Oxytetracyclina? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-05, 18:59   #1
Zosia#23#
Rozeznanie
 
Avatar Zosia#23#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Złotoryja
Wiadomości: 882
GG do Zosia#23#
Post

Oxytetracyclina?


Witam dr n. med. Danuta Nowicka

Mam pytanie odnosnie tego leku, wlasnie wrocilam od dermatologa (mieszkam w UK).Siedze i sprawdzam teraz informacje na temat tego antybiotyku.Pani Dr przepisala mi 4 opakowania Oxytetracycliny(28 w opak. 2 x dziennie) i preparat PanOxyl 2,5.
Poszlam do lekarza poniewaz od dluzszego czasu meczyl mnie tradzik zwlaszcza dolna czesc twarzy i szyja,teraz rowniez dekolt.Mam 25 lat wiec tradzik mlodzienczy to juz powinna byc dla mnie daleka przeszlosc.....Pare lat wczesniej bralam tetracycline i dostalam rowniez tabletki na oslone watraby.Teraz nie dostalam tych na oslone, ale dodatkowa informacje od farmaceuty, zeby rowniez lykac zynk, zelazo i pic mleko.
czy pani doktor moglaby napisac mi cos wiecej na temat tego antybiotyku??
Dziekuje z gory


P.S Jeszcze przypomnialo mi sie ze od dwoch tygodni lykam pierwsze opakowanie Diany35.Rozumiem ze musze skonczyc to opakowanie a dopiero potem antybiotyk?

Czy ktoras z Was Wizazanek stosowala powyzszy antybiotyk?
__________________
Walczę o zdrową cerę:
kuracja liściem oliwnym
sodomaniaczka
ocet jabłkowy







Idź pewnie w kierunku swych marzeń. Żyj życiem, które zrodziło się w Twojej wyobraźni...









Zosia#23# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 15:08   #2
Zosia#23#
Rozeznanie
 
Avatar Zosia#23#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Złotoryja
Wiadomości: 882
GG do Zosia#23#
Dot.: Oxytetracyclina?

Zmieniam moja wczesniejsza wypowiedz.Przy stosowaniu Oxytetracycliny trzeba unikac mleka zelaza i zynku!!!!!
__________________
Walczę o zdrową cerę:
kuracja liściem oliwnym
sodomaniaczka
ocet jabłkowy







Idź pewnie w kierunku swych marzeń. Żyj życiem, które zrodziło się w Twojej wyobraźni...









Zosia#23# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 10:20   #3
Anttu
Przyczajenie
 
Avatar Anttu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4
Dot.: Oxytetracyclina?

Hej. Wczoraj bylam u lekarza w podobnym problemem do Twojego, tez w UK, i przepisal mi rowniez Oxytetracyzline.

Jak to na Ciebie podzialalo? Jak dlugo to bralas? Jakies sugestie?

Bede wdzieczna za wszelkie rady.

Pozdrawiam.
Anttu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 11:05   #4
Zosia#23#
Rozeznanie
 
Avatar Zosia#23#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Złotoryja
Wiadomości: 882
GG do Zosia#23#
Dot.: Oxytetracyclina?

Hej

Oxytetracycline biore do tej pory.Dostalam az 4 opakowania(jestem obecnie przy 3).Biore jedna rano, na pusty zaladek zaraz jak wstane i druga godzine dwie po koacji tez na pusty zaladek.Jestem bardzo zadowolona z efektow.Nie mam juz tych ropnych stanow zapalnych.Nie mam juz krost, a tylko znikajace z dnia na dzien przebarwienia.Bardzo sie z tego ciesze, do tej kuracji dolaczylam rowniez diete.Zero slodyczy, 2,5 litra wody niegazowanej plus ziolka dwa razy dziennie, zrezygnowalam z soli i ostrych przypraw.Jem duzo otrebow, kupuje musli i zajadam podczas ogladania TV, a wszystko to po to zeby oczyscic jelita.
Nie wiem czy tez dostalas taka informacje na opakowaniach, zeby unikac mleka zynku i zelaza.Staram sie unikac, ale zdziwilo mnie tylko to ze nie dostalam nic na ochrone watroby.Wiec mama przyslala mi z Pl Nystatyne, ochronia watrobe podczas zazywania silnych antybiotykow.Wiem ze w Polsce przepisuje sie ja lacznie z Tetracyclinami na tradzik.
Mysle ze bedziesz zadowolona z efektow dzialania, zycze powodzenia
Pozdrawiam
__________________
Walczę o zdrową cerę:
kuracja liściem oliwnym
sodomaniaczka
ocet jabłkowy







Idź pewnie w kierunku swych marzeń. Żyj życiem, które zrodziło się w Twojej wyobraźni...









