Niechciane prezenty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Prezenty

Notka

Prezenty Prezenty to coś co lubimy otrzymywać i dawać. Podpowiadamy jak wyszukać odpowiedni prezent. Gdzie kupić po okazyjnej cenie prezenty świąteczne i nie tylko.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-26, 11:04   #1
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318

Niechciane prezenty


Moj tato 6 lat temu pogodzil sie z bratem, z ktorym nie mial kontaktu od 25 lat. Maile, telefony, internety - pogadali pierwszy raz od wielu lat i pogodzili sie. Wujek przyjechal i odwiedzil rodzicow, potem przyjechal do mnie, jestem jego chrzesniaczka (mieszkam 250 km dalej).

To bylo 5 lat temu.

Wujek na stale mieszka w USA.
Od tej wizyty w PL u moich rodzicow zaczal wysylac im paczki na swieta. Z prezentami dla nich, dla mnie i dla mojego dziecka.
W paczkach sa niestety nikomu niepotrzebne prezenty.

Watek stworzylam po rozmowie z mama - dzis dostali kolejna swiateczna paczke.

Od 5 lat jak zaczal wysylac, w paczce znajduja sie co roku:
-Torebki - w liczbie 12 (chyba po 4 dla mnie, mamy i siostry). Sa workowate, duze. ZAWSZE 2 czerwone, 2 biale i 8 czarnych.
-Koszulki sliskie, nie wiem jak to okreslic, takie jak maja koszykarze. Ze 20 takich koszulek. W rozmiarze S, M, L, XL.
-Spodenki sliskie. 8 - 10 par.
-Portfele - w liczbie 8. Po 2 dla kazdego.
-Getry czarne rowniez S,M,L,XL.
-Kurtki zimowe - co roku podobne - puchowe, z kapturem i misiem puchowym, futrem. Rowniez w 4 rozmiarach.
-Slodycze i orzechy (spoko, zawsze to zabieram od rodzicow i zjadam).

Ja juz powiedzialam mamie zeby napisali wujkowi (tylko mailowy maja kontakt) ze dziekuja bardzo, i pieknie wygladaja a za rok chcieliby pieknie pachniec i prosza o perfumy.

Mama mowi, ze 25 lat sie nie odzywali z wujkiem, nie beda wybrzydzac, darowanemu koniowi w zeby sie nie zaglada itd.
Nie lubia tych prezentow, nie podobaja sie im, nie uzywaja ich.
Nie powie, ani nie napisze mu ze traci pieniadze i wysyla cos co im nie jest potrzebne.
Tyle lat sie nie odzywali, widzieli sie tylko raz pare lat temu wiec glupio wybrzydzac.

Mowilam, ze on by sie ucieszyl jak napisaliby mu ze woleliby np swetry czy kosmetyki zamiast tych torebek, ale mama mowi ze nie bedzie tak pisac/mowic. Zbyt slaby kontakt. 2x do roku maile wymieniaja. Ze wstyd jej pisac zeby wyslal cos innego zamiast tych torebek.
Mowilam, zeby jakos to zalatwili smiechowo - ze juz maja torebek na pare lat, getrow tez. Ze chca np czegos innego.
Ale mama mowi ze niczego nie chce, glupio jej powiedziec ze tego co on wysyla - nie potrzebuje.

Co byscie poradzily, zrobily?
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 11:26   #2
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Niechciane prezenty

Cytat:
Napisane przez shiava Pokaż wiadomość
Moj tato 6 lat temu pogodzil sie z bratem, z ktorym nie mial kontaktu od 25 lat. Maile, telefony, internety - pogadali pierwszy raz od wielu lat i pogodzili sie. Wujek przyjechal i odwiedzil rodzicow, potem przyjechal do mnie, jestem jego chrzesniaczka (mieszkam 250 km dalej).

To bylo 5 lat temu.

Wujek na stale mieszka w USA.
Od tej wizyty w PL u moich rodzicow zaczal wysylac im paczki na swieta. Z prezentami dla nich, dla mnie i dla mojego dziecka.
W paczkach sa niestety nikomu niepotrzebne prezenty.

Watek stworzylam po rozmowie z mama - dzis dostali kolejna swiateczna paczke.

