Fish is Eko! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Ecobeauty z Oriflame

Notka

Ecobeauty z Oriflame Pragniesz wygrać piękny zestaw ekologicznych kosmetyków? Załóż swój "mini blog" i pokaż w jaki sposób Ty reprezentujesz trend - "Bycie Eko jest w modzie!". Zapraszamy do zabawy!
Wygraj zestaw ekologicznych kosmetyków
i sesję w magazynie uroda!

 
 
Narzędzia
Stary 2012-04-19, 15:14   #31
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Fish is Eko!

foliowe torebki tak to już jest przerabiane wszędzie wiemy ale są specjalne pojemniki, nawet w programie ostatnio na discovery było, że są najlepsze do przechowywania żywności co w tym ekologicznego:
1) są specjalne pojemniki eko z plastiku pochodzącego z odzysku
2) są to pojemniki wielorazowego użytku
3) żywność się nie psuje czyli jej nie marnujemy

co do szklanych pojemników u mnie się nie sprawdzają, mam babcie chorą i co chwila coś się tłukło i marnowało.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 19:12   #32
alexmalbork
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8
Dot.: Fish is Eko!

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
foliowe torebki tak to już jest przerabiane wszędzie wiemy ale są specjalne pojemniki, nawet w programie ostatnio na discovery było, że są najlepsze do przechowywania żywności co w tym ekologicznego:
1) są specjalne pojemniki eko z plastiku pochodzącego z odzysku
2) są to pojemniki wielorazowego użytku
3) żywność się nie psuje czyli jej nie marnujemy

co do szklanych pojemników u mnie się nie sprawdzają, mam babcie chorą i co chwila coś się tłukło i marnowało.

co do punku 1:
i to jest super że coś powstaje z odzysku bo dzięki temu środowisko jest mniej zanieczyszczone, ale wciąż jest to plastik który jest szkodliwy da ludzkiego organizmu i tylko o tą szkodliwość mi chodzi,

a co do szklanych pojemników u ciebie - jak się ma babcię która jest chora i ciągle coś tłucze to jest to indywidualna sprawa i nie moja, bo nie chce się mieszać do tego dlaczego używasz takich a nie innych pojemników - to wybór każdego z osobna, ja tylko próbuję pokazać to że toksyny które wydzielaja te plastikowe pojemniki są szkodliwe dla nas i o ile możemy to warto z nich zrezygnować, wiadomo nie każdy niestety ma taką możliwość.

a poniżej jeden z artykułów na ten temat, troche długi ale mam nadzieję że chociaż ktoś przeczyta:


