Psy- cz. VI - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-20, 15:58   #1861
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy podajecie na kleszcze tabletki? Bo ja się boję. Raz dałam takie na 5 tygodni i niby psy na tyle długo nie żyją by miały skutki uboczne ,całe ja zaczęłam myśleć,że jak truje kleszcza to może psy ... I zostałam przy kroplach. Teraz znow natrafilam na artykul i stad pytam sie Was czy dajecie czy nie ?
Nie, mój ma obrożę Foresto i dobrze się sprawdza Jest droga, ale działa 8 miesięcy, więc ten koszt się rozkłada
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 17:44   #1862
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Nie, mój ma obrożę Foresto i dobrze się sprawdza Jest droga, ale działa 8 miesięcy, więc ten koszt się rozkłada
Tylko ja się boję zostawiać ich w obrożach jak nas nie ma , wiec to tez odpada
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 20:45   #1863
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Psy- cz. VI

Ja używam tabletek na pchły i kleszcze dla moich psiaków. Krople nie skutkowały zbytnio a te tabletki wydaje mi się ze działają lepiej niż krople. A co do foresto to kupiłam raz poprzedniej suni i albo ja coś Złe robiłam albo nie wiem bo efekt marny a 100 zł wywalone.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-22, 16:56   #1864
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Tylko ja się boję zostawiać ich w obrożach jak nas nie ma , wiec to tez odpada
A dlaczego boisz się zostawiać psy w obrożach?

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Ja używam tabletek na pchły i kleszcze dla moich psiaków. Krople nie skutkowały zbytnio a te tabletki wydaje mi się ze działają lepiej niż krople. A co do foresto to kupiłam raz poprzedniej suni i albo ja coś Złe robiłam albo nie wiem bo efekt marny a 100 zł wywalone.
Może to zależy od psa U nas Foresto działa super, ale już krople Fiprex, które mają dobre opinie, w ogóle nie działały i pies raz przyniósł trzy kleszcze ze spaceru :/
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-22, 18:20   #1865
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Psy- cz. VI

Pierwsza podróż za nami i niestety nie obyło się bez wymiotowania Po drodze 2 razy wymiotowala.... Na szczęście jak wracaliśmy to była tak zmęczona, że cała drogę spała i ciężko bylo jej wstac jak już byliśmy w domku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-22, 18:34   #1866
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
A dlaczego boisz się zostawiać psy w obrożach?

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------


Może to zależy od psa U nas Foresto działa super, ale już krople Fiprex, które mają dobre opinie, w ogóle nie działały i pies raz przyniósł trzy kleszcze ze spaceru :/
Bo miałam raz sytuacje z innymi psami. Przed pracą wypuściłam ich, jedna miała obroże, biegaly i nagle patrzę,a one dziwnie leżą. Okazało się,że przy zabawie ta bez obroży włożyła dolną szczękę pod obroże i ani nie szło odpiąć obroży ani wyjac szczęki, a sunia w obroży już się dusila. Mąż jakoś przeciął obroże i nic się nie stalo,ale nigdy więcej nie zostawię psa w obroży przy 2 szt.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-23, 21:34   #1867
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Psy- cz. VI

U mnie jest koszmar po prostu z kleszczami. Foresto.nie dziala , mialam dwa razy z rzedu i musialam dokrapiac a potem zdjelam. Obecnie ma zakropiony fiprex a i tak chodza po nim , wczepiaja sie w siersc , bywa , ze wpijaja i rosna do pewnego momentu , zanim przyschna. Wyjac sobie nie da. Ba! Nawet strzepnac sobie nie pozwoli. Spi w lozku a ja drżę, ze cos mi sprezentuje.Waham sie nad tabletkami ale boje sie chemii , bo mial juz reakcje alergiczna na szczepienie i bylo to przerazajace doswiadczenie. Wet stwierdzil , ze niektore psy tak maja , ze kleszcze wyjatkowo do nich lgną.
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-23, 21:41   #1868
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Psy- cz. VI

Mój ostatnio po zakropieniu zwymiotowal. Musze inne kupić następnym razem, a to byla Vectra.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-23, 23:14   #1869
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
U mnie jest koszmar po prostu z kleszczami. Foresto.nie dziala , mialam dwa razy z rzedu i musialam dokrapiac a potem zdjelam. Obecnie ma zakropiony fiprex a i tak chodza po nim , wczepiaja sie w siersc , bywa , ze wpijaja i rosna do pewnego momentu , zanim przyschna. Wyjac sobie nie da. Ba! Nawet strzepnac sobie nie pozwoli. Spi w lozku a ja drżę, ze cos mi sprezentuje.Waham sie nad tabletkami ale boje sie chemii , bo mial juz reakcje alergiczna na szczepienie i bylo to przerazajace doswiadczenie. Wet stwierdzil , ze niektore psy tak maja , ze kleszcze wyjatkowo do nich lgną.
Nie spalabym z psem z kleszczami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-24, 09:10   #1870
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Psy- cz. VI