Od 5 lat jak zaczal wysylac, w paczce znajduja sie co roku:
-Torebki - w liczbie 12 (chyba po 4 dla mnie, mamy i siostry). Sa workowate, duze. ZAWSZE 2 czerwone, 2 biale i 8 czarnych.
-Koszulki sliskie, nie wiem jak to okreslic, takie jak maja koszykarze. Ze 20 takich koszulek. W rozmiarze S, M, L, XL.
-Spodenki sliskie. 8 - 10 par.
-Portfele - w liczbie 8. Po 2 dla kazdego.
-Getry czarne rowniez S,M,L,XL.
-Kurtki zimowe - co roku podobne - puchowe, z kapturem i misiem puchowym, futrem. Rowniez w 4 rozmiarach.
-Slodycze i orzechy (spoko, zawsze to zabieram od rodzicow i zjadam).

Ja juz powiedzialam mamie zeby napisali wujkowi (tylko mailowy maja kontakt) ze dziekuja bardzo, i pieknie wygladaja a za rok chcieliby pieknie pachniec i prosza o perfumy.

Mama mowi, ze 25 lat sie nie odzywali z wujkiem, nie beda wybrzydzac, darowanemu koniowi w zeby sie nie zaglada itd.
Nie lubia tych prezentow, nie podobaja sie im, nie uzywaja ich.
Nie powie, ani nie napisze mu ze traci pieniadze i wysyla cos co im nie jest potrzebne.
Tyle lat sie nie odzywali, widzieli sie tylko raz pare lat temu wiec glupio wybrzydzac.

Mowilam, ze on by sie ucieszyl jak napisaliby mu ze woleliby np swetry czy kosmetyki zamiast tych torebek, ale mama mowi ze nie bedzie tak pisac/mowic. Zbyt slaby kontakt. 2x do roku maile wymieniaja. Ze wstyd jej pisac zeby wyslal cos innego zamiast tych torebek.
Mowilam, zeby jakos to zalatwili smiechowo - ze juz maja torebek na pare lat, getrow tez. Ze chca np czegos innego.
Ale mama mowi ze niczego nie chce, glupio jej powiedziec ze tego co on wysyla - nie potrzebuje.

Co byscie poradzily, zrobily?
Bardzo często osoby, które wyjechały zwłaszcza do USA jakiś czas temu są przekonane, że w Polsce nadal można kupić to, co za socjalizmu (głownie ocet) i że panuje tu straszna bieda, w związku z tym wysyłają jakieś dziwne prezenty. Tacy ludzie chcą dobrze, ale niczego im nie da się wytłumaczyć.

Na miejscu Twoich rodziców sprzedawałabym te cuda (allegro itp.) albo regularnie wywoziła potrzebującym (dom samotnej matki, dom dziecka czy coś w tym stylu).
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 11:46   #3
Kfiatuszek1987
Rozeznanie
 
Avatar Kfiatuszek1987
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 818
Dot.: Niechciane prezenty

Może porozmawiaj z tatą, w końcu to jego brat, żeby może jakoś tak w delikatny sposób, może żartobliwie powiedział że w Polsce już nie ma takich mroźnych zim i nie potrzeba tyla par getrów albo żeby nie robił sobie kłopotu z wybieraniem tylu prezentów że np słodycze wystarczą bo łasuchy jesteście.
Nie dziwie się Twojej mamie że głupio jej napisać żeby przysłał coś innego, jakoś tak nie wypada, ale może jakoś napisać że bardzo dziękujecie za prezenty ale żeby w przyszłym roku nie robił sobie takiego kłopotu, że życzenia świąteczne wystarczą.
__________________
"Możesz mnie okraść, zagłodzić, zbić a nawet zabić, ale mnie nie zanudzaj"
Kfiatuszek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 11:52   #4
Iryska75
Zakorzenienie
 
Avatar Iryska75
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: z kociego raju
Wiadomości: 4 716
Dot.: Niechciane prezenty

Załóż wątek na wizażowym targowisku, portfele i torebki wymienisz na perfumy, czy co tam potrzebujesz, co nie zejdzie wrzucisz do kontenera PCK albodasz ogłoszenie: oddam gratis
Iryska75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 12:16   #5
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Niechciane prezenty

Nie możesz się sama skontaktować z wujkiem?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 12:25   #6
Eva888
Wtajemniczenie
 
