Wesele czy obiad? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-10, 11:13   #61
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
co?
masz totalnie odjechane poglądy. ślub cywilny to taki sam ślub jak każdy inny. równie ważny.
Nawet ważniejszy z perspektywy życia doczesnego.

Co tam się po śmierci dzieje, to kto wie. Ale cywilny ma implikacje prawne tu i teraz. Na pewno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 11:25   #62
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nawet ważniejszy z perspektywy życia doczesnego.

Co tam się po śmierci dzieje, to kto wie. Ale cywilny ma implikacje prawne tu i teraz. Na pewno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
chyba nie da się wziąć ślubu kościelnego, który by nie miał skutków cywilnych (o ile oczywiście cywilny nie był osobno, wcześniej).
więc miałam na myśli cywilny vs konkordatowy.

niemniej jednak zgadzam się. to 'cywilna część' ślubu niesie jakiekolwiek realne skutki

---------- Dopisano o 11:25 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
A była tu taka, która chciała z kobiet z rodziny robić kelnerki

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
pamiętam ale tam już do dochodziło do teorii, które biły na głowę wszelkie wcześniejsze rekordy w kategorii "skąpstwo"
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 12:34   #63
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
no nie wiem... jak ja zapraszam gości to nie oczekuję, że będą mi za darmo pracować przy weselu i robić zdjęcia.
koleżanka/rodzeństwo ma uczestniczyć w uroczystości czy pracować przy niej?
Jaka to praca, to tak jak wychodzisz ze znajomymi i jedno z was cyka foty, to jest praca? My będziemy mieć ślub w USC bez żadnego poczęstunku, bez zapraszania rodziny, więc nie wiem ile taka "praca" miałaby trwać, kilka zdjęć w czasie ceremonii, 15 minut i do domu. Poza tym ta osoba już się zgodziła, będziemy raczej robić zdjęcia telefonem.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 12:37   #64
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Jaka to praca, to tak jak wychodzisz ze znajomymi i jedno z was cyka foty, to jest praca? My będziemy mieć ślub w USC bez żadnego poczęstunku, bez zapraszania rodziny, więc nie wiem ile taka "praca" miałaby trwać, kilka zdjęć w czasie ceremonii, 15 minut i do domu. Poza tym ta osoba już się zgodziła, będziemy raczej robić zdjęcia telefonem.
Xddd
Twoje prawo, natomiast jak to się ma do faktu, że tak, fotograf, stroje, ślub (w plenerze), obrączki, tort i wszystko inne już jest opłacone?
Chcesz mieć ślub na oszczędnie - super, miej. Powodzenia. Mi natomiast za same stroje, ślub, obrączki, tort, fryzjera, make up, foto, wyszło 9 tys

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 12:39   #65
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Xddd
Twoje prawo, natomiast jak to się ma do faktu, że tak, fotograf, stroje, ślub (w plenerze), obrączki, tort i wszystko inne już jest opłacone?
Chcesz mieć ślub na oszczędnie - super, miej. Powodzenia. Mi natomiast za same stroje, ślub, obrączki, tort, fryzjera, make up, foto, wyszło 9 tys

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Ok ale pytasz czy wydać dodatkową kasę konkretnie 11 tysięcy, moim zdaniem nie warto.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 12:40   #66
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Jaka to praca, to tak jak wychodzisz ze znajomymi i jedno z was cyka foty, to jest praca? My będziemy mieć ślub w USC bez żadnego poczęstunku, bez zapraszania rodziny, więc nie wiem ile taka "praca" miałaby trwać, kilka zdjęć w czasie ceremonii, 15 minut i do domu. Poza tym ta osoba już się zgodziła, będziemy raczej robić zdjęcia telefonem.
jak wychodzę, ze znajomymi to nie każę nikomu robić fot. a jak mi się marzy sesja zdjęciowa to albo wynajmuję fotografa i mu płacę, albo proszę kogoś i również odwdzięczam się za to.


