Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-26, 13:47   #1
karka2011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 77

Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY


Cześć. Chodzę do 3 gim ... Będe mieć srednią 4.5 ,egzaminy poszly mi przeciętnie. Po podliczeniu punktów wyszło mi około 126 pkt. Nie wiem jakie liceum wybrać, ale wiem że chce iść na profil medyczny ( ewentualnie biologiczny ) . Zastanawiam się, więc nad LO 5 ... Hmm, nie jestem tylko pewna czy mnie do niego przyjmą ... Jak myślicie ? A jesli uwazacie, ze nie , to wybrać LO 1 czy LO 4 ?
karka2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 14:19   #2
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Liceum- Szczecin ... PoMoCy ! :P

Byłam w 1 i jestem zadowolona, ale żeby iść na medycynę to najlepiej chyba jednak LO 9 albo 2. 1 ma dość słabą chemię i biologię, przynajmniej ja tych kobiet nie kojarzę z dobrego uczenia a absolwenci poprawiali maturę. 4 jest na końcu świata gdzieś, ale kadrę ma ostatnio dobrą z tego co słyszę.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 14:34   #3
karka2011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 77
Dot.: Liceum- Szczecin ... PoMoCy ! :P

No właśnie ja mam bardzo blisko do Lo 4 . Z tego co mówisz to Lo 1 raczej skresle z mojej listy :P

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Do LO 2 sie nie dostane pewnie, więc nawet tego liceum nie biorę pod uwagę. A czemu uważasz, że LO 9 ,by mnie dobrze przygotowało do matury na medycyne ? Tam jest klasa przyrodnicza, więc pewnie słabo tam z fizyką, którą trzeba napisać z rozszerzeniem... A z tego co napisałam o ocenach ,egzaminach i ilosci punktów jest możliwość, zeby dostać się do LO 5 ???
karka2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 14:36   #4
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Liceum- Szczecin ... PoMoCy ! :P

Byłam tam w matematycznej, ale znałam ludzi z biologicznej. Poprawiali maturę. Znajomi z LO 9 się na medycynie nudzą, z LO 2 dostają na medycynę/kierunki pokrewne za granicą. 1 jako szkoła mi się osobiście bardzo podobała, ale ja nie myślałam akurat o medycynie. 5 to nie wiem, słyszę że dobra szkoła ale jak stoi z biolą i chemią to nie wiem. Ogólnie przy medycynie to raczej trzeba mieć dodatkowe zajęcia, mogę z bioli polecic panią Chrzanowską, większość znajomych co się dostała na medycynę u niej się uczyła, znajdziesz ją w googlach.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 15:12   #5
karka2011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 77
Dot.: Liceum- Szczecin ... PoMoCy ! :P

Czyli LO 9 lepsze od Lo 4 ??? < sorki,ze tak wypytuje i bardzo dziękuje za pomoc >

Edytowane przez karka2011
Czas edycji: 2013-04-26 o 15:18
karka2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 15:15   #6
kasiarzynaa
Zakorzenienie
 
Avatar kasiarzynaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 852
Dot.: Liceum- Szczecin ... PoMoCy ! :P

ja chodziłam do lo1, fakt z mojego rocznika z biologicznej klasy poszło na medycynę i podobne, ale podobno pod tym względem lepsze jest lo2 i lo5
__________________


Butomaniaczka
kasiarzynaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 15:26   #7
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Liceum- Szczecin ... PoMoCy ! :P

Cytat:
Napisane przez karka2011 Pokaż wiadomość
Czyli LO 9 lepsze od Lo 4 ??? < sorki,ze tak wypytuje i bardzo dziękuje za pomoc >
9 lepsze pod względem akurat tej klasy, poza tym w ostatnim semestrze 3 klasy jakoś tak mają, żę mają tylko przedmioty maturalne podczas gdy reszta do samego końca siedzi 8-17 w szkole. Ale też też trzymać poziom z innych przedmiotów, raczej nie popuszczają.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-26, 15:52   #8
karka2011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 77
Dot.: Liceum- Szczecin ... PoMoCy ! :P

No , ale moja kolezanka mowi mi, ze Lo 9 jest przede wszystkim stawia nacisk na języki i nauczyciele nie są jacys swietni... juz nie wiem co myslec
karka2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 16:03   #9
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Liceum- Szczecin ... PoMoCy ! :P

