Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli? (pędzle z allegro) - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-30, 12:51   #421
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Wasz przybornik

nic nie wiem, narazie tylko mi odpisała: Jakie pędzle panią interesują i mamy także saszetki na 16 i 24 (chyba, już nie pamiętam) pędzle.
dopiero teraz zauważyłam że ona już ma dwa pedzle takie z tych zwykłych pojedynczo wystawiane - a za to jakoś ma mniej kompletów i już nie ma takich dokładnych zdjęć z bliska - trochę to mi skomplikowało sprawę - bo większość pędzli jakie ma są z sobola (ja chcę inne wypróbować) i ja chcę np skośny a po tych zdjęciach czasami mało widać.

Mam nadzieję że makon też mi odpisze - on ma chyba więcej kompletów.

edit: odpisał - napisał że być może pojawia się aukcje z pojedynczymi pędzlami i żeby obserwować aukcje od 5.X

Edytowane przez gothika
Czas edycji: 2007-09-30 o 13:26
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 11:06   #422
jazmine
Zadomowienie
 
Avatar jazmine
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 1 786
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

własnie dotarł do mnie nowy zestaw pędzli kupiony na aukcji u edyty ok.
liczy sobie 35 szt . to z czego jestem naprawde zadowolona to duzy scięty pedzel do cieni- fotke wstawie wieczorem, w któryms z poprzednich postów jedna z wizazanek napisala ze nie wiadomo po co on jest- otóz jest to pedzel do robienia klasycznego makijazu oka w stylu "banan" tzn wewnętrzna czesc powieki jasna a zewnetrzna i zalamanie powieki w kolorze ciemnym, w najnowszym programie o makijazu mowi o tym nawet Ania Orłowska. Pedzel przeszedł juz próby i jest poprostu boski.Oprócz tego jest jeszcze jeden skosnie scięty pedzel - do rózu. Ogolnie uzywam pedzli do makijazu od ok 12 lat, więc nie są dla mnie wielka nowością. Pierwsze pędzle profesjonalne przywiozłam z Francji i w 1994 to był naprawdę szok. Mam nadzieję- a wszystko na to wskazuje- ze ten zestaw będzie mi długo i dzielnie słuzył.
aha- włosie nie wypada wcale :P
__________________
decalkulator- wersja beta
http://jazzmine.revolweb.net/loreal.php


jazmine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 11:52   #423
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

I mnie teraz naszło coś na te pędzle.
Ucieszyłabym się, gdyby była możliwość kompletowania pędzli.
Potrzeba mi najbardziej kabuki do pudru, do pudru, różu, kilka do cieni dużych, średnich i najmniejszych.
Nie wiem czy coś mi się ubzdurało, ale czy edyta nie jest czasem ze świętokrzyskiego, z Kielc dokładnie?
Miałabym blisko.
Kabuki Chanel też bardzo kuszący.

zarówno edyta_ok_
http://www.allegro.pl/show_user_auct...020&gr_id=1429
jak i makon
http://www.allegro.pl/show_user_auct...=47501&order=p

kuszą :P
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 21:23   #424
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
I mnie teraz naszło coś na te pędzle.
Ucieszyłabym się, gdyby była możliwość kompletowania pędzli.
Potrzeba mi najbardziej kabuki do pudru, do pudru, różu, kilka do cieni dużych, średnich i najmniejszych.
Nie wiem czy coś mi się ubzdurało, ale czy edyta nie jest czasem ze świętokrzyskiego, z Kielc dokładnie?
Miałabym blisko.
Kabuki Chanel też bardzo kuszący.

zarówno edyta_ok_
http://www.allegro.pl/show_user_auct...020&gr_id=1429
jak i makon
http://www.allegro.pl/show_user_auct...=47501&order=p

kuszą :P
Kupowałam u edyta_ok i głowy nie dam, ale też coś mi się majaczy, że ona z Kielc jest Najlepiej napisz do niej i zapytaj czy aby na pewno i czy mogłabyś odebrać osobiście. Jeśli tak, to bym się na Twoim miejscu nie zastanawiała i brała pędzle od niej