i czemu kolejny wątek robi się wątkiem o Tobie? to wątek tinker, ona robi obiad lub przyjęcie (chyba już nawet zdecydowała że przyjęcie) - nie samą ceremonię. więc wywody o tym że koleżanka może robić zdjęcia w USC, są dość nie w temacie.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 12:42   #67
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Xddd
Twoje prawo, natomiast jak to się ma do faktu, że tak, fotograf, stroje, ślub (w plenerze), obrączki, tort i wszystko inne już jest opłacone?
Chcesz mieć ślub na oszczędnie - super, miej. Powodzenia. Mi natomiast za same stroje, ślub, obrączki, tort, fryzjera, make up, foto, wyszło 9 tys
Po co Ty z tym trollem dyskutujesz?

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
jak wychodzę, ze znajomymi to nie każę nikomu robić fot. a jak mi się marzy sesja zdjęciowa to albo wynajmuję fotografa i mu płacę, albo proszę kogoś i również odwdzięczam się za to.

i czemu kolejny wątek robi się wątkiem o Tobie?
to wątek tinker, ona robi obiad lub przyjęcie (chyba już nawet zdecydowała że przyjęcie) - nie samą ceremonię. więc wywody o tym że koleżanka może robić zdjęcia w USC, są dość nie w temacie.
I dziwię się mocno czemu moderacja z tym nic nie robi.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-10, 12:42   #68
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Ok ale pytasz czy wydać dodatkową kasę konkretnie 11 tysięcy, moim zdaniem nie warto.
nie warto wydać 11tys. żeby świętować ważną dla siebie chwilę z rodziną i bliskimi?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 12:45   #69
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Po co Ty z tym trollem dyskutujesz?

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------



I dziwię się mocno czemu moderacja z tym nic nie robi.
Odpisuję na wiadomości kierowane do mnie, to logiczne że precyzuję pewne fakty. A ty powinnaś przestać chodzić za mną i wyzywać od trolli, wiesz w ogóle co to oznacza? Pisanie nieprawdziwych rzeczy aby podkręcić dyskusję, wszystko co ja piszę na forum jest prawdziwe i oparte na moim życiu i moich opiniach, więc to nie jest trolling. To że ktoś uważa wydawanie 20 tysięcy w jedną noc za paranoję najwyraźniej oznacza, że trolluje xD Dramat jakie niektórzy ludzie mają przemyślenia.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 12:46   #70
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Odpisuję na wiadomości kierowane do mnie, to logiczne że precyzuję pewne fakty. A ty powinnaś przestać chodzić za mną i wyzywać od trolli, wiesz w ogóle co to oznacza? Pisanie nieprawdziwych rzeczy aby podkręcić dyskusję, wszystko co ja piszę na forum jest prawdziwe i oparte na moim życiu i moich opiniach, więc to nie jest trolling. To że ktoś uważa wydawanie 20 tysięcy w jedną noc za paranoję najwyraźniej oznacza, że trolluje xD Dramat jakie niektórzy ludzie mają przemyślenia.
Nie o tym jest wątek. Nie o Twoich wizjach, że po co w ogóle wydawać kasę, tylko o tym na jaki typ przyjęcia się zdecydować.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 12:47   #71
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie warto wydać 11tys. żeby świętować ważną dla siebie chwilę z rodziną i bliskimi?
No moim zdaniem to jest kosmiczna kwota jak na świętowanie czegokolwiek. Kurczę, nie jestem w stanie sobie wyobrazić okazji, która uzasadniałaby taki wydatek (razem 20 tysięcy) na świętowanie, nie wiem, może otrzymanie stanowiska z pensją rzędu miliona złotych na rok czy porównywalnej skali sukces w rozwoju swojej firmy? Jak świętuję coś, to kupię tort za 50 zł, no może zaproszę gości i wydam na to 100-200 zł, zrobię przyjęcie, ale 20 tysięcy?
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-10, 12:50   #72
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
No moim zdaniem to jest kosmiczna kwota jak na świętowanie czegokolwiek. Kurczę, nie jestem w stanie sobie wyobrazić okazji, która uzasadniałaby taki wydatek (razem 20 tysięcy) na świętowanie, nie wiem, może otrzymanie stanowiska z pensją rzędu miliona złotych na rok czy porównywalnej skali sukces w rozwoju swojej firmy? Jak świętuję coś, to kupię tort za 50 zł, no może zaproszę gości i wydam na to 100-200 zł, zrobię przyjęcie, ale 20 tysięcy?
u Ciebie wszystko kręci się wokół pieniędzy, prawda? nic ważniejszego nie ma?
dość to smutne.
no ale nie ciągnę tego off-topu dalej
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 13:07   #73
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
No moim zdaniem to jest kosmiczna kwota jak na świętowanie czegokolwiek. Kurczę, nie jestem w stanie sobie wyobrazić okazji, która uzasadniałaby taki wydatek (razem 20 tysięcy) na świętowanie, nie wiem, może otrzymanie stanowiska z pensją rzędu miliona złotych na rok czy porównywalnej skali sukces w rozwoju swojej firmy? Jak świętuję coś, to kupię tort za 50 zł, no może zaproszę gości i wydam na to 100-200 zł, zrobię przyjęcie, ale 20 tysięcy?
Sama chcesz wydać na 15 minut w urzędzie 5 tys, z tego co piszesz. Więc no wiesz, 20 tys na 7 h (z czego jakaś część na pewno wróci w kopertach), a 5 tys na 15 min, to ja nie wiem co wychodzi drożej
Poza tym idąc zgodnie z twoja logika, czy jest coś, na co wydajesz 5 tys tak o w ciągu dnia? Bo jeśli nie, to z jakiej paki nagle chcesz wydać tyle hajsu na 15 minut (!)

