72 h PO bez recepty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-08, 22:37   #1
wojtekrk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 21

72 h PO bez recepty?


http://www.dw.de/niemcy-tabletka-72h...%99/a-17419255

Jesteście ZA? Jesteście PRZECIW?
wojtekrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 07:58   #2
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 684
Dot.: 72 h PO bez recepty?

Cytat:
Napisane przez wojtekrk Pokaż wiadomość
Przeciw sprzedaży bez recepty, jednak za ułatwieniem dostępu dla młodych dziewcząt podejmujących pożycie. Lekarz powinien leczyć, pomagać , a nie kierować się poglądami religijnymi czy moralnymi.
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 08:47   #3
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: 72 h PO bez recepty?

Przeciw! Wolałabym, żeby była tańsza na receptę, niż droga bez recepty. Wg mnie zrobiłaby się z tego regularna antykoncepcja, zamiast, jak sama nazwa wskazuje, AWARYJNA. Jak ktoś miał odwagę się ciupciać bez zabezpieczenia, to niech ma odwagę iść do lekarza po tabletkę.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 09:16   #4
Annolia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 10
Dot.: 72 h PO bez recepty?

Ja jestem za. Tabletka najskuteczniejsza jest 24 godziny 'po'. Statystycznie najczęściej dochodzi do stosunku wieczorem, potem mamy noc i w dzień idziemy do pracy. Spróbujcie w takim układzie dostać się do lekarza w ciągu tych 24 godzin. Ja miałam taką sytuację raz, na szczęście mieszkałam w Warszawie, gdzie przychodni jest bardzo dużo i miałam dzień wolny. Ta 'przyjemność' oprócz stresu kosztowała mnie 200zł (wizyta+pigułka). A gdybym tych pieniędzy nie miała?
Tinkerbell, chyba nie wiesz o czym mówisz… Po co mi tańsza tabletka jak za wizytę zapłacę 160zł? Spróbuj dostać się nawet w ciągu 72 godzin do lekarza na NFZ bez wcześniejszego zapisywania się. Chyba nie w Polsce...
Annolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 09:29   #5
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: 72 h PO bez recepty?

A pogotowie? U mnie można spokojnie iść na pogotowie i wypiszą. Ale u mnie też nie ma problemu się dostać do lekarza, bo nie ma kolejek.

---------- Dopisano o 10:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

No i poza tym, u mnie jest tak, że zapisujesz się o 7 rano a o 9 wchodzisz do lekarza.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 09:46   #6
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: 72 h PO bez recepty?

Cytat:
Napisane przez Annolia Pokaż wiadomość
Tinkerbell, chyba nie wiesz o czym mówisz… Po co mi tańsza tabletka jak za wizytę zapłacę 160zł? Spróbuj dostać się nawet w ciągu 72 godzin do lekarza na NFZ bez wcześniejszego zapisywania się. Chyba nie w Polsce...
Tabletkę może przepisać też lekarz ogólny jeśli się nie mylę?
Jeśli tak, to np. u mnie w przychodni nie było by problemu, żeby w ciągu 1-2 godzin zostać przyjętym bez wcześniejszego umawiania się.

Serio moja przychodnia jest taka wyjątkowa
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 09:56   #7
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: 72 h PO bez recepty?

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Tabletkę może przepisać też lekarz ogólny jeśli się nie mylę?
Jeśli tak, to np. u mnie w przychodni nie było by problemu, żeby w ciągu 1-2 godzin zostać przyjętym bez wcześniejszego umawiania się.

Serio moja przychodnia jest taka wyjątkowa
moja też!
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-09, 11:57   #8
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: 72 h PO bez recepty?

Moim zdaniem, przy obecnych regulacjach prawnych dotyczących leków, nie powinno się robić wyjątku na tabletkę PO. Powinna być na receptę.

Cytat:
Napisane przez Annolia Pokaż wiadomość
Ta 'przyjemność' oprócz stresu kosztowała mnie 200zł (wizyta+pigułka). A gdybym tych pieniędzy nie miała?
Zawsze można mieć odłożone pieniądze na ewentualną tabletkę PO. Albo odpowiednio wcześnie znaleźć ginekologa, który w razie czego pomoże. Lub też nawet pogadać z ginekologiem wcześniej, dostać od niego receptę, wykupić ją i mieć przy sobie na wszelki wypadek.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 16:16   #9
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: 72 h PO bez recepty?

