Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-04, 21:40   #1
raspberry_19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 109

Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi?


Hej, mam pewien problem i chciałabym się Was doradzić, może któraś z Was była w podobnej sytuacji.

Mamy z TŻ grupkę znajomych - 4 facetów, 4 dziewczyny. Na razie tylko 2 z nich jest w związku. ( w sumie tylko z 5 trzymamy się bliżej, ale pozostałych 3 nie zaprosimy to później na spotkaniach moze być niefajna atmosfera)

Generalnie z TŻ nie możemy sobie pozwolić na duży ślub, ale nie chciałabym zapraszać tylko rodziny bo 80% rodziny to osoby po 50-60 roku życia, więc nie chciałabym wesela gdzie większość gości siedzi za stołami, chciałabym trochę młodych ludzi.

To co mnie trapi to to, że Ci znajomi jak idą na ślub to kupują jakieś pierdółki typu gra planszowa, książka, więc wiem że prezentów gotówkowych nie będzie, a będę musiała im jeszcze zapewnić nocleg bo przyjadą z daleko więc hotel musi być.

I tutaj jest pytanie- czy mogę ich zaprosić bez osób towarzyszących? Sama nie wiem jak rozwiązać ten problem. Naprawdę nie wiemy jak to rozwiązać, bo mamy bardzo okrojony budżet a jednocześnie nie chcemy nikogo urazić.
raspberry_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 23:20   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi?

dla mnie to mało eleganckie. za to nie opłacałabym im hotelu, tylko co najwyżej dała namiary na fajne oferty.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 23:40   #3
201701121406
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 755
Dot.: Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi?

Zamiast zapraszać więcej osób "bo tak wypada" ja bym zaprosiła najbliższych znajomych z osobą towarzysząca. Osobiście nie poszłabym na wesele na które zaproszono by mnie samą i na pewno moje relacje pogorszyłyby się z organizatorami.



Noclegu bym nie zapewniała, nie ma według mnie takiego obowiązku. Inna sprawa, że twoje "martwienie się", ze nie dostaniesz od nich prezentów gotówkowych brzmi... Słabo
201701121406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 09:03   #4
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi?

Skoro trzymacie sie wszyscy razem to albo zaprosilabym wszystkich z os.tow.albo nikogo a dla znajomych mala imprezka kilka dni po slubie.
Co do noclegow to nie jest obowiazkiem,ale mozna dac namiary na tanie noclegi
A co do prezentow ,to troche niesmaczne wytykac ze nie dadza dobrego prezentu.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 13:48   #5
agnieszka_2612
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka_2612
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22 858
Dot.: Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi?

z os. tow.

Meagara
__________________

agnieszka_2612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 09:01   #6
tamiris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 232
Dot.: Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi?

Hmm... jeżeli to zgrana paczka znajomych, z którymi spotykacie się na imprezach to myślę, że i tak nie będą na siłę szukać osób towarzyszących wiedząc, że zaproszeni zostali razem Więc ja bym zaryzykowała i dała zaproszenia z "os. tow."

My znajomym też wręczymy zaproszenia na spotkaniu w pubie, gdzie będziemy wszyscy. Zróbcie podobnie, żeby było widać, że zaproszeni są wszyscy. Zobaczysz, że nie będą na siłę szukać osób towarzyszących, tylko przyjadą całą grupą i tyle

Zaprosiłabym też całą grupę znajomych, nie rozdzielając na bliższych i dalszych. To tylko 8 osób. Po co psuć relacje
tamiris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 18:06   #7
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi?

Cytat:
Napisane przez tamiris Pokaż wiadomość
Hmm... jeżeli to zgrana paczka znajomych, z którymi spotykacie się na imprezach to myślę, że i tak nie będą na siłę szukać osób towarzyszących wiedząc, że zaproszeni zostali razem Więc ja bym zaryzykowała i dała zaproszenia z "os. tow."