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez tinkerver2
Czas edycji: 2020-02-10 o 13:11
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 13:48   #74
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Sama chcesz wydać na 15 minut w urzędzie 5 tys, z tego co piszesz. Więc no wiesz, 20 tys na 7 h (z czego jakaś część na pewno wróci w kopertach), a 5 tys na 15 min, to ja nie wiem co wychodzi drożej
Poza tym idąc zgodnie z twoja logika, czy jest coś, na co wydajesz 5 tys tak o w ciągu dnia? Bo jeśli nie, to z jakiej paki nagle chcesz wydać tyle hajsu na 15 minut (!)

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
5 tysięcy to maksymalny i myślę, że mocno przesadzony budżet. Poza tym to nie jest na 15 minut, tylko na kilkadziesiąt lat, bo cały ten koszt to w zasadzie obrączki (oprócz opłat urzędowych oczywiście).
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 13:55   #75
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
5 tysięcy to maksymalny i myślę, że mocno przesadzony budżet. Poza tym to nie jest na 15 minut, tylko na kilkadziesiąt lat, bo cały ten koszt to w zasadzie obrączki (oprócz opłat urzędowych oczywiście).
No to można przecież to samo powiedzieć o mojej sytuacji. Zarówno garniak, kiecka, buty, jak i ślub, fotograf, obrączki, to też jest "na kilkadziesiąt lat" xd właśnie dlatego, że chce mieć piękne wspomnienia, piękne zdjęcia, do których będę wracać, to nie robię ślubu w kiecce z szafy w urzędzie, który ostatni remont przeszedl za Gierka.
Twój ślub w urzędzie to "na kilkadziesiąt lat", ale mój ślub w plenerze "20 tys na jedną noc". No nie widzisz tego? Skoro u mnie będzie 20 tys na jedną noc, to u ciebie 5 tys na 15 minut. No albo rozbijamy to na kwestie sentymentalne i trwałe (wspomnienia, zdjęcia, obrączki), albo stricte surowe - czas i hajs.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 18:54   #76
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Nic z tego nie rozumiem xd jakim grzechu? Jaki "szybki ślub"? Ja nawet do kościoła nie należę. No a obiad to jednak zdecydowanir mniejszy koszt niż wesele (65 zł za obiad a 220 za całonocne wesele), a odpada np. Koszt zespołu czy dj zmniejsza się koszt alkoholu (akurat na obiedzie planowaliśmy samo wino, na przyjęciu raczej wódka + wino, trochę piw). Więc sorka, nie wiem jak można pisać, że koszt obiadu "nie jest jakoś specjalnie niższy niż wesela", jak po prostu... Jest.
A to nie Ty pisalas, ze chodzisz na nauki przedmalzenskie? Jak nie to sorry, pomylily mi sie nicki.

