Vademecum antykoncepcji! - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-13, 21:16   #3031
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Pomocy

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Strach pomyśleć jakiej długości byłaby wtedy ulotka.
to samo sobie pomyślałam gdyby mieli wszystko pisać jak krowie na rowie to ulotka byłaby wielkości dobrej książki. ludzie piszący ulotkę powołują się na nasz rozum i umiejętność wnioskowania. trzeba czytać ze zrozumieniem to co jest w ulotce.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-13, 22:30   #3032
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez łajza Pokaż wiadomość
Czyli w takim razie, po zażytych 14 tabletkach i 7dniowej przerwie będę nadal zabezpieczona?
Właśnie tak; bądź spokojna o zabezpieczenie.


Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Czy to jakaś prowokacja czy co? Nie piszemy dużymi literami i szanujemy język polski!
Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Wyłykałaś pełne 14 tabletek - robisz jak pisałaś i jest okej.
Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
W Internecie faktycznie piszą o 17-18 tabletkach i to lekarze puścili takie info (że niby do zachowanej ochrony trzeba tyle wyłykać)
http://sjp.pwn.pl/szukaj/wy%C5%82yka%C4%87
__________________
Wg Słownika Języka Polskiego:

także << i również, też>>
także =/= więc, a zatem, reasumując... i inne twory
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-14, 08:12   #3033
pyrkoska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 4
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

aha a wiesz moze co trzeba zrobic jak sznurek sie zerwie od spirali i czym to grozi???
__________________
PYRKOSIA
pyrkoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-14, 09:29   #3034
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez pszczolka_maja1979 Pokaż wiadomość
no i co to ma na celu? regulamin mówi żeby nie poprawiać nikogo, zwłaszcza w tak wyraźny sposób... zwłaszcza że w pewnych sytuacjach wiele osób posługuje się skrótami myslowyami itd. jak wiadomo o co chodzi to nie zaśmiecamy wątku. możesz napisac na priv do kogoś.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-14, 10:07   #3035
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Gdy zacząć rozliczać szanowne grono z łamania regulaminu, to prym wiodłyby tam nadworne krzykaczki forum. Wymieniać nie będę.
__________________
Wg Słownika Języka Polskiego:

także << i również, też>>
także =/= więc, a zatem, reasumując... i inne twory
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-14, 10:15   #3036
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Eldo_rado, zlewaj takie rzeczy. Nie wiem co mają na celu poza wywołaniem kłótni - bo czegóż innego, jeśli nie można zwrócić uwagi osobie, która ma włączony notorycznie CAPS LOCK i nie potrafi poprawnie napisać podstawowych słów. A to bardzo dezorganizuje porządek na forum. Nie mam na myśli tylko tej osobnej, bo odpisywałam jeszcze innej.

Zresztą peace, to nie temat na dyskusje o języku polskim. Jeśli masz, droga Pszczółko, jakieś zastrzeżenia do mojej osoby, to pisz na PW, bo tak prościej.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 20:58   #3037
halkatla0101
Raczkowanie
 
Avatar halkatla0101
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 37
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Hej, z góry przepraszam, że się tak wcinam w dyskusje, al mam takie pytanie bo tak przeglądam różne strony i pojawiają się tam sprzeczne informacje i się czuje skołowana a tutaj wszystkie kobietki bardzo ogarnięte w kwestii antykoncepcji więc najlepiej tu szukać informacji. Pytanko jest takie czy xenna extra wpływa na tabletki anty? I tabletkę anty i xenne wzięłam wieczorem, jednak po xennie w nocy żadne sensacje nie wystąpiły, tylko wszystko normalnie rano. Jedni piszą że to mogło zaburzyć wchłanianie inni, że wszystko ok jeśli wypróżnienie nie nastąpiło w ciągu 4 godzin po zażyciu anty i nie ma się co martwić. Oświeci mnie ktoś jak to jest w końcu :3

