Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3 - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-03, 10:21   #361
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez mahisza Pokaż wiadomość
A pamietasz moze jakie badania robil? Ma teraz jakies leczenie? Bede wdzieczna za odpowiedz.
Robił prolaktynę po prostu, prolaktynę w obciążeniu i rezonans przysadki. To wszystko dla określenia przyczyn wysokiego poziomu prolaktyny.
Co do hipoglikemii to badania cukru na czczo nic nie dawały. Lekarka zleciła zrobienie hemoglobiny glikowanej i dopiero to badanie pokazało że są duże spadki poziomu cukru we krwi. Potem TŻ mierzył też cukier glukometrem. Wtedy wyraźnie było widać że ma za duże wyrzuty insuliny i cukier spada po posiłku zamiast rosnąć. Na szczęście po wyrównaniu prolaktyny problem z cukrem sam zniknął, ale wcześniej trzeba było mocno pilnować diety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-03, 10:36   #362
mahisza
Przyczajenie
 
Avatar mahisza
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 9
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Robił prolaktynę po prostu, prolaktynę w obciążeniu i rezonans przysadki. To wszystko dla określenia przyczyn wysokiego poziomu prolaktyny.
Co do hipoglikemii to badania cukru na czczo nic nie dawały. Lekarka zleciła zrobienie hemoglobiny glikowanej i dopiero to badanie pokazało że są duże spadki poziomu cukru we krwi. Potem TŻ mierzył też cukier glukometrem. Wtedy wyraźnie było widać że ma za duże wyrzuty insuliny i cukier spada po posiłku zamiast rosnąć. Na szczęście po wyrównaniu prolaktyny problem z cukrem sam zniknął, ale wcześniej trzeba było mocno pilnować diety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziekuje Ci ogromnie zapytam dzis diabateologa bo mam akurat wizyte . Moze sie uda cos ustalic bo nie ukrywam ,ze jestem juz tym stanem i zmeczona i przerazona. Doslownie boje sie na dluzej z domu wyjsc bo zaraz musze jesc a te temperatury nie sprzyjaja wozeniu ze soba walowki. No i prace zaczynam od sierpnia a wtym stanie raczej ciezko ....Oby cos wreszcie u mnie znalezli i zdiagnozowali.
mahisza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-03, 11:23   #363
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Mam nadzieję że lekarz będzie wiedział co poradzić "na szybko" żebyś nie musiała się tak męczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-03, 17:04   #364
mahisza
Przyczajenie
 
Avatar mahisza
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 9
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Mam nadzieję że lekarz będzie wiedział co poradzić "na szybko" żebyś nie musiała się tak męczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Poki co dostalam skierowanie na badanie krzywej cukrowej i insulinowej . I mam wrocic za tydzien z wynikami. Pan doktor jednak stwierdzil ,ze moglo sie cos w tarczycowych hormonach pomieszac bo mial juz kilka pacjentek z podobnymi objawami i sie okazywalo ,ze w dokladnych badaniach tarczycowych , takich robionych w szpitalu na oddziale wychodzily cuda. Powiedzial ze jesli te krzywe nic nie wykaza , dostane skieorwanie na oddzial endokrynologiczny. Jakbym wiedziala ze takie cudawianki sie podzieja po przyjmowaniu hormonow , w zyciu bym sie nie zdecydowala.:ma d: Powinni lekarze uprzedzac, ze cos takiego sie moze dziac... a teraz zle sie czuje i szukaj gdzie cos tabsy pozmienialy.