My znajomym też wręczymy zaproszenia na spotkaniu w pubie, gdzie będziemy wszyscy. Zróbcie podobnie, żeby było widać, że zaproszeni są wszyscy. Zobaczysz, że nie będą na siłę szukać osób towarzyszących, tylko przyjadą całą grupą i tyle

Zaprosiłabym też całą grupę znajomych, nie rozdzielając na bliższych i dalszych. To tylko 8 osób. Po co psuć relacje
A ci znajomi to sami single? Mi się wydaje, że to zależy od towarzystwa. Wiele osob mogłoby pomyśleć, że będzie i tak paczka znajomych, to nie muszę szukać osoby tow na siłę. Ale co jeśli oni mają jakieś swoje bliskie osoby, które właśnie chcą zabrać jako os tow?
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-10, 18:22   #8
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi?

nie róbcie typowego wesela. Zaproście rodzinę i towarzystwo na obiad poślubny - zwykle trwa kilka godzin - a kontynuujcie w klubie, pubie czy knajpie. Jeżeli nie stać Was na zapewnienie hotelu - to nie zapewnijcie, tylko dajcie kontakty do kilku, różnych cenowo miejsc.

Jeżeli nie stać Was na wesele to go nie róbcie.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 22:06   #9
_balance
Raczkowanie
 
Avatar _balance
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 324
Dot.: Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi?

Po pierwsze, co to w ogóle za prezent - gra planszowa? To po ile oni mają lat? 18? Sorry, ale jak można komuś dać grę planszową jak ten ktoś wybulił 200 zł za talerzyk?

Czy z rodziny musisz zaprosić wszystkich? Nie możesz okroić listy o 5 osób?

Jeśli nie możesz to ja bym próbowała zaoszczędzić na czymś innym i zaprosić wszystkich z osobami towarzyszącymi, ale jeśli nie ma innej możliwości a są to Wasi bliscy znajomi to znają Waszą sytuację materialną, więc wyjaśnijcie dlaczego postępujecie tak a nie inaczej.
_balance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 01:27   #10
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi?

Cytat:
Napisane przez raspberry_19 Pokaż wiadomość
Hej, mam pewien problem i chciałabym się Was doradzić, może któraś z Was była w podobnej sytuacji.

Mamy z TŻ grupkę znajomych - 4 facetów, 4 dziewczyny. Na razie tylko 2 z nich jest w związku. ( w sumie tylko z 5 trzymamy się bliżej, ale pozostałych 3 nie zaprosimy to później na spotkaniach moze być niefajna atmosfera)

Generalnie z TŻ nie możemy sobie pozwolić na duży ślub, ale nie chciałabym zapraszać tylko rodziny bo 80% rodziny to osoby po 50-60 roku życia, więc nie chciałabym wesela gdzie większość gości siedzi za stołami, chciałabym trochę młodych ludzi.

To co mnie trapi to to, że Ci znajomi jak idą na ślub to kupują jakieś pierdółki typu gra planszowa, książka, więc wiem że prezentów gotówkowych nie będzie, a będę musiała im jeszcze zapewnić nocleg bo przyjadą z daleko więc hotel musi być.

I tutaj jest pytanie- czy mogę ich zaprosić bez osób towarzyszących? Sama nie wiem jak rozwiązać ten problem. Naprawdę nie wiemy jak to rozwiązać, bo mamy bardzo okrojony budżet a jednocześnie nie chcemy nikogo urazić.
A mnie trapi to, że często w watkach weselnych pojawiają się tego typu sformułowania. Trochę to słabe, że postrzegasz ich przez pryzmat tego co przyniosą w ,,darach".

Podejrzewam, że jak ich zaprosisz bez osób towarzyszących to zbytnio zadowoleni nie będą i w waszej relacji z nimi mogą pojawić się kwasy.

Z drugiej strony nigdy nie zrozumiem sensu organizowania wesela jeżeli nie ma się potężnych funduszy, ale w Waszym przypadku pewnie już za późno na takie wnioski.

Ewentualnie spróbuj zaoszczędzić na tym na czym możesz np. samodzielny makijaż ( zakładając, że masz zdolności), kwestia dekoratorki, zrezygnowanie ze zbędnych urozmaiceń, sama wiesz najlepiej gdzie mogłabyś obciąć koszty.

Edytowane przez 201702092106
Czas edycji: 2017-01-14 o 01:30
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 07:41   #11
Arsonist
Zakorzenienie
 
Avatar Arsonist
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3 157
Dot.: Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi?

