Wątek plotkowy perfumowy część 3 - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-13, 20:35   #931
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez ButterflyFlyAway Pokaż wiadomość
To pisali w mailu
Klient zawierający umowę z InPost akceptuje warunki Regulaminu świadczenia usługi Paczkomaty 24/7 przez InPost Paczkomaty Sp. z o. o., który stanowi nierozerwalną część umowy §7 pkt 3. Nadawca odpowiedzialny jest za prawidłowe przygotowanie Przesyłki Paczkomatowej obejmujące: zastosowanie właściwego opakowania, trwałe zamknięcie opakowania oraz wygenerowanie, wydrukowanie i trwałe przytwierdzenie etykiety do opakowania Przesyłki Paczkomatowej.

§ 5 1. Operator odmawia zawarcia umowy o świadczenie usługi Przesyłka Paczkomatowa albo może odstąpić od jej wykonania, jeżeli:

a) nie są spełnione przez Nadawcę wymagania określone w Regulaminie;

b) zawartość lub opakowanie Przesyłki Paczkomatowej naraża osoby trzecie, Operatora lub inne przesyłki na szkodę;

g) Przesyłka zawiera płyny, gazy, rzeczy łamliwe, kruche, żywe rośliny lub/i zwierzęta, rzeczy wymagające specjalnego traktowania podczas przemieszczania.

Na podstawie powyższych zapisów, reklamacja nie może zostać uznana za zasadną.
Płyny, gazy, rzeczy łamliwe i kruche - czyli wszystko co zostanie rozwalone w drobny mak przez InPost można uznać za łamliwe i kruche? Najlepiej wysyłać tylko kule do kręgli i książki w twardych okładkach, owinięte 10 metrami folii bąbelkowej. Żenada.
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 20:39   #932
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
Płyny, gazy, rzeczy łamliwe i kruche - czyli wszystko co zostanie rozwalone w drobny mak przez InPost można uznać za łamliwe i kruche? Najlepiej wysyłać tylko kule do kręgli i książki w twardych okładkach, owinięte 10 metrami folii bąbelkowej. Żenada.
Ale to jest dziwne, bo przecież mnóstwo sklepów wysyła kosmetyki inpostem a wśród nich są też płyny
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 20:52   #933
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ale to jest dziwne, bo przecież mnóstwo sklepów wysyła kosmetyki inpostem a wśród nich są też płyny
Oczywiście, że tak. Płyny, mazie (kremy), kruche kosmetyki (cienie, pudry). Myślę, że po prostu inaczej traktuje się prywatnych klientów, niż firmy z jakąś umową długoterminową.

Ja rozumiem, że taki zapis może dotyczyć jakichś źle dokręconych opakowań, słoików z płynami, dużych delikatnych butelek (np. z alkoholem), czy czegoś w ten deseń. Ale perfumy? Coś co jest w kartoniku, folii bąbelkowej i kartonie?
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 21:25   #934
ButterflyFlyAway
Zakorzenienie
 
Avatar ButterflyFlyAway
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Z zadupia ;)
Wiadomości: 6 179
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
Płyny, gazy, rzeczy łamliwe i kruche - czyli wszystko co zostanie rozwalone w drobny mak przez InPost można uznać za łamliwe i kruche? Najlepiej wysyłać tylko kule do kręgli i książki w twardych okładkach, owinięte 10 metrami folii bąbelkowej. Żenada.
Właśnie o to mi chodzi. Pod ten ich regulamin można potem wszystko podciągnąć. Więc to działa na zasadzie my będziemy miażdżyć paczki i rozwalać i nie poniesiemy konsekwencji..
Przecież perfumerie, drogerie.. wszystko idzie paxzkomatami.
Dlatego się zastanawiam co moge zrobić. Moze wiele osób po takim mailu odpuszcza.
Tu jest ewidentnie ich wina. Jeszcze gdyby nie wiem tylko uszccwebili flakon.. jakos zrozumiem. Ale on jest caly na pół.. ten durny kurier wkładał do paczkomatu mokra paczkę..
Brak mi słów..

