Łuszczyca - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-18, 21:51   #31
izabelka25
Przyczajenie
 
Avatar izabelka25
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 17
Dot.: łuszczyca na głowie:(((

Dziękuje serdecznie za te odpowiedzi POZDRAWIAM
izabelka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 15:52   #32
momalina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2
łuszczyca a przekłucie pępka

Witam! Mam pytanie czy łuszczca jest przeciwwskazaniem do tego by przekłuć pępek? Robią mi się czasami zmiany łuszczycowe w tym miejscu. Zastanawiam się też nad przekłuciem miejsca intymnego, czy jest jakieś przeciwwskazanie do tego typu zabiegu. Dziękuje za odpowiedź
momalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 20:46   #33
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: łuszczyca a przekłucie pępka

a nie masz objawu Koebnera, który polega na tym, że w miejscu urazu (np.kolczykowania)pojawia ją się zmiany łuszczycowe?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 22:37   #34
momalina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2
Dot.: łuszczyca a przekłucie pępka

nie mam tego objawu. przekłułam uszy i wszystko było ok. Nie było żadnych komplikacji.
momalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 20:12   #35
spikowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 65
GG do spikowa
Dot.: łuszczyca a przekłucie pępka

Cześć,ja mam problemy z łuszczycą. Miałam kolczyk w pępku i nie polecam. Zmiany łuszczycowe pojawiły sie w tym miejscu dopiero po przekłuciu. Wcześniej mimo dośc obszernie "rozsypanej" po ciele łuszczycy to miejsce było wolne od ognisk łuszczycowych. Po przekłuciu ranka mi sie goiła ok 4 miesięcy, mimo że wcześniej nie miałam problemów z gojeniem sie różnego rodzaju ran. Najgorsze jest to, że po wygojeniu rany zmiany łuszczycowe zostały przez co(tak mi sie wydaje) skóra przerwała sie i została ciemna blizna . Po prostu z czasem ten fragmęt ciałka robił sie coraz cieńszy i delikatniejszy. W sumie nie polecam,zastanów sie czy warto oszpecić brzuszek?? Ja z kolczyka w sumie cieszyłam sie niecały rok.
spikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 20:39   #36
spikowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 65
GG do spikowa
Smile Dot.: łuszczyca na głowie:(((

Witam,też mam problem z łuszczycą ale na całym ciele, wiele specyfików już prubowałam z różnym skutkiem. Ostatnio jeszcze przyplątało sie zapalenie stawów ( łuszczycowe),na co brałam leki i łuszczyca zniknęła na jakiś czas,teraz wraca bo przerwałam ten lek, ale ciesze sie że go nie biore bo bardziej mógł mi zaszkodzić niż pomóc. Teraz zamierzam kupić sobie preparaty ks.Klimuszko. Kiedyś kupiłam ale były tylko zioła, niestety takie to niedobre że wytrzymałam tylko miesiąc a trzeba pić przez 3, za to skorzystałam na idealnej cerze... ale wrócę do tematu.. Teraz wszystkie kuracje ks.Klimuszko są dostępne w ziołach, saszetkach do parzenia(czyli podzielonych porcjach),kroplach i tabletkach. Oczywiście problem w tym że zioła są najtańsze a tabletki najdroższe. Myśle że warto spróbować, ja zamówiłam właśnie trzecią kuracje. Pierwsza była na łuszczyce coprawda nie dokończyłam jej ale cera skorzystała,druga na odchudzanie też nie dokończyłam tego ochydztwa ale 8 kilo mniej bez efektu jojo, teraz zaczynam trzecią ale tym razem w kroplach więc myśle, że dotrwam do końca.Pozdrawiam.Kiedyś jeszcze piłam citrosept i pomogło ale potem zmienili %ekstraktu (minimalni) i już przy drugim podejściu nie zadziałał buu..
spikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 19:37   #37
CZARNA OWCA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2
Wink Dot.: łuszczyca na głowie:(((

bardzo dobrym srodkiem na leczenie luszczycy jest plyn DERMOVATE, wiem bo sama stosuje jest naprawde swietny...w dwa dni usuwa ''plamki'' naprawde swietny lek,,,,polecam
CZARNA OWCA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-30, 20:23   #38
rene_artua
BAN stały
 
