Termoloki - wątek zbiorczy - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-11, 20:26   #211
niunia92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 158
Dot.: termoloki - jakie polecacie?

podpisuje się pod prośbą koleżanki,proszę o opinie posiadaczki termoloków!
niunia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 16:39   #212
kejtigda
Wtajemniczenie
 
Avatar kejtigda
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 011
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

Wybrałam i zakupiłam babyliss 3021e więc w święta napiszę jak się sprawują bo mama schowała i odda pod choinkę
__________________
485 i 545 mentorki made by dr Skwiercz 2009
kejtigda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 16:56   #213
niunia92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 158
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

a mi chłopak dziś kupił takie same,ale też dostane dopiero na gwiazdkę więc jak sprawdzę to dam znać czy warto kupić pozdrawiam
p.s.
jak komuś się nudzi to będę wdzięczna za głosik na mnie w konkursie Wizaż,wystarczy kliknąć na mój baner
niunia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 12:39   #214
ABCANGELIKA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

Witam Teraz Was pewnie zaskoczę pytaniem. Czy któraś z Was miała lub ma termoloki firmy.....looking good . Wczoraj spontanicznie kupilam je w sklepie za nie cale 90 zł i nie wiem co o nich myśleć. Nie mam porównań. Firma też prawie nie znana.Jeżeli któraś z Was ma takie i może podzielić sie doświadczeniem będe wdzięczna za odpowiedz
ABCANGELIKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 18:26   #215
magdolena
Zakorzenienie
 
Avatar magdolena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 220
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

Ja kupiłam sobie na Allegro termoloki Remingtona. Nie do konca wiem czy po nagrzaniu i otwarciu mam juz wyłaczyc, czy moge nawijac na wlosy, a "pudlo" moze byc jeszcze podlaczone do pradu?

Poki co zawinelam sobie 5 walków i za 10 minut sie okaze jak skręt. Od razu mam jedno spostrzezenie-trzeba nawijac az do samej skory bo inaczej wiszą i ciągną włosy.
__________________
Wymiana kosmetyczna
magdolena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 13:03   #216
mustysia19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

Witam Mam problem dostałam termoloki babyliss 3035U, ale nie mam pojęcia co zle robie loki mi nie wychodzą.Nie wiem czy za krótko grzeje, ale raczej nie bo lampka zmienia kolor z czerwonego na biały czy za krótko je trzymam na głowie! Może powinnam używam jakiegoś specjalnego środka lub ktoś zna technikę nakręcania wałków????
mustysia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 09:44   #217
kejtigda
Wtajemniczenie
 
Avatar kejtigda
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 011
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

Ile czasu trzymasz je na głowie? Ja też dostałam termoloki ale mam problem bo lampka mi nie gaśnie nie wiem czemu i nie wiem czy są gotowe a zeberka pl wpisz loki i tam wyskoczy artykuł i są 2 filmiki jak robić termoloki, właśnie one mnie zaispirowały
__________________
485 i 545 mentorki made by dr Skwiercz 2009
kejtigda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-28, 11:29   #218
Blablak
Zadomowienie
 
Avatar Blablak
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 959
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

Witajcie. Jezeli ktos ma problem z nakreceniem lokow za pomoca tego wspanialego urzadzenia, jakim sa termoloki, pozwolcie ze podam kilka wskazowek (to akurat sprawdzilo sie na moich wlosach).
Moje termoloki ---> http://www.boots.com/en/BaByliss-The...Hair%20Rollers