Avatar Eva888
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 571
Dot.: Niechciane prezenty

Dziwne ze cokolwiek Wam wysyła skoro nawet z nim nie rozmawiacie
A jeszcze perfumow się zachciało hehe
Sprzedaj co dostałaś lub daj do domu dziecka czy samotnej matki tam będą zadowoleni
Eva888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 12:46   #7
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Niechciane prezenty

Cytat:
Napisane przez Eva888 Pokaż wiadomość
Dziwne ze cokolwiek Wam wysyła skoro nawet z nim nie rozmawiacie
A jeszcze perfumow się zachciało hehe
Sprzedaj co dostałaś lub daj do domu dziecka czy samotnej matki tam będą zadowoleni
Co racja, to racja. Najlepiej by było się skontaktować i poprosić, aby przestał cokolwiek wysyłać. Bo robi się dziwna sytuacja.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-26, 13:11   #8
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Niechciane prezenty

Mozecie sie zrewanzowac i wyslac mu koce i ziemniaki na zime. Adres macie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 13:25   #9
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Niechciane prezenty

Cytat:
Napisane przez shiava Pokaż wiadomość
Moj tato 6 lat temu pogodzil sie z bratem, z ktorym nie mial kontaktu od 25 lat. Maile, telefony, internety - pogadali pierwszy raz od wielu lat i pogodzili sie. Wujek przyjechal i odwiedzil rodzicow, potem przyjechal do mnie, jestem jego chrzesniaczka (mieszkam 250 km dalej).

To bylo 5 lat temu.

Wujek na stale mieszka w USA.
Od tej wizyty w PL u moich rodzicow zaczal wysylac im paczki na swieta. Z prezentami dla nich, dla mnie i dla mojego dziecka.
W paczkach sa niestety nikomu niepotrzebne prezenty.

Watek stworzylam po rozmowie z mama - dzis dostali kolejna swiateczna paczke.

Od 5 lat jak zaczal wysylac, w paczce znajduja sie co roku:
-Torebki - w liczbie 12 (chyba po 4 dla mnie, mamy i siostry). Sa workowate, duze. ZAWSZE 2 czerwone, 2 biale i 8 czarnych.
-Koszulki sliskie, nie wiem jak to okreslic, takie jak maja koszykarze. Ze 20 takich koszulek. W rozmiarze S, M, L, XL.
-Spodenki sliskie. 8 - 10 par.
-Portfele - w liczbie 8. Po 2 dla kazdego.
-Getry czarne rowniez S,M,L,XL.
-Kurtki zimowe - co roku podobne - puchowe, z kapturem i misiem puchowym, futrem. Rowniez w 4 rozmiarach.
-Slodycze i orzechy (spoko, zawsze to zabieram od rodzicow i zjadam).

Ja juz powiedzialam mamie zeby napisali wujkowi (tylko mailowy maja kontakt) ze dziekuja bardzo, i pieknie wygladaja a za rok chcieliby pieknie pachniec i prosza o perfumy.

Mama mowi, ze 25 lat sie nie odzywali z wujkiem, nie beda wybrzydzac, darowanemu koniowi w zeby sie nie zaglada itd.
Nie lubia tych prezentow, nie podobaja sie im, nie uzywaja ich.
Nie powie, ani nie napisze mu ze traci pieniadze i wysyla cos co im nie jest potrzebne.
Tyle lat sie nie odzywali, widzieli sie tylko raz pare lat temu wiec glupio wybrzydzac.

Mowilam, ze on by sie ucieszyl jak napisaliby mu ze woleliby np swetry czy kosmetyki zamiast tych torebek, ale mama mowi ze nie bedzie tak pisac/mowic. Zbyt slaby kontakt. 2x do roku maile wymieniaja. Ze wstyd jej pisac zeby wyslal cos innego zamiast tych torebek.
Mowilam, zeby jakos to zalatwili smiechowo - ze juz maja torebek na pare lat, getrow tez. Ze chca np czegos innego.
Ale mama mowi ze niczego nie chce, glupio jej powiedziec ze tego co on wysyla - nie potrzebuje.

Co byscie poradzily, zrobily?
jezu, serio? nie jest to krępujące, że w ogóle coś dostajecie?

