Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-14, 12:55   #1
Mojawina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 10

Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy


Witam,

Na wstępie bardzo proszę o pochopne nie osądzanie mnie. Założyłam ten wątek żeby dać sygnał młodym kobietom, przyszłym mamom również, jak łatwo można zniszczyć swoje życie i marzenia.

Urodziłam najprawdopodobniej dziecko z Płodowym Zespołem Alkoholowym. Nie jestem alkoholiczką, nie pochodzę z tzw. "patologii", mam wyższe wykształcenie. Po prostu chwilę za późno dowiedziałam się o nieplanowanej ciąży. Z mężem w tamtym felernym miesiącu kochaliśmy się raz bez zabezpieczenia. Chwila zapomnienia. Zaraz mnie osadzicie i powiecie, że w takim razie byłam głupia, bo mogłam się domyślić że jestem w ciąży. Tak, mogłam. Niestety cierpię na zespół policystycznych jajników, lekarz wciąż twierdził że bez wspomagania ze strony farmakologii mogę nie zajść w ciążę. Zresztą to był nasz czas poweselny. Taka radość , beztroska, spotkania ze znajomymi. Wszystko wskazywało na to że zbliża się okres. Bol piersi jak zawsze, pobolewanie brzucha, rozdrażnienie. Miałam się spotkać z koleżankami na babski wieczór. Wypiłam dwie duże lampki wina i piwo. Strulam się tym strasznie, jak nigdy po takiej ilości. Tego dnia niewiele zjadłam. Widocznie to wystarczyło. Chwilę później dowiedziałam się o ciąży. Strasznie rozpaczałam. Modliłam się całą ciążę o zdrowie dla dziecka. Pocieszałam się, że niektóre kobiety piją wino w ciąży sporadycznie dla" zdrowia". Oczywiście już ani kropli alkoholu. Zdrowe odżywianie. Wszystkie badania. Było ok. Dzieciaczek urodził się na pozór zdrowy. Po kilku miesiącach zauważyłam że ma wyplycona rynienkę pod noskiem. Poza tym ma delikatnie szmery w serduszku. Jest dość wrażliwy na dźwięk. Oprocz tego na razie rozwija się prawidłowo. Mąż bagatelizuje problem, twierdzi że nie chlalam całą ciążę, żeby nasze dziecko miało FAS. Fakt, ale częściowy FAS już może mieć. Wolę nawet nie myśleć o reakcji rodziny. Jestem z tym problemem praktycznie sama . Z ogromnym poczuciem winy i lękiem o dziecko. O jego przyszłość. Być może przeczyta to ktoś w podobnej sytuacji, lub ktoś kto wychowuje takie dziecko. A ja mogę tylko przestrzec przed strasznymi konsekwencjami nieodpowiedzialności. Wystarczyłby może kieliszek mniej...albo żebym zrobiła test wcześniej...albo gdybym napila się tego alkoholu tydzień wcześniej...może nic by się nie stało...Róbcie wszystko, żeby później nie mieć takich wyrzutów sumienia.
Mojawina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 14:25   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

A w którym tygodniu dowiedziałaś sie2o ciąży?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 14:47   #3
Mojawina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 10
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Na początku 6go tygodnia
Mojawina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 17:03   #4
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

To chyba raczej nie możliwe... Ten 6tc to wcale nie jest tak późno... Z resztą płód jest chroniony do 7tc?? Czy jakoś tak...
Co innego, gdybyś się o tej ciazy dowiedziała, np.w 12tc..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 17:13   #5
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Też mi się wydaje że alkohol w 6 tygodniu nie mógł mieć wpływu na dziecko. Przypuszczam że niepotrzebnie doszukujesz się oznak fas u zdrowego dziecka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 17:33   #6
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Oczywiście, że nierealne.
Niestety, ale cały post śmierdzi mi tu jakimś artykulikiem tudzież Rozmowami w toku.
Już widzę, jak matka malutkiego dziecka leci na forum przestrzegać, bo FAS może mieć...

