Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawienia - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-01, 18:33   #1711
Bambino123
Wtajemniczenie
 
Avatar Bambino123
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 687
Dot.: Nieregularne cykle, co z tym dalej zrobić

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Mnie też to denerwuje, w ciągu ostatniego roku byłam u 4 lekarzy i dwóch z nich zaproponowało mi tabletki na wyregulowanie cykli. Jak czytam wątek o odstawieniu tabsów i widzę jak dziewczynom dopiero po tabletkach się rozhuśtało to zwyczajnie się boję czy u mnie po odstawieniu nie będzie gorzej. Lekarka, u której byłam ostatnio powiedziała, żebym 4 miesiące brała, odstawiła i wtedy zobaczymy. Lekarz, u którego byłam 2 tygodnie wcześniej powiedział, ze hormony absolutnie nie bo one nie rozwiążą problemu i jak odstawie to wszystko wróci. Nie wspomnę że nie miałam robionych absolutnie żadnych badań hormonalnych, jedynie usg... Lekarzom jest wygodniej wcisnąć tabsy bo dziewczyny będą zadowolone bo przecież w końcu jest regularnie, a tak naprawdę problem jest tylko zamieciony pod dywan
Mi też lekarz kazał brać tabletki 4 miesiące i odtsawić. Jak zapytałam czy nie ma jakiś innych leków na wyregulowanie to powiedział, że nie, robi się to tabletkami bla bla... A właśnie po braniu tabsów wcześniej wszystko mi się rozregulowało. A wcześniej miałam co misiąc okresy i wszystko było ok... Mówiłam lekarzowi o tym, ale skoro powiedział, że anty się reguluje to uwierzyłam. W końcu to lekarz to kogo mam słuchać, tak sobie pomyślałam Mojej mamie, co prawda to pomogło bo wcześniej jak ja, cykle miała po 2-3 miesiące... Odstawiła jakiś rok temu, teraz idealnie, co 28-30 dni wypada jej okres. Tylko... brała tabletki ciągiem jakieś 8-10 lat.
Już nie wiem sama, co o tym myśleć, co się dzieje z moim organizmem i jak sobie pomóc
Bambino123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 20:54   #1712
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

A co jeśli ja nie mogę brać tabletek anty bo za każdym razem mnie bolą żyły i wyłażą? Właśnie dzisiaj odstawiłam i teraz martwię się co dalej będzie ze mną. W prawdzie nie brałam ich ze względu na okres, ale zanim zaczęłam to już coś było nie tak, jakieś krwawienia i skurcze między cyklami. Czy lekarz nie ma innych możliwości, żeby jakoś pomóc, nie ma innych sposobów oprócz tabletek anty?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 22:54   #1713
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

A tab anty regulują cykl? Jaka jest przyczyna Twojego nieregularnego cyklu? Jeśli anty mają taki wpływ na Twoje żyły to wątpię by ginekolog je przepisał
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 12:04   #1714
nika16503
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3
torbiel czy ciąża zatrzymuje okres??

Witam mam 25 lat. Mój cykl jest regularny trwa 31 dni.spóźnia mi się miesiaczka 2 tyg.byłam u lekarza w 39 dc stwierdził ze mam małą torbiel na prawym jajniku.ale nie dostałam żadnych leków na wylowanie miesiaczki tylko krew mi pobrali i usG.dziś mam 44 dc i nadal nie mam miesiączki.co mam zrobić.dodam że w 30 dc wspolzylam do konca.mam tylko zglosic sie na kontrole w kwietniu.jak moge wyolac miesiacze.dziś robiłam test i negatywny.
nika16503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 21:05   #1715
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Frezja__ Pokaż wiadomość
A tab anty regulują cykl? Jaka jest przyczyna Twojego nieregularnego cyklu? Jeśli anty mają taki wpływ na Twoje żyły to wątpię by ginekolog je przepisał
Niby wszystkie badania ok, ale anty już brac nie będę. Czy jest jakaś alternatywa w związku z tym? W badaniach miałam tylko androstendion i DHEA podwyższone, ale nie wiem, czy to ma znaczenie przy cyklach. Mam od tego trądzik i owłosienie.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 07:10   #1716
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Niby wszystkie badania ok, ale anty już brac nie będę. Czy jest jakaś alternatywa w związku z tym? W badaniach miałam tylko androstendion i DHEA podwyższone, ale nie wiem, czy to ma znaczenie przy cyklach. Mam od tego trądzik i owłosienie.
Masz umówioną wizytę u gina? Dobrze jeśli znajdzie konkretną przyczynę.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 13:35   #1717
vanilla_93
Raczkowanie
 