Czytałam sytuację ze ktoś dostał zniszczoną książkę i też uwalili reklamację.
Pytanie czy kiedykolwiek ktokolwiek dostał zwrot z reklamacji paczki ubezpieczonej..
__________________


Edytowane przez ButterflyFlyAway
Czas edycji: 2019-02-13 o 21:27
ButterflyFlyAway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 23:07   #935
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
jak czytałam Twojego posta to włączył mi się mój wewnętrzny wolnościowiec i już miałam pisać, że zależy jakie podróby masz na myśli, bo jeśli coś jest wyraźnie zaznaczone: inspirowane zapachem X to jednak nie jest to podróba stricte, tylko jakiś badziewny zamiennik i że skoro jest nisza na takie produkty to już niech sobie będą, przecież chyba nikt się nie pomyli (co innego jak jest produkt podrobiony 1:1 i nazwa/nazwa marki taka sama... no to już jest złodziejstwo); ale na końcu weszłam w link
teraz żałuję
Wiesz, ja też ogólnie jestem za tym, że każdy robi to co lubi. Tylko chodzi o fakt promowania w taki sposób podróbek, juz pomijam fakt, że ci młodzi ludzie się pewnie na perfumach nic nie znają (mają prawo), ale jak już biorą kasę za promocję czegoś, to mogliby sprawdzić co to jest. Bo takie branie kasy za wszystko, no przepraszam, ale jaka jest wiarygodność takiej młodzieży? Żadna. Ale to mnie jeszcze tak bardzo nie dziwi. Jakiś rok-półtorej widziałem jak na swoim insta też to gówno (sorki za wyrażenie, ale dla to jest gówno, którego bym kijem nie ruszył) promowała "utalentowana modelka" Ola Ciupa... Teraz jest tego jeszcze więcej, wystarczy popatrzeć https://www.pikbee.one/tag/NENESS
Chodzi mi o to, że dla łatwego zarobku tacy ludzie jakieś byle co wciskają. A jeszcze TV, no sorry, ale takie przybytki powinni zamykać, a nie reklamować. Biznes biznesem, ale uważam, że na uczciwych zasadach, a nie że to są lesze perfumy, bo tańsze. Wystarczy poczytać jak się reklamują. I dla mnie to są oczywiste podróby, bo jak nie numerki, a na stronie przy każdym numerku nazwa zapachu, którego jest "odpowiednikiem", albo nawet częściej chamsko zerżnięta nazwa z oryginału oczywiście z małym błędem. Mnie jako osobę która lubi perfumy takie rzeczy smucą, dzięki takim praktykom co jakiś czas mamy tu istną szarańczę, która poleca tu odpowiedniki, bo przecież po co przepłacać


Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
W szoku jestem. Kojarzę ten sklep z podróbami z fejsbuka bo co chwilę wyświetlają mi się reklamy, że ktoś z moich znajomych ich lubi. Pamiętam, że nawet kilka razy napisałam w komentarzu, że to podróby.
W szoku jestem, że coś takiego jest reklamowane w telewizji i być może jacyś widzowie tych jutjuberów (pierwszy raz na oczy ludzi widzę) kupią ten szit bo ich idole to polecają. Masakra.
Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Nie jesteś nienormalny, widziałeś w grupach perfumowych jakie zdanie na ten temat mają inni ludzie pasjonujący się naszą dziedziną, chyba nie znalazła się osoba broniąca tego procederu (albo szybko wylatywała z grupy).

Cytat:
Napisane przez hatka Pokaż wiadomość
No pacz, akurat ostatnio nie oglądałam CzT. Ten materiał jest żenujący: jak telewizja może wprost promować podróbki?? Bo oni przecież nawet nie wymieniają żadnych nazw perfum, tylko numer xxx. Po prostu żenada. Czyżby poziom ignorancji dot. perfum w społeczeństwie był taki, że nawet w telewizji nie łapią różnicy między oryginałem a podróbą?

Dzięx dziewczyny, już myślałem, żem jedyny przeciwnik na świecie tego syfu. Naczytałem się komentarzy i mnie zatkało, kiedy widziałem jak dużo ludu to poleca i jest zadowolone, bo jak za 15-20 zł to nie jest złe...


