Sterylizacja naszych pupili .... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Czy uważasz,że schroniska powinny rządać w umowie sterylizacji pupila?
Tak, zdecydowanie 62 84,93%
Nie, jeżeli ktoś już ma psy i chciałby do rozrodu 6 8,22%
Powinni zostawić wolny wybór właścicielowi psa (nie powinno być tego punktu w umowie) 5 6,85%
Nie wiem, nie mam zdania 0 0%
Nie lubię zwierząt 0 0%
Głosujący: 73. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-16, 16:10   #61
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Lexie - bo to jest tzw. wyzszy poziom swiadomości
chciałam po prostu podkreslic, ze szanująca się hodowla dba o to, gdzie trafiaja ich szczeniaki, czasem nawet odmawia sprzedaży, oraz najczesciej wraz ze szczeniakiem/kociakiem dodaje wyprawkę łącznie z informacją jaką karmę nalezy podawać.
Co sie nie zdarza w psseudohodowlach czy tez braniu zwierzaka od kogoś.
A wiedze o prawidłowym zywieniu nalezy nabywać indywidualnie.
Ja tez zmądrzałam z moją suką po kilku latach, kiedy poza otyłością dorobilismy się zrostów na płucach i osłabienia serducha, ze karme trzeba zmienic. z supermarketowej na weterynaryjną..

do tego tez trzeba dorosnąc, trzeba poczytać, dlaczego tania karma jest be.
trzeba chcieć.
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 16:12   #62
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;1147264 1]skąd wiesz? miał robione jakieś badania? chociażby krew?[/quote]


wiecie co ? zaraz oskarzycie Margo o to ze zaniedbuje swojego psa

ja rozumiem ze niektore z was sa dzialaczkami na rzecz zwierzat ale naprawde nie popadajcie w jakas wyimaginowana skrajnosc...

bo zaraz okaze sie ze i ja musze sie wstydzic za to jak zajmuje sie swoimi zwierzakami..

oczywiscie macie duzo racji...ale troche zdrowego rozsadku wypadaloby zachowac
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 16:15   #63
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez awia
trzeba chcieć.
i zwierzak też musi chcieć
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 16:25   #64
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
i zwierzak też musi chcieć
to swoją drogą

aniko - uwierz, że daleko nam od skrajoności. po prostu temat dla niektórych stał się... niewygodny.
Ja w sumie czekam na powrót autorki, chętnie popatrzę na jej nawiedzenie.
Wiesz, trzeba uświadamiać ludzi. Trzeba pokazywać drugą stronę. Jesli jest szansa, ze ktokolwiek sie nad tym chwile zastanowi. I cokolwiek zmieni. to warto.
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 16:28   #65
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
to swoją drogą

aniko - uwierz, że daleko nam od skrajoności. po prostu temat dla niektórych stał się... niewygodny.
Ja w sumie czekam na powrót autorki, chętnie popatrzę na jej nawiedzenie.
Wiesz, trzeba uświadamiać ludzi. Trzeba pokazywać drugą stronę. Jesli jest szansa, ze ktokolwiek sie nad tym chwile zastanowi. I cokolwiek zmieni. to warto.

no co racja to racja...
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 16:29   #66
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
to swoją drogą

aniko - uwierz, że daleko nam od skrajoności. po prostu temat dla niektórych stał się... niewygodny.
Ja w sumie czekam na powrót autorki, chętnie popatrzę na jej nawiedzenie.
Wiesz, trzeba uświadamiać ludzi. Trzeba pokazywać drugą stronę. Jesli jest szansa, ze ktokolwiek sie nad tym chwile zastanowi. I cokolwiek zmieni. to warto.
ja uważam,że ludzie powinni uswiadomić sobie fakt,iż psy i koty nie powinny jeść jedzenia dla ludzi czyt. ze stołu.
taki pokarm jest bardziej szkodliwy,niż puszki z psim jedzeniem.
dzięki jedzeniu z obiadu psy mają nawagę,za dużo soli i nadciśnienie i wiele braków w pożywieniu.
jako zwierzęta mięsożerne powinny dostawać mięsny pokarm.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 16:35   #67
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Ten program też można uznać za bardzo dobry i pokazywano zachowania psa przed kastracją i po niej

Zresztą tu nie chodzi głównie o agresję, ale o miliony niechcianych bezdomnych zwierząt na świecie. O mnożenie zwierząt bez żadnego rozsądku, kontroli, celu.
Nie będę się spierać, który program lepszy

Co do redukcji rozmnażania to kastracja ma sens, co do eliminowania agresji, to się nie zgadzam.


Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
Lexie - bo to jest tzw. wyzszy poziom swiadomości
chciałam po prostu podkreslic, ze szanująca się hodowla dba o to, gdzie trafiaja ich szczeniaki, czasem nawet odmawia sprzedaży, oraz najczesciej wraz ze szczeniakiem/kociakiem dodaje wyprawkę łącznie z informacją jaką karmę nalezy podawać.
Co sie nie zdarza w psseudohodowlach czy tez braniu zwierzaka od kogoś.
A wiedze o prawidłowym zywieniu nalezy nabywać indywidualnie.
Ja tez zmądrzałam z moją suką po kilku latach, kiedy poza otyłością dorobilismy się zrostów na płucach i osłabienia serducha, ze karme trzeba zmienic. z supermarketowej na weterynaryjną..

do tego tez trzeba dorosnąc, trzeba poczytać, dlaczego tania karma jest be.
trzeba chcieć.
Karmę, tak czy siak, należy dobierać indywidualnie według różnych potrzeb, a nie karmić cały czas tym, co zalecił hodowca
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-16, 16:36   #68
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
i wcale nie jest powiedziane,że przez jedzenie pies może zachorować.
rak może mieć wiele źródeł powstawania,czasem dziedziczny,czasem tak poprostu.
nikt nie może mi zagwarantować,że po super jedzeniu pies nie zachoruje.owszem,do sztucznej karmy dodawane są róże paskudztwa,ale do ludzkiego jedzenia rónież.
więc to tylko takie gdybanie i napędzanie kasy producentom.
Wiadomo, ze nikt nam tego nie zagwarantuje, nic jest jest pewne, ale skoro jestem odpowiedzialna za swojego zwierzaka, to chce minimalizować ryzyko do minimum.
Jasne, ze spasiony pies karmiony byle jak, zaniedbany może życ 15 lat, jak i ten w doskonałej kondycji zaledwie pól roku. Ale czy to znaczy, ze mam nie próbować zapewniać jak najlepszych warunków?
To jest dokładnie tak jak u ludzi. Można się żywić samymi konserwami i parówkami, ale nikt nie powie, ze to jest zdrowe i dobre. Z tą różnica, ze człowiek sam decyduje, czy chce się truć , niestety my za zwierzaki podejmujemy tą decyzję.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 16:47   #69
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez aniko 23 Pokaż wiadomość
wiecie co ? zaraz oskarzycie Margo o to ze zaniedbuje swojego psa

ja rozumiem ze niektore z was sa dzialaczkami na rzecz zwierzat ale naprawde nie popadajcie w jakas wyimaginowana skrajnosc...

bo zaraz okaze sie ze i ja musze sie wstydzic za to jak zajmuje sie swoimi zwierzakami..

oczywiscie macie duzo racji...ale troche zdrowego rozsadku wypadaloby zachowac
Tu właśnie chodzi o zdrowy rozsądek. Jeśli nie stać mnie na utrzymanie auta terenowego, to go nie kupuję, a nie wlewam do niego cokolwiek, byle pojechał. Też nie chcę tu być ortodoksem, no ale jednak..
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 16:48   #70
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

ciesze sie że sonda tak wygląda jest to w jakiś sposób pocieszające
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 16:48   #71
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
Tu właśnie chodzi o zdrowy rozsądek. Jeśli nie stać mnie na utrzymanie auta terenowego, to go nie kupuję, a nie wlewam do niego cokolwiek, byle pojechał. Też nie chcę tu być ortodoksem, no ale jednak..

Dedee czasami mam wrazenie ze mnie sledzisz
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-16, 16:50   #72
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
ja uważam,że ludzie powinni uswiadomić sobie fakt,iż psy i koty nie powinny jeść jedzenia dla ludzi czyt. ze stołu.
taki pokarm jest bardziej szkodliwy,niż puszki z psim jedzeniem.
dzięki jedzeniu z obiadu psy mają nawagę,za dużo soli i nadciśnienie i wiele braków w pożywieniu.
jako zwierzęta mięsożerne powinny dostawać mięsny pokarm.
tak, zgadzam sie ze:
jedzenie ze stołu nie.
ale
mozna przygotwywac jedzenie dla zwierząt w domu,gotując mięsko z warzywami.
puszka. puszka jest kontrowersyjna. tanie karmy zawierają 4% miesa.
4%. to co jest poza tym w tej puszce? strach się bać. surowy popiół, wilgotność ( w sensie woda) zmielone skóry.

