Converse oryginał czy podróba? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-30, 20:09   #31
Kasssiulka
Raczkowanie
 
Avatar Kasssiulka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 219
Dot.: Converse oryginał czy podróba?

ja mam jedne kupione w outlecie a drugie w sizeer, wklejam ta metke co na jezyku jest i nie maja napisu converse. A z tyłu nie maja tego "r" pod napisem.
jedna metka z długich a druga z tym kodem z krókich
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2014-08-30 21.02.38.jpg (145,1 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2014-08-30 21.05.06.jpg (106,6 KB, 22 załadowań)
Kasssiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 21:26   #32
psawyer
Rozeznanie
 
Avatar psawyer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: znienacka ;)
Wiadomości: 672
Dot.: Converse oryginał czy podróba?

Cytat:
Napisane przez Neonka_ Pokaż wiadomość
Bo pierwszy raz spotykam się z tym ze conversy mają jakakolwiek metkę? Ja swoje kupowałam w pl, tz kilka par w UK i żadne nie miały metki.


Podroby. Przegladalas inne aukcje tego sprzedawcy? 2 torebki micheala korsa za 150zl ? Serio


Eastend.pl sprzedaje buty drugiego sortu, a reklamacja to jak grochem o ścianę. Nie polecam.
Słucham? Pierwsze słyszę, aby renomowany sklep sportowy (bo jak podkreślam w Gdańsku mają sklep stacjonarny) sprzedawał obuwie drugiego sortu. Litości, ludzie

A na marginesie to w normalnej cenie na eastend.pl wysokie Conversy są po 259 zł, więc cena nie odbiega od ofert innych sklepów.

Edytowane przez psawyer
Czas edycji: 2014-08-30 o 21:29
psawyer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 22:46   #33
vivunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 54
Dot.: Converse oryginał czy podróba?

A ja Wam powiem, że to już powoli bez różnicy Moje trampki z Calvina Klaina rozpadły się po dwóch miesiącach
vivunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 10:20   #34
asienka_wisienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 64
Dot.: Converse oryginał czy podróba?

Cytat:
Napisane przez psawyer Pokaż wiadomość
Po takich zdjęciach nie sposób oceniać, ale nie lepiej kupić na eastend.pl oryginalnych z przesyłką kurierską i pobraniem za 179 zł? Mają fajny program lojalnościowy, dzięki któremu właśnie za 179 zł wychodzą niskie Conversy
I w końcu ostatecznie kupiłam na answer.com, mam nadzieję, że dotrą niedługo i nie okażą się podróbkami (chociaż pewnie nawet bym tego nie zauważyła). Zapłaciła za nie 199zł (wykorzystując kupon zniżkowy na 50zł za rejestrację do newslettera) . Trudno - może można byłoby kupić taniej gdzie indziej ale nie miałam głowy aby się nad tym zastanawiać.
asienka_wisienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 11:08   #35
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Converse oryginał czy podróba?

Odświeżę wątek, bo mam nieodpartą potrzebę wtrącenia się do dyskusji
Trampki noszę od zawsze, przerobiłam tego mnóstwo. Conversy od "cioci z Ameryki", podróby od ruskich, no name'y, wreszcie, po wkroczeniu firmy na polski rynek - oryginałki prosto ze sklepu.

Wcale nie jest tak trudno odróżnić oryginał od podróbki. Najważniejszym wyznacznikiem jest jakość wykonania. Gumowe czuby będą równiutkie, guma gładka i przyjemna w dotyku, kółka na kostkach z wyraźnym nadrukiem i równo naklejone.
Nie znaczy to jednak, że każdy but będzie perfekcyjny. Znaczek z tyłu może być ciut przekrzywiony, na podeszwie jakiś drobny ślad kleju, milimetrowe różnice położenia nitów (od sznurówek). Nie ma sensu panikować, kiedy znajdziemy takie "wady", nie świadczy to o tym, że buty nie są oryginalne.
Drugim wyznacznikiem jest wygoda - oryginalne trampki są bardzo dobrze profilowane, starannie szyte w środku i mają solidną podeszwę.
Trzecim wyznacznikiem (niestety nie zweryfikowania na pierwszy rzut oka) jest trwałość.

Trochę trudniejsza sprawa to znaki firmowe. Do 2008 r. conversy były oznakowane literką R. Obecnie firma już tego nie stosuje. Niedawno pojawiło się nowe logo (dodatkowy napis "converse"), ale buty ze starym nadal są w sprzedaży. Takie zmiany warto śledzić na oficjalnej stronie producenta.
Buty mogą być produkowane w różnych krajach azjatyckich, więc wewnętrzne metki mogą się różnić. Elementem na który można zwrócić uwagę na metce jest oznaczenie modelu (zauważyłam, że w wielu podróbkach nie występuje).
Papier w pudełku i papierowe metki raczej nie są wyznacznikiem.

Ogólnie radzę polować na okazje (ceny regularne są niestety w Polsce z kosmosu wzięte), ale kupować raczej w sklepach na wyprzedażach niż "prosto od producenta" na allegro. Dobra cena wyprzedażowa/outletowa to 120-170 zł.
Narin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 21:39   #36
monisia246
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4
Dot.: Converse oryginał czy podróba?

Cześć, pomożecie? Zastanawiam się nad kupnem, myślicie, że to oryginalne buty? wklejam link, z góry dziękuję za odpowiedź



http://allegro.pl/biale-trampki-conv...133449011.html
monisia246 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 11:10   #37
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: Converse oryginał czy podróba?

Cytat:
Napisane przez monisia246 Pokaż wiadomość
Cześć, pomożecie? Zastanawiam się nad kupnem, myślicie, że to oryginalne buty? wklejam link, z góry dziękuję za odpowiedź



http://allegro.pl/biale-trampki-conv...133449011.html
podbijam , bo też jestem ciekawa, trochę mam "ale" co do tej oferty, i ta cena niska...
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-22, 12:48   #38
Gabka100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 66
Dot.: Converse oryginał czy podróba?

Dziewczyny chciałam spytać czy to podróby czy oryginaly?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg olx_image_2015-03-22_13-13-13.jpg (79,3 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg olx_image_2015-03-22_13-13-43.jpg (98,2 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg olx_image_2015-03-22_13-12-55.jpg (57,0 KB, 20 załadowań)
Gabka100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-22, 15:00   #39
sdmruda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 91
Dot.: Converse oryginał czy podróba?

Według mnie to są podróbki. Na podeszwie, ta część kreskowana powinna być pokryta takim meszkiem, jakby filcem. Nie wiem jak to opisać. Tutaj jest "czysta" guma.
sdmruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-22 16:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:58.