Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy! - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-01, 16:14   #4051
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
Zdziwiłabyś się.. każda potwora znajdzie swego amatora ...czasami takie straszne rzeczy widze na olx, że strach .
No ja też to zauważyłam. Tylko, że te rzeczy tam są nie znaczy, że się sprzedadzą. Jeśli chodzi o ciuchy udało mi się tylko sprzedac nowe skórzane balerinki w kolorze nude. Mam jeszcze kilka rzeczy do pozbycia się ale nie chce mi się znowu wystawiac wiedząc jak ciężko jest ze sprzedażą rzeczy.

Ostatnio przeglądałam kilka blogów kosmetycznych i zauważyłam, że wiele dziewczyn ma zakładkę "sprzedaż/wymiana" i coraz więcej tam komantarzy typu "kupiłabym ale nic nie potrzebuję", "kupiłabym ale mam za dużo", "kupiłabym ale pozbywam się zapasów" itp. Także minimalizm nawet tam dotarł.

Swoją drogą może dlatego teraz tak trudno pozbyc się przedmiotów - ludzie sami wolą się pozbywac niż kupowac czy nawet dostawac za darmo.


Cytat:
Fajnie że są tu dziewczyny z tzw ekologicznym podejsciem. Ja nigdy nie byłam fanką kosmetyków i jak patrzę na wątki denkowe to nie wierzę, że można kupić tyle rzeczy .

Ja też staram się robić domowo większość kosmetyków i wyrzucać jak najmniej opakowań, myślę że z pożytkiem dla skóry i świata. A poza tym fajnie coś samemu ukręcić .
Ja kiedys wpadłam w manię samorobionych kosmetyków, kupowałam mnóstwo składników ale na dłuższą metę to się nie okazało takie eko. Po pierwsze miałam mnóstwo różnych opakowań bo żeby zrobic np. serum do twarzy potrzebne były ekstrakty, witaminy, oleje, hydrolaty, kwas hialuronowy itp. Do tego kończyły się w różnym czasie, tu czegoś zabrakło, tam się coś przeterminowało. I dodatkowe koszty za wysyłkę i dokupowanie jeszcze czegos bo nie opłaca się tylko jedego składnika zamawiac.

Teraz kupuję gotowe serum, które starcza mi na ok. pół roku więc nie jest źle.

A tak poza tym coraz bardziej podoba mi się olej kokosowy. Może uda mi się nik kilka kosmetyków zastąpic.

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;51601111][COLOR="Navy"]Moja mama i moja babcia zawsze upychały ubrania, które mogą się jeszcze kiedyś przydać, w walizkach, w wersalce i tapczanach, w pawlaczach. Nie można było z tych sprzętów normalnie korzystać, bo wszędzie coś poupychane. Jak wyprowadziłam się z domu, to sobie obiecałam, że nigdy nie będę żyła tak, jak one, są dla mnie idealnym antyprzykładem
[/QUOTE]

O tak, moja mama też jest dla mnie antyprzykładem. Chyba też dzięki niej idea minimalizmu mnie tak pociąga. W ogóle to już temat na dłuższą opowieśc.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."

Edytowane przez Charlotta11
Czas edycji: 2015-06-01 o 16:17
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-01, 19:01   #4052
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

paranoja, a jakies 4 lata W sumie ciesze sie, ze nie wczesniej, nie zrozumialabym zartow Teraz mam kolejną turę oglądania, jestem znowu na pierwszym sezonie hahahah
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-01, 19:27   #4053
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
No ja też to zauważyłam. Tylko, że te rzeczy tam są nie znaczy, że się sprzedadzą. Jeśli chodzi o ciuchy udało mi się tylko sprzedac nowe skórzane balerinki w kolorze nude. Mam jeszcze kilka rzeczy do pozbycia się ale nie chce mi się znowu wystawiac wiedząc jak ciężko jest ze sprzedażą rzeczy.

Ostatnio przeglądałam kilka blogów kosmetycznych i zauważyłam, że wiele dziewczyn ma zakładkę "sprzedaż/wymiana" i coraz więcej tam komantarzy typu "kupiłabym ale nic nie potrzebuję", "kupiłabym ale mam za dużo", "kupiłabym ale pozbywam się zapasów" itp. Także minimalizm nawet tam dotarł.

Swoją drogą może dlatego teraz tak trudno pozbyc się przedmiotów - ludzie sami wolą się pozbywac niż kupowac czy nawet dostawac za darmo.




