brrr, coś mi na ustach wyskoczyło - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-03-23, 21:21   #1
Minerwa
Raczkowanie
 
Avatar Minerwa
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 492

brrr, coś mi na ustach wyskoczyło


Dziewczyny, pomóżcie! Zrobiło mi sie coś dziwnego na ustach. Otóż na górnej wardze mam taki mały obszar ok.0,5cm zaczerwienionej i lekko spierzchniętej skóry (to zaczerwienienie wychodzi odrobinkę poza granicę ust). Nie swędzi, nie ropieje, ogólnie nic się z tym nie dzieje poza tym, że jest nieestetyczne i nie chce zejść. Odstawiłam szminki, błyszczyki itp, myśląc, że to alergia. Smarowałam pomadkami ochronnymi, wazelinką, pastą cynkową i ciągle nic. Mam to już ponad 2 tygodnie i zaczynam się niepokoić, zwłaszcza, że nigdy nie miałam problemów z ustami. Napiszcie mi proszę jak wygląda "zimno" czy opryszczka (może to to), a może któraś z was miała coś podobnego. Nie wiem czy kupić jakąś maść (zovirax czy cos takiego), czy iść do dermatologa brrr (prywatnie kupa kasy, a inaczej to trzeba czekać ponad 2tygodnie).
Minerwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-23, 22:02   #2
Entuzjastka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 314
Re: brrr, coś mi na ustach wyskoczyło

To raczej nie wygląda na "zimno"- opryszczka występuje raczej w postaci pęcherzyków, czy czegoś takiego.
Proponuje Ci iść do apteki i skonsultować się po prostu z farmaceutą. Na pewno doradzi Ci jakąś maść na Twoją dolegliwość. [img]icons/icon7.gif[/img]
Entuzjastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-24, 14:23   #3
misio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 170
Re: brrr, coś mi na ustach wyskoczyło

Napisz coś więcej;płaskie czy wypukłe,miękkie czy twarde.Na pewno nie jest to opryszczka
misio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-24, 16:53   #4
Minerwa
Raczkowanie
 
Avatar Minerwa
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 492
Re: brrr, coś mi na ustach wyskoczyło

Coz, bylam dzis w aptece i pani magister rowniez mi powiedziala, ze to nie jest zimno. I ze ona nie wie co to jest, zebym nie dotykala brudnymi rekoma to zejdzie. No odpowiedz jak dla 6-latka. Ale watpie czy to od dotykania, wiadomo na dloniach sa bakterie, ale to by pewnie mi wiekszy kawalek ust zaatakowalo. A to wciaz nie chce zejsc [img]icons/icon9.gif[/img]. Co do tego czy twarde i wypukle. Hmmm, jezeli nawilzam usta (wazelinka co godzinke), to nie jest nawet spierzchniete, tylko brzydko zaczerwienione. A jesli nie nawilzam, to naskorek pierzchnie dosc szybciutko i tylko w tym sensie jest twardy. Poza tym to ma taka miekkosc jak reszta ust. A czy wypukle - wyglada normalnie, ale dotykajac mozna wyczuc lekka wypuklosc. Ogolnie to nie wyglada to jakos groznie, ale jest nieestetyczne, wiadomo lepiej aby tego nie bylo. Zwlaszcza, ze szminka na takim fragmenciku, gdy naokolo jest jeszcze zaczerwienienie wyglada nieestetycznie.
Minerwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-25, 17:09   #5
czatgirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 47
Re: brrr, coś mi na ustach wyskoczyło

Minerwa z tego co piszesz kojarzy mi sie to z taka zmiana ktora wystepuje w miejscu w ktorym czesto na ustach wystepuje opryszczka. Wykluczylam to jednak bo pisalas ze nie mialas wczesniej problemow z usteczkami.
Hm... a moze mialas spierzchniete usta? Mnie kiedys zrobilo sie takie dziwne niewiadomo co po wyleczeniu peknietej wargi.
Tak czy inaczej nie wiem co z tym zrobic... nawilzac, natłuszczac czy wysuszac. Jesli "to" zachowuje sie lepiej po wazelinie to nawilzaj a jesli chcesz wysuszyc to mozesz sprobowac nalozyc na to na noc odrobine pasty do zebow (czasami pomaga) ale to wszystko tylko czasowe rozwiazania. Wydaje mi sie ze lepiej byloby gdybys oddala swoje usteczka w rece dermatologa.
czatgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:45.