Wiesz co, byłam tam najpierw, w klasie językowej właśnie, to ja dziękuję... nawet matury z polskiego bym nie zdała, matmy też nie. Uciekłąm stamtąd do 1 a ta moja klasa przed 3 lata przerobiła tylko dwie lektury. Za to ludzie z tego liceum wygrywają olimpiady z chemii, bioli, idą na medycynę. Ale próg jest dość wysoki. Ale na lo 2 nikt chyba nie narzekał z tego co pamietam.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 16:39   #10
karka2011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 77
Dot.: Liceum- Szczecin ... PoMoCy ! :P

Do Lo 2 się nie dostanę ,ale postanowiłam ,że wybiorę :
1. Lo 5
2. Lo 4
3. Lo 9
karka2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 17:44   #11
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Liceum- Szczecin ... PoMoCy ! :P

Przy czym 9 ma najwyższe progi po lo 13? Jak nie do 5 to do 4 się może dostaniesz, ale do 9 nie ma szans chyba w takim układzie. Zly pomysl, na ostatnie miejsce daj szkole, do ktorej sie na pewno dostaniesz, może nawet być lo 1, bo to dobra szkoła, i tak żeby zdać maturę na 99% to trzeba raczej mieć coś indywidualnego.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-26, 20:57   #12
karka2011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 77
Dot.: Liceum- Szczecin ... PoMoCy ! :P

Najwyższe ma Lo 13 , potem Lo 2, potem LO 5 - to jest czołówka najlepszych liceów w Szczecinie. Sprawdzałam w dwóch rankingach ... 9 nie jest według rankingu jakoś mega wysoko.
karka2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 21:42   #13
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Liceum- Szczecin ... PoMoCy ! :P

Cytat:
Napisane przez karka2011 Pokaż wiadomość
Najwyższe ma Lo 13 , potem Lo 2, potem LO 5 - to jest czołówka najlepszych liceów w Szczecinie. Sprawdzałam w dwóch rankingach ... 9 nie jest według rankingu jakoś mega wysoko.
No cóż, rankingi się zmieniają XD ale kadra raczej średnio. Najlepsza kadra z lo 1 uciekła do lo 4. To w sumie dobrze kombinujesz z tą listą.
Dodam tak ze swoich obserwacji, że lo 9 jest bardzo alternatywne jeśli chodzi o styl a w lo1 praktycznie subkultur nie ma. Przynajmniej jak ja byłam to ludzie sami z siebie w garniakach chodzili, chodzilismy do teatru i takie tam.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 10:03   #14
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 506
Dot.: Liceum- Szczecin ... PoMoCy ! :P

do dwójki mogłabyś dostać się ze 126punktami do biotechnologicznej.
chyba że od tego roku jest inny przelicznik
piotrek1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 11:40   #15
aszin
Zakorzenienie
 
Avatar aszin
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 26 814
Dot.: Liceum- Szczecin ... PoMoCy ! :P

Cytat:
Napisane przez karka2011 Pokaż wiadomość
Do LO 2 sie nie dostane pewnie, więc nawet tego liceum nie biorę pod uwagę. A czemu uważasz, że LO 9 ,by mnie dobrze przygotowało do matury na medycyne ? Tam jest klasa przyrodnicza, więc pewnie słabo tam z fizyką, którą trzeba napisać z rozszerzeniem... A z tego co napisałam o ocenach ,egzaminach i ilosci punktów jest możliwość, zeby dostać się do LO 5 ???
Od tego roku na medycynę na PUMie fizyka jest na podstawie.
__________________
challenge accepted
start: 08.03.18.
aszin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 08:49   #16
karka2011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 77
Dot.: Liceum- Szczecin ... PoMoCy ! :P

Myslalam,ze w dwojce wyzsze progi :P To super ,ze przyjmuja od 126
karka2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 11:07   #17
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Liceum- Szczecin ... PoMoCy ! :P

126? Jak ja skladałam to minimum 160 i nie dawali punktów za osiagniecia pozalekcyjne inne niż wygranie olimpiady. Ostra selekcja.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 19:04   #18
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 506
Dot.: Liceum- Szczecin ... PoMoCy ! :P

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
126? Jak ja skladałam to minimum 160 i nie dawali punktów za osiagniecia pozalekcyjne inne niż wygranie olimpiady. Ostra selekcja.
pisalem o klasie biotechnologicznej ;p tam i do politologa zawsze najniższy próg był

a bio-chem-fiz dalej poziom trzyma, ponizej 160raczej nie przyjmą, hum-art też dużo dużo spadł:p
piotrek1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 20:47   #19
Mowena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
LO IX Szczecin