Edytowane przez halkatla0101
Czas edycji: 2012-11-15 o 21:05
halkatla0101 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-15, 21:11   #3038
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez halkatla0101 Pokaż wiadomość
Hej, z góry przepraszam, że się tak wcinam w dyskusje, al mam takie pytanie bo tak przeglądam różne strony i pojawiają się tam sprzeczne informacje i się czuje skołowana a tutaj wszystkie kobietki bardzo ogarnięte w kwestii antykoncepcji więc najlepiej tu szukać informacji. Pytanko jest takie czy xenna extra wpływa na tabletki anty? I tabletkę anty i xenne wzięłam wieczorem, jednak po xennie w nocy żadne sensacje nie wystąpiły, tylko wszystko normalnie rano. Jedni piszą że to mogło zaburzyć wchłanianie inni, że wszystko ok jeśli wypróżnienie nie nastąpiło w ciągu 4 godzin po zażyciu anty i nie ma się co martwić. Oświeci mnie ktoś jak to jest w końcu :3
Wszystko jest ok, tylko lepiej nie brać tabletki anty i błonnika? bo chyba to ma w składzie jednocześnie zrobić kilku godzinny odstęp i będzie ok
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 09:20   #3039
neserere
Raczkowanie
 
Avatar neserere
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Na kanapie
Wiadomości: 71
Spiarala a NuvaRing ?

Przeszukiwalam watek, ale niestety nie znalazlam, nic co odpowiedzialo by na moje pytania - jezeli sie powtarzam PRZEPRASZAM

No wiec sprawa wyglada nastepujaco - w przszlym tygodniu jade do kliniki zmienic metode antykoncepji. Aktualnie zazywam tabletki, niestety moje libido jest po nich niskie, jestem nerwowa i przede wszystkim zbyt czesto biore je nieregularnie

Zastanawiam sie nad dwiema opcjami - wkladka domaciczna lub ringami.
I tutaj pojawiaja sie pytania i watpliowosci ...
Czy ringi podczas seksu sa wyczuwalne dla partnera? Chodzi mi o penetracje i tzw palcowke

A jesli chodzi o spirale, to obawiam sie o te wystajace nitki Jakos tak ... no nie wiem. Czy ja bede je czuc np podczas mycia? Czy partner bedzie je czuc? Jakos nie moze mi wyjsc z glowy mysl, ze podczas minetki beda mu tam te niteczki latac wokol jezyka
I jeszcze zastanawiam nad wyborem spirali - ktora lepsza - zwykla miedziana czy ta z dodatkiem hormonow (Mirena)?
I jak wyglada sprawa z tamponami, bo slyszalam, ze raczej nie powinno sie ich uzywac, gdy ma sie spirale ...
Przepraszam, ze tak to chaotycznie wszystko, ale mam metlik w glowie ...
I jeszcze raz przepraszam, jesli truje, bo taki watek (albo co gorsza watki) sie juz pojawily.
__________________


Hop hop


Edytowane przez neserere
Czas edycji: 2012-11-16 o 09:23
neserere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 09:44   #3040
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Spiarala a NuvaRing ?

Nie wiem czy męzczyzna czuje insert dopochwowy, bo nie jestem mezczyzną a nie miałam okazji ich pytać. Natomiast mógłby wyczuwac krążek palcami - zależy od stopnia penetracji nimi.
Wkładke można wybrac taką bez nitek, choć Mirena jest jedynym modelem z komponenta hormonalna, więc nie można jej zamienic na taka bez nitek. Nitki nieznacznie wystają z szyjki macicy, a nie z pochwy, wiec nie wiem jak miałabyś je czuć podczas mycia lub jak partner miałby je czuć podczas seksu oralnego...
Tampony są raczej przeciwwskazane, chyba,że ma sie wkładke bez nitek.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 09:50   #3041
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Spiarala a NuvaRing ?

Wątek o spirali jest na forum, poszukaj.
Na szybko moge się wypowiedzieć o spirali miedzianej bo mam taka od prawie 7 lat.

Nitki wystaja minimalnie z szyjki macicy, więc o plataniu dookoła języka nie ma mowy, nie wyczuwasz ich podczas mycia, ba nawet wkładając palce do pochwy, trzeba się odpowiednio ustawić aby je wyczuć i to w odpoweidnim dniu cyklu, kiedy szyjka jest nisko i jest otwarta.