Ja kiedys wpadłam w manię samorobionych kosmetyków, kupowałam mnóstwo składników ale na dłuższą metę to się nie okazało takie eko. Po pierwsze miałam mnóstwo różnych opakowań bo żeby zrobic np. serum do twarzy potrzebne były ekstrakty, witaminy, oleje, hydrolaty, kwas hialuronowy itp. Do tego kończyły się w różnym czasie, tu czegoś zabrakło, tam się coś przeterminowało. I dodatkowe koszty za wysyłkę i dokupowanie jeszcze czegos bo nie opłaca się tylko jedego składnika zamawiac.

Teraz kupuję gotowe serum, które starcza mi na ok. pół roku więc nie jest źle.

A tak poza tym coraz bardziej podoba mi się olej kokosowy. Może uda mi się nik kilka kosmetyków zastąpic.



O tak, moja mama też jest dla mnie antyprzykładem. Chyba też dzięki niej idea minimalizmu mnie tak pociąga. W ogóle to już temat na dłuższą opowieśc.

jakiego serum używasz?
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-01, 20:27   #4054
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
jakiego serum używasz?
Obecnie Ekoampułki 1 Pat&Rub. Mam też próbkę Serum odmładzającego Planeta Organica i działanie mi się podoba ale tak capi (mi przypomina płyn do trwałej ondulacji), że nie mogę się zmusic żeby częściej używac.

Zastanawiam się też czy nie zainwestowac w kolagen bo dziewczyny z wątku o kosmetykach naturalnych zachwalały i chyba planują wspólne zamówienie niedługo.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-01, 20:31   #4055
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

artykul jaki pojawil sie na fp minimalistycznym na fb

http://edition.cnn.com/2011/LIVING/0...move.overseas/
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-01, 21:06   #4056
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
artykul jaki pojawil sie na fp minimalistycznym na fb

http://edition.cnn.com/2011/LIVING/0...move.overseas/
Dziwaczny nieco ten artykuł - ciekawe czy autorka po przeprowadzce nie kupiła znów rzeczy, których się pozbyła. Strasznie upraszcza - jakby przeprowadzka otworzyła jej oczy na to, że nie potrzebuje juz lampki nocnej czy obieraczki do ziemniaków. Jakbym miała sie przeprowadzić na drugi koniec swiata to raczej garów ze sobą wlec nie będę, ale raczej szybko jakieś kupię.

Ja póki co planuję jutro wziąć się za porządki w butach i torebkach i pozbyć się wielu z nich - nie mogłam uwierzyć jak dowiedziałam się, że w ciąży wydłużają się stopy, bo rozluźniają się w nich więzadła.... Niestety też to u mnie nastąpiło i muszę pozbyć się części butów.... Niestety pech taki, że nie dobiłam do rozmiaru 39, a buty kupowane jako duże 38 przed ciążą są teraz na mnie za małe zostaje wydawanie fortuny w Clarksie
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-01, 22:05   #4057
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Dziwaczny nieco ten artykuł - ciekawe czy autorka po przeprowadzce nie kupiła znów rzeczy, których się pozbyła. Strasznie upraszcza - jakby przeprowadzka otworzyła jej oczy na to, że nie potrzebuje juz lampki nocnej czy obieraczki do ziemniaków. Jakbym miała sie przeprowadzić na drugi koniec swiata to raczej garów ze sobą wlec nie będę, ale raczej szybko jakieś kupię.

Ja póki co planuję jutro wziąć się za porządki w butach i torebkach i pozbyć się wielu z nich - nie mogłam uwierzyć jak dowiedziałam się, że w ciąży wydłużają się stopy, bo rozluźniają się w nich więzadła.... Niestety też to u mnie nastąpiło i muszę pozbyć się części butów.... Niestety pech taki, że nie dobiłam do rozmiaru 39, a buty kupowane jako duże 38 przed ciążą są teraz na mnie za małe zostaje wydawanie fortuny w Clarksie
Masz troche racji, choc ja mysle ze to bardziej roznica kulturowa, bo w wielu wypadkach ludzie "na zachodzie" wynajmuja domy czy apartamenty, w ktorych bardzo wiele sprzetow jest na wyposazeniu, a mimo wszystko kupuja mnostwo kolejnych przedmiotow. Np. my wynajelismy apartament, ktory jest bardzo mocno wyposazony, sa w schowku posciele, sa 2 zelazka, deska do prasowania, odkurzacz, oprocz mebli mnostwo gadzetow jak ramki, â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠k i, misy ozdobne itp, kawiarka, toster, sokowirowka, tv, radio i glosniki. To co kupilismy to naczynia, bo tutejsze byly zuzyte i w nieciekawym stanie, mamy tez wlasne szklane garnki, sztucce i przybory kuchenne oraz blender. Oczywiscie nie bedziemy uzywac tutejszej poscieli ale w razie gosci byloby ich jak przyjac.
Mysle, ze moze chodzilo o to, ze kiedy czlowiek zdaje sobie sprawe, ze moze potrzebowac mobilnosci w zyciu to zaczyna dostrzegac, ze istnieje pewna hierarchia wartosci, gdzie nadrzednym celem nie jest posiadanie rzeczy ale posiadanie umiejetnosci (w tym wypadku latwosci przenoszenia sie).