Czy ktokolwiek wie coś o aktualnym poziomie tej szkoły? Ogólnie jest chyba nadal uznawana za jedną z tych ''najlepszych''. Od znajomych jednak usłyszałam, zasłyszane z ich bliskiego otocznia, niepochlebne opinie o nauczycielach. Jednak nie są oni dla mnie jakimś super wiarygodnym źródłem, dlatego wolałabym się zapytać tutaj. Niestety nie mogłam brać udziału w dniach otwartych tej szkoły... Nie wiem skąd jeszcze mogę zaczerpnąć informacje. Nie mam tam innych znajomych. Chodzi głównie o to, że niektórzy nauczyciele ''nie uczą'', tzn. przegadują lekcję etc. Wiadomo, że czasami przyjemnie jest się odrobinę zrelaksować, ale zależy mi na dobrym poziomie szkoły...
Mowena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-16, 06:59   #20
gruniaa
Zadomowienie
 
Avatar gruniaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 996
Dot.: LO IX Szczecin

Mam tam znajoma i z tego co wiem to nauczyciele cisna do nauki, jesli chcesz sie uczyc i zdac dobrze mature to tam Cie przygotuja. Kolezanka np. w gimnazjum wzorowq a tam juz spadla bo wiecej wymagali leciala na 3-4, ale poczatki takie, potem idzie sie przestawic. Jesli cos konkretnie chcialabys wiedziec to pisz, no i tez pytanie jaki kierunek Cie interesuje.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
gruniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 19:48   #21
Mowena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
Dot.: LO IX Szczecin

Czyli sytuacja odwrotna do tego, co słyszałam?

Interesowałaby mnie klasa dwujęzyczna. Ta z niemieckim.
Wiesz może, jaki próg tam był, gdy twoja znajoma składała podanie?

Jakby ktoś znał jakiś niedawny próg z LO5, czy opinie o tej szkole, to też byłabym wdzięczna. Bo z tego co widzę na stronie z naborami, to na razie cieszy się nieco większą popularnością niż II, co mnie lekko zdziwiło. Tutaj również klasa z dwoma językami (mat-geo) mnie interesuje.

Edytowane przez Mowena
Czas edycji: 2014-05-16 o 19:50
Mowena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 11:48   #22
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: LO IX Szczecin

zawsze II była bardziej oblegana? Piątka ma też wysoki poziom, większość bardzo dobrze zdawała rozszerzoną maturę-miałam niedaleko do tego liceum ale nie poszłam bo ponoć strasznie antyklerykalne, siostra tam chodziła i potwierdza. Wybrałabym Salezjanów na Witkiewicza, tam nie było żadnej patologii typu narkotyki, pijaństwo, poziom równie wysoki jak w 5, porządna młodzież (chociaż to szkoła prywatna nie było szpanowania ciuchami czy innymi, obowiązywał stonowany elegancki ubiór lub mundurek), nauczyciele bardzo zaangażowani w swoją pracę, wspaniała studniówka w Grand Cru <2008> i wyjazdy na wystawy malarstwa, do muzeów w całej Polsce, do krajów skandynawskich i Niemiec. Do tej pory utrzymuję kontakt z niektórymi nauczycielami stamtąd i ich odwiedzam czasami, zresztą mamy zjazdy absolwentów. większość mojej byłej klasy właśnie kończy bardzo dobre kierunki lub już pracuje, z dostaniem się na wybrane studia nie mieli żadnego problemu
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 12:14   #23
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Jakie LO w Szczecinie?

Witam!
Powoli zaczynam zastanawiać się nad wyborem szkoły.
Na wstępie zaznaczę, że będę mieszkać w internacie (o ile mnie przyjmą ). Jeśli możecie podawajcie od razu pobliskie dobre internaty/bursy.
Interesuje mnie profil biologiczno-chemiczny. Zdaję sobie sprawę, że łatwo nie będzie, ale o jest chyba to, co chcę robić w życiu. Bardzo kuszą mnie języki, jednak gdy patrzę na profile lingwistyczne nie czuję tego, co podczas myślenia o biolchemie.
No i siostra pcha mnie właśnie w tym kierunku, sama jest na medycynie.
Na semestr mam średnią 4,79. Próbne egzaminy poszły mi dobrze (przyrodnicze na 90%), ale boję się, że trema mnie zeżre i te właściwe nie pójdą mi zbyt dobrze. Jestem ambitna i nie boję się nauki.
Więc jaką szkołę byście mi polecili?
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 15:26   #24
Oposa
Przyczajenie
 
Avatar Oposa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 21
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Cóż, ja z internatami niestety nie pomogę, nigdy nie musiałam się tym interesować.
Za to trochę wiem o szkołach, więc tutaj chętnie się wypowiem i poodpowiadam na ewentualne pytania Sama miałam podobne problemy rok temu i też szukałam odpowiedzi w internetach. Dlatego troszkę się rozpiszę, może to komuś pomoże.