Wybrałam miedzianą (sa jeszcze z dodatkiem zlota/srebra,itp ale bez hormonów ) bo wczesniej bralam pigulki i czulam sie po nich żle, do tego koszt pigułek jest olbrzymi w porównaniu do spirali miedzianej, która kosztuje od ok 100 zł na 5 lat.

Tampony- mam spirale z nitkami -nitki mam mocno przycięte ale nie na tyle aby ich nie było czuć, gdy włożę palce do pchwy- używam tamponów tylko w sytuacach bez wyjścia np. urlop na plaży, pływanie, itp. Mój gin nie zabrania ich używania ale ograniczenia aby nie przydazyło się jakies naruszenie spirali czy infekcja- jednak mając spiralę masz wieczny stan zapalny a do tego tampon z krwią- może być nieprzyjemnie.

Ringi i Mirena (tutaj dochodzi znacznie większy koszt) - nie uzywałam więc nie wiem ale pytanie czy hormony w nich zawarte nie wpłyną podobnie jak pigulki ? dwa, ringi trzeba zmieniać - a wiec trzeba byc regularnym i pilnować tego.
w porównaniu ze spiralą niczego nie trzeba pilnować, mozna zapomnieć o antykoncepcji na całe 5 lat lub dłużej. Przyznaję ja często zapominam

No i kwestia akceptacji czy zaakaceptujesz cos obcego w sobie ? czasami kobiety mają z tym problem a i czasami organizm odrzuca np. spiralę.

Widzę, że nie mieszkasz w polsce, gdzie lekarze nie chcą zakładac spirali kobietom , które nie rodziły, nie wie jak w UK.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2012-11-16 o 09:54
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-16, 10:15   #3042
neserere
Raczkowanie
 
Avatar neserere
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Na kanapie
Wiadomości: 71
Dot.: Spiarala a NuvaRing ?

Serdecznie dziekuje, za odpowiedzi

Dziecko juz urodzilam, takze z zalozeniem spirali nie bedzie problemu - ba nawet mnie do tego namawiaja nie jestem jednak do tego do konca przekonana.

Chyba sprobuje z ringiem, jezeli okaze sie, ze to nie metoda dla mnie, zdecyduje sie na spirale. I mam nadzieje, ze juz nie bede musiala wiecej kombinowac z antykoncepcja, bo ile mozna ...
Wczesniej uzywalam plastrow, niestety mialam krwawienia trwajace po 3 tygodnie w miesiacu.

Czekam na dalsze opinie i jeszcze raz dzieki
__________________


Hop hop

neserere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 10:59   #3043
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Spiarala a NuvaRing ?

W ulotce NuvaRingu jest napisane, ze "dyskomfort w czasie stosunku" występuje niezbyt często (częściej niż u 1 kobiety na 1000, ale rzadziej niż u 1 na 100)
Ja używałam ringu przez 3 lata i ani ja nie czułam go ani żaden z moich parterów
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 19:38   #3044
czmiel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 193
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

witam,
pisze tutaj, ponieważ mam problem z tabletkami antykoncepcyjnymi.
od 4 miesięcy biorę lesinelle. Przez 3 miesiące wszystko było w porzadku, niestety nie w porę wybrałam się do lekarza i nie zdążyłam zażyć pierwszej tabletki 4 opakowania w czasie. Łyknełam ją 3 albo 4 dni po czasie, ginekolog powiedział, że przez cały miesiąc muszę się zabezpieczać i tak, więc albo tak robię albo w ogólę nie biorę przez ten miesiąc.
nie chciałam się tak bawić tymi hormonami, więc łykałam mimo wszystko.
Niestety często zdarzało mi się zapomniec, a to wziąć nie w porę ; / wiem, wiem, moja wina.
teraz skończyłam opakowanie i chciałam spytać czy mogę zacząć łykać znowu od pierwszego dnia cyklu (czyli pierwszego dnia miesiączki)? i jak jest wtedy z zabezpieczeniem? normalnie od pierwszej tabletki?