Moze koszt obiadu jest nizszy niz przyjecia, ale jest wyzszy niz gdybys nic nie robila. Mi chodzilo o czysto pragmatyczne podejscie. Ze jednak sporo wydasz, a nie bedziesz miala tego co dokladnie chcesz.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 18:58   #77
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A to nie Ty pisalas, ze chodzisz na nauki przedmalzenskie? Jak nie to sorry, pomylily mi sie nicki.



Moze koszt obiadu jest nizszy niz przyjecia, ale jest wyzszy niz gdybys nic nie robila. Mi chodzilo o czysto pragmatyczne podejscie. Ze jednak sporo wydasz, a nie bedziesz miala tego co dokladnie chcesz.
Nie ja
No właśnie chodzi o to, że od sierpnia do stycznia to nie było mowy o żadnych tańcach, obiad był dokładnie tym, czego chciałam.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 20:33   #78
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
No to można przecież to samo powiedzieć o mojej sytuacji. Zarówno garniak, kiecka, buty, jak i ślub, fotograf, obrączki, to też jest "na kilkadziesiąt lat" xd właśnie dlatego, że chce mieć piękne wspomnienia, piękne zdjęcia, do których będę wracać, to nie robię ślubu w kiecce z szafy w urzędzie, który ostatni remont przeszedl za Gierka.
Twój ślub w urzędzie to "na kilkadziesiąt lat", ale mój ślub w plenerze "20 tys na jedną noc". No nie widzisz tego? Skoro u mnie będzie 20 tys na jedną noc, to u ciebie 5 tys na 15 minut. No albo rozbijamy to na kwestie sentymentalne i trwałe (wspomnienia, zdjęcia, obrączki), albo stricte surowe - czas i hajs.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
No nie, bo miałam na myśli raczej obrączki, które będziemy nosić przez lata i jest to cena za biżuterię którą bym zapłaciła też normalnie u jubilera, swoją sukienkę którą później będę nosić latami i ewentualnie swoje buty które też później założę wszędzie na wyjście, opłatę urzędową która jest niezbędna i ewentualnie jakieś ciastko z kawą (u nas w domu) dla osób które będą świadkować albo zechcą wpaść do USC. Każdą z tych rzeczy oddzielnie kupiłabym normalnie, typu że zarówno biżuteria, jak i ubrania, jak i poczęstunek to jest coś na co wydaję na co dzień, tylko wyjątkowo to będzie kombinacja tych kosztów, a nie chcę przerywać swojego zwykłego wydawania pieniędzy aby mieć na to.