Plastik nie jest fantastic
Anna Tausig
Lekarz, dietetyk

Czy przyszło nam kiedykolwiek do głowy, że opakowanie, w którym znajduje się żywność może być toksyczne? Niebezpieczeństwo czai się tymczasem w wielu puszkach, folii spożywczej, plastikowych pojemniczkach. Sporym zaskoczeniem było stwierdzenie obecności groźnych substancji w niektórych zabawkach dla dzieci, także tych najmłodszych. Jak nazywa się nasz wróg i jak potrafi szkodzić?
W 2007 roku, podczas prestiżowej konferencji naukowej w San Francisco, grupa amerykańskich uczonych przedstawiła zatrważające dowody na to, że stosowane do produkcji opakowań żywności substancje chemiczne negatywnie wpływają na zdrowie człowieka. Są odpowiedzialne za liczne zaburzenia, które z czasem prowadzą do otyłości oraz innych poważnych chorób.
Konferencję zorganizowało Amerykańskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nauki, czyli bardzo szacowna instytucja naukowa. Przedstawione wówczas wyniki badań jednoznacznie wskazały, że do żywności przenikają niebezpieczne związki chemiczne z opakowań, w których jest przechowywana. Ani butelkowana woda mineralna, ani owinięty w folię szpinak, ani fasola w puszce nie będą „zdrową żywnością”, jeśli do wyrobu ich opakowań użyto pewnych substancji. Dlatego nasza uwaga musi się koncentrować nie tylko na tym, co jemy, ale także z czego „wyjęliśmy” nasze jedzenie i picie.
Plastiki zalewają świat
Jeszcze kilka dekad temu żywność przechowywano w szklanych lub ceramicznych opakowaniach, zawijano w papier, wkładano do metalowych puszek. Nie było to szczególnie wygodne. Szklane butelki i słoiki tłukły się oraz wyszczerbiały, trzeba było regularnie oddawać je do skupu. Metalowe puszki po otwarciu nadawały się jedynie na złom, nie można ich było powtórnie wykorzystać. Same problemy.
Gdy pojawił się plastik producenci żywności, a także konsumenci uznali to za idealne rozwiązanie. Proste, wygodne w użyciu, lekkie opakowania zaczęły wypierać inne. Dziś królują.
Na nic zdały się protesty ekologów, którzy od początku ostrzegali, że plastikowe opakowania zaśmiecą planetę, bo ulegają biodegradacji nawet po kilkuset latach. Wizje zlegających Ziemię śmieci nie stały się „straszakiem”. Kogo interesuje świat za kilkaset lat? To przecież nie nasz problem.
I tak plastikowe opakowania zagościły na dobre. Wystarczy zerknąć na sklepowe półki albo do naszych lodówek. Jogurt, serek, woda mineralna – wszystko opakowane w plastik i do wyrzucenia po spożyciu. Góry śmieci rosną. To poważny problem, ale nie jedyny!
Bezmyślne wygodnictwo
Plastikowe opakowania kojarzą nam się z wygodną, nowoczesną kuchnią. Nie zastanawiamy się nad nimi. Jeśli już czytamy informację zawartą na etykietach, to raczej tę dotyczącą składu żywności. Tymczasem powinniśmy także interesować się „składem” plastiku. Substancje chemiczne użyte do jego wyprodukowania przenikają do opakowanej w nie żywności. Oczywiście intensywność tego zjawiska jest różna i zależy od wielu czynników m.in. czasu przechowywania.
Wyniki badań przedstawione na wspomnianej konferencji Amerykańskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Nauki, wstrząsnęły światem nauki. Zaowocowało to włączeniem się innych ośrodków badawczych do prowadzenia dalszych, intensywnych badań nad wpływem różnych odmian plastikowych opakowań na nasze zdrowie.
Odwleczone w czasie
Musimy pamiętać o jednym – wpływ takich substancji nie jest widoczny od razu. Często skutki ich przenikania do organizmu dają o sobie znać dopiero po wielu latach. Także dlatego wcześniej nie widziano związków przyczynowo-skutkowych między opakowaniami, a zdiagnozowaną chorobą. Nawet naukowcy nie kojarzyli pewnych faktów. Ale do rzeczy... Co takiego niebezpiecznego może czaić się w kawałku plastiku?
Produkcja pewnych plastików opiera się na wytworzeniu bisfenolu A, w skrócie BPA, znanego także pod nazwą dian,2,2-bis(p-hydroksyfnylo)propan. Jest to związek chemiczny powodujący zaburzenia w układzie endokrynologicznym, które po pewnym czasie prowadzą do wystąpienia otyłości.
Ogłupianie komórek tłuszczowych
Powolne działanie tej substancji jest możliwe już w łonie matki. Jeśli kobieta w ciąży pije na przykład wodę mineralną z butelki, do produkcji której użyto bisfenolu A, istnieje duże ryzyko zakłócenia harmonijnego rozwoju płodu. Może nastąpić proces, w którym płód będzie gromadził zbyt duże zapasy tłuszczów. Po narodzeniu komórki organizmu dziecka będą miały zakodowaną informację, że należy jeść więcej, niż potrzeba.
Taka „pieczątka metaboliczna” jest niebezpieczna. Zaburzony metabolizm będzie skutkował otyłością, z którą człowiek będzie się zmagał przez całe życie. Nawet zdrowo odżywiając się i stosując właściwe diety, nie poradzi sobie z nadwagą, gdyż jego organizm będzie nieumiejętnie gospodarował energią i niepotrzebnie ją magazynował. Konsekwencją otyłości są często poważne choroby: nadciśnienie, cukrzyca, schorzenia układu krążenia, a także nowotwory.
Dziecko nabite w butelkę
Niebezpieczeństwo, wynikające z udziału tej substancji w przemianach organizmu, nie znika po przyjściu dziecka na świat. Jeśli maluch nie jest karmiony piersią, szybko może się zetknąć z bisfenolem A. Jest on bowiem używany przez niektóre firmy do produkcji butelek dla dzieci. Poniższe dane wymownie świadczą, że taka tendencja panuje na całym świecie.
Słychać tykanie
Profesor Bruce Blumberg, lekarz z University of California w Irvine, nazwał te związki nadwagogenami. Jego zespół badawczy wykazał, że powodują poważne zaburzenia w gospodarce tłuszczowej organizmu. Wpływają na aktywność adipocytów, czyli komórek tłuszczowych, które pod ich wpływem namnażają się, co skutkuje otyłością. „To prawdziwa bomba zegarowa. Większość z nich nigdy nie została przebadana, nie wiemy, jaki mają dokładnie wpływ na ludzki organizm. Jest on widoczny dopiero po kilku latach. Kumulują się, łączą ze sobą i szkodzą nie tylko jednej osobie, ale i następnym pokoleniom” – pisał profesor Blumberg.
Poznaj znaki wroga
Wyobraźmy sobie, że zrobimy sałatkę. Kupujemy po jednej puszce kukurydzy, groszku, fasoli, tuńczyka. Kuszą ceną i gwarantują smaczny posiłek. Otwieramy puszki, wysypujemy zawartość i zaglądamy do ich pustego wnętrza. Co widzimy? Czyżby białawą, plastikową powłokę, którą wymoszczona jest środek? Prawie na pewno jest to bisfenol A. Bo jest wygodny w użyciu, trwały, nie zmienia smaku potraw. W jednej, zdawałoby się zdrowej, sałatce znalazły się cztery produkty przechowywane w toksycznych opakowaniach. Zatrważający wynik, zwłaszcza kiedy uświadomimy sobie, że znaczna część opakowań z wykorzystywaną przez nas codziennie (!) żywnością może zawierać ten niebezpieczny związek. Jest na to tylko jeden sposób. Trzeba nauczyć się czytać informacje na etykietach. Substancję tę można zidentyfikować. Jeśli jest, na opakowaniu powinien znaleźć się symbol PC7 lub cyfra 7 wewnątrz trójkąta symbolizującego recykling.

