Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach :) - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-03, 18:19   #511
Linka_
Raczkowanie
 
Avatar Linka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 76
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

pytałam w innym temacie, ale tutaj wydaje mi się to pytanie bardziej zasadne (tyle, że dopiero później trafiłam na ten wątek, a już jestem trochę rozhisteryzowana od nadmiaru wiedzy i wątpliwości - a ochronę filtrami muszę zacząć natychmiast)
Czy mogę wymieszać na dłoni filtr i fluid i w ten sposób to aplikować? Niestety brak fluidu nie wchodzi w grę, a nie umiem go prawdę mówiąc nałożyć bez rozcierania, więc nakładając pewnie wszystko zetrę
Linka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 07:41   #512
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

acha czyli przy biodermie mat, ja nie moge uzywac podkladu Lumiere czy Blushe ?
i pudru samorobionego z tlenkiem borku, mika i krzemionka?
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 14:04   #513
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Cytat:
Napisane przez Linka_ Pokaż wiadomość
Czy mogę wymieszać na dłoni filtr i fluid i w ten sposób to aplikować? Niestety brak fluidu nie wchodzi w grę, a nie umiem go prawdę mówiąc nałożyć bez rozcierania, więc nakładając pewnie wszystko zetrę
Nakładaj fluid gąbką, dzięki temu się nie ściera, w każdym razie na pewno nie tak, jak podczas rozcierania, chociaż mam wrażenie, że fluidu wychodzi dużo więcej.... No i krem z filtrem musi trochę na twarzy poleżeć i się wchłonąć

Co do mieszania na dłoni filtra i fluidu - nie mam informacji i nie wiem, czy ma to sens i właściwie chroni. ...
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 17:35   #514
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Cytat:
Napisane przez Beata2906 Pokaż wiadomość
Nakładaj fluid gąbką, dzięki temu się nie ściera, w każdym razie na pewno nie tak, jak podczas rozcierania, chociaż mam wrażenie, że fluidu wychodzi dużo więcej.... No i krem z filtrem musi trochę na twarzy poleżeć i się wchłonąć

Co do mieszania na dłoni filtra i fluidu - nie mam informacji i nie wiem, czy ma to sens i właściwie chroni. ...
ja kiedyś wymieszałam korektor pod oczy z filtrem - nawet fajnie wyszło (korektor jakby trochę się rozjaśnił) ale nie wypowiem się na temat fotostabilności takiej mieszanki; zresztą zawsze chodzę w okularach przeciwsłonecznych, więc one chronią mi okolice oczu.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 20:31   #515
TenderRose
Raczkowanie
 
Avatar TenderRose
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 56
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Właśnie zaczęłam interesować się filtrami i mam do was takie pytanie po przejrzeniu paru wątków.
Mianowicie czy po aplikacji filtru i ewentualego płynnego podkładu zamiast skrobi można używać pudrów, które w swojej ofercie ma BU?
http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-powders.html

Jeśli tak to który z nich jest najlepszy?

Aaa.. i jeszcze dwa pytanka.

Doczytałam, że tylko po używaniu Avene i dwóch innych filtrów można używać normalnych podkładów. Mam rozumieć, że w przypadku używania np. Biodermy muszę używać któregoś z tych
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134 ?

No i o co chodzi z filtrami mineralnymi i chemicznymi? Po przeczytaniu forum wywioskowałam, że te drugie mogą być rakotwórcze, a większość filtrów je zawiera.
Wiem, że pewnie te tematy były milion razy wałkowane na forum. Jednak nie mogę znaleść szczegółowych odpowiedzi na te pytania. Poproszę życzliwą osóbkę o rozwianie moich wątpliwości.

Edytowane przez TenderRose
Czas edycji: 2010-04-04 o 21:10
TenderRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 23:55   #516
Linka_
Raczkowanie
 
Avatar Linka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 76
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Cytat:
Napisane przez Beata2906 Pokaż wiadomość
Nakładaj fluid gąbką, dzięki temu się nie ściera, w każdym razie na pewno nie tak, jak podczas rozcierania, chociaż mam wrażenie, że fluidu wychodzi dużo więcej.... No i krem z filtrem musi trochę na twarzy poleżeć i się wchłonąć

Co do mieszania na dłoni filtra i fluidu - nie mam informacji i nie wiem, czy ma to sens i właściwie chroni. ...
Dziekuję za odpowiedź, no właśnie u mnie jest ten problem, że najpierw muszę nałożyć krem na rumień, odczekać, potem filtr - znowu odczekać, a potem fluid, trochę to kłopotliwe, do tej pory mieszałam fluid z kremem nawilżającym i tak go nakładałam, z filtrami spróbowałam tak samo i efekt mi się spodobał, ale mam wątpliwości czy nie destabilizuje to filtrów.