Tu jest kanal dziewczyny, ktora jest bardzo zagorzala minimalistka i wlasnie sie przeprowadzala i pokazuje ile miejsca zajely rzeczy z ich domu po spakowaniu: https://www.youtube.com/watch?v=lXHntwameiI

U nas to pewnie byloby co najmniej 5 razy tyle

Edytowane przez favianna
Czas edycji: 2015-06-01 o 22:40
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-02, 08:42   #4058
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Obecnie Ekoampułki 1 Pat&Rub. Mam też próbkę Serum odmładzającego Planeta Organica i działanie mi się podoba ale tak capi (mi przypomina płyn do trwałej ondulacji), że nie mogę się zmusic żeby częściej używac.
Czyli przesyłka dotarła. Fakt, to serum "wali" nieziemsko. A olej kokosowy o którym pisałaś to ten KTC? Jak go używasz?
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-02, 08:54   #4059
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość

Ja kiedys wpadłam w manię samorobionych kosmetyków, kupowałam mnóstwo składników ale na dłuższą metę to się nie okazało takie eko. Po pierwsze miałam mnóstwo różnych opakowań bo żeby zrobic np. serum do twarzy potrzebne były ekstrakty, witaminy, oleje, hydrolaty, kwas hialuronowy itp. Do tego kończyły się w różnym czasie, tu czegoś zabrakło, tam się coś przeterminowało. I dodatkowe koszty za wysyłkę i dokupowanie jeszcze czegos bo nie opłaca się tylko jedego składnika zamawiac.

Teraz kupuję gotowe serum, które starcza mi na ok. pół roku więc nie jest źle.

A tak poza tym coraz bardziej podoba mi się olej kokosowy. Może uda mi się nik kilka kosmetyków zastąpic.
to nawet nie chodzi o to, by wszystko robić samemu (to akurat nie na moją głowę, zamawiać wszystkie składniki osobno i coś z tego kręcić - bo masz rację, to może tylko wygenerować więcej śmieci. Mówiąc o domowych peelingach miałam na myśli te z kawy czy cukru ). Chodzi o takie ogólne minimalistyczno-ekologiczne podejście do kosmetyków . Czyli np. żeby nie mieć właśnie 3 balsamów do ciała, z czego 2 otwarte a jeden w zapasie, tylko jeden, i to jeszcze używać go też do rąk i stóp (tak właśnie robię, nie mam osobno kremów do rąk i stóp i ciała tylko jeden, który się sprawdza do wszystkiego). Zwracać uwagę na opakowania - jaki mają wpływ na środowisko, jak się rozkładają? Ogólnie ograniczyć ilość kosmetyków, tak jak pisałaś o oleju kokosowym, którym można kilka zastąpić (ja akurat nie używam, bo moje włosy go nie lubią, ale fakt, jest fajny i świetnie pachnie). Ja np. odstawiłam zupełnie tonik, którego idei i tak nie rozumiałam wbrew temu, co koncerny kosmetyczne nam wmawiają, że tonik jest absolutnie niezbędny - jak widać po mojej cerze, nie jest. Część kosmetyków jest po prostu zbędna (i samemu trzeba dojść do tego, bez czego tak naprawdę można się świetnie obejść), u mnie był to tonik oraz maski do włosów i do twarzy, więc już ich po prostu nie kupuję. O takie rzeczy mi chodzi
U mnie sprawdza się zasada less is more: im mniej majstruję ze swoją cerą, mniej maseczek, peelingów, nie wiadomo czego jeszcze nakładam, tym ładniej ona wygląda.
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-02, 09:30   #4060
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez manymanyways Pokaż wiadomość
Ogólnie ograniczyć ilość kosmetyków, tak jak pisałaś o oleju kokosowym, którym można kilka zastąpić (ja akurat nie używam, bo moje włosy go nie lubią, ale fakt, jest fajny i świetnie pachnie). Ja np. odstawiłam zupełnie tonik, którego idei i tak nie rozumiałam wbrew temu, co koncerny kosmetyczne nam wmawiają, że tonik jest absolutnie niezbędny - jak widać po mojej cerze, nie jest. Część kosmetyków jest po prostu zbędna (i samemu trzeba dojść do tego, bez czego tak naprawdę można się świetnie obejść), u mnie był to tonik oraz maski do włosów i do twarzy, więc już ich po prostu nie kupuję. O takie rzeczy mi chodzi
U mnie sprawdza się zasada less is more: im mniej majstruję ze swoją cerą, mniej maseczek, peelingów, nie wiadomo czego jeszcze nakładam, tym ładniej ona wygląda.
Olej kokosowy generalnie wysusza włosy i skórę, szczerze mówiąc nie wiem, jak u innych ludzi sam olej może nawilżać, bez połączenia z czymś, co go przez skórę "przepchnie".
A toniki są niezbędne do przywrócenia pH, jeżeli ktoś używa mydlanych żeli do twarzy, czyli takich z SLSem. Jeżeli stosujesz łagodne środki myjące o odpowiednim pH, to tonik jest zbędny.

