Przyjaciel mnie obraża - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-23, 09:20   #1
igielkapl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3

Przyjaciel mnie obraża


Odnoszę wrażenie, że kolega z którym znam się 12 lat, się wywyższa, czy w pewien sposób mi ubliża. Jestem facetem jak coś i potrzebna mi rada. Nie chcę w to mieszać znajomych więc pytam tutaj. Paweł oświadczył, że założył konto na tinderze. Gdy spytałem, ile ma par. Odparł, że niewiele, bo dziewczyny są wybredne i ma 3 połączenia. Zanim jednak skomentowałem słowa wypowiedziane przez znajomego, ten szybko dodał - więc skoro mi tak słabo idzie, to tobie w ogóle by nie szło. Według mnie w tym zdaniu kryła się sugestia, że jest ode mnie atrakcyjniejszy.

Innym razem kolega wyszedł na narcyza. Mówił tak: jutro spotkam się z tą dziewczyną, co poznałem w galerii. Skomplementowała mój uśmiech, powiedziała, że się jej podobam, widzisz mi mówią dziewczyny komplementy, wiem że jestem przystojny i że im się podobam. Wiem, że jestem atrakcyjny i laski na mnie lecą.

Dobrze jest mieć wysoką samoocenę. Niemniej, mi również kilka dziewczyn powiedziało miłe słowa, a jednak żadnemu koledze się tym nie chwaliłem. Co więcej Paweł za każdym razem podkreśla jak bardzo podoba się dziewczynom. Poza tym, niby taki samochwała i Casanova, a jednak zdjęć kobiet, z którymi się umawiał, czy z którymi chodził, nigdy mi nie pokazał, mimo że mnie prosił o ukazanie fotek dziewczyn, z którymi ja się spotkałem. Część mu pokazałem, ale kiedy on żadnej swojej, to i ja mu więcej nie pokazałem.

Podejrzewam więc, że nie spotykał się z atrakcyjnymi dziewczynami, zwłaszcza że mówił, iż one mu się nie podobały i go wkurzały, a spotykał się z nimi wyłącznie dla wiadomych przyjemności. Nasuwa się więc pytanie, taki Casanova i tak cieniuje, jak to możliwe? Gdy powiedziałem, że poznałem dziewczynę, że sporo żartowaliśmy, droczyliśmy się, on stwierdził, że to niepotrzebne w jego przypadku, bo mu bardzo pomaga - wygląd.
Tak o sobie powiedział: ja nie muszę dziewczyn bajerować, wiem że jestem przystojny i biorę je na wygląd.


Skoro taki z niego przystojny uwodziciel, to dlaczego spotyka się jedynie z dziewczynami, które mu się nie podobają? Mi byłoby głupio komukolwiek tak mówić, zwłaszcza że on obiektywnie atrakcyjny nie jest. Nie jest brzydki, ale wiadomo do ciacha mu daleko. Dlaczego o tym piszę? Bo zirytowała mnie jego ostatnia wiadomość głosowa, wysłana do mnie na facebooka. Powiedział tak - dzisiaj sobota, jakie plany na weekend, mój przystojny kolego? Nie no, z tym przystojnym to sobie żartowałem, nie jesteś przystojny hahaha

Takie słowa mogły paść z ust jedynie osoby, która ma się za kogoś lepszego od adresata. To nie tylko obraza, ale w moim odczuciu takie zachowanie nie licuje z postawą koleżeńską. Sam siebie postrzegam z wyglądu za ok chłopaka. Wiadomo modelem nie jestem, ale do brzydala mi daleko. Normalny facet, ja się sobie podobam, mam proporcjonalną twarz, ładny nos i uszy, męską szczękę, spore oczy i się sobie podobam. Nie uważam się za gorszego od kolegi, więc tym bardziej czuję że nie powinienem dać się tak słownie okładać.