Choć powiem Ci szczerze, że teraz mając wreszcie kilka pędzelków z Sephory przyznać muszę, że są o wiele lepsze od tych allegrowych. Włosie lepiej skrojone, milsze Tylko znów jakby chcieć skompletować podobny zestaw cena nieporównywalnie wyższa, nie mówiąc już o fajowym etui, jakie na Allegro dostajesz.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 21:34   #425
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

ja po kilku miesiacach uzytkowania pedzli stwierdzam ze sa takie... dziwne... chyba wolalabym inne. bardziej sliskie czy cos. mam z kozy...
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 06:36   #426
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

Cytat:
Napisane przez MagJa Pokaż wiadomość
Kupowałam u edyta_ok i głowy nie dam, ale też coś mi się majaczy, że ona z Kielc jest Najlepiej napisz do niej i zapytaj czy aby na pewno i czy mogłabyś odebrać osobiście. Jeśli tak, to bym się na Twoim miejscu nie zastanawiała i brała pędzle od niej

Choć powiem Ci szczerze, że teraz mając wreszcie kilka pędzelków z Sephory przyznać muszę, że są o wiele lepsze od tych allegrowych. Włosie lepiej skrojone, milsze Tylko znów jakby chcieć skompletować podobny zestaw cena nieporównywalnie wyższa, nie mówiąc już o fajowym etui, jakie na Allegro dostajesz.
A to dałaś mi zagwozdkę, bo myślałam ze te Allegrowe są lepsze niż te z Sephory.
Z tych z Sephory jestem baaardzo zadowolona, głównie z 9 i 19. Najbardziej byłyby mi potrzebne ze 2 odrobinę mniejsze od 9 i owy kabuki do pudru.
Kilkanaście do cieni to zdecydowanie za dużo, bo i tak bym ich nie używała, ale faktycznie gdybym mogła wybierać u Edyty to pewnie wybrałabym z rozpędu zbyt wiele, a potem leżałyby nie używane.
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 08:40   #427
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
A to dałaś mi zagwozdkę, bo myślałam ze te Allegrowe są lepsze niż te z Sephory.
Z tych z Sephory jestem baaardzo zadowolona, głównie z 9 i 19. Najbardziej byłyby mi potrzebne ze 2 odrobinę mniejsze od 9 i owy kabuki do pudru.
Kilkanaście do cieni to zdecydowanie za dużo, bo i tak bym ich nie używała, ale faktycznie gdybym mogła wybierać u Edyty to pewnie wybrałabym z rozpędu zbyt wiele, a potem leżałyby nie używane.
Wiesz, pewnie dużo też zależy od włosia. Mój komplet był taniutki, ale zależało mi na paru pędzlach, które miał, cena była korzystna, więc się skusiłam. Tylko za cholerę nie pamiętam z jakiego włosia są te moje pędzle Pisałam to w tym wątku, w wolnej chwili może znajdę.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-11, 14:49   #428
jazmine
Zadomowienie
 
Avatar jazmine
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 1 786
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

akurat tak sie składa, że mam niewielkie porównanie- przed zakupem u edyty ok uzywałam pedzli m.in. z sephory.
w kilku przypadkach sephora nie ma porównania - np ma w asortymencie swietną owalną pacynkę - aplikator do błyszczyków (nr 11) ktorą ja uzywam ..do rozcierania kresek
ale juz np pedzel do podkładu wypada na korzysc edyty- ma inny kształt- bardziej szpiczasty- precyzyjniej się nim operuje-no i ma duzo lepsze wlosie.

sprawdziłam - edyta mieszka w kielcach
__________________
decalkulator- wersja beta
http://jazzmine.revolweb.net/loreal.php


jazmine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 16:16   #429
candy88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 13
GG do candy88
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

Ja kupowałam na allegro, kosztowały 200zł jest ich 21 i sa z włosia wiewiorki i sobola, i moim skromnym zdaniem są bardzo wporzadku. Spytalam sie tez o opinie wizażysty który mnie uczy i powiedzial ze sa ok i dodał ze najwazniejsze jest to czy sa dla ciebe (a dokładniej dla twojej reki) wygodne bo to ja bede malowac a nie one. Widamo ze jakies firmowe, jeden za 200 zł mogą być lepsze, ale nie muszą .
Pozdrawiam
candy88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 11:39   #430
jazmine
Zadomowienie
 
