Invisalign - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-13, 08:34   #541
Oliwiabb
Wtajemniczenie
 
Avatar Oliwiabb
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 172
Dot.: Invisalign

Dzięki za odpowiedzi. Jakby ktoś miał jeszcze coś do dodania to chętnie poczytam. Minusy aparatu stałego znam doskonale bo mój mąż mial on mówi ze drugi raz wziąłby nakładki. Mocno go bolało po podkręcaniu, raniło go w buzi, do tego po zjedzeniu np curry aparat się przebarwial.

Musiał tez sam sobie wyjmowac i zakładać jakieś gumki na tylne zęby czego nie umial robić. Także minusów stałego jest sporo i dlatego chciałabym poznać minusy tego aparatu.

A po zmianie nakładek mocno was boli czy jest to do przejścia ?
Oliwiabb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 16:42   #542
PannaFoster
Raczkowanie
 
Avatar PannaFoster
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 38
Dot.: Invisalign

Ja jestem bardzo zadowolona z invisalign. Tyle zwlekałam z leczeniem a już jestem w połowie.
Dla mnie proces od samego początku jest bezbolesny. Pierwszego dnia przy nowej nakładce czuję, że zęby się przesuwają, ale nie nazwałabym tego bólem.
Pamiętam, że jak zobaczyłam się pierwszy raz w nakładkach to się przeraziłam i wydawało mi się, że każdy z daleka je zauważy. Teraz się z tego śmieję. Tak się przyzwyczaiłam, że już ich nie zauważam w swoim wyglądzie ani nie czuje w ustach.
Nic w nich nie jem ani nie piję (oprócz wody). Oduczyłam się podjadać. Mycie zębów weszło mi w nawyk, nie jest już uciążliwe a wręcz źle się czuje mając jakieś resztki jedzenia w ustach. Bardzo polecam korzystanie z irygatora.
PannaFoster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-13, 20:11   #543
ARNNN
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 10
Dot.: Invisalign

Ja również polecam invisalign. Piję w nim kawę, jem miękkie pokarmy. Potem myję zęby kiedy mam najbliższą możliwość. Zmieniam nakładki co tydzień. Noszę je od 7 miesięcy, zostały jeszcze 3 miesiące. Mam nadzieję, że do końca wszystko pójdzie zgodnie z planem. Jak do tej pory jestem zadowolona z rezultatów.
ARNNN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 00:10   #544
Ivistyle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 10
Dot.: Invisalign

Ja raczej nigdy nie zdecydowałabym się na druty. Przy Invisalign uważam, że najgorszy do przetrwania jest pierwszy tydzień, bo sporo w życiu nagle się zmienia. Później już jest tylko lepiej. U osób bardziej wrażliwych może pojawiać się ból zębów - jednak nie jest to nic wielkiego - u mnie trwa nie więcej niż 2 dni od nowego kompletu, ale odczuwalny jest głównie przy jedzeniu i po kilku miesiącach i tak już tego bólu się nie zauważa. Cała organizacja jedzenia i mycia zębów w 2h na dobę z jednej strony wydaje się olbrzymim minusem, ale w jakimś sensie i tak ostatecznie wychodzi na plus - bo niepodjadanie i mycie zębów po każdym posiłku, to raczej dobre nawyki. Mi nakładki wcale się nie przebarwiają i przy 7-dniowym noszeniu nie sprawiają problemów. To czy je widać bardziej czy mniej, według mnie, zależy od indywidualnych rysów twarzy, a ogólnie z pewnością nie rzucają się w oczy. Głównym minusem systemu jest to, że nie wiadomo czy wszystko pójdzie zgodnie z planem, a poprzez korekty leczenie może się wydłużyć nawet kilkukrotnie od tego zaplanowanego na samym początku. Tak czy tak, warto poszukać dobrego ortodonty, który ma sporo doświadczenia z Invisalign i będzie sprawnie reagował na ewentualne nieprawidłowości.
Ivistyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-02, 14:00   #545
if_devon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 116
Dot.: Invisalign

Cześć,
Ja również się zastanawiam nad Invisalign. Obecnie przebywam na kontrakcie za granicą. Cena Invisalign jest prawie taka sama jak w Polsce, i to mnie bardzo motywuje.Co będzie w przypadku gdy leczenie się przedłuży a ja będę musiał wracać do PL? Czy będzie można kontynuować leczenie w PL? Leczenie ma trwać 8mc, a ja będę jeszcze rok, więc i tak mam zapas. Pani dr powiedziała że mogła by przerwać leczenie, dać mi nakładki i historię leczenia, tak aby ktoś w PL kontynuował, ale podobno żaden dr nie jest skłonny do leczenia po kimś. Coś o tym wiecie?
if_devon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 13:39   #546
Nyave
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 38
Dot.: Invisalign