A wiec tak - krok po kroku:
1. Myje i susze wlosy
2. kiedy juz sa podsuszone, rozczesuje je i nakladam pianke l'oreal studio silk & gloss Curl Power dla wlosow kreconych
3. nastepnie nakladam rozgrzane walki (moje nagrzewaja sie w okolo 5 minut) na cienkie pasma wlosow, uzywajac tylko najmniejszych i srednich walkow - akurat taka ilosc czyli ok 14 walkow wystarczy mi na cala glowe, a mam dlugie i geste wlosy.
4. samo nakrecenie to kwestia ok 5 minut, a na glowie trzymam walki jak najdluzej (to zalezy ile mam na to czasu, czy gdzies sie spiesze itd )
5. srednio jest to ok 20 minut, ale co jakis czas 'pomagam' walkom utrzymac cieplo i co pare minut kieruje cieply strumien powietrza z suszarki 'dogrzewajac' walki - mysle ze dlatego wychodzi lepszy skret lokow.
p.s. nie trzymam wlaczonej suszarki przy glowie cale 20 minut, tylko moze z 5 minut na caly ten czas.
6. sciagam walki - skret jest jak marzenie Czesze wlosy jak tylko mi sie podoba (zazwyczaj grzywke spinam do gory wsuwkami, reszte wlosow zostawiam tak jak sa), lakieruje na calej dlugosci wlosow - uzywam lakieru marki Boots, bezzapachowego, bo jest tani, swietnie utrwala i nie ma zapachu, ktory mnie strasznie denerwuje w lakierach do wlosow.
7. wychodzi mniej wiecej taka fryzura jak na zalaczonym zdjeciu. tylko ze skret ladniejszy, bo ta pani ma jakies oklapniete te loki :P
u mnie efekt utrzymuje sie 2 dni, bo potem trzeba umyc wlosy i nakrecic je od nowa

Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fryz1583bd.jpg (11,3 KB, 263 załadowań)

Edytowane przez Blablak
Czas edycji: 2010-12-28 o 11:33
Blablak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 12:01   #219
Minechah
Raczkowanie
 
Avatar Minechah
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 48
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

Witajcie, dziewczyny!
Ja obecnie mam zarówno Babyliss Lightweight (to ten z plastikowymi wałkami bez weluru), jak i Babyliss 3035U.

Z moich obserwacji wynika, że włosy muszą być podatne na skręt - jeśli są sztywne i nie bardzo chcą długo trzymać fryzurę po stylizacji np. lokówką, to termoloki także nic tu nie pomogą - i to nie będzie ich wina.

Moja mama ma włosy sztywne i proste - zrobiłam jej uczesanie na moich termolokach i niestety po 2 godzinach po fryzurze nie było śladu - mimo, że zastosowałam kosmetyki do stylizacji oraz utrwalające
To samo u mojej córki - u której nawet silny skręt robiony lokówką nie trzyma się zbyt długo.
U mnie z powodzeniem można nawet wgnieść zwykły środek do stylizacji i wysuszyć dyfuzorem - mam wówczas fryzurę w loczki na cały dzień.

Termoloki dają mi rewelacyjną i trwałą fryzurę, jakbym wyszła prosto z salonu! Jestem nimi zachwycona.

A loki na termolokach Babyliss robię tak:
na umyte i wysuszone włosy nakładam piankę lub spryskuję je lotionem oraz środkiem chroniącym przed wysoką temperaturą. Nawijam włosy na wałki i czekam, aż wałki wystygną (około kwadransa; ale czasem dłużej, bo np. robię sobie w tym czasie makijaż i chłodne już wałki ciągle trzymam na głowie, hihi). Wałki nawijam "do wewnątrz".
Zdejmuję wałki delikatnie, lekko rozluźniam włosy palcami (wsuwam dłoń przy nasadzie włosów i lekko przesuwam w poprzek po skórze głowy), po czym spryskuję odrobinę lakierem albo żelem w sprayu (Hegron).

Próbowałam różne sposoby nakręcania wałków, znalezione na youtubie, i imho sposób nakręcania zaczynając od tyłu głowy jest moim zdaniem najlepszy. Mój sposób nakręcania wałków był zainspirowany tym filmikiem: http://www.youtube.com/watch?v=gSIBkfkL1yc

Oba rodzaje wałków Babyliss (Lightweight i 3035U) sprawdzają się u mnie niezawodnie - zarówno na jednych, jak i na drugich wychodzą mi rewelacyjne loki.
Chociaż chyba jednak bardziej polubiłam model 3035U - szybciej się nagrzewa (w 5-6 minut czerwona kropka zamienia się w białą!).
Z drugiej strony wałki z modelu Lightweight mocniej się nagrzewają i dłużej trzymają ciepło - zdarzało się, że nawet trzeciego dnia miałam jeszcze po nich całkiem przyzwoitą fryzurę (!).
Z tych 3035U na drugi dzień loki są troszkę luźniejsze, ale nadal tworzą dobrą fryzurę, natomiast trzeciego dnia już jednak nie wytrzymują.