Cytat:
Napisane przez _balance Pokaż wiadomość
Po pierwsze, co to w ogóle za prezent - gra planszowa? To po ile oni mają lat? 18? Sorry, ale jak można komuś dać grę planszową jak ten ktoś wybulił 200 zł za talerzyk?

Czy z rodziny musisz zaprosić wszystkich? Nie możesz okroić listy o 5 osób?

Jeśli nie możesz to ja bym próbowała zaoszczędzić na czymś innym i zaprosić wszystkich z osobami towarzyszącymi, ale jeśli nie ma innej możliwości a są to Wasi bliscy znajomi to znają Waszą sytuację materialną, więc wyjaśnijcie dlaczego postępujecie tak a nie inaczej.
Niektóre gry planszowe kosztują 200-250 zł. Uświadomię Cię, że niektórzy uwielbiają planszowki (tak, dorośli) i ja np. bardzo bym się ucieszyła z takiego prezentu. Od ilu według Ciebie zaczyna się słuszna wejściówka na wesele, 500 zł w kopercie? A jak ktoś tyle nie ma, to ma wziąć pożyczkę czy nie iść w ogóle?

Co do tematu wątku - według mnie zaprasza się każdego z osobą towarzyszącą. Obojętnie, czy to bliski, czy daleki znajomy. W tym przypadku zrezygnowałabym jedynie z opłacenia im hotelu, tylko podała propozycje noclegów w okolicy.

Autorko, co do Twojego dylematu, to po prostu musisz odpowiedzieć sobie, co jest dla Ciebie ważniejsze: obecność tych znajomych czy zaoszczędzone pieniądze. Dla mnie np. priorytetem jest właśnie obecność przyjaciół, znajomych i młodych osób z rodziny z tego względu, który sama opisałaś: to oni będą ze mną tańczyć i szaleć, podczas gdy "starszyzna" będzie głównie siedzieć i jeść.
__________________
Sprawy, które były i opadły w otchłań
wyłaniają się na nowo, wykuwają z ognia.

Edytowane przez Arsonist
Czas edycji: 2017-01-14 o 09:03
Arsonist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-14, 11:08   #12
_balance
Raczkowanie
 
Avatar _balance
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 324
Dot.: Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi?

Cytat:
Napisane przez Arsonist Pokaż wiadomość
Niektóre gry planszowe kosztują 200-250 zł. Uświadomię Cię, że niektórzy uwielbiają planszowki (tak, dorośli) i ja np. bardzo bym się ucieszyła z takiego prezentu. Od ilu według Ciebie zaczyna się słuszna wejściówka na wesele, 500 zł w kopercie? A jak ktoś tyle nie ma, to ma wziąć pożyczkę czy nie iść w ogóle?
Nie 500 zł, ale nie róbmy z siebie takich szlachetnych, że nie zależy nam na prezentach (dobra dobra, wiem, że zaraz napiszesz że dla Ciebie liczy się obecność i bla bla bla) a poza tym popytaj znajomych po ile daje się teraz w kopercie, bo to nie jest 200 zł. Taka kwota może i była ale kilkanaście lat temu, więc proponuję zorientować się w temacie.
_balance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 11:23   #13
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi?

Cytat:
Napisane przez _balance Pokaż wiadomość
Nie 500 zł, ale nie róbmy z siebie takich szlachetnych, że nie zależy nam na prezentach (dobra dobra, wiem, że zaraz napiszesz że dla Ciebie liczy się obecność i bla bla bla) a poza tym popytaj znajomych po ile daje się teraz w kopercie, bo to nie jest 200 zł. Taka kwota może i była ale kilkanaście lat temu, więc proponuję zorientować się w temacie.
to ile, bo muszę znajomym wysłać listy z druczkiem z prośbą o dopłatę, bo widocznie nie byli zorientowani ile TRZEBA dać...
Jak ja nie znoszę osób wolących takimi tekstami
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 12:05   #14
_balance
Raczkowanie
 
Avatar _balance
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 324
Dot.: Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi?