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Co racja, to racja. Najlepiej by było się skontaktować i poprosić, aby przestał cokolwiek wysyłać. Bo robi się dziwna sytuacja.
no
mnie też, na miejscu rodziców, byłoby wstyd napisać, że chcemy pięknie pachniec, prosimy o perfumy!
masakra, ciarki żenady.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 13:31   #10
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Niechciane prezenty

Tak w ogóle to nie są żadne prezenty, a rzadka, ale regularna pomoc jak dla "dzieci z Afryki".
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 13:32   #11
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: Niechciane prezenty

Pisalam przeciez, ze tata ma z nim kontakt - wymieniaja maile swiateczne 2x do roku.

Tata pisze ze dziekuje bardzo za prezenty
Nie napisze, ze prezenty nieudane bo sie wstydzi. Wg taty to bedzie niewdzieczne, nie bedzie pisac ze cos jest niefajne czy nietrafione, beda to przyjmowac i udawac ze jst OK.

Mama wrzucila te torebki na allegro, nie bylo cfert kupna.
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-26, 13:41   #12
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Niechciane prezenty

Cytat:
Napisane przez shiava Pokaż wiadomość
Pisalam przeciez, ze tata ma z nim kontakt - wymieniaja maile swiateczne 2x do roku.

Tata pisze ze dziekuje bardzo za prezenty
Nie napisze, ze prezenty nieudane bo sie wstydzi. Wg taty to bedzie niewdzieczne, nie bedzie pisac ze cos jest niefajne czy nietrafione, beda to przyjmowac i udawac ze jst OK.

Mama wrzucila te torebki na allegro, nie bylo cfert kupna.
To po co ten wątek? Mamy doradzić zahipnotyzowanie rodziców, aby zaczęli być asertywni? Czy co?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 13:57   #13
rozowo
Raczkowanie
 
Avatar rozowo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 392
Dot.: Niechciane prezenty

Jest roznica miedzy sugestia 'niekoniecznie musimy dostawac te paczki' a 'jak chcesz nam cos wysylac to tylko to co wskazemy'.
nie dziwie sie, ze paczki moga irytowac, bo tez dostawalismy paczki od rodziny z USA, ktora w kraju nie byla X lat i wydawalo im sie, ze cokolwiek przysla to nam sie musi podobac. Brrr, do tej pory mam ciarki jak obie przypomnę co tam czasem znajdowalismy. No ale nie wyobrazam sobie wskazywac jaki prezent ewentualnie moge dostac, zwlaszcza jezeli z wujkiem kontakt sie ogranicza do 2 maili w roku.
__________________
rozowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 15:01   #14
Jamaika88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 186
Dot.: Niechciane prezenty

Cytat:
Napisane przez shiava Pokaż wiadomość
Moj tato 6 lat temu pogodzil sie z bratem, z ktorym nie mial kontaktu od 25 lat. Maile, telefony, internety - pogadali pierwszy raz od wielu lat i pogodzili sie. Wujek przyjechal i odwiedzil rodzicow, potem przyjechal do mnie, jestem jego chrzesniaczka (mieszkam 250 km dalej).

To bylo 5 lat temu.

Wujek na stale mieszka w USA.
Od tej wizyty w PL u moich rodzicow zaczal wysylac im paczki na swieta. Z prezentami dla nich, dla mnie i dla mojego dziecka.
W paczkach sa niestety nikomu niepotrzebne prezenty.

Watek stworzylam po rozmowie z mama - dzis dostali kolejna swiateczna paczke.

Od 5 lat jak zaczal wysylac, w paczce znajduja sie co roku:
-Torebki - w liczbie 12 (chyba po 4 dla mnie, mamy i siostry). Sa workowate, duze. ZAWSZE 2 czerwone, 2 biale i 8 czarnych.
-Koszulki sliskie, nie wiem jak to okreslic, takie jak maja koszykarze. Ze 20 takich koszulek. W rozmiarze S, M, L, XL.
-Spodenki sliskie. 8 - 10 par.
-Portfele - w liczbie 8. Po 2 dla kazdego.
-Getry czarne rowniez S,M,L,XL.
-Kurtki zimowe - co roku podobne - puchowe, z kapturem i misiem puchowym, futrem. Rowniez w 4 rozmiarach.
-Slodycze i orzechy (spoko, zawsze to zabieram od rodzicow i zjadam).