W obu modelach Babyliss są wygodne metalowe wsuwki, które najbardziej lubię do przytrzymywania wałków, ale plastikowe spinki modelu 3035U też są przydatne np. do największych wałków nakręcanych na czubku głowy - są znacznie lepsze, niż np. klamerki Remingtona, które trudno przypiąć tak, by wałek był stabilnie i nieruchomo ustawiony na głowie.

Ogólnie rzecz biorąc mogę z czystym sumieniem polecić termoloki Babyliss - jednakże pod tym warunkiem, że najpierw sprawdzicie i przekonacie się, że wasze włosy reagują dobrze na stylizację.

Warto najpierw - na próbę - nakręcić włosy chociażby na tradycyjne papiloty, zwykłe wałki czy potraktować lokówką - i zobaczyć, jakie są tego wyniki. Można też wybrać się do fryzjerki, która ma zestaw termoloków (jak tak zrobiłam).
Jestem bardzo zadowolona z obu Babyliss - ale jest też pewien problem, bo teraz jedne z nich powinnam sprzedać i nie mogę zdecydować, które...
__________________
Don't be too busy to be beautiful

Edytowane przez Minechah
Czas edycji: 2010-12-28 o 12:21
Minechah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 12:47   #220
magdolena
Zakorzenienie
 
Avatar magdolena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 220
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

Ja o moich termolokach remington po jednym uzyciu moge powiedziec tyle, ze uzywajac pianki Taft i lakieru Wellaflex, po 6 godzinach prawie calkowicie sie wyprostowaly... Dziwi mnie to troche. Trzymalam ok 20-25 minut. Te walki bardzo wolna stygna, nawet jak sciagalam jeszcze byly cieplawe. Jak robilam loki na papilotach (wieczorem) to trzymaly mi sie do konca nastepnego dnia. Trzymalam wtedy godzine i co jakis czas suszylam suszarka. Myslalam ze z termolokami efekt bedzie lepszy po krotszym czasie Wychodzi na to ze trzeba trzymac dluzej i podsuszac suszarka. Pewnie na krotszych wlosach efekt bylby lepszy, ja mam wlosy prawie do pasa. A co do samych walkow to swietnie sie nawija wlosy dzieki tej klamerce i spinki sa wygodne.
__________________
Wymiana kosmetyczna
magdolena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 12:29   #221
mustysia19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

Bardzo dziękuje za wskazówki od Blablak i Minechan. Naprawdę bardzo się przydały
mustysia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-02, 14:11   #222
OrangeBlossom
Raczkowanie
 
Avatar OrangeBlossom
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 117
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

Dziewczyny jak to jest z nawijaniem wilgotnych włosów na termoloki? wydaje mi się, że gdzieś przeczytałam, że nie można tego robić.
mam welurowe babyliss, dotychczas kręciłam na nie suche już włosy i wychodziło super, ale mam ochote popryskać jakimś sprejem utrwalającym przed nawinięciem, żeby mi się loki lepiej trzymały.
widzę, że wiele z was pryska jakimiś sprejami albo zwilża włosy pianką, więc chyba to bezpieczne?
OrangeBlossom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 17:50   #223
marlina21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

Gdy nawijasz termoloki na wilgotne włosy szybciej się przesuszają i niszczą, też mam zamiar kupić termoloki ale nie mogę się zdecydować czy remington czy babyliss
marlina21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 17:18   #224
OrangeBlossom
Raczkowanie
 