[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;69660966] to ile, bo muszę znajomym wysłać listy z druczkiem z prośbą o dopłatę, bo widocznie nie byli zorientowani ile TRZEBA dać...
Jak ja nie znoszę osób wolących takimi tekstami [/QUOTE]

Przecież ja nie mówię o tys. Jak idę na wesele to daję ok 400 zł i jak pytam znajomych to też takie stawki podają.
_balance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 12:25   #15
Arsonist
Zakorzenienie
 
Avatar Arsonist
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3 157
Dot.: Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi?

Cytat:
Napisane przez _balance Pokaż wiadomość
Nie 500 zł, ale nie róbmy z siebie takich szlachetnych, że nie zależy nam na prezentach (dobra dobra, wiem, że zaraz napiszesz że dla Ciebie liczy się obecność i bla bla bla) a poza tym popytaj znajomych po ile daje się teraz w kopercie, bo to nie jest 200 zł. Taka kwota może i była ale kilkanaście lat temu, więc proponuję zorientować się w temacie.
Nie muszę pytać, bo jestem w temacie ostatnimi czasy i wiem, ile "się daje". Jednak jakby mnie nie było stać na danie gotówki 400-500 zł, to nie dałabym np. 200 zł, tylko kupiła właśnie prezent rzeczowy za taką kwotę. Niekoniecznie planszówkę, jeżeli PM by nie byli grający, bo to bez sensu, ale coś dopasowanego do ich zainteresowań. Według mnie taki prezent jest jak najbardziej na miejscu. I tak, wyobraź sobie, że jestem taka szlachetna i liczy się dla mnie obecność. A to z tego względu, że robimy niewielkie wesele i zapraszamy same ważne dla nas osoby. Nie robimy wesela "na kredyt" licząc, że się zwróci z kopert. Robimy od razu za tyle, na ile nas stać. Wśród zaproszonych będzie parę młodych osób, które nie zarabiają kokosów i szczerze - jeżeli uznają, że chcą nam dać np. książkę, to nie przyjdzie mi do głowy potem obsmarowywać tego na Wizażu, że ja tu talerzyk za 200 zł, a oni mi książkę. No OK, jeżeli to będzie "50 twarzy Greya" z wyprzedażowego kosza w Auchan, to najszczęśliwsza nie będę, ale jak to będzie jakaś sensowna książka, kupiona "pode mnie" (czy tam pod TŻ), to super i dla mnie to nie jest żadne faux pas.
__________________
Sprawy, które były i opadły w otchłań
wyłaniają się na nowo, wykuwają z ognia.
Arsonist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 12:28   #16
_balance
Raczkowanie
 
Avatar _balance
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 324
Dot.: Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi?

Cytat:
Napisane przez Arsonist Pokaż wiadomość
Nie muszę pytać, bo jestem w temacie ostatnimi czasy i wiem, ile "się daje". Jednak jakby mnie nie było stać na danie gotówki 400-500 zł, to nie dałabym np. 200 zł, tylko kupiła właśnie prezent rzeczowy za taką kwotę. Niekoniecznie planszówkę, jeżeli PM by nie byli grający, bo to bez sensu, ale coś dopasowanego do ich zainteresowań. Według mnie taki prezent jest jak najbardziej na miejscu. I tak, wyobraź sobie, że jestem taka szlachetna i liczy się dla mnie obecność. A to z tego względu, że robimy niewielkie wesele i zapraszamy same ważne dla nas osoby. Nie robimy wesela "na kredyt" licząc, że się zwróci z kopert. Robimy od razu za tyle, na ile nas stać. Wśród zaproszonych będzie parę młodych osób, które nie zarabiają kokosów i szczerze - jeżeli uznają, że chcą nam dać np. książkę, to nie przyjdzie mi do głowy potem obsmarowywać tego na Wizażu, że ja tu talerzyk za 200 zł, a oni mi książkę. No OK, jeżeli to będzie "50 twarzy Greya" z wyprzedażowego kosza w Auchan, to najszczęśliwsza nie będę, ale jak to będzie jakaś sensowna książka, kupiona "pode mnie" (czy tam pod TŻ), to super i dla mnie to nie jest żadne faux pas.
Nie dorabiaj sobie wersji o weselu na kredyt i liczeniu że się zwróci, bo ja tego nie powiedziałam i na to nie liczę.

