Mamy majowe 2019 część 9 - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-23, 20:19   #271
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Moja też je ok 10 min jak nie przysnie w trakcie dziewczyny Maja jakos pare tygodni temu ładnie przewracala sie z brzucha na plecki A od pewnego czasu w ogole tak nie robi. Nie bawi się tez swoimi stopami i nie wkłada ich do buzi jak inne dzieci. Wasze tak robią?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 20:23   #272
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Moja też je ok 10 min jak nie przysnie w trakcie dziewczyny Maja jakos pare tygodni temu ładnie przewracala sie z brzucha na plecki A od pewnego czasu w ogole tak nie robi. Nie bawi się tez swoimi stopami i nie wkłada ich do buzi jak inne dzieci. Wasze tak robią?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ma czas na obie rzeczy
Moja ma to wszystko w głębokim poważaniu

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 20:25   #273
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

U nas też karmienie to szybkie 10 minut. Czasami ma jakieś płaczki i wtedy trzeba dać jeszcze dwa łyczki drugiej piersi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 20:31   #274
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Hej!
Muszę pozapisywać te książki, które polecacie, bo w ogóle tych tytułów nie znam a chętnie się zapoznam z tematem.
Kurczę, nie wiem co z tym myciem Oli. Naprawdę jest źle. Tylko się nogę zamoczy od razu jest bek. Jak się chwilę zagapi na grzechotkę to da radę ja opłukać. Ale nie mam mowy o dłużej kąpieli. (


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ją tylko plucz. Nie ma upałów. Czym miala się urbudzic. 3s pod prysznicem bym ją wzięła. Dosłownie. Wejść i wyjść.
Dokładnie pupę i tyle.
Jak patrzę na starszego to mu się 108 razy stosunek do kąpieli zmienił więc bym się nie smucila kochana tykko dostosowala i tyle
Cytat:
Napisane przez sysa09 Pokaż wiadomość
Bebilon pepti ma najlepszy skład spośród wszystkich aptecznych typowych dla alergików, jest bardzo dobry. Ja żałuję, że mojej nie posluzyl. Nie martw sie. A to pediatra zalecił, tak? Ja bym się przeszła do dermatologa. Ma inne objawy? Nam pediatra mówił o zmianach alergicznych a dermatolog wykluczyl i znalazł inna przyczynę. Tylko chciałam doradzić

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
Sysa jak nie alergia to co Wy w końcu macie???? Myślałam że alergie na bmk? [1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87195029]Hey

Dziewczyny KP, jak długo jedzą wasze dzieci cyca, chodzi mi o średnia długość pojedynczego karmienia? Zainstalowałem apke i jestem przerażona ile czasu zajmuje mi karmienie na dobę. Wiem, że miałam przejść na mm, ale mały coś się obraził na butle, coś tam zje, ale niewiele i wisi na cycku, troche zje, trochę przedrzemie.
Jakie macie smoczki? Szukam smoczka dla małego, takiego szerokiego, żeby miał jak złapać. Avent, lovi, nuk, smoczek z pepco, babydream już przetestowałem, ale wszystkie są do siebie podobne i on nie potrafi utrzymać w buzi.
Czy wasze dzieci też tak piszcza? Mój mi teraz prócz krzykow, daje po uszach piskami.[/QUOTE]Czasem 3min czasem 20.

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
No tak, ale Czereśniowa to jeszcze jest czas.CHociaż moje dziewczyny wolą i tak serie "opowiem Ci mamo" i "rok w..."