I przede wszystkim nie ma czegoś takiego, jak częściowy FAS. Tak, jak nie można mieć częściowo zespołu Downa czy autyzmu.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 18:18   #7
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Urodziłam dziecko z FAS

Nie możesz się obwiniac.
Takie rzeczy się zdarzają, piłaś nie wiedząc o ciąży. Jakby człowiek wiedział, że się przewróci to by usiadł, a ty nie piłaś alkoholu SPECJALNIE żeby zaszkodzić ciąży.
A odnośnie FAS, mam koleżankę z delikatnym FASem. Widać po niej trochę - wysokie czoło, mała rynienka, głęboko osadzone oczy. Wyglądała normalnie, nie jakoś dziwnie, specyficznie. Jak ktoś nie wie co to FAS to nic nie widzi. Ale generalnie nie jest opóźniona w rozwoju, nie ma żadnych problemów, dobrze się uczyła. Ma 23 lata, męża i córeczkę.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-14, 18:43   #8
GangstaBaby
BLACK&WHITE
 
Avatar GangstaBaby
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: UE
Wiadomości: 633
Dot.: Urodziłam dziecko z FAS

Panikujesz i grubo przesadzasz. Myślę, że twoje dziecko nie ma żadnego fas, tylko sama sobie to na chamca wmawiasz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
GangstaBaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 18:46   #9
EliseGuide
Raczkowanie
 
Avatar EliseGuide
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 42
Dot.: Urodziłam dziecko z FAS

W którym tygodniu byłaś jak dowiedziałaś się☠o ciąży?
EliseGuide jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 19:04   #10
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Urodziłam dziecko z FAS

Dziewczyny laska sobie żarty robi albo co, ten sam temat wczoraj na mamie z klasą założyła. Nie dajcie się wkręcać.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 19:16   #11
Mojawina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 10
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Proponuję poczytać na ten temat. FAS dzieli się na kilka grup. Między innymi pFAS czyli częściowy FAS, kiedy np. Nie ma wszystkich objawów.

Płód niestety najbardziej może zostać uszkodzony w pierwszych tygodniach ciąży, kiedy tworzą się wszystkie organy. Później już tylko rosną i się doskonala. Nie ma niestety ochrony płód/łożysko jeśli chodzi o alkohol. Jeśli nie ma łożyska to jeszcze gorzej. Też żyłam w przeświadczeniu że na pewno nie mogło nic się dziecku stać na tak wczesnym etapie, ale niestety doczytałam i najbardziej newralgiczny jest sam początek ciąży.

Napisalam tu żeby przestrzec, bo świadomość kobiet, w tym moja taka była, taka jaką prezentujecie. I też po to, bo może ktoś ma taką samą sytuację, lub może podzielić się jakimiś doświadczeniami
Mojawina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-14, 19:42   #12
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Ale jak płód ma zostać uszkodzony, gdy nie ma połączenia pępowiny i łożyska??

Czy jakiś lekarz potwierdził twoje przypuszczenia? Czy ty pp prostu przeczytałaś mądre internety i stąd wiesz, że dziecko ma częściowy FAS bo wypiłam 2 lampki wina i jedno piwo w bardzo wcześniej ciąży??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 20:13   #13
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;81388476]

I przede wszystkim nie ma czegoś takiego, jak częściowy FAS. Tak, jak nie można mieć częściowo zespołu Downa czy autyzmu.[/QUOTE]



Ale jest FAE.

Płód najbardziej narażony na teratogeny jest pomiędzy 2. a 7. tygodniem. Autorko, byłaś na jakiejkolwiek diagnozie z dzieckiem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4

Edytowane przez morsmordre
Czas edycji: 2018-02-14 o 20:29
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 20:26   #14
Mojawina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 10
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

To mój pierwszy temat na jakimkolwiek forum :/

Normalnie może zostać uszkodzony, po prostu pływa w alkoholu. Przecież to nie jest odrębny byt, tylko wciąż jest w jakiś sposób od samego początku częścią nas, ma kontakt z naszą krwią. Tu jest wszystko szybko i łatwo wyjaśnione... https://blog.zapytajpolozna.pl/ciaza...rozwoju-plodu/

Naprawdę chciałabym sobie wmawiać ...

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Byłam u pediatry... stwierdził że na razie nie można wyrokować, trzeba obserwować dziecko. Jeśli "cos" w zachowaniu mnie zaniepokoi wtedy niby będziemy działać.

Zżera mnie poczucie winy po prostu...Lekarz też od razu patrzył na mnie jak na alkoholiczkę ...ludzie nie zdają sobie sprawy jak łatwo może dojść do takich skutków. Przeciez podobnie działa wirus różyczki, toksoplazmoza, promieniowanie rentgenowskie...U mnie był to ogromny pech :/
Mojawina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 20:32   #15
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Z tym pływaniem w alkoholu trochę przesadziłaś. Jeśli rzeczywiście się martwisz i to, co opisujesz jest prawdą, to zapisz się do ośrodka zajmującego się diagnozą zaburzeń po ekspozycji na alkohol. Na południu Polski to np. Fundacja Fastryga lub ITEM. Sam brak rynienki i szmery nie są przesłanką do stawiania diagnozy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 20:33   #16
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Cytat:
Napisane przez Mojawina Pokaż wiadomość
To mój pierwszy temat na jakimkolwiek forum :/

Normalnie może zostać uszkodzony, po prostu pływa w alkoholu. Przecież to nie jest odrębny byt, tylko wciąż jest w jakiś sposób od samego początku częścią nas, ma kontakt z naszą krwią. Tu jest wszystko szybko i łatwo wyjaśnione... https://blog.zapytajpolozna.pl/ciaza...rozwoju-plodu/

Naprawdę chciałabym sobie wmawiać ...