Mnie się przedłużyło leczenie o rok...
Ale nie narzekam. Dla pięknego uśmiechu warto się poświęcić
Nyave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-04, 18:45   #547
wiolcia9393
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 22
Dot.: Invisalign

Witam, dzisiaj rano założyłam pierwszy raz swoje nakładki invisalign. Zęby mnie nie bolą, a ciągną, jeśli można tak to nazwać. Czuję, że nakładki są bardzo ciasne i ciężkie przy zdejmowaniu, nawet Pani ortodontka kiedy uczyła mnie zakładać i ściągać miała problem i mówiła, że tak ciasnych jeszcze nie widziała. Jak ściągam to boli, a już szczególnie miejsca w których miałam wyrwane zeby. Górne 5tki i dolne 4ki bo 8ki mam niewyrośniete i nie chciałam się poddać ich hirurgicznemu usunięciu. Mam bardzo stloczone zeby,górnego lewego kla bardzo wystajacego nad inne zęby. Porobilam sobie zdjecia, by mieć porównanie. Wiąże z tym systemem wielkie nadzieje, mam nadzieję, że się nie przelicze. Attachments bardzo ostre, już lepiej z nakładkamk bo tak nie drażnią policzków i języka. Lecz się na Śląsku, płace 14 tys. Nakładki mam nosić przez 14 dni. W gabinecie po założeniu bardzo seplenilam i bardzo się tego przerazilam, ale jak ubrałam w domu to nie jest źle, da się gadać. Chłopak mówi że nie słyszy różnicy i aparat nie rzuca się w oczy

Dzisiaj miałam czas, więc po zdjęciu nakładek do posiłków wlaczalam sobie stoper za każdym razem, wyszło że przez cały dzień sciagnelam nakladki w sumie na 55 minut. Więc trzymanie się godzin nie powinno być większym problemem. Zobaczymy, czy w pracy ktoś zauważy. Na razie jestem pozytywnie nastawiona, gdyby nie to upierdliwe i bolesne ich ściąganie...
wiolcia9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-05, 04:43   #548
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez wiolcia9393 Pokaż wiadomość
Lecz się na Śląsku, płace 14 tys.
Gdzie na Śląsku?
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-05, 07:46   #549
kochamblyszczec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 29
Dot.: Invisalign

Hej. Przyzwyczaisz się polecam Ci wosk ortodontyczny. Jeżeli podrażnisz policzek to przyklej sobie to na miejsce które cię drapie i problem zniknie w ciągu max 2 dni. Z mojego doświadczenia raz podrażniony i wyleczony już się nie podrażnia wiec nic nie piłuje jedynie faktycznie ta 1 nakładkę lekko spiłowalam. Teraz mam 8 nakładkę ale razem z orto stwierdziliśmy ze zmienimy plan leczenia bo mam wątpliwości co do obecnego i przy 13 nakładce idę na nowe skany. Prawdopodobnie moje leczenie się sporo skróci. Orto jest bardzo elastyczna a mi zależy na efekcie wizualnym wiec poszłyśmy na kompromis. Żeby nie będą w pełni idealna ze względu orto ale będą prawidłowe a jednocześnie tak ustawione żeby nie zrobić mi dużej różnicy w buzi a żeby przede wszystkim dobrze wyglądały. Również leczę się na Śląsku. Jestem bardzo zadowolona z mojej orto.
kochamblyszczec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-07, 22:43   #550
wiolcia9393
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 22
Dot.: Invisalign

Ja lecze się w Tychach.

Za mną czwarty dzień, nakładki ściąga się trochę mniej boleśnie, chociaż tylko trochę.

W pracy nikt nie zauważył, rodzinka też nie, więc serio mało widoczne te nakładki
wiolcia9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-08, 09:45   #551
Nyave
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 38
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez wiolcia9393 Pokaż wiadomość
Ja lecze się w Tychach.

Za mną czwarty dzień, nakładki ściąga się trochę mniej boleśnie, chociaż tylko trochę.

W pracy nikt nie zauważył, rodzinka też nie, więc serio mało widoczne te nakładki

Ile nakładek dostałaś?
Ja na początku 20 potem 57.
Zmieniam już co tydzień, a ostatnio zamontowali mi wciągniki czy jakoś tak, chodzę w buzi z 2 gumkami xD


(p.s widziałam, że leczymy się w jednej klinice)
Nyave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-14, 16:23   #552
wiolcia9393
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 22
Dot.: Invisalign

Chyba mam 46 nakładek, ale wcale się nie zdziwie jak okaże się, że będę musiała mieć więcej, czeka mnie raczej długi czas noszenia

Jak to było u Ciebie? Wiedziałaś od razu, że będziesz musiała w trakcie nosić jakieś gumki? Bo mi nic o tym Pani ortodontka nie wspominała, jestem ciekawa czy na którejś wizycie nie okaże się nagle że będę musiała coś zacząć nosić

Ile nakładek musiałaś nosić 2 tygodnie?