Avatar rene_artua
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 34
Dot.: łuszczyca na głowie:(((

Witam mam 21 lat i jestem chyba pierwszym osobnikiem płci męskiej na tym forum
Łuszczyce na owłosionej skórze głowy ( tylko na owłosionej skórze głowy ) mam od 3 lat. Pomaga mi tylko płyn elocom lub diprosalic ( diprosalica nie używam bo jest silny ). Czerwone plamy we włosach występują mi przeważnie co 10 dni. Gdy je posmaruje płynem elocom ( na recepte 10 zł ) to po paru godzinach znikają i sie wyszuszają ( pojawia się troche łuski więc nalezy ją zdrapać ). Za 7 lub 10 dni znowu to samo i tak wkoło maciej aż do usranej smierci
rene_artua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 19:36   #39
Agusia211
Przyczajenie
 
Avatar Agusia211
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1
Dot.: łuszczyca na głowie:(((

oj, kochani, strzeżcie sie diprosalicu, elocomu i innych leków sterydowych... teraz działają, ale skóra sie przyzwyczaja i potem juz nawet te leki wam nie pomogą... wystarczy poczytac o skutkach ubocznych sterydów...
Agusia211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 14:06   #40
agulineks24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: sosnowiec
Wiadomości: 22
Dot.: łuszczyca na głowie:(((

Ja na Luszczyce choruje 8 lat.
Lekarze mówia mniej stresów,paierosów,alkohol u zadnych pikantnych przypraw,mało soli i dieta wzbogacona w ryby.Ale ilez tak mozna?? Powiem tak juz sie przyzwyczaiłam do MOJEJ łuszczycy coz innego moge zrobic jak tylko dba dbac i dbac.
Fakt diety rybnej nie prowadze i jem wszystko co zakazane nie specjalnie tylko lubie.
łuszczycy po pierwsze nie mozna drapac nawet jak swedzi(rozsiewamy ja sami) sa specjalne tabletki na swedzenie a masci jakich uzywam to chyba wszystkie juz jakie mogłam wyprobowałam.Najczesciej stosuje LORINDEN A szczegolnie wieczorem przed spaniem smaruje zakladam folie.Ale pierwsze co pamietajcie ze musicie z nia nauczyc sie zyc.Bo niestety ta choroba jest nieuleczalna a tylko podleczalna
__________________
Pozdrawiam Agulineks
agulineks24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 07:54   #41
spikowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 65
GG do spikowa
Dot.: łuszczyca na głowie:(((

witam ponownie wszystkich, mam jeszcze jedno dla mnie ważne pytanie...co właściwie jest zabronione w diecie przy łuszczycy?? Każdy lekarz mówi że trzeba przestrzegać diety ale żaden nie powiedział mi dokładnie co jest zabronione, wiem że szkodzi cacao, papryka, sól, glutaminian sodu, który jest w prawie wszystkich przyprawach typu kucharek czy kostki rosołowe, w chipsach, ma chyba oznaczenie E641, alkohol też to każdy lekarz powie ale co jeszcze???Prosze wszystkich o odpowiedz, cokolwiek wiecie na ten temat.
spikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-12, 11:13   #42
kijana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: chorzów
Wiadomości: 2
GG do kijana
łuszczyca

mam pytanie czt ktos moze zna jakies naprawde skuteczne leki na łuszczyce.... ja bralam juz setki lableke, ziol, masci i nic nie pomaga... tak jak powinno...
teraz jem ziola ojca klimuszki.... jak narazie dzialaja.... ale oczywisice nie wsyztsko schodzi tak jak powinno...
moja skora jest strasznie sucha.... wiec musze ja smarowac balsamami.. a miejsca chore smatuje okolo 5 razy dziennie...bo juz mam tego dosc..

moze ktos mi pomoze...
kijana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 14:00   #43
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: łuszczyca

Cytat:
Napisane przez kijana
moze ktos mi pomoze...
Z pewnoscia dermatolog

Skad wiesz, ze to luszczyca?
Jaka masz postac luszczycy?
Czym zmiany byly leczone?