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Byłam u pediatry... stwierdził że na razie nie można wyrokować, trzeba obserwować dziecko. Jeśli "cos" w zachowaniu mnie zaniepokoi wtedy niby będziemy działać.

Zżera mnie poczucie winy po prostu...Lekarz też od razu patrzył na mnie jak na alkoholiczkę ...ludzie nie zdają sobie sprawy jak łatwo może dojść do takich skutków. Przeciez podobnie działa wirus różyczki, toksoplazmoza, promieniowanie rentgenowskie...U mnie był to ogromny pech :/
jaki pech ?
Nie masz diagnozy tylko obawy.
taki stres też szkodzi.
dramatyzowanue w niczym nie pomoże.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 20:39   #17
Mojawina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 10
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Fakt, mam obawy...Niektóre matki idą w zaparte i to, że piły w czasie ciąży za cholerę nie może mieć powiązania z tym, że teraz ich dziecko ma ADHD, problemy w szkole, albo jakieś zaburzenia psychiczne. Wolą sobie wmawiać, że są totalnie bez winy. Ja z kolei może aż za bardzo się obwiniam, ale tak kocham mojego maluszka, że potwornie się martwię.
Dowiadywałam się telefonicznie w jednym z miejsc diagnostycznych. Powiedzieli, że jest trochę za wcześnie na badania psychologiczne. A po samym wyglądzie nie stwierdzą zaburzeń. Trzeba czekać, aż mały trochę podrośnie. Do tego czasu chyba sama zaliczę psychiatrę
Mojawina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 22:04   #18
Memories90
Rozeznanie
 
Avatar Memories90
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 631
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Cytat:
Napisane przez xXBlankaXx Pokaż wiadomość
To chyba raczej nie możliwe... Ten 6tc to wcale nie jest tak późno... Z resztą płód jest chroniony do 7tc?? Czy jakoś tak...
Co innego, gdybyś się o tej ciazy dowiedziała, np.w 12tc..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Płód jest chroniony przez pierwsze 2 tyg czyli wtedy kiedy większość kobiet nie wie jeszcze o ciąży.
Do 4 tygodnia kształtuje się cewa nerwowa i do tego czasu jest największe prawdopodobieństwo wystąpienia wad wrodzonych. Generalnie układ nerwowy, mózg rozwija się intensywnie w pierwszym trymestrze.
Ciężko stwierdzić na ile zaszkodził ten alkohol wypity przez autorkę, ale niestety istnieje możliwość, że to miało znaczny wpływ.
Memories90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 00:08   #19
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Cytat:
Napisane przez Memories90 Pokaż wiadomość
Płód jest chroniony przez pierwsze 2 tyg czyli wtedy kiedy większość kobiet nie wie jeszcze o ciąży.
Do 4 tygodnia kształtuje się cewa nerwowa i do tego czasu jest największe prawdopodobieństwo wystąpienia wad wrodzonych. Generalnie układ nerwowy, mózg rozwija się intensywnie w pierwszym trymestrze.
Ciężko stwierdzić na ile zaszkodził ten alkohol wypity przez autorkę, ale niestety istnieje możliwość, że to miało znaczny wpływ.
Dziekuje, ze ktos to napisal. Nawet tutaj na forum ktos kiedys napisal (tzn. kilka osob zgodnym glosem), ze bez przesady, od jednego kieliszka nie bedzie FAS.
A jeden kieliszek wystarczy. I to moze byc kieliszek bardzo drogiego trunku, wcale nie musi to byc dziecko alkoholika.

Trzymam kciuki, zeby wszystko bylo OK, prosze nie obwiniaj sie, bo nie dzialalas swiadomie. Mimo wszystko dziekuje, ze podzielilas sie twoimi obawami, bo jak widac po odpowiedziach swiadomosc kobiet nt. FAS nie jest pelna i trzeba ten temat poruszac.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-15, 06:36   #20
ptasie__mleczko
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 527
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Cytat:
Napisane przez Mojawina Pokaż wiadomość
Witam,

Na wstępie bardzo proszę o pochopne nie osądzanie mnie. Założyłam ten wątek żeby dać sygnał młodym kobietom, przyszłym mamom również, jak łatwo można zniszczyć swoje życie i marzenia.

