nawilżanie - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-02, 11:48   #151
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: nawilżanie

ano faktycznie Dziękuję Aniu Jak zwykle jesteś niezastąpione
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 12:23   #152
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
ano faktycznie Dziękuję Aniu Jak zwykle jesteś niezastąpione
jaka tam niezastapiona - po prostu znam te mazidla na pamiec, gdyz sama jestem pacjentka tego doktora .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 13:35   #153
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: nawilżanie

yhm a ja mam pytanie odnosnie tego medelacu (kwas migdałowy) - rano i popoludniu stosuje xerial pozniej retin a i znowu xerial (wsyztsko w odstepach mniej wiecej 4h) a na noc mendelac - moja cera mocno sie łuszczy i jest sucha <---- ze niby tak ma być??
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 15:18   #154
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: nawilżanie

Cytat:
--------------------------------------------------------------------------------

yhm a ja mam pytanie odnosnie tego medelacu (kwas migdałowy) - rano i popoludniu stosuje xerial pozniej retin a i znowu xerial (wsyztsko w odstepach mniej wiecej 4h) a na noc mendelac - moja cera mocno sie łuszczy i jest sucha <---- ze niby tak ma być??
skarbie ale retin a tylko na noc!!!!!!!!!!!!!!!! uzywasz go za dnia? na dzien p[rzy uzywaniu tego typu preparatów konieczne sa filtry!!!!! i to co njalmniej 30! jelsi skóra sie łuszczy to normalne i nie musisz sie martwic tylko zmien pory dnia. po nałozeniu retin a po godzieni mozesz zaaplikowac krem nawilzajacy. propozycje znajdziesz w w atku przyklejonym na poczatki problemy skorne, kremy nie tylko na dzien i kosmetyki bez sls, taki tytuł nosi watek
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 16:22   #155
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: nawilżanie

A ja mam jeszcze jedno pytanie do kicali co 4-6 godzin myjesz buźkę żelem i wodą czy przecieraż np. tonikiem??
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 17:28   #156
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: nawilżanie

nie zaczesto to ycie? 2 x wystarczy
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 06:37   #157
SABRINKA
Raczkowanie
 
Avatar SABRINKA
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Durów
Wiadomości: 292
Dot.: nawilżanie

wczoraj kupiłam XERIALINE na Allegro zaczynam uzywac.
SABRINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-10, 12:04   #158
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: nawilżanie

to czekamy na opinie
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 15:35   #159
She is Minx
Rozeznanie
 
Avatar She is Minx
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 502
Dot.: nawilżanie

Właśnie wróciłam od dr Jankowiaka . Na początku ładnie się przedstawił ( jest lekarzem medycyny estetycznej i czego nie wiedziałam- specjalistą chirurgiem) i dokładnie wypytał mnie o stan mojej cery itd. Później zbadał ją pod jakąś fachową lampą, zlecił badania hormonów (estrogen FSH, progesteron LH, proadyktyna, testosteron - pojęcia nie mam co to wszystko oznacza ), zalecił zabiegi kawitacyjne co miesiąc i zapisał listę leków:
1- do mycia twarzy woda + żel SVR Topialyse
2- do demakijażu Sensibo H2O
3- krem nawilżający Xerialine Visage
4- Retin A
to tyle
oprócz tego zażywam codziennie Tetralysal :/ i stosuje Clindacne.

Walczę z trądzikiem jak mogę . Przeraża mnie koszt tego wszystkiego i nie wiem skąd ja biedna studentka mam na to wszystko wyczarować kasę dlatego ograniczę się do najwazniejszych pozycji póki co . Xerialnie już zakupiłam, własnie pierwszy raz nim się posmarowałam - jak narazie miłe uczucie -skóra delikatna, nawilżona i delikatnie napięta. Póki co jestem zadowolona

Mam pytanie. Czy wie ktoś ile kosztują badania hormonów prywatnie ? Bardzo proszę o odpowiedź, z góry dziękujęL*
__________________
She is Minx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 15:48   #160
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez She is Minx Pokaż wiadomość
oprócz tego zażywam codziennie Tetralysal :/ i stosuje Clindacne.

Mam pytanie. Czy wie ktoś ile kosztują badania hormonów prywatnie ? Bardzo proszę o odpowiedź, z góry dziękujęL*
mam pytanie - to dr jankowiak kazal Ci stosowac tetralysal ?

co do badania hormonow to koszt jednego szacuje sie w granicach 25-30 zl .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 15:59   #161
She is Minx
Rozeznanie
 
Avatar She is Minx
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 502
Dot.: nawilżanie

Dziękuje za odpowiedź Aniu.
Nie, to nie dr Jaknowiak zapisał mi Tetralysal, tylko państwowy dermatolog :/. Doktor powiedział że skoro juz go biorę to nie ma sensu przerywać, mam brać nadal po 2 tabletki na dzień, a on postara się żeby po odstawieniu Tetralysalu to paskudztwo na twarz mi nie wrócilo. Mam nadzieje, ze tak wlasnie bedzie.