Avatar vanilla_93
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 30
Objawy są, ale...okresu nie ma

Cześć dziewczyny!
Piszę tutaj z prośbą o pomoc/odpowiedź, bo póki co nie udam się z wizytą do ginekologa (prywatnie mnie w tym momencie nie stać, a na NFZ czekania jest prawie dwa miesiące). O co chodzi? Od mniej więcej tygodnia obserwuję "swoje" normalne objawy zapowiadające nadejście okresu - wypryski na twarzy, zwiększona potliwość ciała, zmęczenie, rozdrażnienie, napady smutku, ciemniejszy kolor moczu i intensywnie wydzielany śluz. I czekam. A jego nie ma. Nie miesiączkuję regularnie, moje cykle trwają od 30 do 40 dni, od ostatniej miesiączki minęło 41 dni.
Nie uprawiałam seksu, ale zdarzyły mi się w Sylwestra małe 'ręczne' zabawy z chłopakiem, więc pomyślałam (z ogromnym przerażeniem), że może na palcach przeniósł resztki prejakulatu (do wytrysku nie doszło) i coś tam się dzieje już w moim podbrzuszu. Zrobiłam test i wyszedł on negatywnie.
Przebadałam cały Internet i z możliwych "ociągaczy" okresu w ostatnim czasie (od ostatniej miesiączki) również:
- paliłam marihuanę;
- wzięłam kilka tabletek silnych, przepisywanych na receptę środków antydepresyjnych i przeciwbólowych (w okresie 3 dni);
- schudłam w dwa tygodnie 6kg; kilka lat temu byłam na intensywnej diecie, gdzie też szybko schudłam i okres zatrzymał mi się na 4 miesiące
- ogromny stres (sesja i ta moja wyimaginowana ciąża).
Nie biorę ani nigdy nie brałam żadnych leków regulujących hormony.

Czy któraś z Was ma może podobne doświadczenia, stresy, lęki? Czy mój stan jest "nienormalny ale znośny", czy jednak dzieje się coś złego?

Edytowane przez vanilla_93
Czas edycji: 2016-02-03 o 13:43
vanilla_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-03, 14:36   #1718
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Frezja__ Pokaż wiadomość
Masz umówioną wizytę u gina? Dobrze jeśli znajdzie konkretną przyczynę.
Ale miałam robione USG kilkakrotnie dopochwowe i było ok, endokrynolog też mnie widział, wynik 17ohp niby wyklucza nadnercza. Najwyraźniej nie ma konkretnego powodu, moze tak mam, nie wiem.

Teraz już powinnam mieć okres z odstawienia a tutaj nic. Normalnie miałam okresy, potem odstawiłam anty po 4 tabletce nowego opakowania i nie mam okresu, nic nie widać. Przestraszyłam się, że coś się porobiło. Odstawiłam bo mnie żyły bolały, nie będę się męczyć z żylakami i ryzykować. Nie wiem co teraz z okresem.
W piątek mam lekarza.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 16:54   #1719
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Objawy są, ale...okresu nie ma

Cytat:
Napisane przez vanilla_93 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Piszę tutaj z prośbą o pomoc/odpowiedź, bo póki co nie udam się z wizytą do ginekologa (prywatnie mnie w tym momencie nie stać, a na NFZ czekania jest prawie dwa miesiące). O co chodzi? Od mniej więcej tygodnia obserwuję "swoje" normalne objawy zapowiadające nadejście okresu - wypryski na twarzy, zwiększona potliwość ciała, zmęczenie, rozdrażnienie, napady smutku, ciemniejszy kolor moczu i intensywnie wydzielany śluz. I czekam. A jego nie ma. Nie miesiączkuję regularnie, moje cykle trwają od 30 do 40 dni, od ostatniej miesiączki minęło 41 dni.
Nie uprawiałam seksu, ale zdarzyły mi się w Sylwestra małe 'ręczne' zabawy z chłopakiem, więc pomyślałam (z ogromnym przerażeniem), że może na palcach przeniósł resztki prejakulatu (do wytrysku nie doszło) i coś tam się dzieje już w moim podbrzuszu. Zrobiłam test i wyszedł on negatywnie.
Przebadałam cały Internet i z możliwych "ociągaczy" okresu w ostatnim czasie (od ostatniej miesiączki) również:
- paliłam marihuanę;
- wzięłam kilka tabletek silnych, przepisywanych na receptę środków antydepresyjnych i przeciwbólowych (w okresie 3 dni);
- schudłam w dwa tygodnie 6kg; kilka lat temu byłam na intensywnej diecie, gdzie też szybko schudłam i okres zatrzymał mi się na 4 miesiące
- ogromny stres (sesja i ta moja wyimaginowana ciąża).
Nie biorę ani nigdy nie brałam żadnych leków regulujących hormony.