No Uszatka oczywiście też mamy, te same obrazki co za dzieciaka miałam tylko nowe wydanie Jak Natka kiedyś do przedszkola przyniosła to Pani też dzieciakom czytała
No i Pani w przedszkolu też bardzo polubiła serię o Tupciu Chrupciu, bo fajnie trafiały do dzieciaków opisane tam zachowania i wartości, także też przerobiła z nimi cały nasz zbiór


A Dzieci z Bullerbyn...kurczaki mam mega sentyment. Pamiętam ten dzień, kiedy mama kupiła mi moją książkę, miałam 7 lat i pamiętam te wieczory, kiedy je czytała. A to było wydanie, gdzie co kilka stron były jakieś mało ciekawe, czarno-białe ilustracje... teraz za to jest tak piękne, kolorowe wydanie,że sama często mówię dziewczynom "a poczytajmy dzisiaj Dzieci z Bullerbyn, bo ja bardzo chcę"
Ogólnie za dzieciaka uwielbiałam wszystkie książki A.Lindgren- A to Madikę, a to Lottę...ech

No ale, dzisiaj dziewczyny wybrały inną tematykę... "pierwsza pomoc dla dzieci"
Nie mamy nic z opowiem Ci mamo... Ktoś mi. Mówił że w opowiem Ci co robią pociągi, pociągi coś jedzą... Czy jakoś tak. I mniw to zniechecilo...[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87195164]To u nas to trwa minimum 30 minut jak nie przyśnie, po minimum 15 minut z każdego, w nocy też to tyle trwa. Długo, bo jak wszystkich pytam to koło 10 minut właśnie.[/QUOTE]Myske że powinnaś zacząć patrzeć na Fi jak na klasyczne hnb. Nie wiem czy widziałaś mama laama + Magdalena Komsta na yt? Padło krótkie "hnb potrzebuje wsyztskiego więcej tylko nie snu"
Zaakceptowanie pewnych rzeczy, ułożenie w głowie bardzo pomaga. Taki jest. Tak karm i tyle On tego potrzebuje, Ty się ciesz że możesz mu to dać tule mocno bo zapewne łatwe to nie jest ale wierzę że dasz radę!!!!


Byłam na zumbie!!! Matko jak ja to kocham

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 20:38   #275
sysa09
Zakorzenienie
 
Avatar sysa09
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 5 692
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
To ją tylko plucz. Nie ma upałów. Czym miala się urbudzic. 3s pod prysznicem bym ją wzięła. Dosłownie. Wejść i wyjść.
Dokładnie pupę i tyle.
Jak patrzę na starszego to mu się 108 razy stosunek do kąpieli zmienił więc bym się nie smucila kochana tykko dostosowala i tyle Sysa jak nie alergia to co Wy w końcu macie???? Myślałam że alergie na bmk? Czasem 3min czasem 20.

Nie mamy nic z opowiem Ci mamo... Ktoś mi. Mówił że w opowiem Ci co robią pociągi, pociągi coś jedzą... Czy jakoś tak. I mniw to zniechecilo...Myske że powinnaś zacząć patrzeć na Fi jak na klasyczne hnb. Nie wiem czy widziałaś mama laama + Magdalena Komsta na yt? Padło krótkie "hnb potrzebuje wsyztskiego więcej tylko nie snu"
Zaakceptowanie pewnych rzeczy, ułożenie w głowie bardzo pomaga. Taki jest. Tak karm i tyle On tego potrzebuje, Ty się ciesz że możesz mu to dać tule mocno bo zapewne łatwe to nie jest ale wierzę że dasz radę!!!!


Byłam na zumbie!!! Matko jak ja to kocham

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
No alergię na bmk a gdzie napisalam, że jej nie ma? Od czerwca wałkuje temat alergii na bmk przecież Mieliśmy dużo zmian skórnych z czego 90% nie było skazowe (pediatra uznała to za objaw skazy, dermatolog zaprzeczył i zaleczyl papka). Skazowe zmiany mieliśmy tylko na stopkach. Może źle się wyraziłam. Już mi się nie chce tłumaczyć od początku za każdym razem i napisałam skrótowo

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
__________________
08.2016: 63,2kg
04.2018: 55,3kg
Biegam bo lubię
30.06.2018

Edytowane przez sysa09
Czas edycji: 2019-09-23 o 20:39
sysa09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 21:06   #276
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
U nas butla 5min jeśli bez przerw ciągnie

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
A ile mm i jaki nr smoczka?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
30 minut? Wow to mój opóźnia butlę w jakieś 10 min.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
180 ml

