Wiele pytań o biochemii i nie tylko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-19, 21:06   #1
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128

Wiele pytań o biochemii i nie tylko


1) Lecyta - czy ona wam pomaga?? Ja stosuje 1200 forte 2x tabletki dziennie i nie widze efektów
2) Beta Karoten - używam ponad miesiąc i nie widać żadnych efektów. I chyba nie będzie, zwiększyłem nawet dawke do 2 tabletek dziennie ;/
3) Jaki jest najlepszy sposób pozbycia się z twarzy pryszczów? Tzn. może nie samych pryszczów, nie wiem jak to się nazywa, to co zalega pod skórą i można to wyciskać, sami wiecie
4) Czy są jakieś leki w aptece które np. opóźniają odrost włosów lub emilinują owłosienie, pewnie tak bo np. osoby chore na nowotwór przechodzą chemoterapię która ich pozbawia owłosienia - nie żebym chciał zachorować ale może jest coś podobnego i zdrowego;p Może jakieś maści?
5) Co na poprawe koncentracji?? Kiedyś potrafiłem uczyć się tyle godzin w gim teraz nie potrafię przeczytać jednej strony w skupieniu... tak dalej nie może być... od dawna nie byłem na żadnych wakacjach, może dlatego??
6) Bezsenność - nie wiem co tu zrobić w nocy nie potrafię spać i układam się czasami kilka godzin do snu, co ciekawe po szkole przychodzę tak wyczerpany że zasypiam na stojąco?? Są jakieś leki antynassene bez recepty?
7) Zarost na twarzy, da się go jakoś opóźnić bo co dwa dni muszę się golić... nie chce mi się
8) Najlepszy sposób na opalenie twarzy i okolic szyji? Samoopalacze? Chyba nie bo one opalają nierównomiernie i później śmiesznie i nieładnie to wygląda Do solarium chodzić nie mogę ...;/


Na razie tyle pytanek, z góry thx za odp1
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 22:01   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Wiele pytań o biochemii i nie tylko

Witaj MArcin,

Cytat:
Napisane przez marcinn12 Pokaż wiadomość
1) Lecyta - czy ona wam pomaga?? Ja stosuje 1200 forte 2x tabletki dziennie i nie widze efektów
A od jak dawna przyjmujesz tę lecytynę? [bo chyba o to Ci chodziło...]

Co daje lecytyna? Krótko mówiąc: jest elementem budującym tkanki ukłądu nerwowego, włączjąc w to mózg, ochrania ścianki żołądka, bierze udział w gospodarce cholseterolem, opóxnia procesy starzenia, działa antyrodnikowo, chroni wątrobę, wspomaga wchłanianie witaminych rozpuszczalnychw tłuszczach, wspomaga ukłąd krwionosny....

Cytat:
Napisane przez marcinn12 Pokaż wiadomość
2) Beta Karoten - używam ponad miesiąc i nie widać żadnych efektów. I chyba nie będzie, zwiększyłem nawet dawke do 2 tabletek dziennie ;/
Sam beta-karoten nie "opali" skóry na złotobrązowo - potrzebne sa do teg promienie UVB.
Moze jeszcze byc tak, iz Twoj organizm wcale nie potrzebuje beta-karoteny, dlatego nie wchlania go z przewodu pokarmowego.Organizm czerpie z zywnosci tylko tyle beta karoteny ile w danej chwili potrzebuje - reszta jest wydalana.

Cytat:
Napisane przez marcinn12 Pokaż wiadomość
3) Jaki jest najlepszy sposób pozbycia się z twarzy pryszczów? Tzn. może nie samych pryszczów, nie wiem jak to się nazywa, to co zalega pod skórą i można to wyciskać, sami wiecie
Zapewne chodzi Ci o zakskórniki zamkniete [podskorne grudki?] - na to najlepsza jest kuracja złuszczajaca, np kwasami BHA. Mozesz wyprobowac serię Effaclar od LRP albo Lysanel [cięższy kaliber] - ale wtedy konieczne jest uzywanie filtrów i bron boze solarium.