Avatar OrangeBlossom
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 117
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez marlina21 Pokaż wiadomość
Gdy nawijasz termoloki na wilgotne włosy szybciej się przesuszają i niszczą, też mam zamiar kupić termoloki ale nie mogę się zdecydować czy remington czy babyliss
hmmm... a z czego to wynika że się bardziej niszczą?
mi nie chodziło o takie mokre po wodzie, ale o zwilżone jakimś sprejem ochronno-nawilżającym albo pianką. swoją drogą jak ktoś może polecić dobry sprej albo piankę do stosowania z termolokami to będę wdzięczna (tylko koniecznie bez alkoholu, bo moje włosy bardzo go nie lubią)
a z termoloków to ci marlina polecam babyliss, mam je od świąt i absolutnie się w nich zakochałam
OrangeBlossom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 17:48   #225
magdolena
Zakorzenienie
 
Avatar magdolena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 220
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

Sprayem to bez obaw mozesz psikac. Jak masz termoloki welurowe to tez mozesz wilgotne wlosy nawijac.
__________________
Wymiana kosmetyczna
magdolena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 09:32   #226
marlina21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

A możesz powiedzieć OrangeBlossom jaki model używasz. Jeśli chodzi o psikanie włosów spreyem przed nawijaniem myslę że nic się nie stanie. Myślałam że masz na myśli mokre niedosuszone jeszcze włosy. Gdzieś czytałam że gdy nawiniesz takie włosy efekt jest taki jakbyś przejechała po nich goracą prostownicą - palą się i niszczą
marlina21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 13:58   #227
OrangeBlossom
Raczkowanie
 
Avatar OrangeBlossom
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 117
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez marlina21 Pokaż wiadomość
A możesz powiedzieć OrangeBlossom jaki model używasz. Jeśli chodzi o psikanie włosów spreyem przed nawijaniem myslę że nic się nie stanie. Myślałam że masz na myśli mokre niedosuszone jeszcze włosy. Gdzieś czytałam że gdy nawiniesz takie włosy efekt jest taki jakbyś przejechała po nich goracą prostownicą - palą się i niszczą
mam babyliss pro BAB 3021 E
OrangeBlossom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 21:52   #228
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Termoloki - czym się różnią?(BaByliss

Mam zamiar zakupić termoloki firmy Babyliss. Zakupu dokonam jednak przez internet. Nie wiem jednak na które się zdecydować:
Termoloki ceramiczne 3035U, BaByliss

http://termoloki.pl/2010/11/09/babyl...-3035u-okazja/

Termoloki ceramiczne PRO BAB3021E, BaByliss

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...1e.html&next=1


Czym na dobrą sprawę różnią się poza ceną, wyglądem i tym, że pierwsze są trochę mniejsze(raczej te widuje u dziewczyn na youtube)? Czyżby po prostu to chwyty marketingowe?
__________________


Edytowane przez Noc(nik)
Czas edycji: 2011-01-16 o 22:10
Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 19:43   #229
marlina21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

Noc(nik) też zastanawiam sie nad termolokami babyliss 3035U. 3021E podobno sa bardzo dobre i godne polecenia tylko cena mnie przeraża, miałam kiedys prostownicę babyliss za którą dałam też niezłą kaskę reklamowałam już 3 razy. Nie wiem czy to wadliwy model czy jednak wybrać Remingtona...
marlina21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-19, 07:58   #230
Minechah
Raczkowanie
 
Avatar Minechah
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 48
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

Noc(nik), ja tam bym nie przepłacała - 3035U znakomicie i wystarczająco się sprawdza.
oczywiście pod warunkiem, że twoje włosy są podatne na skręt - bo jeśli nie, to i tak nie uda ci się uzyskać trwałych loków - na żadnych termolokach - niezależnie od firmy czy technologii.