---------- Dopisano o 00:55 ---------- Poprzedni post napisano o 00:06 ----------

[QUOTE=TenderRose;18353949]Właśnie zaczęłam interesować się filtrami i mam do was takie pytanie po przejrzeniu paru wątków.
Mianowicie czy po aplikacji filtru i ewentualego płynnego podkładu zamiast skrobi można używać pudrów, które w swojej ofercie ma BU?
http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-powders.html

Ja mam z ich oferty zestaw puder bambusowy jedwab + owies i w jego opisie na stronie BU jest taka informacja: "Jest to puder neutralny, który może być bez obaw stosowany do matowienia kremów z filtrami przeciwsłonecznymi".
Pytanie tylko czy rzeczywiście można ufać temu opisowi w 100%?
Linka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 13:03   #517
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Cytat:
Napisane przez TenderRose Pokaż wiadomość
Właśnie zaczęłam interesować się filtrami i mam do was takie pytanie po przejrzeniu paru wątków.
Mianowicie czy po aplikacji filtru i ewentualego płynnego podkładu zamiast skrobi można używać pudrów, które w swojej ofercie ma BU?
http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-powders.html

Jeśli tak to który z nich jest najlepszy?

Aaa.. i jeszcze dwa pytanka.

Doczytałam, że tylko po używaniu Avene i dwóch innych filtrów można używać normalnych podkładów. Mam rozumieć, że w przypadku używania np. Biodermy muszę używać któregoś z tych
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134 ?

No i o co chodzi z filtrami mineralnymi i chemicznymi? Po przeczytaniu forum wywioskowałam, że te drugie mogą być rakotwórcze, a większość filtrów je zawiera.
Wiem, że pewnie te tematy były milion razy wałkowane na forum. Jednak nie mogę znaleść szczegółowych odpowiedzi na te pytania. Poproszę życzliwą osóbkę o rozwianie moich wątpliwości.
co do rakotwórczości filtrów - ten temat przewija się co jakiś czas, z tego co wiem to filtry moga działać kancerogennie dopiero po wniknięciu do krwioobiegu, a dostępne nam filtry mają na tyle duże cząsteczki że nie przenikają do krwi, także spokojnie zagrożenie czerniakiem jest dużo bardziej prawdopodobne.
pudrami z BU możesz matowić zarówno wszystkie filtry, jak i podkłady; jaki będzie odpowiedni dla, ciebie, to już zależy od twojej skóry
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-27, 23:04   #518
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

dzien dobry
w tej czesci wizazu jestem nowa
zmusila mnie do zajrzenia tutaj moja ciekawosc, ale od razu sie zniechecilam :/

zaczelam kuracje kwasami (25% pirogronowy clarena raz w tygodniu, uzupelniany maska z 7% kwasami tez z clareny (po zabiegu i raz w tygodniu miedzy zabiegami) i na noc 3% krem z kwasami clarena, a jakże)

no i oczywiscie dostalam od kosmetyczki polecenie stosowania filtrow. o tym ze trzeba przy kwasach to wiedzialam, wiec sie specjalnie nie krzywilam, chociaz glupio nakladac filtr na twarz jesienia, kiedy nie robilo sie tego latem (no bo po tym co przeczytalam to moja nivea na dzien z filtrem (chyba) spf6 to dla was jakby nic nie bylo) mam ciemna karnacje i slonce uwielbiam, zawsze opalam sie na brazowo i blyskawicznie, spieklam sie raz w zyciu (wlasna glupota i przecenienie wlasnej skory)

no wiec kupilam krem z filtrem (btw - 3 apteki i dopiero w ostatniej udalo mi sie znalezc kupilam z ziaji spf30)

smaruje sie tym rano, troche tlustawo mi po tym, ale trzeba to trzeba.
dopiero dzisiaj weszlam tutaj, przeczytalam te najwazniejsze posty (zolnierskie slowa i costam na bu) no i sie troche podlamalam. bo to ile nakladam (na oko to prawie mililitr) to i tak dla mnie duzo. mam cere normalna w kierunku mieszanej, nie przyjmuje ona latwo zadnych kremow, a zeby taka warstwa sie wchlonela musialabym wstawac jakies 2 godziny wczesniej do tego nakladam podklad pedzlem (a dokladnie to korektor, podklad i puder) odkad odkrylam pedzel nie chce wracac do nakladania palcami, tak mi to pasuje, no a tu czytam, ze to co nalozylam to potem starłam.