Pytanie, jak zareagować? Wyśmiać go - aaaaa tak, ja nie jestem przystojny, ale ty za to na pewno jesteś przystojny. To, że kilka brzydkich dziewczyn powiedziało ci miłe słowo, nie znaczy że jesteś przystojny. Jesteś przeciętny jakich wielu.
Gdybym tak powiedział, bałbym się reakcji w stylu: a co ty jesteś przystojny, ja jestem atrakcyjniejszy od ciebie,


Jak w takim razie się zachować i czy jest sens w ogóle ciągnąć tą znajomość?
igielkapl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 09:25   #2
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

Strasznie się przejmujesz, analizujesz. Nie lepiej po prostu olać?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 10:02   #3
farmaceutka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 896
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

Trochę buc. Olej i nie bierz tego wszystkiego do siebie, widocznie ten typ tak ma, że lubi dowartościować się czyimś kosztem. Jeśli będzie Ci nadal dosrywać, to ogranicz z nim znajomość. Pamiętaj, że nie musisz się z niczego nikomu tłumaczyć.
farmaceutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 10:12   #4
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

Cytat:
Napisane przez igielkapl Pokaż wiadomość
Odnoszę wrażenie, że kolega z którym znam się 12 lat, się wywyższa, czy w pewien sposób mi ubliża. Jestem facetem jak coś i potrzebna mi rada. Nie chcę w to mieszać znajomych więc pytam tutaj. Paweł oświadczył, że założył konto na tinderze. Gdy spytałem, ile ma par. Odparł, że niewiele, bo dziewczyny są wybredne i ma 3 połączenia. Zanim jednak skomentowałem słowa wypowiedziane przez znajomego, ten szybko dodał - więc skoro mi tak słabo idzie, to tobie w ogóle by nie szło. Według mnie w tym zdaniu kryła się sugestia, że jest ode mnie atrakcyjniejszy.

Innym razem kolega wyszedł na narcyza. Mówił tak: jutro spotkam się z tą dziewczyną, co poznałem w galerii. Skomplementowała mój uśmiech, powiedziała, że się jej podobam, widzisz mi mówią dziewczyny komplementy, wiem że jestem przystojny i że im się podobam. Wiem, że jestem atrakcyjny i laski na mnie lecą.

Dobrze jest mieć wysoką samoocenę. Niemniej, mi również kilka dziewczyn powiedziało miłe słowa, a jednak żadnemu koledze się tym nie chwaliłem. Co więcej Paweł za każdym razem podkreśla jak bardzo podoba się dziewczynom. Poza tym, niby taki samochwała i Casanova, a jednak zdjęć kobiet, z którymi się umawiał, czy z którymi chodził, nigdy mi nie pokazał, mimo że mnie prosił o ukazanie fotek dziewczyn, z którymi ja się spotkałem. Część mu pokazałem, ale kiedy on żadnej swojej, to i ja mu więcej nie pokazałem.

Podejrzewam więc, że nie spotykał się z atrakcyjnymi dziewczynami, zwłaszcza że mówił, iż one mu się nie podobały i go wkurzały, a spotykał się z nimi wyłącznie dla wiadomych przyjemności. Nasuwa się więc pytanie, taki Casanova i tak cieniuje, jak to możliwe? Gdy powiedziałem, że poznałem dziewczynę, że sporo żartowaliśmy, droczyliśmy się, on stwierdził, że to niepotrzebne w jego przypadku, bo mu bardzo pomaga - wygląd.
Tak o sobie powiedział: ja nie muszę dziewczyn bajerować, wiem że jestem przystojny i biorę je na wygląd.


