BIERZMOWANIE - w co się ubrać??????? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-10, 13:53   #1
Anecik15
Raczkowanie
 
Avatar Anecik15
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 145

BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????


Hey,
Co prawda do bierzmowania jeszcze daleko, ale chciałabym już zacząć się rozglądać co założe. Może mi coś doradzicie

Znalazłam w wątku o ciuchach z allegro taką bluzkę: http://allegro.pl/show_item.php?item=71305862 bardzo mi się podoba, ale nie wiem do czego mam ją założyć, nie wiem nawet czy bedzie mi pasować taki fason (jestem b.szczupła i z małym biuścikiem) PROSZĘ PORADY jakie ubrania i jakie buty pasują na tę okazję
__________________
Anecik15
Anecik15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 14:02   #2
Veni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 242
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

ooo tez mialam taki watek zakladac ale skoro juz jest to sie dolaczam jesli moge? ja mam w maju a ty?

a do bluzki to pasowalyby szare lub czarne spodnie w kant czy jakos tak
Veni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 14:07   #3
trynosz
Zakorzenienie
 
Avatar trynosz
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 7 196
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

O ja tez mam w tym roku bierzmowanie. Nie wiadomo czy bedzie cieplo w maju i czy bedzie mozna isc w samej bluzce czy trzeba bedzie brac zakiet. Ogolnie bluzka bardzo mi sie podoba, ale na bierzmowanie to moim zdaniem spodnica raczej powinna byc. Chyba, ze ktos bardzo nie lubi i jakies szpilki na niewysokim obcasie.
trynosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 15:37   #4
Veni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 242
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

u mnie szpilki odpadaja chociaz mi sie strasznie podobaja, jestem zawysoka 177cm
Veni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 15:50   #5
aniad61
Zadomowienie
 
Avatar aniad61
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 247
GG do aniad61
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

Ja miałam w tamtym roku w marcu bierzmowanie i wszyscy byli elegancko ubrani..Sama kupowałam żakiet i spódnicę ( do tego były jeszcze spodnie) czarne w prążki..Na białą bluzkę np. tą z allegro ( choć mi się nie podoba) możesz ubrać elegancki żakiet i do tego spódnica i wyglądasz pięknie
aniad61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 16:02   #6
poziomkakj
Rozeznanie
 
Avatar poziomkakj
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 736
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

Ja też mam ten problem. Jak narazie nie mam pojęcia w czym pójde. Myślałam nad żakietem i spódniczką ale kolor czarny odpada bo nie chcę wyglądać jak większość dziewczyn. Razem z wami czekam na propozycje od wizażanek
poziomkakj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 16:14   #7
gabi121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 441
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

bierzmowanie to nie jest pokaz mody przeciez:/ co innego studniowka. u mnie dziewczyny mialy po prostu kostiumy i jakies letnie plaszczyki niektore bo bylo chlodno. ale kosciol to jest ostatnie miejsce gdzie bym sie chciala wyroznic...
gabi121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-10, 17:30   #8
Veni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 242
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

Cytat:
Napisane przez gabi121
bierzmowanie to nie jest pokaz mody przeciez:/ co innego studniowka. u mnie dziewczyny mialy po prostu kostiumy i jakies letnie plaszczyki niektore bo bylo chlodno. ale kosciol to jest ostatnie miejsce gdzie bym sie chciala wyroznic...
tu nie chodzi o pokaz mody, nam chodzi o to aby sie ladnie schludnie itd ubrac zle nas zrozumialas
Veni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 23:49   #9
ijaa
Zakorzenienie
 
Avatar ijaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 12 984
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

Myśle, ta bluzka jak najbardziej może być. Do tego jakies spodnie w kancik, "wyjściowe" butki i gotowe. Mimo że bierzmowanie miałam dobrych pare lat temu, byłam podobnie ubrana.
__________________

...i przyrzekam Ci, uśmiech każdego dnia, kawę o poranku i rowerowe wycieczki!
ijaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 08:09   #10
aniess
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 977
GG do aniess
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