proszę o rady, bo okres pewnie dostanę lada chwila ; )
__________________

czmiel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 19:43   #3045
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez czmiel Pokaż wiadomość
witam,
pisze tutaj, ponieważ mam problem z tabletkami antykoncepcyjnymi.
od 4 miesięcy biorę lesinelle. Przez 3 miesiące wszystko było w porzadku, niestety nie w porę wybrałam się do lekarza i nie zdążyłam zażyć pierwszej tabletki 4 opakowania w czasie. Łyknełam ją 3 albo 4 dni po czasie, ginekolog powiedział, że przez cały miesiąc muszę się zabezpieczać i tak, więc albo tak robię albo w ogólę nie biorę przez ten miesiąc.
nie chciałam się tak bawić tymi hormonami, więc łykałam mimo wszystko.
Niestety często zdarzało mi się zapomniec, a to wziąć nie w porę ; / wiem, wiem, moja wina.
teraz skończyłam opakowanie i chciałam spytać czy mogę zacząć łykać znowu od pierwszego dnia cyklu (czyli pierwszego dnia miesiączki)? i jak jest wtedy z zabezpieczeniem? normalnie od pierwszej tabletki?

proszę o rady, bo okres pewnie dostanę lada chwila ; )
Bierz normalnie tak jak leci i nie kombinuj już więcej, bo namieszasz jeszcze bardziej spóźnienie do 12h nie liczy się jako spóźnienie. Poza tym jeśli się nie kochałaś/dodatkowo zabezpieczałaś, to nie powinnas się o nic martwić.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 19:49   #3046
czmiel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 193
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

problem w tym, że wyrzuciłam już blister i nie pamiętam w jaki dzień wziełam ostatnią tabletkę ; o
wiem, że wydaje sie to niemozliwe, ale właśnie przez to, że w tym miesącu wszystko mi się pozmieniało, to nie mogę tego wyznaczyć.
nie wiem czy powinnam wziąć w środę czy w czwartek.
dlatego pomyślałam, że może spróbuję od nowa, od nowego cyklu. i teraz już będę się pilnować jak nic
tylko nie wiem czy tak mogę
__________________

czmiel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 20:48   #3047
czmiel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 193
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez czmiel Pokaż wiadomość
witam,
pisze tutaj, ponieważ mam problem z tabletkami antykoncepcyjnymi.
od 4 miesięcy biorę lesinelle. Przez 3 miesiące wszystko było w porzadku, niestety nie w porę wybrałam się do lekarza i nie zdążyłam zażyć pierwszej tabletki 4 opakowania w czasie. Łyknełam ją 3 albo 4 dni po czasie, ginekolog powiedział, że przez cały miesiąc muszę się zabezpieczać i tak, więc albo tak robię albo w ogólę nie biorę przez ten miesiąc.
nie chciałam się tak bawić tymi hormonami, więc łykałam mimo wszystko.
Niestety często zdarzało mi się zapomniec, a to wziąć nie w porę ; / wiem, wiem, moja wina.
teraz skończyłam opakowanie i chciałam spytać czy mogę zacząć łykać znowu od pierwszego dnia cyklu (czyli pierwszego dnia miesiączki)? i jak jest wtedy z zabezpieczeniem? normalnie od pierwszej tabletki?

proszę o rady, bo okres pewnie dostanę lada chwila ; )
Cytat:
Napisane przez czmiel Pokaż wiadomość
problem w tym, że wyrzuciłam już blister i nie pamiętam w jaki dzień wziełam ostatnią tabletkę ; o
wiem, że wydaje sie to niemozliwe, ale właśnie przez to, że w tym miesącu wszystko mi się pozmieniało, to nie mogę tego wyznaczyć.
nie wiem czy powinnam wziąć w środę czy w czwartek.
dlatego pomyślałam, że może spróbuję od nowa, od nowego cyklu. i teraz już będę się pilnować jak nic
tylko nie wiem czy tak mogę
pomóżcie mi, bo nie wiem co robić ; < a do ginekologa mam wizyte za ponad tydzień dopiero
__________________

czmiel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 05:57   #3048
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez czmiel Pokaż wiadomość
pomóżcie mi, bo nie wiem co robić ; < a do ginekologa mam wizyte za ponad tydzień dopiero