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

Cytat:
Napisane przez AgataAgata9090 Pokaż wiadomość
30 minut? Wow to mój opóźnia butlę w jakieś 10 min.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A zmienialas smoczek na większy przepływ?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 21:07   #277
Katiebirdie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 469
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Mój też już ładnie leżał na brzuchu i mu się odwidziało. Chociaż mam wrażenie że próbuje przenosić ciężar ciała na boki i wyciągać rączkę do przodu. Zapytam fizjo jak wróci z urlopu, bo mi się klusek na boki nie przetacza a już powinien. Osiwieję przez niego.
Katiebirdie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-23, 21:21   #278
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez sysa09 Pokaż wiadomość
No alergię na bmk a gdzie napisalam, że jej nie ma? Od czerwca wałkuje temat alergii na bmk przecież Mieliśmy dużo zmian skórnych z czego 90% nie było skazowe (pediatra uznała to za objaw skazy, dermatolog zaprzeczył i zaleczyl papka). Skazowe zmiany mieliśmy tylko na stopkach. Może źle się wyraziłam. Już mi się nie chce tłumaczyć od początku za każdym razem i napisałam skrótowo

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
Ah zmylilp mnie jak napisałaś że dermatolog wykluczył zmiany alergiczne i znalazł inna przyczynę. Zglupialam
Ale teraz kumam

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------

Napiszesz mi na priv u jakiego lekarza byłaś i co za papkę dostałaś,? Dopisałabym go sobie do listy na mojej grupie

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 21:35   #279
sysa09
Zakorzenienie
 
Avatar sysa09
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 5 692
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Ah zmylilp mnie jak napisałaś że dermatolog wykluczył zmiany alergiczne i znalazł inna przyczynę. Zglupialam
Ale teraz kumam

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------

Napiszesz mi na priv u jakiego lekarza byłaś i co za papkę dostałaś,? Dopisałabym go sobie do listy na mojej grupie

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Jasne, ale jaką papkę to już Ci nie powiem bo nie pamietam nazwy a na opakowaniu się rozmazało niestety bo to robiona była więc ręcznie pisane. Nie mogę rozczytać.

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
__________________
08.2016: 63,2kg
04.2018: 55,3kg
Biegam bo lubię
30.06.2018
sysa09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 21:36   #280
Faiza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 782
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
Moja też je ok 10 min jak nie przysnie w trakcie dziewczyny Maja jakos pare tygodni temu ładnie przewracala sie z brzucha na plecki A od pewnego czasu w ogole tak nie robi. Nie bawi się tez swoimi stopami i nie wkłada ich do buzi jak inne dzieci. Wasze tak robią?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mojej też się obrotów odechciało. A stopami interesuje się dopiero od paru dni, codziennie sobie ćwiczy podnoszenie nóżek i może niedługo ją przyłapie ze stopą w buzi. Ale mam wrażenie że zainteresowanie przyszło po moich zabawach np udawałam że zjadam jej stopy

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Faiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 21:39   #281
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87195029]Hey

Dziewczyny KP, jak długo jedzą wasze dzieci cyca, chodzi mi o średnia długość pojedynczego karmienia? Zainstalowałem apke i jestem przerażona ile czasu zajmuje mi karmienie na dobę. Wiem, że miałam przejść na mm, ale mały coś się obraził na butle, coś tam zje, ale niewiele i wisi na cycku, troche zje, trochę przedrzemie.
Jakie macie smoczki? Szukam smoczka dla małego, takiego szerokiego, żeby miał jak złapać. Avent, lovi, nuk, smoczek z pepco, babydream już przetestowałem, ale wszystkie są do siebie podobne i on nie potrafi utrzymać w buzi.
Czy wasze dzieci też tak piszcza? Mój mi teraz prócz krzykow, daje po uszach piskami.[/QUOTE]Mój je długo, 30-40 minut, czasem godzina, ale to raczej jak widzę szansę, że zaśnie (i tak często nie zasypia). Ostatnio je krócej, ale to dlatego, że świruje, odrywa się, bo nie leci tak mocno. Po kilku próbach odstawiam go, bo nie dam rady tak długo. Niestety, nie najadał się raczej wtedy do końca, bo niedługo potem zaczyna marudzić. Kurczę, nie wiem, może to jednak te wędzidełko, skoro większość dzieci je już krócej
Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Laski wiem, że w styczniu był ten temat ale wtedy to mnie nie interesowało, wrzućcie linki toreb, które macie do wózków i napiszcie czy polecacie czy nie