Edytowane przez mahisza
Czas edycji: 2019-07-03 o 17:08
mahisza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-03, 17:13   #365
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Wiesz, hormony są tak skomplikowaną sprawą że nigdy nie da się przewidzieć jak mogą działać na organizm. Zrób sobie jeszcze hemoglobinę glikowaną. Kosztuje kilkanaście złotych a pokazuje czy w dłuższym okresie czasu miałaś za niski lub zbyt wysoki poziom cukru.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-03, 17:16   #366
mahisza
Przyczajenie
 
Avatar mahisza
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 9
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Wiesz, hormony są tak skomplikowaną sprawą że nigdy nie da się przewidzieć jak mogą działać na organizm. Zrób sobie jeszcze hemoglobinę glikowaną. Kosztuje kilkanaście złotych a pokazuje czy w dłuższym okresie czasu miałaś za niski lub zbyt wysoki poziom cukru.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jak bede robila te krzywe to od razu poprosze. To tez trzeba robic na czczo?
mahisza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-03, 17:31   #367
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez mahisza Pokaż wiadomość
To jak bede robila te krzywe to od razu poprosze. To tez trzeba robic na czczo?
Musisz spytać, ale wydaje mi się że nie bo ten wynik pokazuje średnią wartość poziomu cukru z ostatniego miesiąca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-03, 17:46   #368
mahisza
Przyczajenie
 
Avatar mahisza
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 9
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Musisz spytać, ale wydaje mi się że nie bo ten wynik pokazuje średnią wartość poziomu cukru z ostatniego miesiąca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziekuje dopytam . Oby juz cos wyszlo i sie wyjasnilo bo najgorsze to szukanie .
mahisza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 18:28   #369
LucyLucyyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 7
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Hejo


Zdecydowałam się napisać bo już nie wiem czy coś ze mną nie tak, czy ja wariatka jakaś czy co... biorę tabletki anty dwuskładnikowe od 5-6 lat, na początku było okej a potem zmieniłam na inne. No i z początku spoko ale teraz mam chyba jakąś nerwice. Wszystko mnie wk chyba bardziej niż zwykle. Z chłopakiem już przestaje sie dogadywać, zle reaguje na to co powie ;/ kiedys tak nie było

Mam dużo skutków ubocznych:
Niskie libido, suchość pochwy, infekcje pochwy, pieczenie, świąd, ból podczas stosunku, zmęczenie, brak energi, nerwowość, wybuchowość, stany depresyjne, płaczliwość sięga zenitu cellulit okropny chyba wodny, przytyłam 3 kg, cała jakaś napuchnięta a mam w miarę szczupłą sylwetkę. Nogi jak salcesony, nawet skarpetki się na kostkach odciskają, zegarek na ręce zaczął się odciskać, brzuch jak balon, pajączki na nogach i w dodatku mam problem z pamięcią i czuje się jakaś taka głupsza ;// Już nie wytzymuje sama ze sobą. Chce na razie zmienić ale zastanawiam się czy zmiana na jednoskładnikowe coś pomoże czy nie ma dla mnie ratunku


Może któraś z was bierze jednoskładnikowe i mogłaby coś powiedzieć
LucyLucyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-27, 10:21   #370
kasia_kuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 39
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

LucyLucyyy miałam tak samo. Brałam tabletki przez ok 6 lat, a ostatni rok to był jakiś koszmar, praktycznie wszystko co ty opisujesz. Zmieniłam na inne z mniejszą ilością hormonów, ale niestety nic to nie dało. Pomogło tylko i wyłącznie odstawienie. Nie biore tabletek od około pół roku i mój organizm powoli wraca do normy... jestem mniej nerwowa, libido się podniosło, waga w końcu zaczęła spadać, nie jestem tak spuchnięta jak wcześniej.



Powinnaś odstawić i odpocząć od tego dla własnego zdrowia.

Może zamiast tabletek wkładka anty? U mnie akurat się nie sprawdziła, ale mnóstwo dziewczyn jest zadowolonych i mają spokój na kilka lat. 😊
kasia_kuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 11:58   #371
LucyLucyyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 7
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Dziękuje za odp
Na pewno je odstawie, tylko jeszcze chciałabym spróbować tabletek z samym progesteronem. Najbardziej dokuczają mi zmiany nastrojów i to że cierpi na tym mój narzeczony
Nie potrafie sie na niczym skupić, jestem rozdrażniona. Mam nadzieje ze po zmianie to trochę się unormuje.
Boje się że już ta nerwica mi zostanie nawet jak odstawie tabletki...