Skoro taki z niego przystojny uwodziciel, to dlaczego spotyka się jedynie z dziewczynami, które mu się nie podobają? Mi byłoby głupio komukolwiek tak mówić, zwłaszcza że on obiektywnie atrakcyjny nie jest. Nie jest brzydki, ale wiadomo do ciacha mu daleko. Dlaczego o tym piszę? Bo zirytowała mnie jego ostatnia wiadomość głosowa, wysłana do mnie na facebooka. Powiedział tak - dzisiaj sobota, jakie plany na weekend, mój przystojny kolego? Nie no, z tym przystojnym to sobie żartowałem, nie jesteś przystojny hahaha

Takie słowa mogły paść z ust jedynie osoby, która ma się za kogoś lepszego od adresata. To nie tylko obraza, ale w moim odczuciu takie zachowanie nie licuje z postawą koleżeńską. Sam siebie postrzegam z wyglądu za ok chłopaka. Wiadomo modelem nie jestem, ale do brzydala mi daleko. Normalny facet, ja się sobie podobam, mam proporcjonalną twarz, ładny nos i uszy, męską szczękę, spore oczy i się sobie podobam. Nie uważam się za gorszego od kolegi, więc tym bardziej czuję że nie powinienem dać się tak słownie okładać.

Pytanie, jak zareagować? Wyśmiać go - aaaaa tak, ja nie jestem przystojny, ale ty za to na pewno jesteś przystojny. To, że kilka brzydkich dziewczyn powiedziało ci miłe słowo, nie znaczy że jesteś przystojny. Jesteś przeciętny jakich wielu.
Gdybym tak powiedział, bałbym się reakcji w stylu: a co ty jesteś przystojny, ja jestem atrakcyjniejszy od ciebie,


Jak w takim razie się zachować i czy jest sens w ogóle ciągnąć tą znajomość?
za bardzo rozkminiasz. nie przejmuj sie tymi opiniami i nie reaguj na nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 10:22   #5
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

ale gimbaza boszsz weźcie łopatki i tłuczcie się który ładniejszy jak dzieci w piaskownicy
Każdy ma inny gust, dla ciebie ktoś przystojny może być brzydki, dla niego na odwrót, mi np. nie podobają się blondyni uważani za przystojnych i mam się kłócić z koleżankami która ma lepszy gust? Bo jedna uważa Ryana Goslinga za ciacho a druga za brzydala, za to podobają jej się faceci jak Aidan Turner? Myślałam, że takie rzeczy to w przedszkolu.

Edytowane przez Snowdrop_
Czas edycji: 2019-01-23 o 10:24
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 10:23   #6
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 10:38   #7
ona_jest_ok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 76
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

Może to są żarty takie na krawędzi dopuszczalności...? Niektórzy tak mają, może nie wyczuwasz, że żartuje? Przecież sam piszesz, że na koniec jest: hahaha…

Niemniej... Aby żart był udany, muszą się śmiać obie strony. Jeśli Ci to nie pasuje albo on zachowuje się serio w taki sposób to:

- olej to albo

- powiedz mu, że nie życzysz sobie takich tekstów.

Jeśli żadne z powyższych nie pozwoli Ci odetchnąć - ogranicz kontakt.

Ludzie są różni. Bywa i tak.
ona_jest_ok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-23, 10:39   #8
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

Ja jestem ciekawa ile mają lat te chłopaczki, że kłócą się który ładniejszy czy ma lepszy gust, chyba nie więcej niż 20 a to i tak byłoby dziwne.
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 11:11   #9
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

Cytat:
Napisane przez igielkapl Pokaż wiadomość
Takie słowa mogły paść z ust jedynie osoby, która ma się za kogoś lepszego od adresata.
Po co kolegujesz się z kimś, kto leczy sobie swoje kompleksy Twoim kosztem? Człowiek pewny siebie nie musi poniżać innych. To osoby, które mają jakieś deficyty, braki, próbują umniejszać innym, żeby poczuć się lepiej. Utnij toksyczną relację z kolegą i znajdź sobie nowych znajomych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 11:11   #10
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

Pewnie ci zazdrości bo tak naprawdę to ty jesteś przystojniejszy. A tak poza tym to gimbaza. Zamiast takie coś rozkminiac odszczekuje się tej osobie jeszcze wredniej a jak nie pomaga to kończy się znajomość.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 11:15   #11
Hedonistka
Zakorzenienie
 