nie przebywam na dworze zbyt dlugo. jade do pracy (o godzinie 13), podroz zajmuje mi 25 minut, z czego wiekszosc w tramwaju. potem siedze w biurze do 21. co drugi tydzien mam na 6 rano wiec jak jade rano to slonce jeszcze spi - gorzej jest jak wracam, bo filtr nalozony rano raczej juz nie dziala, a nakladac w biurowej lazience podklad na warstwe makijazu - raczej podziekuje).

zaznaczam, ze naczytalam sie o szkodliwosci promieniowania, ale gdyby nie kwasy - w zyciu tego bym nie zastosowala. moje prywatne zdanie jest takie, ze to lekkie przegiecie (ale ja tez mam swoje przegiecie wiec troche was rozumiem ).

teraz glowne pytanie. czy to ze sie maziam tą 30stką, a potem nakladam korektor, podklad pedzlem i puder ma jakikolwiek sens? no i co z tym wracaniem do domu, gdy jest slonce? przebarwien po kwasach nie chce, wiec co trzeba to przecierpie, ale czy to naprawde musi byc takie upierdliwe?
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 17:45   #519
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

ziaja spf30 ma mały sens. co z tego, że zadbasz o ilość, o ostrożne nakladanie makijażu, skoro juz na początku masz kiepską ochronę. (nie chodzi o to, że spf30 to za mało, ale o fotostabilność i ochronę przed całym spektrum promieni UV.)

wybierz sobie coś stworzonego specjalnie do cery mieszanej, z lepszym filtrem- w ciemno możesz sięgnąć po marki: A-Derma, Avene, Bioderma, Collistar, Deborah, Dermedic Sunbrella, Ducray, Eisenberg, Eucerin, Evaux, Garnier, Ikea, Iwostin Solecrin, IVR, Klorane, Lancaster, Lancome, La Roche Posay, Lierac, L’Oreal, Mustela, Nivea, Polaar, Rilastil, Sanosan, Sephora, Soraya, Spirig Daylong, SVR, Synchroline, Thalgo, Uriage, Vichy, Yves Rocher.


co do krótkiego przebywania na dworze- jest widno (w pomieszczeniu), to jest UV=ryzyko. również z jarzeniówek i żarówek energooszczędnych.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 11:54   #520
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

ikea?

kosmetyczka polecala mi spf50, ale jak powiedzialm ze znalazlam tylko 30 to powiedziala ze jest ok. co do marki to sie nie przyczepiala, a w kwc widzialam niezle oceny tego filtru.

bylam juz 2 3 aptekach i tylko ta ziaja :/
dzisiaj wdepne do centrum handlowego to moze w tamtejszej aptece bedzie cos lepszego.

dzieki za odp.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 08:50   #521
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

powtarzam:
"nie chodzi o to, że spf30 to za mało, ale o fotostabilność i ochronę przed całym spektrum promieni UV"

kosmetyk, który kupiłaś nie chroni dobrze.
i nie chodzi o to, że kupiłaś Ziaję, lub o zbyt niską cenę czy SPF.

nie wiem, co konkretnie kupiłaś, ale w KWC ,na który się powołujesz, są 3 kosmetyki ziaja z spf30:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...-protektor.htm nie-fotostabilny

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...wej-SPF-30.htm problem z fotostabilnością

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...eci-SPF-30.htm tylko filtry mineralne; uwaga na ścieranie filtra ze skóry; przecietna ochrona przed UVA
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-31, 10:09   #522
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

nie wiem o co ci chodzi, bo zrozumialam co napisalas poprzednio

teoretycznie kupilam ten środkowy z wymienionych przez ciebie https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...wej-SPF-30.htm teoretycznie, bo opakowanie sie zgadza, ale w skladzie sa różnice (przy czym na oceny patrzylam w tym pierwszym, tego swojego nie znalazlam - co dziwne oba maja na opakowaniu napisane ze sa przeciwzmarszczkowe, jeden jest w tej kategorii w kwc, a drugi nie)
Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
powtarzam:
"nie chodzi o to, że spf30 to za mało, ale o fotostabilność i ochronę przed całym spektrum promieni UV"

kosmetyk, który kupiłaś nie chroni dobrze.
i nie chodzi o to, że kupiłaś Ziaję, lub o zbyt niską cenę czy SPF.

nie wiem, co konkretnie kupiłaś, ale w KWC ,na który się powołujesz, są 3 kosmetyki ziaja z spf30:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...-protektor.htm nie-fotostabilny