Poza tym, robicie dzieciakom grupę krwi? Ja się dzisiaj zastanawiałam jaką grupę ma mój synalek

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------


Różnie, czasem 10 minut, czasem 40. Zazwyczaj jednak najczęściej jest to jakoś między 10 a 25.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A grupę krwi nam w szpitalu zrobili, ale jest niepotwierdzona. Potwierdzoną można zrobić dopiero po jakimś czasie życia dziecka, ale nie wiem po jakim.

Edytowane przez Martita_2012
Czas edycji: 2019-09-23 o 21:41
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-23, 21:39   #282
sysa09
Zakorzenienie
 
Avatar sysa09
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 5 692
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Mojej też zainteresowanie przeszło, obrotami i nawet łapaniem zabawek też ale po skoku ruszy z kopyta dziewczyny wszystko, spokojnie

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
__________________
08.2016: 63,2kg
04.2018: 55,3kg
Biegam bo lubię
30.06.2018
sysa09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-23, 22:55   #283
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Moja dzis odkryła że ma głos i używała go, jeszcze jak no krzyczała panna na matkę
Jezu padam. Miałam dziś domowe przedszkole, mojego Dominika koleżanka odwiedziła, a oni jak są razem to takie tajfuny, serio... Więc naprawdę jakbym przedszkole miała

Co do plamek - mojej małej czasem pojawiają się takie suche, a to na dupce, a to na łokciu, ale raczej jeszcze reakcja na zmianę wody. Poza tym zmian nie ma, w piątek pediatra to zapytam o to. A jutro w naszej miejscowości dzień wolny, liczę że pośpimy chwilę dłużej niż zwykle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 04:39   #284
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

W ogóle znaleźć dobrego pediatrę to chyba niemożliwe. I tak trzeba wiedzieć więcej niż on

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 04:54   #285
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
A ile mm i jaki nr smoczka?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

180 ml

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

A zmienialas smoczek na większy przepływ?

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
120, smoczek avent 2

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 05:04   #286
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
120, smoczek avent 2

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
A tomy nadal na jedynce

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 06:18   #287
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez sysa09 Pokaż wiadomość
Nam zrobili w szpitalu

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
Ale to nie jest miarodajne. Grupa krwi noworodka może się zmienić. Z tego co pamiętam to większa pewność jest jak dzieciak skończy pół roku, jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 06:55   #288
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez sysa09 Pokaż wiadomość
A w czym kąpiesz?
Nasza darła się jak kąpaliśmy w Emolium (kazali w szpitalu). W krochmalu odpływała z odprężenia. Może ją piecze? Probuj, gdybym nie widziała zmiany u mojej to bym nie uwierzyła

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
Dzięki. W babydream jakimś. W krochmalu nie probowaliśmy. Jeszcze.
Cytat:
Napisane przez Faiza Pokaż wiadomość
Pewnie już kombinowalas z temperaturą? U nas nie ma dramatu ale rozważam wspólną kąpiel żeby się mogła fajniej popluskać - może jakby Ola była wtulona w mamę dałoby radę?

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka
Tu nie mamy wanny, tylko prysznic. Dopiero po przeprowadzce, może na wiosnę. Ale do tego czasu mam nadzieję że jej przejdzie...
Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Ma czas na obie rzeczy
Moja ma to wszystko w głębokim poważaniu

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
I. Moja to samo. Przekręca się tylko czasem na boki, i to najczęściej tylko do jedzenia.
Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
To ją tylko plucz. Nie ma upałów. Czym miala się urbudzic. 3s pod prysznicem bym ją wzięła. Dosłownie. Wejść i wyjść.
Dokładnie pupę i tyle.
Jak patrzę na starszego to mu się 108 razy stosunek do kąpieli zmienił więc bym się nie smucila kochana tykko dostosowala i tyle Sysa jak nie alergia to co Wy w końcu macie???? Myślałam że alergie na bmk? Czasem 3min czasem 20.