Avatar Hedonistka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 814
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

Ile macie lat?
Może Twój "przyjaciel" nie jest pewien swojej orientacji i to jego końskie zaloty
__________________
Mój Instagram
Hedonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-23, 11:37   #12
igielkapl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

Kumpel mówił poważnie: wiem że jestem przystojny i się podobam dziewczynom. Nawet jednej pisał na fejsbuku "nie chcesz się ze mną spotkać? Skoro nie chcesz przystojnego chłopaka to twoja strata". Mi byłoby głupio tak o sobie pisać. Przecież to stawianie siebie na świeczniku w klatce lwa. Gdyby dziewczyna była złośliwa mogłaby w odpowiedzi napisać mu coś przykrego. Jego słowa skierowane w moją stronę, nie były żartem. Bynajmniej takie odnoszę wrażenie. Zainteresowanym mogę pokazać nagranie. Zresztą, zdarzyło się, że gdy spytał, gdzie poznałem dziewczynę, z którą się obecnie spotykam, przy okazji dodał - widzisz, nie trzeba być przystojnym żeby spotykać się z dziewczyną. Tu też jakby miała miejsce pewna sugestia. Takie odnoszę wrażenie. I o ile można z nim pogadać na wiele tematów, tak te spotkania z nim są męczące, bo ciągle sugeruje mój brak atrakcyjności fizycznej, a sam się wywyższa. Gdyby miał kompleksy to siedziałby cicho i w ogóle nie poruszał tematu wyglądu. A on sam takie wątki inicjuje, z pełnym przekonaniem mówi o sobie, że jest przystojny itp. Czyli on poważnie ma się za wielkiego przystojniaka. Nasz wiek to 27 lat.
igielkapl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 11:41   #13
pannaniezalezna1555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 63
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

Za bardzo analizujesz.
Pewnie ma po prostu taki charakter. Albo olej albo odszczeknij się jakimś równie chamskim tekstem.

Powiem Ci, że poznałam w swoim życiu osoby jak wyżej opisana i były one strasznie zakompleksione, a takimi tekstami tylko chciały udowodnić swoją wyższość nad innymi.
Nie warto się przejmować.
pannaniezalezna1555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 11:53   #14
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

Cytat:
Napisane przez igielkapl Pokaż wiadomość
Kumpel mówił poważnie: wiem że jestem przystojny i się podobam dziewczynom.
No to niech mówi, jak mu to poprawia humor to czemu nie
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 12:18   #15
farmaceutka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 896
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

Wiesz ... spoko, niech uważa siebie za Alvaro, ale nie Twoim kosztem. Sama nie chciałabym mieć przyjaciółki, która by mi sugerowała, że jestem brzydka i jak można na mnie lecieć. Takie osoby jak Twój kumpel często szukają sobie "tła" w postaci osoby, przy której mogą brylować i udowadniać swoją zaâ˜☠â˜☠â˜☠istość. Powiedz mu, że to Cię wkurza i tyle.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2019-01-23 o 12:40 Powód: Słownictwo.
farmaceutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 12:24   #16
pannaniezalezna1555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 63
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

Cytat:
Napisane przez farmaceutka88 Pokaż wiadomość
Wiesz ... spoko, niech uważa siebie za Alvaro, ale nie Twoim kosztem. Sama nie chciałabym mieć przyjaciółki, która by mi sugerowała, że jestem brzydka i jak można na mnie lecieć. Takie osoby jak Twój kumpel często szukają sobie "tła" w postaci osoby, przy której mogą brylować i udowadniać swoją zaâ˜☠â˜☠â˜☠istość. Powiedz mu, że to Cię wkurza i tyle.
Ja bym się odszczeknęła jakimś mega chamskim tekstem, by mu w pięty poszło.