Żeby nie było off top zupełnie: Dotarło do mnie, że w końcu mogę się pozbyć dużej walizki, bo już nigdy nie będzie mi potrzebna do żadnych podróży Przetrzymam ją jeszcze tylko na czas przeprowadzki, a potem fruu. Jezu, ile ja kasy straciłam na wykupywanie bagażu rejestrowanego to się w głowie nie mieści Na szczęście doszłam do takiego etapu, że mogę się spakować na 2 tygodniowy wyjazd do walizki podręcznej. Wy jak podróżujecie?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-02, 10:13   #4061
201608160903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 093
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;51601111][COLOR="Navy"]Moja mama i moja babcia zawsze upychały ubrania, które mogą się jeszcze kiedyś przydać, w walizkach, w wersalce i tapczanach, w pawlaczach. Nie można było z tych sprzętów normalnie korzystać, bo wszędzie coś poupychane. Jak wyprowadziłam się z domu, to sobie obiecałam, że nigdy nie będę żyła tak, jak one, są dla mnie idealnym antyprzykładem
[/QUOTE]
Boże, to tak jak u mnie i TŻ. Wszędzie stare ciuchy i przydasie...

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;51613516]Olej kokosowy generalnie wysusza włosy i skórę, szczerze mówiąc nie wiem, jak u innych ludzi sam olej może nawilżać, bez połączenia z czymś, co go przez skórę "przepchnie".
A toniki są niezbędne do przywrócenia pH, jeżeli ktoś używa mydlanych żeli do twarzy, czyli takich z SLSem. Jeżeli stosujesz łagodne środki myjące o odpowiednim pH, to tonik jest zbędny.

Żeby nie było off top zupełnie: Dotarło do mnie, że w końcu mogę się pozbyć dużej walizki, bo już nigdy nie będzie mi potrzebna do żadnych podróży Przetrzymam ją jeszcze tylko na czas przeprowadzki, a potem fruu. Jezu, ile ja kasy straciłam na wykupywanie bagażu rejestrowanego to się w głowie nie mieści Na szczęście doszłam do takiego etapu, że mogę się spakować na 2 tygodniowy wyjazd do walizki podręcznej. Wy jak podróżujecie?
[/QUOTE]

Ja też - moje koleżanki załamują ręcę, bo na wakacje (które są w zawsze w ciepełku) biorę 2 pary butów, kilka koszulek i 3-4 doły, czapkę, kapelusz - i voila
201608160903 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-02, 10:19   #4062
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

paranoja, to ciekawe co piszesz, co powinno dodac sie do oleju kokosowego? Zauwazylam, ze wysusza i mi skore i odstawilam go.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-02, 10:28   #4063
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;51613516]Olej kokosowy generalnie wysusza włosy i skórę, szczerze mówiąc nie wiem, jak u innych ludzi sam olej może nawilżać, bez połączenia z czymś, co go przez skórę "przepchnie".
A toniki są niezbędne do przywrócenia pH, jeżeli ktoś używa mydlanych żeli do twarzy, czyli takich z SLSem. Jeżeli stosujesz łagodne środki myjące o odpowiednim pH, to tonik jest zbędny.