Cytat:
Napisane przez ButterflyFlyAway Pokaż wiadomość
Witajcie, to znowu ja, kolejny raz mam problem.
Sprzedałam perfumy na Allegro. Pani wybrała przesyłkę paczkomatem Allegro. Wysłałam. Pani pisze, że perfumy przyszły rozbite. Rozwalone na pół. Kurier dokładnie widział wkładając paczkę, że jest rozwalona, bo ciekło z niej.
Była solidnie zapakowana. Bąble, koperta z bąblami, karton, czarna folia.
Przesyłka ubezpieczona.
Złożyłam reklamację. InPost oczywiście umywa ręce, bo w środku były płyny..
Co ja mam teraz zrobić? ((
Ja ze swojej strony zrobiłam wszystko jak należy. A ta paczka była tak spakowana, że ja nie wiem co.oni z nia robili, ze flakon tak sie.rozwalil... bo zwykły upadek nawet by nie rozwalił tęgo..
Jesteś na przegranej pozycji, nie masz nawet się co odwoływać. Też kiedyś wysłałem perfumy, które uszkodzili w transporcie (do Gryxa), zawinąłem mocno w bąble, ale to nic nie dało, flaszka straciła "łeb". Odwoływanie nic nie dało. Osoby prywatne nic nie wskórają.

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
Oczywiście, że tak. Płyny, mazie (kremy), kruche kosmetyki (cienie, pudry). Myślę, że po prostu inaczej traktuje się prywatnych klientów, niż firmy z jakąś umową długoterminową.

Ja rozumiem, że taki zapis może dotyczyć jakichś źle dokręconych opakowań, słoików z płynami, dużych delikatnych butelek (np. z alkoholem), czy czegoś w ten deseń. Ale perfumy? Coś co jest w kartoniku, folii bąbelkowej i kartonie?
I tu się nie mylisz
Firmy mają umowy, wydają na obsługę przesyłek duże pieniądze (nie jak zwykła osoba, która wyśle 2-3 paczki w tygodniu).

Poza tym, jak taka firma podpisuje umowę, to też uzgadniają co będzie wysyłane i kurierzy nie robią problemu z perfumami, poczta polska też

Byście wiedziały co mogą takie umowy obejmować..., mogą przykładowo dokłądnie okreslać ilość przesyłek co do których zostanie uznana reklamacja (w przypadku uszkodzenia zawartości, zaginięcia). Prawda taka, że dużemu wolno więcej i idzie się takiemu na rękę
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-14, 00:00   #936
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez ButterflyFlyAway Pokaż wiadomość
To pisali w mailu
Klient zawierający umowę z InPost akceptuje warunki Regulaminu świadczenia usługi Paczkomaty 24/7 przez InPost Paczkomaty Sp. z o. o., który stanowi nierozerwalną część umowy §7 pkt 3. Nadawca odpowiedzialny jest za prawidłowe przygotowanie Przesyłki Paczkomatowej obejmujące: zastosowanie właściwego opakowania, trwałe zamknięcie opakowania oraz wygenerowanie, wydrukowanie i trwałe przytwierdzenie etykiety do opakowania Przesyłki Paczkomatowej.

§ 5 1. Operator odmawia zawarcia umowy o świadczenie usługi Przesyłka Paczkomatowa albo może odstąpić od jej wykonania, jeżeli:

a) nie są spełnione przez Nadawcę wymagania określone w Regulaminie;

b) zawartość lub opakowanie Przesyłki Paczkomatowej naraża osoby trzecie, Operatora lub inne przesyłki na szkodę;

g) Przesyłka zawiera płyny, gazy, rzeczy łamliwe, kruche, żywe rośliny lub/i zwierzęta, rzeczy wymagające specjalnego traktowania podczas przemieszczania.

Na podstawie powyższych zapisów, reklamacja nie może zostać uznana za zasadną.
No oni chyba są śmieszni. Wystarczy cały punkt, na który się powołują, przeczytać żeby wiedzieć, że przyjęli Twoją przesyłkę, na żadnym etapie nie zakwestionowali jej zapakowania. Jak jeszcze nadawałaś kurierem to nie odpuszczaj. W ogóle nie odpuszczaj A takie miałam dobre zdanie o inpoście...
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-14, 17:36   #937
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
Oczywiście, że tak. Płyny, mazie (kremy), kruche kosmetyki (cienie, pudry). Myślę, że po prostu inaczej traktuje się prywatnych klientów, niż firmy z jakąś umową długoterminową.



Ja rozumiem, że taki zapis może dotyczyć jakichś źle dokręconych opakowań, słoików z płynami, dużych delikatnych butelek (np. z alkoholem), czy czegoś w ten deseń. Ale perfumy? Coś co jest w kartoniku, folii bąbelkowej i kartonie?