Też miałam taką kumpelę, która potrafiła bez powodu wyśmiewać sie z innych i tym samym udowadniać swoją zaâ˜☠â˜☠â˜☠istość. Tak naprawdę była strasznie zakompleksiona i nie wierzyła w siebie. Jak ktoś jej wyjechał z ripostą to się obrażała.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2019-01-23 o 12:41 Powód: Słownictwo w cytacie.
pannaniezalezna1555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 12:28   #17
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;86408675]Po co kolegujesz się z kimś, kto leczy sobie swoje kompleksy Twoim kosztem? Człowiek pewny siebie nie musi poniżać innych. To osoby, które mają jakieś deficyty, braki, próbują umniejszać innym, żeby poczuć się lepiej. Utnij toksyczną relację z kolegą i znajdź sobie nowych znajomych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Dokładnie nikt zadowolony z siebie nie próbuje ciągle dogryzać innym. Też miałam takiego kolegę na studiach, jak żaden facet nie rzucał krzywych tekstów tak ten bywał złośliwy dla wielu dziewczyn a po pierwsze sam był mocno niewyględny, po drugie miał dziewczynę która ledwo kuprem zarzucała, koleś tego nie widział tylko szukał wad w obcych dziewczynach. Widać ciągle musiał dowartościowywać siebie i grubawą partnerkę... Nie odgryzałam się mu, z litości.
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 12:29   #18
igielkapl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

Nie wiem, na ile mu się wydaje że jest bardzo przystojny, a na ile to kompleksy, ale to męczące. Jego żarciki tez mnie drażnią, może przesadzam?

Przykładowo, kolega opowiadał o pewnej dziewczynie:

To cytat:

"ona myśli że ustawia karty, uważa że jestem napalony i stara się mnie hamować, mimo ze ona ma na mnie ochotę, ale ona się myli,bo to ja ustawiam karty. Powiem ci ze ja sie jej bardzo podobam, to widać i mówi to. A powiem Ci jak odwrocilem karty, jak wychodziłem od niej to rozpiąłem guzik koszuli i powiedziałem do niej - wiesz może tak bede lepiej wygladal z rozpiętym guzikiem, bo droga do samochodu jest dluga to moze do po drodze kogoś poderwę"


Co sądzicie o tym żarcie? Prostacki, czy uwodzicielski?
igielkapl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 12:37   #19
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

Cytat:
Napisane przez igielkapl Pokaż wiadomość
Co sądzicie o tym żarcie?
A Ty? Nie możesz mu wprost powiedzieć, że jest męczący i nudny?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-23, 12:41   #20
farmaceutka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 896
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

Za dużo rozkminiasz. Skup się na sobie a nie na koledze, niech żyje w swoim świecie. Wszyscy będą szczęśliwi.
farmaceutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 12:47   #21
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

Cytat:
Napisane przez farmaceutka88 Pokaż wiadomość
Za dużo rozkminiasz. Skup się na sobie a nie na koledze, niech żyje w swoim świecie. Wszyscy będą szczęśliwi.
Właśnie widzę, że ktoś tu żyje życiem kolegi zajmij się sobą człowieku, nie macie ciekawszych rozrywek?
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 12:53   #22
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

Cytat:
Napisane przez igielkapl Pokaż wiadomość
Zresztą, zdarzyło się, że gdy spytał, gdzie poznałem dziewczynę, z którą się obecnie spotykam, przy okazji dodał - widzisz, nie trzeba być przystojnym żeby spotykać się z dziewczyną. Tu też jakby miała miejsce pewna sugestia.
Jeździ po Tobie, bo mu pozwalasz. W tym miejscu mogłeś odpowiedzieć: "no właśnie widzę po tobie", albo: "tak sobie właśnie pomyślałem, że skoro NAWET TOBIE udało się umówić z dziewczyną, to ja nam jeszcze większe szanse".
Facet jest wampirem energetycznym. Utnij to połączenie, bo żywi się Twoja energią.