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Może zamiast tabletek wkładka anty? U mnie akurat się nie sprawdziła, ale mnóstwo dziewczyn jest zadowolonych i mają spokój na kilka lat. 😊[/QUOTE]


O muszę zapytać ginekologa o to. Może coś poradzi. A dlaczego u Ciebie się nie sprawdziła?
LucyLucyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-04, 21:15   #372
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Dołączam do grona odstawiających. Odstawiam głównie ze wzgledu na guzki na piersiach, migreny, wahania nastroju. Krwawienie z odstawienia miałam 28.07 a dzisiaj po tygodniu pojawiło się plamienie. Stosowałam krążki Nuvaring przez 1.5 roku.

Wysłane z mojego LG-K500n przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-09, 10:58   #373
LucyLucyyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 7
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

"napis na dropsie" Heeeej a cieżkie były u ciebie te migreny?

U mnie pojawia się taki tępy ból całej głowy po wzięciu tabletki i rano, potem w ciągu dnia lekko przechodzi. Zmiany nastroju tez mam płacze z byle powodu, nerwy po 3-4 tabl z opakowania...
Ciągle waham sie czy odstawić czy zmieniac na inne. Brałam już dwa rodzaje.

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Cytat:
Napisane przez MissLiz Pokaż wiadomość
Witam
Na wstępie piszę, że to mój pierwszy raz na jakimkolwiek forum, więc jeśli coś robię nie tak, to proszę - wybaczcie, dajcie wskazówki.

Zdecydowałam się napisać tutaj, bo mam pewien dylemat.
Chcę odstawić tabletki antykoncepcyjne, ale się boję. Naczytałam się o problemach po ostawieniu m.in. trądziku, wypadaniu włosów, poddenerwowaniu itp.
Od dwóch lat biorę Yasminelle. Zdecydowałam się na tabletki antykoncepcyjne po poradzie dermatologa - moim problemem był trądzik. Tabletki sprawiły, że teraz mam bardzo przyzwoitą cerę. Nie zauważyłam po nich żadnych skutków ubocznych, uważam, że są dobrze do mnie dobrane. Regularnie badam się u ginekologa - wszystko jest ok.
Chcę je jednak odstawić ze względu na nacisk mojego chłopaka - naczytał się w internecie o problemach z zajściem w ciążę przez tabletki itp.
Byłam skłonna je odstawić, ale po przeczytaniu relacji innych kobiet, przeraziłam się. Moje pytanie brzmi: czy za każdym razem po ostawieniu tabletek muszą pojawić się takie objawy (o których pisałam wyżej). I czy ze względu na to, że wcześniej zmagałam się z trądzikiem jest większe ryzyko, że po odstawieniu on się pojawi?
Zastanawiam się czy jest jakakolwiek nadzieja na to, że nie odczuję specjalnie odstawienia tabletek, czy mój los jest przesądzony i powinnam już nastawiać się na nawrót trądziku?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi



Cześć!! Jesteś tutaj jeszcze? I jak tam już po odstawieniu tabletek? Jak się czujesz?
LucyLucyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-10, 11:10   #374
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Lucy, nie wiem czy to były migreny, ale na pewno był ból głowy. Najpierw pojawiał się niespodziewanie, potem na kilka dni przed wyjeciem i na kilka dni przed włożeniem krążka. Potem coraz częściej, po wysiłku fizycznym, po zmęczeniu, po za długim spaniu, po za krótkim... Doszło do tego, że głowa bolała mnie w sumie cały czas. Brałam tabletkę przeciwbólową, ale potem tylko zmniejszyła ból a nie całkowicie mnie go pozbawiała. Mam jeszcze 2 krążki w lodówce, ale odstwiłam po tym co mi radiolog na usg zaleciła. Guzki w piersiach przeważyly decyzję o zakończeniu już teraz, a nie za dwa miesiące jak wykorzystam zapas.