W regulaminie prawie każdego przewoźnika są takie zapisy, Poczty Polskiej też. I nie przesadzajmy z tą wysyłką kul do kręgli. Na ileś set wysyłek zawsze może zdarzyć się, że coś zaginie, albo ulegnie zniszczeniu - na Poczcie, czy w in poście też pracują tylko ludzie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica

Edytowane przez hatka
Czas edycji: 2019-02-14 o 17:40
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-14, 21:53   #938
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez hatka Pokaż wiadomość
W regulaminie prawie każdego przewoźnika są takie zapisy, Poczty Polskiej też. I nie przesadzajmy z tą wysyłką kul do kręgli. Na ileś set wysyłek zawsze może zdarzyć się, że coś zaginie, albo ulegnie zniszczeniu - na Poczcie, czy w in poście też pracują tylko ludzie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie, ja wysłałem naprawdę setki razy odlewki listami w bąblach, flakonów w kartonach też nie mało i tylko raz Gryksowa uległa uszkodzeniu. I nigdy nie stosowałem opcji "ostrożnie szkło", która kosztuje dodatkowe 50% wartości wysyłki. Raz dostałem rozbitą flaszkę, ale wysyłająca dwa flakony owinęła je razem w bąble, tak, że gołym szkłem się stykały , ale to były resztki, więc łatwo dogadaliśmy się. Inna sprawa, że to była ewidentna wina wysyłającej.


Tu mogła, a nawet była dobrze zabezpieczona, ale to nic nie dało (chyba każdy widział ten słynny filmik spod paczkomatu jak koleś z busa wyrzucał paczki, może na takiego gnoma trafiła ta paczka.
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-15, 17:26   #939
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Też wysyłałam już setki razy, odlewki, flakony i tylko raz w PP coś się rozbiło (ale to były perfumy do mnie i miałam podstawy podejrzewać, że były źle zabezpieczone, w dodatku wysłane poleconym) i raz InPost potłukł mi małą odlewkę, co wzięłam na klatę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-15, 21:17   #940
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

[1=3eef048cd73ce499df76a24 f71dd01843bb9a910_6066507 21e0c8;86497664]Wiesz, ja też ogólnie jestem za tym, że każdy robi to co lubi. Tylko chodzi o fakt promowania w taki sposób podróbek, juz pomijam fakt, że ci młodzi ludzie się pewnie na perfumach nic nie znają (mają prawo), ale jak już biorą kasę za promocję czegoś, to mogliby sprawdzić co to jest. Bo takie branie kasy za wszystko, no przepraszam, ale jaka jest wiarygodność takiej młodzieży? Żadna. Ale to mnie jeszcze tak bardzo nie dziwi. Jakiś rok-półtorej widziałem jak na swoim insta też to gówno (sorki za wyrażenie, ale dla to jest gówno, którego bym kijem nie ruszył) promowała "utalentowana modelka" Ola Ciupa... Teraz jest tego jeszcze więcej, wystarczy popatrzeć https://www.pikbee.one/tag/NENESS
Chodzi mi o to, że dla łatwego zarobku tacy ludzie jakieś byle co wciskają. A jeszcze TV, no sorry, ale takie przybytki powinni zamykać, a nie reklamować. Biznes biznesem, ale uważam, że na uczciwych zasadach, a nie że to są lesze perfumy, bo tańsze. Wystarczy poczytać jak się reklamują. I dla mnie to są oczywiste podróby, bo jak nie numerki, a na stronie przy każdym numerku nazwa zapachu, którego jest "odpowiednikiem", albo nawet częściej chamsko zerżnięta nazwa z oryginału oczywiście z małym błędem. Mnie jako osobę która lubi perfumy takie rzeczy smucą, dzięki takim praktykom co jakiś czas mamy tu istną szarańczę, która poleca tu odpowiedniki, bo przecież po co przepłacać
[/QUOTE]
doskonale rozumiem Twoje zniesmaczenie, zwłaszcza, że złożyły się na nie trzy okropne sprawy:
moralnie dwuznaczna kwestia blogosfery
telewizja zaniżająca standardy
bezczelność producentów tego zapachowego badziewia

nie uznałabym tego typu produktów za podróbki, ale to bez znaczenia, tak czy owak cały proceder jest odpychający


co do inposta to nie mam wielu doświadczeń, ale jedną moją przesyłką ewidentnie ktoś rzucał, bo dotarła do adresata sfatygowana. Strat dużych nie było, ale jak potem gadałam z ludźmi to opinie były takie, że tam często są nieostrożni z paczkami