Edytowane przez mskladaczek
Czas edycji: 2005-12-12 o 18:17
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 19:47   #44
justifiori
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 251
Dot.: łuszczyca

A probowalas moze laticortu i locoidu?
justifiori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 17:04   #45
critti
Raczkowanie
 
Avatar critti
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 39
Dot.: łuszczyca

mialam jedne wysyp luszczycy narazie od 3,5 roku mnie nie wysypalo jednak na twarzy pojawiaja sie nieraz czerowne suche plamki tez mnie to wkurza ;( ale wiesz co wtedy robie? ide na solarium jak pojde z 2 razy odrazu mi znikaja heh no i oczywiscie smaruje twarz kremem nawilzajacym ale oprocz tego mozesz smarowac cialo oliwka najlepiej bezzapachowa
critti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 15:36   #46
mala_agentka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 29
Łuszczyca i plamy na całym ciele:(

Szkoda mi mojej cioci i chciałabym jej jakoś pomóc ale nie wiem jak może wy coś doradzicie??
Moja ciocia choruje na łuszczyce i na całym ciele zrobiły jej się takie brązowo- czerwone plamki. Są one bardzo widoczne i ciocia strasznie się ich wstydzi . Jak niechcacy odsłoni nogę czy brzuch to się strasznie krępuje . Czy jest jakiś sposób na wybielenie albo jakieś usunięcie tych plam???
mala_agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 17:24   #47
xOxO.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5
Unhappy Łuszczyca na rzęsach :(

Już dłuuugi czas mam łuszczycę na rzęsach. Wygląda to tak samo, jak śpiochy .. Byłamu okulisty i ona przypisała mi maść, ale ona była nieskuteczna .. Nie wygląda to za ładnie .. Może ktoś to wyleczył ?

Jeśli to nie w tym dziale to przepraszam bardzo !
xOxO. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 22:11   #48
misiomorka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 26
Dot.: Łuszczyca na rzęsach :(

Hej. Też jestem "szczesliwą" posiadaczka tej choroby. Nie mam łuszczycy na rzęsach ale na dolnej powiece i smaruje paskudki (tak je nazywam:p) kremem do bardzo suchej skóry. Czasami tez sobie mazne na górej powiece blisko rzęsek. Spróbuj może takiej "kuracji" przez kilka dni i zobaczysz jakie będą efekty.

Pozdrawiam serdecznie
misiomorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 10:40   #49
justynasro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1
Dot.: Łuszczyca na rzęsach :(

sama to przeszlam,ale nie tylko na rzesach ale na calym ciele,nie pomogly zadne masci.dopiero naswietlania metoda PUVA pomogly.od 2 lat mam spokoj.ani sladu luszczycy
justynasro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-16, 21:15   #50
aszia
Raczkowanie
 
Avatar aszia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 88
Dot.: Łuszczyca na rzęsach :(

dawno dawno temu też to miałam, zauważyła to okulistka i powiedziała że najlepsza jest "zieleń brylantowa". nie wiem skąd to wziąć ani ile kosztuje bo było to dawno, pamietam tylko że rodzice załawili to od cioci która w USA mieszka
aszia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 22:17   #51
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: Łuszczyca i plamy na całym ciele:(

Mala agentko a to nie przypadkiem rybia luska???? cos mi to bardziej na rybia luske pasuje choc wiele osob myli to z luszczyca... _Niestety leczenie choroby jest tylko i wylacznie obajwowe... najczesciej stosowane to steroidy oraz retinoidy....
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 12:26   #52
doro28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: ŁUSZCZYCA

hejka, ja mam takie pytanko, bo moj starszy brat horuje na łuszczyce i czesto bola go nogi, objawy sa podobne do reumatyzmu, czy mozliwe jest ze to prze łuszczyce?....martwie sie o niego...
doro28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 10:39   #53
Illegal_girl_
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2
Unhappy Łuszczyca wysiękowa?

Cześć.

Od kilku lat mam łuszczycę. Maści ani inne leki nie pomagają, albo dają efekt krótkotrwały (nie znika, co najwyżej zaczerwienia się, a gdy raz zapomnę ich posmarować - bielą się na nowo


Jakoś sobie radzę, ale ostatnio zaczęłam odczuwać pieczenie w miejscach intymnych. Tam też mam łuszczycę!


Do dermatologa więcej nie pójdę, do ginekologa też nie. Maści nie działają, a tylko wyczyszczają portfel.


Od miesiąca stosuję dietę, jednak na razie efektów nie widać.