Avatar jazmine
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 1 786
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

Candy88- w zupełnosci się z toba zgadzam- oczywiście pedzle musza miec dobra jakość ale reszta to juz niuanse i upodobania, jak pisałam wczesniej - ja lubie sobei zmienic przeznaczenie pędzla czasem. Grunt żeby mi się wygodnie pracowało i efekt był pożądany. W moim zbiorze pedzli mam jeszcze oryginalny pedzel do pudru Lancome i jesli ktos sobie kompletuje pojedyńczo - naprawdę bardzo goraco polecam. jakosc i delikatnośc wlosa nie maja sobie równych.

tutaj mój 35 elementowy zestaw w trudnej do sfotografowania krasie :P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1364.jpg (81,9 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1366.jpg (84,5 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1368.jpg (98,2 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1369.jpg (99,1 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1371.jpg (84,2 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1373.jpg (93,0 KB, 10 załadowań)
__________________
decalkulator- wersja beta
http://jazzmine.revolweb.net/loreal.php



Edytowane przez jazmine
Czas edycji: 2007-10-12 o 14:10 Powód: dodanie fotek
jazmine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 20:42   #431
jolla11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 853
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

Dziewczyny, czy kupowałyście pędzle u tej użytkowniczkihttps://ssl.allegro.pl/show_user.php?uid=1545840
jolla11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-30, 20:55   #432
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

Cytat:
Napisane przez jolla11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy kupowałyście pędzle u tej użytkowniczkihttps://ssl.allegro.pl/show_user.php?uid=1545840
Nie kupowałam i nie wiem czy ktoś wcześniej kupował, ale ten komplet jest świetny przez wzgląd na szkatułkę https://ssl.allegro.pl/item257007214...rka_sobol.html
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 21:54   #433
jolla11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 853
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

Buu... Właśnie doczytałam w opisie, że nie można u niej reklamować używanych pędzli
jolla11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 22:29   #434
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

Cytat:
Napisane przez jolla11 Pokaż wiadomość
Buu... Właśnie doczytałam w opisie, że nie można u niej reklamować używanych pędzli
Reklamować pewnie można, w końcu na coś te 6 miesięcy gwarancji dają.
Pewnie Ci chodzi o to, że używanych oddać nie można, ale nie dziwota - gdzie tak można Żaden to interes dla sprzedawcy oddać kasę za używany towar. Kto go potem kupi? Nikt. Sama też byś nie chciała.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 14:42   #435
jolla11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 853
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

Cytat:
Napisane przez MagJa Pokaż wiadomość
Reklamować pewnie można, w końcu na coś te 6 miesięcy gwarancji dają.
Pewnie Ci chodzi o to, że używanych oddać nie można, ale nie dziwota - gdzie tak można Żaden to interes dla sprzedawcy oddać kasę za używany towar. Kto go potem kupi? Nikt. Sama też byś nie chciała.
Jak sprawdzić nie uzywając, czy aby nie felerne Jeszcze przemyślę zakup...
jolla11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 11:31   #436
jazmine
Zadomowienie
 
Avatar jazmine
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: koszalin
Wiadomości: 1 786
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

Felerność takich produktów jest widoczna zazwyczaj gołym okiem. To co mnie niepokoi w aukcjach tej pani, to brak dokładnych zbliżeń takich jak są u pozostałych sprzedawców. Ale o fotki dokładniejsze zawsze możesz poprosić na maila. Poza tym, jeśli już je zamówisz i otrzymasz, to w momencie wzięcia do ręki wszystko sie wyjaśni...wychodzenie włosia, złe obsadzenie skuwki, włosie postrzępione , rozkładanie się pędzli w wachlarz...to wszystko można sprawdzić przez zwykłe oględziny. jeśli okażą się tandetne to możesz odesłać...
__________________
decalkulator- wersja beta
http://jazzmine.revolweb.net/loreal.php


jazmine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 13:07   #437
buterflly
Przyczajenie
 
Avatar buterflly
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 18
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

Witam serdecznie!