Edytowane przez januszpolak
Czas edycji: 2020-02-10 o 20:34
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 20:46   #79
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
No moim zdaniem to jest kosmiczna kwota jak na świętowanie czegokolwiek. Kurczę, nie jestem w stanie sobie wyobrazić okazji, która uzasadniałaby taki wydatek (razem 20 tysięcy) na świętowanie, nie wiem, może otrzymanie stanowiska z pensją rzędu miliona złotych na rok czy porównywalnej skali sukces w rozwoju swojej firmy? Jak świętuję coś, to kupię tort za 50 zł, no może zaproszę gości i wydam na to 100-200 zł, zrobię przyjęcie, ale 20 tysięcy?
Gdzie Ty kupujesz tort za 50zł? 3 lata temu zamawiałam dla TŻ-a jakiś taki mały, najmniejszy możliwy urodzinowy (bo był tylko po to, aby zdmuchnąć świeczkę i sama musiałam go zjeść) i zapłaciłam za niego 69zł.
To na 25 osób to nie wiem no, ale takim tortem to może byś 5 osób poczęstowała. 25 osób to by dostało po kawałku wielkości paczki zapałek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Czas edycji: 2020-02-10 o 20:48
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-10, 20:49   #80
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
No nie, bo miałam na myśli raczej obrączki, które będziemy nosić przez lata i jest to cena za biżuterię którą bym zapłaciła też normalnie u jubilera, swoją sukienkę którą później będę nosić latami i ewentualnie swoje buty które też później założę wszędzie na wyjście, opłatę urzędową która jest niezbędna i ewentualnie jakieś ciastko z kawą (u nas w domu) dla osób które będą świadkować albo zechcą wpaść do USC. Każdą z tych rzeczy oddzielnie kupiłabym normalnie, typu że zarówno biżuteria, jak i ubrania, jak i poczęstunek to jest coś na co wydaję na co dzień, tylko wyjątkowo to będzie kombinacja tych kosztów, a nie chcę przerywać swojego zwykłego wydawania pieniędzy aby mieć na to.
O tak, już widzę jak kupujesz kiecke za 1,5 tys "tak o po prostu". I widzę jak wydajesz 2 tysiące "na biżuterie", przy twoim niezdrowym podejsciu do pieniędzy, i co tu dużo mówić, chęci zerowania na innych, typu facet czy rodzice.
Powiem inaczej - ja nie muszę biedować, żeby ten ślub zrobić. Póki co wszystkie rzeczy które kupiliśmy/zamówiliśmy kupiliśmy bez oszczędzania, ot z comiesięcznej pensji. Rozłożenie tego w czasie sprawiło, że nie odczuliśmy tych wydatków przez pół roku - bo póki co te wydatki to nieco ponad miesięczna wypłata któregoś z nas. Z tym, że jednego miesiąca wydawaliśmy np. 500 euro, a drugiego 300, kolejnego 200 itd itd.
Czy przy zarobkach 2 tys euro/osoba i wspólnym koncie odczuliśmy ubytek 300 euro? Nie. Czy odłożylibyśmy sumiennie 300 euro na konto? Nie. Czy byśmy wydali 300 euro na inne rzeczy, na przykład zupełnie niepotrzebne duperele z actiona, milion dupereli w primarku, kosmetyki, duperele z kringloopa, i wreszcie żarcie w maku + dojazd do tych wszystkich miejsc? Oczywiście że tak
Więc zamiast szmat z primarka, kolejnego krzesła, kolejnej ultramegasuper potrzebnej palety cieni zainwestowaliśmy w ślub, obrączki, ciuchy itd.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

I naprawdę nie wiem gdzie ty chcesz kupić ciasto za 50 zł, chyba tylko w Auchan, bo nawet u mnie w miasteczku 11 tys mieszkańców kawałek ciasta na 3 osoby to ok 20 zł.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 20:59   #81
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
O tak, już widzę jak kupujesz kiecke za 1,5 tys "tak o po prostu". I widzę jak wydajesz 2 tysiące "na biżuterie", przy twoim niezdrowym podejsciu do pieniędzy, i co tu dużo mówić, chęci zerowania na innych, typu facet czy rodzice.
Powiem inaczej - ja nie muszę biedować, żeby ten ślub zrobić. Póki co wszystkie rzeczy które kupiliśmy/zamówiliśmy kupiliśmy bez oszczędzania, ot z comiesięcznej pensji. Rozłożenie tego w czasie sprawiło, że nie odczuliśmy tych wydatków przez pół roku - bo póki co te wydatki to nieco ponad miesięczna wypłata któregoś z nas. Z tym, że jednego miesiąca wydawaliśmy np. 500 euro, a drugiego 300, kolejnego 200 itd itd.
Czy przy zarobkach 2 tys euro/osoba i wspólnym koncie odczuliśmy ubytek 300 euro? Nie. Czy odłożylibyśmy sumiennie 300 euro na konto? Nie. Czy byśmy wydali 300 euro na inne rzeczy, na przykład zupełnie niepotrzebne duperele z actiona, milion dupereli w primarku, kosmetyki, duperele z kringloopa, i wreszcie żarcie w maku + dojazd do tych wszystkich miejsc? Oczywiście że tak
Więc zamiast szmat z primarka, kolejnego krzesła, kolejnej ultramegasuper potrzebnej palety cieni zainwestowaliśmy w ślub, obrączki, ciuchy itd.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