Żeby nie było off top zupełnie: Dotarło do mnie, że w końcu mogę się pozbyć dużej walizki, bo już nigdy nie będzie mi potrzebna do żadnych podróży Przetrzymam ją jeszcze tylko na czas przeprowadzki, a potem fruu. Jezu, ile ja kasy straciłam na wykupywanie bagażu rejestrowanego to się w głowie nie mieści Na szczęście doszłam do takiego etapu, że mogę się spakować na 2 tygodniowy wyjazd do walizki podręcznej. Wy jak podróżujecie?
[/QUOTE]

Żaden olej nie nawilża, bo nie ma możliwości wiązania wody, oleje mogą tylko tworzyć powłokę olkuzyjną czyli natłuszczać Olej kokosowy nie ma sam w sobie właściwości wysuszających, po prostu na niektóre osoby tak działa. Szczególnie na włosy wysokoporowate, które mają mało przylegajace łuski włosa. Na skórę często działa wręcz komedogennie czyli zapycha. Co skóra to inne odczucia, ja akurat jestem uczulona na kokos w czystej postaci stosowany na skórę.

Na piątek planuję wielki przegląd szafy, w tym torebek i butów, z których duża część nadaje się tylko na śmietnik.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-02, 11:03   #4064
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;51614210]paranoja, to ciekawe co piszesz, co powinno dodac sie do oleju kokosowego? Zauwazylam, ze wysusza i mi skore i odstawilam go.[/QUOTE]


Nawilżacze, np. glicerynę. Ale ja się nie znam na biochemii, spróbuj na forum kosmetycznym, tam znajdziesz gotowe przepisy na kosmetyki


---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość

Na piątek planuję wielki przegląd szafy, w tym torebek i butów, z których duża część nadaje się tylko na śmietnik.
Mam nadzieję, że nic nie wyrzucisz na śmietnik, tylko do kontenerów, żeby ewentualne "odpady" zostały przerobione na czyściwo itp.

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2015-06-02 o 11:04
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-02, 11:10   #4065
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;51614806]Nawilżacze, np. glicerynę. Ale ja się nie znam na biochemii, spróbuj na forum kosmetycznym, tam znajdziesz gotowe przepisy na kosmetyki

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------



Mam nadzieję, że nic nie wyrzucisz na śmietnik, tylko do kontenerów, żeby ewentualne "odpady" przerobione na czyściwo itp. [/QUOTE]

Większość rzeczy chcę oddać konkretnej rodzinie, mam kilka raz użytych rzeczy m.in. buty, które okazały się niewygodne - te spróbuję sprzedać, jest też parę rzeczy w kiepskim stanie i te idą do kontenerów napisałam śmietnik bardziej w znaczeniu rzeczy, z którymi coś trzeba zrobić

Na szmatki niczego nie przerabiam - wolę oddać, bo mam i tak sporo ścierek i szmatek, więc wolę nie zagracać sobie mieszkania.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-02, 11:54   #4066
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cześć dziewczyny
Chciałabym dołączyć do wątku. Powolutku zaznajamiam się z ideą minimalizmu, natrafiłam na nią w internecie niedawno i wydaje mi się, że jest to coś, czego w tym momencie bardzo potrzebuję. Nie sądzę, że uda mi się osiągnąć taki prawdziwy, holistyczny minimalizm w życiu, nie jestem nawet pewna czy tego chcę, ale sądzę, że samo rozpoczęcie i podążanie tą drogą da mi dużo dobrego.

Moja potrzeba wynika chyba z dwóch rzeczy - pierwsza jest prozaiczna, za dużo pieniędzy ucieka mi na rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebuję, a dałam się łapać na różne marketingowe triki, zwłaszcza w kwestii kosmetyków - ciągle coś dokupywałam, a przecież na co dzień i tak używam tylko garstki z tego. Czuję, ze mam za dużo i obecnie nie kupuję nic, zużywam wszystkie butelki. Nie chcę też tracić cennego czasu, którego i tak mi brakuje, na sprzątanie i zakupy przedmiotów, których nie potrzebuję.

Drugi powód to sytuacja w moim domu. Moje mieszkanie mnie przytłacza. Tak mi się życie złożyło, że mieszkam z rodzicami i już sam ten fakt jest wystarczająco męczący i niekomfortowy dla 25 letniej osoby... ale najgorsze jest to, że przytłaczają mnie ich rzeczy. Moja mama jest typowym zbieraczem i nie wyrzuca NIC. Wszystko się może kiedyś przydać, nawet totalne śmieci albo... np. nitka do zębów już raz użyta (bo jeszcze się nada, bleee....) Po 20 latach zbieractwa i chronicznego nieodkładania rzeczy na miejsce, kupowania nowych rzeczy a nie wyrzucania starych itp, nasze mieszkanie wygląda jak głęboka Rumunia. Horror. Bałagan i syf. Zawsze próbowałam to jakoś ogarnąć, ale w pewnym momencie to już przekroczyło jakąś granicę i po prostu już nie jestem w stanie. Bo jak ogarniać cudze rzeczy, nie mogę JEJ czegoś wyrzucić ani przestawić. Wszystko ma swoje wytłumaczenie. Np. ubrania leżące permanentnie na komodzie w przedpokoju. Nie schowa, bo nie ma gdzie, bo brakuje jej miejsca w szafkach (którego mamy mnóstwo) a poza tym, to ona codziennie ich używa więc nie będzie chować. Tak samo leki w kuchni i inne rzeczy. Tak więc WSZYSTKO leży na wierzchu.