Cudnie, że są takie szlachetne osoby. Cieszę się, ale też nie rozpaczam, że ja do nich nie należę.
_balance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 15:43   #17
0gabi0
Rozeznanie
 
Avatar 0gabi0
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 697
Dot.: Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi?

Cytat:
Napisane przez _balance Pokaż wiadomość
Po pierwsze, co to w ogóle za prezent - gra planszowa? To po ile oni mają lat? 18? Sorry, ale jak można komuś dać grę planszową jak ten ktoś wybulił 200 zł za talerzyk?

Czy z rodziny musisz zaprosić wszystkich? Nie możesz okroić listy o 5 osób?

Jeśli nie możesz to ja bym próbowała zaoszczędzić na czymś innym i zaprosić wszystkich z osobami towarzyszącymi, ale jeśli nie ma innej możliwości a są to Wasi bliscy znajomi to znają Waszą sytuację materialną, więc wyjaśnijcie dlaczego postępujecie tak a nie inaczej.
Nie wierzę w to co czytam
Cały czas się łudzę, że większość osób nie myśli tak jak ty i nie robi wesela po to, żeby się zwróciło, bo to się mija z celem...
Jeśli zapraszam kogoś na wesele, to znaczy, że chcę z nim świętować i cieszyć się w tym dniu, a nie, żeby przy okazji opłacił sobie swój talerzyk, bo robimy takie wesele na jakie nas stać. Wystarczy, żeby po prostu był i dał nam chociazby jakąś ładną okolicznościową kartkę.
A'propos planszówek, też byśmy się bardzo z nich ucieszyli.

Zapisz
0gabi0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 17:29   #18
_balance
Raczkowanie
 
Avatar _balance
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 324
Dot.: Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi?

Cytat:
Napisane przez 0gabi0 Pokaż wiadomość
Nie wierzę w to co czytam
Cały czas się łudzę, że większość osób nie myśli tak jak ty i nie robi wesela po to, żeby się zwróciło, bo to się mija z celem...
Jeśli zapraszam kogoś na wesele, to znaczy, że chcę z nim świętować i cieszyć się w tym dniu, a nie, żeby przy okazji opłacił sobie swój talerzyk, bo robimy takie wesele na jakie nas stać. Wystarczy, żeby po prostu był i dał nam chociazby jakąś ładną okolicznościową kartkę.
A'propos planszówek, też byśmy się bardzo z nich ucieszyli.

Zapisz
Polecam dokładne czytanie, bo w poście wyżej napisałam, że wesele mi się nie zwróci i na to nie liczę.
_balance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 17:59   #19
0gabi0
Rozeznanie
 
Avatar 0gabi0
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 697
Dot.: Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi?

Cytat:
Napisane przez _balance Pokaż wiadomość
Polecam dokładne czytanie, bo w poście wyżej napisałam, że wesele mi się nie zwróci i na to nie liczę.
A ja polecam przemyślenie celu ślubu i wesela i swojego podejścia do nich.
0gabi0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-15, 10:04   #20
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi?

Cytat:
Napisane przez _balance Pokaż wiadomość
Nie 500 zł, ale nie róbmy z siebie takich szlachetnych, że nie zależy nam na prezentach (dobra dobra, wiem, że zaraz napiszesz że dla Ciebie liczy się obecność i bla bla bla) a poza tym popytaj znajomych po ile daje się teraz w kopercie, bo to nie jest 200 zł. Taka kwota może i była ale kilkanaście lat temu, więc proponuję zorientować się w temacie.
Widzę, że starasz się mierzyć własną miara. Mnie nie zależy na prezentach, wręcz czułabym się nieswojo przyjmując sporą kwotę od rodziny, o której wiem, że ma poważniejsze wydatki.
Po drugie, nie rozumiem mody na ,,teraz się daje tyle...." , każdy daje tyle na ile go stać, równie dobrze może kupić prezent poniżej wartości zakichanego ,,talerzykowego"

Śmieszy mnie takie podejście. Może jeszcze państwo młodzi będą sprzedawać bilety na wesele w cenie 500zł/para?
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-15, 10:26   #21
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi?