Czy któraś z Was ma może podobne doświadczenia, stresy, lęki? Czy mój stan jest "nienormalny ale znośny", czy jednak dzieje się coś złego?
Na ciąże bym w tym przypadku nie liczyła, ale napewno jest to powód żeby zgłosić się do ginekologa i to pilnie jesli miesiaczka nie nadejdzie lada dzien.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 22:37   #1720
Bambino123
Wtajemniczenie
 
Avatar Bambino123
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 687
Dot.: Objawy są, ale...okresu nie ma

Cytat:
Napisane przez vanilla_93 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Piszę tutaj z prośbą o pomoc/odpowiedź, bo póki co nie udam się z wizytą do ginekologa (prywatnie mnie w tym momencie nie stać, a na NFZ czekania jest prawie dwa miesiące). O co chodzi? Od mniej więcej tygodnia obserwuję "swoje" normalne objawy zapowiadające nadejście okresu - wypryski na twarzy, zwiększona potliwość ciała, zmęczenie, rozdrażnienie, napady smutku, ciemniejszy kolor moczu i intensywnie wydzielany śluz. I czekam. A jego nie ma. Nie miesiączkuję regularnie, moje cykle trwają od 30 do 40 dni, od ostatniej miesiączki minęło 41 dni.
Nie uprawiałam seksu, ale zdarzyły mi się w Sylwestra małe 'ręczne' zabawy z chłopakiem, więc pomyślałam (z ogromnym przerażeniem), że może na palcach przeniósł resztki prejakulatu (do wytrysku nie doszło) i coś tam się dzieje już w moim podbrzuszu. Zrobiłam test i wyszedł on negatywnie.
Przebadałam cały Internet i z możliwych "ociągaczy" okresu w ostatnim czasie (od ostatniej miesiączki) również:
- paliłam marihuanę;
- wzięłam kilka tabletek silnych, przepisywanych na receptę środków antydepresyjnych i przeciwbólowych (w okresie 3 dni);
- schudłam w dwa tygodnie 6kg; kilka lat temu byłam na intensywnej diecie, gdzie też szybko schudłam i okres zatrzymał mi się na 4 miesiące
- ogromny stres (sesja i ta moja wyimaginowana ciąża).
Nie biorę ani nigdy nie brałam żadnych leków regulujących hormony.

Czy któraś z Was ma może podobne doświadczenia, stresy, lęki? Czy mój stan jest "nienormalny ale znośny", czy jednak dzieje się coś złego?
Wydaje mi się, że stres związany z sesją plus panika przed ciążą opóźniają okres. Wyluzuj się i na pewno dostaniesz
Bambino123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 18:29   #1721
Cesarzova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 7
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Witajcie!
W lipcu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne - od tamtej pory okres nieco mi się rozregulował. Teraz chciałam wrócić, ginekolog przepisał mi receptę, natomiast miesiączka spóźnia się już sporo, ponieważ prawie dwa tygodnie. Ciąża jest wykluczona, a badania mam w normie. Jako, iż jutro wyjeżdżam za granicę, to muszę poczekać trochę na wizytę u ginekologa - farmaceutka zaproponowała mi lek homeopatyczny PASCOFEMIN. Dodam, że jestem ciągle bardzo młoda, ale powiedziała, że lek ten ma podobne działanie do luteiny, tj powinien mi spowodować okres. Czy któraś z Pań korzystała z tego sposobu? Czy ktoś mógłby się na ten temat wypowiedzieć? W Internecie opinii nie ma prawie wcale, na Wizażu znalazłam lek wspomniany raz przez wyszukiwarkę, natomiast Autorka nie napisała, czy pomógł. Proszę o pomoc. Pozdrawiam!
Cesarzova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-28, 08:51   #1722
antenn087
Raczkowanie
 