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...wej-SPF-30.htm problem z fotostabilnością

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...eci-SPF-30.htm tylko filtry mineralne; uwaga na ścieranie filtra ze skóry; przecietna ochrona przed UVA

Edytowane przez anka.d
Czas edycji: 2010-10-31 o 10:16
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 20:31   #523
guska
Zadomowienie
 
Avatar guska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 426
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Dziewczyny, przekopałam się przez setki watków o filtrach.. Strasznie dużo tych informacji. A ja mam jedno pytanie. Kupiłam ostatnio filtr z Babydream SPF 50.. I mam róż do policzków z wibo, który zawiera mikę i talk. Czy mogę go nakładać? Tylko na kości policzkowe? I jeszcze jedno.. Stosując Revlon Colorstay (15SPF) mogę nadal uzywać ww. filtra?
__________________
"Zaśpijmy dzisiaj – będzie fajnie.
Zaśpijmy specjalnie.
Udajmy gorączkę, udajmy malarię.[...]"


guska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 19:55   #524
Lenka1000
Rozeznanie
 
Avatar Lenka1000
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 834
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

mm pytanie - nakładam na twarz Hydracid c svr a po 15 minutach na to filtr babydream 50. czy to dobra kombinacja? bo juz całkiem się gubię... najpierw wyczytalam, ze to dobrze kłasc p[od filtr wit c a teraz, że filtr najlepiej dawac na gołą skórę. To jak to w końcu jest? Na filtr nie nakładam już niczego
Lenka1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 14:59   #525
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lenka1000 Pokaż wiadomość
nakładam na twarz Hydracid c svr a po 15 minutach na to filtr babydream 50. czy to dobra kombinacja?
bardzo dobra.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 19:41   #526
Lenka1000
Rozeznanie
 
Avatar Lenka1000
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 834
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
bardzo dobra.
Bardzo dziękuję w takim razie będę kontynuowała
Lenka1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 08:12   #527
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Witam Postanowiłam od dziś się filtrować, wykonałam juz odpowiednie zakupy, tylko mam jedną wątpliwość. Rano zawsze zmywam twarz tylko tonikiem i zanim on "wyparuje" ze skóry - nakładam krem, na taką jeszcze wilgotną. Czytałam, że ten sposób jest lepszy dla skóry (coś o nawilżaniu i mo9że zapychaniu?). Czy filtr tez powinnam nakładać na wilgotną skórę, czy lepiej poczekać, albo raczej odcisnąć nadmiar toniku w chusteczkę?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 21:08   #528
avocado2
Przyczajenie
 
Avatar avocado2
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 25
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Ufff, postanowiłam zostać filtromaniaczką albo przynajmniej dążyć do bycia

Nie jest lekko, powiem Wam. Przekopałam trochę forum, poczytałam zasady... i ręce mi opadły.
Wzięłam z apteki próbki - La Roche Posay Anthelios XL 50+, Bioderma Photoderm 50+ (ta tonująca) i SVR 50+
Akurat miałam 3 dni zwolnienia, bo chore dziecko, więc mogłam sobie w domu robić testy. Matko, jakie to wszystko tłuste! A ten SVR tak bieli, że nie da się nałożyć wymaganej ilości.
Nawet jeszcze nie zaczęłam filtrować, a tu już przeszłam do fazy zwątpienia!

Na szczęście antek i Bioderma wypadły w testach lepiej, niż ten okropny SVR. Postanowiłam zdecydować się na antka, bo lepsza cena. Poszłam do apteki - nie ma. Ale mogą zamówić i będzie następnego dnia. Okej. Idę do apteki następnego dnia - przyszedł, ale faktor 30.
Obiecują, że następnego dnia już będzie. Następny dzień jest dzisiaj. Przychodzę do apteki - nie ma.

No to wezmę tę Biodermę. Nie ma.

Serio, z allegro chyba byłoby szybciej. Co za kanał!

Na szczęście dały mi w tej aptece 4 tubki próbek Biodermy w ramach przeprosin - w sumie 20 gram produktu. Ale to nie ten filtr, który wcześniej próbowałam, tylko mineralny. Bieli. Grrr.
Czyli żeby dziś w pracy wyglądać jak człowiek zmieszałam to-to z podkładem.
Wiem, że się tak nie powinno robić, ale na wieczór stosuję Triacneal i mam trochę czerwoną twarz. Bez makijażu się na razie nie odważę. Kupiłam sobie podkład Lirene City Matt i na razie chcę sobie troszkę mieszać z antkiem (jak już go kupię...).

