Źle napisany temat na bibliografi a matura za pare dni! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-04, 16:26   #1
Annairu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13
Unhappy

Źle napisany temat na bibliografi a matura za pare dni!


Witam panie.
Jestem osobiście zdruzgotana matura ustna za 5 dni, termin oddawania bibliografii minął już kope czasu temu a teraz zorientowałam się że źle napisałam temat na bibliografii która poszła już do mojej przyszłej komisji.
Koleżanka z klasy mi go podawała a ja najwyraźniej niedosłyszałam całości.
Miało być: Dokonaj analizy obrazów śmierci w literaturze i sztuce na wybranych przykładach.
A ja mam: Dokonaj analizy i intepretacji obrazów śmierci w literaturze i sztuce.
Kiedy oddawałam bibliografie prezentacje miałam już napisaną więc nawet już na to nie zwracałam potem uwagi, po prostu nie miałam potrzeby i tylko uczyłam się prezentacji.

Błąd jest no... według mnie spory. Teraz pytam, czy przez to mogę mieć z góry oblaną maturę ustną? Czy po prostu kiedy wejdę do sali mogę wspomnieć komisji że jest błąd a ja niestety zorientowałam się po fakcie. Czy to wpłynie na ocenę całości prezentacji jeśli zostanę do niej w ogóle dopuszczona?
Annairu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 16:29   #2
majajaj
Raczkowanie
 
Avatar majajaj
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 400
Dot.: Źle napisany temat na bibliografi a matura za pare dni!

a w prezentacji masz analizę i interpretację czy tylko analizę? ja na Twoim miejscu spytałabym się swojego polonisty, co zrobić w takiej sytuacji, on będzie wiedział najlepiej
majajaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 16:31   #3
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Źle napisany temat na bibliografi a matura za pare dni!

Cytat:
Napisane przez Annairu Pokaż wiadomość
Witam panie.
Jestem osobiście zdruzgotana matura ustna za 5 dni, termin oddawania bibliografii minął już kope czasu temu a teraz zorientowałam się że źle napisałam temat na bibliografii która poszła już do mojej przyszłej komisji.
Koleżanka z klasy mi go podawała a ja najwyraźniej niedosłyszałam całości.
Miało być: Dokonaj analizy obrazów śmierci w literaturze i sztuce na wybranych przykładach.
A ja mam: Dokonaj analizy i intepretacji obrazów śmierci w literaturze i sztuce.
Kiedy oddawałam bibliografie prezentacje miałam już napisaną więc nawet już na to nie zwracałam potem uwagi, po prostu nie miałam potrzeby i tylko uczyłam się prezentacji.

Błąd jest no... według mnie spory. Teraz pytam, czy przez to mogę mieć z góry oblaną maturę ustną? Czy po prostu kiedy wejdę do sali mogę wspomnieć komisji że jest błąd a ja niestety zorientowałam się po fakcie. Czy to wpłynie na ocenę całości prezentacji jeśli zostanę do niej w ogóle dopuszczona?
Na Twoim miejscu poszłabym do polonistki i z nią o tym porozmawiała, ale jak najszybciej. Teoretycznie może być problem, ostatnia nadzieja w nauczycielce. Komisja ma na bibliografii taki temat jak Ty czy ten ,,podobny"? Jeśli ten sam, to może się nie zorientują, a jak inny to na Twoim miejscu bym pozmieniała prezentację, trochę czasu jeszcze masz.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 16:58   #4
Annairu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13
Dot.: Źle napisany temat na bibliografi a matura za pare dni!

Prezentacje mam robioną pod ten właściwy temat który powinien być napisany, czyli pod ten: Dokonaj analizy obrazów śmierci w literaturze i sztuce na wybranych przykładach.

Ale na bibliografi którą oddawałam napisałam ten zły i teraz się martwie
Annairu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 17:01   #5
Annairu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13
Unhappy Dot.: Źle napisany temat na bibliografi a matura za pare dni!

Cytat:
Napisane przez majajaj Pokaż wiadomość
a w prezentacji masz analizę i interpretację czy tylko analizę? ja na Twoim miejscu spytałabym się swojego polonisty, co zrobić w takiej sytuacji, on będzie wiedział najlepiej
Prezentacje którą ja mam tak na prawde dla siebie (bo komisji oddaje sie tylko plany prezentacji podczas wejscia na sale) mam ten prawidłowy, i pod niego robiłam ta prezentacje. Ale na bibliografi która teraz ma komisja jest napisany ten zły czyli z interpretacją i teraz się martwie
Annairu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 17:03   #6
Annairu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13
Dot.: Źle napisany temat na bibliografi a matura za pare dni!

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu poszłabym do polonistki i z nią o tym porozmawiała, ale jak najszybciej. Teoretycznie może być problem, ostatnia nadzieja w nauczycielce. Komisja ma na bibliografii taki temat jak Ty czy ten ,,podobny"? Jeśli ten sam, to może się nie zorientują, a jak inny to na Twoim miejscu bym pozmieniała prezentację, trochę czasu jeszcze masz.
Prezentacje ja mam tylko dla siebie więc to nie ważne, komisja tej prezentacji nie widzi poniewaz daje sie jej tylko plany naszej wypowiedzi. Komisja na bibliografi ma ten błędny niestety
Ja prezentacje mam napisaną pod ten prawidłowy, po prostu temat jest napisany źle na bibliografi a wszystko inne sie zgadza ;/
Annairu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 19:26   #7
paolinka4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Dot.: Źle napisany temat na bibliografi a matura za pare dni!