Teraz ja z kolei mam pytanko do Ciebie Przeczytałam w którymś z wątków że regularnie uczeszczasz na kawitację. Czy chodzisz do kliniki czy masz może jakąś dobrą sprawdzoną kosmetyczkę ? Trochę przeraza mnie ta cena w klinice :/
__________________
She is Minx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-10, 16:05   #162
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: nawilżanie

dziewczyny ma m pytanie czy
Cytat:
lekarzem medycyny estetycznej
to estetyk medyczny? bo szukam cos o zawodzie estetyk medyczny a nie ma nic, jest w ogole takie cos?
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 16:12   #163
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez She is Minx Pokaż wiadomość
Teraz ja z kolei mam pytanko do Ciebie Przeczytałam w którymś z wątków że regularnie uczeszczasz na kawitację. Czy chodzisz do kliniki czy masz może jakąś dobrą sprawdzoną kosmetyczkę ? Trochę przeraza mnie ta cena w klinice :/
tak, ja chodze do kliniki.

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
dziewczyny ma m pytanie czy to estetyk medyczny? bo szukam cos o zawodzie estetyk medyczny a nie ma nic, jest w ogole takie cos?
ja mowie na swojego lekarza "estetyk" . dla mnie medycyna estetyczna to po prostu upiekszanie bez pomocy skalpela . Emilio1 moze poszukaj dermatolog estetyczny.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 16:21   #164
She is Minx
Rozeznanie
 
Avatar She is Minx
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 502
Dot.: nawilżanie

Mam jeszcze jedno pytanie - nie bić . Doktor powiedział że filtry tylko na mocne słoce, tak niekoniecznie. Czy rzeczywiscie przy Retin A nie trzeba cały czas uzywać filtrów ?
__________________
She is Minx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 17:58   #165
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez She is Minx Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie - nie bić . Doktor powiedział że filtry tylko na mocne słoce, tak niekoniecznie. Czy rzeczywiscie przy Retin A nie trzeba cały czas uzywać filtrów ?
Dziewczyny uwazaja, ze koniecznie, a lekarz, ze nie, wiec wybierz sama opcje .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 20:32   #166
She is Minx
Rozeznanie
 
Avatar She is Minx
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 502
Dot.: nawilżanie

Heheh, no i bądź tu mądra
Posłucham dziewczyn - filtry nigdy nie zaszkodzą
__________________
She is Minx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 11:53   #167
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Mam jeszcze jedno pytanie - nie bić . Doktor powiedział że filtry tylko na mocne słoce, tak niekoniecznie. Czy rzeczywiscie przy Retin A nie trzeba cały czas uzywać filtrów ?
__________________
lekarze nie mowia tego , im chodzi o to ze promieniowanie uvb jest latem silniejsze i zeczywscie , ono za poparzenia czy czerwienienie jest odpowiedzialne ale promieniowanie UVA caly rok jest take samo prawie ze
filtry jak najbardziej
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 08:19   #168
She is Minx
Rozeznanie
 
Avatar She is Minx
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 502
Dot.: nawilżanie

Dziękuję Emilio

Co do Xerialine - jest świetny ! Stosuję go co 4-5 godzin i jakna razie fekt rewelacyjny - koniec z przesuszoną skórą
__________________
She is Minx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 10:08   #169
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Dziękuję Emilio

Co do Xerialine - jest świetny ! Stosuję go co 4-5 godzin i jakna razie fekt rewelacyjny - koniec z przesuszoną skórą
ciesze sie nie ma sprawy
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-15, 14:36   #170
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

Odpowiadam na wcześniejsze pytanie - tak. Jeśli przytrafi mi się możliwość co te 4 przepisowe godziny umyć buzię i posmarować kremem - to tak robię. Ten żel topialyse jest niesamowicie delikatny. Nie używam toniku wogóle. Wiem, że istnieje twierdzenie, że mycie buzi częściej niż 2 razy dziennie prowokuje skórę do nadprodukcji łoju, ale u mnie się to nie zdarza. Cera jest w najlepszej kondycji, kiedy jest myta i smarowana kremem właśnie w ten sposób - w odstępach 4-godzinnych. Niestety - nie zawsze jest taka możliwość, bo praca itd. I to od razu po buzi widać - suszy się i tłuści na przemian, szarzeje. Więc kiedy tylko mogę - postępuję wg. wskazówek Jankowiaka.
A jeśli chodzi o Xerialine - to też się nad nią zastanawiałam, bo xerial 5 wydawał mi się trochę przytłusty. Ale jeśli się go smaruje bardzo cienką warstwą - sprawdza się rewelacyjnie, więc nie będę przepłacać. Różnica w cenie między nimi jest spora. Poza tym ja mam skórę odwodnioną, więc ta większa ilość mocznika w piątce pewnie robi mi lepiej, niż zrobiłoby to te 1,5% w xerialine.
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 17:41   #171
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: nawilżanie

ja teraz uzywam xeriala 5, a na okres wiosenno-letni xerialine . tonik to u mnie rzadkosc .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 22:23   #172
She is Minx
Rozeznanie
 
