Schudłam 10 kg, chcesz wiedziec jak ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Konkurs Rossmann - Szał Ciał

Notka

Konkurs Rossmann - Szał Ciał Załóż swój wątek na dedykowanym forum "Szał ciał" - czyli sposób na piękną figurę do lata. Opisz w tym wątku jaki masz sposób na osiągnięcie pięknej figury. Czy masz jakieś ulubione ćwiczenia, diety, czy sprawdzone sposoby na piękne, zadbane ciało?

 
 
Narzędzia
Stary 2011-04-23, 23:13   #1
ogi2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 43
Wink

Schudłam 10 kg, chcesz wiedziec jak ?


Witam

Chciałabym opisać tutaj swoje doświadczenia, a przede wszystkim wyprowadzić z często popełnianych błędów przez osoby które chcą zrzucić kilogramy, a w efekcie tyją lub niszczą swoje organizmy.

Ale po kolei Trzy lata temu zrzuciłam 10 kilo i dzięki minimalnemu wysiłkowi udało mi się nie przytyć od tamtego czasu

Jeśli chcecie schudnąć i pozostać chude – a nie jak w przypadku diet cud szybko schudnąć a za chwile przytyć 3 kilo więcej niż przed odchudzaniem – musicie zmienić pewne przyzwyczajenia, a wdrożyć nowe. Pamiętajcie też o tym że najlepsze i najtrwalsze efekty przyniesie nam nie tylko sama dieta, ale także ćwiczenia i ujędrnianie – to wszystko się będzie uzupełniało a rezultaty będą zaskakujące.

Po pierwsze – jedzenie. Co jeść , czego nie jeść ?
Kiedy byłam na wcześniejszych dietach jadłam naprade nie wiele, bardzo rzadko i było to jedzenie mało wartościowe – co oczywiście było błędem. Więc drogie panie – jeść można praktycznie wszystko ! Oraz co może niektórych zaskoczyć – należy jeść DUŻO ! Tylko trzeba wiedzieć co się je. Nie należy maniakalnie liczyć co ile ma kalorii bo to nie jest aż tak istotne. Istotne jest z czego składa się jedzenie, tzn czy jest to większość węglowodanów, czy może białka. Białko bardzo nas lubi – więc polubny je także To samo oczywiście tyczy się błonnika – niezastąpiona ‘przyprawa’ na co dzień Przeważnie gotuję sama, więc mogę sobie pozwolić na pewne zamienniki, które nie zmieniają ogólnego smaku potrawy a nie dają nam tzw ‘pustych kalorii’, i dodatkowo pomagają w układzie trawiennym. Oto kilka zamienników w kuchni:
- mąka pszenna , na mąkę pełnoziarnistą
- olej słonecznikowy, na oliwę z oliwek lub olej rzepakowy
- gdzie się da – zamiast smażenia na patelni można przygotować danie w piekarniku ( wyśmienita jest np. rybka czy krokiety)
- śmietanę na jogurt naturalny ( czy do sałatek czy do zup – wszędzie się sprawdzi)
-zamiast panierki z bułki tartej wypróbujmy zmielone siemie lniane lub zmielone orzechy włoskie
- zamiast całego jajka do panierki – zostawny samo zółtko
- gorąco polecam upieczenie własnego chleba pełnoziarnistego z ziarnami jakie lubimy ( wykonanie jest bardzo proste – a wiemy co jemy ) itp
Są to bardzo małe zmiany – ale będą one baaaardzo widoczne

O owocach i warzywach chyba nie muszę pisać, ale mogę wpomnieć jedynie że ich jedzenie można trochę uatrakcyjnić – np. sałatką owocową, bądź jakimś zielonym dodatkiem do codziennego jedzenia.

O wodzie mineralnej niegazowanej chyba też nie ma co pisać. Ja jeszcze dodatkowo codziennie rano piję szklankę wody mineralnej z wycisniętym sokiem z połówki cytryny – polecam również na kaca
Wystrzrgajmy się soków sklepowych, kolorowych napojów – niby bez cukru – ale zawsz ze słodzikiem i konserwantami. Najlepiej zrobić sobie kompocik

Chciałabym wspomnieć również o alkoholu. Wiele kobiet go unika ponieważ jest kaloryczny, jednak warto zwrócić uwagę na jego metabolizm w naszym organizmie. Czytałam wiele artykułów na ten temat i na ich podstawie, oraz własnych doświadczeń mogę śmiało powiedziec – pijmy alkohol ! Nie namawiam tu broń boże do alkoholizmu, ale do lampki wina przy obiedzie, albo jakimś drinku wieczorem

PO DRUGIE – RUCH.
Tanim sposobem jest hula hop oraz twister ( na allegro za ok.20 zl). Nie trzeba duzo wysiłku a efekty naprawde są widoczne Jeszcze tańszym sposobem jest oczywiście bieganie, pływanie, brzuszki itp. Samo spacerowanie to również ruch. Jeśli nie mamy pomyślu na ćwiczenia można z łatwością znaleźć w internecie filimiki z osobami ktoóre robią takie mini treningi i można po prostu ćwiczyć z nimi Kolejny sposób to sprzątanie i zajęcia domowe. Odkurzanie, wieszanie prania, zbieranie prania , prasowanie, mycie okien, szorowanie podłogi, chodzenie po schodzach itp. to idealne rozwiązanie dla odchudzających się
Dla osób które nie mają silnej woli proponuję aerobik lub inne zajęcia w grupie – bo grupie jest już rywalizacja
Paniom proponuję również przejąć inicjatywę w łóżku – tutaj dopiero można się napocić

PO TRZECIE – ujędrnianie
Skóra której zabiera się tłuszcz wiotczeje, więc gorąco polecam zakupić dobry krem ujędrniający i jak najczęściej go używać. Oprócz tego proponuję masaże wodne – na przemian zimną i ciepłą wodą.

Kiedy się odchudzałam ćwiczyłam non stop, cały czas planowałam posiłki i codziennie ujędrniałam skórę. Teraz nie zachowuję się tak obsesyjnie, znacznie mniej ćwiczę ale staram się 3 razy w tygodniu poświecić na to czas. Odnośnie jedzenia, teraz wygląda to tak, że właściwie jem na co mam ochotę – tyle że nie codziennie Nadal trzymam się zamienników i wody mineralnej.

Nie wariujmy, nie obżerajmy się – zastanówmy się co jemy i nie bójmy się nowości. Pamiętajmy że nie chodzi tutaj tylko o nasz wygląd ale przede wszystkim o zdrowie !

Pozdrawiam, i życzę powodzenia

PS. DODAJĘ TEN WĄTEK PO RAZ DRUGI, PONIEWAŻ WCZEŚNIEJSZY GDZIEŚ ZNIKNĄŁ ZARAZ PO TYCH ZMIANACH NA FORUM Z DNIA 21.04
ogi2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-18, 13:08   #2
Kosmospk
Przyczajenie
 
Avatar Kosmospk
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kobylin
Wiadomości: 7
Dot.: Schudłam 10 kg, chcesz wiedziec jak ?

Chciała bym się tylko zapytać w jakim czasie zrzuciłaś te 10 kg?
Kosmospk jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Konkurs Rossmann - Szał Ciał


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:08.