Jak sobie radzić z książkami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-30, 21:38   #1
jaPieknoscDniaBlog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 95
Question

Jak sobie radzić z książkami?


Dużo czytamy i kupujemy książki. Książek przybywa, miejsca nie. Muszę zrobić z nimi porządek. Poszukuję pomysłów na książki w salonie. Regały? Z Ikei czy zamawiane? Za szkłem? Co sprawdza się u was?
jaPieknoscDniaBlog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 23:47   #2
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Jak sobie radzić z książkami?

Cytat:
Napisane przez jaPieknoscDniaBlog Pokaż wiadomość
Dużo czytamy i kupujemy książki. Książek przybywa, miejsca nie. Muszę zrobić z nimi porządek. Poszukuję pomysłów na książki w salonie. Regały? Z Ikei czy zamawiane? Za szkłem? Co sprawdza się u was?
Wyszukiwarka naprawdę nie gryzie
klik!
znajdziesz tam sporo inspiracji.

książek, a nie książki!
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 20:03   #3
cusieeek
Raczkowanie
 
Avatar cusieeek
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: podl.
Wiadomości: 139
Dot.: Jak sobie radzić z książkami?

Mi też ciągle brakuje miejsca na książki. Większość mam poupychanych na różnych półkach, szafkach, bo nie mam specjalnego regału na książki. Planuję sobie odrestaurować stary regał, tylko nie wiem kiedy się do tego zabiorę. Tobie proponuję gotowe rozwiązania. Uważam, że książki potrzebuję eleganckiej oprawy. Najlepiej wg mnie wyglądają klasyczne regały na książki drewniane lub imitujące drewno. Poszukaj prostych rozwiązań, bo one zazwyczaj są najlepsze. Zajrzyj do ikei, BRW, może Meble Agata. Nie wiem czy pomogłam, ale życzę powodzenia w poszukiwaniach
cusieeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 09:48   #4
cabanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 57
GG do cabanka Send a message via Skype™ to cabanka
Dot.: Jak sobie radzić z książkami?

Też mam naprawdę duuuży zbiór książek o różnej tematyce.
W poprzednim mieszkaniu te o tematyce kucharskiej były oczywiście w kuchni. Reszta w ... przedpokoju... Był bardzo duży i oprócz zabudowy typowej- szafy i schowki, były drewniane regały, na których tematycznie stały książki. Taka niby biblioteka. W ten sposób chciałam, by dzieci wciąż miały je i w zasięgu ręki i choćby wzroku. Od małego obcowały z nimi.
Teraz mam duży dom i unikam gromadzenia ich w jednym miejscu. Jednak jest to trochę "przytłaczające"- było ich za dużo. Niemniej na I piętrze /znowu korytarz/, pomiędzy parą drzwi do pokoi, stoi regał z książkami, ale już niewysoki. Reszta praktycznie w każdym pokoju, ale w miejscach i ilościach nie sprawiających wrażenia "napchania".
cabanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-26, 10:13   #5
Marcin89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 432
Dot.: Jak sobie radzić z książkami?

Odświeżam temat gdyż podobno z czytelnictwem w Polsce jest coraz lepiej. Byłem ostatnio u kilku osób w dość zaawansowanym wieku o bardzo dobrym poziomie wykształcenia. Nie miały żadnej widocznej ksiązki w domu. Nie wiem zatem jaka jest prawda ze stanem czytelnictwa w kraju.
Marcin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-26 11:13:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:29.