Wysłane z mojego LG-K500n przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-11, 20:52   #375
kasia_kuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 39
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

LucyLucyyy wkładkę miałam przez około pół roku, ale niestety w jednym miesiącu miałam dość intensywny okres i wypadła 😔 mimo, że przy każdej kontroli była idealnie na miejscu. Zdarza się czasem i niestety trafiło na mnie...

---------- Dopisano o 19:52 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Z innej beczki... czy któraś z Was stosowała Libido Therapy albo jakieś inne tabletki na poprawienie libido?
kasia_kuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 22:21   #376
asiamiko90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Hej! Mam pytanie, bardzo liczę na jakieś porady bo jestem raczkująca w temacie tabletek anty... chodzi o to ze lekarz przepisał mi Yaz w celu przesunięcia okresu który wypada mi w dniu ślubu. Dziś miałam zacząć brać w pierwszym dniu @ no i wzięłam ta tabletkę ale się naczytałam o skutkach ubocznych, depresjach, tyciach itp. Wiem ze ja wcale nie muszę mieć skutków ubocznych ale na 2 miesiące przed ślubem nie chce ryzykować bo nerwów będzie i tak dużo wiec dodatkowe wahania nastroju nie są miłe widziane I tu moje pytanie czy jeśli zauważę jakieś skutki uboczne to mogę przestać poprostu brać? Co wtedy z okresem? Macie jakieś pomysły jak go wysterować żeby nie wypadł akurat w ten dzień w inny sposób niż anty? Pomooooooocyyyy 😩
asiamiko90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 22:36   #377
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez asiamiko90 Pokaż wiadomość
Hej! Mam pytanie, bardzo liczę na jakieś porady bo jestem raczkująca w temacie tabletek anty... chodzi o to ze lekarz przepisał mi Yaz w celu przesunięcia okresu który wypada mi w dniu ślubu. Dziś miałam zacząć brać w pierwszym dniu @ no i wzięłam ta tabletkę ale się naczytałam o skutkach ubocznych, depresjach, tyciach itp. Wiem ze ja wcale nie muszę mieć skutków ubocznych ale na 2 miesiące przed ślubem nie chce ryzykować bo nerwów będzie i tak dużo wiec dodatkowe wahania nastroju nie są miłe widziane I tu moje pytanie czy jeśli zauważę jakieś skutki uboczne to mogę przestać poprostu brać? Co wtedy z okresem? Macie jakieś pomysły jak go wysterować żeby nie wypadł akurat w ten dzień w inny sposób niż anty? Pomooooooocyyyy
Cóż, antykoncepcja hormonalna przeważnie wiąże się z przebojami na początku. Nikt nie przewidzi jak będzie u Ciebie. Jeśli tabletki będą Twoim jedynym zabezpieczeniem, nie powinnaś ich odstawiać jak leci. Nie jest też powiedziane, że jak je odstawisz, to po dwóch dniach organizm wróci do siebie. Plamienia mogą pojawić się w dowolnym momencie i raczej ciężko przewidzieć, jak organizm się zachowa. Może się udać, może nie.

Jesli chodzi o przytycie to o to nie musisz się martwić. W organizmie zbierze się najwyżej trochę wody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-18, 11:38   #378
xagnx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cześć

Odstawiłam tabletki ok 9 mc temu (brałam 6 lat) i to co się u mnie dzieje z okresem to jest jakaś masakra Oczywiście mam nieregularne cykle tak samo jak przed tabsami... Ogólnie od ostatnich 4 cykli zauważyłam, że okres mi tak jakby zanikał, bo był coraz bardziej skąpy, ale za to bolesne jak chol....ra, że prawie zemdlałam z bólu... teraz okresu nie mam już 64 dni, ostatni okres był 14.06. Testy ciążowe zrobione w 48 dniu cyku (płytkowy), 63 (paskowy) i dzisiaj w 64 (strumieniowy) - wszystkie negatywne... Jedyne co miałam to kilka dni mnie brzuch bolał - myślałam że przyjdzie @, ale nie...
Generalnie biorę Euthyrox 50, Oroes 10mg i na noc Hydroksyzyne...