Nie mamy nic z opowiem Ci mamo... Ktoś mi. Mówił że w opowiem Ci co robią pociągi, pociągi coś jedzą... Czy jakoś tak. I mniw to zniechecilo...Myske że powinnaś zacząć patrzeć na Fi jak na klasyczne hnb. Nie wiem czy widziałaś mama laama + Magdalena Komsta na yt? Padło krótkie "hnb potrzebuje wsyztskiego więcej tylko nie snu"
Zaakceptowanie pewnych rzeczy, ułożenie w głowie bardzo pomaga. Taki jest. Tak karm i tyle On tego potrzebuje, Ty się ciesz że możesz mu to dać tule mocno bo zapewne łatwe to nie jest ale wierzę że dasz radę!!!!


Byłam na zumbie!!! Matko jak ja to kocham

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Właśnie miałam pytać kiedy mu się zmieniło?

Dzień dobry. Ola od 5.30 na nogach. prawie spałam przy niej, się jednak stwierdziła że okładanie matki łapkami po twarzy to całkiem dobra zabawa..
Przyszły płaszcze z Orsay. Oba do zwrotu. jakieś takie w ramionach nie dopasowane. Jutro podjadę do galerii poszukam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 06:58   #289
xxKasiax
Wtajemniczenie
 
Avatar xxKasiax
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 761
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

My mamy z mężem tą samą grupę krwi więc i dzieci mają 0 tylko nie wiem czy + czy - .
Tak kiedyś się zastanawiałam właśnie czemu od razu nie sprawdzają noworodkom grupy krwi i nie wpisują w książeczkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:58 ---------- Poprzedni post napisano o 07:56 ----------

No i kończy się nam skok rozwojowy 19 tydzien. Czyli te krótkie drzemki i częstsze budzenie się w nocy oraz denerwowanie się przy cycu to był skok to jestem ciekawa co teraz nowego pokaże

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliverek 30.07.2012
xxKasiax jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-24, 07:07   #290
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Ja dziś miałam taką noc, że rozważałam wyprowadzkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 07:42   #291
sysa09
Zakorzenienie
 
Avatar sysa09
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 5 692
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez xxKasiax Pokaż wiadomość
My mamy z mężem tą samą grupę krwi więc i dzieci mają 0 tylko nie wiem czy + czy - .
Tak kiedyś się zastanawiałam właśnie czemu od razu nie sprawdzają noworodkom grupy krwi i nie wpisują w książeczkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:58 ---------- Poprzedni post napisano o 07:56 ----------

No i kończy się nam skok rozwojowy 19 tydzien. Czyli te krótkie drzemki i częstsze budzenie się w nocy oraz denerwowanie się przy cycu to był skok to jestem ciekawa co teraz nowego pokaże

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W moim szpitalu robią tylko wtedy, gdy matka ma rh-.
Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Ale to nie jest miarodajne. Grupa krwi noworodka może się zmienić. Z tego co pamiętam to większa pewność jest jak dzieciak skończy pół roku, jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Według mnie się mylisz ale może ktoś ma większą wiedzę na ten temat to niech mnie poprawi

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
__________________
08.2016: 63,2kg
04.2018: 55,3kg
Biegam bo lubię
30.06.2018
sysa09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 08:06   #292
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Myślicie, że warto czekać z zakupem spacerówki i torby do spacerówki do Black Friday?
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 08:18   #293
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

U nas noc super zasnela o 21 na pierwsze karmienie obudzilam się przed nią po 3 i potem wstała 7-15
Na gemini teraz strasznie długo się czeka, tydzien temu zamowilam olejuszke i nadal czekam
Byłam wczoraj na siłowni po rocznej przerwie mam nadzieję że po malu wrócę do regularnych ćwiczen