Nic się nie stanie, komisja nie będzie posiadała Twojej bibliografi... Dajesz ją wtedy kiedy jest matura ustna : bibliografia to inaczej pomoc naukowa, im dajesz bibliografie i plan ramowy prezentacji, oraz masz dla siebie kopie według ktorej bedziesz opowiadala preznetacje.
paolinka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-04, 19:26   #8
kreaturkka
Wtajemniczenie
 
Avatar kreaturkka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 169
Dot.: Źle napisany temat na bibliografi a matura za pare dni!

Cytat:
Napisane przez Annairu Pokaż wiadomość
Witam panie.
Jestem osobiście zdruzgotana matura ustna za 5 dni, termin oddawania bibliografii minął już kope czasu temu a teraz zorientowałam się że źle napisałam temat na bibliografii która poszła już do mojej przyszłej komisji.
Koleżanka z klasy mi go podawała a ja najwyraźniej niedosłyszałam całości.
Miało być: Dokonaj analizy obrazów śmierci w literaturze i sztuce na wybranych przykładach.
A ja mam: Dokonaj analizy i intepretacji obrazów śmierci w literaturze i sztuce.
Kiedy oddawałam bibliografie prezentacje miałam już napisaną więc nawet już na to nie zwracałam potem uwagi, po prostu nie miałam potrzeby i tylko uczyłam się prezentacji.

Błąd jest no... według mnie spory. Teraz pytam, czy przez to mogę mieć z góry oblaną maturę ustną? Czy po prostu kiedy wejdę do sali mogę wspomnieć komisji że jest błąd a ja niestety zorientowałam się po fakcie. Czy to wpłynie na ocenę całości prezentacji jeśli zostanę do niej w ogóle dopuszczona?
Jak dla mnie to masz więcej niż powinnaś, bo oprócz analizy masz interpretację;co może wpłynąć tylko na Twoją korzyść. A wybrane przykłady też na pewno masz, bo musiałaś to robić na przykładach . Więc ja nie widzę problemu,ale porozmawiaj z polonistą
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post34053713 ->Majowa nowa wymiana !


in my past life I was a dancer, I danced my life away ...
kreaturkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 08:30   #9
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Źle napisany temat na bibliografi a matura za pare dni!

Najlepiej idz do polonistki i zapytaj
Mi mowili ze bibliografi tak naprawde oddawac nie trzeba. Ja akurat dalam, ale pare osob tego nie zrobilo i na egzaminie problemu nie bylo, wiec mysle ze nic sie nie stanie jesli zobacza twoj blad. Mimo wszystko idz sie dowiedz co i jak.

Powodzenia!
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 12:46   #10
Maladive
Zadomowienie
 
Avatar Maladive
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 392
Dot.: Źle napisany temat na bibliografi a matura za pare dni!

Jestem tegoroczną maturzystką. Termin oddawania bibliografii mijał w marcu. Mój kolega w na początku maja zorientował się, że ma błąd też w temacie. Udał się do sekretariatu, powiedział na czym polega problem i pani bezproblemowo zniszczyła starą i przyjęła nową
Maladive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 13:55   #11
klusek78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 96
Dot.: Źle napisany temat na bibliografi a matura za pare dni!

Taki bląd można bez problemu poprawić. Trzeba się udać do sekretariatu, gdzię oddawałaś wczesniej bibliografię, zniszczą starą wersję, a Ty oddasz nową. Ewentualnie nic nie rob, bo jak dla mnie to masz nawet wiecej niz powinnas, bo zamiast samej analizy masz jeszcze interpretacje, wiec tylko na plus dla Ciebie.
klusek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-06, 01:56   #12
tosiajola
Rozeznanie
 
Avatar tosiajola
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 573
Dot.: Źle napisany temat na bibliografi a matura za pare dni!

Moja koleżanka też poprawiała temat i przy okazji Pani z sekretariatu powiedziała, że można zmienić nawet kilka dni przed maturą,także spokojnie
__________________
A z kolei najnieszczęśliwsze życie
ma swoje słoneczne godziny i swoje ubożuchne kwiatki szczęśliwości,
rozsiane wśród piasku i kamieni.

Hermann Hesse


tosiajola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 10:33   #13
Sally1642
Rozeznanie
 
Avatar Sally1642
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 584
Dot.: Źle napisany temat na bibliografi a matura za pare dni!

Zrób tak jak mówią poprzedniczki: idź do sekretariatu i powiedz o całej sytucji i panie Ci na pewno pomogą. Tak naprawdę, przepisowo - to niby już nie można zmienić nic w BIBLIOGRAFII tydzień przed maturą, ale nie wiem czy to się tyczy też samego tematu. Ale uwierz mi, one na pewno Ci pomogą. A tak w ogóle, to ja już jestem po ustnym polskim i moja komisja miała przy sobie mój konspekt, ale z niego nie korzystali. Bądź dobrej myśli i idź do szkoły to załatwić
Sally1642 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 10:58   #14
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Źle napisany temat na bibliografi a matura za pare dni!

Tak szczerze to ja nie widze żadnej roznicy pomiedzy tymi tematami. Przy analizie i tak powinnas miec w prezentacji przynajmniej kilka slow dotyczacych interpretacji. Wiec nie ma znaczenia czy slowo interpretacja zawiera sie w temacie czy nie.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:20.