Chętnie bym nosiła co tydzień dluza się te dwa...
wiolcia9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-15, 10:38   #553
Nyave
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 38
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez wiolcia9393 Pokaż wiadomość
Chyba mam 46 nakładek, ale wcale się nie zdziwie jak okaże się, że będę musiała mieć więcej, czeka mnie raczej długi czas noszenia

Jak to było u Ciebie? Wiedziałaś od razu, że będziesz musiała w trakcie nosić jakieś gumki? Bo mi nic o tym Pani ortodontka nie wspominała, jestem ciekawa czy na którejś wizycie nie okaże się nagle że będę musiała coś zacząć nosić

Ile nakładek musiałaś nosić 2 tygodnie?

Chętnie bym nosiła co tydzień dluza się te dwa...

O gumkach dowiedziałam się na wizycie, na której mi je zkładali. Z zaskoczenia zostałam wzięta xD
Pierwsze 5 nosiłam po 2 tyg. następne 17 po 10 dni a teraz już po 7 dni.
Nyave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-15, 15:23   #554
wiolcia9393
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 22
Dot.: Invisalign

Czyli pewnie też mnie gumki nie omina.. I mam nadzieję, że też tylko pierwsze 5 nakładek po 2 tyg w takim razie

W sumie jesteś zadowolona z efektów które już osiągnęłas?
wiolcia9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-16, 06:22   #555
ARNNN
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 10
Dot.: Invisalign

Jestem na 34 z 42 nakładek. Jak do tej pory nie miałam żadnych gumek. Zostało mi jeszcze około 2 miesiące leczenia i mam nadzieję, że dłużej nie będzie trzeba. Pierwsze 2 nakładki nosiłam przez 2 tygodnie. Resztę zmieniam co tydzień. Z każdą nakładką widzę efekty.
ARNNN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-16, 19:20   #556
wiolcia9393
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 22
Dot.: Invisalign

Dobra wiadomość z tymi gumkami👍 zazdroszczę, ze jesteś już na ostatniej prostej i oby nie trzeba było więcej nakładek
wiolcia9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 14:24   #557
Nyave
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 38
Dot.: Invisalign

Dół mi się podoba, tylnie żeby też, cały czas walczymy z górnymi jedynkami tak że ciężko być już zadowolonym.
Gumki mają ładnie rozszerzyć uśmiech.
Jestem już do nich tak przyzwyczajona, że nie zwracam na nie uwagi.


Wydaje mi się, że przy szybszej zmianie nakładek trzeba naprawdę pilnować czasu noszenia. Gdy nosiłam 10 dni to od 8 mogłam trochę zluzować, czułam jakie są luźne, teraz cały czas czuje pewne napięcie, nie jest to nieprzyjemne uczucie ale cały czas jest.
Nyave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 15:31   #558
wiolcia9393
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 22
Dot.: Invisalign

No tak taka walka z pojedynczymi zębami musi być frustrująca. Nie martw się, naprostuja się i będzie ladnie Mnie też żeby cisna przez pierwsze parę dni, a potem już na luzie, ale strasznie mi się odbarwiaja te nakładki
wiolcia9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 15:55   #559
Narva
Rozeznanie
 
Avatar Narva
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 650
Invisalign

Cytat:
Napisane przez wiolcia9393 Pokaż wiadomość
No tak taka walka z pojedynczymi zębami musi być frustrująca. Nie martw się, naprostuja się i będzie ladnie Mnie też żeby cisna przez pierwsze parę dni, a potem już na luzie, ale strasznie mi się odbarwiaja te nakładki

Odbarwiają się od jedzenia lub napojów, widocznie nie wyjmujesz ich do niektórych napojów i/lub jedzenia.


Wysłane z iPhone

Edytowane przez Narva
Czas edycji: 2019-02-19 o 15:56
Narva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-20, 07:14   #560
wiolcia9393
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 22
Dot.: Invisalign

Zgadza się, dopilam mięte i już widać różnicę
wiolcia9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-20, 09:29   #561
Narva
Rozeznanie
 
Avatar Narva
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 650
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez wiolcia9393 Pokaż wiadomość
Zgadza się, dopilam mięte i już widać różnicę

Z moich obserwacji najgorsza jest zielona herbata


Wysłane z iPhone
Narva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 10:33   #562
Nyave
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 38
Dot.: Invisalign

Przy częstej zmianie nie muszę martwić się o odbarwianie nakładek Całe szczęście
Nyave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 08:06   #563
Narva
Rozeznanie
 
Avatar Narva
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 650
Invisalign

