Paznokcie z onycholiza - Chodzenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-16, 18:33   #1
groman94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6

Paznokcie z onycholiza - Chodzenie


Witam, jestem prawonozny, gram w pilke nozna. Otoz na duzym palcu u lewej nogi, jakies 5-6 mies temu zauwazylem zolte zmiany. Myslalem ze mam grzybice. Ale wybralem sie kilka razy do dermatologa, raz, drugi, trzeci, no i dermatolodzy mowia ze to NAPEWNO nie jest grzybica tylko onycholiza. Paznokieć jest do połowy żółty, (strasznie skrócony) i bardzo gruby, poniewaz coś sie gromadzi pod nim :/ Tak jakby paznokcie sie w srodku lamaly i tak gromadzily... Ale nie jest tak że rośnie w powietrzu jak w niektorych przypadkach czytalem. Dobra, zylem z tym, gralem w pilke, bo przy chodzeniu mi to nie przeszkadzało, a kopie prawą nogą. Lecz ostatnio paznokiec troche urosł, i skrocilem go dość mocno, boli teraz tak, jakby sie wrzynał w palca :/ Nie moge nawet normalnie chodzic, w klapkach po domu jakos trzymam palca w gorze i da sie chodzic, ale gdy zakladam buty - to już masakra, gdy robie krok lewą nogą to czuje taki przeszywający ból w palcu że musze kuleć żeby chodzić. Prawdopodobnie to przez to ścięcie paznokcia... Scinalem wczoraj. Co zrobic? Jak moze zlagodzic ból? Tak samo mam z jednym palcem na ręce, bardzo obrzydliwie oba wyglądają, a na ręce to już wstydliwa sprawa... Dermatolodzy mowia ze samo przejdzie, ale ja juz czekam 6 miesiecy... Myslalem moze o pójściu do chirurga, aby usunąć płytke paznokciową, i wtedy by ten paznokieć ładnie urósł. Ale czy to nie przypadkiem zły pomysł? Pomozcie... Dermatolog mowi caly czas ze niema szans zeby to byla grzybica, no ale jezeli paznokiec przez 5-6 miesiecy dalej jest taki, i jescze na dodatek jest coraz grubszy, obawiam sie ze to moze byc jednak grzybica... Pomozcie, co robic? Bo ja juz naprawde nie wiem...
groman94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 14:14   #2
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Paznokcie z onycholiza - Chodzenie

nie wiem czy ktos sluchajac dermatologa dobrze na tym wyszedl, idz zaplac 30 pare zl zrob badanie mykologiczne. bron boze do chirurga bo mozesz sobie narobic wiekszych problemow, wybierz sie do podologa on rozwiaze wszystkie twoje problemy, jak mozesz wstaw zdjecie
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 20:42   #3
groman94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: Paznokcie z onycholiza - Chodzenie

Mam nadzieje ze nikt nie zwymiotował z mojego powodu... :/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1020260.jpg (54,8 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020267.jpg (59,0 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020277.jpg (74,5 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020278.jpg (48,6 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020282.jpg (89,6 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020283.jpg (40,3 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020284.jpg (57,8 KB, 8 załadowań)
groman94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 19:55   #4
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: Paznokcie z onycholiza - Chodzenie

jeżeli nie miałeś robionego posiewu (badanie mykologiczne) to nie można stwierdzić, że to nie jest grzybica

a nawet jeśli na początku nie była, to uprawianie sportu (wilgoć itd.) i onycholiza to wrota do powstania grzybicy

poszłabym jeszcze raz do dermatologa, bo paznokieć jest mocno zgrubiały

to może też być łuszczyca, na zdjęciach dobrze nie widać

chociaż nie wiem czemu lekarz, który stwierdził onycholizę powiedział, żebyś to tak zostawił...
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki




Edytowane przez Maliniarka
Czas edycji: 2013-08-18 o 20:00
Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 10:25   #5
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Paznokcie z onycholiza - Chodzenie

mi to wyglada na grzybice, przejdz sie do laboratorium na badanie mykologiczne, to nie jest luszczyca jesli nie ma naparstkowatych zmian
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 13:38   #6
groman94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: Paznokcie z onycholiza - Chodzenie

Co mam rozumiec poprzez naparstkowe zmiany?

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

Powiem tak, wzielem obcinaczki, doladnie umylem, i wydlubalem to co bylo pod paznokciem, nic nie uszkodzilem bo nic nie bolalo, nawet nic nie czulem. Masa pod paznokciem byla dosc pokruszała, jak piasek, no troche bardziej grubszy i kruchy. z latwoscia dalo sie wygrzebac. Wczoraj mama obciela mi troche paznokiec od spodu bo było widać że wrastał i dlatego bolało. Juz da sie normalnie chodzić. I teraz tak. Paznkociec sie tak RUSZA, i ANI NIE BOLI JAK NIM RUSZAM, ze bym mogl go WYRWAC bez żadnego bólu, ale narazie tego nie zrobilem. Po wykruszeniu tej masy paznokiec troche wygląda jakby rósł w powietrzu, ale moge go przygnieść do paznokcia, i wtedy nie odstaje, powiem nawet wyglada normalnie, tylko ma taki kolor. No i sie rusza xd, co z nim zrobić? Moze wyrwać? I wtedy jakoś dawać tam wate żeby nie dostała sie tam zadna infekcja?
groman94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 06:10   #7
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Paznokcie z onycholiza - Chodzenie

nie kombinuj bo se biedy narobisz idz do specjalisty
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-21, 07:30   #8
groman94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: Paznokcie z onycholiza - Chodzenie

Mieszkam w krosnie, a w poblizu nie ma zadnego podologa raczej!
groman94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 22:36   #9
ameljja
Zakorzenienie
 
Avatar ameljja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Asa bay
Wiadomości: 5 807
Dot.: Paznokcie z onycholiza - Chodzenie

Cytat:
Napisane przez groman94 Pokaż wiadomość
Co mam rozumiec poprzez naparstkowe zmiany?

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

Powiem tak, wzielem obcinaczki, doladnie umylem, i wydlubalem to co bylo pod paznokciem, nic nie uszkodzilem bo nic nie bolalo, nawet nic nie czulem. Masa pod paznokciem byla dosc pokruszała, jak piasek, no troche bardziej grubszy i kruchy. z latwoscia dalo sie wygrzebac. Wczoraj mama obciela mi troche paznokiec od spodu bo było widać że wrastał i dlatego bolało. Juz da sie normalnie chodzić. I teraz tak. Paznkociec sie tak RUSZA, i ANI NIE BOLI JAK NIM RUSZAM, ze bym mogl go WYRWAC bez żadnego bólu, ale narazie tego nie zrobilem. Po wykruszeniu tej masy paznokiec troche wygląda jakby rósł w powietrzu, ale moge go przygnieść do paznokcia, i wtedy nie odstaje, powiem nawet wyglada normalnie, tylko ma taki kolor. No i sie rusza xd, co z nim zrobić? Moze wyrwać? I wtedy jakoś dawać tam wate żeby nie dostała sie tam zadna infekcja?
Ja bym poczekała aż ewentualnie sam odpadnie.
Może na czas treningów zaklejaj go plastrem, żeby w bucie nie uszkodzić?
ameljja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 10:50   #10
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Paznokcie z onycholiza - Chodzenie

taa jasne i nie daj mu oddychac... wiec jak nie ma grzybicy to po Twoich radach napewno bedzie miec
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:35.