są wyjątki, sa puszki 80-90% procentowe i te są w porządku, ale one sa dostępne tylko w s klepach zoo lub internetowych. i swoje tez kosztują.
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 17:15   #73
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;11471654]Dokładnie, zwierzę powinno być luksusem...
Moim zdaniem psy powinny być trzymane przez pasjonatów, którzy są w stanie zapewnić odpowiednią dietę( a wiec nie pedigree ze sklepu) opiekę weterynaryjną(wiec nie tylko szczepienie raz do roku) odpowiednią ilośc ruchu, zajęcia itp. itd. Ale marzenia.[/quote] 1. Pies powinien byc przyjacielem czlowieka i czlonkiem stada. Luksusem niech bedzie nadal nowa torebka.
2. Pedigree to to samo co royal moja droga, jedna firma, jeden syf tylko inne logo. Kazdy prawdziwy pasjonat psow i ich hodowca wie o tym, doskonale, ze w Royalu, Pedigree czyli Royalu dla ubogich, Eukanubie, Purinie Pro Plan/Dog Chow (Freeskis). znajduja sie zutylizowane zwloki zwierzat. Smacznego.
[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;11472429]Do czasu.
To coś jak z paleniem. U niektórych pojawi się nowotwór po 3 latach, u niektórych po 30, a u innych wcale. [/quote]
U mojego psa Eukanuby i reszta wywoluja biegunki i stany zapalne zoladka.
Najlepsze dla niego sa karmy holistyczne, ewentualnie (uwaga) karma z tesco firmy provimi pet food zawierajaca jako jedna z nielicznych na rynku bakterie kwasu mlekowego poprawiajace flore bakteryjna zoladka.

Jestem za kastracja. Zwlaszcza bezpapierowych rasowcow, bo w wypadku trafienia takiego do schornu (nawial czy cos) unikiemy mozliwosci sprzedazy do pseudohodowli. Kastracja adopcyjnych "w typie" rowniez, aby uskutecznic likwidacje pseudohodowli. Ogolnie nie mam nic do samej kastracji, mam wysterylizowana kotke, oraz wykastrowanego kundelka. Mam tez niewykastrowanego rasowca, ktorego nikt wykastrowac nie chce :/ Bo jest zbyt wzorcowy, i wet woli mi zaproponowac kolejne badania zeby sprawdzic czy moze ta padaczka zniknela badz byla/jest na tle toksyn od robakow (ciezko go regularnie odrobaczac, bo wymiotuje tabletki, pasty maja zbyt male spectrum dzialania, a on zazwyczaj ataki ma na tle ukladu parasympatycznego).
Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
tak, zgadzam sie ze:
jedzenie ze stołu nie.
ale
mozna przygotwywac jedzenie dla zwierząt w domu,gotując mięsko z warzywami.
puszka. puszka jest kontrowersyjna. tanie karmy zawierają 4% miesa.
4%. to co jest poza tym w tej puszce? strach się bać. surowy popiół, wilgotność ( w sensie woda) zmielone skóry.

są wyjątki, sa puszki 80-90% procentowe i te są w porządku, ale one sa dostępne tylko w s klepach zoo lub internetowych. i swoje tez kosztują.
Awia, sloneczko, a Ty myslisz ze drozsze karmy zawieraja wiecej?
Zawieraja wiecej zboz i ryzu, szkodliwe BHA... Selen jest fajny dla wlosow dziala p.lupiezowo i dziala antydepresyjnie, ale wlasnie selenem karmisz zwierze dajac mu Royala
Najlepsze dla zwierzat zywienie to rozsadny barf. Rozsadny, bo nalezy unikac produktow alergicznych oraz m.in. piersi kurczaka...
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 18:16   #74
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
tak, zgadzam sie ze:
jedzenie ze stołu nie.
ale
mozna przygotwywac jedzenie dla zwierząt w domu,gotując mięsko z warzywami.
puszka. puszka jest kontrowersyjna. tanie karmy zawierają 4% miesa.
4%. to co jest poza tym w tej puszce? strach się bać. surowy popiół, wilgotność ( w sensie woda) zmielone skóry.