Ja juz powiedzialam mamie zeby napisali wujkowi (tylko mailowy maja kontakt) ze dziekuja bardzo, i pieknie wygladaja a za rok chcieliby pieknie pachniec i prosza o perfumy.

Mama mowi, ze 25 lat sie nie odzywali z wujkiem, nie beda wybrzydzac, darowanemu koniowi w zeby sie nie zaglada itd.
Nie lubia tych prezentow, nie podobaja sie im, nie uzywaja ich.
Nie powie, ani nie napisze mu ze traci pieniadze i wysyla cos co im nie jest potrzebne.
Tyle lat sie nie odzywali, widzieli sie tylko raz pare lat temu wiec glupio wybrzydzac.

Mowilam, ze on by sie ucieszyl jak napisaliby mu ze woleliby np swetry czy kosmetyki zamiast tych torebek, ale mama mowi ze nie bedzie tak pisac/mowic. Zbyt slaby kontakt. 2x do roku maile wymieniaja. Ze wstyd jej pisac zeby wyslal cos innego zamiast tych torebek.
Mowilam, zeby jakos to zalatwili smiechowo - ze juz maja torebek na pare lat, getrow tez. Ze chca np czegos innego.
Ale mama mowi ze niczego nie chce, glupio jej powiedziec ze tego co on wysyla - nie potrzebuje.

Co byscie poradzily, zrobily?
A co Wy wysyłacie wujkowi? Może Wasze prezenty też nie są trafione i wujek też sam zbytnio się nie przykłada? Może w takim razie zaproponujecie by wujek sam napisał co by chciał dostać z Polski, a w zamian Wy mu napiszecie co Wy byście chcieli?
Jamaika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 15:16   #15
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Niechciane prezenty

Może zaproście wuja do Polski? Niech się naocznie przekona, że to nie kraj, w którym bieda aż piszczy?
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 15:45   #16
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Niechciane prezenty

to są nowe rzeczy ?? z metkami?
aż jestem ciekawa jak wyglądają te torebki ?
naprawdę nikt ich nie kupi (na all/olx) nawet za 10 zł?
kurtki chyba tak

ja uważam ze rodzice mają rację. nic bym nie pisała.sytuacja jest jaka jest tj jest pewnie jakiś starszy człowiek.jak mu coś napiszą to sie obrazi na nast.25 lat i tyle
oddajcie te, rzeczy do caritasu czy cuś i bedzie spokój
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 15:46   #17
dziad kalwaryjski
Zadomowienie
 
Avatar dziad kalwaryjski
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 245
Dot.: Niechciane prezenty

A te prezenty są po prostu nie w waszym guście, czy ogólnie szajs, wiocha która nie możliwe że byłby w guście kogokolwiek?

Ja bym na miejscu rodziców też nic nie napisała, że mi się prezenty nie podobają, a już tym bardziej, że wolałabym perfumy To po prostu nie wypada.
Myślę, że wujek się cieszy, że może sprawić Wam radość i byłoby mu przykro gdyby okazało się, że prezenty są dla was tylko utrapieniem. Szczególnie, że te paczki mają naprawdę dużą wartość finansową z tego co piszesz.

Ewentualnie bym właśnie powiedziała, że bardzo dziękuję, ale jednocześnie jest mi troszkę głupio przyjmować tak duże prezenty co roku i że wystarczy sama kartka świąteczna, albo niech najlepiej za te pieniądze do Was zadzwoni kilka razy w roku
__________________
Raz królewna złotowłosa
cudny miała sen,
że splatała złote włosy,
złociste jak len.
I przyszedł do niej grajek,
na skrzypcach zaczął grać
i mówi: Pójdź, królewno
konwalie ze mną rwać.


