kręcone a farbowanie, pasemka, balejaż, koloryzacja - zbiorczy - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-17, 10:13   #181
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Kolor włosów dla kręconych:)

jeśli chodzi o farbowanie to jednak ciemne kolory są "zdrowsze" bo nie zawierają rozjaśniacza.

ja się jakiś czas bawiłam henną - super sprawa, piękny kolor i skręt włosa, ale życie mi się trochę zmieniło i już niezbyt miałam jak to farbowanie przeprowadzać, bo nie dałabym rady sama tego robić, mąż nie ma zdolności i jest wrażliwy na zapachy, rzygałby po tej hennie jak kot (mnie też trochę jej zapach przeszkadzał). Ale generalnie hennę na włosach wspominam miło (taką prawdziwą hennę, nie 'podróby' co są w sklepach
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 11:10   #182
tigiii
Raczkowanie
 
Avatar tigiii
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 246
Dot.: Kolor włosów dla kręconych:)

dzięki za opinie
__________________
http://sun-of-jamaica0.blogspot.pt/ moja pielegnacja kręconych włosków


włosomaniaczka

zapuszczam włosy od 12.11.2011
wznowienie pielęgnacji 08.04.2013 - OMO, CG, olejowanie. Cel: piękne,zdrowe włosy!
tigiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 15:18   #183
noahperle
Raczkowanie
 
Avatar noahperle
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 36
Dot.: Kolor włosów dla kręconych:)

Jesli chodzi o chlodny braz, to bardzo polecam farbe khadi ciemny braz. Tylko trzeba trzymać się przepisu na opakowaniu.
Jesli chodzi o trochę jasniejszy, to orzechowy braz.
Nie polecam rozjasniania kreconych wlosow dopoki nie beda w idealnej kondycji. Mozna je w ten sposob bardzo latwo zniszczyc. P.s. Bardzo mi sie podoba twoj blog. Pozdrawiam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg khadi-tester2.jpg (106,1 KB, 28 załadowań)

Edytowane przez noahperle
Czas edycji: 2013-07-19 o 12:19
noahperle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 14:47   #184
ślepe_szczescie
Przyczajenie
 
Avatar ślepe_szczescie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4
Dot.: Kolor włosów dla kręconych:)

Niestety muszę się zgodzić z dziewczętami, które mówią, że kolor włosów do urody trzeba dobierać.
Niestety ponieważ przepadam wręcz za czerwono - rudą burzą loków, na którą nie mogę sobie pozwolić, bo po prostu nie pasują
Ale jestem jak najbardziej za powrotem do koloru naturalnego. Ewentualnie z jakimiś błyskami, rozświetleniami czy czymś takim
__________________
ślepe_szczęście
ślepe_szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 00:44   #185
aram15
Przyczajenie
 
Avatar aram15
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 13
Rada kolor loczków

Hej dziewczeta potrzebuje rady, przychodzi taki moment ze kazda chce cos zmienic w sobie i najczescie pada to na wlosy, ja swoich nie zetne ale wpadlam zeby sobie zmienic kolor, na jakis jasniejszy braz albo inny, proszę o radę i czy w ogole to mozliwe na czarnych wlosach? z gory merci

Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2013-07-23 o 15:38
aram15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 04:20   #186
Kicia28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ciudad de Panama
Wiadomości: 58
Dot.: Rada kolor loczków

nalozenie farby i zmiana koloru wlosow pewnie jest mozliwa. Ja , osobiscie, odradzalabym ci taka zmiane z bardzo prostego powodu: kolorowanie wysusza, i tak juz suche z natury, kreciolki. Pozniej, jak bedzie widac odrosty (choc jasny braz / nie powinien sie tak rzucac w oczy) znowu bedziesz chciala zrobic kolor, itd itp. Wlosy, ktore zostaly zafarbowane , z czasem zmieniaja odcien i moga wpadac w rudy, co nie kazdemu moze sie spodobac.
Ostatnio farbowalam wlosy w grudniu, i musze przyznac, ze zrobily mi straszne siano na glowie i wlosy sa matowe. Na zdjeciac w cieciu mozesz zobaczyc, ze jeszcze na koncowkach widac splowialy kolor... teraz wiem , ze nie bylo warto. Moglam zmienic meza, skoro juz chcialam cos zmienic...ale sie wahalam
Kicia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 20:44   #187
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Rada kolor loczków