Dziewczyno, daj sobie spokój z tabletkami, bo to co piszesz jest przerażające!
Jak będziesz robić miesięczne przerwy i znowu "wracać" do tabletek to narobisz sobie niezłego bałaganu w hormonach.
Idź do ginekologa, opisz wszystko to, co napisałaś tutaj i poradź się jego.
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 09:07   #3049
czmiel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 193
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez babie_lato Pokaż wiadomość
Dziewczyno, daj sobie spokój z tabletkami, bo to co piszesz jest przerażające!
Jak będziesz robić miesięczne przerwy i znowu "wracać" do tabletek to narobisz sobie niezłego bałaganu w hormonach.
Idź do ginekologa, opisz wszystko to, co napisałaś tutaj i poradź się jego.
wiem, że to skrajna nieodpowiedzialność, wszystko było dobrze przez 3 miesiące, potem przez przestawienie tego terminu mi się pomieszało.
Teraz już przyzwyczaiłabym się normalnie do tego trybu.
ale nie wiem co mam robić.
bo okres lada dzień, teraz mam przerwę, ale pisałam, że nie potrafię określić czy to 5 dzień czy 4. ginekolog dopiero za 10 dni. i nie wiem czy mam brać tabletki dalej i jeśli tak, to w jaki sposób, czy w ogóle darować sobie przez miesiąc.
__________________

czmiel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-17, 09:31   #3050
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Ty tak namieszałaś sobie w organizmie, że ja Ci nic nie doradzę w tej chwili, bo to będzie tylko wybór mniejszego zła. Od takich ekstremalnych przypadków jest ginekolog.

No i jak koleżanka wyżej napisała - Ty się zastanów czy hormony są dla Ciebie, jeśli nie potrafisz ich prawidłowo łykać. I nie ważne, że obiecujesz poprawę. Dwa czy nawet 3 miesiące robiłaś istne szambo w organizmie, nie masz pewności, że to się nie powtórzy znowu - ot, ze zwykłego zaniedbania. Łykanie tabletek wchodzi w nawyk po pewnym czasie i łatwo o takie "zlanie" - wiem po swoim stosunku do tabletek.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 09:53   #3051
czmiel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 193
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

nie wydaje mi się, żeby było aż tak źle; <
to tylko spóźnienie o 3 dni, przez co przez miesiąc nie byłam zabezpieczona
teraz po prostu nie pamiętam, w ktorym dniu skończyłam brać tabletki.
dlatego zastanawiam się czy w ogóle jest możliwość, żebym od pierwszego dnia okresu wzięła nowe opakowanie i była zabezpieczona?
do ginekologa i tak się wybieram, ale niestety dopiero za 10 dni a do tej pory nie wiem co ; <
__________________

czmiel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 09:57   #3052
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez czmiel Pokaż wiadomość
nie wydaje mi się, żeby było aż tak źle; <
to tylko spóźnienie o 3 dni, przez co przez miesiąc nie byłam zabezpieczona
teraz po prostu nie pamiętam, w ktorym dniu skończyłam brać tabletki.
dlatego zastanawiam się czy w ogóle jest możliwość, żebym od pierwszego dnia okresu wzięła nowe opakowanie i była zabezpieczona?
do ginekologa i tak się wybieram, ale niestety dopiero za 10 dni a do tej pory nie wiem co ; <
Dziewczyno, przestań brać te tabletki i ani się waż do nich dotykać! Jesteś tak skrajnie nieodpowiedzialna, że brak mi słów po prostu.
Może za kilka lat dorośniesz to wrócisz do tabletek antykoncepcyjnych, ale na razie trzymaj się od nich z daleka, bo sobie ogromną krzywdę zrobisz!
Tabletki to nie cukierki owocowe, które można brać jak ma się ochotę, a jak nie to olać i najwyżej wziąć za kilka dni podwójną czy potrójną dawkę. To są hormony.