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Tabletkę może przepisać też lekarz ogólny jeśli się nie mylę?
Jeśli tak, to np. u mnie w przychodni nie było by problemu, żeby w ciągu 1-2 godzin zostać przyjętym bez wcześniejszego umawiania się.

Serio moja przychodnia jest taka wyjątkowa
Chyba jest... w mojej trzeba zapisywać się do lekarza ogólnego z 3-7 dniowym wyprzedzeniem. I to w dodatku na poranne godziny. Raz w tygodniu przyjmuje w popołudniowych godz i na te to już w ogóle trzeba dużo wcześniej się zapisywać. Zdarza się czasem coś wyrwać i ublagac szybciej ale to baaaardzo rzadko i kosztuje więcej nerw niż to warte.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 17:30   #10
ania 919
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 48
Dot.: 72 h PO bez recepty?

Cytat:
Napisane przez Annolia Pokaż wiadomość
Ja jestem za. Tabletka najskuteczniejsza jest 24 godziny 'po'. Statystycznie najczęściej dochodzi do stosunku wieczorem, potem mamy noc i w dzień idziemy do pracy. Spróbujcie w takim układzie dostać się do lekarza w ciągu tych 24 godzin. Ja miałam taką sytuację raz, na szczęście mieszkałam w Warszawie, gdzie przychodni jest bardzo dużo i miałam dzień wolny. Ta 'przyjemność' oprócz stresu kosztowała mnie 200zł (wizyta+pigułka). A gdybym tych pieniędzy nie miała?
Tinkerbell, chyba nie wiesz o czym mówisz… Po co mi tańsza tabletka jak za wizytę zapłacę 160zł? Spróbuj dostać się nawet w ciągu 72 godzin do lekarza na NFZ bez wcześniejszego zapisywania się. Chyba nie w Polsce...
dokładnie
tabletki PO powinny być bez recepty i powinny mieć cenę taką żeby nie opłacało się jej stosować zamiast tabletek czy prezerwatyw, a żeby każdy w razie czego miał do nich szybki dostęp.
ania 919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 19:54   #11
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 684
Dot.: 72 h PO bez recepty?

Cytat:
Napisane przez ania 919 Pokaż wiadomość
dokładnie
tabletki PO powinny być bez recepty i powinny mieć cenę taką żeby nie opłacało się jej stosować zamiast tabletek czy prezerwatyw, a żeby każdy w razie czego miał do nich szybki dostęp.
Cena wysoka nie odstraszy rozkapryszonych nastolatków dla których 200 zł to nie problem. Obecne czasy takie są, że łatwo zdobyć pieniądze jeśli się chce, a chodzi o odpowiedzialność i bezpieczeństwo osoby, która je bierze. Dlatego lepiej skonsultować się z lekarzem.
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-09, 22:18   #12
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: 72 h PO bez recepty?

Hm no na receptę bo u niektórych to naprawdę wywołuje duże skutki uboczne i np co dziewczyna wzięła jedną w marcu, drugą zechce w maju itd... no nie można tak :/
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 22:59   #13
Milunia19_91
Przyczajenie
 
Avatar Milunia19_91
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 29
Dot.: 72 h PO bez recepty?

nie, nie , nie . Mimo, że sama byłam dwa razy w potrzebie, każda wizyta łącznie z tabletką kosztowała mnie ok 230 zł ( dla studenta to na prawde dużo, mimo że płaciliśmy na pół z TŻ), nie uważam żeby był to dobry pomysł. Zaczęto by je stosować na ogromną skale, czy uważacie że nastolatki ( i w sumie nie tylko) liczyły by się z konsekwencjami jakie może wywołać ta tabletka przy częstym stosowaniu, z pewnością zastąpiła by prezerwatywy? Wszyscy wiem jak wychowanie seksualne wygląda w szkole, tam tylko krótko powiedzą o tabletce PO, a o konsekwencjach? ja w przeciągu pół roku po pierwszym "wypadku" wzięłam następną i na prawde obawiałam się jak mój organizm na nią zareaguje jednak trafiłam na dobrą ginekolog która dokładnie mnie o wszystko wypytała i opisała działanie.
Milunia19_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 18:37   #14
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: 72 h PO bez recepty?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Hm no na receptę bo u niektórych to naprawdę wywołuje duże skutki uboczne i np co dziewczyna wzięła jedną w marcu, drugą zechce w maju itd... no nie można tak :/
Dokładnie, hormony to nie rutinoscorbin czy apap, żeby były dostępne bez recepty. Jakaś kontrola nad tym powinna być.