Miała któraś z was takie akcje z @? Czekam na odpowiedzi o wizycie u gina, bo jestem w Niemczech no i
xagnx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-18, 12:37   #379
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez xagnx Pokaż wiadomość
Cześć

Odstawiłam tabletki ok 9 mc temu (brałam 6 lat) i to co się u mnie dzieje z okresem to jest jakaś masakra Oczywiście mam nieregularne cykle tak samo jak przed tabsami... Ogólnie od ostatnich 4 cykli zauważyłam, że okres mi tak jakby zanikał, bo był coraz bardziej skąpy, ale za to bolesne jak chol....ra, że prawie zemdlałam z bólu... teraz okresu nie mam już 64 dni, ostatni okres był 14.06. Testy ciążowe zrobione w 48 dniu cyku (płytkowy), 63 (paskowy) i dzisiaj w 64 (strumieniowy) - wszystkie negatywne... Jedyne co miałam to kilka dni mnie brzuch bolał - myślałam że przyjdzie @, ale nie...
Generalnie biorę Euthyrox 50, Oroes 10mg i na noc Hydroksyzyne...

Miała któraś z was takie akcje z @? Czekam na odpowiedzi o wizycie u gina, bo jestem w Niemczech no i
Ja po odstawieniu tabletek nie miałam okresu przez pół roku wszystko jest możliwe, szczególnie jeśli wcześniej cykle też były nieregularne. Mi lekarz przypisał duohaston na wywołanie i zlecił szereg badań.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-18, 13:28   #380
xagnx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Owocelki, to faktycznie dlugo

Mam nadzieję ze uda mi sie w jakims normalnym terminie tu dostac do gina aby cos zapisał na wywolanie... Bo do Polski dopiero jedziemy we wrześniu i to chyba w 2 połowie
xagnx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 20:51   #381
milka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Witajcie. Dziewczyny tabletki novenett brałam 10 lat. Odstawilam 6 mies temu. Przytyłam 10 kg. Mam bardzo duży brzuch. Nie mogę schudnąć. Czy któraś z was poradziła sobie z podobnym problemem.?
__________________
Renia
milka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-30, 11:44   #382
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Biję się z myślami co zrobić.
Długo wydawalo mi się, że antykoncepcja hormonalna jest świetna i dla mnie stworzona, ale z biegiem czasu jej skutki uboczne się nasilały.
Przez pierwsze 2 lata było w miarę okej, a później zaczęło być coraz gorzej. Zmieniałam parę razy. Przeszłam na krążki, wydawało mi się, że jest lepiej, ale ta poprawa była tylko na chwilę.
I tak teraz męczą mnie:
- zerowe libido
- bóle głowy (przed anty nigdy nie bolała mnie glowa - chyba że miałam kaca mordercę)
- suchość pochwy = infekcje (choć na krążkach ciut się poprawiło - ale nie jest jak przed anty)
- senność
- rozdrażnienie
- puchnę
- jestem ulana w dole brzucha
- pajączki na nogach, zwłaszcza w okolicach kostek

I niby widzę te wsszystkie minusy, ale nie mogę się przemóc.
Mam jeszcze 2 krążki w lodówce. Chłopak mówi, żebym je olała i odstawiła już. A ja nie mogę sobie wyobrazić powrotu do prezerwatyw...

Myślę o jednoskładnikowych, ale one części z moich problemów pewnie też nie rozwiążą, a slyszalam i czytałam dużo narzekań na plamienia lub niekończące się krwawienia.