Mam wielki dylemat, dopiero zaczynam w zaciszu domowym swoja przygodę z malowaniem i wizażem wiec prosze Was o radę.
Mianowicie nie wiem który zestaw z poniższych wybrać.
Byłabym wdzieczna za podpowiedź


http://www.allegro.pl/item259693469_...ui_okazja.html

http://www.allegro.pl/item263350545_...tui_sobol.html

http://www.allegro.pl/item258777885_...el_gratis.html

http://www.allegro.pl/item263457896_..._kuna_kuc.html

Z góry wam bardzo bardzo dziekuję
buterflly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 14:05   #438
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

Mnie się podoba ten gdzie są 24 pędzle nie jestem profesjonalistka w tej dziedzinie ale mam własne i te na allegro są na pewno lepszej jakości Tak więc zrobiłaś mi straszna ochotę na te
Dokupiłam sobie pare pędzli w Sephorze do cieni ale ani nie jestem jakoś wybitnie z nich zadowolona ani cena nie jest atrakcyjna bo bardziej się opłaca kupić cały zestaw, więc jesli ekspertki ocenią, że zestaw http://www.allegro.pl/item263457896_..._kuna_kuc.html
jest dobry to chyba się skusze a tak nie chciałam ulec
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 14:21   #439
buterflly
Przyczajenie
 
Avatar buterflly
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 18
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

Hehe przepraszam za kuszenie
No własnie zastanawiam sie też bardziej nad tym, dziekuje Ci za odpowiedź i poczekam jeszcze na parę innych (mam nadzieje) opinii i moze zakupie cosik!
buterflly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-03, 15:03   #440
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

Znow na Katarine wpadlam
Wrzuce swoje zlamane grosze
Podstawowa kwestia - do czego potrzebne sa wam pedzle? Jezeli do uzytku domowego to pomijajac wizazowe nakrecanie sie na kolejne firdygalki (tak, tak - wizaz to samo zlooo), to wszystkie powyzsze zestawy sa za bogate. Aby uchronic wasze portfele i plucie sobie w brode napisze jak sama widze to "zagadnienie" (po wielu ciezkich bojach doszlam do jako takiego obiektywizmu w wizazowaniu i zakupach... chyba, wiec dojrzalam do jakichs zlamanych rad).

Do uzytku domowego - zestaw podstawowy i zarazem wystarczajacy wg mnie, to:
- pedzel do pudru sypkiego (prasowane zazwyczaj maja dolaczone pedzelki)
- pedzel do pudrow filtrowych (osobny pedzel potrzebny tylko tym, ktorzy stosuja filtry i uzywaja do matowienia specjalnych skrobi - nie mieszajcie jednym pedzlem najpierw w skrobi, a potem w pudrze kosmetycznym)
- pedzel do brazera (o ile uzywamy takowego i nie posiada on "nakladacza" w komplecie)
- pedzel do rozu
- duzy pedzelek do nakladania cienia bazowego ("duzy" oznacza nie wiekszy niz 15 mm)
- maly pedzelek do nakladania cieni
- pedzelek do zalamania powieki (przyciety do srodka lub po skosie)
- pedzelek syntetyczny do cieni w plynie (o ile takowych uzywamy)

Tyle
Wszelkie dodatkowe pedzle sa zbedne z prostego powodu - myjemy je po kazdym uzyciu, wiec nie musicie sie martwic o mieszanie kolorow przez poszczegolne kosmetyki.
Po drugie - wszelkiej masci aplikatory, grzebyczki, rozcieracze i ukladacze mozna zdobyc sumptem wlasnym, a mianowicie - wiekszosc cieni posiada pacynki (dodatkowych nie potrzebujecie), za grzebyk do rzes i brwi posluzy szczoteczka ze zuzytej maskary, posiadanie dwoch pedzli do rozu (okragly i skosny) to zbytek - wybierz ten, ktory wygodniej ci uzywac, kilka-nascie pedzelkow do cieni roznej wielkosci, to tez widzi-mi-sie zachcianka i na domowe potrzeby jest to niepotrzebny dodatek (mozna sie bawic w czarodzieja makijazu i przy skromniejszym zestawie - liczy sie pomysl i starannosc wykonania, a nie uzycie pelnego naboju akcesoriow).
Pedzle do podkladu, korektora w emalii, eyelinera i pedzelek do ust pozostawiam w gestii tych co lubia i chca uzywac - nie jest to niezbednik.