Natomiast jakiś czas temu moja koleżanka wysłała srebrnego korala Pandory Pocztą, i dotarł zmiażdżony, chyba się dostał pod prasę na sortowni


strrrasznie bym chciała sobie coś fajnego kupić, jakieś walentynkowe obniżki były teraz i kurcze nie mam weny...
trzy dni pod rząd łaziłam do iperfumy w poszukiwaniu inspiracji, i nic - nic mnie nie porywa; ino tylko Eau Duelle, ale teraz znowu nie sezon na nie (liczę, że do jesieni znajdę je gdzieś w dobrej cenie)
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-15, 22:22   #941
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
strrrasznie bym chciała sobie coś fajnego kupić, jakieś walentynkowe obniżki były teraz i kurcze nie mam weny...
trzy dni pod rząd łaziłam do iperfumy w poszukiwaniu inspiracji, i nic - nic mnie nie porywa; ino tylko Eau Duelle, ale teraz znowu nie sezon na nie (liczę, że do jesieni znajdę je gdzieś w dobrej cenie)
To fajnie masz, że nie chcesz nic kupić bo ja mam aż za dużo wydatków ostatnio, odwykowałam rok od perfum, nie wchodziłam na grupy perfumowe a ostatnio znów mnie wzięło, codziennie muszę czymś pachnieć i najlepiej żeby się nie powtarzało, nawet na noc spryskuję poduszkę, w pracy trzymam odlewki pod biurkiem (współpracownik się śmieje co to za gaz na trudną klientelę), w kieszeni płaszcza mam kilka próbek i nawet jak jestem w środku lasu, na jakiejś akcji, wyjeździe w połowie dnia coś muszę przetestować. Moja pasja do zapachów odrodziła się z wielką siłą dobrze, że zbliża się wiosna, będzie wszystko kwitło i będę miała czym się zaciągnąć, mam tak że muszę poznać większość kwiatów które spotykam, pączków, liści.
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-15, 23:05   #942
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
doskonale rozumiem Twoje zniesmaczenie, zwłaszcza, że złożyły się na nie trzy okropne sprawy:
moralnie dwuznaczna kwestia blogosfery
telewizja zaniżająca standardy
bezczelność producentów tego zapachowego badziewia
Dokładnie tak

Cytat:
nie uznałabym tego typu produktów za podróbki, ale to bez znaczenia, tak czy owak cały proceder jest odpychający
Proszę Cię, wejdź sobie na stronę tej podróbkowni i zobacz asortyment, przecież to się niczym nie różni od słynnych penów/perfumetek poza zmianą nazwy, która i tak jest prawie identyczna z pierwowzorem. Uważam to za oczywiste podróby.
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-16, 08:02   #943
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

[1=3eef048cd73ce499df76a24 f71dd01843bb9a910_6066507 21e0c8;86504469]
Proszę Cię, wejdź sobie na stronę tej podróbkowni i zobacz asortyment, przecież to się niczym nie różni od słynnych penów/perfumetek poza zmianą nazwy, która i tak jest prawie identyczna z pierwowzorem. Uważam to za oczywiste podróby.[/QUOTE]Mnie kiedyś odpisali (jak napisałam, że to podróby), że mają swoje autorskie nazwy. Taak, tylko że nikt się tymi nazwami nie posługuje. Na to już nic nie odpowiedzieli.
Jak np na fb ludzie oficjalnie używają oryginalnych nazw znanych perfum i pytają jaki to numerek. Z drugiej strony czego oczekiwać po ludziach piszących "damski perfum"

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2019-02-16 o 08:05
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-16, 09:37   #944
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Z drugiej strony czego oczekiwać po ludziach piszących "damski perfum"
Dokładnie
I też się zgadzam, że z tymi penami i ich reklamowaniem w tv to jakieś nieporozumienie.