I naprawdę nie wiem gdzie ty chcesz kupić ciasto za 50 zł, chyba tylko w Auchan, bo nawet u mnie w miasteczku 11 tys mieszkańców kawałek ciasta na 3 osoby to ok 20 zł.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Sukienkę za 300 zł, nie za 1,5 tys. i takie kupuję.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 21:16   #82
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wesele czy obiad?

Poza tym nie wiem jak ty sobie to wyobrażasz, że idę z 10 tys w kopercie i jednego dnia załatwiam wszystko
W sierpniu zamówiłam i zapłaciłam za kiecke - 2 tys. We wrześniu zamówiłam sale i zapłaciłam zaliczkę za salę - 1 tys + zaliczka na fotografa 400 zł. W grudniu zamówiłam i zapłaciłam zaliczkę za tort - 200 zł. W styczniu zamówiliśmy obrączki, garnitur, ślub - 3 tys. W międzyczasie kupilismy alkohol, tzn wódkę, teraz kupujemy wino, bo w Niemczech, gdzie mieszkam są fajne promocje. W planach mamy też jakieś piwka różnego rodzaju, kupowane po 3-4 sztuki do zakupów. Kupuje też sporo dekoracji, które potem będą użyteczne, jak np. Lampki rotera, które mam zamiar powiesić na balkonie po ślubie.
Ogólnie podaje tu przybliżone koszty, mocno zaokrąglone.
Nie wiem, nie odczułam tego szczególnie w ciągu pół roku pracy za granicą.
Ba, jeszcze w międzyczasie zrobiłam operację plastyczna za drugie tyle, ile wydałam na ślub

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 21:27   #83
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Poza tym nie wiem jak ty sobie to wyobrażasz, że idę z 10 tys w kopercie i jednego dnia załatwiam wszystko
W sierpniu zamówiłam i zapłaciłam za kiecke - 2 tys. We wrześniu zamówiłam sale i zapłaciłam zaliczkę za salę - 1 tys + zaliczka na fotografa 400 zł. W grudniu zamówiłam i zapłaciłam zaliczkę za tort - 200 zł. W styczniu zamówiliśmy obrączki, garnitur, ślub - 3 tys. W międzyczasie kupilismy alkohol, tzn wódkę, teraz kupujemy wino, bo w Niemczech, gdzie mieszkam są fajne promocje. W planach mamy też jakieś piwka różnego rodzaju, kupowane po 3-4 sztuki do zakupów. Kupuje też sporo dekoracji, które potem będą użyteczne, jak np. Lampki rotera, które mam zamiar powiesić na balkonie po ślubie.
Ogólnie podaje tu przybliżone koszty, mocno zaokrąglone.
Nie wiem, nie odczułam tego szczególnie w ciągu pół roku pracy za granicą.
Ba, jeszcze w międzyczasie zrobiłam operację plastyczna za drugie tyle, ile wydałam na ślub