U nas Sabunol sprawdza się świetnie i w całej Polsce Natomiast w obszarach bardzo zainfekowanych dodatkowo uzywałam w tamtym roku sprayu na bazie naturalnych olejków eterycznych. Na siebie, dziecko i psa Odganiał też komary i muchy, więc na propsie.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-24, 10:02   #1871
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
U nas Sabunol sprawdza się świetnie i w całej Polsce Natomiast w obszarach bardzo zainfekowanych dodatkowo uzywałam w tamtym roku sprayu na bazie naturalnych olejków eterycznych. Na siebie, dziecko i psa Odganiał też komary i muchy, więc na propsie.
Pije czystka , tez mam spokoj. Zdarzylo sie , ze kleszcz chodzil mi po nodze , pod piersia tez ale sie nie wpil, czyli chyba dziala. Probowalam psu podawac do picia , mozna podobno ale sie nie chwyci
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-24, 15:00   #1872
Eveen
Rozeznanie
 
Avatar Eveen
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 512
Dot.: Psy- cz. VI

Przede wszystkim jak idziemy na spacer w zakleszczone tereny to nie warto przesadnie pachnieć jakimiś mydłami czy perfumami, to je przyciąga :P
Eveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-03, 11:24   #1873
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Psy- cz. VI

Hej co tam słychać ?

My wracamy urlopu a psiaki zostawiliśmy pod opieka znajomej. Tęsknie jak cholera za nimi i się cieszę z powrotu do domu. Ciekawe jak zareagują na nas po kilku dniach nie widzenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 13:11   #1874
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Psy- cz. VI

My majówkę spędzamy w domu Zresztą pogoda też taka, że najchętniej siedzi się właśnie w domu
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-06, 22:15   #1875
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
My majówkę spędzamy w domu Zresztą pogoda też taka, że najchętniej siedzi się właśnie w domu


A my już po powitaniu, Saba tak piszczała jakby ja ze skory obdzierali jak nas zobaczyła cieszyła się jak wariatka jakby nas rok nie było Zreszta one się cieszą nawet jak mnie trzy minuty w domu nie ma to po takim czasie się nie dziwie wcale.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 18:13   #1876
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Psy- cz. VI

https://kochamyzwierzaki.pl/siatowy-...8KhngvNWop3-Ig

O proszę, nie wiedziałam,że po raz drugi obchodzimy Światowy Dzień Psiej Mamy , a to zaraz, bo 11 maja
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 21:45   #1877
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Psy- cz. VI

Hej dziewczyny, chce zrobic swojemu trzylatkowi "badania okresowe" .Podpowiedzcie prosze czego moge zarzadac u weta , z takich podstawowych badan? Wiadomo przeglad uszu , gruczolow a z krwi?
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-10, 00:08   #1878
monster689
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 11
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, chce zrobic swojemu trzylatkowi "badania okresowe" .Podpowiedzcie prosze czego moge zarzadac u weta , z takich podstawowych badan? Wiadomo przeglad uszu , gruczolow a z krwi?
Jeśli nie ma wskazań do czegoś więcej, to wystarczy profil podstawowy z krwi (biochemia+morfologia); warto raz na jakiś czas zrobić USG jamy brzusznej i echo serca
monster689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-10, 07:31   #1879
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez monster689 Pokaż wiadomość
Jeśli nie ma wskazań do czegoś więcej, to wystarczy profil podstawowy z krwi (biochemia+morfologia); warto raz na jakiś czas zrobić USG jamy brzusznej i echo serca
Dzieki , myslalam o morfologii oczywiscie
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-14, 10:54   #1880
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Psy- cz. VI