są wyjątki, sa puszki 80-90% procentowe i te są w porządku, ale one sa dostępne tylko w s klepach zoo lub internetowych. i swoje tez kosztują.
Dobra karma jest odpowiednio zbilansowana i zawiera wszystko, w odpowiednich proporcjach, czego potrzebuje kot czy pies... czego nie można powiedzieć o mięsku i warzywkach
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 18:21   #75
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Co to znaczy, że psa nikt nie chce wykastrować? Bo ja nie rozumiem - idzie się do weta, mówi "chcę wykastrować", a on na to, że nie?
No nie wiem, może zasugerować coś tam innego, ale na jego sugestię ja bym powiedziała, że nie, obejdę się, proszę zrobić to, po co tu przyszłam Ewentualnie poszłabym gdzieś indziej i miała w nosie
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 18:35   #76
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Co to znaczy, że psa nikt nie chce wykastrować? Bo ja nie rozumiem - idzie się do weta, mówi "chcę wykastrować", a on na to, że nie?
No nie wiem, może zasugerować coś tam innego, ale na jego sugestię ja bym powiedziała, że nie, obejdę się, proszę zrobić to, po co tu przyszłam Ewentualnie poszłabym gdzieś indziej i miała w nosie
Bo katowania, bo to, bo przeciez to nie musi miec podloza takiego, moze jednak to toksyny, zrobmy wiecej badan... no to trudno sie mowi. I tak po kastracji by cie zalizywal na smierc i tak ;> Kazdy stwierdza ze z psa ktory moglby zdobywac wysokie noty, niewystawowego nie zrobi.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?


Edytowane przez SzpiegZKrainyDeszczowców
Czas edycji: 2009-03-16 o 18:39
SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 18:38   #77
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Dobra karma jest odpowiednio zbilansowana i zawiera wszystko, w odpowiednich proporcjach, czego potrzebuje kot czy pies... czego nie można powiedzieć o mięsku i warzywkach
Co to jest dobra karma, Freso? Bo przeciez nie wspomniany Royal Canin.
Hodowcy są podzieleni. Jedni są za jedzeniem kupnym, drudzy za przygotowanym samemu, to samo z weterynarzami.
I badz człowieku mądry

Szpiegu - szczerze mowiac myslalam o puszkach Animondy, które są bardzo miesne, niczego zabójczego sie w składzie nie doszukałam.
A royal canina jakoś tak nie lubię, chocby za to, ze to wlasnie weltham.
ale acana się popsuła...,
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 18:39   #78
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Dalej nie łapię No tak, jasne, więcej badań, padaczka przez toksyny, bla bla... Ale przecież można i tak chcieć wykastrować psa, niezależnie od wszelkich padaczek itp... I co, wtedy weterynarz może odmówić? Na jakiej podstawie?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 18:43   #79
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
Co to jest dobra karma, Freso? Bo przeciez nie wspomniany Royal Canin.
Hodowcy są podzieleni. Jedni są za jedzeniem kupnym, drudzy za przygotowanym samemu, to samo z weterynarzami.
I badz człowieku mądry

Szpiegu - szczerze mowiac myslalam o puszkach Animondy, które są bardzo miesne, niczego zabójczego sie w składzie nie doszukałam.
A royal canina jakoś tak nie lubię, chocby za to, ze to wlasnie weltham.
ale acana się popsuła...,
Wiesz ja Acany dawno nie kupowalam. Ciezko mi powiedziec czy sie zepsula, ale na chwile obecna zastanawiamy sie nad http://www.wolfsblut.pl/ tylko musialabym przeczytac tego sklad. Ale jest to karma holistyczna wiec...
Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Dalej nie łapię No tak, jasne, więcej badań, padaczka przez toksyny, bla bla... Ale przecież można i tak chcieć wykastrować psa, niezależnie od wszelkich padaczek itp... I co, wtedy weterynarz może odmówić? Na jakiej podstawie?
Zwyczajnie uwazaja ze marnuje psiaka i zawezam pule genow nie wystawiajac go i nie robiac z niego reproduktora, ot co.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?