Z tego co pamiętam, na moim bierzmowaniu panowała pełna elegancja. Większość dziewczyn w białych bluzkach, spódnicach, spodniach na kant. Wydaje mi się, że na taką okazję należy się tak właśnie ubrać. Chociaż zdarzały się wyjątki w jeansach, bluzach i nie było to mile widziane.
__________________
ziu
aniess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 08:17   #11
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

Cytat:
Napisane przez aniad61
Ja miałam w tamtym roku w marcu bierzmowanie i wszyscy byli elegancko ubrani..
Ja też byłam w garniturze i białej bluzce Jedna dziewczyna przyszła w złotych, połprzezroczystych (!!!) spodniach i do dzisiaj wspominamy jej marsz środkiem kościoła, kiedy idealnie mogliśmy podziwiać jej krój i kolor stringów katechetka o mało się nie udusiła ze śmiechu Reszta była ubrana elegancko


A co do tematu to bluzka jest ładna, o ile nie przesadzisz z dodatkami Resztę stroju proponowałabym dobrać w stylu klasycznym.
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-11, 08:33   #12
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

ja mialam w marcu 3 lata temu i bylo na tyle zimno, ze poszlam w czarnym zimowym plaszczyku, wiec jakkolwiek bym sie nie ubrala i tak nie byloby widac dla zainteresowanych mialam do tego dluga czarna sukienke z haftami (mialam wtedy manie na ciuszki w stylu gotyckim ) i glany 15-ki. i chociaz styl mi sie zmienil to stwierdzam, ze fajnie wygladalam, tak romantycznie hehe
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 09:37   #13
madziambi
Raczkowanie
 
Avatar madziambi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 73
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

nam dano takie instrukcje; dziewczyny mogą iść tylko w spódnicach (nie krótszych niż 10cm przed kolana) i białych elegankich bluzkach ewentualnie coś równie eleganckiego na to.... w glanach nie wpuszczą... również każdy odchyłek od instrucji ponadych przez katechetke (np. spódnica 15cm przed kolana ) skończy się niedopuszczeniem do bierzmowania....
__________________
Twoje ramiona- niekruszące sie ciasto, nie pachną miętowa maścią...
Ja w twoich ramionach- nieistotny dysonans...
Deszcz szczęścia, strzał nad przepaścia...
madziambi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 11:53   #14
cukierasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 378
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

Ja też miałam podane informacje jak kazdy musi sie ubrac... dziewczyny nie mogły mieć spodni tylko koniecznie spodnice ktore moga byc tylko troszeczke przed kolano... do tego elegancka biala bluzka, i buty skromne ale nie sportowe i nie na wysokim obcasie... i caly stroj mial byc elegancki ale skromny... oczywiscie kazdy to potraktowal z przymrozeniem oka i ponad polowa dziewczyn miala spodnie, szpilki itp... ja mialam czarna spodnice przed kolano do tego zwykła biała koszule z rekawem 3/4 na to jakis sweterek bo chlodno bylo... np. moja kolezanka miala bialy komplecik... tz. biale spodnie w kant (albo w kolorze ecry-niepamietam) i do tego zakiet a wtym samym kolorze i pod to czarna koszula... i musze przyznac ze wygladala bardzo ladnie i gustownie... ogolnie uwazam ze to jest taka okazja ze nie ma potrzeby sie szczegolnie wyrozniac... bo zamiast wyjsc fajnie poprostu wyjdzie smiesznie... a co do bluzki to ogolnie jest cakiem fajna... i mysle ze do spodni w kancik bedzie pasowac
cukierasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 12:04   #15
Martusia B.
Wtajemniczenie
 
Avatar Martusia B.
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 379
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

Na pewno do tej bluzeczki będą pasowały jakieś klasyczne, wydaje mi się, że może szare spodnie na kant i do nich baleriny na jakimś niskim obcasiku Wyglądałabyś w tym bardzo elegancko i przy tym też skromnie
Martusia B. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 13:05   #16
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

Ja miałam bierzmowanie w zeszłym roku.Miałam na sobie czarna spódnicę do kolan, zamszowe buty na obcasie, białą bluzkę i sweterek czarny bo było chłodno (bierzmowanie miałam w kwietniu).Wiadomo, jest to uroczysta i niepowtarzalna okazja, trzeba ubrać się elegancko ale tez i bez przesady
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 21:24   #17
Anecik15
Raczkowanie
 