Ale to chyba taka mentalność- zajdziesz w nieplanowaną ciążę, za karę masz urodzić, skoro chciało ci się bzykać, podobnie z tabletką po- chciało się bzykać bez gumy, to teraz płać setki za tabletkę, albo rodź dzieciaka, za karę oczywiście.
Z takim podejściem, to nic dziwnego, że edukacja seksualna i sprawy z tym związane, w Polsce wyglądają jak wyglądają.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 00:29   #15
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: 72 h PO bez recepty?

Ja jestem za, co innego w przypadku zwykłych tabletek anty - tu zwykle jest się pod (mniej więcej) stałą opieką ginekologa.
W przypadku 72po?
Zwykle wypisuje ją przypadkowy lekarz, który się napatoczy, który o pacjentce NIC nie wie, także tego, czy brała taką tabletkę ostatnio czy nie - zresztą - niewiele go to obchodzi i niewiele powinno obchodzić

Jeśli ktoś chce niszczyć sobie zdrowie biorąc ją co miesiąc - jego sprawa. Recepta przed tym nie chroni, a za to utrudnia dostęp osobom, które naprawdę tego potrzebują.

PS dostanie się do rodzinnego wcale nie równa się z wypisaniem, bo on może przecież nie wypisać, co się zresztą zdarza.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 08:39   #16
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: 72 h PO bez recepty?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Ja jestem za, co innego w przypadku zwykłych tabletek anty - tu zwykle jest się pod (mniej więcej) stałą opieką ginekologa.
W przypadku 72po?
Zwykle wypisuje ją przypadkowy lekarz, który się napatoczy, który o pacjentce NIC nie wie, także tego, czy brała taką tabletkę ostatnio czy nie - zresztą - niewiele go to obchodzi i niewiele powinno obchodzić

Jeśli ktoś chce niszczyć sobie zdrowie biorąc ją co miesiąc - jego sprawa. Recepta przed tym nie chroni, a za to utrudnia dostęp osobom, które naprawdę tego potrzebują.

PS dostanie się do rodzinnego wcale nie równa się z wypisaniem, bo on może przecież nie wypisać, co się zresztą zdarza.
Łatwo można przewidzieć, co by się stało, gdyby tabletki PO były dostępne bez recepty, a zwykłe tabletki antykoncepcyjne byłyby nadal na receptę. Dla mnie to kiepski pomysł. Nie widzę powodu, by bardziej ułatwiać dostęp do tabletek PO, które dla organizmu są większym szokiem niż zwykłe tabletki.
Argument, że tabletkę PO przepisuje zwykle przypadkowy lekarz też mnie nie przekonuje, bo nie lepsze sytuacje są normą w przypadku zwykłych tabletek anty. Ilu to lekarzy wypisuje receptę na piękne oczy i nawet nie przeprowadzi wywiadu lekarskiego, o badaniach np. krzepliwości krwi nie wspominając
No i jeśli wyjść z założenia, że jak ktoś chce niszczyć sobie zdrowie, to jego sprawa, to w sumie dotyczyć to może też zwykłych tabletek anty. Jak będzie mu zależeć na zdrowiu, to i tak będzie odwiedzać ginekologa, a jak mu nie zależy, to i teraz tabletki zdobywa pokrętną drogą.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 11:07   #17
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: 72 h PO bez recepty?

Tak, latwo przewidziec, tak samo jak "latwo przewidziec" co sie stanie jak aborcja bedzie legalna. Takie gadanie.

Wiesz, roznica miedzy tabletkami a tabletka PO jest taka, ze ta druga trzeba przyjac jak jajszybciej.
Nie do konca rozumiem czemu w takim razie nie moze byc bez recepty.

wysłano z mojej Xperii SP
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 11:13   #18
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: 72 h PO bez recepty?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Tak, latwo przewidziec, tak samo jak "latwo przewidziec" co sie stanie jak aborcja bedzie legalna. Takie gadanie.