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Już wiem czemu tak żałuję sobie na ślub, nie mieszkam za granicą i nie nazbierałam jeszcze na te wszystkie operacje plastyczne które chcę zrobić Nie no, po prostu dla mnie taka impreza nie jest tego warta, to bardzo nadmuchana okazja i moim zdaniem wmawia się ludziom, że potrzebują tego typu wspomnień.
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 21:32   #84
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Już wiem czemu tak żałuję sobie na ślub, nie mieszkam za granicą i nie nazbierałam jeszcze na te wszystkie operacje plastyczne które chcę zrobić Nie no, po prostu dla mnie taka impreza nie jest tego warta, to bardzo nadmuchana okazja i moim zdaniem wmawia się ludziom, że potrzebują tego typu wspomnień.
Nie piszesz nic o tym, że dla ciebie taka okazja nie jest tego warta (to jest ok), tylko oznajmiasz wszem i wobec, że przecież można kupić garsonkę, postawić ciasto z dyskontu, poprosić koleżankę o robienie zdjęć, bo ty nie wydajesz na jeden dzień 20tys i w ogóle
No nie, pracuj trochę nad przekazywaniem treści.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 21:33   #85
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Wesele czy obiad?

januszpolak, ty masz jakiś kontakt z rzeczywistością? Ze światem zewnętrznym? Ile osób ugościsz za 100-200zł? Tzn. ok, no można kupić tort za 30zł, wino za 10, wódkę za 18, narobić domowego kompotu do popijania, sałatkę warzywną i kupić jakieś tanie śledzie i zaprosić 5 osób, ale jednak są ludzie, którzy swój ślub wolą świętować w nieco innym standardzie. I serio, już wszyscy wiedzą, że ty wszystko jak najtaniej, ale są ludzie, którzy mają pieniądze i którzy chcą wydawać pieniądze na coś innego niż podstawowe potrzeby.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 21:44   #86
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
oczywiście, że da się taniej ale miałam na myśli usługodawców reprezentujących jakiś poziom. zawsze da się znaleźć tańszą wersję - pytanie tylko czy aż takie obniżanie kosztów jest istotniejsze niż jakość usługi.
nie wiem naprawdę co widzisz współcześnie wybitnego w świadczeniu usługi polegającej na graniu muzyki z płyt.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 21:49   #87
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
nie wiem naprawdę co widzisz współcześnie wybitnego w świadczeniu usługi polegającej na graniu muzyki z płyt.
Gdyby to było takie banalne, to po co byliby DJ?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 21:52   #88
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
nie wiem naprawdę co widzisz współcześnie wybitnego w świadczeniu usługi polegającej na graniu muzyki z płyt.
Poza tym, że dobry dj lepiej wyczuwa jaki nastrój i typ muzyki pasuje konkretnym gościom o konkretnej porze, co być może faktycznie jest nieco abstrakcyjne, to jeszcze inwestuje w lepszy sprzęt, który przy jakiejkolwiek muzyce ma znaczenie nie mniejsze niż przy fotografie.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 21:55   #89
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Wesele czy obiad?

Cytat:
Gdyby to było takie banalne, to po co byliby DJ?
To są wzajemne relacje podaży i popytu. (Jak ktoś ci jest skłonny za coś zapłacić więcej to czemu ty miałbyś się obrazić). Może wszyscy w tym kraju zarabiają po 7,5 tyś tygodniowo (5 dni*1,5) że usługa dj'a za 2 dni pracy 3 tyś wydaje im się tego warta.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-10, 22:02   #90
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wesele czy obiad?

Hultaj
1. musi te płyty posiadać

2. musi umieć wyczuć przy czym ludzie się lepiej bawią, a nie np puszczać w kółko disco-polo, bo lubi, albo tylko rocka do którego nie da się tańczyć, bo młodzi nie chcieli disco-polo, a on nie ma żadnej alternatywy. musi więc mieć jakiś gust muzyczny i nie być domorosłym Januszem z głośnikami, który najlepiej bawi się przy "majteczki w kropeczki"

3. musi mieć dobry, własny sprzęt nagłaśniający aby muzyka miała jakąś jakość

4. musi nie pić na imprezie

5. musi mieć rozsądny stosunek czasu pracy do robionych przerw

itd itd

i mogłabym tak nadal wymieniać co wpływa na jakość usługi DJa, ale mi się nie chce
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-27 14:35:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:26.