Edytowane przez SzpiegZKrainyDeszczowców
Czas edycji: 2009-03-16 o 18:44
SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-16, 18:55   #80
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Uważać sobie może, niech sobie uważa. Ale na podstawie swojego uważania może się nie zgodzić jak właściciel nie zmieni zdania?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 19:02   #81
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Bardzo mnie rozśmieszyły wypowiedzi wcześniejsze typu "wykastrujmy też dzieci ze schroniska". Takie argumenty (argumentum ad personam?? czy ad hominem??) są słabe i na najniższym poziomie. To czy należy sterylizować ludzi (przynajmniej niektórych) jest inną kwestią. Tutaj poruszany jest temat psów i kotów ze schroniska, które jednak są przez człowieka uznawane za istoty nazwijmy je "niższe" z racji tego, iż nie są przedstawicielami naszego gatunku.
Człowiek ma też to do siebie, że ma większą świadomość swojej seksualności a taki piesek to nie. Jemu się chce rozładować napięcie seksualne i już, nie rozmyśla w kategoriach "może bym sobie tak szczeniaczka skombinował...oo..ta suczka całkiem niezła".
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 19:16   #82
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez Madia Pokaż wiadomość
Człowiek ma też to do siebie, że ma większą świadomość swojej seksualności a taki piesek to nie. Jemu się chce rozładować napięcie seksualne i już, nie rozmyśla w kategoriach "może bym sobie tak szczeniaczka skombinował...oo..ta suczka całkiem niezła".


Właściwie to nie wiem czy chodzi o napięcie seksualne, raczej o instynkt, który w określonych (hormonami) momentach każe się rozmnażać. W końcu suka nie "myśli" raczej o napięciu seksualnym, jej tylko hormony każą dać się zapłodnić.
Sterylizacja to kasacja tych hormonów, więc trudno by było takiej suczce czy kotce żałować, że nie ma młodych

Mnie najbardziej rozbawiły katastroficzne wizje wyginięcia wszystkich psów i kotów Po prostu pojęcia nie mam jak dojść do takiego wniosku i serio w to uwierzyć
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 19:46   #83
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

No, dokładnie tak. To się opiera na hormonach i instynkcie. Ale na pewno nie na "racjonalnym" myśleniu Ta wizja o wyginięciu psów i koni też mnie rozbawiła
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 20:11   #84
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
1. Pies powinien byc przyjacielem czlowieka i czlonkiem stada. Luksusem niech bedzie nadal nowa torebka.
2. Pedigree to to samo co royal moja droga, jedna firma, jeden syf tylko inne logo. Kazdy prawdziwy pasjonat psow i ich hodowca wie o tym, doskonale, ze w Royalu, Pedigree czyli Royalu dla ubogich, Eukanubie, Purinie Pro Plan/Dog Chow (Freeskis). znajduja sie zutylizowane zwloki zwierzat. Smacznego.
Niggdzie nie napisałam, ze royal jest dobry. Pedigree był przykładem.
Również nie podoba mi się ani Eukanuba, ani Purina, ani Royal i tymi karmami nie karmię psa. I również czytałam negatywne opinie na temat tych karm(zwłasza na dogomanii...)
Ale np. Nutrze,Orijen'ie., czy Acanie nie słyszalam nic złego. Chociaz może coś się zmieniło, bo od jakiegoś czasu nie śledzę już jaka karma jest cudowna, a jaka beznadziejna.

