do kieszeni ale majac 5 dzieci dostaja dodatkowo 2500 i dalej zle.Az mnie terepie bo obiady maja za darmo, na ubrania i buty dostają. Nie wiem czy to wygoda, lenistwo ludzi czy coś innego.

Znam osobiscie rodzine mąz za granica (na czarno) dzieci 6. Matka nie pracuje kozystaja z Mopsu i lamenty bo ona nie bedzie w szkole za nic placic bo ja nie stac
An Ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-22 10:27:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:49.