Avatar antenn087
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 336
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Witam ! moja historia jest dośc długa i zawiła . Ale tak w skrócie . Okres dostałam w 6 klasie podstawówki , miałam go narmalnie , mniej więcej reguralnie , bez żadnych bolesnych objawów. W styczniu z 2012 na 2013 raku miałam postanowienie noworoczne : SCHUDNĘ tak że wszyscy będą mi zazdrościc i podziwiac . Trochę głupi pomysł w 2 gimnazjum. Wazyłam 63 kg przy wzroście 162 . Już po miesiącu diety okres znikł po schudnięciu 5 kg, Niestety dieta ta przerodziła się w zabużenia odżywiania i różne momenty chudnięcia i tycia . Byłam kilka razy hospitalizowana i przy wypisie waga wahała się od 50 do 46 kg. A w najgorszym momencie ważyłam 35 kg. Ale waga szybko spadła poprzez nadmierny wysiłek fizyczny - długie spacery, sprzątanie , stanie , rower . Obecnie już 3 rok nie mam okresu , utrzymuję wage ok 43 kg przy wzroście 164 i chcę pracowac nad tym żeby okres w końcu wrócił.
antenn087 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 09:56   #1723
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez antenn087 Pokaż wiadomość
Witam ! moja historia jest dośc długa i zawiła . Ale tak w skrócie . Okres dostałam w 6 klasie podstawówki , miałam go narmalnie , mniej więcej reguralnie , bez żadnych bolesnych objawów. W styczniu z 2012 na 2013 raku miałam postanowienie noworoczne : SCHUDNĘ tak że wszyscy będą mi zazdrościc i podziwiac . Trochę głupi pomysł w 2 gimnazjum. Wazyłam 63 kg przy wzroście 162 . Już po miesiącu diety okres znikł po schudnięciu 5 kg, Niestety dieta ta przerodziła się w zabużenia odżywiania i różne momenty chudnięcia i tycia . Byłam kilka razy hospitalizowana i przy wypisie waga wahała się od 50 do 46 kg. A w najgorszym momencie ważyłam 35 kg. Ale waga szybko spadła poprzez nadmierny wysiłek fizyczny - długie spacery, sprzątanie , stanie , rower . Obecnie już 3 rok nie mam okresu , utrzymuję wage ok 43 kg przy wzroście 164 i chcę pracowac nad tym żeby okres w końcu wrócił.
Mamy Ci go przywrócić, czy co? do lekarza i to szybko, nie masz okresu 3 lata i nadal z wizytą zwlekasz?
domarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 18:53   #1724
przyczajka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 41
bezbolesna miesiączka

Cześć dziewczyny, chciałam prosić o jakieś informacje/porade
otóż zawsze moje miesiączki były bardzo bolesne, nie obywalo się bez tabletek, i po krotce mowiac podczas dwóch pierwszych dni bylam nie do zycia. natomiast dzisiaj dostałam miesiaczke, która jest jak na razie obfita jak zawsze, barwy tez normalnej, ale sek w tym ze jest CAŁKOWICIE bezbolesna. był pms, miałam bolesne piersi i bola one nadal, ale nie ma zadnego bolu ze strony podbrzusza. czy to jest normalne? pierwszy raz mi się to zdarza, gdybym nie widziala tego okresu nawet nie czułabym że go mam, czy mam się martwić?
przyczajka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 18:59   #1725
peggsue
Raczkowanie
 
Avatar peggsue
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 61
Dot.: bezbolesna miesiączka

Raczej nie umierasz, boli czy nie to raczej nic niepokojącego. Każda kobieta inaczej przechodzi miesiączkę. Ból i jego brak to nie oznaka jakiejś choroby. Nic tylko się cieszyć że nie boli
peggsue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 19:02   #1726
przyczajka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 41
Dot.: bezbolesna miesiączka