Ostatnio na fb gościu pisał jak mu ktoś zwrócił uwagę, że on wie, że "ten perfum" to błąd, ale tak pisze i będzie pisał i nikt nie ma prawa go się czepiać
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-16, 12:34   #945
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Tak swoją drogą to (nie wiem jakim cudem) trafiłam dzisiaj na ten artykuł na pudelku https://www.pudelek.pl/artykul/11508...eucKnUrYDTblMM i jak przeczytałam o tym psikaniu się od stóp do głów przed treningiem, po treningu i w trakcie to a potem Nie chciałabym jej spotkać na siłowni
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-16, 15:38   #946
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Tak swoją drogą to (nie wiem jakim cudem) trafiłam dzisiaj na ten artykuł na pudelku https://www.pudelek.pl/artykul/11508...eucKnUrYDTblMM i jak przeczytałam o tym psikaniu się od stóp do głów przed treningiem, po treningu i w trakcie to a potem Nie chciałabym jej spotkać na siłowni
O matko... Przy okazji ta blogerka jest okropna...
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-16, 15:42   #947
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
To fajnie masz, że nie chcesz nic kupić bo ja mam aż za dużo wydatków ostatnio, odwykowałam rok od perfum, nie wchodziłam na grupy perfumowe a ostatnio znów mnie wzięło, codziennie muszę czymś pachnieć i najlepiej żeby się nie powtarzało, nawet na noc spryskuję poduszkę, w pracy trzymam odlewki pod biurkiem (współpracownik się śmieje co to za gaz na trudną klientelę), w kieszeni płaszcza mam kilka próbek i nawet jak jestem w środku lasu, na jakiejś akcji, wyjeździe w połowie dnia coś muszę przetestować. Moja pasja do zapachów odrodziła się z wielką siłą dobrze, że zbliża się wiosna, będzie wszystko kwitło i będę miała czym się zaciągnąć, mam tak że muszę poznać większość kwiatów które spotykam, pączków, liści.
właśnie chciałabym coś sobie sprawić, ale jakoś nie mam pomysłu , co by to mogło być... ostatecznie wyciągnęłam już dziś coś bardziej wiosennego z szafy (konkretnie Sa Majeste


a Wy co szykujecie na wiosnę?


[1=3eef048cd73ce499df76a24 f71dd01843bb9a910_6066507 21e0c8;86504469]
Proszę Cię, wejdź sobie na stronę tej podróbkowni i zobacz asortyment, przecież to się niczym nie różni od słynnych penów/perfumetek poza zmianą nazwy, która i tak jest prawie identyczna z pierwowzorem. Uważam to za oczywiste podróby.[/QUOTE]


dobra - nie będę się spierać, zwłaszcza, że przecież nawet nie zaglądałam do nich, tyle tylko, co obie wyobraziłam po obejrzeniu filmiku
i nie namawiaj mnie - mam alergię na tę charakterystyczną nutę tanich perfum (nie, nie jestem snobem, ale przeżyłam mroczne czasy PRLu
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 11:30   #948
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
właśnie chciałabym coś sobie sprawić, ale jakoś nie mam pomysłu , co by to mogło być... ostatecznie wyciągnęłam już dziś coś bardziej wiosennego z szafy (konkretnie Sa Majeste


a Wy co szykujecie na wiosnę?
Póki co kupiłam Chloe wodę toaletową (nadal ma w sobie ten charakterystyczny zapach magnolii, ale jednocześnie zachowuje trochę chłodu, dystansu i nie jest tak ciężka jak EDP, natomiast projekcja jest znakomita).

Kusi mnie Issey Miyake Pure EDP.

Od ubiegłego roku szukam na lato zapachów bardziej pudrowych i świeżych, ale bez słodyczy i nadmiernej kwiatowości (choć Chloe mi odpowiadają).

Poza tym planuję używać Chanel No. 19 Poudre. Bardzo pasuje mi ten zapach i dobrze się w nim czuję

PS. Prada La Femme EDP - omatulu, już wiem, skąd znam ten zapach - toż to perfumy "pań kościelnych", przypuszczam, że dzięki obecności wosku pszczelego....
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 12:34   #949
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Ja mam na wiosnę In Love Again i Blackberry & Bay.
I tak dalej, ale narazie jak jest takie słońce to na to mam ochotę.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-20, 11:58   #950
kanirak
Nocna Straż
 
Avatar kanirak
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Mur
Wiadomości: 3 860
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Zbiorcze gratki!

