henna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-22, 14:45   #1
Paf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2

henna


Jak mogę samodzielnie w domu zrobić hennę. Interesuje mnie dokładnie jak długo mam trzymać hennę na brwiach.
Paf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-22, 22:35   #2
KARINCIA
Raczkowanie
 
Avatar KARINCIA
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Warszawka
Wiadomości: 335
GG do KARINCIA
Re: henna

Alicjo
Przeważnie na opakowaniu jest napisane jak długo należy trzymać hennę na brwiach
Ja trzymam ok 5 - 10 min

Pozdrawiam
KARINCIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-23, 13:54   #3
Paf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2
Re: henna

Dzięki bardzo. Niestety na opakowaniu nie było informacji. Trzymałam 5 minut i wyszła bardzo ciemna (miała być brązowa, a wyszła prawie czarna). Jakoś przeżyję.
Pozdrowienia
Paf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-06, 22:18   #4
dziusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 1
Re: henna

Nazywam się Magda i jestem uczennicą studium kosmetycznego,więc odpowiem na Twoje pytanie.Nie kupuj henny w drogeriach anie tego typu sklepach,ponieważ tam jest henna jedynie w proszku,która jest do kitu,nie wiem jak można sprzedawać takie badziewie.Najlepsza jest henna roślinna w tubce,którą kupisz w hurtowni fryzjersko-kosmetycznej,a jak nie,to idź do kosmetyczki i zapytaj o gdzie możesz ją nabyć.Kosztuje od 20 do 25zł.tubka wystarczy na bardzo bardzo długo.Nazwa-REFECTOCIL,dostępna w kolorach-grafit(lekko zabarwia,brwi mają ładny,naturalny odcień>polecam szczególnie do brwi ponieważ nadaje lekki kolor-naturalny),czarna,brązowa (chyba),czarno-granatowa.Do rzęs używam henny czarno-granatowej,daje odcień pomalowanych tuszem rzęs i co najważniejsze nie widać (na rzęsach)koloru granatowego.Rzęsy wyglądają naturalnie,są długie(od słońca jaśnieją końcówki).W opakowaniu znajdziesz patyczek do nakładania henny.Instrukcja użycia:potrzebna będzie woda utleniona (tylko i wyłącznie 3%),malutkie naczynko,najlepiej kieliczek,letnia woda,watki i patyczki kosmetyczne.Wyciskamy z tubki ok.centymetra (henny do kieliczka),dodajemy 3 kropelki wody utlenionej i mieszamy patyczkiem załączonym do opakowania henny aż do uzyskania konsystencji gęstej śmietany(tak tłumaczyła kosmetyczka z którą mam zajęcia hihihi),po czym nakładamy patyczkiem na brwi,dokładnie,równomiern ie,powoli i zostawiamy na 5 min(z zegarkiem w ręku-poważnie).To co wyszło poza włoski brwi ścieramy patyczkiem kosmetycznym.Następnie bardzo dokładnie zmywamy watką zmoczoną w wodzie.Po zabiegu dokonujemy regulacji brwi,ponieważ czasem włoski nie układają się równo,są jakby nie pasujące(regulację zaczynamy od wurywania odrostów włosków).Odnośnie nakładania henny na rzęsy.Jest to bardziej skomplikowane,ponieważ trzeba wyposażyć się w płatki pod oczy kupione także w hurtowni fryzjersko-kosmetycznej,nie wiem jaka jest ich cena.Tego sama nie zrobisz,ponieważ musisz mieć zamknięte oczy.Należy zmyć makijaż,położyć pod dolne rzęsy(bardzo dokładnie)płatek,po czym zacząć nakładać farbę na rzęsy plastikowym patyczkiem z opakowania.Gdy wyjdzie się henną poza rzęsy-ścieramy nadmiar patyczkiem kosmetycznym.Podkładamy pod rzęsy jeszcze po jednym płatku,pod położone wcześniej,jak najbliżej dolnych rzęs,aby nie powstały ciemne podkówki pod oczami.I możemy położyć jeszcze odrobinę henny,trzymać trzeba do 5-6 minut i zmywamy watką nasączoną wodą.Jak będzie piekło(czasem może się tak zdażyć,że farba trafi do oka)to trzeba zmyć.Do piekącego oka trzeba zakroplić kupiony w aptece(kosztuje grosze)płyn,ale nie pamiętam jaki.Napiszę w czwartek,bo wtedy mam zajęcia.Kilka kropel aż do momentu w którym przestaje piec.Hennę trzeba bardzo dokładnie zmywać,i pamiętaj,żebyś się nie ubrudziła bo nie można tego zmyć,szczególnie na paznokciach,aby tego uniknąć pomaluj sobie je lakierem,chociażby bezbarwnym.Henna to farba roślinna,więc nie czyni szkód.Zmywa się po jakichś 2 tygodniach,więc po tym czasie można powtórzyć farbowanie.Życzę powodzenia i odezwij się jak poszło.
Magda
dziusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-07, 09:25   #5
ola.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 201
Re: henna