Wiesz, roznica miedzy tabletkami a tabletka PO jest taka, ze ta druga trzeba przyjac jak jajszybciej.
Nie do konca rozumiem czemu w takim razie nie moze byc bez recepty.

wysłano z mojej Xperii SP
Doskonale wiem, jaka jest różnica między zwykłymi tabletkami antykoncepcyjnymi, a hormonalną antykoncepcją awaryjną I rozumiem, dlaczego część osób chce, żeby tabletka PO była dostępna bez recepty. Ma to swoje oczywiste zalety. Niemniej uważam, że jeśli chce się ułatwić dostęp do antykoncepcji postkoitalnej, to nie należy zostawiać utrudnionego dostępu do zwykłej antykoncepcji hormonalnej. Sytuacja, w której łatwiej byłoby o tabletkę PO niż o zwykłe tabletki antykoncepcyjne byłaby kuriozalna.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 11:19   #19
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: 72 h PO bez recepty?

Dlaczego?
Do zwyklej antykoncepcji hormonalnej nie ma utrudnionego dostepu, wystarczy zapisac sie do gina i tyle. Nie trzeba tego zalatwiac w jeden max dwa dni.

wysłano z mojej Xperii SP
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-11, 11:26   #20
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: 72 h PO bez recepty?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Dlaczego?
Do zwyklej antykoncepcji hormonalnej nie ma utrudnionego dostepu, wystarczy zapisac sie do gina i tyle. Nie trzeba tego zalatwiac w jeden max dwa dni.

wysłano z mojej Xperii SP
Ale to, że do tego ginekologa iść trzeba i on musi wypisać receptę, to w jakimś sensie jest utrudnienie. Dostęp do leków hormonalnych jest regulowany (jak mniemam) po to, żeby ludzie sobie sami krzywdy tymi lekami nie zrobili. Jeśli jednak zdjąć te regulacje z antykoncepcji PO, to za sensowne uważam jednoczesne zdjęcie ich z normalnych tabletek hormonalnych (i wielu innych leków).
Jeżeli uznajemy, że ludzie sami, bez pomocy lekarza są w stanie ocenić ryzyko i mogą na własną odpowiedzialność zażywać środek zawierający dużą dawkę hormonów, to myślę, że i w innych sytuacjach ludzie zdolni są ryzyko ocenić.
A jak nie są, to pójdą do ginekologa skonsultować sprawę.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 11:36   #21
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: 72 h PO bez recepty?

Jak dla mnie to wszystkie leki mogą być legalne, razem z twardymi narkotykami
Jedyne co to ograniczenie dostępu do leczenia, w przypadku nie spełnienia warunków, takich jak kontrola lekarska raz do roku na przykład.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 12:53   #22
CarmineRose
Zadomowienie
 
Avatar CarmineRose
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 776
Dot.: 72 h PO bez recepty?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Jak ktoś miał odwagę się ciupciać bez zabezpieczenia, to niech ma odwagę iść do lekarza po tabletkę.
A nie bierzesz po uwagę faktu, że prezerwatywa może się zsunąć, pęknąć? Od razu zakładasz, że tylko ryzykanci sięgają po te tabletki. Świetne rozumowanie.
Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
A pogotowie? U mnie można spokojnie iść na pogotowie i wypiszą. Ale u mnie też nie ma problemu się dostać do lekarza, bo nie ma kolejek.

Mi na pogotowiu nie przepisali. Odesłali mnie do ginekologa albo do zaufanego lekarza ogólnego, który wnioskując po słowach lekarza z pogotowia, nie ma obowiązku przepisywać tych tabletek.


Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
No i poza tym, u mnie jest tak, że zapisujesz się o 7 rano a o 9 wchodzisz do lekarza.
U mnie tak nie jest. Do ginekologa są kolejki, czasami trzeba umawiać się z tygodniowym wyprzedzeniem.

Cytat:
Napisane przez Annolia Pokaż wiadomość
Ta 'przyjemność' oprócz stresu kosztowała mnie 200zł (wizyta+pigułka). A gdybym tych pieniędzy nie miała?
Zgroza. Mnie cała ta komplikacja kosztowała 80zł (wizyta+pigułka). Chociaż znajoma mnie przygotowała, że całość może wyjść w okolicy 300zł - na tyle byłam przygotowana.

Żeby była jasność uważam, że te tabletki powinny być na receptę. To jest jednak silna dawka hormonów, ale uważam też, że lekarz nie powinien odmówić pacjentce przepisania recepty - chyba, że istnieją ku temu uzasadnione powody (lekarzem nie jestem i hipotetycznie tylko zakładam, że istnieją jakieś przeciwwskazania)


Z tego co się orientuję w Czechach można dostać te pigułki bez recepty.
__________________
KOBIETY dla KOBIET czyli KOBBIECIARNIA

A może by tak coś zmienić

CarmineRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 01:26   #23
julaa82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 47
Dot.: 72 h PO bez recepty?