Czy może mi ktoraś dać kopniaka do podjęcia decyzji?
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-30, 12:23   #383
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Biję się z myślami co zrobić.
Długo wydawalo mi się, że antykoncepcja hormonalna jest świetna i dla mnie stworzona, ale z biegiem czasu jej skutki uboczne się nasilały.
Przez pierwsze 2 lata było w miarę okej, a później zaczęło być coraz gorzej. Zmieniałam parę razy. Przeszłam na krążki, wydawało mi się, że jest lepiej, ale ta poprawa była tylko na chwilę.
I tak teraz męczą mnie:
- zerowe libido
- bóle głowy (przed anty nigdy nie bolała mnie glowa - chyba że miałam kaca mordercę)
- suchość pochwy = infekcje (choć na krążkach ciut się poprawiło - ale nie jest jak przed anty)
- senność
- rozdrażnienie
- puchnę
- jestem ulana w dole brzucha
- pajączki na nogach, zwłaszcza w okolicach kostek

I niby widzę te wsszystkie minusy, ale nie mogę się przemóc.
Mam jeszcze 2 krążki w lodówce. Chłopak mówi, żebym je olała i odstawiła już. A ja nie mogę sobie wyobrazić powrotu do prezerwatyw...

Myślę o jednoskładnikowych, ale one części z moich problemów pewnie też nie rozwiążą, a slyszalam i czytałam dużo narzekań na plamienia lub niekończące się krwawienia.


Czy może mi ktoraś dać kopniaka do podjęcia decyzji?
Ja jestem po 3 miesiącach z krążkami i zrezygnowałam narazie całkowicie z antykoncepcji hormonalnej. Miałam wszystkie objawy jak Ty + okropne migreny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-30, 12:43   #384
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
Ja jestem po 3 miesiącach z krążkami i zrezygnowałam narazie całkowicie z antykoncepcji hormonalnej. Miałam wszystkie objawy jak Ty + okropne migreny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja krążki brałam prawie rok (z 9-10 miesięcy bodajże). W porównaniu do tabletek to były niezłe. Ale o ile wygodniejsze w stosowaniu i dużo mniej puchłam (palce, nogi), to pozostałe objawy nie ustąpiły.

Ja normalnie nie miałam migren, ale moje bóle glowy przez ostatnie +/- 2 lata są właśnie takie migrenowe - okropny ból przy każdym poruszeniu glową, nudności, światłowstręt, nadwrażliwość na dźwięki. Tabletka pomaga tylko na parę godzin, później ból wraca, przeciąga mi się na kolejny dzień.

Nigdy przed anty nie miałam nic podobnego.

Najpierw sobie wmawiałam, że to pewnie odziedziczyłam po mamie, ale ona twierdzi, że to raczej anty, bo jestem za "stara" na pierwsze ataki migreny i ona ujawnia się dużo wcześniej (w wieku nastoletnim jeszcze lub ~20 r.ż.). Podobnie twierdzą moje koleżanki, które mają migreny od lat.

Więc zostaje, że to od hormonów.

Boję się jeszcze tego, że znow mi wrocą nieregularne i zanikające miesiączki i będę tak czy inaczej na tabletkach. (przed antykoncepcyjnymi non stop byłam na luteinie lub proverze (chyba, już nie pamiętam, czy to to)
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-30, 20:11   #385
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Nie ma co się męczyć. Lepiej zrezygnować. Jestem od 26.07 bez krążków i czuję że żyje. W końcu bez bólu głowy. Wróciliśmy do gumek i mój mąż całkiem niezle to znosi Ulga jak nie wiem co.