Mi wpadła seta irysowego Dior Homme edt z 2008 r.
__________________
kanirak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-21, 11:40   #951
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

[1=fb24380c66adcd12b33e8f4 bdd3c2d486418deb5_5f7f99f 1ecd69;86508477]Póki co kupiłam Chloe wodę toaletową (nadal ma w sobie ten charakterystyczny zapach magnolii, ale jednocześnie zachowuje trochę chłodu, dystansu i nie jest tak ciężka jak EDP, natomiast projekcja jest znakomita)[/QUOTE]
zainspirowałaś mnie do testów tej zielonej wersji Chloe, ale jeszcze nie wiem, co o nich myśleć


przy okazji testowałam też Chance - miałam kiedyś ten zapach, ale dość dawno temu.


szukałam na półce EDT ale wydaje mi się, że jednak wpadła mi w łapy któraś podwersja - zaraz wybiła mi na skórze woń jakiejś gorzkawej rośliny (pamiętam ten zapach z podwórka, jakby łopian czy co i to chyba nie był ten zapach, który już miałam, nie podobało mi się



niestety w tym sklepowym oświetleniu nie dowidzę napisów z naklejki a na flaszce było chyba tylko CHANCE; ale z drugiej strony płyn był różowy czyli może to wersja Tendre
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-22, 13:44   #952
LizzyB80
Przyczajenie
 
Avatar LizzyB80
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 2
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Chance mnie akurat jakoś odrzuca.. wszyscy się zachwycają a mi jakoś nie bardzo. Ostatnio za to flower bomba wąchałam i chyba wiem co chce na Dzień Kobiet
__________________
We are all fools in love - Charlotte Lucas
LizzyB80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-22, 15:13   #953
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Wczoraj odebrałam paczkę od Hatki z mnogością próbek, m. in. właśnie Eau Duelle, ależ to ładnie pachnie mam tylko kilka kropli na ręku, bo globalnie coś innego i nie chciałam, żeby się kłóciło ale ciągle wybija ta różano-korzenna wanilia, pasuje do dzisiejszego dnia w taki słoneczny mróz, ociepla jak chai vanilla.
Dziękuję Hatko
edit: ups ta próbka to Albis Santa Eulalia, nie wiem czemu pomyliłam z Diptyque, tych drugich mam Eau de Lierre

Edytowane przez Snowdrop_
Czas edycji: 2019-02-22 o 16:32
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-22, 16:55   #954
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Wczoraj odebrałam paczkę od Hatki z mnogością próbek, m. in. właśnie Eau Duelle, ależ to ładnie pachnie mam tylko kilka kropli na ręku, bo globalnie coś innego i nie chciałam, żeby się kłóciło ale ciągle wybija ta różano-korzenna wanilia, pasuje do dzisiejszego dnia w taki słoneczny mróz, ociepla jak chai vanilla.
Dziękuję Hatko
edit: ups ta próbka to Albis Santa Eulalia, nie wiem czemu pomyliłam z Diptyque, tych drugich mam Eau de Lierre

No właśnie tak sobie myślę i myśle i nie pamiętam, żebym Ci posyłała Eau Duelle ale posłałam ci bluszcz, bo pisałaś, że lubisz zielone


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-22, 21:23   #955
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez hatka Pokaż wiadomość
No właśnie tak sobie myślę i myśle i nie pamiętam, żebym Ci posyłała Eau Duelle ale posłałam ci bluszcz, bo pisałaś, że lubisz zielone


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak Eau de Lierre są zielone, właśnie jutro zabieram je ze sobą, bo mam ważne sprawy do załatwienia i przyda się energetyk w zapachu te próbki i odlewki są genialne do upychania po kieszeniach płaszczy, nigdy nie wiesz co wylosujesz, w każdej sytuacji masz coś do wyboru i jest to coś innego, ja też bardzo łączę wspomnienia, sytuacje z konkretnymi zapachami.
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-23, 12:55   #956
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez LizzyB80 Pokaż wiadomość
Chance mnie akurat jakoś odrzuca.. wszyscy się zachwycają a mi jakoś nie bardzo. Ostatnio za to flower bomba wąchałam i chyba wiem co chce na Dzień Kobiet
mnie też właśnie odrzuciła, ale nie wiem, czy pomyliłam wersje czy coś się zmieniło w samym zapachu przez ostatnie lata