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 08:25   #294
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Myske że powinnaś zacząć patrzeć na Fi jak na klasyczne hnb. Nie wiem czy widziałaś mama laama + Magdalena Komsta na yt? Padło krótkie "hnb potrzebuje wsyztskiego więcej tylko nie snu"
Zaakceptowanie pewnych rzeczy, ułożenie w głowie bardzo pomaga. Taki jest. Tak karm i tyle On tego potrzebuje, Ty się ciesz że możesz mu to dać tule mocno bo zapewne łatwe to nie jest ale wierzę że dasz radę!!!!


Byłam na zumbie!!! Matko jak ja to kocham

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Piosenkę słyszałam, ale tego nie zarejestrowałam, właśnie czytam artykuł o tym i to idealnie pasuje do małego. Trochę mi ulżyło, że to nie moja wina.
Oczywiście mogę tyle karmić, ale mnie to gryzło, że tak długo. No i boje się tego, co będzie dalej, czy dam radę itp. Najbardziej dołujące jest to, że on ma takie krótkie okresy radości. W weekend jest lepiej, więc myślę, że to też element tego, że nie ma TŻ. Mały w weekend tylko za nim zagląda, a w poniedziałek tylko patrzy na jego stronę łóżka. Może i jest mały, ale zauważa.


Cytat:
Napisane przez Martita_2012 Pokaż wiadomość
Mój je długo, 30-40 minut, czasem godzina, ale to raczej jak widzę szansę, że zaśnie (i tak często nie zasypia). Ostatnio je krócej, ale to dlatego, że świruje, odrywa się, bo nie leci tak mocno. Po kilku próbach odstawiam go, bo nie dam rady tak długo. Niestety, nie najadał się raczej wtedy do końca, bo niedługo potem zaczyna marudzić. Kurczę, nie wiem, może to jednak te wędzidełko, skoro większość dzieci je już krócej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A grupę krwi nam w szpitalu zrobili, ale jest niepotwierdzona. Potwierdzoną można zrobić dopiero po jakimś czasie życia dziecka, ale nie wiem po jakim.

Mój teraz też tak robi. Już z sentymentem wspominam czasy jak mogłam przy karmieniu pooglądać Tv, czy coś na kompie + telefon. Teraz karmię w sypialni na łóżku przy ścianie, bo tylko wtedy się nie odrywa tysiąc razy. Choć i tak są dni, że co chwile patrzy na żyrandol i zaciesza.

Też miałam odstawić, ale Fifi zmienił zdanie i boje się tego, co będzie bez cycka. Poczekam, odstawić zawsze zdążę, a mm w razie czego mam to spokojniejsza jestem.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 08:25   #295
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
Dzięki. W babydream jakimś. W krochmalu nie probowaliśmy. Jeszcze. Tu nie mamy wanny, tylko prysznic. Dopiero po przeprowadzce, może na wiosnę. Ale do tego czasu mam nadzieję że jej przejdzie...I. Moja to samo. Przekręca się tylko czasem na boki, i to najczęściej tylko do jedzenia. Właśnie miałam pytać kiedy mu się zmieniło?

Dzień dobry. Ola od 5.30 na nogach. prawie spałam przy niej, się jednak stwierdziła że okładanie matki łapkami po twarzy to całkiem dobra zabawa..
Przyszły płaszcze z Orsay. Oba do zwrotu. jakieś takie w ramionach nie dopasowane. Jutro podjadę do galerii poszukam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak usiadł to kąpiele zaczęły mu się podobać
Cytat:
Napisane przez N4TI Pokaż wiadomość
U nas noc super zasnela o 21 na pierwsze karmienie obudzilam się przed nią po 3 i potem wstała 7-15
Na gemini teraz strasznie długo się czeka, tydzien temu zamowilam olejuszke i nadal czekam
Byłam wczoraj na siłowni po rocznej przerwie mam nadzieję że po malu wrócę do regularnych ćwiczen

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super! Widziałam że byłaś ja byłam na zumbie!

