problem u faceta - skora w okol. brody ekstremalnie wysuszona - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-21, 11:20   #1
LeMurek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6

problem u faceta - skora w okol. brody ekstremalnie wysuszona


Cześć! Mam problem, którego nie mogę się pozbyć od kilkunastu lat. Ponieważ są tutaj na pewno znawczynie kosmetyków, o których istnieniu mi się nawet nie śniło, to może uda mi się znaleźć jakiś krem, który przesuszenie usunie. Problem daje o sobie znać tylko po umyciu twarzy - skóra na brodzie i nasadzie nosa (ale tylko w miejscach, które zaznaczyłem na poglądowym zdjęciu pomarańczowym kolorem http://img42.imageshack.us/img42/1433/poglad.jpg)
chwilę po umyciu jest tragicznie sucha i ściągnięta, muszę wtedy szybko zaaplikować krem. Mam wrażenie, że problem powstał gdy jako nastolatek walczyłem z pryszczami - kilkanaście lat temu żeby się syfów pozbyć stosowałem różne kosmetyki, niektóre z dużą zawartością alkoholu, wtedy jeszcze nie było to uznawane za błąd. Teraz skórę mam czyściutką, pozostał jednak miejscowy problem z szalenie przesuszonymi fragmentami. Krem w kilka chwil rozwiązuje problem, tylko tak długo jak jest zaaplikowany, no i niestety jest nieodzowny w sytuacjach takich jak np kąpiele w plenerze czy na basenie - kilka chwil po wychynięciu z wody muszę pędzić, żeby sobie posmarować twarz bo by mi chyba w tych miejsach skóra zlazła z mgnieniu oka.. Korzystałem z wielu żeli i pianek do mycia twarzy (gros z nich miał w nazwie słowo "delikatna"), stosowałem też wiele kremów, od kilku miesięcy Iwostin tłusty, który ponoć odbudowuje warstwę lipidową, wcześniej biotherm z glonami czy innymi cudami, który obiecywał genialnie nawilżać. Niestety - skóra w tych miejscach po myciu nadal jest tragicznie sucha i ściągnięta. Sprawy nawet na krótszą metę nie rozwiązywały peelingi i maseczki. Może macie jeszcze jakiś pomysł na radykalne nawilżenie?

Pozdrawiam ciepło
LeMurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 11:33   #2
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: problem u faceta - skora w okol. brody ekstremalnie wysuszona

Ja polecam krem La Roche Posay - Nutritic - odżywczy krem regenerujący do skóry suchej z biolipidami (5%). Mnie ten krem bardzo pomaga, bo mam bardzo suchą skórę... Zapytaj w aptece o próbki, może nada Ci się ten krem... Ja jestem bardzo zadowolona. Możesz poczytać opinie na KWC
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014



magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 23:27   #3
evek
Wtajemniczenie
 
Avatar evek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 201
Red face Dot.: problem u faceta - skora w okol. brody ekstremalnie wysuszona

Mój typ, to łojotokowe zapalenie skóry. Najlepiej żebyś wybrał się do dermatologa. Piszesz, ze kiedys miales problemy z cera. Czy teraz skora przetluszcza sie, szczegolnie w strefie T (czyli czolo, nos, broda?).
ŁZS objawia się zaczerwienieniem i łuszczeniem skóry, bardzo czesto, tak jak u Ciebie, na skrzydelkach nosa i brodzie. Ja mam taki problem na policzkach. Niestety nie wiadomo skad to badziewie sie bierze i jak je zwalczyc i mozna na to chorowac wiele lat. Mozesz brac kortykosteroidy w tabletkach lub masciach. Ja bralam Metypred na zupelnie inne schorzenie, w czasie gdy go przyjmowalam problem zniknal, niestety pojawil sie natychmiast po odstawieniu sterydow.
Podstawowe zasady przy ŁZS:
- nie myj twarzy woda, zelami itp. - woda dodatkowo podraznia i wysusza. Przezuc sie na plyn micelarny np. Bioderma Sensibio H2O, albo La Roche,
- kremy do stosowania na dzien i na noc: niektorym pomaga Pharmaceris T Octopirox, Bioderma Sensibio DS, La roche Pityval
- dodatkowo jakas masc na recepte np. Laticort - moze pomoc, ale nie koniecznie.
Niestety z tym dziadostwem ciezko sie walczy, poszukaj na wizazu, byl juz ten watek poruszany na forum
evek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 00:42   #4
LeMurek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6
Dot.: problem u faceta - skora w okol. brody ekstremalnie wysuszona

Dzięki za odpowiedź, skóra jest z tendencją do przetłuszania się na czole i nosie, na brodzie o dziwo nie bardzo, ale dramatu nie ma, nie ma tez zadnych zaczerwien, skóra po nalozeniu bylejakiego kremu na brode nie luszczy sie, wiec wszystko wyglada normalnie.. Czy te plyny micelarne w pelni zastepuja wode? Rzeczywiscie po dluzszym kontakcie z woda np. wydluzonym prysznicu skora na calej twarzy jest wysuszona, wiec moze byloby to dobre rozwiazanie..
Octiporox kiedys uzywalem i niestety bez sukcesu, to chyba nie jest ten kierunek..
LeMurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 19:46   #5
eFFuNieCzka
Raczkowanie
 
Avatar eFFuNieCzka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Dot.: problem u faceta - skora w okol. brody ekstremalnie wysuszona

ja bym Ci zaproponowała Clobaza (ok. 14zł w każdej aptece) krem jest tłusty, ale fantastycznie goi i łagodzi podrażnienia nie jest drogi, więc warto spróbować.
eFFuNieCzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.