A ja chodzilam do bardzo dobrego salonu i tam kosmetyczki uzywaja takiej zwyklej henny w proszku (fiolki) robie sobie teraz sama taka w domu, fiolka kosztuje 1,20 w drogeri natura ,wystarcza na 6 razy , ekekt jak od kosmetyczki
ola. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-07, 17:24   #6
maxididi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 46
Re: henna

Polecam robienie henny samodzielnie. Ja to czynię od lat, gdyż mam jasne brwi. Jeśli chcesz mieć jaśniejszy odcień kup hennę do brwi Venity. Wsypujesz trochę tego proszku do kieliszka plus 2-3 krople wody utlenionej 3% (kupisz w aptece). Mieszasz wykałaczką, ąby otrzymać konsystencję śmietany. Na brwi nakłanasz też wykałaczką. To zapobiegnie zrobieniu zbyt grubych kresek. Po 3-5 min. zmywasz wodą i gotowe. Trzyma sie 1-2 tyg. Osobiście wole hennę trochę mocniejszą. Nie znam firmy, ale ta henna której używam jest w takiej malutkiej fiolce z napisem: środek do upiększania oprawy oczu. Henna w drogerii kosztuje 1,50 zl a woda utlen. 1 zł. Oba produkty starczą Ci na długo.
Co do robienia henny na rzęsach, robi sie podobnie, ale poproś kogos o pomoc. Najlepij połżyć się, podłożyć pod zamknięte, umyte oczy płatek kosmet. tak by na nim leżały rzęsy. Niech ktoś rozprowadzi Ci henne na rzęsach. I nie otwieraj oczu!!!
Powodzenia
maxididi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-05, 12:19   #7
Hinduska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 7
Henna

Gdzie można zrobić tatuaż henną na dłoniach, byłam już u wielu osó , które się zajmują tatuażami z henny , ale nikt nie ma wzorów...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg hinduska.jpg (1,6 KB, 93 załadowań)
Hinduska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-05, 13:46   #8
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Re: Henna

Idź do byle jakiego studia tatuażu, przejżyj katalogi ze wzorami "normalnych" tatuaży i wykseruj wybrane. Potem zrób sobie taki sam tam, gdzie robią henną
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-05, 14:28   #9
Hinduska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 7
Re: Henna

Ale to ma być indyjski tatuaż robiony na dłoniach, takich wzorów nie ma w studiach tatuaży
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg hinduska.jpg (1,6 KB, 88 załadowań)
Hinduska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-05, 14:46   #10
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Henna

Może coś tutaj znajdziesz...

http://www.wizaz.pl/nowa_galeria/album08

Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-05, 16:46   #11
Hinduska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 7
Re: Henna

to akurat znam , ale dziekuje za pomoc. tylko kto by mi to namalował , nad morzem jest ich pełno, ale we wrocławiu...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg hinduska.jpg (1,6 KB, 88 załadowań)
Hinduska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-05, 17:03   #12
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Re: Henna

A mnie sie podoba takie
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 19:23   #13
szyszunia1555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
henna

Witam, jestem tu nowa
Chciałabym sie dowiedzieć jak rozrobić hennę w proszku.
Pozdrawiam!
szyszunia1555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:42.