Substytut dla toniku 2 Clinique'a??? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-28, 22:41   #31
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Substytut dla toniku 2 Clinique'a???

A jak wrażenia z używania toniku LRP? Bo chciałam go kupić do pary z kremem, ale wystraszyła mnie duża zawartość alkoholu... Bo alkoholu moja skóra szaleje, przetłuszcza się jakby się zemścić chciała
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 10:44   #32
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Substytut dla toniku 2 Clinique'a???

Cytat:
Napisane przez Smok
Pewnie jesteś uczulona na salicylany, a nic dziwnego, że służy ci lotion nr 1 i 2, bo żaden z nich nie zawiera kwasu salicylowego, spójrz na składy. Dlatego na Twoim miejscu bym nie szukała toników z kwasem salicylowym, bo nie będą Ci służyć.
O ja też jestem uczulona na salicylany niestety i nie moge znaleść zadnego toniku dobrego dla mnie, i wogóle nie wiem jak się pozbyć tych bolących podskórnych grudek? wiecie o co chodzi, robią mi się takie na brodzie tylko, reszta twarzy jest super, nic nie wyskakuje, ale ta broda moze powiecie jak sie tego pozbyć, czym smarować, oczyszczanie u kosmetyczki odpada bo kasy mało. poprzeglądam jeszcze forum, może znajde cos ciekawego, tylko nie wiem tak takie cos sie nazywa, wlasnie te bolące grudki pod skórą, ale cy jest cos bez salicylanów skutecznego co by mi pomogło? jakaś maść czy cos... oj, musze chyba przewertować całe forum...
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 13:03   #33
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Substytut dla toniku 2 Clinique'a???

Cytat:
Napisane przez Wojtusia
O wiecie o co chodzi, robią mi się takie na brodzie tylko, reszta twarzy jest super, nic nie wyskakuje, ale ta broda
Czy te wypryski pojawiają się mniej więce w tych samych miejscach? Gdzieś wyczytałam, że pryszcze uporczywie pokazujące się właśnie na brodzie są sygnałem, że coś nie tak jest z gospodarką hormonalną. Może wybierz się do lekarza i zrób badania na hormony?
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 13:17   #34
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Substytut dla toniku 2 Clinique'a???

Cytat:
Napisane przez amika79
Czy te wypryski pojawiają się mniej więce w tych samych miejscach? Gdzieś wyczytałam, że pryszcze uporczywie pokazujące się właśnie na brodzie są sygnałem, że coś nie tak jest z gospodarką hormonalną. Może wybierz się do lekarza i zrób badania na hormony?
Tam mniej więcej w tych samych miejscach, a do jakiego lekarza mam się wybrać z tym? Do dermatologa? A nie wiecie co pomaga z takich aptecznych maści? Przeszukałam forum i nie znalazłam dokładnej odpowiedzi, chyba spróbuje Tribiotic lub Brevoxyl albo ten olejejk z drzewa herbacianego.
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 14:26   #35
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Substytut dla toniku 2 Clinique'a???

Nie jestem uczulona na salicylany-małe sprostowanie, od czasu powstania wątku nauczyłam się juz obchodzić z maseczką. "Podrażniało" mnie zmywanie jej, prze te drapiące drobinki robił się solidny pilling A tonik Clinique'a 2 kiedyś zawierał kw. salicylowy, zrezygnowali z niego jakiś czas temu.

Co do tych pryszczy na brodzie - powiem Wam, że ja też kiedyś miałam takie miejsca, gdzie zawsze mi się robiły, mimo że hormony miałam cudowne. Więc to nie zawsze jest tak.Wojtusia smaruj je maścią ichtilową, toremntiolem i Sudokremem, znikają jak szolone. Ja je wyleczyłam kwasami i retinoidami.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 18:47   #36
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: Substytut dla toniku 2 Clinique'a???

no to mnie przestraszylyscie ze lotion 2 Clinique nie zaw. kw. salicylowego.
uzywam go miesiac i jestem co prawda zadowolona ale jesli nie zawiera tego kwasu to znaczy ze marka klamie piszac na toniku info ze zaweira kwas salicylowy. to co on w takim razie zawiera???? no bo cere mam po nim ładną wiec mi słuzy
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 09:17   #37
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Substytut dla toniku 2 Clinique'a???

Mam ten tonik w domu i nie jest na nim napisane, że ma kwas salicylowy, więc nie widzę tu żadnego kłamstwa. Gł. jego składniki to oczar, alkohol i mentol.
Tani zamiennik - toni Seba-med z serii Clear Face.
Oba bardzo mocno oczyszczają.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-22, 14:10   #38
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: Substytut dla toniku 2 Clinique'a???

no racja, rzeczywiscie nie ma nic napisane ze zaw kwas salicylowy, musialam jakos to przeoczyc
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 11:46   #39
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Substytut dla toniku 2 Clinique'a???

A czy taki tonik z kwasem salicylowym, można stosować w upalne dni, wychodząc na słońce? Oczywiście pod krem z wysokim filtrem. Zastanawiam się bowiem czy mogę zabrać ten tonik (mild lub 2) na wakacje na południe Europy.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 15:52   #40
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Substytut dla toniku 2 Clinique'a???

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
A czy taki tonik z kwasem salicylowym, można stosować w upalne dni, wychodząc na słońce? Oczywiście pod krem z wysokim filtrem. Zastanawiam się bowiem czy mogę zabrać ten tonik (mild lub 2) na wakacje na południe Europy.
Ja stosuje kwasy latem i sie filtruje i nie widze nic zlego, tylko tak sie przyzwyczailam, ze kwasy uzywam na noc a nie pod filtry, tak chyba przeczytalam gdzies.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 21:45   #41
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Substytut dla toniku 2 Clinique'a???

Odświeżam wątek, bo chciałabym coś z BHA, ale tańszego od toniku Clinique.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-13, 12:58   #42
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Substytut dla toniku 2 Clinique'a???

Hmmm ja teraz kupiłam claryfing lotion Clinique 2 i ma kwas salicylowy w składzie. Jest na 4 miejscu. Czyżby zaczęli dodawać?
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:53.