Cytat:
Napisane przez marcinn12 Pokaż wiadomość
4) Czy są jakieś leki w aptece które np. opóźniają odrost włosów lub emilinują owłosienie, pewnie tak bo np. osoby chore na nowotwór przechodzą chemoterapię która ich pozbawia owłosienia - nie żebym chciał zachorować ale może jest coś podobnego i zdrowego;p Może jakieś maści?
Nie wiem czy sa masci - nie liczac kremow do depilacji . Ale sa na pewno tabletki hormonalne dla osob cierpiących na nadmierne owłosienie - ale nie wydaje mi sie, aby Twoj problem był problemem hormonalnym, chyba raczej kosmetycznym, nieprawdaz? W prezciwnym razie, musiałbys sie udac do endokrynologa.

Cytat:
Napisane przez marcinn12 Pokaż wiadomość
5) Co na poprawe koncentracji?? Kiedyś potrafiłem uczyć się tyle godzin w gim teraz nie potrafię przeczytać jednej strony w skupieniu... tak dalej nie może być... od dawna nie byłem na żadnych wakacjach, może dlatego??
Z pewnocia stres i przemęczenie nie sprzyjaja koncentracji, przede wszystkim odpocznij i wyspij sie. Wydaje mi sie, ze lecytyna powinna pomoc. Mozesz jeszcze dorzucic do diety trche wiecej cynku i ewentualnie ginko biloba.


Cytat:
Napisane przez marcinn12 Pokaż wiadomość
6) Bezsenność - nie wiem co tu zrobić w nocy nie potrafię spać i układam się czasami kilka godzin do snu, co ciekawe po szkole przychodzę tak wyczerpany że zasypiam na stojąco?? Są jakieś leki antynassene bez recepty?
Przykro mi, nie potrafie tu pomoc, ale wydaje mi sie ze jestes chyba solidnie przemeczony - moze warto by było odwiedzic lekarza rodzinnego?

Cytat:
Napisane przez marcinn12 Pokaż wiadomość
7) Zarost na twarzy, da się go jakoś opóźnić bo co dwa dni muszę się golić... nie chce mi się
8) Najlepszy sposób na opalenie twarzy i okolic szyji? Samoopalacze? Chyba nie bo one opalają nierównomiernie i później śmiesznie i nieładnie to wygląda Do solarium chodzić nie mogę ...;/
Co do zarostu sie nie wypowiem - brak mi doswiadczenia, choć wydaje mi sie ze raz na 2 dni to i tak nie najgorzej. Znam panow, ktorzy musza sie golic dwa razy dziennie i maja bardzo twardy zarost...

Hmm..co do solarium....chyab na Biochemii nie znajdziesz zwolnennikow solarium, czeka Cię niechybnie lincz
POlecamy tu bezpieczne sposoby opalania - balsamy brązujące, samoopalacze - i tak, uwazam ze lekki balsam brazujacy, nawet na całe ciało byłby najlepszym wyjsciem na zimę.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 10:03   #3
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Wiele pytań o biochemii i nie tylko

Cytat:
A od jak dawna przyjmujesz tę lecytynę? [bo chyba o to Ci chodziło...]
Przyjmuje też ponad miesiąc, zacząłem brać razem z beta-karotenem.


Cytat:
na to najlepsza jest kuracja złuszczajaca, np kwasami BHA. Mozesz wyprobowac serię Effaclar od LRP albo Lysanel [cięższy kaliber] - ale wtedy konieczne jest uzywanie filtrów i bron boze solarium.
Gdzie to się wykonuje u dermatologa?? Czy można te kwasy samemu kupić w aptece?? I na jak długi okres trzeba używać filtrów?? Może coś bezpieczniejszego?