Cytat:
Napisane przez Kicia28 Pokaż wiadomość
nalozenie farby i zmiana koloru wlosow pewnie jest mozliwa. Ja , osobiscie, odradzalabym ci taka zmiane z bardzo prostego powodu: kolorowanie wysusza, i tak juz suche z natury, kreciolki. Pozniej, jak bedzie widac odrosty (choc jasny braz / nie powinien sie tak rzucac w oczy) znowu bedziesz chciala zrobic kolor, itd itp. Wlosy, ktore zostaly zafarbowane , z czasem zmieniaja odcien i moga wpadac w rudy, co nie kazdemu moze sie spodobac.
Ostatnio farbowalam wlosy w grudniu, i musze przyznac, ze zrobily mi straszne siano na glowie i wlosy sa matowe. Na zdjeciac w cieciu mozesz zobaczyc, ze jeszcze na koncowkach widac splowialy kolor... teraz wiem , ze nie bylo warto. Moglam zmienic meza, skoro juz chcialam cos zmienic...ale sie wahalam
Farba rabie nierówna. Są takie, które nie zawierają amoniaku, ja regularnie farbuję farbami w piance lub Castingiem i włosy są bez zmian. Oczywiście podstawą cały czas jest odpowiednia pielęgnacja.

aram15
, zanim zmienisz kolor włosów, zadbaj o pielęgnację, widać, że włosy masz w średniej kondycji. Jeśli masz naturalny ciemny kolor, ze zmianą na jaśniejszy bez wizyty u fryzjera może się nie obejść. Sama farba może okazać się mało skuteczna i przed koloryzacją potrzeba będzie ściągnąć kolor.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-16, 13:11   #188
mpx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 94
GG do mpx
Smile Dot.: kręcone a farbowanie, pasemka, balejaż, koloryzacja - zbiorczy

Hey!
pragnę coś zmienić ze swoimi włosami, aktualnie są długości do talii.. nie chce jednak zmieniać ich koloru, jedynie lekka ingerencja

co myślicie o tym ? zastanawiam się albo delikatne pasemka refleksy, albo coś w stylu ombre na każdej warstwie włosów (chociaż mają one tendencję do zwijania się w ruloniki po całym dniu, wtedy nie są zbyt widoczne warstwy i nie wiem jakby to wyszło....)

zdjęcia
1-3 - naturalny skręt
4 - po całym dniu
5 - 9 - moje propozycje
10 - naturalny kolor w świetle dziennym..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (87,4 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (71,4 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (116,0 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (101,0 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4818.jpg (45,9 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a0e7.jpg (49,2 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 404c.jpg (56,9 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg long-haired-curly-girl.jpg (79,6 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ombre-lt3.jpg (71,3 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2012-08-04_12-29-37_810_Łęczna.jpg (119,7 KB, 17 załadowań)
mpx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 12:09   #189
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: kręcone a farbowanie, pasemka, balejaż, koloryzacja - zbiorczy

Hej

Mam problem z farbowaniem swoich kręconych włosów, których nigdy praktycznie nie "nosiłam" w stanie naturalnym, od kiedy skończyłam 13 lat mama układała mi włosy prostując "na szczotkę", potem prostowałam prostownicą a od 2011 robię sobie keratynowe prostowanie.

Niestety włosy nie pozbyły się cech kręconych pasm, to przecież nie możliwe i są cienkie łatwo się łamią itd.

Naturalnie mam takie mysie popielate wpadające w złoto, ale farbuję na blond taki jak w załączonym zdjęciu (nie pasują mi ciemne włosy)

Problem polega na tym, że jak zafarbuję włosy (wcześniej robiłam to sama sklepowymi farbami a od roku robię to u fryzjera) to widzę po nich, że są osłabione i nie mogę normalnie robić odrostów np po 2-3 miesiącach, tylko co najmniej pół roku muszę chodzić z odrostami, potem gdy już to zrobię po jakimś czasie(2-3mce) włosy i tak muszę obciąć i tak jest w kółko, pomimo odpowiedniej pielęgnacji.