Za to chyba większosc weterynarzy się zgodzi, ze pedigree, chappi i karmy z biedronki itp NIE są dobre. I jeszcze nigdy nie spotkałam się, aby jakikolwiek dobry hodowca, czy weterynarz polecał tego typu pożywienie. Zawsze powtarzają, ze szkodzą. Dlatego dla mnie nie do pomyślenia jest karmić psa chappi(to tylko przykład jednej z tego typu karm)
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 04:32   #85
ViciousWitch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Widzę,że dyskusja się rozwinęła.Wybaczcie,że nie będę cytować,ale multicytowanie coś mi nie chce działać,nie wiem czemu.
TMargoT,ja tez miałam na myśli ograniczenie rozmnażania jako takiego.I owszem,kastracja powinna byc przemyślana,dlatego coraz więcej schronisk w miarę mozliwości kastruje psy lub podpisuje umowy adopcyjne.Dlaczego napisałam,że osoba,która chce rozmnażać psy powinna kupić psa rasowego?Bo dla mnie rasowy=rodowodowy,zarejes trowany w związku kynologicznym,z tatuażem.Nad rozmanżaniem zwierząt rasowych można zapanować-suka nie jest eksploatowana,szczeniaki są przebadane,dokładnie wiadomo ile ich przyszło na swiat i co się z nimi stało.W przypadku zwierząt nierasowych takiej możliwosci nie ma.A ponieważ jej nie ma to głównie one sa bezdomne,bo jest ich po prostu za dużo.Przypadki zwierzat z rodowodem w schronisku to rzadkość,owszem,sa psy w typie rasy (notabene często trafiają tam dlatego,że nabywca psa kupował ostrego pitbulla a wyrósł z niego słodki kanapowiec).Nie chodzi o żadne "eliminowanie" tylko o ograniczenie ilości psów,które nie mają szans na znalezienie własciciela.Bo nie łudźmy się-rozmnażane będą tak czy inaczej i wyginięcie im nie grozi.
Dla mnie osobiście każdy pies jest taki sam,i ten rasowy i nie-każdy z nich zasługuje na miłość i mądrego właściciela.Niestety nie każdy ma tyle szczęścia-im mniej jest rasowy lub w typie rasy tym tego szczęścia może mieć mniej.Bo większość ludzi traktuje zwierzęta przedmiotowo.Jak się za psa płaci ciężkie pieniądze to i dba się o niego odpowiednio,poza tym dobre hodowle prowadzą ostrą selekcję przyszłych właścicieli,czego nie można powiedzieć o ludziach handlujacych psami na bazarze.I właśnie tak jak napisała cava-nie o rasowość chodzi,tylko o to,że ludzie są bezmyślni i nieodpowiedzialni.Zresztą 2 kolejne posty Remik86 są doskonałym przykładem na to,że niektórzy ludzie psów rozmnażać nie powinni.
Ja sama mam 2 kundelki-jeden znaleziony przywiazany do drzewa w odludnej okolicy,miał wtedy jakies 5 tygodni,drugi odebrany z pseudoprzytuliska,gdzie psy mnożyły się jak szalone,zagryzały wzajemnie w walce o pożywienie i spały we własnych odchodach.Oba są wykastrowane.Do tego kot-najzwyklejszy dachowiec,miał byc utupiony,bo kotka powiła 5 kociaków a wśród sąsiadów było tylko 4 chętnych.Też wykastrowany.Prócz czysto praktycznych i zdrowotnych powodów,w tym zmniejszenia agresji o której TMargoT wspomniała,drugi powód-co prawda pies w ciążę nie zajdzie,ale dopuszczam możliwość,ze pewnego dnia może mi uciec i przyczynić się do ciązy jakiejś suczki,której szczeniaki mogą potem trafić do schroniska.
A w temacie zywienia-lepsze żywienie psa czy kota nie musi oznaczac droższe.Po pierwsze-pomijając juz kwestię tego,czy tanie karmy szkodzą czy nie-przez znikomą zawartość miesa zwierzę po prostu musi więcej tego zjeść.Na rynku znajdują się całkiem niezłe karmy w przystępnej cenie.Porównywałam kiedyś z koleżanką i wyszło,że ona na Whiskasa dla swojego kota przez miesiąc wydaje więcej niż ja na mięso i suchą Acane.Praktycznie ilu wetów tyle opinii na temat zywienia,sprawa indywidualna.Ale faktem jest też,że decydując się na posiadanie zwierzęcia trzeba się liczyć z kosztami-nie tylko zywienia,odrobaczania i szczepień,ale też leczenia ewentualnych chorób,co bywa bardzo drogie.
A wracając do sterylizacji to jest marzec-miesiąc,w którym w wybranych lecznicach można zwierzęta kastrować taniej.Jeśli ktoś jeszcze się nie zdecydował to może akurat teraz skorzysta
ViciousWitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 09:15   #86
ineczka7
Zadomowienie
 
Avatar ineczka7
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 784
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Co do sterylizacji, jestem absolutnie na TAK, każde zwierzę w schronisku powinno być przed wydaniem wysterylizowane.