Pomocy!



[pozdrawiam wszystkich łuskowatych ;P)
Illegal_girl_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 11:26   #54
truzkawka
Rozeznanie
 
Avatar truzkawka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tam, gdzie nie rosną truskawki
Wiadomości: 730
Dot.: Łuszczyca wysiękowa?

Dziewczyno!!
Do lekarza biegiem!
DERMATOLOGA.
__________________
W byciu wyjatkowym nie chodzi żeby być lepszym od innych tylko żeby żyć w zgodzie ze sobą
truzkawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 15:11   #55
Wojtek1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Exclamation Łuszcyca skóry

Mam problem od kilku lat z łuszczyca skóry - na ciele zaognienia zniknęły pozostały tylko na głowie i właśnie tu pojawia się duży problem - do póki wszystko kryło się pod włosami to jeszcze jakoś to tolerowałem ale teraz jest zupełnie inaczej, choroba wychodzi powoli poza obrys włosów i zaczyna być widoczna. lekarz polecił mi płyn DERMOVATE ale jest on na bazie sterydów i pomaga tylko na chwile a potem jest coraz gorzej -JAK SOBIE Z TYM PORADZIC ?????????????
Wojtek1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 15:20   #56
Wojtek1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Dot.: ŁUSZCZYCA

To Ciekawe Co Piszesz Powiem Szczerze Nie Stosowałem Nigdy Takiego Rozwiazania - Ja Mam łuszczycę W Szczególności Na Głowie I Od Jakiegos Czasu Nie Moge Sobie Z Nia Poradzić
Wojtek1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 15:33   #57
nariatka
Raczkowanie
 
Avatar nariatka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 266
Dot.: Łuszcyca skóry

moja siostra takze cierpi na ta przypadlosc od wielu lat. Z tego co wiem to nie ma zlotego srodka ktory potrafi zwalczyc luszczyce. Ona stosuje roznego rodzaju masci i oliwki. Wiem ze juz bardzo dlugo stosuje masc dermovate i z tego co sie orientuje jest ona dla niej najlepsza, zmiany nie sa strasznie widoczne (kiedys bylo znacznie gorzej) pomaga jej takze (co dziwne) solarium bo od promieni czy to takich sztucznych czy normalnie slonecznych skora wyglada zdecydowanie lepiej. To tyle co moge Ci powiedziec na chwile obecna. Postaram sie jej wypytac co jej najbardziej pomoglo w zwalczaniu luszczycy i dam Ci znac
__________________
~~ Szczęśliwa że z Tobą ~~

nariatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 23:16   #58
nataliawp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Dot.: ŁUSZCZYCA

Czesc wszystkim! Mam Łuszczyce od 3 lat. Nienawidze tej choroby tak samo jak Wy. Chciala bym wam polecic lek wlasnej roboty stosowany w naszej rodzinie od lat. Potrzebny jesy spirytus salicylowy 100mil oliwka do dzieci 100mil i 1 kwasek cytrynowy.wszystko wymieszac i stosowac jak tylko czas na to pozwoli. Mi pomoglo mam nadzieje ze wam tez.Pozdrawiam
nataliawp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 15:32   #59
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ŁUSZCZYCA

Łączę
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 20:18   #60
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: ŁUSZCZYCA

Moj maz rowniez choruje na luszczyce. Pomaga mu zwykla masc p. grzybiczna. np. ketokonazol. Pod ta postacia jest rowniez dostepny szampon.
Grzyby (i nie tylko) to jedne z milionow pasozytow zyjacych z nami w symbiozie. Oznaki chorobotworcze pojawiaja sie w momencie zaburzenia rownowagi, np otarcia badz inne czynniki.
Prawda jest, ze alkohol zaostrza objawy choroby. Proponowalabym rowniez uwazac ze sloncem - przesusza - nastepnie oslabiony mechanizm obronny skory nie bedzie w stanie zapewnic jej dostatecznej ochrony przed wplywem czynnikow zewnetrznych czego wynikiem moga bys zmiany skorne... polecany rowniez przez naszego dermatologa plyn do mycia skory suchej - Cetaphil. Poszperajcie w aptece internetowej
__________________
Two hearts are beating together
I'm in love....
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-02 13:47:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:02.