Cytat:
ale nie wydaje mi sie, aby Twoj problem był problemem hormonalnym, chyba raczej kosmetycznym, nieprawdaz?
No tak racja, nie jest aż tak źle ale nie lubię tego... nie ładnie wygląda przy jasnej karnacji. Kiedyś czytałem że to wina testosteronu bo on za to odpowiada xD

Cytat:
Z pewnocia stres i przemęczenie nie sprzyjaja koncentracji, przede wszystkim odpocznij i wyspij sie. Wydaje mi sie, ze lecytyna powinna pomoc. Mozesz jeszcze dorzucic do diety trche wiecej cynku i ewentualnie ginko biloba.
Spię na okrągło xD A wypocząć nie ma gdzie i kiedy... nauka, niestety LO

Cytat:
Przykro mi, nie potrafie tu pomoc, ale wydaje mi sie ze jestes chyba solidnie przemeczony - moze warto by było odwiedzic lekarza rodzinnego?
Jest jakaś szansa że lekarz może zapisać mnie do jakiegoś sanatorium?? Czy to w poważniejszych sprawach się robi?

Cytat:
Co do zarostu sie nie wypowiem - brak mi doswiadczenia, choć wydaje mi sie ze raz na 2 dni to i tak nie najgorzej. Znam panow, ktorzy musza sie golic dwa razy dziennie i maja bardzo twardy zarost...
Może i by mi to nie przeszkadzało ale znów powtórze biała cera i strasznie wygląda


Co do balsamów widzę jest dużo tematów, poczytam i może coś wybiorę.

Pozdrawiam Marcin
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 10:39   #4
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Wiele pytań o biochemii i nie tylko

Marcin Effaklar K i Lysanel kupisz w aptece bez recepty.
Na początek do oczyszczenia skóry z zaskórników radziłabym kupić krem Effaklar K (ok. 40zł) i stosować go na noc.
A na dzień filtry też apteczne np. La Roche Posay DermoPediatrics 50+ (nie pamiętam ceny, chyba 60 zł).

Możesz też się wybrać do kosmetyczki na oczyszczanie peelingiem.

Co do zarostu... czy Ty aby nie przesadzasz? Nie urodziłeś się kobietą, więc powinieneś zaakceptować swój zarost. Nie ma cudów. Musisz się golić. A golenie co 2 dni to wcale nie jest często. Mój mąż goli się każdego dnia. Ja muszę nogi golić też codziennie i też tego nienawidzę.
Poza tym nie wiem czy wiesz, ale brak snu wpływa na szybsze odrastanie zarostu. A więc wysypiaj się porządnie.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 21:16   #5
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Wiele pytań o biochemii i nie tylko

hehe wysypiać, chciałbym Jakieś leki na senne kupię i może coś pomoże

Cytat:
krem Effaklar K (ok. 40zł) i stosować go na noc.
A na dzień filtry też apteczne np. La Roche Posay DermoPediatrics 50+ (nie pamiętam ceny, chyba 60 zł).
Czemu takie drogie? Oczywiście mam kase ale to za dużo ;/ mam też inne wydatki... nie można czegoś taniej? Nie chcę wybredzać ale mam tylko 16 lat

Cytat:
czy Ty aby nie przesadzasz? Nie urodziłeś się kobietą, więc powinieneś zaakceptować swój zarost.
Ale ja nie potrafię , swoja drogą mamy wiek XXI więc dziwi mnie to że jeszcze nie ma na to dobrego, taniego i przystępnego sposobu


Chyba zacznę odkładać kase na jakąś wycieczkę... w wakacje trzeba gdzieś pojechać
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 22:05   #6
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Wiele pytań o biochemii i nie tylko

[quote=marcinn12;3500904

Czemu takie drogie? Oczywiście mam kase ale to za dużo ;/ mam też inne wydatki... nie można czegoś taniej? Nie chcę wybredzać ale mam tylko 16 lat
[/quote]

Tak, mozesz zrobic sobie samodzielnie tonik z kwasem salicylowym [BHA] - przepisy i produkty dostepne na stronie Mazideł.

ten:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=104&Itemid=2

ten:
http://mazidla.com/index.php?option=...id=99&Itemid=2

albo ten:
http://mazidla.com/index.php?option=...id=98&Itemid=2

Filtry przy kwasach są konieczne - aby uniknąc przebarwien przy złuszczaniu skóry, zwłąszcza jak się ma jasną karnację.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 22:56   #7
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Wiele pytań o biochemii i nie tylko