Hejo Jak ten czas szybko leci Tosia jest u mnie już 7 tydzień :O Mała, albo nie taka mała ma już 3.5 miesiąca. Powiem Wam, że jest z niej zło wcielone... Ma bardzo, bardzo dużo energii i nie wiem jak mam jej ja spożytkować szczególnie przed spaniem... Niby już zasypia, biorę ja na ostatni spacer i automatycznie adhd. Już nie chce się jej spać, najlepiej wszystko by gryzla, szczekała i nie wracała do domu. Jak już wróci to nadal jest rozbudzona i zanim zaśnie to jeszcze z 30 min muszę się z nią bawić. Niestety nadal robi w domu na maty Tzn już mniej, ale kurcze ona w ogóle nie daje znać, że chce iść na spacer. Musimy ja pilnować i obserwować jak się kręci, albo co 2h brać ja na spacer. Oczywiście po każdej pobudce (choć ona praktycznie nie śpi w dzień ) itd lecimy zaraz na dwór. Nie wiem co zrobić żeby mała zaczęła dawać znak, że chce iść na dwór Plus jest taki, że od 3 tygodni ona śpi cała noc i aż do dziś nie zdążylo jej się nic a nic zrobić podczas nocy w domu. Zazwyczaj spała i czekała aż ktoś pierwszy oko otworzy i wtedy szła się przywitać i dla nas to był sygnał żeby od razu z nią lecieć. A tu dziś niestety wpadka i zrobiła dwójkę na maty, choć o 24 z nią byłam na spacerze i robiła wszystko, a o 6 a nawet wcześniej niespodzianka. Wiecie ona wie, że ma się załatwić na spacerze itd. Nie ma z tym problemu jak idziemy to robi wszystko, dostaje ciacha w nagrodę, ale nie umie dać nam sygnału np. Podejśc do drzwi, że chce iść. Choć pewnie za dużo od niej oczekuje Patrzę przez pryzmat poprzedniej suni, która po tygodniu od rozpoczęcia nauki czystości już puszczala pod drzwiami, że chce na spacer.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 18:29   #1881
glossyzuz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 730
Dot.: Psy- cz. VI

mój nigdy nie piszczał, że chce na dwór. jak już faktycznie musiał z powodu biegunki to wtedy przychodził do mnie i wiedziałam, że chce wyjść. ale nigdy nie odstawiał akcji z piszczeniem pod drzwiami, po prostu nauczył się regularności spacerów

a żeby wybiegać psa to najlepiej mu włączyć mózg i nos. nie zabawy, które rozbawiają szczeniaka tylko właśnie praca węchowa, która go wyciszy.
glossyzuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 19:59   #1882
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Psy- cz. VI

Robię jej takie zabawy wechowe, daje Konga itd. Ale jednak jej to nic nie daje, zaraz się tym wszystkim nudzi Uczę ja komend wieczorem, ale to też jej nic a nic nie męczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 07:18   #1883
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Psy- cz. VI

Cześć dziewczyny
Czy macie doświadczenie z nadreaktywnością/agresją smyczową? Próbowałam pozytywnego wzmocnienia, ale nie było żadnego efektu. Teraz chodzimy na metodą drzewka, jednak to nie rozwiązuje problemu, kiedy na horyzoncie pojawia się inny pies.
Próbowałam go uczyć skupienia na przewodniku, ale średnio nam wyszło. Pies był 8 lat w kojcu, nigdy nie socjalizowany.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 08:59   #1884
glossyzuz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 730
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Czy macie doświadczenie z nadreaktywnością/agresją smyczową? Próbowałam pozytywnego wzmocnienia, ale nie było żadnego efektu. Teraz chodzimy na metodą drzewka, jednak to nie rozwiązuje problemu, kiedy na horyzoncie pojawia się inny pies.
Próbowałam go uczyć skupienia na przewodniku, ale średnio nam wyszło. Pies był 8 lat w kojcu, nigdy nie socjalizowany.
skupiania ucz jak nic psa nie rozprasza i dopiero jak to macie opanowane perfekcyjnie to stopniowo zwiększaj rozproszenia, ale też nie od razu od innych psów. plus nauka komend, wyrycie chociaż jednej na blachę i egzekwowanie je, gdy na horyzoncie pojawi się inny pies. plus korekty, jak pies zaczyna atakować. plus nagradzanie i chwalenie za pozytywne reakcje.

a nie myślałaś o tym, żeby iść do dobrego szkoleniowca, który Ci pokaże, jak z psem pracować?
glossyzuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 09:08   #1885
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez glossyzuz Pokaż wiadomość
skupiania ucz jak nic psa nie rozprasza i dopiero jak to macie opanowane perfekcyjnie to stopniowo zwiększaj rozproszenia, ale też nie od razu od innych psów. plus nauka komend, wyrycie chociaż jednej na blachę i egzekwowanie je, gdy na horyzoncie pojawi się inny pies. plus korekty, jak pies zaczyna atakować. plus nagradzanie i chwalenie za pozytywne reakcje.