A mi po 3 miesiacach zniszczyły się retainery i ortodonta nie chce zrobić nowych w cenie leczenia. Zaproponował mi nowe retainery za £75 za łuk i do tego po £25 za takie jakby pokrycie ich gumowym materiałem by były bardziej trwałe (w przypadku gdy ktoś ściska zęby). Wyszło by to razem £200. Wspomniałam mu też że zamiast tego myślę o stałych retainerach, zaproponował mi cenę niecałe £800 za oba łuki. Chyba ich trochę tutaj ponosi.
Zdecydowałam, że na razie będę nosić moje ostatnie nakładki zamiast retainerów a stałe retainery zrobię sobie prywatnie w PL. Będę musiała specjalnie lecieć do Polski ale nie dam się im tak doić.


Wysłane z iPhone
Narva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 10:45   #564
ARNNN
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 10
Dot.: Invisalign

Właśnie też się zastanawiam czy po leczeniu nie lepiej przykleić od środka drucików.
ARNNN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 23:29   #565
roxi0312
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 28
Dot.: Invisalign

Hej dziewczyny 🙂 ja noszę szyny retencyjne już prawie półtora roku po zakończeniu leczenia.. Nic się z nimi nie dzieje, są twardsze i mocniejsze niż same nakładki. Myje je w tabletkach corega do protez, dzięki czemu ciągle wyglądają jak nowe 😉 spie w nich praktycznie co noc, jakoś drucik za mną nie przemawiał 🙂 Miałam obawy, że zęby mogą się zacząć krzywić, ale póki co nic się z nimi nie dzieje. Mogę z czystym sumieniem polecić Invisalign 😁
roxi0312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-01, 07:46   #566
Kalixt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 21
Dot.: Invisalign

Ciekawe. Bo ja uslyszalem, ze bedzie i drucik i szyna Bo sama szyna spiac kilka godzin moze nie wystarczyc.
Kalixt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-07, 12:29   #567
MilkaMimi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1
Dot.: Invisalign

Cześć!
Od lat interesuję się leczeniem ortodontycznym, a w szczególności Invisalign, ale obawiam się, że moja wada może nie pozwalać na tę formę leczenia. Czy któraś z Was leczy ortodontycznie stloczone zęby oraz lekko cofniętą żuchwę?

Absolutnie nie zdecyduję się na operację, którą czasem robi się celem przesunięcia żuchwy we właściwe miejsce dlatego zastanawiam się czy istnieje kombinacja np Invisalign+aparat herbsta czy inne warianty i czy któraś z Was ma doświadczenie z tego typu leczeniem?

z góry dzięki za każdą odpowiedź - leczenie odkładam już trzeci rok właśnie z obawy przed operacją :/
MilkaMimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 15:58   #568
wiolcia9393
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 22
Dot.: Invisalign

Ja mam spora wadę, mocno stloczone zeby, u góry przesunięte w lewo, a na dole trochę za bardzo do tyłu i lecze się dzieki invisalign, podobno ma dać radę. Mysle że nie warto sie długo zastanawiać, wybierz się na konsultacje, u ortodonty u którego się lecze często są akcje darmowych konsultacji z metody invisalign, więc warto spróbować. Jeśli okaże się, że się nie da po prostu nie założysz aparatu, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne działaj
wiolcia9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 20:16   #569
yeti4321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4
Dot.: Invisalign

Ja leczę podobną wadę - powiedziałam od razu, że na żadną operację się nie zgadzam, zależy mi jedynie na wyprostowaniu zębów (również stłoczonych). Mój tyłozgryz wynika z wady szkieletowej, ale troszeczkę uda się go optycznie zmniejszyć, przesuwając zęby. Wybierz się po prostu do dobrego (a nie najtańszego) ortodonty i powiedz mu jakie są Twoje oczekiwania, a na co się nie zgadzasz. W oparciu o wyniki clean check lekarz we współpracy z technikiem Invisalign opracuje plan leczenia, zobaczysz efekt końcowy na modelu i albo go zaakceptujesz, albo odeślesz do korekty. Przez internet nikt Ci nie powie, jak dokłądnie przebiegnie leczenie.
yeti4321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-10, 20:48   #570
Sony85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 18
Dot.: Invisalign

Witam. Jestem nowa na wizaz.pl.
Od kilku dni czytam na temat aparatów zarówno tycb tradycyjnych jak i invisalign. Planje zalożyć. Narazie jestem na etapie usówania krzywo rosnących ósemek.
Wiolcia9393 gdzie sie leczysz w Tychach. Zastanawiam sie nad wizyta w Dentalcare, bo dużo leczą Inbisalign.
Chcialaby juz gdzieś pójść na konsultacje ale czekam aż mi minie szczękościsk po usunięciu ósemki.
Sony85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-24 08:00:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:09.