Wszystko to razem stwarza takie wrażenie nadmiaru i chaosu, że wchodząc do własnego domu jestem przytłoczona. Za dużo. Za dużo tego wszystkiego, a nikomu to niepotrzebne.
I tym sposobem mam cudowny antyprzykład. I gdy natrafiłam na pojęcie minimalizmu od razu poczułam, że to jest coś, czego w tym momencie potrzebuję.

Jest jednak nadzieja rodzice jakiś czas temu kupili dom i się wyprowadzają, a ja zostaję z TŻ w tym mieszkaniu, co teraz. Zabiorą cały swój majdan a ja będę mogła zacząć z czystą kartą. Chciałabym nie powielać błędów zbieractwa, kompulsywnego i nieuświadomionego kupowania. Chcę zaprowadzić w swoim domu porządek i prostotę, żeby w końcu zrzucić z barków ten ciężar nadmiaru, który ciągnie się za mną już bardzo długo. Mam nadzieję, że się uda

Uff wygadałam się Chciałabym dołączyć do wątku, bo mam nadzieję, że natrafię tu na jakieś dobre rady i dobre dusze, które pomogą ten ład utrzymywać. W domu i w głowie

pozdrawiam
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-02, 11:57   #4067
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Większość rzeczy chcę oddać konkretnej rodzinie, mam kilka raz użytych rzeczy m.in. buty, które okazały się niewygodne - te spróbuję sprzedać, jest też parę rzeczy w kiepskim stanie i te idą do kontenerów napisałam śmietnik bardziej w znaczeniu rzeczy, z którymi coś trzeba zrobić

Na szmatki niczego nie przerabiam - wolę oddać, bo mam i tak sporo ścierek i szmatek, więc wolę nie zagracać sobie mieszkania.
Ja nigdy w swoim domu nie używałam starych ubrań w roli szmatek, tak mi się to jakoś kojarzy z PRLem i biedą. Chyba, że ktoś ma np. warsztat jakiś w garażu, to wiadomo, że takich szmatek się nie pierze ze smaru np., wtedy faktycznie kawałki ubrań się sprawdzają

Szkoda tylko, że niektórzy faktycznie wrzucają stare poniszczone ubrania do kosza na śmieci zamiast właśnie do kontenerów na odzież.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-02, 12:02   #4068
xxxescapismxxx
Pani Pech
 
Avatar xxxescapismxxx
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 6 327
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Ja nie chce być takim 100% minimalistą, bo lubię trochę durnostujek Ale staram się żeby mieć tylko to czego używam i co jest mi niezbędne. Wyrzuciłam już naprawdę dużo i jest mi lżej

Teraz muszę wymienić meble z pokoju, bo są ogrome a nic w nich prawie nie ma, służyłyby dobrze w garderobie a ja chcę na początek 2 regały gersby z ikei i w nich się zmieścić + córki rzeczy

Ciuchy trzymam w garderobie, która jest duża bo mam tam ciuchy z mamą i dużą część zajmują zapasy pampersów i mleka dla małej bo idzie to na bieżąco a lepiej kupić taniej ;-)
__________________
Insta o naturalnych kosmetykach
Po Prostu Fuksja
xxxescapismxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-02, 12:08   #4069
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez lanavera Pokaż wiadomość
Jest jednak nadzieja rodzice jakiś czas temu kupili dom i się wyprowadzają, a ja zostaję z TŻ w tym mieszkaniu, co teraz. Zabiorą cały swój majdan a ja będę mogła zacząć z czystą kartą. Chciałabym nie powielać błędów zbieractwa, kompulsywnego i nieuświadomionego kupowania. Chcę zaprowadzić w swoim domu porządek i prostotę, żeby w końcu zrzucić z barków ten ciężar nadmiaru, który ciągnie się za mną już bardzo długo. Mam nadzieję, że się uda
To taka mała rada ode mnie: nie kupuj wielu mebli, półek na książki, szafek w kuchni, półek na kosmetyki w łazience itp. Im mniej miejsca do przechowywania tym mniej rzeczy Jak będziesz miała 3 szafy to w końcu wypełnisz je wszystkie, a jak będziesz miała jedną, to ograniczysz się do potrzebnych ubrań. Tak samo z resztą mieszkania