Rzeklam. Moje i wylacznie moje zdanie, nikt nie musi sie stosowac, po prostu wyrazam wlasny poglad.
Pozdrawiam
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 15:25   #441
buterflly
Przyczajenie
 
Avatar buterflly
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 18
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

Madra z Ciebie dziewuszka, dziekuję Ci, faktycznie nie potrzeba mi az tyle tego wszystkiego.
Natomiast chciałam jeszcze zapytac którymi pedzlami bedzie mi łatwiej malować- kucyk, koza czy moze sobol czy jest jakaś duza różnica i czy dla mnie- dopiero zaczynam z tym przykodę i mam zamiar malować tylko siebie ewentualnie koleżanki) ma to jakieś znaczenie?
buterflly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 15:46   #442
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

Dzieki Wizazowi i nauce na wlasnych bledach. Sama mam za soba wiele spontanicznych i nie przemyslanych do konca zakupow oraz pogon za wizazowymi perelkami. Troche ochlonelam i jezeli moge kogos ustrzec przed zbednymi wydatkami lub cokolwiek poradzic to sie ciesze

Przede wszystkim, nie ma co sztywno rozgraniczac podzialu na pedzle wedlug wlosia, z kuny, sobola, kozy, czy innych. Podstawowa kwestia - bardzo rzadko zdarzaja sie pedzle wykonane tylko z jednego gatunku wlosia, w przewazajacej wiekszosci jest to mix wlosia naturalnego (roznych zwierzat) i syntetycznych wlokien, opis, ze pedzel jest przykladowo z sobola oznacza, ze zawiera "wiekszosc" konkretnie tej szczeciny w peku, a nie 100%.
Druga sprawa - nie ma co rozdzielac na lepsze i gorsze wlosie (tudziez twarde, sztywne lub bardziej miekkie) poszczegolnych gatunkow - przykladowo dwa pedzle z sobola (roznych firm) nie beda sobie rowne, bo
- uno - jak juz wspomnialam wczesniej wlosie jest zazwyczaj mieszane i zawartosc procentowa danej szczeciny moze decydowac o efekcie,
- duo - miejsce pobrania wlosia (ze zwierzaka) do wykonania pedzla, czyli brzuch, ogon, itp. ma znaczenie, wiadomo, ze wloski na roznych czesciach ciala maja inna fakture, sprezystosc, miekkosc, itd.

Co do konkretnych firm - osobiscie polecam dwie - tani polski Donegal i Sephora, w obu przypadkach duzy wybor i dobra jakosc wykonania. Dobierajac pedzle kieruj sie wlasnymi preferencjami, a nie nazwa i rodzajem pedzla - lubisz mieciutkie pedzle do pudru - szukaj miekkiego, wolisz sztywniejsze do cieni - to samo. Jak masz mozliwosc to macaj testerowe sztuki i wybieraj do woli lub przeszukaj Wizaz oraz KWC, znajdziesz tam opisy wizazanek do wielu akcesoriow - dowiesz sie, ktore pedzle wg nich sa miekkie, elastyczne, zbite, etc.
Powodzenia
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 16:04   #443
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

Ja jakiś czas temu kupiłam na allegro zestaw pędzli za 12 zł w tym koszt przesyłki (ogólem 12zł) i jestem średnio zadowolona! Nie miałam za dużo kasy, więc zdecydowałam się na takiego "tanioszka".

Niestety napis "Made in China" mówi sam za siebie...
Bodajże 6 pędzli, dosyć długich i grubych ale włoski sztuczne i wypadają pomału...
__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 09:44   #444
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

z całym szacunkiem,ale czego mozna sie spodziewać po pędzlach w cenie 12zł za komplet?
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 10:55   #445
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

Ja, z własnego doświadczenia, powiem Wam że im mniej pędzli tym lepiej

Miałam jeden pędzelek do cieni - makijaz oka zajmował mi 2 min, teraz mi zajmuje z 10 - przekładam pędzelki, wycieram, kombinuje, szukam, gubie itp.