Urodziłam najprawdopodobniej dziecko z Płodowym Zespołem Alkoholowym. Nie jestem alkoholiczką, nie pochodzę z tzw. "patologii", mam wyższe wykształcenie. Po prostu chwilę za późno dowiedziałam się o nieplanowanej ciąży. Z mężem w tamtym felernym miesiącu kochaliśmy się raz bez zabezpieczenia. Chwila zapomnienia. Zaraz mnie osadzicie i powiecie, że w takim razie byłam głupia, bo mogłam się domyślić że jestem w ciąży. Tak, mogłam. Niestety cierpię na zespół policystycznych jajników, lekarz wciąż twierdził że bez wspomagania ze strony farmakologii mogę nie zajść w ciążę. Zresztą to był nasz czas poweselny. Taka radość , beztroska, spotkania ze znajomymi. Wszystko wskazywało na to że zbliża się okres. Bol piersi jak zawsze, pobolewanie brzucha, rozdrażnienie. Miałam się spotkać z koleżankami na babski wieczór. Wypiłam dwie duże lampki wina i piwo. Strulam się tym strasznie, jak nigdy po takiej ilości. Tego dnia niewiele zjadłam. Widocznie to wystarczyło. Chwilę później dowiedziałam się o ciąży. Strasznie rozpaczałam. Modliłam się całą ciążę o zdrowie dla dziecka. Pocieszałam się, że niektóre kobiety piją wino w ciąży sporadycznie dla" zdrowia". Oczywiście już ani kropli alkoholu. Zdrowe odżywianie. Wszystkie badania. Było ok. Dzieciaczek urodził się na pozór zdrowy. Po kilku miesiącach zauważyłam że ma wyplycona rynienkę pod noskiem. Poza tym ma delikatnie szmery w serduszku. Jest dość wrażliwy na dźwięk. Oprocz tego na razie rozwija się prawidłowo. Mąż bagatelizuje problem, twierdzi że nie chlalam całą ciążę, żeby nasze dziecko miało FAS. Fakt, ale częściowy FAS już może mieć. Wolę nawet nie myśleć o reakcji rodziny. Jestem z tym problemem praktycznie sama . Z ogromnym poczuciem winy i lękiem o dziecko. O jego przyszłość. Być może przeczyta to ktoś w podobnej sytuacji, lub ktoś kto wychowuje takie dziecko. A ja mogę tylko przestrzec przed strasznymi konsekwencjami nieodpowiedzialności. Wystarczyłby może kieliszek mniej...albo żebym zrobiła test wcześniej...albo gdybym napila się tego alkoholu tydzień wcześniej...może nic by się nie stało...Róbcie wszystko, żeby później nie mieć takich wyrzutów sumienia.
masz obsesję. moja koleżanka chlała do 3 miesiaca ciazy bo nic nie wiedziała i dziecko jest zdrowe. Nie wymyślaj sobie historii, bo nie ma takiej potrzeby. Jak sie boisz to idz do lekarza niech zdiagnozuje. Dzieci z fas mają alkoholicy, a nie ktoś kto raz wypił dwie lampki i je zaraz wyrzygał.
__________________
to jest MOJE zdanie. Nikt Ci nie każe się z nim zgadzać! Szanujmy odmienne poglądy
ptasie__mleczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 07:21   #21
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Cytat:
Napisane przez ptasie__mleczko Pokaż wiadomość
masz obsesję. moja koleżanka chlała do 3 miesiaca ciazy bo nic nie wiedziała i dziecko jest zdrowe. Nie wymyślaj sobie historii, bo nie ma takiej potrzeby. Jak sie boisz to idz do lekarza niech zdiagnozuje. Dzieci z fas mają alkoholicy, a nie ktoś kto raz wypił dwie lampki i je zaraz wyrzygał.