BabylissPRO - produkty PRO (czyli professional) są stworzone z myślą o salonach fryzjerskich. Technologia jest ta sama, produkty PRO muszą spełnić po prostu odpowiednie normy, przewidziane dla urządzeń przeznaczonych do pracy ciągłej - więc np. niektóre części są wykonane z trwalszych elementów. To trochę tak, jak z suszarkami Babyliss i tymi BabylissPRO. PRO mają grzałki lepszej jakości. Ale dla warunków domowych Babyliss są całkowicie wystarczające.
__________________
Don't be too busy to be beautiful

Edytowane przez Minechah
Czas edycji: 2011-01-19 o 08:07
Minechah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 13:45   #231
kokardka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 20
GG do kokardka11
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

witam, mam problem z termolokami. Nie potrafię ich przypiąć dołączonymi spinkami. Szpilki są zbyt szerokie i nie podtrzymują loków tylko spadają. Mają jedną dziurę, jak na załączonym zdjęciu. Jak prawidłowo używać tych szpilek albo czymś innym je zastąpić? Bardzo proszę o pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0798.jpg (104,5 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0799.jpg (83,2 KB, 97 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0800.jpg (99,8 KB, 60 załadowań)
kokardka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 13:59   #232
marejta
Zadomowienie
 
Avatar marejta
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 344
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kokardka11 Pokaż wiadomość
witam, mam problem z termolokami. Nie potrafię ich przypiąć dołączonymi spinkami. Szpilki są zbyt szerokie i nie podtrzymują loków tylko spadają. Mają jedną dziurę, jak na załączonym zdjęciu. Jak prawidłowo używać tych szpilek albo czymś innym je zastąpić? Bardzo proszę o pomoc.
Jak dla mnie to ty je źle mocujesz, bo te spinki nie zakłada się na długość wałka ale na szerokość po przeciwnej stronie i wtedy się świetnie trzymają, moja mama stosuje i ma super efekty.
Ja natomiast kupiłam moje termoloki na allegro i miały zgubione te spinki wiec kupiłam klamry fryzjerskie i teraz się super trzymają
__________________
19.06.2010 Szczęśliwa żonka

Wiktoria 3570, 58 cm
http://www.suwaczek.pl/cache/9f62d41b5c.png


Nie taki diabeł straszny jak go malują obrona zaliczona - Pani Magister
marejta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 14:08   #233
kokardka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 20
GG do kokardka11
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

dzięki za radę, popróbuję w poprzek albo kupię te klamry
kokardka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 20:14   #234
Sysiol
Przyczajenie
 
Avatar Sysiol
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 22
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

a ja mam teraz problem że tak powiem, chcialabym kupić te termoloki babylissa model 3021E, ALE.. wydaję mi się ze są dwie calkiem inne opcje tego modelu a mianowicie, tańsza.. http://www.euro.com.pl/urzadzenia-ko...tml#content_3c (zwykłego babylissa) oraz droższa.. http://allegro.pl/babyliss-profesjon...432468321.html (babylissa pro)
Proszę mi wskazać róznice, bo z tego co jest napisane to te PRO są jakieś pulse, czy cos..
Bo nie wiem czy warto dokładać nieco kasy..
Proszę o pomoc.
Sysiol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 21:28   #235
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

Może trochę głupie pytanie, ale czy mając termoloki na głowie można pryskać je lakierem czy w jakiś sposób może on je uszkodzić? Moje włosy niestety inaczej się nie zakręcą.
I czy taki efekt da się termolokami uzyskać?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg BrightPair-Launch-Party-5-2-2009-jessica-lowndes-10160659-376-500.jpg (29,8 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg katherine_pierce_4_by_gaiphage-d2ynl2b.jpg (29,7 KB, 81 załadowań)
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 07:04   #236
Minechah
Raczkowanie
 
Avatar Minechah
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 48
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

Sysiol, jeśli twoje włosy dobrze reagują na stylizację, to moim zdaniem spokojnie możesz kupić każdą wersję termoloków - końcowy efekt będzie taki sam. Ważne są natomiast takie parametry, jak ilość wałków i ich średnice oraz czas nagrzewania (gotowość do pracy) urządzenia.