Pójdź, pójdź...
dziad kalwaryjski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 16:03   #18
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Niechciane prezenty

A nie łatwiej napisać, że te rzeczy są tak dobrej jakości, że Wam starczą na dłużej i choć to bardzo miłe, to nie potrzebujecie co roku takiej ilości torebek, portfeli czy kurtek? Że tego nie wynosicie jak trzeba? Może wujek albo jego żona ma jakiś sklep z takimi rzeczami i stąd pomysł na prezenty? Na pewno bym nie pisała, co chcę dostać, ale dałabym do zrozumienia, że tych rzeczy macie już dużo i więcej Wam nie potrzeba.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 16:44   #19
loczek88
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 716
Dot.: Niechciane prezenty

A co wy rodzinie Wujka przesyłacie? Może porozmawiajcie i uzgodnijcie zawartość paczek, na pewno wy ucieszycie się z jakiś hamerykańskich produktów a oni z polskich .
...ale coś czuje przez skóre że owe "paczkowanie świąteczne" działają tylko w jedną strone...
Przecież nie wysyłają wam tego co miesiąc, tylko raz do roku, wydaje mi się że da się to "znieść", już tak patrząc z waszego, niezadowolonego punktu widzenia. Jeżeli głodem nie przymieracie, oddajcie odzież do Karitasu/domów dziecka/ośrodków dla dzieci niepełnosprawnych, pełno możliwości a wdzięczność bezcenna.
Ja bym nic nie robiła, skoro kontakt jest odnowiony, ale nie wybitnie zacieśniony, czyli macie obecnie poprawne stosunki, to "obgadanie" prezentów byłoby
1. nietaktowne
2. bez sensu, jeśli wujek z dobrej woli działał, może się obrazić, a jeśli wam wpycha jakieś gratisy skądś i tak nie zmieni strategi + się obrazi.
Rozmawiacie ze sobą, wujek dzwoni do Twojego ojca i na odwrót?..



Jeszcze raz się zastanowiłam....jakkolwie k by tego tematu z wujem nie ugryźć, będzie to brzmiało strasznie niezgrabnie oraz żenująco.
loczek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-27, 05:31   #20
Psychiczna91
Raczkowanie
 
Avatar Psychiczna91
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 141
Dot.: Niechciane prezenty

Uważam, że takie napisanie, że nie chce tych kurtek i torebek, ale za to chcę perfumy byłoby nietaktowne. Nie wiem co kieruje tym wujkiem, może dobre serce i chęci, może myśli że w Polsce takich rzeczy nie ma, a może on ma na zbyciu ten asortyment i wam oddaje z myślą, że możecie to użyć lub sprzedać bądź oddać biednym. W sumie nie wiem co myśleć o takich paczkach, mam spaczony obraz tego
A to dlatego, że w sumie mam podobną sytuację, właściwie nie ja tylko moja matka i ona nie traktuje tego jako problem, cieszy sie z tych paczek. Wysyła je taka jej niby ciotka, już od dawna. Ja sie nie wtracam do ich kontaktów bo to nie moja sprawa, chociaz paczki i listy adresowane sa dla calej rodziny i bywa, że jakaś rzecz mi podpasuje ale to rzadko. Ciotka wysyla ubrania w wiekszosci, i sa to ubrania czesto poplamione, z widocznymi oznakami noszenia. Ja tam sie nie odzywam, moja matka jest zadowolona Albo jakies uzywane smycze do kluczy jak ostatnio, sciereczka, pudelko witamin, male karteczki do notatek, talerze... Przekrój tych rzeczy jest niesamowity, ona chyba pakuje to co ma na zbyciu. Jest to jednostronne, moja matka smęci jej ze bieda jest, pracy w tym kraju nie ma... Wstyd pisać o tym
Psychiczna91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 06:03   #21
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Niechciane prezenty

Masz kilka wyjść:

1. Przyjmujesz te prezenty a potem wystawiasz je na allegro, olx lub na wymianki wizażowe

2. może niech tata pogada z wujkiem na spokojnie, życzliwie i taktownie, że bardziej by się ucieszył z jego wizyty, niż z prezentów

3. wysyłacie wujkowi paczkę z ekologiczną, długoterminową żywnością z Polski. "Bo wy w Ameryce pewnie nie macie". To nieco złośliwe i wujek może się obrazić.

Wujek na pewno ma przed oczami obraz Polski sprzed emigracji, czyli w sklepach ocet i musztarda (podobno tak było). Można więc skierować rozmowę na ceny produktów, które są sprzedawanie w USA i w Polsce ("słuchaj, ile u Was kosztują ciasteczka Oreo/ po ile u was banany/ ...."). W ten sposób wujek zrozumie, że komuna w Polsce dawno już się skończyła.