Chciałabym zapuścić włosy i może przestać je prostować, bo szczerze mówiąc mam już tego dość, ale widzę, że to niemożliwe...

Dziewczyny farbujące się na blond - jak często to robicie i jakimi farbami?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jen.jpg (26,7 KB, 4 załadowań)
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 19:43   #190
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: kręcone a farbowanie, pasemka, balejaż, koloryzacja - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mpx Pokaż wiadomość
Hey!
pragnę coś zmienić ze swoimi włosami, aktualnie są długości do talii.. nie chce jednak zmieniać ich koloru, jedynie lekka ingerencja

co myślicie o tym ? zastanawiam się albo delikatne pasemka refleksy, albo coś w stylu ombre na każdej warstwie włosów (chociaż mają one tendencję do zwijania się w ruloniki po całym dniu, wtedy nie są zbyt widoczne warstwy i nie wiem jakby to wyszło....)

zdjęcia
1-3 - naturalny skręt
4 - po całym dniu
5 - 9 - moje propozycje
10 - naturalny kolor w świetle dziennym..
myślę, że rozświetlenie loków to świetna opcja
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 22:08   #191
Dollynka
Raczkowanie
 
Avatar Dollynka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 89
hej,
może dorzucę coś od siebie na temat farbowania lokasów. Mam krecone, gęste włosy, średniej długości, naturalny kolor to brąz, ale taki mysi. Farbuje włosy od około 15 lat. Czego ja to nie miałam na głowie , chyba tylko czerwieni, bo ewidentnie mi nie pasuje.
Wnioski?
farby generalnie niszcza włosy, jednak jak juz moje przemówczynie stwierdziły, ciemne farby mniej. Najgorsze jest rozjaśnianie i te podziwine przez Was pasemka. Pamiętam jak rozjaśniałam na taki bardzo jasny blond, platynowy - o rany, siano na głowie, skręt jakoś się rozmył.Włosy w stanie katastroficznym. Nigdy więcej nie rozjąsnię tak włosów. To był etap farbowania włosów u fryzjera.
Niestey nigdy nie wychodziłam od fryzjera zadowolona z koloru. Być może nigdy nie umiałam powiedzieć jasno o co mi chodzi

No i nastąpił etap farbowania włosów w domu, farbami ogólniedostępnymi, sklepowymi. Zaczęłam się tym trochę interesować, czytać. Efekt farbowania w domu z czasem był leszy niż w salonie fryzjerskim. Na prawdę. Przeszłam na blondy, ale ciemniejsze, ciepłe, złote. Włosy były w troche lepszym stanie.

Teraz mam etap farbowania w domu, ale farbami profesjonalnymi. Rozejrzyjcie się, na pewno w Waszej okolicy są hurtownie fryzjerskie. Tam można nabyc takie farby. Niemniej jednak troche trzeba się znać poczytać o farbowaniu, pogadać z kimś kto się na tym zna.
Ja mam koleżankę - fryzjerkę, ale taką, która ma dłuuugą przerwę w pracy zawodowej. Jednak coś tam wie i doświadczenie też ma. To ona podsunęła mi pomysł, żeby kupić farby profesjonane i żeby nie kłaść farby co miesiąc na całość (bo to niszczy) tylko na odrosty, a na całość co 3 -4 miesiące. Teraz mamy spółkę: ona kładzie mi farbę, a ja jej samej nakładanie farby na odrosty szczególnie z tyłu głowy nie jest łatwe, a raz w miesiącu muszę, bo pojawiły mi się siwe włosy. Mój kolor to złoty, ciepły blond. Jest prawie idealny, jednak marzy mi się trochę ciemniejszy, złamany ciepłym brązem. Trzeba będzie popróbować zmieszać farby

Sorry, że się tak rozpisałam, wiem ,że źle się czyta takie długie wypowiedzi, a właściwie w ogóle się ich nie czyta

W każdym bądź razie moje włosy są teraz w stanie dobrym, żeby nie rzec bardzo dobrym (oczywiście dbam o nie, pielęgnuję ale bez przesady) w porównaniu do czasów farbowania w salonie fryzjerskim.
Nie miałam szczęścia do fryzjerów - oto morał.
__________________
"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym" Ks. Jan Twardowski
Dollynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-18 23:08:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:22.