Tabletkę po może przepisać nawet weterynarz.
Poza tym na stronie wpadka jest pełen wykaz lekarzy i aptek, gdzie można ją dostać
julaa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 09:44   #24
Sumigra
Rozeznanie
 
Avatar Sumigra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 713
Dot.: 72 h PO bez recepty?

Każda godzina zwłoki zmniejsza szansę na jej skuteczność, czemu więc, mimo tego, że lekarz ginekolog nie bada cię pod względem czy będziesz miała zawał po wzięciu tabletki, czy inne pierdupierdu tylko wypisze receptę od ręki na zawołanie? Tylko strata czasu..... Tabletka bez recepty, faktycznie, byłaby droższa, ale pod innym względem tańsza, bo nie ma szans, by się zapisać do gina w tych "72h" na nfz, tylko prywatnie....
Dobrze, że mieszkam w kraju w którym tabletka po na receptę jest za darmo (wypisana nawet przez lekarza w aptece), a bez recepty kosztuje tyle ile 5h pracy... i jakoś wszyscy są szczęśliwi, nikt nie narzeka i nikt nie potrzebuje maści na ból
__________________
trolololo
Sumigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 16:27   #25
Elena1603
Raczkowanie
 
Avatar Elena1603
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 154
Dot.: 72 h PO bez recepty?

W Grecji np zarówno tabletki anty jak i po są bez recepty, natomiast farmaceuci (przynajamniej z którymi ja miałam kontakt) są bardzo wykwalifikowani, poza tym zachęcają do udania się do lekarza i jakoś nikt nie robi z tego tragedii. Natomiast świadomość, że w momencie gdy pękła prezerwatywa, możesz dostać tabletkę w ciągu pół godziny - jest bezcenna.
Elena1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 19:47   #26
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: 72 h PO bez recepty?

mieszkam w kraju, gdzie tabletka PO jest bez recepty. Nie znam nikogo, kto uprawiałby seks bez zabezpieczenia, bo jakby co, to sobie kupi taką tabletkę Odpadają też cyrki, jakie się wyprawiają w Polsce, i nie trzeba wydłużać kolejek na pogotowiu, gdzie są (a przynajmniej powinni być) ludzie, którzy naprawdę potrzebują pomocy lekarskiej.
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 22:30   #27
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: 72 h PO bez recepty?

Cytat:
Napisane przez manymanyways Pokaż wiadomość
mieszkam w kraju, gdzie tabletka PO jest bez recepty. Nie znam nikogo, kto uprawiałby seks bez zabezpieczenia, bo jakby co, to sobie kupi taką tabletkę Odpadają też cyrki, jakie się wyprawiają w Polsce, i nie trzeba wydłużać kolejek na pogotowiu, gdzie są (a przynajmniej powinni być) ludzie, którzy naprawdę potrzebują pomocy lekarskiej.
no spoko, ale nie porównuj mentalności naszej do innych bo to jest wieeeeelki skok
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 22:50   #28
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: 72 h PO bez recepty?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
no spoko, ale nie porównuj mentalności naszej do innych bo to jest wieeeeelki skok
nie no, wiadomo, Polki są głupie, więc jak tabletka PO przestanie być na receptę to 90% będzie brać zamiast używać gumek; a jak zalegalizują aborcję to w ogóle przestaną się zabezpieczać, tylko będą się skrobać
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 00:01   #29
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: 72 h PO bez recepty?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
nie no, wiadomo, Polki są głupie, więc jak tabletka PO przestanie być na receptę to 90% będzie brać zamiast używać gumek; a jak zalegalizują aborcję to w ogóle przestaną się zabezpieczać, tylko będą się skrobać
no prawie trafiłaś
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 00:06   #30
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: 72 h PO bez recepty?

Ale dlaczego uważasz nasze społeczeństwo za tak głupie?

Może znajdzie się kilka takich przypadków, ale to MARGINES. Przede wszystkim z powodów finansowych - tabletka PO nie kosztuje mało, więc komu by się opłacało brać ją po każdym stosunku?

inna kwestia - co mnie obchodzi co inni zrobią, najwyżej sobie ktoś zdrowie zniszczy - jego sprawa jak jest głupi.
nie lubię ograniczania wolności.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-24 14:50:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:50.