Nie prosiłabym raczej o perfumy. Z darmowym to jest tak, że albo się bierze to, co dają albo się nie bierze. Ale nie można i nie wypada się domagać prezentów innych, niż daje darczyńca. Chyba, że bliska osoba sama spyta, jaki prezent sprawiłby obdarowanemu radość. Ale w tym przypadku darczyńca (mimo więzów krwi) nie jest bliską osobą i nie pyta.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 07:22   #22
tamrysi
Raczkowanie
 
Avatar tamrysi
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 98
Dot.: Niechciane prezenty

Myślę, że pierwsza opcja jest najrozsądniejsza.
tamrysi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 08:51   #23
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Niechciane prezenty

Zdecydowanie o nic nie prosić i nie wybrzydzać, podziękować za chęci i pamięć i jak już to nalegać, żeby w ogóle niczego nie przysyłał, nie robił sobie kłopotu, że nic wam nie trzeba.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 12:50   #24
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Niechciane prezenty

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Wujek na pewno ma przed oczami obraz Polski sprzed emigracji, czyli w sklepach ocet i musztarda (podobno tak było). Można więc skierować rozmowę na ceny produktów, które są sprzedawanie w USA i w Polsce ("słuchaj, ile u Was kosztują ciasteczka Oreo/ po ile u was banany/ ...."). W ten sposób wujek zrozumie, że komuna w Polsce dawno już się skończyła.
bez przesady. Emigracja na zachod to nie wywozka na Sybir z dala od cywilizacji. "Zagramanica" mozna kupic gazety, ksiazki. W telewizji puszczaja wiadomosci, a nie tylko opery mydlane. Jak ktos tego nie czyta/nie oglada etc. to jest to 100% jego wybor. Do tego internet, google maps ze zdjeciami satelitarnymi. Cala wyborcza mozna czytac w necie na stronie www.gazeta.pl bez potrzeby posiadania obok domu kiosku ruchu, a na stronie www.tvn24.pl jest chyba codziennie nowy 30 minutowy filmik wiadomosci tvn wlasnie. Poza tym niektorzy zamawiaja sobie polskie kanaly informacyjne tv abonament nie kosztuje fortuny, sa programy miedzynarodowe typu bbc news, gdzie sa tez wiadomosci z Polski. Naprawde trzeba bardzo chciec byc odizolowanym to raczej mentalnosc a nie lokalizacja domu na mapie.

Perfumy to dosc intymny prezent, poza tym tez mozna zle trafic. Moim antytypem jest stare opium ysl, nie zuzylabym tego nawet do toalety.

Natomiast tu w watku chyba problemem jest brak wzajemnosci, to musial byc gruby konflikt by zerwac totalnie kontakt az na 25 lat. Normalnie bym uwazala ze poszlo o kase, np. ze rodzice faworywali jednego syna i dali wszystko jemu, drugi nie dostal nic i by przezyc bez pomocy rodzicow musial wyemigrowac. To by tlumaczylo skad ten, ktory mieszka w Polsce jest tak przyzwyczajony dostawac, bo od dziecka jest tak nauczony. Ale to nie powoduje az takiej izolacji, nawet takie poczucie wygnania i wydziedziczenia czesto spotykane u emigrantow. To musialo byc cos jeszcze powazniejszego.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 23:35   #25
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Niechciane prezenty

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
bez przesady. Emigracja na zachod to nie wywozka na Sybir z dala od cywilizacji. "Zagramanica" mozna kupic gazety, ksiazki. W telewizji puszczaja wiadomosci, a nie tylko opery mydlane. Jak ktos tego nie czyta/nie oglada etc. to jest to 100% jego wybor. Do tego internet, google maps ze zdjeciami satelitarnymi. Cala wyborcza mozna czytac w necie na stronie www.gazeta.pl bez potrzeby posiadania obok domu kiosku ruchu, a na stronie www.tvn24.pl jest chyba codziennie nowy 30 minutowy filmik wiadomosci tvn wlasnie. Poza tym niektorzy zamawiaja sobie polskie kanaly informacyjne tv abonament nie kosztuje fortuny, sa programy miedzynarodowe typu bbc news, gdzie sa tez wiadomosci z Polski. Naprawde trzeba bardzo chciec byc odizolowanym to raczej mentalnosc a nie lokalizacja domu na mapie.