Cytat:
Napisane przez hatka Pokaż wiadomość
No właśnie tak sobie myślę i myśle i nie pamiętam, żebym Ci posyłała Eau Duelle ale posłałam ci bluszcz, bo pisałaś, że lubisz zielone
mi posłałaś Eau Duelle




nie wiem, czy mi się to przyśniło, czy na fragrze była kiedyś opcja doboru zapachu na podstawie polubień?
Teraz widzę tylko pasek z propozycjami: ci, którzy lubią ten zapach, lubią także...


przydałby mi się taki podpowiadacz
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-23, 13:23   #957
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Co wątek sądzi na temat Chanel Cristalle EDP?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-23, 16:27   #958
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez LizzyB80 Pokaż wiadomość
Chance mnie akurat jakoś odrzuca.. wszyscy się zachwycają a mi jakoś nie bardzo. Ostatnio za to flower bomba wąchałam i chyba wiem co chce na Dzień Kobiet
Bo Chance i Flower Bomb to bajki tak odległe od siebie, że w cale mnie mnie dziwi fakt, że jeden Ci zupełnie nie pasuje a drugi już tak. Kwestia gustu.
Ja Chance uwielbiam, klasyka czy Eau Vive. Jest piękna tak samo jak Eau Tendre. Cieszy mnie, że wchodzi eau Tendre w wersji EDP.

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
mnie też właśnie odrzuciła, ale nie wiem, czy pomyliłam wersje czy coś się zmieniło w samym zapachu przez ostatnie lata
Nie było wzmianki o reformulacji. Natomiast co do fragry mnie też by się takie podpowiedzi przydały
Póki co zadowalam się próbkami pokrewnych zapachów.

Ostatnio urzekł mnie Narciso Rodriguez For Her wersja czarna oraz klasyczny Narciso (nie wersja Poudre, choć też jest ładna). Pure Musc też jest bardzo w moim guście, bo leży idealnie pośrodku. Ciepły, kwiatowy ale nie słodki. Kobiecy, a nie landrynkowy. Bardzo w moim klimacie (ale ja z chanelo-lubnych).

Cytat:
Napisane przez pannajoanna71 Pokaż wiadomość
Co wątek sądzi na temat Chanel Cristalle EDP?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aromatyczny, z charakterem, wymagający, piękny.
Uwielbiam Cristalle, choć byłam posiadaczem tylko małej odlewki.
Trochę przypomina mi moją pudrową Chanel No 19, ta sama gorycz i zieloność.
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-23, 16:36   #959
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

[1=fb24380c66adcd12b33e8f4 bdd3c2d486418deb5_5f7f99f 1ecd69;86530913]Bo Chance i Flower Bomb to bajki tak odległe od siebie, że w cale mnie mnie dziwi fakt, że jeden Ci zupełnie nie pasuje a drugi już tak. Kwestia gustu.
Ja Chance uwielbiam, klasyka czy Eau Vive. Jest piękna tak samo jak Eau Tendre. Cieszy mnie, że wchodzi eau Tendre w wersji EDP.



Nie było wzmianki o reformulacji. Natomiast co do fragry mnie też by się takie podpowiedzi przydały
Póki co zadowalam się próbkami pokrewnych zapachów.

Ostatnio urzekł mnie Narciso Rodriguez For Her wersja czarna oraz klasyczny Narciso (nie wersja Poudre, choć też jest ładna). Pure Musc też jest bardzo w moim guście, bo leży idealnie pośrodku. Ciepły, kwiatowy ale nie słodki. Kobiecy, a nie landrynkowy. Bardzo w moim klimacie (ale ja z chanelo-lubnych).



Aromatyczny, z charakterem, wymagający, piękny.
Uwielbiam Cristalle, choć byłam posiadaczem tylko małej odlewki.
Trochę przypomina mi moją pudrową Chanel No 19, ta sama gorycz i zieloność.[/QUOTE]Dziękuję za opinię. Bardzo mnie kusi ten zapach i zastanawiam się czy nie wziąć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-23, 17:35   #960
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Wątek plotkowy perfumowy część 3

Cytat:
Napisane przez pannajoanna71 Pokaż wiadomość
Dziękuję za opinię. Bardzo mnie kusi ten zapach i zastanawiam się czy nie wziąć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli jesteś pewna, że Ci się podoba to bierz śmiało
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-05 10:58:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:45.