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Cytat:
Napisane przez xxxescapismxxx Pokaż wiadomość
Ja nie chce być takim 100% minimalistą, bo lubię trochę durnostujek Ale staram się żeby mieć tylko to czego używam i co jest mi niezbędne. Wyrzuciłam już naprawdę dużo i jest mi lżej
Nie ma czegoś takiego jak minimalizm na 100% lub minimalista na 58% Minimalista posiada tylko takie rzeczy, które są mu potrzebne lub które przynoszą mu radość, a każdy sam określa jakie to rzeczy
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-02, 12:19   #4070
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;51615477]Ja nigdy w swoim domu nie używałam starych ubrań w roli szmatek, tak mi się to jakoś kojarzy z PRLem i biedą. Chyba, że ktoś ma np. warsztat jakiś w garażu, to wiadomo, że takich szmatek się nie pierze ze smaru np., wtedy faktycznie kawałki ubrań się sprawdzają

Szkoda tylko, że niektórzy faktycznie wrzucają stare poniszczone ubrania do kosza na śmieci zamiast właśnie do kontenerów na odzież.
[/QUOTE]

Ja też nie mam takiej potrzeby, poza tym ściereczkami przeznaczonymi do sprzątania sprząta się znacznie szybciej i przyjemniej w moim odczuciu - nie zostają smugi, zacieki i kłaczki, ale co kto lubi.

Może to jest też kwestia różnych opinii, które się ostatnio urodziły dookoła tych kontenerów, np. o tym, że lepsze ubrania sprzedają w lumpeksach. Do tego dochodzi to, że kontenery są często zdemolowane, ubrania leżą na ulicy niezależnie od pogody czy pory dnia. Ja akurat wrzucam do kontenerów, bo wiem, że są to ubrania, z którymi i tak nic innego nie zrobię - mogę je magazynować w szafie albo oddać. "Lepsze" ubrania oddaje konkretnym osobom, więc wiem do kogo trafiają.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-02, 12:25   #4071
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Ja buty wyrzucę do kontenera, ubrania planuję oddać do h&m, sprawdzałam na stronie, zbiórka nadal trwa.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-02, 12:30   #4072
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;51615530][COLOR="Navy"]To taka mała rada ode mnie: nie kupuj wielu mebli, półek na książki, szafek w kuchni, półek na kosmetyki w łazience itp. Im mniej miejsca do przechowywania tym mniej rzeczy Jak będziesz miała 3 szafy to w końcu wypełnisz je wszystkie, a jak będziesz miała jedną, to ograniczysz się do potrzebnych ubrań. Tak samo z resztą mieszkania[/QUOTE]

Dzięki większość mebli zostaje, więc nie mamy za bardzo na to wpływu. Kupujemy w zasadzie na razie tylko meble do salono-jadalni, proste i niezbędne minimum. Oboje nie chcemy zagracac przestrzeni ale na pewno zdemontujemy wszystkie dodatkowe szafki i szafeczki dodane w trakcie mieszkania, żeby upchnąć więcej rzeczy (wiecie, taka wcisko-półka w rogu pod kaloryferem albo inne w niby mało widocznych miejscach) :-P
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-02, 12:34   #4073
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość

Może to jest też kwestia różnych opinii, które się ostatnio urodziły dookoła tych kontenerów, np. o tym, że lepsze ubrania sprzedają w lumpeksach. Do tego dochodzi to, że kontenery są często zdemolowane, ubrania leżą na ulicy niezależnie od pogody czy pory dnia. Ja akurat wrzucam do kontenerów, bo wiem, że są to ubrania, z którymi i tak nic innego nie zrobię - mogę je magazynować w szafie albo oddać. "Lepsze" ubrania oddaje konkretnym osobom, więc wiem do kogo trafiają.
Te kontenery należą do różnych spółek, które mają swoje hurtownie lumpeksowe, to akurat tajemnica nie jest.
Mi chodzi o to, że nawet podziurawione i poplamione rzeczy powinny tam trafiać, bo są poddawane recyclingowi, a wrzucone do zwykłego kosza na śmieci trafią na zawsze na śmietnisko.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-02, 12:39   #4074
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;51613516]Na szczęście doszłam do takiego etapu, że mogę się spakować na 2 tygodniowy wyjazd do walizki podręcznej. Wy jak podróżujecie?
[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez rise_against Pokaż wiadomość
Ja też - moje koleżanki załamują ręcę, bo na wakacje (które są w zawsze w ciepełku) biorę 2 pary butów, kilka koszulek i 3-4 doły, czapkę, kapelusz - i voila
Ja też się pakuję w podręczną Plus do tego sportowy plecak jako bagaż podręczny, bo walizkę zawsze nadaję.