Liczę na to, że dzięki filtrowi koloryt skóry mi się poprawi i podkład stanie się w końcu niepotrzebny.
Czy Wy też macie problemy z dostaniem wysokiego filtra zimą??

Edytowane przez avocado2
Czas edycji: 2011-02-10 o 21:10
avocado2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 23:16   #529
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

U mnie to samo, nawet z próbkami problem, bo albo już nie mają, albo im się przeterminują... Po przejściu kilkunastu aptek udało mi się dostać mineralny SVR (chyba w podkładzie, bo koloru podkładu, ale masakra), Biodermę mineralną o chemiczną oraz Iwostin 30 i 50. I naprawdę sporo mi to czasu zajeło, a potem jak poszłam do apteki, to ta sama historia i pytania po co mi teraz filtr. Powiedziałam, że na wczasy jadę;-)
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-11, 21:22   #530
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Witam Postanowiłam od dziś się filtrować, wykonałam juz odpowiednie zakupy, tylko mam jedną wątpliwość. Rano zawsze zmywam twarz tylko tonikiem i zanim on "wyparuje" ze skóry - nakładam krem, na taką jeszcze wilgotną. Czytałam, że ten sposób jest lepszy dla skóry (coś o nawilżaniu i mo9że zapychaniu?). Czy filtr tez powinnam nakładać na wilgotną skórę, czy lepiej poczekać, albo raczej odcisnąć nadmiar toniku w chusteczkę?
lepiej zetrzeć nadmiar toniku bo pozostawianie go na skórze może spowodować wysuszanie a nakładanie kremu na jeszcze wilgotną skórę nie za bardzo ma sens dotyczy to też filtrów.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 01:08   #531
malaga20
Raczkowanie
 
Avatar malaga20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 104
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

hej dziewczyny, zaczynam za parę dni kurację Effaclar K (na noc) i zamierzam kupić tez z la roche posay Antheltios SPF 30. Czy to straczy na zimowe miesiace? Na jak dlugo starcza takie opakowanie przy codziennej aplikacji na twarz i szyje? Dopiero zaczynam swoja przygodę z filtrami
malaga20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 13:56   #532
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Cytat:
Napisane przez malaga20 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, zaczynam za parę dni kurację Effaclar K (na noc) i zamierzam kupić tez z la roche posay Antheltios SPF 30. Czy to straczy na zimowe miesiace? Na jak dlugo starcza takie opakowanie przy codziennej aplikacji na twarz i szyje? Dopiero zaczynam swoja przygodę z filtrami
wg mnie spf powinno wystarczyć
mi tubka 50ml wystarcza na 4-5 tyg
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 20:32   #533
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

a jak to jest z tymi filtrami w przypadku stosowania go na olejek rycynowy czy zwykłą oliwkę dla dzieci?

tzn jeśli używam jakiegoś olejku na twarz np. zwykłej oliwki dla dzieci lub np. olejku rycynowego i jeśli po jakimś czasie zbieram chusteczką nadmiar tego wszystkiego i kładę filtr (iwostin) to czy on tam jeszcze jest czy się destabilizuje??
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 06:22   #534
daryjka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

jak dla mnie najlepsze są apteczne filtry. mam zaufanie do tych marek i wiem,że działają. Tanie marki mnie nie przekonują niestety.
daryjka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 22:22   #535
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach:) CD-CZ.II

Cytat:
Napisane przez daryjka1 Pokaż wiadomość
jak dla mnie najlepsze są apteczne filtry. mam zaufanie do tych marek i wiem,że działają. Tanie marki mnie nie przekonują niestety.
Dlatego tak przydaje się biochemiczna wiedza zdobyta na wizażu i umiejętność rozszyfrowywania składów, bo w drogeriach zdarzają się perełki
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 21:07   #536
florencja84
Przyczajenie
 
Avatar florencja84
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5
Dot.: Zasady stosowania filtrów w prostych, żołnierskich słowach :)

Ja używam ANTHELIOS SPF 50+ LEKKI FLUID z La Roche przez 365 dni w roku od 5 lat i jestem zachwycona

Ostatnio pojawiły się te przezroczyste filtry, które nie zostawiają białych śladów na twarzy. Słyszałam jednak, że nie są one zdrowe Słyszał ktoś coś? hm?
__________________
"I chodzą ludzie podziwiać szczyty gór i wzdęte fale morza, i szerokie nurty rzek, i przestwór oceanu, i kręgi gwiezdne, a siebie zaniedbują."
florencja84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:06.