Wygrałam z trądzikiem. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-12, 16:03   #1
olusss122
Raczkowanie
 
Avatar olusss122
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 76
Exclamation

Wygrałam z trądzikiem.


Hej dziewczyny!!
Od dobrego roku trądzik był moim głownym problemem. Nie mogłam się skupić na niczym bo cały czas zdawało mi sie że wszyscy patrzą na moja pryszczatą cere i myślą sobie -jaka ona brzydka. Zaczęłam od domowych sposobów, od maści które miałam w domu.. zwykłych firm kosmetycznych, trądzik sie nasilał. Wcześniej miałam tylko zaskórniki na nosie, a policzki gładkie jak aksamit. Jednak trądzik dotknął również moich zawsze różanogładkich policzków, to było katastroficzne Wreszcie poszłam do dermatologa, zaczęłam od Differinu, nie pomagał, w końcu lekarka zapisała mi antybiotyk na tydzień, który równiez niedużo dał. Cały czas tuszowałam i tapetowałam moją zimowo-bladą twarz. Kuracja antybiotykowa się skończyła, dostałam od dermatologa kolejną maść . Tym razem już najsilniejszą z możliwych - DUAC. 15g-około40zł 30g-ok.60zł (można sie spotkać z promocjami) Stosowałam maść około 3 miesiący - trądzik zniknął zupełnie. Ostatnio praktycznie nic mi nie wyskakuje, nawet podczas okresu, gdy powinien następić wysyp. Jednak po większych pryszczach pozostały blizny i przebarwienia -.-' Używam od jakiegoś czas kremu CEPAN, który ma niby je zredukować. Jednak jeśli mam być szczera powiem, że efektów nie widzę. Ma ktoś może jakiś sposób na te okropne blizny i przebarwienia.. bo posiadam je tylko w niektórych miejscach na policzkach, a inne są ładne i się odznaczają. A i jeszcze ZASKÓRNIKI. tylko na nosie... czarne kropki, zakała -.-
olusss122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 16:16   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wygrałam z trądzikiem.

I nie można tego napisać w wątku o Duacu tylko trzeba zakładać nowy wątek z poczuciem odkrycia Ameryki.

Tak, znamy sposoby na blizny i zaskórniki - jest nim wyszukiwarka i kilkanaście wątków na te tematy.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 16:53   #3
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wygrałam z trądzikiem.

Cytat:
Napisane przez olusss122 Pokaż wiadomość
dostałam od dermatologa kolejną maść . Tym razem już najsilniejszą z możliwych - DUAC.
Skąd to przekonanie, ze duac jest najsilniejszą z możliwych maścią?
Jest jedyną, która łaczy w sobie dwa popularne składniki leków przeciwtrądzikowych - nadtlenek benzoilu i klindamycynę. Na rynku jest mnóstwo leków zawierających każdy ze składników z osobna, lub połączenie któregoś z nich z jakimś innym składnikiem.
Tą samą dawkę klindamycyny zawiera np. clindacne, natomiast nadtlenek benzoliu zawierają popularny brevoxyl czy benzacne (w wersji 5% zawiera tyle składnika aktywnego co duac, a w wersji 10% ma go jeszcze raz tyle).
A więc kuracja clindacne + benazcne 10% to kuracja silniejsza niż duac.
Pomijam fakt istnienia znacznie silniejszych leków na trądzik niż nadtlenek beznoilu (preparaty dostępne bez recepty) czy popularnego antybiotyku miejscowego.
Zanim stworzono duac stosowałam połączenie klindamycyny i nadtlenku benzoilu. Duac to raczej efekt połączenia znanych od dawna i popularnych składników kuracji trądzikowych w jeden lek niż odkrywczy preparat. Żeby nie było duac tez stosowałam jako nowość kilka lat temu i niestety nie spowodował cudu o jakim piszesz - ot normalny żel, który jakoś tam działał w czasie kiedy go stosowałam. Przy kolejnej wizycie poprosiłam o recetę na "normalną" klindamycynę.

Jesli chodzi o blizny, przebawienia czy zaskórniki wpisz hasło w wyszukiwarkę forum, jest o tym lektura na wiele wieczorów
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 16:18   #4
fraise26
Rozeznanie
 
Avatar fraise26
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 591
Dot.: Wygrałam z trądzikiem.

troche to brzmi jak kryptoreklama
fraise26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 22:02   #5
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: Wygrałam z trądzikiem.

Fajnie, że jest ktos kto zwalczył tradzik. Pozdrawiam
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 09:26   #6
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Wygrałam z trądzikiem.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
I nie można tego napisać w wątku o Duacu tylko trzeba zakładać nowy wątek z poczuciem odkrycia Ameryki.

Tak, znamy sposoby na blizny i zaskórniki - jest nim wyszukiwarka i kilkanaście wątków na te tematy.
dokładnie to samo pomyślałam
ja też uzywałam duacu i faktycznie cera się poprawiła ale prawie idealna o jakiej piszesz jeszcze nie jest... na każdego działa coś innego
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 10:39   #7
GGMadzia
Przyczajenie
 
Avatar GGMadzia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 6
GG do GGMadzia
Dot.: Wygrałam z trądzikiem.

Moim zdaniem, duac jest najlepszy. Ja nigdy jakos nie moge sie zdobyc na systemtyczne stosowanie go, a i tak po ok miesiacu tradzik o ponad 50% zmalal ;D

Ja mimo wszystko polecam kazdemu udanie sie do dobrego dermatologa .! Samemu lepiej nic nie probowac, bo to tylko pogarsza wyglad naszej skory ;/

Pozdrawiam ;*
GGMadzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-14, 17:17   #8
juni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 8
Dot.: Wygrałam z trądzikiem.

Na zaskórniki proponuje tonik z cytryny [ sok z ctryny+ woda]
mi pomaga ;]

A na blizny- 'Cicaplast' La Roche-Posay
też mi pomaga ;p
juni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 22:44   #9
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Wygrałam z trądzikiem.

Cytat:
Napisane przez fraise26 Pokaż wiadomość
troche to brzmi jak kryptoreklama
Bo to jest kryptoreklama. Ta osoba napisała tylko ten jeden post.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 13:08   #10
annarice85
Raczkowanie
 
Avatar annarice85
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 46
Dot.: Wygrałam z trądzikiem.

Ja też parę lat temu używałam przez jakiś czas duac, i powiem, że bez rewelacji. Syfy jak były tak zostały
annarice85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 11:00   #11
jasta88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 3
prawie !!!

Hejka !!
Męczę sie z tym trądem przez 3 lata ! Od ponad pół roku chodzę do dermatologa . Przepiswał mi Clindacne itd. . Miesiąc temu przepisał DUAC I ACNE DERM i pomaga !! Wcześcniej się malowałam / tapeciara . teraz już się nie maluje , mam ładniejszą buźkę
( żeby nie zapeszyć) Nadal używam Z garniera żelu antybaktereyjnego i maseczki oczyszczający różne , jakie wpadną mi do ręki w drogerii i pilingii ! 3mam kciuki abyście się pozbyły tego trądziku , trzymajcie za mnie kciuki !!!
jasta88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-23, 12:59   #12
AneczkaBee
Raczkowanie
 
Avatar AneczkaBee
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 274
Dot.: Wygrałam z trądzikiem.

Tez mam z tym problem, ale nie taki ogromny.. ale jednak i tak zmienie lekarza bo moj jakby nie chcial mi pomoc : P
AneczkaBee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:18.