W Szczecinie od dawna najwyżej w rankingach stoi LO13. Właściwie jest na drugim miejscu najlepszych liceów w Polsce... O tej szkole akurat niewiele wiem, bo gdy ja stałam przed wyborem, było słychać dużo negatywnych opinii odnośnie wyścigu szczurów i nieciekawej atmosfery. Ale aktualnie chodzę do klasy z kilkoma absolwentami tamtejszego gimnazjum i powiem, że to normalni, bardzo sympatyczni ludzie, nie widać po nich kompletnie jakiegoś ''skrzywienia'' Wręcz przeciwnie, są bardzo zżyci ze swoją byłą klasą. Dlatego nie wiem co powiedzieć o tej szkole. Na pewno będzie niezwykle trudno się do niej dostać, szczególnie że interesuje cię chyba najbardziej oblegany przez ''konkursowiczów'' kierunek.

Drugie jest LO2. Tutaj również z góry mówię, że na biol-chem jest chyba wręcz niemożliwe dostanie się bez żadnego konkursu. Przynajmniej tak było w tym roku... Za to wiadomo, że ten profil jest mocną dwójki. Atmosfera ponoć całkiem przyjazna. Mnie nieco zniechęcała wielkość szkoły i ogólnie rozkład tego wszystkiego, bardzo łatwo można się tam zagubić. Ale za to położenie szkoły jest super, wszędzie blisko

Ja chodzę do LOV, które jest trzecie z kolei w rankingach. Do tej pory zawsze były aż dwie klasy medyczne, więc jest nieco łatwiej się dostać niż w szkołach powyżej. Moim zdaniem atmosfera w szkole jest świetna, ciągle coś się dzieje. Jest mniejsza od innych szkół, dobrze zorganizowana, akurat mi to bardzo odpowiada. Łatwo się odnaleźć Poziom wysoki, ale jednocześnie nauczyciele są z reguły wyrozumiali i jeśli ktoś ma z czymś problemy, to zawsze można skorzystać z konsultacji chociażby. Właściwie to nie wiem za bardzo o czym pisać, musiałabym mieć bardziej skonkretyzowane pytania

Co do szkół kolejnych w rankingu, to jest ta 9, ale akurat nie mam tam nikogo znajomego, więc nie jestem w stanie nic powiedzieć. Na pewno dużo prościej się dostać :P Ogólnie jeśli testy ci nie pójdą, czy z innego powodu nie będziesz chciała startować do tych ''najlepszych'' szkół, to z bardziej popularnych, do których łatwiej się dostać, mogę jeszcze polecić 1LO. Czwórka też ma dobrą opinię... Ogólnie trudno cokolwiek powiedzieć, szkół w Szczecinie jest pełno. Musisz poprzeglądać strony i znaleźć swoje typy

Na pewno polecam uczestniczenie w dniach otwartych, jeśli masz taką możliwość. Mi bardzo pomogły z wyborem
Oposa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 16:01   #25
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Na drzwi otwarte już się szykują, będą jeździć z przyjaciółką (chodzi do X, ale nie ma tam mojego profilu i wolałabym lepszą szkołę).
Właśnie do V ciągnie mnie najbardziej, bo dwie klasy medyczne, szkoła raczej kameralna, tylko 4 klasy na rocznik. Całkiem niedaleko bursa szkół artystycznych, tylko czy bym się dostała... O XIII nawet nie myślę, II na biol-chem za wysokie progi, a biotechnologia mi się widzi. Ostatnio tak jakoś zamarzyło mi się studiować farmację może mi przejdzie, na wszelki wypadek zależy mi na rozszerzonej fizyce (co ja sobie robię), bo otwiera więcej drzwi, chociaż łatwo nie będzie.
Mogę wiedzieć na jakim jesteś profilu?
I mam kilka pytań co do V, byłam bardzo wdzięczna za odpowiedź
1. Czy są szafki?
2. Na jakim poziomie stoi chemia i bio?
3. Na czym polegają zajęcia na PUM?
4. Czy wychowawcy klas medycznych to nauczyciele któregoś z rozszerzonych przedmiotów? -w szkole przyjaciółki wychowawcą mat-fiza jest polonistka
5. Jacy są ludzie w tej szkole?
6. Czy dużo osób z V mieszka w internacie/bursie?
7. Czy w weekendy zdarzają się jakieś zajęcia dodatkowe? (znam takie szkoły, a mieszkając w burie, nie za bardzo miałabym jak na nie chodzić).
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 00:56   #26
Oposa
Przyczajenie
 