Z męskiego na żeńskie
Bisfenol A zaburza pracę hormonów. Jest zaliczany do grupy związków chemicznych zwanych adypinianami, które negatywnie wpływają na układ endokrynologiczny, głównie na gospodarkę estrogenową organizmu. Badania nad nim, przeprowadzone pod kątem jego oddziaływania na komórki gruczołu piersiowego, już w latach 90. ubiegłego stulecia wywołały niepokój naukowców. Dowiedziono, że nawet w niewielkim stężeniu (od 2 do 5 µg/l) w organizmie ludzkim przyczynia się do szybszego rozwoju zmian nowotworowych. Wiadomo również, że ma działanie antyandrogenne, czyli blokuje pracę głównych hormonów męskich. Zachowuje się w organizmie, jak żeński hormon – estrogen. To pociąga z sobą zmiany również na poziomie ośrodków w mózgu, które wprowadzone w błąd, mogą zaburzać płodność i sferę zachowań seksualnych.
Kto kogo udaje?
Fred vam Saal, amerykański biolog, postuluje: „Wyrzućmy bisfenol A ze swojego życia”. Badacz zwraca uwagę, że podobieństwo cząsteczek tego związku do ludzkich hormonów, umożliwia im łączenie się z receptorami hormonów w komórkach. To prowadzi do zaburzenia równowagi hormonalnej organizmu.
BPA wymyślili farmakolodzy. Pierwotnie miał on służyć do hormonalnej terapii zastępczej. Dopiero po 20 latach chemicy wpadli na pomysł łączenia pojedynczych cząsteczek BPA w poliwęglany i wykorzystywania go do produkcji tworzyw sztucznych. Dziś jest obecny niemal wszędzie. To sprawia, że stał się bardzo groźny dla naszego zdrowia. Tym bardziej, że ma wyjątkową zdolność tworzenia substancji pochodnych. Jedną z nich jest PCB, czyli polichlorowane bifenyle, powstające z połączenia BPA z atomami chloru. Wyniki badań prowadzonych od lat 60. dowodzą, że są to substancje silnie toksyczne, szkodliwe nawet w najmniejszych dawkach. Mają silne właściwości rakotwórcze.
Bisfenol A nie jest jedynym niebezpiecznym związkiem stosowanym do produkcji opakowań. Dowiedziono, że z około 55 tysięcy związków dopuszczonych do ich wytwarzania blisko 1000 może mieć wpływ na przemianę energii w organizmie i tym samym na powstawanie otyłości. Część z nich ma właściwości rakotwórcze. Nie dajmy się zwieść „dopuszczalnym” normom i miejmy się na baczności.
__________________
Liebe mich und dich auch
alexmalbork jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 19:28   #33
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Fish is Eko!

to, że plastik jest szkodliwy to każdy wie tylko spójrz ile rzeczy kupujesz właśnie z owym plastikiem, zwykły karton na mleko ma w środku plastikową wyściółkę, kosmetyki są głównie w plastiku, serki do smarowania, śmietana, jogurt - przelewasz to wszystko do słoików zaraz po zakupach??
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-21, 15:28   #34
alexmalbork
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8
Dot.: Fish is Eko!