Avatar She is Minx
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 502
Dot.: nawilżanie

a ile kosztuje Xerial 5 ? Bo tak sie zastanawiam czy nie przepłaciłam kusząc się na to Xerialine a też mam odwodnioną skórę.
__________________
She is Minx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 00:07   #173
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

Xerial 5 kosztuje mnie 42 zł (w aptece internetowej 37.50). A xerialine, z tego co pamiętam, kosztuje około 55 i ma mniejszą pojemność.
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 13:18   #174
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: nawilżanie

ja osobiscie nie wyobrazam sobie nakladania w okresie wiosenno-letnim xeriala 5 , za to w okresie jesienno-zimowym jest niezastapiony. xerialine ma bardzo fajna konsystencje - jest taki lekki; od razu idzie wyczuc ta roznice . kazdy musi dobrac do swojej cery odpowiednie kosmetyki .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-16, 13:26   #175
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: nawilżanie

noo xerial jak dla mnei ma tłustawa konsystencje , ale ja takie lubie w sumie ale rzerczywiscie na lato i wiosne moze byc za ciezki, no ale teraz idzie zima wiec pod tym katem dobieramy kosmetyki ale zdaje sobie sprawe iz niektorzy moz\ga lubic lekkie kremy przez caly rok zwlaszcza tlusciowszki
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 10:00   #176
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

Chciałam tylko dodać informację dla niedowiarków kwasowych - spędziłam z glyco już ponad pół roku i jest niezastąpione. Na początku miałam wrażenie, że oprócz wygładzania trochę też przesusza cerę - teraz widzę wyraźnie, że po jakimś czasie dokłada się wydatnie do efektu nawilżenia (nie wiem jak - może kremy lepiej się wchłaniają). Kiedy zapominam o nałożeniu glyco na noc - cera jest w o wiele gorszym stanie.

W dalszym ciągu polecam zestaw, który zaproponowałam na początku U mnie działa baaardzo dobrze
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 20:48   #177
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: nawilżanie

a ja ostatnio wzięłam sobie "nawilżanie" do serca od ok. 10 dni nawilżam się ze wszystkich frontów (kremy + dużo wody + capivit hydrocontrol) i widze wyraźną poprawe Mam skóre mieszaną, wrażliwą, naczynkową i trądzikową. Ufff trochę tego jest tak więc od 10 dni stosuje:

-godzina 7.30 - żel topialyse do skóry atopowej + xeraline visage. A jak się wchłonie to na policzki i skronie nakładam krem polarny z SPF 20 AA Oceanic

- po mniej wiecej 5 godzinach (cyli 12.30 ) - tonik nivea do suchej i wrażliwej + xeraline (albo nawilżający iwostin jak jest pod ręką. Ale wole xeraline)

- i znow po 5 godzinach (to juz mamy 17.30 :P) - tonik + xeraline albo krem nawilżająco wygładzający na dzień soraya (biostymulacja chyba - takie zielone opakowanie. Z tym że to nakładam raz na 3/4 dni bo to chyba dla skóry 25+ ^ ^)

i na wieczór żel topialyse + mendelac (co 2/3 dzień) lub acne derm (tylko na strefe T).

I raz na tydzień, dwa, jakas maseczka nawilżająca (ja lubie Lirene do wrażliwej)

a tak to duzo wody i raz dziennie capivit i mówie wam ogrooomna róznica skóra gładziuteńka (a jeszcze tydzien temu byla jak papier scierny), mniej się świeci, żadnego pryszcza (no dobra jeden - bo dusiłam ) i ogolnie jakas taka ładniejsza pozdrawiam
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 00:30   #178
molka_1
Rozeznanie
 
Avatar molka_1
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 588
Dot.: nawilżanie

ja jestem tu nowa, więc nie bijcie za moje pytanie, ale zastanawiam się, czy krem z mocznikiem nie zaszkodzi cerze naczynkowej? ja się niestety nie znam na składach, dopiero się uczę, więc prosze o odpowiedz
molka_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 12:49   #179
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: nawilżanie

hej ja mam cere naczynkową właśnie i używam xeraline visage (właśnie z mocznikiem) i nie szkodzi w ogóle Mocznik ma silne właściwości nawilżające wiec na pewno bardziej pomoże niż zaszkodzi przy wrażliwej skórze naczynkowej
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 13:36   #180
molka_1
Rozeznanie
 
Avatar molka_1
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 588
Dot.: nawilżanie

dubel, przepraszam
molka_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:23.