Nie jestem też w stanie zrozumieć ludzi, kupujących psa "przypominającego" psa rasowego, z pseudohodowli. Że ma ładnie wyglądać? Bo na pewno nie dla zestawu cech charakterystycznych dla danej rasy, bo w końcu rozród, nad którym czuwa odpowiednio wykwalifikowana osoba (profesjonalny hodowca) + odpowiednie wychowanie +odpowiednia opieka medyczna na start na pewno nie zostaną mu zapewnione, w końcu płaci się grosze, a pseudohodowca też chce zarobić :/

Moja była współlokatorka kupiła najpierw yorka z pseudohodowli, wytrzymał tydzień, zdychał w męczarniach, bo się okazało, że nie jest ani odrobaczony ani zaszczepiony i po prostu się potwornie rozchorował, w końcu nic nie można było zrobić.
Potem kupiła westa z pseudohodowli(niektórym nie wytłumaczysz...), oczywiscie z zadeklarowanym odrobaczeniem i szczepieniem, piesek 3 dnia wymiotowal robakami większymi niż on sam, zanim zdechł jego ciałko wywijało się do tyłu co parę minut w atakach paraliżujących skurczy.

Na koniec kupiła "owczarka niemieckiego"...skąd? z pseudohodowi. "Bo jak duża rasa to będzie bardziej wytrzymały". Nie mam pojęcia ile wytrzymał, bo już nie mieszkamy razem.


Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
A ktory z wlascicieli kundelków czy dachowców inwestuje w porządną karmę?
W TV mówią ze whiskas najlepszy i kot wcina whiskas.
i nie przetłumaczysz.
hm, ja mam dwie absolutnie nierasowe kotki, obie sterylizowane (jedna dopiero co) i obie wcinaja aktualnie bozite (kartoniki), orijen i acane (suche) i sobie szczęśliwie żyją, a ja biorę coraz więcej korków z dziećmi, bo kocie jedzenie i vet kosztują mnie więcej niż moje jedzenie
Nie mam pojęcia czy inwestuję w porządną karmę, na pewno w lepszą niż niż whiskasy czy kitkety, ale czy idealną, cholera wie.

Nie wiem na ile to prawda, ale ponoć przy jakiejkolwiek operacji weterynarz jest w stanie ocenić po tym jak wyglądają narządy wewnętrzne kota czy jadł on żarcie wegetariańskie (bo czym innym są karmy z 4% mięsa?) czy odpowiednie karmy (znaczy, że to pierwsze wpływa na te organy w jakiś widoczny sposób). Któraś wie czy to prawda jest?
ineczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 09:59   #87
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez aniko 23 Pokaż wiadomość
Dedee czasami mam wrazenie ze mnie sledzisz
Kojarzę cię tylko z wątku o aborcji, więc jeśli czujesz się osaczona, to przypadek - albo przeznaczenie..
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 12:44   #88
201604111429
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 28
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

...no proszę same działaczki...
Pewnie wszystkie mieszkacie w blokach.... współczuję... gdybym też mieszkała w bloku to też bym kastrowała swoich pupili lub bym bardzo ich pilnowała.

Jeżeli któraś z Was myśli,że rozmnażają ludzie bezmyślnie zwierzęta...to się zgodzę..ale nie wszyscy... A Wy mierzycie jedną miara wszystkich... !!!

Miałam kiedyś myśl by wykastrować jednego z psów... ale lekarz odmówił ... szczenię miało 6 miesięcy... teraz ma 13 lat i jakoś nie narzeka.

Pewnie powiecie,że nie można upilnowac... można, tylko ludziom sie nie chce.
Nie powiecie mi,że jak szuka mieszka w bloku to nie zauważy właściciel ,że ma cieczkę....

A swoją drogą której z Was udało się tak upilnować dwie suki i psa by przez 13 lat był tylko jeden miot? Mi tak.. trzeba tylko umieć !!! A jeśli nie umiecie, to się nie nadajecie na to.

Co do karmienia i karm... moje psy nie dostają karm...tylko mięso.. dokładnie zmielony schab. I to z zalecenia weterynarzy......

Największy pies, do którego nie ma odważnego weterynarza od prawie 13 lat dostaje 3 kilo dziennie. Nie jest kastrowany, bo nie było odważnego..więc co uśpić od razu? Gwarantuje,że nie miałybyście działaczki odwagi zaopiekować się tym psem... a ja miałam. Ten pies przejechał pół kontynentu,by mieć ciepły dom. ... i jakoś się bezmyślnie nie rozmnaża.... Jeżeli Wy nie umiecie upilnować psa niekastrując go to Wam współczuję...



