Kiedy makijaż, fryzura, paznokcie ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-06, 09:27   #1
jkasprzak
Raczkowanie
 
Avatar jkasprzak
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 31

Kiedy makijaż, fryzura, paznokcie ?


Hej !
Mam takie małe pytanie organizacyjne.
Ile godzin przed uroczystością miałyście umówionego fryzjera i makijaż?
Najpierw była fryzura a potem makijaż czy na odwrót?
I co z manicure i pedicure - tzn. czy robiłyście w dniu ślubu czy wcześniej ? Jeśli wcześniej to ile dni? (chodzi mi o hybrydy lub żele u kosmetyczki)

A fryzura i makijaż próbny ? Ile dni wcześniej miałyście robiony?

No i ostatnie pytanie - ile miesięcy przed ślubem rezerwowałyście termin u kosmetyczki/fryzjera/makijażystki?
__________________
Znamy się od 7.02.2007
Zaręczeni od 7.02.2014
Ślub 3.09.2016
jkasprzak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 11:44   #2
weronika9999
Zadomowienie
 
Avatar weronika9999
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 083
Dot.: Kiedy makijaż, fryzura, paznokcie ?

To dużo zależy od tego np. jakie masz włosy, czy robisz skomplikowane upięcie czy coś bardziej prostego itd. Mnie robiono fryzurę jakoś 2,5h, bo mam włosy długie i dużo i samo mycie+suszenie zajęło sporo czasu, a miałam tylko delikatne podpięcie na rozpuszczonych włosach. Więc jak masz np długie i gęste włosy i chcesz jakiegoś misternego koka to pewnie ze 3-4h musisz liczyć. Paznokcie robiłam w pt, czyli dzień przed ślubem - wg mnie tak najlepiej.
U mnie to wyglądało tak (ślub o 15)
8:00 - fryzura - tak wcześnie, bo nie dość, że długo robiły, to jeszcze musiałam potem dojechać do domu
12:00- makijaż (wcześniej makijażystka malowała moją mamę)
13:15 - powoli się zaczęłyśmy ubierać, potem fotograf zrobił jeszcze kilka fotek, ok 14:15 wyjeżdżałam do kościoła

Ale też jak widać nie miałam błogosławieństwa itp., więc jeśli masz to też musisz to wziac pod uwage, zeby miec zapas czasu.

Co do próbnego makijażu i fryzury to miałam je na ok. miesiąc przed ślubem - optymalnie wg mnie
Kosmetyczkę rezerwowałam wcześnie, chyba jakoś w listopadzie (i miała dla mnie ostatni wolny termin), z fryzjerem było duże zamieszanie, bo zmieniałam, ale ok. 3-4 msc wcześniej wystarczy spokojnie, tyle że to też zależy czy chcesz iść np. do najbardziej rozchwytywanej fryzjerki w mieście itd.
weronika9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 12:39   #3
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Kiedy makijaż, fryzura, paznokcie ?

Pedicur robiłam sama 2 dni wcześniej
manicure dzień wcześniej + maska na ręce, narzeczony też miał zrobione paznokcie ale bez lakieru ,
włosy - umyłam dzień wcześniej, umówiona byłam na 8:30, miałam kok, upinanie włosów trwało ok 1,5 godziny
makijaż - trwał ok godziny, musi być po zrobieniu fryzury, narzeczony też został przypudrowany żeby się na fotkach nie świecił,
później odebraliśmy kwiaty, ubraliśmy się i pojechaliśmy po rodziców.

Próbne makijaż i fryzurę miałam w kilku miejscach, zanim znalazłam - to musiałam się "napróbować" bez większej przyjemności. Szukałam ok pół roku przed ślubem.
Moim zdaniem najpierw trzeba zrobić sobie próbne a dopiero potem rezerwować termin - bo próbny makijaż czy fryzura mogą Ci się nie podobać. Koniecznie zrób też zdjęcia - zobaczysz jak wyglądasz. A jeżeli "zrobią" Cię rano to sprawdzisz trwałość usługi, czy fryzura Ci się nie rozpadnie a makijaż nie spłynie po 5 godzinach... Zobaczysz też czy użyte kosmetyki Cię nie uczulają.
Poprzeglądaj fora zastanów się co Ci się podoba, wydrukuj i pokaż fryzjerce/ kosmetyczce.

Edytowane przez 201607040940
Czas edycji: 2015-08-08 o 12:41
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-08 13:39:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:45.