a nie myślałaś o tym, żeby iść do dobrego szkoleniowca, który Ci pokaże, jak z psem pracować?
Dzięki za odpowiedź. Tak, planuję zasięgnąć pomocy profesjonalisty, jak tylko pogoda się ustabilizuje, bo wciąż u nas pada, a chcę wziąć po prostu codzienne lekcje.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 15:12   #1886
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Hejo Jak ten czas szybko leci Tosia jest u mnie już 7 tydzień :O Mała, albo nie taka mała ma już 3.5 miesiąca. Powiem Wam, że jest z niej zło wcielone... Ma bardzo, bardzo dużo energii i nie wiem jak mam jej ja spożytkować szczególnie przed spaniem... Niby już zasypia, biorę ja na ostatni spacer i automatycznie adhd. Już nie chce się jej spać, najlepiej wszystko by gryzla, szczekała i nie wracała do domu. Jak już wróci to nadal jest rozbudzona i zanim zaśnie to jeszcze z 30 min muszę się z nią bawić. Niestety nadal robi w domu na maty Tzn już mniej, ale kurcze ona w ogóle nie daje znać, że chce iść na spacer. Musimy ja pilnować i obserwować jak się kręci, albo co 2h brać ja na spacer. Oczywiście po każdej pobudce (choć ona praktycznie nie śpi w dzień ) itd lecimy zaraz na dwór. Nie wiem co zrobić żeby mała zaczęła dawać znak, że chce iść na dwór Plus jest taki, że od 3 tygodni ona śpi cała noc i aż do dziś nie zdążylo jej się nic a nic zrobić podczas nocy w domu. Zazwyczaj spała i czekała aż ktoś pierwszy oko otworzy i wtedy szła się przywitać i dla nas to był sygnał żeby od razu z nią lecieć. A tu dziś niestety wpadka i zrobiła dwójkę na maty, choć o 24 z nią byłam na spacerze i robiła wszystko, a o 6 a nawet wcześniej niespodzianka. Wiecie ona wie, że ma się załatwić na spacerze itd. Nie ma z tym problemu jak idziemy to robi wszystko, dostaje ciacha w nagrodę, ale nie umie dać nam sygnału np. Podejśc do drzwi, że chce iść. Choć pewnie za dużo od niej oczekuje Patrzę przez pryzmat poprzedniej suni, która po tygodniu od rozpoczęcia nauki czystości już puszczala pod drzwiami, że chce na spacer.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Hej moje maja 9 miesięcy już i dopiero teraz niedawno przestały robić w domu. Nie pokazują ze chcą iść, co najwyżej kręcą się przy drzwiach teraz. Poprzednia suczka to szła w stronę drzwi i już zaczynała ujadać ze chce iść na dwór a te nic. Ba one w ogóle głosem nie pokazują ze coś chcą. A poprzednia chciała się bawić to przychodziła do mnie i szczekała aż wzięłam piłkę.

Jutro jadę z pierwsza na sterylizacje, boje się ze coś się stanie chociaż nie mam podstaw. Oby było dobrze. W piątek z druga znowu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 17:06   #1887
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Hej moje maja 9 miesięcy już i dopiero teraz niedawno przestały robić w domu. Nie pokazują ze chcą iść, co najwyżej kręcą się przy drzwiach teraz. Poprzednia suczka to szła w stronę drzwi i już zaczynała ujadać ze chce iść na dwór a te nic. Ba one w ogóle głosem nie pokazują ze coś chcą. A poprzednia chciała się bawić to przychodziła do mnie i szczekała aż wzięłam piłkę.

Jutro jadę z pierwsza na sterylizacje, boje się ze coś się stanie chociaż nie mam podstaw. Oby było dobrze. W piątek z druga znowu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Trzymam kciuki Moja również będzie miała sterylizacje, ale to pewnie gdzieś za 5 miesiecy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 08:38   #1888
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki Moja również będzie miała sterylizacje, ale to pewnie gdzieś za 5 miesiecy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Jedna już po chyba jest wszystko dobrze lecz okazało się ze miała ropomacicze. Wet mówiła ze to bardzo dziwne ze w tym wieku jej się zrobiło bo ma 10 miesięcy dopiero. Ale dobrze ze wyszło przy sterylizacji bo gdyby nie to nie wiadomo jakby się mogło skończyć.

Rano trochę wody się napiła i zwymiotowała. Zadzwonię do wet czy to normalne bo nie chce pic nic ani jeść.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 18:30   #1889
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Psy- cz. VI

Obie już po Roksa śpi niedawno ja przywiozłam a Saba teraz chodzi obok niej jakby na paluszkach a wczoraj było odwrotnie całkiem. Na szczęście zabiegi się udały pieski się obudziły. Jutro mamy kontrole


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 15:32   #1890
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Psy- cz. VI

Mój psiak pierwszy raz od 3 miesięcy dal mi pospac godz dłużej. Aż z przerażeniem zeszlam na dół czy żyje. Ogólnie to on nie lubi wychodzić rano na zewn trzeba się go prosić. A jeśli nie wyjdę to trzyma siku I kupę dopóki nie będzie na trawie. A trzymanie to zdrowe nie jest więc się razem meczymy może bym się nie przejmowała tak, gdyby to szczeniak nie był.
O której wychodzicie na pierwszy spacer?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2019-05-18 o 15:33
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-06 09:18:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:02.