Cytat:
Napisane przez igielkapl Pokaż wiadomość
A on sam takie wątki inicjuje, z pełnym przekonaniem mówi o sobie, że jest przystojny itp. Czyli on poważnie ma się za wielkiego przystojniaka.
Na świecie są ludzie, którzy są przekonani, że są Jezusem, Napoleonem, czy Kleopatrą, a niekoniecznie tak jest w rzeczywistości.

Cytat:
Napisane przez igielkapl Pokaż wiadomość
Przykładowo, kolega opowiadał o pewnej dziewczynie:

To cytat:

"ona myśli że ustawia karty, uważa że jestem napalony i stara się mnie hamować, mimo ze ona ma na mnie ochotę, ale ona się myli,bo to ja ustawiam karty. Powiem ci ze ja sie jej bardzo podobam, to widać i mówi to. A powiem Ci jak odwrocilem karty, jak wychodziłem od niej to rozpiąłem guzik koszuli i powiedziałem do niej - wiesz może tak bede lepiej wygladal z rozpiętym guzikiem, bo droga do samochodu jest dluga to moze do po drodze kogoś poderwę"


Co sądzicie o tym żarcie? Prostacki, czy uwodzicielski?
Odpowiedziałabym tak: Powodzenia! Może po drodze spotkasz Cuchnącego Mietka spod piątki.
Ciekawe kto by się głośniej śmiał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 13:01   #23
Nymerth
Rozeznanie
 
Avatar Nymerth
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 597
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

Miałam identyczną koleżankę, która po wielu latach znajomości nagle po rozstaniu z chłopakiem zaczęła ciągle wychwalać swój wygląd i co ona ma lepszego/ładniejszego ode mnie. Tak co dwa dni, odnośnie innych rzeczy też. W końcu jej powiedziałam, że straszne kompleksy z niej wychodzą i takimi tekstami szkodzi tylko sobie, bo widać jak bardzo psychicznie sobie nie radzi. Od tamtej pory nie mam koleżanki
Nymerth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-23, 14:22   #24
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

Według mnie takie komentarze odnośnie drugiej osoby, które zaniżają jej pozycję, samopoczucie itp biorą się przede wszystkim z kompleksów tych, którzy je wygłaszają. Może sobie gadać, że czuje się przystojny, ale najwidoczniej są to tylko puste słowa (być może wypracowana postawa obronna żeby otoczenie nie zauważyło kompleksów) skoro musi podbijać sobie samoocenę przez umniejszanie tobie. Prawdziwie pewne siebie osoby tak nie robią.
Najlepiej powiedz mu, że nie życzysz sobie takich tekstów, a jeżeli nie przyniesie to skutku to ochłodź znajomość. Wiem, że szkoda Ci długiej znajomości, ale ty i twoje samopoczucie są ważniejsze niż nawet kilkunastoletnia relacja z zakompleksionym bucem.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 09:29   #25
pysia2_0
Przyczajenie
 
Avatar pysia2_0
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 16
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Według mnie takie komentarze odnośnie drugiej osoby, które zaniżają jej pozycję, samopoczucie itp biorą się przede wszystkim z kompleksów tych, którzy je wygłaszają. Może sobie gadać, że czuje się przystojny, ale najwidoczniej są to tylko puste słowa (być może wypracowana postawa obronna żeby otoczenie nie zauważyło kompleksów) skoro musi podbijać sobie samoocenę przez umniejszanie tobie. Prawdziwie pewne siebie osoby tak nie robią.
Najlepiej powiedz mu, że nie życzysz sobie takich tekstów, a jeżeli nie przyniesie to skutku to ochłodź znajomość. Wiem, że szkoda Ci długiej znajomości, ale ty i twoje samopoczucie są ważniejsze niż nawet kilkunastoletnia relacja z zakompleksionym bucem.

a ten kolega ma jakieś pozytywne cechy? bo z opisu wynika właśnie taki średnio ładny , średnio rozgarnięty, uganiający się za dziewczynami chłopek i w dodatku jako znajomy też nieciekawy. nie rozumiem po co z kimś takim spędzać czas
pysia2_0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 09:52   #26
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

Dziwi mnie, że nazywasz tego kolegę przyjacielem. Dla mnie przyjaciel, to ktoś bliski. Ktoś przy kim czuję się dobrze. Taka rodzina z wyboru.