Cytat:
Napisane przez peggsue Pokaż wiadomość
Raczej nie umierasz, boli czy nie to raczej nic niepokojącego. Każda kobieta inaczej przechodzi miesiączkę. Ból i jego brak to nie oznaka jakiejś choroby. Nic tylko się cieszyć że nie boli
mam nadzieję po prostu gdzieś w sieci wyczytałam że brak bólu podczas okresu może mieć związek z cyklami bezowulacyjnymi.. dlatego też trochę się zaniepokoiłam
przyczajka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 18:15   #1727
Joasia 95
Raczkowanie
 
Avatar Joasia 95
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cześć dziewczyny mam prawie 21 lat i też mam nieregularne miesiączki. W ciągu ostatniego roku długości moich okresów to 23, 32, 35, 33, 30, 28, 31, 34, 29, 27. Myślicie że to coś poważnego? Dodam, że niedługo wybieram się na oznaczenie hormonów płciowych we krwi.
Czy powinnam się wybrać do ginekologa?
__________________
"Udane małżeństwa nie są efektem znalezienia idealnej osoby,
lecz kochania niedoskonałego człowieka,
którego wybrało się na współmałżonka. "

Edytowane przez Joasia 95
Czas edycji: 2016-02-29 o 18:43
Joasia 95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 19:01   #1728
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Joasia 95 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny mam prawie 21 lat i też mam nieregularne miesiączki. W ciągu ostatniego roku długości moich okresów to 23, 32, 35, 33, 30, 28, 31, 34, 29, 27. Myślicie że to coś poważnego? Dodam, że niedługo wybieram się na oznaczenie hormonów płciowych we krwi.
Czy powinnam się wybrać do ginekologa?
Twoja miesiączka trwała 23 dni, czy cykl? Jeśli cykl, to masz regularne. To, że raz jest 28 a drugi 34 to nie oznacza, że jest nieregularny :p
domarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 19:21   #1729
Joasia 95
Raczkowanie
 
Avatar Joasia 95
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

no cykl, cykl ale chyba cykl powinien mieć stałą ilość dni..
__________________
"Udane małżeństwa nie są efektem znalezienia idealnej osoby,
lecz kochania niedoskonałego człowieka,
którego wybrało się na współmałżonka. "
Joasia 95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-29, 20:13   #1730
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Joasia 95 Pokaż wiadomość
no cykl, cykl ale chyba cykl powinien mieć stałą ilość dni..
Pokaż mi osobę, która idealnie ma okres co tyle samo dni.. Nie, nie musi mieć tyle samo dni. Można mówić o nieregularnym okresie, gdy cykl ma 60 dni a potem 20 ale nie 2/3 dniowe spóźnienia, proszę Cię..
domarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 20:22   #1731
Joasia 95
Raczkowanie
 
Avatar Joasia 95
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

no właśnie też tak mi się wydawało, że to trochę niemożliwe ale niektóre dziewczyny tak mają i już nie wiedziałam czy to u mnie jest coś nie tak czy to jest normalne
__________________
"Udane małżeństwa nie są efektem znalezienia idealnej osoby,
lecz kochania niedoskonałego człowieka,
którego wybrało się na współmałżonka. "
Joasia 95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 20:39   #1732
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Joasia 95 Pokaż wiadomość
no właśnie też tak mi się wydawało, że to trochę niemożliwe ale niektóre dziewczyny tak mają i już nie wiedziałam czy to u mnie jest coś nie tak czy to jest normalne
To jest całkowicie normalne, bardzo rzadko zdarza się, żeby kobieta miała miesiączkę równiutko co 28 dni. Takie 'spóźnienia', to żadne spóźnienia
domarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 17:18   #1733
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Można, ja mam jak w zegarku - 25-26 dni

Tylko czy to możliwe, że w 19 (!) dniu cyklu miałam owulację? Zwykle co 3 cykl skręca mnie w 13-15 dniu, wyraźnie czuję, że zdycham. Ale 19? Raczej późno, nie?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 19:01   #1734
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Można, ja mam jak w zegarku - 25-26 dni