Edytowane przez babie_lato
Czas edycji: 2012-11-17 o 10:00
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 10:43   #3053
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

autorko pytania, jeśli sobie nie żartujesz, to jestem w szoku. Jak można być tak nieodpowiedzialnym człowiekiem? To nie są zwykłe tableteczki, to są hormony, żadna błahostka. Takimi zachowaniami dochodzi później do zachowań i postów typu "ciąża przy tabletkach anty"
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 14:37   #3054
justys2903
Przyczajenie
 
Avatar justys2903
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

witam. bedę brac swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. lekarz przepisał mi naraya, kazał zażyc 1tabletke drugiego dnia miesiączki jesli przypadnie to np w środę to tabletkę z pod środy. wszedzie gdzie czytam najlepiej zażyc 1 dni miesiączki. proszę o napisanie kiedy mam najlepiej je zacząc brac aby działały i o której godzinie najlepiej brac. proszę o wyjaśnienia. Z góry Dziękuje
justys2903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 15:07   #3055
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez justys2903 Pokaż wiadomość
witam. bedę brac swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. lekarz przepisał mi naraya, kazał zażyc 1tabletke drugiego dnia miesiączki jesli przypadnie to np w środę to tabletkę z pod środy. wszedzie gdzie czytam najlepiej zażyc 1 dni miesiączki. proszę o napisanie kiedy mam najlepiej je zacząc brac aby działały i o której godzinie najlepiej brac. proszę o wyjaśnienia. Z góry Dziękuje
Żeby działały od razu powinnaś przyjąć pierwszą tabletkę pierwszego dnia miesiączki, a lekarza który mówi takie brednie polecam zmienić
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 15:19   #3056
justys2903
Przyczajenie
 
Avatar justys2903
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10
Pierwsze tabletki antykoncepcyjne pomożcie!!!

zacznę przyjmowac pierwsze tabletki antykoncepcyjne. lekarz przepisał mi "naraya" kazał przyjac pierwsza tabletkę w drugi dzień miesiączki jeśli przypadnie np. w środę to tabletkę z pod środy. tylko wszędzie praktycznie gdzie czytam pisze aby przyjąc w pierwszy dzień krwawienia. może to głupie ale chciałabym zapytac w który dzień najlepiej ją przyjąc i o której godzinie aby zażywac je właściwie. Proszę o pomoc z góry Dziękuje
justys2903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 15:23   #3057
justys2903
Przyczajenie
 
Avatar justys2903
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Dziękuje za odpowiedz przyjmę pierwszego dnia miesiączki. czy pierwsza tabletkę przyjąc z dnie na który to przypada np. środa czy od pierwszej tabletki nie patrzą na to jak jest to podpisane ?
justys2903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 15:24   #3058
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Pierwsze tabletki antykoncepcyjne pomożcie!!!

Cytat:
Napisane przez justys2903 Pokaż wiadomość
zacznę przyjmowac pierwsze tabletki antykoncepcyjne. lekarz przepisał mi "naraya" kazał przyjac pierwsza tabletkę w drugi dzień miesiączki jeśli przypadnie np. w środę to tabletkę z pod środy. tylko wszędzie praktycznie gdzie czytam pisze aby przyjąc w pierwszy dzień krwawienia. może to głupie ale chciałabym zapytac w który dzień najlepiej ją przyjąc i o której godzinie aby zażywac je właściwie. Proszę o pomoc z góry Dziękuje
Tak trudno przeczytać ulotkę ?

I po co pytasz drugi raz skoro dostałaś odpowiedź?
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 15:29   #3059
justys2903
Przyczajenie
 
Avatar justys2903
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10
Dot.: Pierwsze tabletki antykoncepcyjne pomożcie!!!

ulotkę czytałam, wole pytac bo kto pyta nie błądzi, chce miec pewnośc że zrozumiałam niż popełnic błąd
justys2903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 15:32   #3060
justys2903
Przyczajenie
 
Avatar justys2903
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10
Dot.: Pierwsze tabletki antykoncepcyjne pomożcie!!!

ulotkę przeczytałam, wole pytac bo lekarz pwoeidział mi jedno a czytam co innego a ta sprawa nie jest tak błacha aby robic co sie chce tylko lepiej zrobic jak należy
justys2903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-06 16:17:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:52.