Na jakiej podstawie stwierdzasz, że jest zdrowe? FAS/FAE to nie tylko dzieci z dysmorficzną twarzą. A to co piszesz jest po prostu niebezpieczne i naiwne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 08:08   #22
Mojawina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 10
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Niestety mój mąż też ma takie podejście. Przecież nie piłam na umor i nie codziennie. Ale wystarczyło że tego dnia mniej zjadłam, wtedy stężenie alkoholu szybciej rośnie. Co z tego że wyrzygalam, tylko to co chwilę wcześniej wypiłam, przecież picie nie leżakuje w żołądku...Pozostaje mi tylko nadzieja, że mózg synka będzie choć w miarę normalnie funkcjonował i nie stanie się ubezwłasnowolnionym socjopatą
Mojawina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 08:14   #23
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Cytat:
Napisane przez Mojawina Pokaż wiadomość
Niestety mój mąż też ma takie podejście. Przecież nie piłam na umor i nie codziennie. Ale wystarczyło że tego dnia mniej zjadłam, wtedy stężenie alkoholu szybciej rośnie. Co z tego że wyrzygalam, tylko to co chwilę wcześniej wypiłam, przecież picie nie leżakuje w żołądku...Pozostaje mi tylko nadzieja, że mózg synka będzie choć w miarę normalnie funkcjonował i nie stanie się ubezwłasnowolnionym socjopatą
Bardzo niewiele wiesz o FAS, socjopatii i matkach, których dzieci majá adhd.
Moim zdaniem warto byś skonsultowała sie z psyhciatrą, bo twoje reakcje są nieadekwatne do sytuacji.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 10:01   #24
Mojawina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 10
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Kontaktowałam się z dwiema rodzinami zastępczymi. Wiem czym jest FAS i z czym to się wiąże. Opiekunowie dorosłych chorych sporadycznie chcą rozwiązywać adopcje, bo tak im ciężko. Diagnostyka tej choroby w Polsce leży i kwiczy. Pomoc ze strony psychologów i pedagogów również znikoma, chyba że w specjalistycznych ośrodkach do których nie każdy ma dostęp. Faktycznie może lepiej w takim przypadku bagatelizować problem i wmawiać sobie że dziecku absolutnie nic nie będzie.
Mojawina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 10:08   #25
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Cytat:
Napisane przez Mojawina Pokaż wiadomość
Kontaktowałam się z dwiema rodzinami zastępczymi. Wiem czym jest FAS i z czym to się wiąże. Opiekunowie dorosłych chorych sporadycznie chcą rozwiązywać adopcje, bo tak im ciężko. Diagnostyka tej choroby w Polsce leży i kwiczy. Pomoc ze strony psychologów i pedagogów również znikoma, chyba że w specjalistycznych ośrodkach do których nie każdy ma dostęp. Faktycznie może lepiej w takim przypadku bagatelizować problem i wmawiać sobie że dziecku absolutnie nic nie będzie.
Nikt nie bagatelizuje problemu.
Ty masz dwa: dziecko, które może mieć FAS i swoje stany lękowe.
Dziecku za bardzo ne pomożesz mając takie jazdy.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 11:25   #26
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Nie wierze w ten watek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 11:26   #27
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Ja też nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 12:36   #28
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;81388476]I przede wszystkim nie ma czegoś takiego, jak częściowy FAS. Tak, jak nie można mieć częściowo zespołu Downa czy autyzmu.[/QUOTE]
Akurat wszystkie trzy można mieć "częściowe". FAS - zależnie od tego, które komórki zostały uszkodzone w trakcie namnażania, trisomię można mieć we wszystkich komórkach lub w niektórych, a o autyzmie w ogóle mówi się jako o spektrum, bo ciężko mówić o jednej konkretnej chorobie.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 12:43   #29
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Akurat wszystkie trzy można mieć "częściowe". FAS - zależnie od tego, które komórki zostały uszkodzone w trakcie namnażania, trisomię można mieć we wszystkich komórkach lub w niektórych, a o autyzmie w ogóle mówi się jako o spektrum, bo ciężko mówić o jednej konkretnej chorobie.
Nie.
Autyzm wczesnodziecięcy mależące do całościowych zaburzeń rozwoju, którego objawy pojawiają się wcześnie. Spektrum autyzmu to upraszczając zaburzenia, których objawy pojawiają się później.
Autyzm nie jest chorobą.
I nie, nie można być trochę autystycznym. Albo się jest albo nie. Co różni osoby ze spektrum to to jakie objawy i w jakim natężeniu się pojawiają.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 13:05   #30
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Dziecko z FAS - Płodowy Zespół Alkoholowy

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Nie.
Autyzm wczesnodziecięcy mależące do całościowych zaburzeń rozwoju, którego objawy pojawiają się wcześnie. Spektrum autyzmu to upraszczając zaburzenia, których objawy pojawiają się później.
Autyzm nie jest chorobą.
I nie, nie można być trochę autystycznym. Albo się jest albo nie. Co różni osoby ze spektrum to to jakie objawy i w jakim natężeniu się pojawiają.
Nie napisałam, że można być trochę autystycznym. Reszta o dyskusja o sens etykietowania.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-17 16:47:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.