Ty natomiast się męczysz w jego towarzystwie, koleś podkopuje Twoją pewność siebie, ubliża Tobie. Żeby to jeszcze był jakiś incydent, zły dzień, ale on to robi notorycznie.

Nie wierzę, że przez te dwanaście lat było inaczej i nagle się zmienił. Musiał być taki zawsze.

Mnie by się nie chciało bawić w pyskówki, wychowywać dorosłego chłopa, tłumaczyć mu, że źle się zachowuje wierząc, że się zmieni. Po prostu skupiłabym się na ludziach, którzy są tego warci. On nie jest. Za to jest pełno fajnych ludzi na świecie. Ucięłabym kontakt.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 10:12   #27
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

Olej typa, ja też się z kumpelą cisnę, ale u nas to działa w obie strony.

Brokat to styl życia
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 10:13   #28
pysia2_0
Przyczajenie
 
Avatar pysia2_0
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 16
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Olej typa, ja też się z kumpelą cisnę, ale u nas to działa w obie strony.

Brokat to styl życia
no dogadywanie sobie w przyjaźni to chyba normalne, a tu to w sumie ani śmieszne ani mądre ani nic nie wnosi
pysia2_0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 11:21   #29
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

Cytat:
Napisane przez pysia2_0 Pokaż wiadomość
no dogadywanie sobie w przyjaźni to chyba normalne, a tu to w sumie ani śmieszne ani mądre ani nic nie wnosi
No to mówię, olać typa

Brokat to styl życia
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 15:20   #30
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Przyjaciel mnie obraża

Cytat:
Napisane przez igielkapl Pokaż wiadomość
Odnoszę wrażenie, że kolega z którym znam się 12 lat,
Czyli od czwartego roku życia, tak? Bo z opisu nie macie mentalnie więcej niż 16.

Cytat:
Napisane przez igielkapl Pokaż wiadomość
Paweł oświadczył, że założył konto na tinderze.
Taki młody i konto na Tinderze?

Cytat:
Napisane przez igielkapl Pokaż wiadomość
Niemniej, mi również kilka dziewczyn powiedziało miłe słowa, a jednak żadnemu koledze się tym nie chwaliłem.
Bo to jedna z tych rzeczy, która można ale nie trzeba.

Cytat:
Napisane przez igielkapl Pokaż wiadomość
Poza tym, niby taki samochwała i Casanova, a jednak zdjęć kobiet, z którymi się umawiał, czy z którymi chodził, nigdy mi nie pokazał, mimo że mnie prosił o ukazanie fotek dziewczyn, z którymi ja się spotkałem. Część mu pokazałem, ale kiedy on żadnej swojej, to i ja mu więcej nie pokazałem.

Podejrzewam więc, że nie spotykał się z atrakcyjnymi dziewczynami, zwłaszcza że mówił, iż one mu się nie podobały i go wkurzały, a spotykał się z nimi wyłącznie dla wiadomych przyjemności. Nasuwa się więc pytanie, taki Casanova i tak cieniuje, jak to możliwe?
A co za różnica? Jesteś mocno nie fair. Ma te dziewczynę, nie ma, ładną, brzydką. Tak naprawdę co to zmienia w waszej relacji?

Mam znajomą z małej miejscowości. I jak się z nią spotykam i idziemy na spacer, to ona zawsze wypatrzy jakiegoś przystojniaka, z którym chodziła.

Czy to prawda? Może. Nie wiem. Ale czy to coś zmienia w mojej relacji z nią jako takiej?

Jako że nie muszę się z nią licytować na ilość i wygląd partnerów, bo nigdy nie miałam na tym punkcie kompleksu, to jest mi to absolutnie obojętne i jej przechwałki nie powodują u mnie takiego poczucia goryczy, jak u Ciebie.