Witam nowe osoby w wątku
istari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-02, 12:41   #4075
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;51615957]Te kontenery należą do różnych spółek, które mają swoje hurtownie lumpeksowe, to akurat tajemnica nie jest.
Mi chodzi o to, że nawet podziurawione i poplamione rzeczy powinny tam trafiać, bo są poddawane recyclingowi, a wrzucone do zwykłego kosza na śmieci trafią na zawsze na śmietnisko.
[/QUOTE]

Dokładnie.
Tu ważny jest recykling i to że dziurawe skarpetki zostaną dalej wykorzystane a nie będą gniły na wysypisku.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-02, 12:41   #4076
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez istari Pokaż wiadomość
Ja też się pakuję w podręczną Plus do tego sportowy plecak jako bagaż podręczny, bo walizkę zawsze nadaję.
No to i tak musisz płacić za bagaż nadany Podręczna walizka to ta, którą masz "pod ręką", czyli przy sobie
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-02, 13:03   #4077
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;51616081]No to i tak musisz płacić za bagaż nadany Podręczna walizka to ta, którą masz "pod ręką", czyli przy sobie[/QUOTE]
Nie widzę w tym problemu. Moim celem jest ograniczenie ilości rzeczy, które zabiorę a nie ograniczenie ilości pieniędzy, które na podróż wydam.
istari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-02, 13:06   #4078
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;51615957]Te kontenery należą do różnych spółek, które mają swoje hurtownie lumpeksowe, to akurat tajemnica nie jest.
Mi chodzi o to, że nawet podziurawione i poplamione rzeczy powinny tam trafiać, bo są poddawane recyclingowi, a wrzucone do zwykłego kosza na śmieci trafią na zawsze na śmietnisko.
[/QUOTE]

Nie jest to tajemnicą, choć nie wszystkie osoby o tym wiedzą. Do tego dochodzi to, że w niektórych okolicach tych kontenerów za bardzo nie ma. Ja się temu nie sprzeciwiam, po prostu myślę, ze to mogą być niektóre z powodów , dlaczego ludzie nie wrzucają rzeczy do kontenerów. Choć pewnie najbardziej prozaiczny powód jest najczęstszy - lenistwo.
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-02, 13:33   #4079
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

Cytat:
Napisane przez istari Pokaż wiadomość
Nie widzę w tym problemu. Moim celem jest ograniczenie ilości rzeczy, które zabiorę a nie ograniczenie ilości pieniędzy, które na podróż wydam.
Ja też nie widzę problemu, tylko że w takim wypadku twój komentarz nie koresponduje z moją wypowiedzią dotyczącą jednej walizki na wakacyjnym wyjeździe. I tyle, każdemu chodziło o coś innego, dyskusji nie ma

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Nie jest to tajemnicą, choć nie wszystkie osoby o tym wiedzą. Do tego dochodzi to, że w niektórych okolicach tych kontenerów za bardzo nie ma. Ja się temu nie sprzeciwiam, po prostu myślę, ze to mogą być niektóre z powodów , dlaczego ludzie nie wrzucają rzeczy do kontenerów. Choć pewnie najbardziej prozaiczny powód jest najczęstszy - lenistwo.
Chodziło mi o to, że "ładne" rzeczy wrzuca się do kontenerów, a kilogramy gorszych ciuchów do kosza, bo nie każdy zdaje sobie sprawę, że gorsze ciuchy poddawane są recyclingowi. Uff...
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-02, 13:37   #4080
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: Minimalizm praktykujemy, w bałaganie nie toniemy!

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;51616836]Ja też nie widzę problemu, tylko że w takim wypadku twój komentarz nie koresponduje z moją wypowiedzią dotyczącą jednej walizki na wakacyjnym wyjeździe. I tyle, każdemu chodziło o coś innego, dyskusji nie ma
[/QUOTE]
Kiedy właśnie koresponduje z Twoją wypowiedzią Przecież pisałaś o wielkości walizki, czyż nie?
istari jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-14 11:50:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:25.