Zosia#23# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 11:07   #5
Zosia#23#
Rozeznanie
 
Avatar Zosia#23#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Złotoryja
Wiadomości: 882
GG do Zosia#23#
Dot.: Oxytetracyclina?

Glenlyon? gdzie to?
__________________
Walczę o zdrową cerę:
kuracja liściem oliwnym
sodomaniaczka
ocet jabłkowy







Idź pewnie w kierunku swych marzeń. Żyj życiem, które zrodziło się w Twojej wyobraźni...









Zosia#23# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 11:48   #6
Anttu
Przyczajenie
 
Avatar Anttu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4
Dot.: Oxytetracyclina?

Dzięki za odpowiedź.
Ja dostałam tylko 2 pakowania (łącznie 56 tabletek) i biorę to 2 razy dziennie po 2 tabletki. Czyli kuracja dwutygodniowa. Powoli zauważam poprawę. Tydzień po zakończeniu kuracji mam wizytę kontrolną, więc okaże się czy muszę brać coś jeszcze.

Jakiś rok temu w Polsce brałam mocne antybiotyki i były świetne. Nie pamiętam nazwy, niestety. Ale widać nie były aż tak świetne, bo po roku krosty wróciły.

Glenlyon to dolina w szkockich górach. Wcześniej mieszkałam przez prawie 3 lata w Leicester w Anglii. I chyba niedługo tam wracam..
Anttu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 18:45   #7
Zosia#23#
Rozeznanie
 
Avatar Zosia#23#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Złotoryja
Wiadomości: 882
GG do Zosia#23#
Dot.: Oxytetracyclina?

Mi zostalo jeszcze 1,5 opakowania, troche sie boje tych nawrotow, bo w PL tez bralam kiedys silne antybiotyki.Dlatego zdecydowalam sie, ze po skonczonym ostatnim opakowaniu pojde jeszcze do lekarza mimo ze juz (tak mi sie wydaje )wyleczylam tradzik.Moze przepisze mi cos lagodniejszego, a jezeli powie ze nic juz nie trzeba brac to chyba zdecyduje sie na antykoncepcyjne tabletki, glownie z uwaga na skore.Chcialabym, nie miec juz wiecej klopotow z tym paskudztwem.
pozdrawiam
__________________
Walczę o zdrową cerę:
kuracja liściem oliwnym
sodomaniaczka
ocet jabłkowy







Idź pewnie w kierunku swych marzeń. Żyj życiem, które zrodziło się w Twojej wyobraźni...









Zosia#23# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-08, 18:52   #8
Zosia#23#
Rozeznanie
 
Avatar Zosia#23#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Złotoryja
Wiadomości: 882
GG do Zosia#23#
Dot.: Oxytetracyclina?

Bylam na kontrolnym badaniu u pani doktor, skonczylam 3 miesieczna kuracje( 2x dz.)Efekt swietny, tradziku nie mam.Dla podtrzymania leczenia(bo bardzo obawialam sie naglego wysypu po odstawieniu antybiotyku) dostalam jeszcze cztery opakowania (1 tabletka raz dziennie).Jest super, zostaly mi ciemniejsze plamki ale z tygodnia na tydzien sa coraz jasniejsze.
Jak to dobrze teraz kiedy jest cieplo moc cieszyc sie ladna buzka



Niestety po pół roku cieszenia się gładką skórą wszystko wróciło ze zdwojoną siłą...już nigdy więcej antybiotyków.
__________________
Walczę o zdrową cerę:
kuracja liściem oliwnym
sodomaniaczka
ocet jabłkowy







Idź pewnie w kierunku swych marzeń. Żyj życiem, które zrodziło się w Twojej wyobraźni...










Edytowane przez Zosia#23#
Czas edycji: 2011-01-20 o 13:32 Powód: edyt.20.01.2011
Zosia#23# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:27.