Avatar Anecik15
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 145
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

A co myslicie o takim połączeniu: taka bluzka jak w linku, czarna/brązowa spódnica z niereguralną linią takie teraz modne (chyba wiecie o co chodzi) i do tego długie kozaki na niewilelkim obcasie, ewentualnie jakis zakiecik jakby bylo zimno... Nie za odważnie jak na bierzmowanie?? Mi samej sie podoba takie polaczenie ale moze nie na bierzmowanie z reszta watpie zebym odwazyla sie zalozyc cos takiego... Ale i tak prosze o opinie i dzieki za powyzsze rady
__________________
Anecik15
Anecik15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 21:32   #18
paulina_222
Raczkowanie
 
Avatar paulina_222
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 56
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

Ja miałam we wrześniu i nas przestrzegano przed dużymi dekoltami, a cały strój miał być stosowny do okazji chłopcy mieli zabronione dresy a na próbie ksiadz powiedział do jednego, że ma wyjąć kolczyk z usza, bo biskup nie akceptuje tego rodzaju błędów w uszach u płci męskiej. Ja doszłam do wniosku, że nie ma nad czym myślec i stroic sie moge (albo i nie moge ale to druga sprawa) to szkoły. Więc miałam czarną spódnicę - taką poszarpana troche za kolano, białą bluzke i czarna marynarke. Do tego buty na niskim obcasie i biała torebke. Zasatanawiałam sie czy wziac krzyz na szyje ale w koncu wziełam. A bo bierzmowaniu doszłam do wniosku ze nie schrzaniłam sprawy. pzdr
__________________
`Dobrze pisać to znaczy czynić myśl widzialną
/Ambrose Bierce/

K.
paulina_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 09:29   #19
Amanda:)
Zadomowienie
 
Avatar Amanda:)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 827
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

No ludzie bez przesady!
Ja miałam bierzmowanie rok temu i powiem ,że średnio mnie obchodziło jak wyglądam. Kupiłam sobie czarny żakiet bo było zimno,spódnicę za kolano bo nie miałam tak długiej.Normalnie to mogę z tygodniowym wyprzedzeniem myśleć w co się ubiorę o szkoły.A w kościele chciałam wyglądać elegancko i nie wyróżniać się za bardzo z tłumu bo to kościół i nie chodzi o to żeby się pokazać.
Amanda:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-12, 09:49   #20
gabi121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 441
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

Cytat:
Napisane przez Veni
tu nie chodzi o pokaz mody, nam chodzi o to aby sie ladnie schludnie itd ubrac zle nas zrozumialas
no to nie wiecie jak sie schludnie ubrac? wspolczuje zreszta kombinowanie zwykle konczy sie smiesznie...
gabi121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 10:15   #21
Veni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 242
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

Cytat:
Napisane przez gabi121
no to nie wiecie jak sie schludnie ubrac? wspolczuje zreszta kombinowanie zwykle konczy sie smiesznie...
wiemy jak sie ubrac schludnie myslisz po co jest forum moda? to juz dziewczyna nie moze sobie zalozyc watku i sie spytac co ubrac na bierzmowanie bo zaraz jakas wielka pani ma pretensje predzej tobie powinno sie wspolczuc
Veni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 10:58   #22
cukierasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 378
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

Nie no nie ma co sie kłucić... poprostu najlepiej ubrac sie na galowo tak jak na rozpoczecie czy zakonczenie roku szkolnego.... ciemny dół (czerń, granat, szaość, braz) i biała góra bez zadnych wiekrzych dekoltów i za krotkich spodniczek bo poprostu jest to niestosowne... lepiej sie specjalnie nie wyroznic niż sie ośmieszyć....
cukierasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 11:50   #23
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

Popieram to co napisała Cukierasek.Na bierzmowanie radziłabym wybrac prostą, koszulową, białą bluzkę zamiast tej zamieszczonej w linku.Klasyczną spódnicę do kolan i kozaki raczej odpadają...Zawsze możesz się popytać koleżanek z klasy co one mają zamiar włożyć na tę uroczystość
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 13:26   #24
gabi121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 441
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