Cytat:
Napisane przez igielkapl Pokaż wiadomość
Nie jest brzydki, ale wiadomo do ciacha mu daleko.
A Ty nie jesteś lepszy, bo obrabiasz mu tyłek. Ja tam wolę w twarz niż za plecami, ale to kwestia subiektywna.

Cytat:
Napisane przez igielkapl Pokaż wiadomość
Bo zirytowała mnie jego ostatnia wiadomość głosowa, wysłana do mnie na facebooka. Powiedział tak - dzisiaj sobota, jakie plany na weekend, mój przystojny kolego? Nie no, z tym przystojnym to sobie żartowałem, nie jesteś przystojny hahaha

Takie słowa mogły paść z ust jedynie osoby, która ma się za kogoś lepszego od adresata. To nie tylko obraza, ale w moim odczuciu takie zachowanie nie licuje z postawą koleżeńską.
Eeeee tam. Mogły też paść, bo taki głupi żarcik. Za bardzo się przejmujesz. Oboje macie kompleksy po prostu.

Cytat:
Napisane przez igielkapl Pokaż wiadomość
Sam siebie postrzegam z wyglądu za ok chłopaka. Wiadomo modelem nie jestem, ale do brzydala mi daleko. Normalny facet, ja się sobie podobam, mam proporcjonalną twarz, ładny nos i uszy, męską szczękę, spore oczy i się sobie podobam. Nie uważam się za gorszego od kolegi, więc tym bardziej czuję że nie powinienem dać się tak słownie okładać.
A może dla niego on jest ok, a Ty jesteś brzydki. Czy ma to znaczenie, najważniejsze że sobie się podobasz.

Cytat:
Napisane przez igielkapl Pokaż wiadomość
Jak w takim razie się zachować i czy jest sens w ogóle ciągnąć tą znajomość?
Zasadniczo masz parę wyjść.

1. Jeśli masz kompleksy i czujesz potrzebę podniesienia sobie ego - napisz mu "przynajmniej nie mam twojego ryja/nosa" (co tam ma paskudne).

2. Jeśli masz normalne poczucie własnej wartości i nie przeszkadzają ci takie odzywki - olej temat.

3. Jeśli masz normalne poczucie własnej wartości, ale takie odzywki uważasz za buractwo - zerwij znajomość.

Zasadniczo są relacje, w których takie poczucie humoru występuje. Kolega albo nie wyczuł, że takiego nie lubisz albo mówi serio.

Tak czy siak nie masz wyjścia - odpyskujesz, znosisz albo zrywasz znajomość.

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Cytat:
Napisane przez igielkapl Pokaż wiadomość
Kumpel mówił poważnie: wiem że jestem przystojny i się podobam dziewczynom. Nawet jednej pisał na fejsbuku "nie chcesz się ze mną spotkać? Skoro nie chcesz przystojnego chłopaka to twoja strata". Mi byłoby głupio tak o sobie pisać.
Eeeeee tam.

A co, ma usiąść i płakać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:
Napisane przez igielkapl Pokaż wiadomość
A powiem Ci jak odwrocilem karty, jak wychodziłem od niej to rozpiąłem guzik koszuli i powiedziałem do niej - wiesz może tak bede lepiej wygladal z rozpiętym guzikiem, bo droga do samochodu jest dluga to moze do po drodze kogoś poderwę"

Co sądzicie o tym żarcie? Prostacki, czy uwodzicielski?
Ludzie. Żart jak żart. Mnie nie bawi, ale kogoś pewnie tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

Cytat:
Napisane przez pysia2_0 Pokaż wiadomość
no dogadywanie sobie w przyjaźni to chyba normalne, a tu to w sumie ani śmieszne ani mądre ani nic nie wnosi
Przede wszystkim takie teksty są spoko w każdej relacji, w której obie strony to bawi. Po prostu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-24 16:20:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:56.