Miałam jeden pędzel do twarzy - raz dwa puder na facjacie, muśnięcie rózu pędzelkiem załączonym do różu i brązer tym samym pędzlem co cała twarz. 4 minuty. Teraz puder pedzlem dużym, brązer kabuki, róż skośnym, gubie w między czasie do pudru a chciałabym poprawić, poprawiam kabuki, jestem zbyt brązowa... 12 min jak nic

Weźcie to od uwagę Bo nie mogę powiedzieć żeby czas makijażu przełożył się na jego jakość.
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 11:40   #446
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Znow na Katarine wpadlam
No właśnie, żęby tak od razu jednego dnia...

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Podstawowa kwestia - do czego potrzebne sa wam pedzle? Jezeli do uzytku domowego to pomijajac wizazowe nakrecanie sie na kolejne firdygalki (tak, tak - wizaz to samo zlooo)
Niestety wiem pedzle nie są mi potrzebne (to znaczy nowe) ale się napaliłam i w ogóle... durna baba jestem dobra idę po rozum do głowy i nie ulegnę! chociaż brakuje mi bardzo dużego pędzla do cieni

[quote=vril;5685483]Wszelkie dodatkowe pedzle sa zbedne z prostego powodu - myjemy je po kazdym uzyciu, wiec nie musicie sie martwic o mieszanie kolorow przez poszczegolne kosmetyki.[quote]

yyy....serio?:e ek: uuuuups a ja nie myję jakbym myła np te do pudru to nie miałabym się czym malować... omg.
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 13:37   #447
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?


Dokladnie tak - pedzle myje sie po kazdym uzyciu, a przynajmniej robcie to chociaz raz w tygodniu (w weekend na ten przyklad).
Powod oczywisty - kosmetyki + fragmenty naskorka = kolonia bakterii. Same pomyslcie, nakladacie na twarz krem (niektore z was filtr), potem mazidlo podkladowe, omiatacie skore pedzlem nakladajac puder (na wlosiu osiadaja czasteczki skory, kremu, podkladu i pudru), nastepnego dnia bierzecie ten sam pedzel i wykonujecie nim makijaz, kolejne dni to samo...
Wg mnie kwestia jest prosta - nie chodzi o to, by skupiac sie na samym makijazu ale by zadbac o cere (w tym wypadku higiene), by moc sie cieszyc zdrowa cera i w efekcie malowac sie oszczedniej, co zawsze jest bardziej naturalne. Jaki jest sens pogarszac swoj stan skory i kupowac potem korektor i kryjacy podklad, by ukryc kolejne "niespodzianki". Dbanie o cere to nie tylko dostosowana do rodzaju skory pielegnacja ale w rownej mierze "bezpieczny" makijaz.
Poza tym, przeciez pedzle szybko schna. Skoro nie ma sie czasu umyc ich rano (malo kto ma wtedy czas) to wieczorem przy okazji wieczornej toalety mozna zawsze umyc te pare pedzli, ktorych sie tego dnia uzylo i zostawic na noc na papierowym reczniku lub chusteczce do wyschniecia - na rano bede gotowe do pracy
Milego pedzelkowania "z glowa"
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 17:31   #448
jolla11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 853
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

Zdecydowałam się w końcu na ten komplet http://www.allegro.pl/item263457896_..._kuna_kuc.html

Vril ma rację, lepiej często prać pędzle, nawet te nowe, jak zobaczyłam tę czarną wodę spływającą kiedyś z mytego pędzla
jolla11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 19:06   #449
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
z całym szacunkiem,ale czego mozna sie spodziewać po pędzlach w cenie 12zł za komplet?

Słyszałam takie słowa, np. przed kupnem palety cieni Ruby Rose za 8 zł !
A po jakimś czasie dokupiłam sobie kolejną!
Więc wysoka cena czasami nie jest gwarantem wysokiej jakości!
__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 11:31   #450
buterflly
Przyczajenie
 
Avatar buterflly
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 18
Dot.: Czy kupowałyście na allegro komplety pędzli?

Hejka!

No i kupiłam pedzle z włosia sobola i kozy.
tylko teraz tak z duzego pedzla do pudru wychodza włosy, docisnęłam suwkę i dalej wychodzą. ;/
Poza tym po dociśnieciu do dłoni rozciapirzają sie włosy i co reklamować??
Wy sie znacie, doradźcie plisss
buterflly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-10 13:41:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:50.