Nauka języka, który kiedyś wyleciał z głowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-02, 15:34   #1
Groszek bez Marchewki
Raczkowanie
 
Avatar Groszek bez Marchewki
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 360

Nauka języka, który kiedyś wyleciał z głowy


Chcę się uczyć ponownie francuskiego. Kilka lat temu byłam w stanie się nawet dogadać w tym języku, ale potem poddałam się przy czasach przeszłych Teraz nie pamiętam prawie nic, nie potrafię sklecić prostego zdania, ale gdy czytam jakiś tekst to co nieco z niego rozumiem.

Od jakiego poziomu ponowić naukę? Czy zaczynać zupełnie od zera tak dla przypomnienia?
Groszek bez Marchewki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 16:36   #2
keine_angst
Wtajemniczenie
 
Avatar keine_angst
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Z fotela:)
Wiadomości: 2 244
GG do keine_angst
Dot.: Nauka języka, który kiedyś wyleciał z głowy

Mam podobną sytuację z niemieckim Poszłam do szkoły językowej, napisałam test i załapałam się na poziom A2+. Radzę zrobić ci tak samo, chyba, że chcesz znowu zaczynać od dzień dobry i mam na imię Kasia.
__________________
Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

keine_angst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 17:00   #3
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: Nauka języka, który kiedyś wyleciał z głowy

dosłownie przed chwilą napisałam posta o czymś podobnym (tylko z niemieckiego) na forum językowym

Daj znać jak znajdziesz jakiś dobry sposób na bezbolesną powtórkę
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 18:01   #4
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: Nauka języka, który kiedyś wyleciał z głowy

Mam ten sam problem zarówno z angielskim jak i niemieckim. Z angielskiego zapisałam się do szkoły językowej (to mój słabszy język). Tam sami dobrali mi poziom na podstawie testu pisemnego i rozmowy ustnej. Z niemieckiego uczę się sama (zabrakło mi funduszy na kolejną szkołę językową). Postanowiłam uczyć się sama. Wykupiłam pakiet do nauki na gruponie z Supermemo (podstawowy, średniozaawansowany i zaawansowany) i lecę od początku... Podstawy zrobiłam z prędkością światła, a później zaczęły się schody i przypominanie. Poza kursem zaopatrzyłam się w książkę do niemieckiego. Kurs służy mi do nauki słówek i porządkuje mi gramatykę, co po kolei. Supermemo na dłuższą metę jest (dla mnie) nudnym programem, dlatego uzupełniam to wiedzą z książek, artykuły w necie itp.
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 19:05   #5
Seline16
Wtajemniczenie
 
Avatar Seline16
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 637
Dot.: Nauka języka, który kiedyś wyleciał z głowy

Myślę, że najlepiej będzie zapisać się na jakiś kurs lub poszukać dobrego korepetytora, który sprawdzi Twoje umiejętności językowe i opracuje program. Jeśli chcesz się uczyć sama i wiesz, że masz na tyle samozaparcia to polecam książki z serii vocabulaire progressif du francais (tu masz słownictwo ułożone w odpowiednich działach tematycznych i ćwiczenia utrwalające), a gramatykę masz również w tej serii (także z ćwiczeniami). Ja przez 6 lat nauki korzystałam z tych książek i są naprawdę bardzo dobre. Dodatkowo możesz sobie wypożyczać z biblioteki kasety i ćwiczyć wymowę.
__________________
"Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny."
Ernest Hemingway


Okaż serce i pomóż -->klik--> http://www.karmimypsiaki.pl/


Seline16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 19:51   #6
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Nauka języka, który kiedyś wyleciał z głowy

Ja mam tak z niemieckim...naprawdę kiedyś mi dobrze szło i już sporo umiałam, a obecnie wydaje mi się, że nie umiem nic. Ale jedno jest pewne - odświeżenie języka przychodzi o wiele łatwiej i szybciej niż nauka od podstaw. I uważam, że nie ma sensu iść na zupełne podstawy - to już umiesz, będziesz się męczyć i nudzić. Dobrze jest iść do szkoły językowej i sprawdzić u nich swój poziom z pomocą testu i rozmowy i jednocześnie powiedzieć, że uczyłaś się już wcześniej. Możliwe, że zaproponują Ci nawet wyższy poziom niż wyjdzie z testu jeśli będziesz chciała samodzielnie trochę powtórzyć to co wyleciało Ci z głowy Zresztą nawet na wyższych poziomach wiele zagadnień się powtarza, tak dla przypomnienia...
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 21:38   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Nauka języka, który kiedyś wyleciał z głowy

Cytat:
Napisane przez Groszek bez Marchewki Pokaż wiadomość
Chcę się uczyć ponownie francuskiego. Kilka lat temu byłam w stanie się nawet dogadać w tym języku, ale potem poddałam się przy czasach przeszłych Teraz nie pamiętam prawie nic, nie potrafię sklecić prostego zdania, ale gdy czytam jakiś tekst to co nieco z niego rozumiem.

Od jakiego poziomu ponowić naukę? Czy zaczynać zupełnie od zera tak dla przypomnienia?
ja tez sporo zapomnialam francuskiego, ale teraz jestem we Francji od miesiaca i w ten sposob odswiezam, bo praktycznie wszystko mam po francusku. Polecam metode, naprawde ekspresowa.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-06, 14:23   #8
Groszek bez Marchewki
Raczkowanie
 
Avatar Groszek bez Marchewki
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 360
Dot.: Nauka języka, który kiedyś wyleciał z głowy

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
ja tez sporo zapomnialam francuskiego, ale teraz jestem we Francji od miesiaca i w ten sposob odswiezam, bo praktycznie wszystko mam po francusku. Polecam metode, naprawde ekspresowa.
Hehe, nie da rady, już wystarczy, że się zadomowiłam w Szwecji

Mam zamiar uczyć się sama, a nawet jestem do tego zmuszona, bo w mojej okolicy nie ma żadnych kursów francuskiego, najbliższe wiążą się z dojazdami 100 km, poza tym jest drogo. Inna sprawa to gramatyka, już się raz zraziłam na francuskiej, mam nadzieję że tym razem pójdzie łatwiej niz kiedyś, podobno jak się już zna języki obce, to kolejne łatwo wchodzą. No i ma się większą ochotę na coraz więcej języków francuski byłby moim 3cim, mam wielką ochotę spróbować bo to piękny język

Edytowane przez Groszek bez Marchewki
Czas edycji: 2011-10-06 o 14:26
Groszek bez Marchewki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 17:39   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Nauka języka, który kiedyś wyleciał z głowy

Cytat:
Napisane przez Groszek bez Marchewki Pokaż wiadomość
Hehe, nie da rady, już wystarczy, że się zadomowiłam w Szwecji

Mam zamiar uczyć się sama, a nawet jestem do tego zmuszona, bo w mojej okolicy nie ma żadnych kursów francuskiego, najbliższe wiążą się z dojazdami 100 km, poza tym jest drogo. Inna sprawa to gramatyka, już się raz zraziłam na francuskiej, mam nadzieję że tym razem pójdzie łatwiej niz kiedyś, podobno jak się już zna języki obce, to kolejne łatwo wchodzą. No i ma się większą ochotę na coraz więcej języków francuski byłby moim 3cim, mam wielką ochotę spróbować bo to piękny język
to moze jakies filmy po francusku ogladaj... przynajmniej sie osluchasz.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:51.