Jigoku, najlepiej zajrzyj na youtube; tam jest mnóstwo filmików, na których zobaczysz różne efekty stosowania termoloków. Moim zdaniem te fryzurki, które tu zlinkowałaś, są zrobione lokówką, ale myślę, że zbliżony efekt można spokojnie uzyskać nakręcając długie włosy na termoloki o odpowiednich średnicach, np. tak:
http://www.youtube.com/watch?v=JJ2S_spERvQ
albo tak:
http://www.youtube.com/watch?v=gSIBkfkL1yc

Aha, ja bym na twoim miejscu nie pryskała lakierem wałków - skręt utrwalaj dopiero po ich zdjęciu z włosów, kiedy już rozluźnisz loki i ułożysz fryzurę. Natomiast przed nałożeniem wałków polecam potraktowanie włosów środkiem chroniącym przed wysoką temperaturą i wspomagającym skręt
__________________
Don't be too busy to be beautiful

Edytowane przez Minechah
Czas edycji: 2011-02-07 o 07:15
Minechah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 08:42   #237
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Minechah Pokaż wiadomość
Sysiol, jeśli twoje włosy dobrze reagują na stylizację, to moim zdaniem spokojnie możesz kupić każdą wersję termoloków - końcowy efekt będzie taki sam. Ważne są natomiast takie parametry, jak ilość wałków i ich średnice oraz czas nagrzewania (gotowość do pracy) urządzenia.

Jigoku, najlepiej zajrzyj na youtube; tam jest mnóstwo filmików, na których zobaczysz różne efekty stosowania termoloków. Moim zdaniem te fryzurki, które tu zlinkowałaś, są zrobione lokówką, ale myślę, że zbliżony efekt można spokojnie uzyskać nakręcając długie włosy na termoloki o odpowiednich średnicach, np. tak:
http://www.youtube.com/watch?v=JJ2S_spERvQ
albo tak:
http://www.youtube.com/watch?v=gSIBkfkL1yc

Aha, ja bym na twoim miejscu nie pryskała lakierem wałków - skręt utrwalaj dopiero po ich zdjęciu z włosów, kiedy już rozluźnisz loki i ułożysz fryzurę. Natomiast przed nałożeniem wałków polecam potraktowanie włosów środkiem chroniącym przed wysoką temperaturą i wspomagającym skręt
Tak, to na pewno, jednak szkoda mi niszczyć włosów lokówką
Dzięki za linki
Niestety mam dosyć cienkie i sztywne włosy i bez tony lakieru efekt może być 2-godzinny. Ma to swoje dobre strony, pudel po papilotach prawie od razu się rozprostował, ale z kolei loki po lokówce trzymały się bardzo długo. Lokówka utrwala jakoś mocniej niż termoloki?
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 20:00   #238
Minechah
Raczkowanie
 
Avatar Minechah
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 48
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Lokówka utrwala jakoś mocniej niż termoloki?
Tak sądzę
to chyba trochę tak, jak w przypadku prasowania ciuchów - delikatną jedwabną koszulkę można łatwo zniszczyć zniszczyć ustawiając temperaturę na maksa - ale spróbuj wyprasować jeansy ciepłym żelazkiem

moje dziecię ma włosy oporne na stylizację - i w jej przypadku zdecydowanie lepiej wypada lokówka, niż termoloki. Ale nawet po lokówce i porządnych kosmetykach utrwalających skręt - fryzura nie utrzymuje się zbyt długo.
taki lajf
__________________
Don't be too busy to be beautiful
Minechah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 21:00   #239
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

Bardziej się w sumie obawiam nie o trwałość, a o to, że lokówka jest bardziej 'kontrolowana', a po termolokach mogą takie ładne loki jak ze zdjęć nie wyjść i efekt za każdym razem jest inny
Oglądałam tez na yt tutoriale, ale dziewczyny przeważnie mają włosy do ramion lub trochę dłuższe, a ja mam jednak ze 40 cm dłuższe
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 14:29   #240
Sysiol
Przyczajenie
 
Avatar Sysiol
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 22
Dot.: Termoloki - wątek zbiorczy

coś to ucichło widzę, ja chciałam rzec jedynie że kupiłam te termoloki babyliss BAB3021E jednak w wersji PRO, i jestem baaaardzo zadowolona! na allegro można je wyhaczyć za około 200zł, naprawde rewelacja a taki wydatek to raz na minimum 5 lat, więc warto ;d
Sysiol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-10 17:02:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:24.