Po kastracji zwierzęta czesto mają tendencje do tycia...szczególnie duże psy... zdaniem weterynarza...kastracja przy jednym z nich jest zbędna, bo pies nie byłby w stanie się ruszyć... to masywna rasa i tak silna,że jest w stanie (z drobnego rozpędu) przestawić samochód o prawie 2 metry... jakbyście chciały wiedzieć to jego waga jest proporcjonalna do masy ... i pies mimo iż rasowy nie ma rodowodu, bo w tym kraju, z którego go zabrałam była tylko umowa kupna.... ale pies był brany bez pieniędzy.. Tylko na podstawie umowy można psa przewieść przez granicę... tam nie wydają chętnie rodowodów.Nawet ciężko jest zdobyć umowę...

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

a.. pies był przywieziony przypadkiem przez mojego brata... po prostu nie mógł patrzeć jak te psy tam żyły... a kraj jest biedniejszy niż nasz..... bo nie ma tam ludzi klasy średniej...
201604111429 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 12:46   #89
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Remik, ktory weterynarz - idiota "zalecil" Ci podawanie swoim psom wieprzowiny? Powiedz to dorwe bydlaka i wysle na powtorke ze studiow, ze zadne zwierzeta domowe nie powinny jesc wieprzowiny! Albo bede wiedziala ktorego genialnego weta unikac.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?


Edytowane przez SzpiegZKrainyDeszczowców
Czas edycji: 2009-03-17 o 12:50
SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 12:56   #90
ineczka7
Zadomowienie
 
Avatar ineczka7
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 784
Dot.: Sterylizacja naszych pupili ....

Cytat:
Napisane przez Remik86 Pokaż wiadomość
...no proszę same działaczki...
hm, jednak nie same, bo ja nigdzie nie działam.

byłaś Ty kiedyś w schronisku?


Cytat:
Napisane przez Remik86 Pokaż wiadomość
Pewnie wszystkie mieszkacie w blokach.... współczuję... gdybym też mieszkała w bloku to też bym kastrowała swoich pupili lub bym bardzo ich pilnowała.
co za różnica?
oczywiście uważam za debilizm trzymanie w bloku niekastrowanych psów (te psy wyjące do suk z cieczką, ja pierniczę...), ale co to zmienia?
Czemu mam pilnować ciągle psa/suki jak ma cieczkę, skoro zwyczajnie może już jej wcale nie mieć i ani suka się męczyć nie będzie, ani pies, ani właściciel?

Cytat:
Napisane przez Remik86 Pokaż wiadomość
Jeżeli któraś z Was myśli,że rozmnażają ludzie bezmyślnie zwierzęta...to się zgodzę..ale nie wszyscy... A Wy mierzycie jedną miara wszystkich... !!!
och, nie wszyscy, profesjonalni hodowcy raczej rozmnażają myśląc.

ci z pseudohodowli też myśla, o tym jak tu zrobić jak największą kasę.

wytłumacz mi po co w rozmnażać swojego domowego przyjaciela?

Cytat:
Napisane przez Remik86 Pokaż wiadomość
Miałam kiedyś myśl by wykastrować jednego z psów... ale lekarz odmówił ... szczenię miało 6 miesięcy... teraz ma 13 lat i jakoś nie narzeka.

Pewnie powiecie,że nie można upilnowac... można, tylko ludziom sie nie chce.
Nie powiecie mi,że jak szuka mieszka w bloku to nie zauważy właściciel ,że ma cieczkę....

A swoją drogą której z Was udało się tak upilnować dwie suki i psa by przez 13 lat był tylko jeden miot? Mi tak.. trzeba tylko umieć !!! A jeśli nie umiecie, to się nie nadajecie na to.
do czego się nie nadajemy? do tego, żeby trzymać w jednym domu dwie niesterylizowane suki i niekastrowanego psa? I przy każdej cieczce bawić się w izolowanie ich od siebie? Tak, owszem, do takich zabaw się nie nadaję.

Cytat:
Napisane przez Remik86 Pokaż wiadomość
Największy pies, do którego nie ma odważnego weterynarza od prawie 13 lat dostaje 3 kilo dziennie. Nie jest kastrowany, bo nie było odważnego..więc co uśpić od razu? Gwarantuje,że nie miałybyście działaczki odwagi zaopiekować się tym psem... a ja miałam. Ten pies przejechał pół kontynentu,by mieć ciepły dom. ... i jakoś się bezmyślnie nie rozmnaża.... Jeżeli Wy nie umiecie upilnować psa niekastrując go to Wam współczuję...
chcieli go na żywca kastrować, że "nie było odważnego"?

Ja mam wrażenie, że te Twoje posty to jedna wielka ściema.
ineczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-26 14:53:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:44.