Dzięki za odpowiedź ale mam jeszcze pytanko odnośnie tych filtrów... jak długo muszę je stosować po zabiegu??
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-20, 23:56   #8
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Wiele pytań o biochemii i nie tylko

Cytat:
Napisane przez marcinn12 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź ale mam jeszcze pytanko odnośnie tych filtrów... jak długo muszę je stosować po zabiegu??
Przez cały okres trwania zabiegu i jeszcze tak ok. miesiąca po kuracji złuszczającej - do pełnego zregerowania skóry.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 10:55   #9
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Wiele pytań o biochemii i nie tylko

I jak zwykle zapomniałem o najważniejszym Jakie mają to być filtry bo tych jest strasznie dużo
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 17:42   #10
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Wiele pytań o biochemii i nie tylko

filtry najlepiej SPF 50, ew. SPF 30, bo nie wszyscy tolerują wyższe (a zarazem cięższe, tłustsze), firm Avene, Bioderma, SVR, Vichy, La Roche Posay, L'oreal, Garnier.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 19:19   #11
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Wiele pytań o biochemii i nie tylko

Koledzy i koleżanki boję się że coś zwalę i się oszpecę... Może pójść do dermatologa i popytać co i jak robić?? Powiem mu co mi doradziliście i spytam czy to bezpieczne dla mojej cery, dobry pomysł?? No robiłem wiele rzeczy w swoim życiu od farbowania włosów do kolczyka ale to jest twarz
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-21, 19:36   #12
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Wiele pytań o biochemii i nie tylko

Marcin oczywiscie, ze mozesz spytac dermatologa, jednak to co powie dermatolog nie zawsze musi byc sluszne Ja chodze do dermatologa z prosba o konkretna recepte.
Moj dermatolog NIGDY nie wspomnial o filtrach ani o kwasach! Z reszta malo ktory dermatolog mowi o filtrach. Malo ktory uwaza tez, ze pielegnacja samymi kwasami wystarczy i zapisuja rozne niepotrzebne leki.

Jesli Twoj problem to zanieczyszczona cera, to kwasy BHA to najlepszy pomysl - czy to w formie Effaklaru K (ktory uwazasz za zbyt drogi), czy w formie samorobnego toniku czy maseczki.
A moze kup sobie Acne Derm (bez recepty ok. 20zl) i stosuj tylko na noc. A na dzien filtry.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 10:35   #13
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Wiele pytań o biochemii i nie tylko

Cytat:
Napisane przez marcinn12 Pokaż wiadomość
Koledzy i koleżanki boję się że coś zwalę i się oszpecę... Może pójść do dermatologa i popytać co i jak robić?? Powiem mu co mi doradziliście i spytam czy to bezpieczne dla mojej cery, dobry pomysł?? No robiłem wiele rzeczy w swoim życiu od farbowania włosów do kolczyka ale to jest twarz
Marcin, "kwasy", ktore Ci zaleciłyśmy to nie jest kwas siarkowy, ale salicylowy W dodatku preparat Effaclar czy tez toniki z Mazideł mają niskie stężenia - nikt tu nie mówi o złuszczaniu 30% kwasem! Uważam, ze jesli nie bedziesz przesadzał z częstotliwością uzywania tych specyfikow i bedziesz sie filtrował [niezaleznie od pogody] - nie zrobisz sobie krzywdy.

Co do dermatologow - ogromna czesc z nich twierdz, ze filtry to tylko na plaze
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 10:55   #14
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Wiele pytań o biochemii i nie tylko

Na osłabienie zarostu i przyhamowanie jego wzrostu zastosuj cos takiego :

3% ekstraktu sojowego
5% niacinamide
2% lecytyny HLB 7
5% etanolu 96%
85% woda

Niacinamide mozesz pominac,ale calkiem niezle dziala na podrazniona skore po goleniu.Ew. mozesz wzbogacic przepis panthenolem.Przynajmniej ja tak robie

Na efekty trzeba troche poczekac,u mnie pierwsze efekty pojawily sie po ok miesiacu,ale ja mam mocny i twardy zarost.W Twoim wieku zarost nie jeszcze taki mocny,wiec mysle,ze efekty pojawia sie szybciej
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:25.