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
to, że plastik jest szkodliwy to każdy wie tylko spójrz ile rzeczy kupujesz właśnie z owym plastikiem, zwykły karton na mleko ma w środku plastikową wyściółkę, kosmetyki są głównie w plastiku, serki do smarowania, śmietana, jogurt - przelewasz to wszystko do słoików zaraz po zakupach??

każdy produkt suchy typu: mąka, kasza, makaron, ryż itp od razu po przyjściu do domu przesypuję do szklanych słoików (swoją drogą zakupionych w ikei) i sprawdzają się super.

masło które jest w papierze w tym papierze zostawiam. nie kupuję margaryn itp produktów - wszystkie nawalone chemią i w plastikowych opakowaniach.

marchew, pietruszka i inne warzywa wkładam do szklanych misek - najlepiej kawdratowyh lub prostokątnych bo lepiej można ułożyć je w lodówce.

mięso podobnie jak warzywa przechowuję z tym że zakrywam pokrywką aby nie wyschło.

mleka jogurtów serków i tego typu produktów nie kupuję - raz że mleko zamiast dostarczać nam wapń który jest nam potrzebny to go nam z zębów i kości zabiera - a dlaczego? dlatego że nie jest to naturalne mleko jak to od krowy a przetworzone w fabryce gdzie zostało wyprodukowane. nawalone chemią która działa właśnie w ten sposób.

owoce które są w foliach popakowane - przekładam do drewnianych i bambusowych misek.

ziemniaki - mam na nie drewniane skrzyneczki.

woda w butelce - nie kupuję w plastiku tylko w szkle.

możliwości mamy mnóstwo - są różne opakowania które zawsze będą lepsze od tych z plastiku- czy to drewniane, bambusowe, papierowe, ze stali nierdzewnej.narzucam co ma robić, stosować, używać.

temat jest o ekologii i co robić byśmy byli bardziej ekologiczni więc każdy pisze swoje uwagi, rady, co stosuje, co stara się zmienić.

i jak widać - wszystko się da, może nie od razu ale pomału małymi kroczkami damy radę.
nawet ja na początku jak się przestawiałam na nie-plastiki to często o czymś zapominałam czy się myliłam, ale można

ja nikomu nie
__________________
Liebe mich und dich auch
alexmalbork jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-21, 23:53   #35
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Fish is Eko!

ja mąkę, kaszę czy ryż kupuję w papierowych torebkach - nie muszę się bawić w przesypywanie (jedyne co przekładam do szklanych słoików długich takich jak często widuję się w wystroju restauracji to makaron )

ja masła praktycznie nie spożywam, jeżeli jest mi potrzebne kupuję roślinne w papierowym opakowaniu i na ogół i tak ktoś mi je wyjada

marchewkę i pietruszkę trzymam razem z ziemniakami w kartoniku pod zlewem

ja jogurty jem, głównie jagodowe z jednego miejsca, zresztą w wielu dietach (profilaktyka chorób demencji czy dieta antyrakowa) posila się produktami nabiałowymi, trzeba tylko umiejętnie je wybierać

owoce kupuję w małych kartonikach - są specjalne opakowania z makulatury dostępne w wielu miejscowościach.

pytałam o kosmetyki - gdzie je przechowujesz i w czym? bo nie dostałam odpowiedzi więc ponawiam pytanie

(ja w plastikach napisałam że przechowuję JUŻ PRZYGOTOWANE POTRAWY - w wielu programach pro zdrowotnych były opisywane te typy opakowań i jakoś nikt z medyków nie negował ich szkodliwego działania dla człowieka a jak już ustalono wielokrotne opakowania są ekologiczne i mniej szkodliwe niż np. te biodegradowalne na ktorych produkcję zużywa się 2-3krotnie więcej substancji niż dla zwykłej jednorazówki, a nie oszukujmy się te bodegro też wielu ludzi używa jednokrotnie)
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 23:28   #36
dunka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5
Dot.: Fish is Eko!

Oj, ja też próbuję się przestawić i poza śmieciami zmieniłam swoją dietę! To naprawdę działa i śmieciowe jedzenie poszło w kąt moje najukochańsze produkty, które odkryłam m.in. dzięki Wam to olej kokosowy i jagody goji, które jem codziennie i dodaję do wszystkiego! xxxxx
Dziewczyny jeśli znacie podobne produkty proszę o polecenie

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-12-04 o 14:31 Powód: link
dunka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Ecobeauty z Oriflame


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:02.