Na Gemini teraz mają chyba 4dni na spakowanie.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 08:27   #296
sysa09
Zakorzenienie
 
Avatar sysa09
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 5 692
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

N4TI, mnie ostatnio wkurzyli w Gemini. Zamówiłam witaminę d 6m+ 180 sztuk. Wysłali z datą do stycznia. Nawet jakby już miała brać to by się przeterminowała do stycznia duża ilość. Zareklamowałam.

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
__________________
08.2016: 63,2kg
04.2018: 55,3kg
Biegam bo lubię
30.06.2018
sysa09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 08:27   #297
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87195965]Piosenkę słyszałam, ale tego nie zarejestrowałam, właśnie czytam artykuł o tym i to idealnie pasuje do małego. Trochę mi ulżyło, że to nie moja wina.
Oczywiście mogę tyle karmić, ale mnie to gryzło, że tak długo. No i boje się tego, co będzie dalej, czy dam radę itp. Najbardziej dołujące jest to, że on ma takie krótkie okresy radości. W weekend jest lepiej, więc myślę, że to też element tego, że nie ma TŻ. Mały w weekend tylko za nim zagląda, a w poniedziałek tylko patrzy na jego stronę łóżka. Może i jest mały, ale zauważa.





Mój teraz też tak robi. Już z sentymentem wspominam czasy jak mogłam przy karmieniu pooglądać Tv, czy coś na kompie + telefon. Teraz karmię w sypialni na łóżku przy ścianie, bo tylko wtedy się nie odrywa tysiąc razy. Choć i tak są dni, że co chwile patrzy na żyrandol i zaciesza.

Też miałam odstawić, ale Fifi zmienił zdanie i boje się tego, co będzie bez cycka. Poczekam, odstawić zawsze zdążę, a mm w razie czego mam to spokojniejsza jestem.[/QUOTE]https://youtu.be/DV-xvpS_vH0
Tu jest film myślę że dobry na start bardzo mi się podoba
Plus jej strona i fb wymagające.pl

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 08:29   #298
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Dzień dobry


Ktoś już zamawiał większy śpiworek i coś poleci? Muszę coś szukać, bo ten co mam zaraz będzie za mały.



Mały dzisiaj od 5 na nogach. W końcu wstałam, zjadłam, wypiłam kawę, dałam cyca na czkawkę i zaraz zasnął a matka niech się męczy niewyspana
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 08:30   #299
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Dzień dobry
Zostałyśmy z małą same do jutrzejszego wieczoru, bo TŻ pojechał na wyjazd integracyjny organizowany przez firmę. Taki to pożyje Mam nadzieję, że Ala mnie oszczędzi Po południu wpadnie teściowa żebym tak cały dzień sama nie siedziała, więc jak musi marudzić to wtedy


Byłam wczoraj na warsztatach o rozszerzaniu diety prowadzonych przez pediatrę i psychodietetyka, bo to już czas przygotować się do tematu, a moja wiedza była praktycznie zerowa. Teraz jestem już w sumie przekonana do rozszerzania diety około 6 m-ca życia, wiem co się przyda i co muszę do tego czasu kupić. Do BLW nada nie jestem przekonana, nie wiem czy będę miała cierpliwość na te zabawy jedzeniem i czy mała w ogóle będzie widziała co ma z tym zrobić. Pożyjemy, zobaczymy
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 08:43   #300
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87195978]Dzień dobry


Ktoś już zamawiał większy śpiworek i coś poleci? Muszę coś szukać, bo ten co mam zaraz będzie za mały.



Mały dzisiaj od 5 na nogach. W końcu wstałam, zjadłam, wypiłam kawę, dałam cyca na czkawkę i zaraz zasnął a matka niech się męczy niewyspana [/QUOTE]Ja zamawiałam, ale wzięłam 6+ bo 3-6 byłby na styk niedługo no i o wiele za duży. Rozważam przeszycie pod pachami, bo ze za długi to raczej nie przeszkadza, ale pod pachami za duży jeszcze. Zamówiłam z hm

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-29 12:07:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:19.