Cytat:
Napisane przez Veni
wiemy jak sie ubrac schludnie myslisz po co jest forum moda? to juz dziewczyna nie moze sobie zalozyc watku i sie spytac co ubrac na bierzmowanie bo zaraz jakas wielka pani ma pretensje predzej tobie powinno sie wspolczuc
uwazam ze odpowiedzi dziewczyn zreszta odpowiednie i logiczne byly do przewidzenia...
Ubior schludny: czysty, stonowane kolory, nie prowokujacy... to chyba kazdy wie? no ale racja nie ma co sie spierac kazdego prawo pytac
gabi121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 14:33   #25
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

ja mam bierzmowanie też w maju ale jeszcze nie myślałam w co się ubiorę. dla mnie to jasne, że na pewno elegancko. czarne spodnie, biały żakiecik, eleganckie buciki. ale gdybym miała więcej kasy to bym może ubrała coś takiego:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11015_index.jpg (25,8 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11100_index.jpg (3,5 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg br5705933v.jpg (4,3 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11792_index.jpg (4,3 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11061_index.jpg (3,0 KB, 8 załadowań)
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 15:26   #26
trynosz
Zakorzenienie
 
Avatar trynosz
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 7 196
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

Cytat:
Napisane przez paula007
ja mam bierzmowanie też w maju ale jeszcze nie myślałam w co się ubiorę. dla mnie to jasne, że na pewno elegancko. czarne spodnie, biały żakiecik, eleganckie buciki. ale gdybym miała więcej kasy to bym może ubrała coś takiego:
Jak dla mnie to ta spodnica zbyt krzykliwa jak do kosciola na bierzmowanie
trynosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 16:24   #27
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

krzykliwa? nie wydaje mi się, ale każdy ma inne zdanie
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 16:31   #28
cukierasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 378
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

Cytat:
Napisane przez paula007
krzykliwa? nie wydaje mi się, ale każdy ma inne zdanie
Bardzo fajny komplecik wydaje mi sie że odpowiedni na bierzmowanie tylko zamiast tej brazowej albo czarnej(niewiem bo niewiedze) bluzeczki wziela bym jednak jakas biała skromna bluzke albo koszule
cukierasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 16:32   #29
Anecik15
Raczkowanie
 
Avatar Anecik15
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 145
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

No to niektore wizazanki mnie zaskoczyly trzeba ubrac sie elegancko, niekrzykliwie i nieprowokująco<wow> w zyciu bym na to nie wpadła...

Ludzie!! Chodziło mi o konkretne ciuchy, które mozna ze sobą połaczyć (fotki) Chyba oczywiste jest ze nie zaloze różowej mini i bluzki z dekoldem do pępka... Nie no normalnie bez komentarza.... szkoda mi niektorych......

Dzieki za normalne wypowiedzi
__________________
Anecik15
Anecik15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 16:40   #30
cukierasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 378
Dot.: BIERZMOWANIE - w co się ubrać???????

Cytat:
Napisane przez Anecik15
No to niektore wizazanki mnie zaskoczyly trzeba ubrac sie elegancko, niekrzykliwie i nieprowokująco<wow> w zyciu bym na to nie wpadła...

Ludzie!! Chodziło mi o konkretne ciuchy, które mozna ze sobą połaczyć (fotki) Chyba oczywiste jest ze nie zaloze różowej mini i bluzki z dekoldem do pępka... Nie no normalnie bez komentarza.... szkoda mi niektorych......

Dzieki za normalne wypowiedzi
taki mały komentarzyk chciala bym dodac...
po pierwsze spytalas sie do czego bedzie pasowac ta bluzka... i otrzymalas odpowiedzi z tego co widze... czyli albo klasyczna czarna spodniczka albo spodnie w kant.... po drugie... te wypowiedzi które mowily zeby stroj byl elegancki itp (jak sama zauwazylas)... byly skierowane do dziewczyn ktore ogolnie pytaly sie jak maja sie ubrac na tę okazje... wiec bez nerwów pozdr
cukierasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:18.