Wysłane z mojego LG-K500n przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-31, 13:18   #386
anka123skakanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 14
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Biję się z myślami co zrobić.
Długo wydawalo mi się, że antykoncepcja hormonalna jest świetna i dla mnie stworzona, ale z biegiem czasu jej skutki uboczne się nasilały.
Przez pierwsze 2 lata było w miarę okej, a później zaczęło być coraz gorzej. Zmieniałam parę razy. Przeszłam na krążki, wydawało mi się, że jest lepiej, ale ta poprawa była tylko na chwilę.
I tak teraz męczą mnie:
- zerowe libido
- bóle głowy (przed anty nigdy nie bolała mnie glowa - chyba że miałam kaca mordercę)
- suchość pochwy = infekcje (choć na krążkach ciut się poprawiło - ale nie jest jak przed anty)
- senność
- rozdrażnienie
- puchnę
- jestem ulana w dole brzucha
- pajączki na nogach, zwłaszcza w okolicach kostek

I niby widzę te wsszystkie minusy, ale nie mogę się przemóc.
Mam jeszcze 2 krążki w lodówce. Chłopak mówi, żebym je olała i odstawiła już. A ja nie mogę sobie wyobrazić powrotu do prezerwatyw...

Myślę o jednoskładnikowych, ale one części z moich problemów pewnie też nie rozwiążą, a slyszalam i czytałam dużo narzekań na plamienia lub niekończące się krwawienia.


Czy może mi ktoraś dać kopniaka do podjęcia decyzji?
Szczerze mówiąc to mogę się podłączyć pod Twojego posta, bo też od dłuższego czasu chce rzucić tabletki ale brakuje mi odwagi wiem, dziwne.
Boję się przejść na prezerwatywy i tej masy skutków ubocznych, nieregularnego okresu itp. ale branie tabsow już mnie tak męczy, że chyba potrzebuje przerwy...
Także wiem co czujesz i wspieram w podjęciu decyzji o rzuceniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anka123skakanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-31, 13:39   #387
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez anka123skakanka Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc to mogę się podłączyć pod Twojego posta, bo też od dłuższego czasu chce rzucić tabletki ale brakuje mi odwagi wiem, dziwne.
Boję się przejść na prezerwatywy i tej masy skutków ubocznych, nieregularnego okresu itp. ale branie tabsow już mnie tak męczy, że chyba potrzebuje przerwy...
Także wiem co czujesz i wspieram w podjęciu decyzji o rzuceniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A szukalyscie powodu nieregularnych okresów? U mnie jest to pcos, i trochę da się zdziałać dietą, suplementami, ziołami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-31, 17:40   #388
anka123skakanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 14
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
A szukalyscie powodu nieregularnych okresów? U mnie jest to pcos, i trochę da się zdziałać dietą, suplementami, ziołami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przed braniem tabletek moje cykle były 27-35 dniowe i podobno było to w normie(dużo podróżowałam, także zmiana klimatu itd). Teraz się boję, że po odstawieniu wszystko się tak rozreguluje, że będę ciągle panikowala z powodu jedynego zabezpieczenia jakim będzie prezerwatywa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anka123skakanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-31, 18:42   #389
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Cytat:
Napisane przez anka123skakanka Pokaż wiadomość
Przed braniem tabletek moje cykle były 27-35 dniowe i podobno było to w normie(dużo podróżowałam, także zmiana klimatu itd). Teraz się boję, że po odstawieniu wszystko się tak rozreguluje, że będę ciągle panikowala z powodu jedynego zabezpieczenia jakim będzie prezerwatywa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Twoje cykle przed okresem wcale nie były złej długości, a różnice kilkudniowe faktycznie można wytłumaczyć zmieniającym się trybem życia. Jak nie odstawisz anty to się nie przekonasz, czy jest lepiej z cyklami. Moje przed antykoncepcją hormonalną potrafiły trwać 60-70 dni...
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 09:09   #390
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.3

Dziewczyny, ja również bałam się odstawienia antykoncepcji, ale wcale nie jest źle. Tabletki to nie jest must have i nie są wyznacznikiem udanego współżycia bla bla. Dajcie sobie pół roku bez tabletek - jeśli będzie bardzo źle, to do nich wrócicie. No i trochę niefajnie narażać cały organizm po prostu dla tabletek .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-29 19:00:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:14.