Niewiele zaskórników, ciągle powracające stany ropne na brodzie - co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta Normaderm.

Notka

Forum eksperta Normaderm. Zapraszamy na forum Normaderm. Na Wasze pytania czekają specjaliści z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii ogólnej oraz laserowej .

 
 
Narzędzia
Stary 2014-05-07, 21:59   #1
JkochaJszlocha
Przyczajenie
 
Avatar JkochaJszlocha
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Zawiercie
Wiadomości: 18
GG do JkochaJszlocha

Niewiele zaskórników, ciągle powracające stany ropne na brodzie - co robić?


Przez parę miesięcy stosowałam retinoidy, głównie Isotrexin. Udało mi się zupełnie zwalczyć zaskórniki, ale stany ropne nawracają się w coraz większym stopniu. Porzuciłam chemiczną pielęgnację i stosuję podkład mineralny, krem z naturalnym składem, twarz zmywam olejami i naturalnymi żelami.. nic mi nie pomaga. Co robić?
JkochaJszlocha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 07:21   #2
Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ
Raczkowanie
 
Avatar Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 30
Dot.: Niewiele zaskórników, ciągle powracające stany ropne na brodzie - co robić?

Cytat:
Napisane przez JkochaJszlocha Pokaż wiadomość
Przez parę miesięcy stosowałam retinoidy, głównie Isotrexin. Udało mi się zupełnie zwalczyć zaskórniki, ale stany ropne nawracają się w coraz większym stopniu. Porzuciłam chemiczną pielęgnację i stosuję podkład mineralny, krem z naturalnym składem, twarz zmywam olejami i naturalnymi żelami.. nic mi nie pomaga. Co robić?
Leczenie skóry trądzikowej jest procesem długotrwałym i w bardziej uporczywych przypadkach, zwłaszcza, kiedy występują zmiany zapalne, ropne, wymaga stosowania leków doustnych – antybiotyków, a czasem nawet izotretinoiny. Dlatego najlepiej zgłosić się do dermatologa, który dobierze odpowiednie leczenie. Często trzeba zmienić dietę (w trądziku czasem pomaga eliminacja nabiału i słodyczy) a także kosmetyki.
Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 09:26   #3
Guwernatka
Przyczajenie
 
Avatar Guwernatka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 23
Dot.: Niewiele zaskórników, ciągle powracające stany ropne na brodzie - co robić?

Od dwóch lat stosuję dietę, w tym minimum nabiału i słodyczy. Pryszcze na brodzie zostały, nie pomagały kuracje farmaceutykami.
Okazało się, że po odstawieniu leków hormonalnych - antykoncepcyjnych broda szybko się zregenerowała i wygląda naprawdę ładnie. Gdyby nie to, że musiałam wrócić na krótki czas do tych leków, a wraz z nimi powróciły ropne pryszcze nie miałabym pewności, że te dwie sprawy są ze sobą powiązane.
Guwernatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-08, 21:41   #4
JkochaJszlocha
Przyczajenie
 
Avatar JkochaJszlocha
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Zawiercie
Wiadomości: 18
GG do JkochaJszlocha
Dot.: Niewiele zaskórników, ciągle powracające stany ropne na brodzie - co robić?

Cytat:
Napisane przez Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ Pokaż wiadomość
Leczenie skóry trądzikowej jest procesem długotrwałym i w bardziej uporczywych przypadkach, zwłaszcza, kiedy występują zmiany zapalne, ropne, wymaga stosowania leków doustnych – antybiotyków, a czasem nawet izotretinoiny. Dlatego najlepiej zgłosić się do dermatologa, który dobierze odpowiednie leczenie. Często trzeba zmienić dietę (w trądziku czasem pomaga eliminacja nabiału i słodyczy) a także kosmetyki.
W związku z tym, że jest coraz więcej słońca, nie chciałabym stosować już retinoidów. Mówi Pani, że antybiotyk doustny mógłby pomóc ? Łykałam kiedyś przez kilka miesięcy Tetralysal, ale bardzo mi szkodził, potem Biseptol.. Czy jest jakaś inna skuteczna alternatywa ? Izotretinoiny doustnej nie chciałabym przyjmować..

PS. To naprawdę trudne znaleźć dobrego dermatologa. Szukam ciągle.. Gdybym znała chociaż jeden pewny adres na Śląsku, nie zastanawiałabym się i zapłaciła każde pieniądze...
JkochaJszlocha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 20:29   #5
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Niewiele zaskórników, ciągle powracające stany ropne na brodzie - co robić?

Cytat:
Napisane przez JkochaJszlocha Pokaż wiadomość
Przez parę miesięcy stosowałam retinoidy, głównie Isotrexin. Udało mi się zupełnie zwalczyć zaskórniki, ale stany ropne nawracają się w coraz większym stopniu. Porzuciłam chemiczną pielęgnację i stosuję podkład mineralny, krem z naturalnym składem, twarz zmywam olejami i naturalnymi żelami.. nic mi nie pomaga. Co robić?
Radzę odstawić oleje do mycia, zastąpić mleczkami, które nie mają w bazie składu olejów, używać tak samo, jak przy ocm, z jakąś ściereczką.

Mnie to pomogło, a tym bardziej pomoże, jeśli stosujesz też odpowiednią pielęgnację i terapie. Oczywiście możesz mieć inną cerę niż ja, ale spróbować warto. Oleje jak najrzadziej, także te zawarte w kremach. Lepiej na co dzień postawić na toniki i nawilżające żele i serumy.

Jest szał na zmywanie twarzy olejami, ale ja jestem zdecydowaną przeciwniczką stosowania tej metody i każdemu odradzam, kto ma problemy, trądzik.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 12:59   #6
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Niewiele zaskórników, ciągle powracające stany ropne na brodzie - co robić?

MI bardzo pomógł kwas azelainowy na te problemy, a konkretnie acne derm.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-21, 20:06   #7
Ducz
Przyczajenie
 
Avatar Ducz
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Niewygodny fotel
Wiadomości: 4
Dot.: Niewiele zaskórników, ciągle powracające stany ropne na brodzie - co robić?

Niestety nie mogę pomóc, ale sama chciałabym się dowiedzieć, na czym polegało twoje zwalczanie zaskórników? Czy były to jakieś zabiegi czy same kosmetyki? Mam właśnie z nimi problem, ogromna ilość zaskórników na brodzie, czole, nosie i jego okolicach, powoli przenoszą się nawet na policzki.
Ducz jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta Normaderm.


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-21 21:06:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:18.