Avatar Oposa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 21
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Jestem na profilu mat-geo dwujęzykowym
1. Są szafki, ale odpłatne. Niestety nie wiem ile takowa kosztuje.
2. Biologia jest moim zdaniem na wysokim poziomie. Mimo że nie mam jej rozszerzonej, a w gimnazjum nie miałam żadnych problemów, to tutaj daje nieco popalić Chemię trudno mi ocenić, bo akurat moja nauczycielka podchodzi do nas luźniej, ze względu na to, że mamy ją w podstawie. Ale dobrze uczy
3. Nie brałam udziału, więc trudno mi stwierdzić. Naszym patronatem jest Filologia Angielska i po prostu zabrali nas na uniwersytet, na specjalnie przygotowane dla nas wykłady po angielsku Ciekawostki o języku ale też o krajach Wielkiej Brytanii itp. Wydaje mi się, że u was będzie to wyglądało podobnie, tylko w tematyce waszych przedmiotów.
4. Na pewno jest to priorytet, znaczna większość klas ma odpowiadającego rozszerzeniu nauczyciela. Niestety szkoła jest mała, nauczycieli też jest ograniczona ilość i pewności nigdy nie ma...
5. Wydaje mi się, że to złoty środek. Wartościowi ludzie, chcący coś osiągnąć w życiu, ale jednocześnie bez wyścigu szczurów czy innego przekładania nauki ponad wszystko (czego nieco się obawiałam). Przede wszystkim bardzo pomocni i z poczuciem humoru
6. Trudno mi powiedzieć, w okolicy jest kilka, więc na pewno ktoś się znajdzie. Wydaje mi się jednak, że częściej zjeżdżają się do tych szkół ''wyżej w rankingu'' U nas w klasie przykładowo był tylko jeden chłopak.
7. Konsultacje i koła są zawsze w ciągu tygodnia. Fakultety z reguły też, ale zdarzają się pojedyncze wyjątki. Myślę jednak, że byłoby to do dogadania z nauczycielem, gdyby ktoś z grupy miał sensowny powód. Są wyrozumiali
Oposa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 05:50   #27
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Dziękuję bardzo za odpowiedź
O tej szkole słyszałam same dobre rzeczy, więc chyba będzie na mojej liście numerem 1 . Boję się tylko, że się nie dostanę, ale chyba większość tak ma .
Zazdroszczę dwujęzycznej klasy. Też rozważałam, ale w Szczecinie chyba nie ma dwujęzycznego biol-chemu
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 13:29   #28
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

A pamiętasz może kiedy w tamtym roku pojawiły się oferty rekrutacji?
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 16:26   #29
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Jest już nowy ranking liceów i V spadła na 5. miejsce . Teraz trzecie zajmuje IX . No i na 11 jest Kamień do którego mam całkiem blisko, bo pół godziny w jedną stronę, chociaż wydaje mi się dziwne jego wysoka pozycja. Są tam klasy łączone (mat-fiz + biol-chem), to jedna klasa, dwie grupy, przedmioty rozszerzone osobno, reszta razem.
Z jednej strony chyba lepiej jest mieć zajęcia w mniej osób, ale z drugiej wydaje mi się, że panuje zupełnie inna atmosfera w środowisku ludzi o tych samych zainteresowania i kto będzie wychowawcą? :conf used:. Problem w tym, że wśród moich znajomych nie panują zbyt pochlebne opinie o tej placówce.
:conf used:
Boję się, że nie otworzą mojego profilu i skończą na humanie albo innym kierunku, który mi nie pasuje, a potem już nie będzie jak się przenieść, bo wszędzie miejsca będą zajęte, szczególnie że biol-chem ostatnio cieszy się dużą popularnością.
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 17:44   #30
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Liceum- Szczecin - które wybrać? ZBIORCZY

Pozycja jest liczona na postawie ilosci olimpijczykow w szkole, nie patrz na to. Ktos w kamieniu sie nauczyl na konkurs i szkola podskoczyla. IX od wielu lat jest na 2-3 miejscu w rankingu, ale V jest solidna i sie w tej solidnosci trzyma od wielu lat.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-15 21:42:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:38.