Podobno we Włoszech normalnie podaje się cenę menu na zaproszeniu (w stylu "zapraszamy, ale każdy płaci za siebie") Podobno, tak słyszałam, ale być może to miejska legenda. Także ten


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-19, 18:36   #22
staramalenka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 70
Dot.: Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi?

na taką uroczystość bez osób tow? nie bardzo.
Moi znajomi rozwiązali to tak, że zrobili część oficjalną, potem obiad dla rodziny a wieczorem zaprosili najliższych znajomych do klubu żeby poświętować
staramalenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 10:25   #23
Kmee
Zakorzenienie
 
Avatar Kmee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 5 071
Dot.: Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi?

Myślę, że nie wypada bez osób towarzyszących zapraszać. Można okroić ilość zaproszonych (ja tak robię), ale jak już zapraszasz to z kimś do pary. Oczywiście można poprosić o potwierdzenie czy przybędą i czy z osobą towarzyszącą (bo wcale nie jest pewne, że będą kogoś chcieli na siłę brać).

Co by nie mówić ja nie byłabym zadowolona z gry planszowej
Z pieniędzmi jak u większości osób wcale się nie przelewa, więc wesele będzie raczej dość skromne na niedużą ilość osób. Będziemy w wierszyku do zaproszenia prosić o unikanie prezentów rzeczowych. Nie ważne ile ktoś włoży do koperty, ale każdy grosz nas ucieszy... żeby nie zaczynać nowego życia od długów
Kmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 01:00   #24
agaaacisko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 49
Dot.: Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi?

Hmmm... też uważam, że zapraszanie bez os. towarzyszących jest nieeleganckie.

Z mojego doświadczenia - raz byłam weselu sama, bez TŻ. Po prostu w ostatniej chwili okazało się, że ze względu na prace nie dojedzie. A ponieważ był to jego dobry kolega, potwierdzilismy już wczesniej obecność, zdecydowaliśmy, że mimo tego pójdę sama. I tak wylądowałam sama na weselu w otoczeniu znajomych, którzy byli w parach. Nie było przyjemnie siedzieć przy stoliku, gdy wszyscy się bawią w parach. Powiedziałam wtedy, że pierwszy i ostatni raz na weselu byłam sama - a jak się sytuacja powtórzy - to jak nie brata, nie kolegę to przyjaciółkę zabiorę, a co

Wracając - uważam, że na typowe wesele, gdzie głównie bawimy się w parach, zaprasza się z osobą towarzyszącą.
Jeżeli problemem są finanse i obawa o nieadekwatny prezent - może warto rozważyć alternatywną imprezę dla znajomych - tak, jak tu radzą koleżanki. Koszt mniejszy ( albo nawet wersja każdy płaci za siebie), prezenty nie są wymagane ( a każdy nawet najmniejszy drobiazg świadczy o uprzejmości gości i dobrych intencjach) i nie ma potrzeby zapraszania osób towarzyszących ( bo bawimy się w gronie znajomych, razem, w formie bardziej imprezowej niż weselnej)
agaaacisko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 17:27   #25
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi?

nie zaprasza się na wesele bez osoby towarzyszącej, ogólnie nie oszczędza się w ten sposób na swoich gościach. to już prędzej okrój listę gości, pomyśl kogo naprawdę chcesz zaprosić, głowę dam, że wśród osób z rodziny znajdzie się ktoś, na kim wam nie zależy, z kim normalnie kontaktów w ogóle nie utrzymujecie, a zapraszacie, "bo to rodzina".
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-01, 14:58   #26
sreg
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 40
Dot.: Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi?

Dokładnie, osobę dorosłą powinno zapraszać się z osobą towarzyszącą
sreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 09:42   #27
nocotymowisz
Przyczajenie
 
Avatar nocotymowisz
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 26
Dot.: Czy zaprosić znajomych z osobami towarzyszącymi?

Ja uważam, że powinnaś zaprosić ich z osobami towarzyszącymi. Może i będą zaproszeni w grupie ale jednak mogą być zaskoczeni, że kolega/koleżanka zostali zaproszeni z parą.

No.... Chyba, że z nimi szczerze porozmawiasz i wyjaśnisz sytuację. Grzecznie wyjaśnij, że macie okrojony budżet ale bardzo chcielibyście ich zaprosić... Myślę, że sama najlepiej ich znasz i wiesz jak zareagują
nocotymowisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-02 10:42:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:55.