Perfumy to dosc intymny prezent, poza tym tez mozna zle trafic. Moim antytypem jest stare opium ysl, nie zuzylabym tego nawet do toalety.
Ależ ja wiem. Jednak stereotyp swoje robi, niezależnie od tego, co pokazuje TV. Lub też w trakcie rozmów jeden z braci może za bardzo narzekać na to, że "nie ma", że mu bieda itp.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 11:45   #26
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Niechciane prezenty

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ależ ja wiem. Jednak stereotyp swoje robi, niezależnie od tego, co pokazuje TV. Lub też w trakcie rozmów jeden z braci może za bardzo narzekać na to, że "nie ma", że mu bieda itp.
Brat przecież był z wizytą i po tej wizycie paczki się zaczęły.
Pokażcie mi Polaka, który nie ponarzeka, że jest ciężko. Nawet jeśli nie jest. Ludzie mieszkający za granicą często nie mają zielonego pojęcia, jak jest w Polsce. Szczególnie, gdy w wiadomościach słyszą co rusz "Polska w ruinie".
Tak sobie myślę, że ten amerykański brat zlecił jakiejś firmie zrobienie paczek dla biednej rodziny w Polsce, raczej nie jeździ i nie kupuje ton jednakowych ciuchów osobiście.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 21:32   #27
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: Niechciane prezenty

Dzieki za propozycje

Nie mieszkam juz z rodzicami, i mama tylko mi opowiada co tam jest w tych paczkach, i co roku pyta czy chcialabym ktoras torebke
Rodzice wujkowi wysylaja glownie slodycze, takie typowo polskie, jakies chalwy, czekolady Wawel itd. Moze te prezenty sie wujkowi nie podobaja bo np nie je slodyczy a rodzice o tym nie wiedza
Ja z nim kontaktu nie mam, ale zawsze w tych paczkach od niego sa rzeczy opisane dla mnie.
Ja ogladajac te ciuchy mam wrazenie ze wujek idzie do jakiegos sklepu typu Primark i hurtem to bierze. Sa normalnie metki, ale widac ze to rzeczy z niskiej polki.
Naprawde nie chcialam zabrzmiec niewdziecznie, ale gdyby to moja siostra wysylala cos takiego, to powiedzialabym od razu co jest nie tak. Zamiast jezdzenia na zakupy, brania co popadnie, pakowania itd naprawde wolalabym dostac flakon perfum czy 1 porzadna bluzke.
Juz pal licho te getry czy torebki, chodzi o to ze co roku jest to samo Moze oni uzywaja torebki i portfele rok, a potem do smieci

Rodzice sie upieraja, ze nic mu nie beda mowic. Ja chcialam ich jeszcze przekonywac, zeby z wujkiem pogadali ale po Waszych opiniach dam sobie spokoj. Niech dostaja to, wujek sie cieszy ze mogl zrobic prezent i koniec. Faktycznie, i moj ojciec i wujek to ludzie starszej daty i nie sa moze tak bezposredni jak np ja do swojej siostry.

Na allegro sie to nie sprzedalo bo mama te aukcje kiepskie powystawiala, zdjecia srednie itd. Moglabym nad tym siasc i pomoc jej z tym, ale nie wiem czy sie oplaca za 20 czy iles zlotych. Juz lepiej to oddac do Caritasu.

No ale dzieki za pomoc
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 22:32   #28
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Niechciane prezenty

Mi sie wydaje ze Twoj wujek zleca robienie paczek jakiejs firmie,dlatego co roku dostajecie to samo.
Wujek zamawia paczke tej samej wartosci jaka dostaje
Oddac biednym nie potrzebne rzeczy i tyle.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 05:33   #29
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Niechciane prezenty

Jeśli te rzeczy są w miarę nowe, całe, niezniszczone to podrzuć do domu samotnej matki. Tam babeczki nieraz uciekają z domu w tym, w czym stoją i naprawdę potrzebują wszystkiego. Dokup słodycze i owoce dla dzieci i już się z tego ktoś bardzo ucieszy.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Prezenty


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-29 05:33:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:10.