Tylko czy to możliwe, że w 19 (!) dniu cyklu miałam owulację? Zwykle co 3 cykl skręca mnie w 13-15 dniu, wyraźnie czuję, że zdycham. Ale 19? Raczej późno, nie?
Jest to calkiem mozliwe.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 21:11   #1735
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Jest to calkiem mozliwe.
I zostało mi 5-6 dni do okresu? Bo to na pewno nie pms, już mnie nic nie boli nienawidzę takich bolesnych owulacji
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 19:24   #1736
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Hej dziewczyny przejmuję trzeci blister tabletek Yaz, nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie, czy zmiana preparatu też wiąże się z pierwszymi trzema miesiącami podczas, których mogą wystąpić nieprawidłowości. Drugie pytanie : Kończę 3 blister tabletek Yaz ,ginekologa mam dopiero za miesiąc a w tym i poprzednim lustrze wystąpiła identyczna sytuacja tzn. Skąpe krwawienie przy przedostatniej tabletce. Prawdą też jest, że przez ostatni tydzień brałam tabletki przeciwalergiczne Amertil i zażyłam Pyralgine co też mogło mieć wpływ i trochę martwię się czy to kolejne tabletki znów się nie przyjęły

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 21:04   #1737
przyczajka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 41
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

dziewczyny czy jeśli miesiączka nie była bolesna, skończyła się kilka dni wcześniej niż zazwyczaj i ostatnie jej dni były mniej obfite to jakiś powód do niepokoju? zawsze zwijałam się z bólu a teraz czułam się jakby tego okresu wcale nie było, oprócz tego zawsze moje okresy trwały tydzień, a ten skończył się po 5ciu dniach, czy to normalne? dodam że pierwsze 3 dni były obfite a 2 ostatnie mniej niż zwykle, ten cykl trwał 31 dni a poprzednie dwa 29
przyczajka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 21:09   #1738
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
I zostało mi 5-6 dni do okresu? Bo to na pewno nie pms, już mnie nic nie boli nienawidzę takich bolesnych owulacji
W przypadku cykli 26-28 dniowych owulacja może wystąpić różnie . najczęściej jednak jest to miej więcej miedzy 13 a 16 dniem cyklu. Ale różne czynniki maja wpływ na owulację i jej wystąpienie. Wystarczy czasami stres i już owulka przesunie sie do przodu lub do tyłu.Bywaja też po prostu przesunięcia bo organizm to nie zegarek szwajcarski Mozna wiec brac pod uwage to, ze czasami owulacja przy takiej długosci cyklu wystapi 17,18,19 dc.

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Cytat:
Napisane przez przyczajka21 Pokaż wiadomość
dziewczyny czy jeśli miesiączka nie była bolesna, skończyła się kilka dni wcześniej niż zazwyczaj i ostatnie jej dni były mniej obfite to jakiś powód do niepokoju? zawsze zwijałam się z bólu a teraz czułam się jakby tego okresu wcale nie było, oprócz tego zawsze moje okresy trwały tydzień, a ten skończył się po 5ciu dniach, czy to normalne? dodam że pierwsze 3 dni były obfite a 2 ostatnie mniej niż zwykle, ten cykl trwał 31 dni a poprzednie dwa 29
Owszem normalne, powinnas sie cieszyc, ze nie bolalo Ja równiez czasami tak mam, że miesiaczke mam np.8 dni lub 5. Nic w tym nadzwyczajnego.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 21:21   #1739
przyczajka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 41
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

pewnie masz rację, dziękuję za szybką odpowiedź
przyczajka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 10:43   #1740
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
W przypadku cykli 26-28 dniowych owulacja może wystąpić różnie . najczęściej jednak jest to miej więcej miedzy 13 a 16 dniem cyklu. Ale różne czynniki maja wpływ na owulację i jej wystąpienie. Wystarczy czasami stres i już owulka przesunie sie do przodu lub do tyłu.Bywaja też po prostu przesunięcia bo organizm to nie zegarek szwajcarski Mozna wiec brac pod uwage to, ze czasami owulacja przy takiej długosci cyklu wystapi 17,18,19 dc.[COLOR="Silver"]
Nie mam takich cykli, moje są krótkie, trwają 25-26, nigdy 28. Średnio właśnie wyczuwam owulację (taki nacisk w dole brzucha) w 13-15 dniu, więc zdziwiłam sie, że tym razem była tak późno i bardzo bolesna (mam tak co kilka cykli, czasami budzę się w nocy, tak mnie skręca).

No i te sprawy typu stres, dieta itp. ja to wiem, nie musisz mi tłumaczyć zresztą, nic nie zmieniałam, stąd pytanie po prostu dziwi mnie, jak w tak krótkim cyklu owulacja może wystąpić 6 dni przed okresem
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-19 08:14:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:18.